Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24701) Kecsotam válasza naja (#24700) üzenetére


Kecsotam
tag

Úgy értettem inkább, hogy külön-külön a magokról nem sok mindent találtam.
Teljesítménykijelzést én nem láttam biosban
Viszont most találtam egy érdekeset. Itt csak 3 magot mutat a 4 helyett.

Nálam van CPU power magagment biosban, de minden auto-n van.

[ Szerkesztve ]

(#24702) Kecsotam


Kecsotam
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Windows újrapakolása után tökéletesen működik.... :)

Viszont közben - mikor még azt hittem döglődik a CPU - rendeltem kicsi pénzért egy használt Intel i5 4690K procit a mostani i5 4570 helyett. Nem nagy előrelépés, de ha már itt van, a windows újrarakás előtt gondoltam beleteszem.

Háát nem jutottam el a biosig, mert nem tölt be a gép.... Vissza a régi, tökéletesen működik.

A lap egy Asus B85M-G. Ott van a gyártó honlapján a támogatott procik között mindkettő CPU.

Valakinek valami ötlete? :)

[ Szerkesztve ]

(#24703) CirrMee válasza Kecsotam (#24702) üzenetére


CirrMee
addikt

CMOS reset megvolt a csere után?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#24704) Kecsotam válasza CirrMee (#24703) üzenetére


Kecsotam
tag

Ha az elemkivétel annak számít, akkor igen.
De amúgy semmi mást nem csináltam.

Ez feltétlen szükséges egy CPU cserénél?

(#24705) naja válasza Kecsotam (#24702) üzenetére


naja
aktív tag

Hoppá, egy agyament ötlet:
Nem lehet, hogy a proci és/vagy a socket csatlakozókon van valami? Minden tüske az aljzaton makulátlanul szép, és rendesen irányba állnak? Esetleg valami vándor kosz kavarhat még be.
Elképzelhetőnek tartom, hogy a proci ki be pakolás random segít vagy ront a helyzeten, miközben csak a "bug" vándorol.

(#24706) ricsip válasza Kecsotam (#24701) üzenetére


ricsip
addikt

Az "Active processor core" egy szerencsétlen fogalmazás arra, hogy hány db core-t akarsz használni?
Van a default ami az All: azaz mindet akarod használni. Ha nem ezt választod ki, akkor azzal azt az óhajodat fejezed ki, hogy te valamennyit le akarsz közülük tiltani. Egy 4 core-os processzor esetében ilyenkor a lehetséges választás az lesz, h. csak 1-et, v. csak 2-t, v. max 3 magot akarsz használni. Mert ha mind a 4-et akarnád, akkor eleve az All opciót választottad volna.

-

(#24707) naja válasza Kecsotam (#24701) üzenetére


naja
aktív tag

Most látom, hogy ezt is írtad.
Úgy értetem, hogy nincs Power Management, hogy nem használja. Ha lenne, akkor a kis terhelésre leesne a CPU frekvencia stb. Látom van Monitor fül, ott lett volna érdekes, hogy mit írt az egyes magok használatára. De most már sejtjük (tudjuk), hogy ott mind a 4 mag 100% tekert volna, mivel csak a Win alatt lett leszabályozva, ahogy ricsip (#24706) is írta.

(#24708) MZsoltee válasza Kecsotam (#24702) üzenetére


MZsoltee
veterán

BIOS frissítést próbáltad? Szerintem a lapon lévő BIOS nem támogatja az új procit.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#24709) Kecsotam válasza MZsoltee (#24708) üzenetére


Kecsotam
tag

Igen, nekem is eszembe jutott már. De most minden tökéletesen működik újra. Nem nagyon merem kockáztatni a dolgot.... :)

Amúgy egy BIOS frissítés és CPU csere után kellene teljes újratelepítés?

