Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25101) hokuszpk válasza solfilo (#25100) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Normál módon valoszinuleg nem telepitheto, a tpm követelménye miatt 6-7-8 genes Inteleket meg elsogenes Ryzeneket sem supportal hivatalosan.
persze Hirennel megkerulheto de akkormeg a joeg tudja melyik frissitesnel gondolja ugy az ms, hogy ezeket kickeli -- mar ha lejonnek egy ilyen windowsra a frissitesek.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25102) hobizoli válasza hokuszpk (#25101) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en ugy tudom csak intel-t 8.gen-tol komazza, meg Ryzen-bol is 3xxx szeria kell neki legalabb
akkor mindenfele trukkozgetes nelkul felmaszik

de ezek hasznaltan manapsag egyatalan nem dragak egyebkent sem

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#25103) solfilo válasza hobizoli (#25102) üzenetére


solfilo
veterán

Elvileg Zen+ kell neki, ezért nem jó a 2400G se, de Pl az 1600AF meg igen.

hokuszpk: trükközősre gondoltam, hátha próbálta vmelyik tulaj, mint van Ryzen 2x00G-vel is fórumtárs, aki W11-et rakott fel. Én inkább biztosra mentem és bepattintottam egy 5600G-t a 2400G helyére. :B

solfilo

(#25104) hobizoli válasza solfilo (#25103) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez mar modosult Zen2-re szerintem, mert az R3-1200AF-re is aszondta, hogy nyema

több drón kell ;P

(#25105) solfilo válasza hobizoli (#25104) üzenetére


solfilo
veterán

Oh, akkor le vagyok maradva. Köszi! A Zen+ 3400G és 3200G is kiesett akkor?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#25106) hobizoli válasza solfilo (#25105) üzenetére


hobizoli
nagyúr

oktoberben raktam ossze egy 1200AF-s gepet
eloszor meg ott orult neki a Win10, hogy keszuljek fel a Win11 letoltesre, csak meg felrak par update-t
erre ujrainditas utan aszondta, hogy nem eleg a hardver es a CPU-ra nyekegett be

több drón kell ;P

(#25107) solfilo válasza hobizoli (#25106) üzenetére


solfilo
veterán

Tiszta káosz, most itt néztem, van a listában Zen+, 3400G pl vagy 2600, elmegy az MS a kavarással valahova jó messzire. :W

solfilo

(#25108) hobizoli válasza solfilo (#25107) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mind1, R3-bol minimum a 3100-s kell neki mar

az meg pont volt fruttiert itt a HA-n ;]

több drón kell ;P

(#25109) CirrMee válasza hobizoli (#25106) üzenetére


CirrMee
addikt

Oszt' tessék mondani, UEFI/SB/TPM2.0 rendben is van...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#25110) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy Pure Rock Slim 2 hűtő elbír megfelelően egy R5 7600-al (nem X) vagy esetleg más ajánlott?
Húzás stb nincs és nem is lesz, alapon megy a proci.

[ Szerkesztve ]

(#25111) hokuszpk válasza Pano (#25110) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

én egy időben simán rátettem a 3800XT -re az 105(141)W -s proci, nem volt problema.
a magas homerseklet ugyis a pici lapka miatt lesz ; ha beindul, olyan gyorsan megy fel a homerseklete, hogy annyi idő alatt a hűtő nem tudja átvenni a termelt hőt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25112) flash-


flash-
veterán

intel g2120-al felszerelt, 4gb rammal rendelkező gépre érdemes windows 10et tenni? vagy rosszabbul járnék mint a windows 7-el?
cél: irodai programok, egyszerre akár több (power point, +valami keverő szoftver, plusz 1-2 kis hw igényű app még a háttérben de ennyi)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25113) hokuszpk válasza flash- (#25112) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en inkabb cserelnem mar azt a 2/2 gepet ( proci specben : " End of Servicing Updates Date Tuesday, December 31, 2019" ) ; bar ha eroltetsz bele még egy kis ramot ; es valami jobb ssd van a gepben, akkor ra lehet probalni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25114) hobizoli válasza flash- (#25112) üzenetére


