Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24501) hobizoli válasza szbalogh (#24500) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt hol lattad igy? link plz

több drón kell ;P

(#24502) solfilo válasza hobizoli (#24501) üzenetére


solfilo
veterán

[link]

solfilo

(#24503) hobizoli válasza solfilo (#24502) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez azt jelenti, hogy a turbo orajel hany szaz MHz-l haladja meg az alap orajelet
jobbrol balra visszafele

alap orajel 2.2GHz
a 14 azt jelenti, hogy 2core-g max 3.6GHz-t tud, 3 core 3.4GHz... 8core feletti kihasznaltsagnal (nem a Win utemezoje szerint szetteritetten ertve) mar max csak 2.8GHz-n fut minden core, hogy beferjen a TDP limit-be

több drón kell ;P

(#24504) solfilo válasza hobizoli (#24503) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, nézegettem én is de nem jöttem rá! :R

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#24505) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Nem értek hozzá ezért kérném egy hozzáértő segítségét!
7800X3D vs 7950X3D több tesztet is megnéztem és többnyire jobban teljesít a 7800X3D.

Miért? :R

Játékra jobb választás?

Cimbee

(#24506) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok egy kis segitseg kellene??

Most talaltam ezt es mindenkeppen leghutest keresnek!Eleg lesz neki?(a proci 5900x lesz!)
Thermalright PS120SE, 7 Heat Pipes CPU Cooler

(#24507) solfilo válasza MegalodonS (#24506) üzenetére


solfilo
veterán

Szia, itt lehet előbb lesz válasz. :)

Milyen CPU léghűtést vegyek?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#24508) MegalodonS válasza solfilo (#24507) üzenetére


MegalodonS
őstag

Sry es Koszonom :R

(#24509) CirrMee válasza MegalodonS (#24506) üzenetére


CirrMee
addikt

Sziasztok egy kis segitseg kellene??

Igen.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#24510) Cifu válasza Cimbee (#24505) üzenetére


Cifu
nagyúr

Roppant egyszerű, a 7950X3D esetén két CCD van, az egyik kapott egy jókora kupakot a fejére, sok cache-el (leegyszerűsítve: gyors elérésű memóriával). A másik viszont nem kapott ilyet.

A 7800X3D viszont csak egy CCD-vel bír, amely szintén megkapta a nagy L3 cache "kupakot".

A cache a játékokban sokat segít, az általános felhasználásban viszont kevésbé, sokszor még a 7700X is elveri a 7800X3D-t, mert magasabb frekire tud felszaladni.

A 7950X3D elvben a "mindkét világ legjobba" lehetne, vagyis ahol kell, tudna a magas frekire felfutni képes CCD-re támaszkodni, míg játékok alatt a cache-el megtámogatott CCD-t használhatná. Nyilván a másik CCD is ott van, de arra másodlagos programszálak futtatása jutna csak.

Itt a probléma. Az, hogy melyik programszál melyik CCD-re kerül, az egy bonyolult szoftver oldali döntés. Ami jelenleg nem erős oldala az AMD - Windows kapcsolatnak.
Lehet, hogy később ez javulni fog, és akkor a sok szálat kihasználó játékok (pl. Cyberpunk 2077) élvezhetik a 7950X3D több lehetőségét, de jelenleg nagy álltalánosságban nem ez a helyzet.

Szóval ha játékra veszed a procit, akkor 7800X3D...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24511) krisz0422


krisz0422
csendes tag

Sziasztok!
Belefutottam egy bizonyos Unpark CPU appba.
Ez mijez? :D
Mi a lényege? Van értelme?
i7 13700kf procim van.

(#24512) szbalogh válasza hobizoli (#24503) üzenetére


szbalogh
őstag

Szuper, köszi ;)

Nick: HE_Storm

(#24513) Tequila86


Tequila86
tag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topicot a problémámnak, remélem nem lőttem nagyon mellé és tudtok nekem itt tanácsot adni.

alany: i5-8600, gigabyte B365M, 16 Gb ram, TUF 3060 Ti

A hibajelenség az, hogy régebbi játékoknál is, aminél korábban nem volt semmi probléma, óriási fps dropjaim vannak, plusz a monitoring program szerint a cpu és a gpu is 60-40% között dolgozik. Grafika sem számít neki, ha leveszem, ugyan ez. Utoljára alaplapot cseréltem a gépben, akkor egy MSI B360M Gaming Plus lap volt benne és előtte nem is volt ilyen problémám. Se fps drop, és a cpu gpu használat is 95% feletti értékeket mutatott.
Nem tudom, hogy a lapcseréhez visszavezethető e a probléma. Már az is felmerült bennem, hogy lecserélem a processzort egy erősebbre, alaplappal és memóriával együtt, csak az ugye kicsit zsebbe nyúlósabb történet.