(#24710) Angie™ válasza Kecsotam (#24709) üzenetére


Angie™
addikt

Nem kell miatta újratelepítés..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#24711) MZsoltee válasza Kecsotam (#24709) üzenetére


MZsoltee
veterán

A régi procival csinálj egy BIOS frissítést, nem lesz abból semmi gond.
Windows-t nem kell újratelepíteni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#24712) KovyZoly


KovyZoly
tag

Sziasztok

Processzort cseréltem és gondom van.
Adott egy Asrock B560M Steel legend alaplap, amiben volt egy 10400F processzorom. A processzort eladtam, rá 1 hétre jött az új, egy 11700 személyében
Annak rendje és módja szerint szépen letakarítottam a toronyhűtő aljáról a régi pasztát, behelyeztem az új procit, rá az új paszta fel a hűtő.
A videókártya erre az időre ki lett szedve, mert nem fértem hozzá a hűtőhöz.
Mindent szépen összeraktam, minden kábel vissza lett dugdosva a helyére, el is indult, semmi sípolás, vagy valami, csak épp kép nincs. Se videókártyán, se alaplapi videóvezérlőn keresztül.
Mit csúsztam el, mit kellett volna máshogy csinálni? Utólag mit tudok tenni, hogy működésbe hozzam a masinát?

(#24713) hobizoli válasza KovyZoly (#24712) üzenetére


hobizoli
nagyúr

BIOS-nak kene ismernie ezt a CPU-t?

több drón kell ;P

(#24714) KovyZoly válasza hobizoli (#24713) üzenetére


KovyZoly
tag

A gyártó honlapján nincs egyértelmű információ, mindkét procira azt írja, hogy mindegyik Bios verzió jó hozzájuk

(#24715) letusz172: válasza naja (#24660) üzenetére


letusz172:
csendes újonc

Végre valaki aki tisztán látja a dolgokat. 👍 Ezeket szoktam én is leírni rövidebben, mostanában nagyon sok lett a bottleneck -es emberke, és úgy félnek tőle mintha nem evilági lenne. Válaszként meg kapják rögtön, az előre betanult CPU- VGA kombót, annak ellenére, hogy a válaszadóknak lövésük sincs, hogy mivel játszik, mi a tv-monitor képfrissítése, milyen felbontásban stb..... csak lökik a szájról - szájra járó kombokat. Pedig nem lenne nehéz megérteni mi hogyan működik.

(#24716) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Egy új cpu-nál milyen ingyenes programmal és hogyan lehet letesztelni, hogy megfelelően működik-e (összes mag, hőfokok, teljesítmény) és hogy az ugyan olyan cpu-khoz viszonyítva hogyan teljesít teszttel és számokkal? (egyébként a hwmonitor program sehogy nem működik bárhogyan próbáltam, a hwinfo az működik)

(#24717) Parlagfű


Parlagfű
tag

Sziasztok!
Egy I7 4790K elbírna kettő darab SLI be kötött 980 GTX TI-al?
Köszönöm a választ!

-----------

(#24718) Cifu válasza Ice&Lime (#24716) üzenetére


Cifu
nagyúr

A stressz tesztre az AIDA64 beépített stressz-teszt programja tökéletes, mindent is tesztelhetsz vele.

Hogy adott CPU-hoz képest hogy teljesít az már macerásabb, a legtöbb helyen két bevált dolog van, az egyik a Cinebench R23 (vagy most már R24), amelynek van egy- illetve összes magot kihasználó teszt opciója, a másik lehetőség pedig a 3DMark CPU score.
Az eredmények terén pedig rákeresel Google-val, vagy megnézel egy benchmark tesztet (a Cinebench a legtöbb komoly hardware oldal tesztprogram-repertoárjában szerepel).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24719) Cifu válasza Parlagfű (#24717) üzenetére


Cifu
nagyúr

Működni fog, de értelme egy ilyen összeállításnak most már csak retro-nak minősülő játékokkal való játszásnál (eredeti Crysis 2, Crysis 3, Deus Ex: Human Revolution, stb.) van értelme, amelyek támogatják az SLI-t...