hobizoli
nagyúr

inkabb venni kene vmi ujabbat, a 7gen-tol feljebb

"Brand PC"-k nem szoktak dragak lenni a HA-n

több drón kell ;P

(#25115) flash- válasza hokuszpk (#25113) üzenetére


flash-
veterán

értem.. a lap támogatja azt látom, de akkor a proci lassabb lenne már mint most a win 7el?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25116) hokuszpk válasza flash- (#25115) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem, a proci teljesitmenye az konstans ; viszont hogy az os mennyit zabál el belőle, az még w10 verziónként is változik. ja és ssd nélküli ujabb gepre sem probalnam ra, mert már 1-1 szoftver inditása is keservesen lassu tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25117) naja válasza flash- (#25112) üzenetére


naja
aktív tag

Ha a sebesség miatt kérdezed, akkor szerintem nem érdemes, és némileg rosszabbul járnál. Ha arra gondolsz, hogy modernebb és ezáltal valamit még jobban megírtak, ezért gyorsabb, akkor valószínűleg csalódni fogsz. Inkább a fordítottja a valóság a nagyobb CPU terhelés miatt. A modernebb megjelenésen, és a támogatottságon kívül (bár hogy ez igazi előny lenne szerintem elég kétes) nem sok minden mást kapsz. Minél újabb egy op.rendszer, annál jobban fel van cicomázva, vagyis több CPU-t eszik (a később kijövő rendszereket újabb, azaz erősebb gépekhez fejlesztették).
Ha nem mindenképpen szükséges valamiért, és most jól működik ahogy van, akkor én nem variálnék. Azt is érdemes leellenőrizni előre, hogy egyáltalán kompatibilis-e vele minden progi. Említettél valami "valami keverő szoftver"-t. Az ha valami spéci dolog, és elég rég írták, akkor simán kompatibilitási szopóroller lehet a vége.

Amint a kollégák írják, az SSD és a több RAM a legfontosabb. Bár nem ezt kérdezted. Ezt annyival kiegészíteném, ha nem szeretnél költeni, akkor egy i5 3470/3570 (használtan 3-4eFt-tól) is segíthet még, hogy kicsit pörgősebb legyen. Tíz éve használok egy 3470-et Photoshopolni, Blenderezni, játszani, igaz 16 MB-tal. Igazából mindent tud amit kell nekem. Office-ra én nem vennék erősebbet magamnak.
Persze az is igaz, hogy igazán nem sok pénzekért vannak pl. az említett gen7 gépek is, akár itt az aprón.

[ Szerkesztve ]

(#25118) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo workstation. Két darab Xeon E5-2680 v1 (2 x 8mag 16szál, 2.7 GHz alap 3.5 GHz turbo) cpu van benne. A kézikönyv szerint az alaplapon 2 db, PCIe 3.0 x16 vga csatlakozó van rajta. 1db FHD monitor 60hz-en, jelenleg egy AMD RX 580 as vga van benne, táp 1100W gold minősítésű.
A gép CAD, videó renderelésre és némi játékra van használva.
A kérdésem az hogy melyik lenne az a PCIe 3.0 x16/PCIe 4.0 x16 vga kártya amit a két cpu rendesen kitudna hajtani?

A segítséget előre is köszönöm!

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#25119) MasterDeeJay válasza Moonwolf (#25118) üzenetére

Meg kellene nézni hogy a video renderelő több GPU-val mit tud kezdeni. (meg több procival)
Azaz a leírásában szerepel-e hogy több GPU-val tud-e dolgozni?
Ugyanígy a két proci speckó eset, két ramvezérlő egymás ramját lassabban érik el, ez miatt kell a program részéről is támogatás hogy rendesen működjön. (numa aware néven van ez)
Játékok szinte mindegyike nem kezeli jól a két procit de windows elvileg megoldja hogy ne legyen lassulás belőle.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25120) lypen99


lypen99
aktív tag

Sziasztok!

A Ryzen szériákhoz a gyári hűtőknél kapod a "brekit" vagy alaplaponként?

