Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) FeniX- válasza Fandango (#450) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hali, köszönöm szépen!

(#452) Patry0t


Patry0t
tag

OTP értékpapír számlát használ valaki kereskedésre? Kényelmesnek kényelmes lenne, mivel egyébként OTP-nél bankolok, ezért csak egyik zsebből kéne átpakolni a dolgokat a másikba. De úgy tudom nem a legjobb feltételek vannak, amik az illetékeket illeti. Aki használja meg van vele elégedve?

Ezen kívül Captrader-re vagyok beregelve, német bróker és az IB hálózat tagja. Valaki használja? Az a gond, hogy forintot nem lehet rá utalni, váltogatni euróra meg most elég drága.

(#453) pilóta válasza Patry0t (#452) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én azt használom, ahogy néztem, nem különösebben rosszabbak a feltételek, mint bárhol máshol, 0,35% a jutalék, OTP részvényen nincs más költség, a többin van valami kicsi számlavezetési díj.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#454) Patry0t válasza pilóta (#453) üzenetére


Patry0t
tag

0,35%? Mármint ha vennék valami random amcsi részvényt 1 milláért, akkor még 3500Ft-ot ki kell mellé fizetni, majd mikor realizálom, akkor megint? Captrader-en asszem 1-2 euróba kerül egy ügylet, tehát ugyanez 400-800Ft

(#455) FeniX- válasza Patry0t (#454) üzenetére


FeniX-
aktív tag

A randomcapital külföldi közvetítői díja is 2 dollárról 7 dollárra drágult, ügyletenként.

[ Szerkesztve ]

(#456) Sn00k válasza Patry0t (#452) üzenetére


Sn00k
veterán

Szia.

Én OTP privát bankot használok és nagyon meg vagyok ele elégedve. Ahogy írták 0,7 a költség viszont tök jól átlátható és logikus a felülete már évek óta használom...

3njoy the Lif3

(#457) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Az otp/erste stb. nem jók atkív kereskedésre, de még passzívra is nehezen. Javaslom nézd meg az Interactive Brokerst pl, rengeteg sok előnye van otp-hez képest.

(#458) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok, egy adózással kapcsolatos kérdésem lenne.
Jól tudom, hogy ha a brókerem (pl. ex-randomcapital) megküldi a NAV-nak az éves elszámolásomat, akkor nekem külön már nem kell adózni, illetve állítgatni bármit is az ügyfélkapus adóbevallásnál?

(#459) Babetta-X válasza FeniX- (#458) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Alapesetben igen, de vannak egyedi bonyolító tényezők. (Pl. osztalék esetében a szocho levonás visszaigénylése ha nem nyilatkoztál a maximum eléréséről stb.) Ha nagy a portfólió vagy nem érzed biztosnak a dolgod kérdezz meg egy specifikus könyvelőt inkább egy tanácsadás keretében.

[ Szerkesztve ]

(#460) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Lesz egy telekom részvény visszavásárlási aukció Májusban.
A közleményben írnak egy ilyet:

A Tranzakcióban való részvételük érdekében javasoljuk az érdeklődő Részvényeseknek, hogy időben
vegyék fel a kapcsolatot jelenlegi Szolgáltatójukkal annak tisztázása céljából, hogy jelenlegi
Szolgáltatójuk rendelkezik-e a fentiekben hivatkozott MMTS1 Aukciós Kereskedési Rendszerhez való
hozzáféréssel és a Részvényesnek lehetősége van-e a fentiek szerinti ellenajánlat megtételére.

A kérdés az, hogy az OTP-nek van hozzáférése az MMTS1 Aukciós rendszerhez?
Ha igen hol látom? Mert nem látom :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#461) axioma


axioma
veterán

Ha feltorom a tbsz-t akkor csak a papirok capital gain-jet kell leadozni, vagy a nyersen rajta levo dollar/euro esetleges forintbeli novekmenyet is adoztatjak? (Lett tavalyra egy csomo realizalt negativ jovedelmem, jovore usa szembeallitas mar nem jatszik, ezert kerdes, lehet hogy megeri feltorni valamikor a tbsz-t nullazni a novekmenyreszt egy esetleges ido elotti felhasznalas esetere.)

(#462) Sn00k


Sn00k
veterán

Azt esetleg tudja valaki. Deviza határidős ügyletnél amit nekem az Otp végez csak a megadott határidőn lehet lezárni a pozíciót? Tehát ha momdjuk e hónap 26 ez a nap azt meg kell várni vagy akár előbb is lehet zárni. Tehát ha egy hónapra szól lehet e előbb is zárni.