Tudtok valami jó tanácsot adni, akár rövidtávon mivel lehetne orvosolni a problémát, akár hosszútávon mivel járok jobban?

Előre is köszi a válaszokat!

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#24514) Cifu válasza Tequila86 (#24513) üzenetére


Cifu
nagyúr

Alap hibakereséssel kezd.

1.: Hőfokok rendben vannak?
2.: Az eszközök rendben vannak (memória freki, PCI-E, stb.)?
3.: Ha a fentiek megvannak, akkor csinálj egy BIOS alapértelmezett beállítást, majd nézd meg úgy. Utána a különféle beállításokat (CPU, memória, stb.) kezd el az optimálishoz eltolni.
4.: Tesztprogramokkal megnézni, hogy ott hogy viselkedik. Egy Unigine Valley vagy Superposition alatt is vannak megakadások, vagy csak bizony játékokkal?
5.: Szereld szét az egész gépet, nézd meg minden megfelelő-e (pl. biztosan jó RAM socketbe kerültek a RAM modulok?), jól csatlakozik, nincs-e valami szemmel észrevehető probléma? Aztán összerakás, újra tesztelés.
6.: A Windows alatt lett cserélve a deszka? Driverek eltávolítása-újra felrakása próba, esetleg egy friss Windows újratelepítés próba.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24515) Tequila86 válasza Cifu (#24514) üzenetére


Tequila86
tag

Elkezdtem az általad javasolt hibakeresést. Egyedül a BIOSban nem akartam még turkálni, ahhoz nem nagyon értek (máshoz se :)).
A hőfokok rendben vannak, eszközök értékei megfelelőek. Unigine Valley alatt párszar be-beszaggatott, illetve egyszer egy hosszabb időre az elején meg is fagyott (3 mp), de ezeken kívül folyékonyan ment, fps droppok nélkül. A gépet szétkaptam, kitakarítottam, átmozgattam mindent, látszólag minden rendben volt és van vele. Lap csere után új rendszer lett felrakva. Még Windows újratelepítést nem próbáltam, de feldobtam gyorsan 3 régebbi játékot, 10-10 perc játék alatt egyiknél sem történt fps drop, sőt a cpu és a gpu is 90% feletti értéken dolgozott. Újabb játékoknál, ahol tényleg indokolt is lenne, viszont 60-40% között ingadoznak, grafikai beállításoktól függetlenül. Ezek szerint akkor játék függő. Amit még észrevettem, hogy a processzor órajele ingadozik alapjáraton:
Próbáljam a BIOS alapértelmezett beállításait és a Windows újratelepítést, vagy itt más gond lesz?

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#24516) Cifu válasza Tequila86 (#24515) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az, hogy üresjáratban "ingadozik" a CPU frekije nagyon régóta normális, sőt, az a csoda, hogy ha felugrik maximumra. Ezt dinamikus frekvenciának hívják, a proci a szerint változtatja a frekit, hogy mekkora terhelést kap. Ha csak minimálisat lejjebb esik a terhelés, akkor a freki is csökken, hogy kevesebb energiát fogyasszon és kevésbé melegedjen.

Az én gépemen így néz ki, hogy most csak böngészek (feladatkezelőben lehet megnézni), a 3.6Ghz-es maximumhoz képest mindössze 1.62Ghz-en meg így böngészés közben:

Ha a lenti kép játék közbeni terhelésről szól, akkor az is normális lehet: egyszerűen nem kap akkora terhelést, hogy max. teljesítményen pörögjön.

Így látatlanban nehéz megmondani mi lehet a baj. Ha a tesztprogramok alatt nincs gond (pl. Unigine Valley), akkor önmagában komoly gond elvben nem lehet.