(#25121) Rowon válasza lypen99 (#25120) üzenetére


Rowon
veterán

Mi az a breki?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#25122) lypen99 válasza Rowon (#25121) üzenetére


lypen99
aktív tag

Lefogató a hűtéshez akkor úgy mondom. :D

(#25123) Rowon válasza lypen99 (#25122) üzenetére


Rowon
veterán

A bracket lenne a breki? Azt kapod az alaplaphoz.

NEW Genuine AM4 AMD CPU Cooler Mounting Brackets with Screws – PC Belfast  Computer Shop & Services

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#25124) lypen99 válasza Rowon (#25123) üzenetére


lypen99
aktív tag

Akkor abba fogatom bele a proci hűtőt ugye? :D
Bocsi rég építettem már pc-t.

[ Szerkesztve ]

(#25125) Rowon válasza lypen99 (#25124) üzenetére


Rowon
veterán

Igen is meg nem is. Az a két műanyag elem, fülecskékkel együtt arra szolgál, hogy az olcsóbb, utángyártott hűtőket azzal fel tudod szerelni a procira. A gyári hűtőhöz arra nincs szükség.

Gyári hűtő felszerelése: [link]
Utángyártott hűtő felszerelés: [link] (normálisabb videót nem találtam, a lényeg, hogy a hűtő mindkét oldalán lévő két kicsi fém fület be kell akasztani a műanyag elemekbe mindkét oldalról, azok szorítják le a processzorra a tornyot)

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#25126) lypen99 válasza Rowon (#25125) üzenetére


lypen99
aktív tag

Ez tiszta a kérdés (nem fárasztás) lényege, hogy ez alaplapon van vagy a procihűtőhöz jár? :B

(#25127) Rowon válasza lypen99 (#25126) üzenetére


Rowon
veterán

Ezek a tartozékok az alaplaphoz járnak, de külön is lehet őket venni, ha esetleg elhagytad volna. Távol-keleti áruházakban és néha Aprón is van fent. Például: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#25128) lypen99 válasza Rowon (#25127) üzenetére


lypen99
aktív tag

"Fárasztás end" :D

Lényeg, családon belül lett egy szabad R5 2600 és most építek köré egy gépet, csak a hűtő lefogatása volt kérdéses, de hogy így írod a laphoz jár így tiszta lap minden. :K

Köszi. :)

(#25129) Moonwolf válasza MasterDeeJay (#25119) üzenetére


Moonwolf
senior tag

SLI-re azt írták egy videóban hogyha két nem Quadro kártya van benne akkor nem megy az SLI. Azt viszont furcsálltam, mivel AMD támogatás nincs is az adatlapján ennek a rendszernek, de a sima CrossFire ment rajta rendesen, kettő HD5850 es kártyával próbáltam, de ott ugye volt CrossFire bridge.

Alapból egy kártyát gondoltam használni benne. Értem ez alatt hogy az RX 580 helyett. Vagy két kártyára gondoltál hogy egy AMD meg mellette egy NVidia?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#25130) MasterDeeJay válasza Moonwolf (#25129) üzenetére

Cf-re nincs már megkötés, híd nélküliek is mennek. Slire meg ahogy írtad vagy quadrós vagy gtx féle meg alapból.
Ha a program támogatja akkor akár lehet mixed is. Kérdés mit támogat. (Explicit dx12m gpu ilyen)
Amúgy ha lehet egy kártyával érdemes, nvidiát jobban szokták támogatni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25131) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

(másodszor írom, mert mire a végére értem, az oldal összeomlott :D)
nem biztos, hogy jó helyen vagyok, de valahol el kéne indulnom.

Prime95 az alábbi hibaüzenetet dobja minden alkalommal, indítást követően szinte azonnal:
[Fri Feb  9 12:13:24 2024]
FATAL ERROR: Rounding was 0.4998474793, expected less than 0.4
Hardware failure detected running 960K FFT size, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.4998887695, expected less than 0.4
Hardware failure detected running 960K FFT size, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.499661921, expected less than 0.4
Hardware failure detected running 960K FFT size, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.4999583986, expected less than 0.4
Hardware failure detected running 960K FFT size, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.499513693, expected less than 0.4
Hardware failure detected running 960K FFT size, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.4994463877, expected less than 0.4
Hardware failure detected running 960K FFT size, consult stress.txt file.