3njoy the Lif3

(#463) Peetey91 válasza axioma (#461) üzenetére


Peetey91
senior tag

Pont erről volt egy cikk a napokban a kiszamolon, ott és a hozzászólásokban azt hiszem ki is fejtették!

(#464) axioma válasza Peetey91 (#463) üzenetére


axioma
veterán

kosz, megkeresem, nem birom a kiszamolot miutan irt ltp-rol amit meg tudok itelni hulyesegeket...

(#465) Sn00k


Sn00k
veterán

Azt tudja esetleg valaki. Nem TBSZ , sima értékpapír számlán vásárolt értékpapírokra is vonatkozik ez az új 13% lehúzás? Vagy visszamenőleg keletkezett hozamot nem fog érinteni?

3njoy the Lif3

(#466) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, Revolut-on kereskedik valaki ? Nem tudom, ez is olyan-e, mint a crypto esetén, hogy bár a Revolut szerint a Tied a kripto, valójában az az övéké, de mindenesetre az app-ban már részvénnyel is lehet operálni jó ideje, nézegetem itt a lehetőséget, van Nasdaq, stb.. szóval kb. gombnyomásra adok-veszek kényelmesen bármilyen kis és nagy nemzetközi papírt.. ID-mat kérték, hitelesített vagyok, lejelent engem, .. szóval erről van valami +/- tapasztalat ? :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#467) pilóta válasza Dißnäëß (#466) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én szoktam. Gyors, egyszerű, kicsi a költség. Eddig tetszik. Egyelőre párszázezerrel tesztelem, ha megtetszik, lehet átviszem az OTP-ről a portfóliómat...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#468) repvez


repvez
addikt

tud valaki ingyenesen letöltheto excel táblázat sablont amibe be lehet irkálni a részvények adatait és kiszámolja az adatokat és grafikonon megjeleniti oket?
ugy mint , hogy a részvény ára darabszáma összérték osztalék ha van , mekkora volt vagy a várhato emelés stb.
Illetve egy amolyan elörevetitést, hogy 5-10 év mulva mennyi lenne az adott értéken az összeg.

illetve van aki tud informáciot addni arrol, hogy a revolutnál , hmikor kell adot fizetni és hogy mukodik ök küldik az adatokat és azt nekem kell a bevallásnál kitolteni?
Mert nekem a Nav csinálja és nem tudom, hogy mekkora összegtöl vagy hogyan kell fizetni ilyen tözsdei dolgok után az adot például ha az osztalékbol kifizuetés érkezik.
Illetve akkor nem kell e ha vissza van forgatva az összeg és év végén nincs szabad összeg a számlán ?

(#469) Livius


Livius
őstag

Sziasztok,

Szeretnék venni cég részvényeket, de úgy hogy tényleg az én tulajdonomba kerüljenek. Milyen magyar banknál lehet így tőzsdén részvényekkel kereskedni? High-tech elektronikai tech cégek érdekelnek, pl Nvidia, NXP, stb. Ezek hol vásárolhatók magyar bankoknál? A kettős adózási dolog hogyan érvényesülne ezekre?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#470) net91 válasza repvez (#468) üzenetére


net91
senior tag

Adót a NAV-nak fizetünk. A Revolut nem adóhatóság.
Az, hogy a jövőben melyik cég mennyi osztalékot fog fizetni előre senki nem tudja, így azt sem, hogy hogyan alakul a befektetésed egyenlege öt év múlva.
Olyat szeretnél ami nem lehetséges.
A jelenlegi pénzügyi tudásod alapján a magyar állampapír a megfelelő befektetés számodra. Ne értsd félre nem megbántani akarlak, ez csak egy jóindulató tanács.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#471) net91 válasza Livius (#469) üzenetére


net91
senior tag

A válasz a kérdésre itt megtalálható

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#472) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Talán jobban ideillik a hozzászólásom.

Ez ebben a cikkben olvasottakról lenne szó: https://allampapirkalkulator.hu/hirek/befektetes-reszvenybe-egyszeruen-magyarorszagon-is-elerheto-lett-a-lightyear-113

Nagyon szimpatikus ez a Lightyear, szívesen kipróbálnám rajta keresztül a részvényezést.

Több kérdés is felmerült viszont bennem:

1. Hogyan kell adóznom a részvények után? Tudom, hogy csak akkor, ha realizálom a nyereséget (15% szja van a hozamra), és az éves adóbevallásnál. De hogy néz ez ki a gyakorlatban, mit, hova kell írjak, mennyire bonyolult?

2. Kilépett Magyarország ebből az USA-s egyezményből. Kell fizessek 30% forrásadót a részvények/ETF-ek után?

És mi a helyzet az osztalékokkal, azok hogy adóznak?