Modern játékoknál egyfelől az SLI nem lesz támogatva, másfelől a proci is kevés lesz...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24720) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Régebbi i7 4770S-em van egy Fujitsu D3230-A1 alaplapban. Hogy lehet engedélyezni, hogy a prociba integrált videochip-ről jöjjön a kép? Gondolom erősebb mint az alaplapi integrált. NetTV-nek kéne szépen futni. :U

IT Phone :) Gábor

(#24721) akerbis válasza akerbis (#24720) üzenetére


akerbis
aktív tag

OK, utánanéztem, a H81 nem támogatja a feature-t.

IT Phone :) Gábor

(#24722) hobizoli válasza Ice&Lime (#24716) üzenetére


hobizoli
nagyúr

HwInfo64 pl

több drón kell ;P

(#24723) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Sziasztok! Van egy Ryzen 7 5700x processzorom. Eddig egy B450-es lapban volt, most átkerült egy B550-es csúcs lapba. Az előző lapban nem tudott 4.25Ghz és 90w fölé tortászkodni, most viszont simán eléri a 4.6Ghz-et, és a 140w-ot. A gyári amd processzoros programmal esetleg vissza tudom fogni úgy a W-ot, hogy az ne járjon nagy teljesítmény romlással? Vagy inkább bios-ban vegyek visszább videó alapján?

[ Szerkesztve ]

(#24724) Kecsotam


Kecsotam
tag

Sziasztok!

Összeraktam ma az új configom egy 13600K procit egy ARCTIC Freezer 34 eSports DUO hűtővel, egy BE QUIET! Pure Base 600 Window házban.
Majd tesztelésképpen ráküldtem az Aida stressztesztjét. Minden gyári beállítással, nincsen hozzányúlva.

Az normális, hogy az első percben 90-95 fokig is felmegy a proci hőmérséklete? Majd utána visszaveszi a teljesítményt 160-170 wattról 125-re és a hőmérséklet is visszamegy kb. 60-80 fok közé?
Kicsit megijedtem, amikor úgy is indított, hogy 95 fok.....

A grafikonon is jól látszanak a fent leírtak:

(#24725) DravenMoral válasza Kecsotam (#24724) üzenetére


DravenMoral
senior tag

A procihűtőd 125w-ra lett hitelesítve, szóval ne csodálkozz.
Visszább kell venni a bios-ban.
Nézz róla videót, hogy hogyan kell undervoltolni a cpu-t. Illetve hogy hogyan lehet egyedi tdp értéket beállítani.

(#24726) Kecsotam válasza DravenMoral (#24725) üzenetére


Kecsotam
tag

Köszi!

Szomorú vagyok, mert több helyen is azt olvastam 200 W-ig biztosan bírja. Még valami tesztet is találtam róla. Talán ez lehetett az: https://www.gamechannel.hu/cikk/hardverzona/arctic-freezer-34-esports-duo-processzorhuto-teszt

De ezek szerint birka voltam és rossz helyen kutakodtam....
És a proci azért veszi viszább a teljesítményt, mert érzékeli, hogy túl meleg, vagy mindegyik új proci már így dolgozik, hogy kezdetben sokkal nagyobb krafttal indít?

(#24727) Cifu válasza Kecsotam (#24726) üzenetére


Cifu
nagyúr

A modern procikban van kismillió érzékelő, és a szerint szabályozzák dinamikusan a frekit (és a feszültséget), hogy milyen terhelést kapnak és milyen értékek jönnek ezen érzékelőkből. Normális, hogy felugrik a fogyasztás és teljesítmény hirtelen nagy terhelésnél, majd ahogy a hőleadás hirtelen megnő, a hűtőtől (plusz a TIM-től, kupaktól, hővezető pasztától, stb.) függően visszaveszi azt, hogy a megadott (hő, feszültség és fogyasztási) kereteken belül maradjon, végül kialakul egy kb. egyensúlyi helyzet, ahol a hőtermelés és a hűtő hőelvonási képessége egyensúlyba kerül.