R5 5600 (toronyhűtővel, nem tuningolva), 32GB Kingston 3600/16 (3600-ra és CL16-ra állítva, de feszt és egyebet nem piszkáltam), RX7600 (szintén alapon) és az egész egy Asrock B550M-ben.
Kb 2-3 hetes gép, legfrissebb driverek és szoftverek. Hét elején még win11 volt fent, azzal sokkal sűrűbben csinálta. W10-re visszaállva úgy tűnt, végre megszűnt, de most a napokban megint csinálja. Nem olyan gyakran, de azért zavaróan sűrűn.

Játék közben a kép lefagy, hang megy. Leteszem tálcára, akkor bezárja és egy AMD üzenet fogad (alábbiakban a kép)

(nem tudom, mi csexte szét a felbontást, sorry. Az AMD szoftvere azt észlelte, hogy illesztőprogram-időtúllépés történt az Ön rendszerén.)
Játék grafikája maxon, FPS 165-re limitálva. Stabilan hozza egyébként, terhelés 50% fölé nem nagyon megy (se CPU, se GPU), hőmérséklet is 40-50°C és 50-60°C között max.

Van esetleg ötlet? Vagy, hogy melyik topicban kérdezősködjek tovább?

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25132) makszutov.hu válasza _Smooth (#25131) üzenetére


makszutov.hu
tag

Az AMD-nek még sohasem volt (és gondolom nem is lesz) normális drivere...

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#25133) CirrMee válasza _Smooth (#25131) üzenetére


CirrMee
addikt

Hardveres eredetre tippelek. Ha újak az alkatrészek, a RAM modulok környékén néznék körül (órajel csökkentés, XMP kikapcs, stb).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#25134) Moonwolf válasza MasterDeeJay (#25130) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Egy kártyával gondoltam. Az AMD ReLive programja használhatóság szempontjából jobban megnyerte a tetszésem mint a nVidia felvevő progija. Van GTX 1650 es kártya a notimban, a kártya jó, de a felvevő programja nem győzött meg, kezdve attól hogy folyamatosan bejelentkezve kell lenni hogy tudd egyáltalán használni lehessen a felvevő programot.
Persze az nVidiától sem zárkózok azért el teljesen. Viszont a két xeon proci erősebb vga-t is megtudna hajtani mint az RX 580 as, csak kérdés hogy melyik lenne a legmegfelelőbb?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#25135) gejala válasza Moonwolf (#25134) üzenetére


gejala
őstag

Miért nem használsz OBS-t felvevőnek? Open-source és sokkal jobb, mint bármelyik gyártó sajátja. Annyi beállítás van benne, hogy a feléről azt se tudom, mi az.

[ Szerkesztve ]

(#25136) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok!
Nem tudom jó helyen kérdezek e? Telepítés közbe full kiakad a proci 100%-ra, a ram 10-12 gb kb. :F Ez lényegébe semennyit nem csökken, amíg nem végez a telepítő. Mondhatnám ez azóta van, amióta Win 11-et használok. Egy játék esetében, ez elég hosszú idő is lehet, és csak telepítéskor van így. Többi esetben teljesen jó minden. Proci i5 10400f. Állítanom kéne valamit a Winbe, vagy a biosba? Köszi a segítséget! :R

(#25137) vezeralmos2 válasza Pehi (#25136) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hali, 10400f lényegében majdnem megyezik az i7-8700 as procival, 6 magos.
Bizonyos telepítők nagyon igénybe veszik a processzort, főleg ha GBittel jön le a kraft.
És win11-ed van, szerintem normálisnak mondható, nem mondható bikának az a processzor.

A Sandy Bridge legendája

(#25138) Pehi válasza vezeralmos2 (#25137) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. Ez eddig nem így volt, kb 1 hónapja csinálja így a telepítéseket, és lehet hogy a rendszerrel se nagyon függ össze. Sima single játék telepítésnél is így csinálja, és ennél gyengébb proci ami a gyereknél van nem így megy. Neki egy i3 10105f van. Ebből gondoltam, hogy valami lehet. Köszi!