Ha a lapcsere után újra raktál mindent, akkor kezdek kifogyni az ötletekből.
Én még mindig valami BIOS vagy összerakási problémára tippelnék.
A RAM-ok az 1-3 vagy 2-4 slot-ban vannak?
Egy AIDA64-et rakj fel, és nézd meg a teljesítményeket (Eszközök fül és itt Memória és gyorsítótár sebességmérés). Függően milyen ram modulok vannak bent, kb. 35000 - 40000 MB/s körüli READ értéket kellene látnod.
Egy stressz tesztet is rányomhatsz, hogy hátha látsz valami rendellenest.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24517) Mardi


Mardi
tag

Helló!

A kérdésem egyszerű lesz, egy Ryzen 5600-as proci mellé miért ajánlják a 3600 mhz órajelű memóriákat? A 3.5 csak egy alapszáma 5600-nál? Miképp működik ez?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#24518) Cifu válasza Mardi (#24517) üzenetére


Cifu
nagyúr

A 3600Mhz egy ideális középhelyzet, a magasabb freki nem fog értékelhető teljesítményt hozni, cserébe drágább és küzdelmesebb beállítani.
A 3200Mhz az alsó szint egy 5000-es Ryzen-nél, a 4000Mhz csúcs, de utóbbit már sokszor macera elérni (a memóriavezérlő a prociban van, tehát valahol lottó, hogy mennyire sikerül meghajtani). Egyszerűen nem érdemes 3600Mhz fölé menni átlag halandónak.

De az AM4 topicban ezt egyébként sokszor kitárgyalták már.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24519) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok vettem asus rog b760-a d4 lapot i7 13700 procival evga 750w goldossupernova g3 tàppal procinak elég lesz 1x8 pin? V kell 1x8 mellé 1x4 is

(#24520) hobizoli válasza Szupercsirke (#24519) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha van rajta, akkor dugd ra...

több drón kell ;P

(#24521) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék procit cserélni, de mikor le akarom szedni a procihűtőt, akkor mindig úgy rá van ragadva a procira, hogy félek, hogy a proci kiszakad, ha eröltetem :D Van valami megoldás erre? Pl előtte bekapcsolom és futtatok rajta egy CPUz-t pl, hogy felmelegítse a pasztát?

Köszi szépen a segítséget :R

(#24522) Angie™ válasza Quenmorr (#24521) üzenetére


Angie™
addikt

Intel-t nem tudsz kiszedni (s775-től felfele), de az AMD-ékkel azért vigyázni kell. Én óvatosan szoktam oldalirányba mozgatni a hűtő picit, oda vissza..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#24523) Quenmorr válasza Angie™ (#24522) üzenetére


Quenmorr
tag

Köszi :) Megpróbálom akkor úgy, hogy ráengedek valami progit ami megpörgeti 100% ra hogy fellazuljon a paszta kicsit, aztán ahogy ajánlottad.

(#24524) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Szerintetek a huto nem jol van fent vagy a paszta nem eleg?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#24525) Mizol29 válasza marinea2 (#24524) üzenetére


Mizol29
senior tag

Háttérben nem fut valami pl. torrent?

(#24526) marinea2 válasza Mizol29 (#24525) üzenetére


marinea2
addikt

Nem :N

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#24527) thedivision2


thedivision2
aktív tag

Sziasztok.

Most váltok i7-13700-as processzorra egy 9700K-ról. Látom, hogy van valami PL2-es TDP, ami 219W. Akkor ez azt jelenti, hogy 219 wattot fog fogyasztani terhelés alatt? Táp szempontjából fontos a kérdés, mert jelenleg egy 700 wattos FSP Hyper K PRO táp hajtja a konfigot egy 3070 társaságában. Ha nem lenne muszáj, egyelőre nem vennék tápot.

(#24528) Cifu válasza thedivision2 (#24527) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kényelmesen el fogja vinni a táp a procit és a 3070-et...
~220-250W a proci ha felfut, ~220-250W az RTX 3070, ~20-40W az alaplap, hűtés, háttértár. Igazából 500-550W körül fogyaszt ez együtt úgy is, hogy a proci és a VGA is csúcsra van járatva, ami nem túl valószínű (játékok alatt a VGA fog 100%-on pörögni, a proci aligha).

Ha nincs tuning tervezve, akár tartósan is el lehetsz a 700W-os FSP Hyper K PRO-val...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24529) thedivision2 válasza Cifu (#24528) üzenetére


thedivision2
aktív tag

Köszönöm szépen a megerősítést, én is hasonlóképp gondolkodtam, de inkább olyan mondja el a véleményét, aki ért hozzá.