Ezért van az, hogy amúgy működnek ezek a procik gyengébb hűtőkkel is, csak nem boostolnak olyan magas frekire, illetve nem tudják huzamos ideig fenn tartani azt. Egy jobb hűtő alatt meg igen...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24728) Kecsotam válasza Cifu (#24727) üzenetére


Kecsotam
tag

Igazából nekem melóra lesz a gép, videók renderelésére. Egy ilyen kb max. félóra.
És azért a proci se melegszik annyira, mint az Aida tesztjén. Gondolom ott mindent beletol, amit lehet, de a használat során lehet sosem lesz annyi.

Egy ilyen konvertálásnál 80 fokkal indít és után 70 fok körül dolgozik. Úgy gondolom ez már nem sok egy ilyen újgenerációs procinál:

Azért ugye elég lesz nekem ez a hűtő a fentiek tekintetében?

Gondolom már nem ott tartunk, ahol 10 évvel ezelőtt, mikor már a 60 fokra is azt mondták, hogy jajajj.....

[ Szerkesztve ]

(#24729) Cifu válasza Kecsotam (#24728) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vannak olyanok, akik azt mondják, hogy 60°C felett nincs élet, és még a tápkábelt is folyékony nitrogénnel hűtenék, de nagy általánosságban 90-95°C sem a világ vége, az én procim is 95°C-ig engedi magát gyárilag, én 90°C-ra visszavettem, mert 1% alatti az általános sebességveszteség, ennyit meg nekem megér.

Alapvetően elég lesz a hűtő ez alapján, de amit DravenMoral írt, azt megszívlelhetnéd. Egy minimális alulfeszelésnek feltehetően nem okoz stabilitási prolémákat, és még egy pár fokot nyerhetsz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24730) mcs válasza Kecsotam (#24724) üzenetére


mcs
veterán

Egyrészt a mai procik jobban melegednek a kisebb gyártástechnológiából kifolyólag, másrészt nagyon magas órajelre boostolnak terheléskor és alapértelmezetten magas feszültség mellett is, harmadrészt a Freezer 34 Duo egy belépő szintű hűtés.
Teljesen normális, hogy ennyire melegszik a procid, de a feszültség csökkentésével tudsz rajta finomítani.

(#24731) soosdani1990


soosdani1990
friss újonc

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Mac Mini 2018-at. Van ebből i3-as procis kiadás is. Megbánnám ha megvenném?

4 magos
3,6 GHz-es, négymagos Intel Core i3
6 MB-os megosztott L3 gyorsítótár

A legújabb MasOS 14-et szeretném rá feltelepíteni meg a legújabb Xcode-ot app fejlesztéshez.

Köszi!

(#24732) hokuszpk válasza Kecsotam (#24724) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

alapbol az Intel procinak van a turbo-turboja (c) , amit ( modellfuggoen ) 26 vagy 52 masodpercig tud tartani, aztan visszaall a "normal" turbo keretre. Valami taunak is szoktak hivni, hogy olyan alfa holdbazisos legyen. Ez kb. annyi ido, amig lemegy egy gyorsteszt cinebenchhel, aztan lehet mutogatni milyen kafa. Ezt a biosban lehet allandositani ( asus enhanced boost ize es tsai ).
Van egy johirem, ha eleg ido eltelt, ujra hajlando egy ilyen "kitorest" produkalni, tehat ha eleg sokaig nezed a grafikont, megint lesz rajta kiugras.

* közben latom, a szaktopikban is megvilagitottak a lenyeget a sracok.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24733) ricsip válasza hokuszpk (#24732) üzenetére


ricsip
addikt

Tau görög betű, kb. irányítástechnikában szokták rendszernek az időállandóját jelölni vele. Tehát egyfajta időtartam jelölésére használatos, így egy rendszer turbo-turbo időtartamának jelölése nem feltétlenül alfaholdbázis szintű laikus-hülyítő szándékú. Mégha valójában simán hívhatták volna t<alsóindex turbo-turbo> -nak is. Csak hát ez utóbbi a marketinges szemében nem volt olyan hipszter.