Köszönöm!

(#473) Tüzi

Üdv topik!
Revolutos kérdés.
Egyelőre még nem vettem ki, de van néhány kopejka nyereségem revo appban Nvidia, Tesla, és egy kisebb cég részvényein.
Feltételezem, hogy állam bácsi tartja a markát, ha kiveszem <3 C===3
1: ha kiveszem, és azonnal befektetem másba, akkor is kell fizetni?
2: ha igen, hogyan? :)
3: januárban elhúzok külföldre, ha ottani számlámra átvezetem az egészet, akkor helyi törvények szerint kell adózni?

Köszi előre is a választ :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#474) net91 válasza Tüzi (#473) üzenetére


net91
senior tag

1) Igen
2) Éves adózáskor
3) Általános szabály, ahol adórezidens vagy ott kell adózni. (Hiába költözöl külföldre a Revo megküldi az adatokat a NAV-nak)

(szerk: adórezidens: A lakóhelyed határozza meg. Ha Magyarosszágon töltöttél több mint fél évet, akkor magyar adórezidens vagy.)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#475) stingy2 válasza net91 (#474) üzenetére


stingy2
senior tag

"adórezidens: A lakóhelyed határozza meg. Ha Magyarosszágon töltöttél több mint fél évet, akkor magyar adórezidens vagy." - erre mondják hogy ez így ebben a formában nem igaz.
A létérdek központja határozza meg. Ha pl. Magyarországon töltöttél egy évben 9 hónapot, de Ausztriában van a házad, ott fizeted a tb-t, osztrák mobilszolgáltatót, bankot használsz akkor bizony osztrák adórezidens vagy, hiába voltál itt több, mint 183 napot.
Volt pár éve egy nagyvállalkozó, aki azt hitte, hogy UAE rezidens, aztán a NAV nem úgy gondolta, és neki lett igaza :).

INTJ

(#476) net91 válasza stingy2 (#475) üzenetére


net91
senior tag

Egyetértek veled.
Jelen esetben 2023 évben Magyarországon élt életvitelszerűen, itt dolgozott, itt fizetett TB-t, itt volt lakcíme, itt volt folyószámlája, mobilszolgáltatója ezért Magyarországon kell adóznia.

szerk: Sólyomi Dávidnak volt erről egy cikke. Az amerikai kettős adóztatás megszünése után nézett körbe, hogy hogyan válhatna nem magyar adórezidensé.

szerk 2.:
A kiszámoló is foglalkozott ezzel, itt olvasható:

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#477) Tüzi válasza net91 (#474) üzenetére

És akkor erre már vonatkozik a szocho-s agyrém gondolom, szóval viszik a 40 százalékát.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#478) net91 válasza Tüzi (#477) üzenetére


net91
senior tag

Szerintem:
Ha a szocho bevezetése előtt vásároltad a részvényeket (július 01 előtt), akkor 15 %, ha szocho beveztése után vásároltad, akkor meg 28 % (15+13).

szerk: A kettős adóztatás megszüntetéséről szóló egyezmény 2023. december 31-ig még érvényben van.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#479) Brandynew válasza net91 (#478) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem úgy volt, hogy a részvényekre nem vonatkozik a 13% szocho?

(#480) repvez válasza Tüzi (#473) üzenetére


repvez
addikt

ez engem is érdekelne, hogy a gyakorlatban , hogy mukodik mi a teendöm az adobevallással, mert a NAV elvileg most megcsinálja nekem az adobevallásom.
ÉS egy cikk volt most arrol is, hogy a NAV látja a revolutos számla pénzmozgását is.
Tehát a revolut nekem vagy egyenesen a NAV nak küld a bevalláshoz adatokat és a bevallásnál már automatikusan szerepelnek az összegek?

A másik kérdés, hogy hogyan számolodik az ado, ha egy részvény osztalékot fizet és visszaforgatom , akkor is kell rola adózni amig nem veszem ki ?
Éves szinten nézik az egyenleget? mert ha jol tudom ha negativban van az ember akkor nem kell megfizetni csak ha pluszba van.

illetve mekkora összeget kell megfizetni, mert mondjuk ha csak 1-2 dolár a bevétel osztalékbol annak eléggé elenyésző lenne az adoja.

(#481) Brandynew válasza repvez (#480) üzenetére


Brandynew
őstag

Nagyon jó lenne, ha valaki részletesen leírna mindent ezzel kapcsolatban, tutorial jelleggel. Mert persze tele van vele a net, de valójában semmit nem találni naprakészen, közérthetően, csak nagy általánosságokat, meg az usa adómegállapodás felmondása előtti állapotokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.