(#24530) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!
Intel S2600tp alaplapban van 2db Xeon 2686v4 processzor. Ha kikapcsolom a hyperthreadinget 1.9GHz-nek képzeli az alapórajelet és a turbo is ~2,1GHz a 2,7 helyett.
PL2 limit 174Watt de csak 110W körül megy teljesen meghajtva.
Ez valami Win 10 hülyeség vagy valami más bios beállítás lehet a ludas?
Köszi ha van ötletetek :R

Nick: HE_Storm

(#24531) Livius


Livius
őstag

Sziasztok,

Van valami módszer, hogy egy mai Intel CPU hogyan hasonlítható össze egy általános virtuális gép CPU-jával?

A munkahelyen arra ösztönöznének minket, hogy a Linuxos Intel Core i7-12700 desktop gépjeinkről mondjunk le, és használjunk inkább 8 virtuál magos virtuális gépet, Ubuntu Linux-val (lehet feltudnánk alkudni 12 magra). Nem mellesleg, a fizikai PC-ékben modern 1TB minimum 3000 MB/s-et tudó NVMe SSD-ék vannak. A virtuálisban is lenne 1 TB de semmi infó arról milyen sebeséggel, meg a virtuális CPU frekikről se volt még eddig infó, csak annyi sejthető hogy általános irodai desktop gép helyettesítésre lenne.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#24532) mefistofeles válasza Livius (#24531) üzenetére

Sziasztok. Az I3 10100 és az I3 10105F között van lényegi eltérés azon kívül, hogy a 105- ben nincs GPU? Teszteken pár százalékkal erősebbnek hozzák ki az utóbbit.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#24533) Cifu válasza mefistofeles (#24532) üzenetére


Cifu
nagyúr

100Mhz-el magasabb az alap és a boost órajele az 10105F-nek (3.5 vs. 3.6 és 4.3 vs. 4.4Ghz), ezért erősebb. A GPU és a freki különbség mellett más különbség nincs.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24534) mefistofeles válasza Cifu (#24533) üzenetére

Köszönöm az infót... :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#24535) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok

Ryzen 7 5800x3d procit érdemes húzni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#24536) Mizol29 válasza iceQ! (#24535) üzenetére


Mizol29
senior tag

Azt minek? Szerintem tök felesleges, meg nem oc-zni kell a procit hanem eleve akkor erősebbet venni :P

(#24537) CirrMee válasza Mizol29 (#24536) üzenetére


CirrMee
addikt

Ez valami fizetett gyártói hsz volt a részedről...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#24538) Mizol29 válasza CirrMee (#24537) üzenetére


Mizol29
senior tag

Gondolsz amit akarsz :D

(#24539) Anagy


Anagy
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy az AMD 5600G integrált VGA-ja elbírna 2 db 27"-os méretű QHD felbontású monitorral?

Alaplap: B550 AORUS ELITE V2 (rev. 1.0/1.1)
Memória: 32GB 3600MHz DDR4 RAM Kingston Fury Renegade CL16 (2x16GB) (KF436C16RB1K2/32)

Köszönettel,
Mihály

(#24540) Cifu válasza Anagy (#24539) üzenetére


Cifu
nagyúr

Röviden: Igen.

Hosszabban:
Az 5600G képernyő kimeneti "szabályai"

-Az össz. felbontás maximum 16384x16384, ez 3db 5K montort jelent.
-A Socket AM4 maximum 3 alaplapi képernyő kimenetet támogat, a te deszkádon kettő van.
-Az 5600G-ben lévő iGPU négy képernyővezérlőt tartalmaz, így elvi szinten DisplayPort MST hubon vagy láncba kötve ennyit tud meghajtani.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24541) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Adott szeretett Z490-es lapra épülő 10. generációs gépezetem amiben jelenleg egy i7 10700 ketyeg.
Lapra és a többi komponensre még mindig van minimum 1 év garanciám (ramokra + 3év) és nem igen szeretném lecserélni ha nem muszáj.

Érdemes még erre építeni ,pl. i9 10900/11900 rakok bele?
Hozna e nekem annyi pluszt Z690/790/i7 + DDR5-re váltás ,hogy megérje a mai árakkal?

Én szerintem nem ,viszont nem volt még ddr5-ös gép előttem és nem tudom hogyan csapna fejbe.