[ Szerkesztve ]

-

(#24734) Kecsotam válasza hokuszpk (#24732) üzenetére


Kecsotam
tag

Igen, rávilágítottak mindenre. Már a hűtőmhöz is állítgattam a megfelelő wattokat.

Igen, ennek a turbo-turbonak nem is akkor van lényege, amikor 52 másodpercig megy, hanem a diagram szerint akár ezerszer felugrik egy ezred másodpercre.
Sok kicsi sokra megy,

(#24735) core i7


core i7
addikt

Sziasztok a Processzor érintkező oldala ,ha kicsit elvan színeződve viszont mükődik az mit jelent!? Van hol kicsit sötétebb meg ezek a sárga réz színű érintkezők mintha kormosak lennének...

(#24736) hokuszpk válasza core i7 (#24735) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az kb. azt jelenti, hogy idonkent tul sok amper korical at azokon az erintkezokon.
tuningolt masina ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24737) core i7 válasza hokuszpk (#24736) üzenetére


core i7
addikt

Nem, viszont a táp rossz volt ,de már cserélve lett.
Akkor ez semmi gondot nem okozott!?

[ Szerkesztve ]

(#24738) hokuszpk válasza core i7 (#24737) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tul sok amper tudja degradalni a sziliciumot, remeljuk nalad nemtortent ilyen, vagy legalabbis nem olyan mertekben, ami befolyasolja a mukodest.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24739) core i7 válasza hokuszpk (#24738) üzenetére


core i7
addikt

Hát csak azt nem nagyon tudom ellenőrizni gondolom

(#24740) hokuszpk válasza core i7 (#24739) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha varatlan fagyasokat tapasztalsz, akkor gyanakodj erre a tapincidensre.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24741) core i7 válasza hokuszpk (#24740) üzenetére


core i7
addikt

Egyébként alkohollal lelehet tisztítani? feketeséget érintkezőről?

(#24742) DravenMoral válasza core i7 (#24741) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Felszívódni fel fog, de baromi óvatosan, valami nagyon nagyon puha ecsettel csináld vagy nem tudom.
De van egy sejtésem, hogy nem fogod tudni letisztítani így.
Ellenben kockáztatod azt, hogy kinyírod a procit.

[ Szerkesztve ]

(#24743) hokuszpk válasza core i7 (#24741) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

itt paran izopropil alkohollall volt már, hogy tisztitottak cpu -t, de hogy lehozza-e, azt nemtom. ártani biztos nem árt, mert jó alkohol modjára elpárolog hamar.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24744) ricsip válasza hokuszpk (#24743) üzenetére


ricsip
addikt

jah, csak akkor tényleg IPA-t (nem a sör, hanem az izopropil alkohol) kell használni, és nem acetont, körömlakklemosót, sebbenzint és tsai-t!

-

(#24745) CirrMee válasza ricsip (#24744) üzenetére


CirrMee
addikt

Az igazi szagértők kedvence a védénegyven... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#24746) DravenMoral válasza CirrMee (#24745) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Nemár, az olaj.. azt mire letakarítod utána.. soha ilyen helyen. Nem is beszélve arról, hogy csavarlazító is egyben.. Viccből se írj ilyet..

[ Szerkesztve ]

(#24747) tween


tween
őstag

Sziasztok!
Elbír egy Pentium G3420 egy Geforce 1650 OC 4GB-tal?

Köszönöm a választ! :R

(#24748) core i7 válasza hokuszpk (#24743) üzenetére


core i7
addikt

Na ezt akkor kipróbálom köszönöm :R hány %-ost nézzek?

(#24749) core i7 válasza CirrMee (#24745) üzenetére


core i7
addikt

WD40 is jó? Nem vágja haza cpu érintkezőt?

(#24750) hobizoli válasza core i7 (#24748) üzenetére


hobizoli
nagyúr

el, de azert egy i3-41xx vagy egy i5-44xx nem lenne hatranyos melle...
ezek manapsag fruttiert vannak

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.