(#25139) _Smooth válasza CirrMee (#25133) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi. Igen, 2 SSD-t leszámítva minden eleme vadiúj (az egyik SSD is csak kb 1 hónapot volt használatban előtte).
XMP be van kapcsolva, és egyedül a RAMon van "tuning". Megpróbálom majd nélküle, de azért nem örülnék neki, ha nem bírná, különben vehettem volna olcsóbb ramokat is :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#25140) g@bo


g@bo
nagyúr

Sziasztok

regebbi b450 lapba (nincs vrm hűtés) jó a ryzen 3600 vagy a 4500 -as a jobb, esetleg tipp?

3200g üzemel most, jobb proci kellene. :R

[ Szerkesztve ]

(#25141) crysis88


crysis88
tag

Sziasztok.
Szerintetek az normális , hogy egy Intel i5 3470 , 8 GB DDR3 , Sata SSD plusz egy nvidia GT 630 2GB DDR3 mellet olyan lassú a youtube mint az állat?
Nagyon lassan tolt be es mindig megakad.
Tudom hogy nem egy erőmű a gép de azért na...

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#25142) vezeralmos2 válasza crysis88 (#25141) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Szia, a processzornak el kellene bírni a 4K 30 fps-t is lazán, de a 8GB memória már édeskevés, lehet, hogy az a probléma.
Illetve a GT 630 is nagyon lassú már.
Javaslom a CCleanerrel letakarítani mindenféle szemetet a gépről, az néha segít.

A Sandy Bridge legendája

(#25143) vezeralmos2 válasza g@bo (#25140) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Szia, pontosan milyen az alaplap?

A Sandy Bridge legendája

(#25144) g@bo válasza vezeralmos2 (#25143) üzenetére


g@bo
nagyúr

Asrock B450M-HDV R4.0

nem egy atombunker [link]

[ Szerkesztve ]

(#25145) Ribi válasza g@bo (#25140) üzenetére


Ribi
nagyúr

4500-at nem javaslom, csak 8MB L3 cache.
Lep nem néz ki szépen, de csak elviszi.

(#25146) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Lga1700-hez erdemes ilyen frame-et hasznalni? klikk
Van rola tapasztalat? :)

:R

(#25147) vezeralmos2 válasza detroitrw (#25146) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hali, nekem van, itt vettem apróról.
Nagyon jó, enélkül nem is szabad LGA1700-at összerakni.
Még egy i3-hoz is megvenném. :)

A Sandy Bridge legendája

(#25148) g@bo válasza detroitrw (#25146) üzenetére


g@bo
nagyúr

érdemes, de így ne csináld [link] ez egy gyökér.. így se [link] [link] inkább így - 60 sec-től [link]

lapot asztalra, alul fogja az asztal a keretet.. tedd be a procit a foglalatba, 4 csavart tekerd ki (kb .jegyezd, mennyide volt húzva) vedd le keret, jelölést (nyíl) figyelve tedd fel az alu cuccost, és érzéssel (nem tépve) x- benhúzd meg, az ellenállás érzésétől számítva 1/8 ad fordulat. ne húzd túl. :B

[ Szerkesztve ]

(#25149) vezeralmos2 válasza g@bo (#25148) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Jól mondja az úr, csavarokat meghúzni csak átlósan, szép fokozatosan, mint ahogy egy autó kerekét is feltesszük. Így egyenletes lesz a nyomás. :)
Nem szabad bikázni, de határozottan legyen a helyén.
(Én előbb a hűtő keretét tettem fel, így az megtartja a CPU keretet a helyén, ez is egy trükk)

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#25150) detroitrw válasza detroitrw (#25146) üzenetére


detroitrw
addikt

Beraktam a cpu frame-t :K
nekem max 3 fok körül hozott (~93W-os teljesítmény mellett)
annyi hogy a venti 1436 RPM (~90%) helyett 1374 RPM -en (~80%) ment

a ventit is figyelgettem és ezen a ~93W-on 20% -on (~850RPM) csak pár (~5°C) fokkal lett melegebb
majd levettem 0-ra és 2:40 perc kellett mire elérte a 90°C -ot :C

szerintetek mennyi lehet a max W-nyi terhelés amit még kezelne a venti?
150W-nak simán mennie kellene nem?

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.