Köszönöm előre is a válaszokat ,
Szép estét ,
:R

(#24542) thedivision2 válasza TechN7ne (#24541) üzenetére


thedivision2
aktív tag

Szia!

Ez attól függ, hogy mire használnod a gépet. Ha játékra, akkor milyen kártya van benne? Játékra teljesen felesleges az i9 például. Ha nagyon váltani szeretnél, akkor neked az i7-13700 irányába érdemes elmenni (amennyiben játszós gép). Itt még választhatsz, hogy DDR4 vagy DDR5 ramot szeretnél. Gaming közben kb 5 FPS különbség van DDR4 és DDR5 között. Tehát lényegében, ha gamer gép, ne válts i9-re, semmivel nem lesz kb jobb, ha jobb eredményeket akarsz, akkor 13. generáció és i7.

[ Szerkesztve ]

(#24543) daninet


daninet
veterán

Adott egy dell workstation, Intel E5-2673 v3 procival. Gyenge terhelés mellet is 2Ghz alatti sebességeket látok, boost-ot szinte sosem látok.
Hőmérséklet okénak tűnik.
Miért nem megy legalább 2.4-en?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#24544) Angie™ válasza thedivision2 (#24542) üzenetére


Angie™
addikt

Annyival szeretném csak kiegészíteni, hogy játék függő és memória függő a DDR4 vs DDR5 sebessége közötti különbség. Nem mindegy mit mivel mérsz össze. Pl. A DDR4 4400MHz és DDR5 6400MHz között van átlagosan kb 6-8% a DDR5 javára.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#24545) hobizoli válasza daninet (#24543) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kis terhelesen minek menjen, ha ez is eleg neki arra?

több drón kell ;P

(#24546) szg88


szg88
őstag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni, nem tudom ez e a megfelelő hely. Egy Asus prime B560M-K lapban van egy i5-11400f procim. És játék közben úgy látom a játék mérője szerint (last of us), hogy kb 90%-on dolgozik. Most játék után 80 fok körüli hőmérsékletet mutatott. (Elég meleg van a lakásban is) Előfordulhat, hogy a gyári hűtő kevés neki, vagy ez még "normális"? Köszönöm. :R (Ha kevés, akkor valami elfogadható árú hűtő?)

(#24547) Cifu válasza szg88 (#24546) üzenetére


Cifu
nagyúr

A procid felső határa 100°C, ettől függetlenül a gyári hűtőt érdemes lenne lecserélni, márcsak azért is, mert tippre sivithat, mint a nyavalya.

Azt, hogy mire lehetne lecserélni egy sor dologtól függ, először is, hogy mennyi pénzt szánsz rá :)

Javaslom a [léghűtés topick] felkeresését.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24548) hobizoli válasza szg88 (#24546) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a hazikoban vannak atszellozteto ventik elol-alul meg hatul-felul?

több drón kell ;P

(#24549) szg88 válasza Cifu (#24547) üzenetére


szg88
őstag

Értelek, igazából nem akarok túl sokat rákölteni :D Egy ilyesmit gondoltam, de nem tudom mennyivel lenne jobb? [link] Az az érdekes, hogy a mérő program szerint a vga csak 50 fokon megy, elvileg ott még nem is kapcsolnak be nagyon a ventijei. de lehet, hogy nem mutat pontosat, mert arra is minimum 80% os teljesítményt ír játék közben.

hobizoli: Elől van két 120as venti, hátul meg egy. Felül nincs szellőzés. A hátsó kifelé szív, lehet, hogy jobb lenne azt is befújásra állítani?

(#24550) CirrMee válasza szg88 (#24549) üzenetére


CirrMee
addikt

Légáram: elöl és oldalt be, hátul és felül ki. Kábeleket lehetőség szerint elvezetni/elrendezni az alaplap mögötti zárt szekcióban. Gépházat lehetőleg nem olyan helyre rakni (pl szűk asztal polc, zárt sarok, stb), ahol rosszul fog szellőzni. Ha van kéznél venti, akkor célszerű a gépház tetejébe is beszerelni.

És persze csodákat ne várj a gyári hűtőtől...

Értelek, igazából nem akarok túl sokat rákölteni

Szokásos fejlesztős duma. Nem akarok rá költeni, de legyen k*rva jó minden. :)
Javasolt benézni a hűtős topicba, és ott kérdezősködni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.