Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#139) troviko válasza Dalai Láma (#137) üzenetére


troviko
senior tag

A mondanivalóddal majdnem teljesen egyetértek.
A surface tényleg nagy siker story, magam is majdnem vettem egyet, aztán az ár miatt mégsem, de arról nem az MS telhet.
Az első surface-eknek sok bajuk volt. Gyermekbetegségek, amiket a technológia fejlődésével kinőttek. De ne feledd, hogy a Surface-eket az asztali windows adja el. Emiatt tudnak többek lenni egy Androidos, IOS-es tabletnél. Én is az asztali Win miatt veszek Win tableteket. Droid már, IOS soha nem is jöhetett szóba.

Ez az a plusz, ami a mobilban nincs meg. Az UWP kifejezetten nagy hátrányban van a két nagy konkurenshez képest, úgy, hogy lényegi előnyt nem, vagy csak marginális mértékben kínál. Ezért nem lesz soha sikeres a rendszer.

Abban is igazad van, hogy most már annyira egybeforrt a mobil OS az asztalival, hogy már nem kerül annyiba a fenntartása, fejlesztése, mint eddig. Ezért is írtam, hogy az MS megteheti, hogy mesterségesen életben tartja egy kis szériás, de komoly profitot termelő sorozattal, minden különösebb retorzió nélkül. És akkor elmondhatják, hogy ők biza mobilon is jelen vannak.

Ez mondjuk egy logikus lépés lenne, és látva azt, hogy mennyire látványosan meg sem próbáltak idén sikeres terméket az asztalra tenni (650 Snapi 212-vel, 70k-ért???, zászlóshajó műanyagból, stb.) vagy ezt készítik már elő, vagy a kivonulást (utóbbit kevéssé tartom valószínűnek). Vagy csak telibe sz@rják már az egész mobil részleget. Mindenesetre nem kevés felhasználót hagytak cserben, haragítottak magukra.
Úgy látszik, nekik mindegy.

Egy dolog van, amiben nagyon nem értek veled egyet "Az appok száma ha nem is szélsebesen, de növekszik." - de facto ez igaz, végre van deezer UWP-is, de hogy az alap dolgokra még most SEM alkalmas a tabletem UWP-s felülete, az vicc.
Pár példa: navigáció, ebook olvasás, TXT fájlok olvasása, mi több: böngészés, stb, stb, stb.
Szóval én inkább úgy fogalmaznék, hogy 2 éve is siralmas volt a helyzet, most is siralmas, nem az app, a bánat több a store-ban, sajnos.
És akkor arról még nem beszéltünk, hogy az elkészült appok minőségi milyen harmat gyenge...

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.