Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balojazz

    aktív tag

    válasz Marcsello31 #1564 üzenetére

    Aki egy kicsit nyitott szemmel jár, az tudja, hogy rendes piacgazdaságban az államnak szabályozó szerepe van, nem szólhat bele a gazdasági folyamatokba. Ha mégis megteszi, akkor az legyen alaposan átgondolt, csekély mértékű, rövid ideig tartó és szociális alapon történő. Ebből az következik, hogy a rezsicsöki alapjában elhibázott lépés, a piac meg előbb-utóbb feleslegessé teszi (mert sokkal drágább, mint a piaci szint) vagy kikényszeríti a megszüntetését (mert sokkal olcsóbb a piaci szintnél). Amiből meg az következik, hogy az járt jól, aki úgy élt, mintha nem lenne rezsistop, és az rosszul, aki belekalkulálta a családi költségvetésbe 10 évig, és költekezett, nem fejlesztett a rezsire szigeteléssel, ingatlannal, háztartási gépekkel. Mivel teljesen hibásnak (piacidegennek, kádárinak, kommunista módszernek) gondoltam, számomra soha nem is létezett rezsicsökkentés.... ami mellesleg most is megmaradt ám rendesen, és persze én is benne akarok lenni a kvótában (mert anélkül is folyton minimalizálni akarom a rezsit). A linkelt bácsinak volt 10 éve cselekedni, előtte meg vagy 50. Az álllam meg segíthetett volna neki ebben-abban. De ennyi.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés