Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Bogyó bá' válasza Sjkolrd (#300) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az x86-ra írt programok a büdös életben nem fognak ezeken a telefonokon futni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#302) Sjkolrd válasza Bogyó bá' (#301) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Ezért kell uwp, jah és nem játékra gondoltam. Hanem normális felhasználásra. Pl level írása, kimutatások készítése...böngészés esetleg video nézése..

[ Szerkesztve ]

(#303) HaZse válasza Ricardo (#297) üzenetére


HaZse
őstag

Értem. És webes menetrend van-e pécs és környékére? Gondolom, hogy igen. És szerinem van mobil webes oldala is.

Ha van egy szolgáltatásnak rendesen megcsinált mobilos oldala, akkor az univerzális és minden plattformon működne. Szerintem ez a megoldás egyszerűbb és hatékonyabb, mint WP, IOS, Android plattform külön-külön megírni az alkalmazást és azt karbantartani.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#304) domos válasza Sjkolrd (#300) üzenetére


domos
senior tag

Mit tud a Continuum amit egy jobb androidos telefon + MHL kábel nem? :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#305) Sjkolrd válasza domos (#304) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Mit tud egy asztali linux amit egy asztali win tud? Jah igen a linux-hoz sokat kell ismételten buheralni,hogy elinduljanak rajta a programok...a német kormányis tett egy kísérlet, de mégis vissza tért a win-hez, mert a linux alatt nagyon sok minden nem működik. Jah igen emlékszem amikor meg középiskolás és egyetemista voltam volt ra időm szórakozni, nem is egyszer kipróbáltam a linuxot..es azt az élményt nem tudja nyújtani mint egy asztali win vagy ha mar nem ms akkor legyen apple / osx.. Vannak olyanok akik szeretnek buheralni felnőt korukban is, nah en inkább azt az időt másra szánom és használok egy zárt jól működő os-t.

Szerk.
A win es uwp-s appokkal könnyedén lehet normális programokat futtatni úgy mint egy pc-n..jah hog ez meg gyermek fejlesztés igen, de másnak van ilyen? Nincs!

[ Szerkesztve ]

(#306) Syl válasza Sjkolrd (#305) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogy sikerült egy androidos kérdésre ilyen agyatlan linuxfikát összehozni, nem vágom. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#307) Sjkolrd válasza Syl (#306) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Linux helyet lehet ott droid is felőlem, csak annyi a különbség hogy droidvol nincs desktop verzió.. Linux=droid

Továbbá meg a droid nyitottsága miatt komolyabb cégek üzleti telefonnak nem hasznaljak..arra ms,ios,bb

[ Szerkesztve ]

(#308) Dave™ válasza Sjkolrd (#305) üzenetére


Dave™
nagyúr

De van, az Ubuntu convergence ugyanezt csinálja. Igaz az is gyerekcipőben jár, ahogy a Continuum, de hát utóbbi is csak pár alkalmazással működik együtt és még messze van a használhatótól. Az Ubuntu-s megoldás is még fejlesztésre szorul, de azért nézd meg mekkora cég a Microsoft meg mekkora a Canonical. Jelen állapotában a Continuum is csak marketingfogásnak jó, mindennapi használatra teljesen alkalmatlan.

#307: vannak itt problémák...

[ Szerkesztve ]

(#309) #72042496 válasza Sjkolrd (#307) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha Linux helyett lehet ott Android is, akkor mondj már néhány példát, hogy droid alatt milyen programot kell buherálni, hogy elinduljon, és mi az a nagyon sok minden ami nem működik rajta, de egy Windows mobilon igen?

[ Szerkesztve ]

(#310) Воланд válasza Dave™ (#308) üzenetére


Воланд
titán

az ubuntus ize, meg a continuum kozott annyi a kulnbseg, hogy az ubuntu megoldasa meg mindig csak demo. es marhara nem ugyan azt csinalja, mint a continuum, mert utobbinal az alkalmazasak skalazodnak a kijelzo meretenek megfeleloen. es az a vicces, hogy evek ota demozza ezt az ubuntu. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#311) Воланд válasza Bogyó bá' (#286) üzenetére


Воланд
titán

nem. iszonyat nagy melo lenne es errre nincs idom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#312) Воланд válasza iihorvath (#284) üzenetére


Воланд
titán

ugy, hogy a win10m ugyan az az os, mint a w10 desktop, csak a win32-es es egyeb felesleges reszek vannak belole kidobalva, plusz egy masik gui van rajta.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#313) Dave™ válasza Воланд (#310) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kb. ugyanannyira használható jelenleg mindkettő, és arra reflektáltam, hogy nem csak az MS-nek van convergence projektje. Éppen ezért kár erre hivatkozni, mint a platform előnye, mert jelenleg max. marketing értéke van, mint az UWP-nek.

(#314) Воланд válasza Dave™ (#313) üzenetére


Воланд
titán

ok. es szerinted mennyi esely van arra, hogy az ubuntus tortenet valaha is elterjed? mert szerintem nulla. ellenben a hp nem veletlenul dobta ossze az elite x3-at.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#315) Bogyó bá' válasza Воланд (#311) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon sajnálom, mert rengeteg fölösleges kérdés feltevésétől, illetve találgatástól menekülnénk meg valós, összefüggő információk birtokában. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#316) Dave™ válasza Воланд (#314) üzenetére


Dave™
nagyúr

Semmivel sem rosszabb az esélye, mint annak, hogy a WM elterjedjen. A Continuum is csak az UWP és a WM együttes elterjedésével és jelentős térnyerésével érne valamit, de az eladási mutatók alapján nem biztos, hogy 2-3 év múlva lesz még mobil platform a Microsoftnál (legalábbis olyan, ami hivatkozási alap lehetne és nem egy mesterségesen életben tartott valami).

(#317) Syl válasza Dave™ (#313) üzenetére


Syl
nagyúr

Az hogy az egészet a Canonical mutatta be először (találta ki?), és az MS milliószor annyi pénzt tud beleölni a fejlesztésbe, nem számít. Teljesen mindegy. A lényeg, hogy ismét csak lehet fikázni a linuxot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#318) Воланд válasza Syl (#317) üzenetére


Воланд
titán

tovabbra sem ugyan az a canonical megoldasa. a continuum egy evolucios lepcsofoka, "a telefonoktol, tableteken at a pc-ig, xbox-ig ugyan az az app fut" tortenetnek, aminek egyes elemei mar win8-wp8 ota leteznek (ugyhogy bo egy-ket evel a canonicval bejelentese elott indult el az ms ezen az uton). itt "csak" annyi a kulonbseg, hogy az app csomag tartalmazza a nagyobb kijelzore szukseges gui elemeket, mig win8-nal, wp8-nal az uzleti logika ugyan az volt, de kijelzo meret szerint kulon volt targetelve a gui es egy telefonra letoltott app-ban nem volt ott a nagyobb kijelzokre szant gui.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#319) Syl válasza Воланд (#318) üzenetére


Syl
nagyúr

>a telefonoktol, tableteken at a pc-ig, xbox-ig ugyan az az app fut" tortenetnek, aminek egyes elemei mar win8-wp8 ota leteznek

Sőt, mivel az egész kijelzőn jelenik meg, ezt 1978 óta tervezte az MS :U

De hogy is jutottunk el ismét az MS fényezéséhez és a Linux fikázásához?
Valaki megkérdezte, hogy miben más egy W10M telefon monitorra kötése egy Androidos telefon monitorra kapcsolása között...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#320) Sjkolrd válasza Dave™ (#313) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Akkor nézd mar meg hogy az ubuntu mennyire is terjed el az évek során?! Jah igen tudom ez a legelterjedtebb linux disztribúció és azt hiszem itt meg is állhatunk. Emellett a win köszöni jól profitál, s a surface,xbox,office 365-is. A hp nem hiába dobta ki az elite x3-at és további megoldások ezzel kapcsolatban. Az ubuntu es a linux nem fog siker story lenni, egyszerű a képlet a világ a win-re költözött be..s a fejlesztőknek egyszerűbb egy uwp-t majd összedobni ami minden ms platformon megy, s nem kell bővültetés fejlesztési pénzeket kidobálniuk...

(#321) Bogyó bá' válasza Sjkolrd (#320) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hogy a HP kidobta, az költői túlzás, mert rákeresve sehol nem látom a boltokban. Amíg nem kapható, addig maximum demópéldányról beszélhetünk.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#322) Sjkolrd válasza Syl (#319) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Bocs ha belegázoltam a lelki világodba és egy nevezőre tettem a linuxot es a droidot, de ami igaz az igaz. Ne mond azt,hogy a droid egy zart rendszer mert nem az ahány gyártó annyi megoldás kevésbé vagy semennyire sem optimalizált os., linux ahány disztribúció annyi os. Elhiszem,hogy a társadalomban vannak olyanok akik szeretik a buheralni való szoftvereket, de többen vannak azok akik csak használni akarjak es nem szarakodni. Az hogy ezzel szerinted fikazva van a linux vagy a droid..

(#323) Dave™ válasza Sjkolrd (#320) üzenetére


Dave™
nagyúr

A világ windowsra rendezkedett be, igen, ezt kiválóan mutatja a WM platform zuhanóreplése, pedig nem jutott túl magasra előtte sem. Ha előbb még linux=android volt, akkor remélem most is így gondolod, mert akkor az android=linux a világ legnépszerűbb operációs rendszere, ez fut a legtöbb eszközön, plusz ennek a legnagyobb a növekedése is évről évre. Előbb lesz elterjedt az Ubuntu, mint a WM, ami persze nem lesz nehéz, mivel utóbbi pár éven belül eltűnik, ezt meg remélem te látod be, ha 5 év alatt egy halom pénz elégetésével is csak idáig tudott eljutni.

(#324) Воланд válasza Syl (#319) üzenetére


Воланд
titán

sorry, de en nem a linuxot fikaztam, csak a sokadjara - altalad is felhozott - tevedest cafoltam meg, hogy a canonical ezt a "continuum like" tortenetet elobb kezdte volna el fejleszteni. a tobbi korites, hozzakoltes nem erdekel.

a szemelyes velemenyem meg az, hogy fos a linux es fos a windows is, de ha mar valasztanom kell, akkor inkabb windows-al szenvedek. de ez mar nagyon off.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#325) Sjkolrd válasza Dave™ (#323) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Jo majd szólj, mikor a hivatalok. -és. Egyeb szervek elkezdenek desktop linux/droid fejlesztésekét kiadni es a világ elkezdi a bekoltoset. Az esélye egyenlőre a nulla és 5 ev múlva sem lesz ez másképp

(#326) #02683648 válasza HaZse (#294) üzenetére


#02683648
törölt tag

1. Itt szerintem arra gondolnak (és az én véleményem szerint joggal) h van egy X euró vagy dollár árú W10 mobil (550,650,950/XL) ami milyen ár/érték arányt biztosít a hasonló árkategóriába tartozó más platformú mobilokkal összehasonlítva. Ami persze nyilván valamennyire szubjektív (mmint az ár érték arány)
Senki nem beszélt itt átlagfizetésről (helyesen)

2. Miben használhatatlan az Office OSX alatt? 15.20-as Wordot és az ugyanolyan verziójú PowerPointot használom napi szinten (az előbbin konkrétan a PhD-mat írom) minden probléma nélkül OSX El Capitán alatt.
Excelben mindenféle komplikált függvények vagy brutál méretű táblák esetében el tudom képzelni, azt nem használom ilyen szinten.

Személy szerint én nagyon vártam a 950-et (Androidról váltottam volna rá), de miután elolvastam X tesztet meg hónapokon át az itteni fórumokat, le kellett h mondjak róla. Végül LG G4 lett helyette, ezzel el leszek 2-3 évet, aztán majd kiderül h akkor miből lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#327) Bogyó bá' válasza Воланд (#324) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Windows nem is fos - csak telefonon! :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#328) Potzee


Potzee
addikt

Androidrol valtottam egy Lumia 735-re. Jelenleg Windows 8.1 fut rajta es teljes mértékben elégedett vagyok. A Windows 10-ről sajnos elég sok negatívumot hallottam, de remélem, hogy a MS rendezi a sorait!
Mindenesetre nem fogok visszaváltani androidra...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#329) #72042496 válasza Sjkolrd (#322) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért is kéne buherálni a droidot? :F
Bekapcsoltam és használtam, számomra egy intuitív és gördülékeny rendszer.

"de többen vannak azok akik csak használni akarjak es nem szarakodni"

Én is ide tartozom, és pontosan azért nem vettem W10-es mobilt, mert szarakodni kell a rendszerrel és az alkalmazásokkal.

(#330) Syl válasza Воланд (#324) üzenetére


Syl
nagyúr

>tevedest cafoltam meg, hogy a canonical ezt a "continuum like" tortenetet elobb kezdte volna el fejleszteni

Semmit nem cáfoltál ;)
Az MS tervezett egy rendszert aminek köszönhetően egy program képes futni különféle eszközökön. Ez nagyon jó.
A Canonical meg tervezett egy rendszert, amiben máshogy jelenik meg az app ha a telefonon simán fut és máshogy amikor monitorra van kötve. Ez is nagyon jó.
De azért te is érzed, hogy itt nem ugyanarról van szó.
Plusz a Continuum még sehol nem volt, amikor ezt a Canonical demózta 2012-ben. Vagy tudsz erről mutatni 2012-2013-ból MS videókat?

>a tobbi korites, hozzakoltes nem erdekel.

Ismerve a fórumos hozzászólásaidat, téged semmi olyan nem érdeke, ami cáfolná az írásodat ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#331) Sjkolrd válasza #72042496 (#329) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Mond mar el nekem mit kell szarakodni a w10-el es app-kal? Azt,hogy egy szűzrendszerre kell telepíteni? 4 készüléket frissítettem w8.1-ról w10 gördülékenyen! Továbbá vissza álltam w8.1 is gördülékenyen w10 redstone-ról, mivel leejtettem a készülékemet,s szervizbe akartam adni készülék biztosítással, aztán kicsit utána jártam az ügyintézésnek, s nem adtam be. Azóta megint redstone van a 930-on és semmit se kellett vele buzerálnom felraktam es használom. Az hogy vannak olyanok akiknek probléma van a készülék frissítésnél, nem az os tehet! Ha a felhasználó pl. 10%-os töltöttséggel fel telepíti az új os-t amikor 40%-nal nem ajánlott,mert kifog kapcsolni es utána lehet wdr-el helyre tenni, ha nem ment tönkre a telefon. Android meg köszönöm ide vagy oda az alsó vagy felső kategória, kb fel ev után elkezd megrökönyödni a rendszer és mig a play áruházban megtalálható app amit szeretnek lemegy egy fel nap mert kb 85-90%-a szemét, az alternatív app.-ra ne hiv. Pl. Menetrendek. Bkk,mav mintájára illő lenne mar a volannak is kidobnia egy rendeset,amit nem xyz cég vagy egyéni szemely készített...

(#332) #72042496 válasza Sjkolrd (#331) üzenetére


#72042496
törölt tag

Keresni kell rá az alternatív megoldásokat, ugyanis gyártói alkalmazások nincsenek rá. Telepíts rá egy Onkyo, Harmony vagy Hue appot. Az utóbbira biztosan találsz pár alternatívát, csak végig kell tesztelni, melyik a jó. Még az Office alkalmazásokról is feltűnően gyakran írják, hogy jobban megy droidon, mint az MS saját rendszerén. Játék, ha esetleg egy hosszú úton ezzel akarom elütni az időt, megint nincs igazán.

Az utóbbi időben a Lumia 950-et nézegettem, pontosabban meg akartam venni, de még a saját topicja is az ilyen-olyan szoftveres problémákból áll, egyéb fórumokon meg szinte semmi jót nem olvastam róla. A csúcs az volt, amikor már a rendszerfirissítések után is factory resetet ajánlgattak. Azt hiszem, akkor mentem el a Media Marktba venni egy S7-est.

Majd meglátom, hogy fél év múlva milyen lesz rajta a droid, most teljesen jó. Van az ismerősi körben Note 4 és S6, még mindig szépen mennek. Szerintem az én készülékemmel sem lesz olyan gond, hogy lelassul.

[ Szerkesztve ]

(#333) HaZse válasza Dave™ (#323) üzenetére


HaZse
őstag

A WM az köszöni szépen jól elvan a maga 6-os változatával a GPS gépeg rendszereként.

Gondolom, hogy Te a WP-t akartad írni. De aki ezt se tudja pontosan, attól hogy várható el egy normális érv is?

Jelenleg meg van a W10M (telefon Windows 10 Mobile) és még a WP (szintén telefon Windows Phone 8.1)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#334) Dave™ válasza HaZse (#333) üzenetére


Dave™
nagyúr

4 évig használtam, szóval eléggé képben vagyok, megtarthatod a kioktató stílusodat. :(((

szerk: a GPS-eken meg Windows CE/embedded futott többnyire, nem a mobile (még ha nyilván van is átfedés, mint minden MS oprendszer között), ha már okoskodsz.

[ Szerkesztve ]

(#335) domos válasza Sjkolrd (#305) üzenetére


domos
senior tag

Ez így kb. akkor lenne igaz ha a windowsos telefonokon is teljes értékű win futna, de ugye nem így van. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#336) domos válasza HaZse (#333) üzenetére


domos
senior tag

Húú valaki nem megfelelően írta le a rövidítést, júúúúúúúúúj hát ez micsoda csoda. :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#337) emvy válasza Syl (#330) üzenetére


emvy
nagyúr

Hagyjuk mar ezt a ki talalt ki mit cimu jatekot, teljesen ertelmetlen.

A Canonical meg tervezett egy rendszert, amiben máshogy jelenik meg az app ha a telefonon simán fut és máshogy amikor monitorra van kötve. Ez is nagyon jó.

Ezt reszponziv appnak hivjak. Weben X eve mukodik. Desktopon meg X+Y eve.

Aki azt gondolja, hogy a technologiaban 'kitalalnak' dolgokat, amik senki masnak nem jutottak meg eszebe, az ... laikus.

while (!sleep) sheep++;

(#338) Syl válasza emvy (#337) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem teljesen mindegy ki találta ki, ki kezdte el először használni. De azért hagyjuk már az Apple-féle hozzáállást is, miszerint minden spanyolviaszt ők sz**tak. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#339) #72042496 válasza HaZse (#333) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocsánat, de ha már az elnevezéseket hozod fel, akkor ne írj W10M-et, mert a Microsoft is Windows 10-nek hívja (M mint Mobile nélkül).

(#340) HaZse válasza domos (#336) üzenetére


HaZse
őstag

Aki 4 évig használta, annak illene helyesen leírnia.

Balika911 Jogos. Igazad van.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#341) iihorvath válasza Sjkolrd (#325) üzenetére


iihorvath
tag

Szólok!!!
:))
A hivatalos megnevezsésén illetve "anyakönyvi munkaállomás" Linux, azon belül is Ubuntu alapon működik az ország polgármesteri hivatalaiban. A külsejét teljes egészében az XP-re szabták, működés közben hasonlóan néz ki, működését pedig a szükséges vpn kapcsolat kialakítására, nyomtatásra és a célfelületek futtatására. Ezen történik a személyi lakcím nyílvántartás, a komlpett digitális anyakönyvvezetés, a választási rendszer, stb. működtetése.
Hibátlanul működik alacsony gépigénnyel, már lassan több mint hat éve.
Ha az államigazgatás minden területére megírnák rá a szükséges modulokat, vagy netes felületen lennének elérhetőek ezek a felületek platformfüggetlenül, akkor bye-bye Windows!!!

(#342) #72042496 válasza iihorvath (#341) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyébként én még mindig nem értem, hogy a mobilpiaci trendek szempontjából miért fontos, hogy desktopon, illetve azon belül is az állami hivatalokban milyen rendszert használnak. :)

Az UWP szerintem is egy remek elképzelés, csak eddig én annyit látok belőle, hogy
1, desktopon vérszegények az UWP-s alkalmazások,
2, a mobilpiacot meg hidegen hagyja az egész.

Majd úgy két év múlva újra megnézem mi a helyzet, de addig ez nem több egy jó elképzelésnél.

[ Szerkesztve ]

(#343) iihorvath válasza #72042496 (#342) üzenetére


iihorvath
tag

Elnézést, valóban nem sok. :R
Elfelejtettem off-ba rakni.
De nem szeretem az ismeretek nélküli üres vagdalkozást...

(#344) #72042496 válasza iihorvath (#343) üzenetére


#72042496
törölt tag

Közben én is hozzászerkesztettem egy érdemibb részt is. Érdekes, december közepén ezek szerint a 640-esben gondolkodtam, pedig akkor már kinn volt a 950 is. :)

[ Szerkesztve ]

(#345) Látnok válasza Sjkolrd (#296) üzenetére


Látnok
aktív tag

Sajnos azokkal a rendszerekkel, melyek elterjedtsége alacsony az a baj, hogy sok program nem található meg rá (pl Win-re az OTPay, OTP SmartBróker, OTP szépkártya), emiatt stagnál, vagy csökken a rendszer népszerűsége, ami miatt kevesebb program jelenik meg az adott rendszerre. Ez egy ördögi kör. Vagy nevezhetjük a 22-es csapdájának.

A win előnye, hogy az MS képes hatalmas pénzt áldozni ennek a hátránynak a ledolgozására. Sőt, áldozott is, de sajnos eddig viszonylag csekély sikerrel.

Tény, hogy a droid a nyitottsága okán sokkal sérülékenyebb rendszer, nyilván mivel ez a legelterjedtebb többen is támadják (hasonlóan az asztali rendszerek esetében csak ott a win állt/áll nagyobb támadások alatt és nem a mac rendszere).

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#346) G4bi89 válasza Sjkolrd (#331) üzenetére


G4bi89
senior tag

"Android meg köszönöm ide vagy oda az alsó vagy felső kategória, kb fel ev után elkezd megrökönyödni a rendszer"

Aha akkor ideje lenne kipróbálni egy rendes készüléket ami nem Samsung vagy valami túlárazott középkategóriás fos. Mert ha az ember tudatosan vásárol készüléket akkor ez már rég nincs így.

Nexus5-öm 2,5 éve köszöni szépen el van és nem lassult be. A multitasking felület pedig gyorsabban jön be és röccenésmentesebb mint egy S6 vagy S7 -es készüléken. (nyilván a 2gb ram miatt kevesebb programot tart bent a memóriában)
LG G4 vagy HTC,Oneplus,Xiaomi,csúcskészülékeit ajánlom figyelmedbe még.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#347) domos válasza G4bi89 (#346) üzenetére


domos
senior tag

Samsung Galaxy Alpha-m van, 1,5 éves, semmi lassulást nem tapasztalok.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#348) tothl válasza domos (#347) üzenetére


tothl
addikt

Ne etesd a trollt... :D

(#349) Gyurekkk


Gyurekkk
csendes tag

Húúúúúú de sok a droid fan .. Én szeretem a wines telókat, pro-kontra szól ellene, mellette is vélemény, de én még nem temetném őket. Szerintem szükség van a csempés felületre, ez olyan dolog mint a 3. mobil szolgáltató, kinek nem jön be a droid, vagy nincs pénze az ios-ra, az vehet ilyet is. Nem tökéletes, de nem is drága ár-érték arányban.

(#350) Sjkolrd válasza G4bi89 (#346) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Koszi,de nem fogok androidot venni, mert túlságosan nyitott,s biztonság technikailag meg egy fos! Ha hiszed ha nem tudatosan választok telefont es amikor átváltottam w-re felsőkategóriás s3-am volt. Jah igen tudom nem most volt, de köszi nem akarok egy nagy szemétkupacban botorkálni.(áruház) Lehet,hogy sokat fejlődött nem kétség, de meg mindig túl nyitott túlságosan támadható...ha váltanék akkor vennék most egy ios se/s6. Ami meg az otp alkalmazásokat illeti. Broker,pay nincs. Smartbank,szepkartya,simple van. Itthon meg nem annyira elterjedt a telefonnal valófizetés szóval...

[ Szerkesztve ]

(#351) domos válasza Gyurekkk (#349) üzenetére


domos
senior tag

Pont hogy ár-értek aranyban rossz a W10M/WP. Az OS szolgáltatások szinten alig tud többet egy 950 XL mint egy 435.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#352) Bogyó bá' válasza domos (#351) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem a W10M a rossz ár/értékben, hanem a Lumia 950 XL. Nagy ám a különbség! :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#353) domos válasza Bogyó bá' (#352) üzenetére


domos
senior tag

Igazad van! :R Hülyén fogalmaztam.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#354) Látnok válasza Sjkolrd (#350) üzenetére


Látnok
aktív tag

Nos, engem nem kell győzködnöd, hiszen én sem droidot vagy iphonet használok, igaz nem is wint, hanem blackberryt. És igen tudatosan választottam a - természetesen ez egy szubjektív vélemény - legjobb rendszert nyújtó bb10.et.

Az OTP-s példát csak azért írtam, mert pont intéztem a banki ügyeim, és emiatt ott néztem meg a programok hozzáférhetőségét. Azonban ez ettől még tény marad sajnos, hogy a nem minden szolgáltató készíti el a mobilos programját minden platformra, jellemzően IOS, és droid az ami biztosan elkészül.

OTP smartbank pedig főleg amiatt van, mert most ép lumia 950-et osztogatnak a cégnél, bár az is igaz, hogy a felsővezetés még BB-t használ. :)

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#355) IceCube71 válasza Ricardo (#289) üzenetére


IceCube71
csendes tag

A fejlesztés ahogy látom folyik a rendszerre. Frissülnek az appok (kamera térkép stb), És jönnek az insiderben a redstone buildek.

Nem pont tőled hanem bárkitől várom/várnám a választ.
Ez a fejlesztés mit takar?
W10-re való fejlesztést mobil fronton vagy a régebbi 8.0 és 8.1 telefonokra is?
Ha csak W10-re akkor eljön az az idő amikor nagyon rohamosan csökken a WP-t használók száma mert a 8.0-át és 8.1-et futtató telefonok el fognak tűnni appok hiányában.
Vagy hogyan gondolják a fejlesztők vegyünk 640-650-950 telefont? Esetleg tegyük fel nem hivatalosan a W10-et?

Kérdezem ezt úgy, hogy továbbra is kitartanék a platform mellett ha lenne egy elfogadható középkategóriás telefonjuk.

Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

(#356) #02683648 válasza Sjkolrd (#350) üzenetére


#02683648
törölt tag

"Broker,pay nincs. Smartbank,szepkartya,simple van. Itthon meg nem annyira elterjedt a telefonnal valófizetés szóval..."

Ezt most nem értem, Ő leírta h neki ezek az appok kellenek amik nincsenek W10 platformon, "szóval"...
Ugyan ez, h pl vkinek snapchat kell, én pl nagy ívben le----om, de vkinek lehet h make-or-break dolog amikor platformot választ.
Nem érdemes általánosítani, mert mindenkinek másra van igénye, appok terén is.

(#357) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Én most javítottam ezeken a mutatókon.
Az alacsony részesedés miatt sokkal látványosabban beleszámítok a statisztikába, mint egy doid vásárló :P

Még új, de nagyon tetszik egyelőre. Színes, szagos, dinamikus, gyors, eddig minden app megvan, nincs fagyás meg hülyéskedés. Majd hosszabb távon is meglátjuk.

A rendszerre pedig jönnek az új frissítések, ebben az évben is több kijött már.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#358) shteer válasza Dalai Láma (#357) üzenetére


shteer
titán

csak azt nem írtad, melyiket vetted :)

..szerintem jónak tűnik

(#359) Sjkolrd válasza Látnok (#354) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Nos otp smartbank meg nagyon nem most láttameg a napvilágot wm-en...a simple meg mind3 platformon elérhető volt a kezdetektől....de mar régóta nem használom a smartbankot, mert otthagytam az otp-t

[ Szerkesztve ]

(#360) Dalai Láma válasza shteer (#358) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Lumia 650. Nem volt nagy választék. 50-ért nem rossz szerintem.

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#361) shteer válasza Sjkolrd (#359) üzenetére


shteer
titán

jelenleg csak az OTP-nek és a Raiffieisennek van mobilbank alkalmazása WP-re. előbbi piacvezető és oszogattak Lumiát, utóbbi szintén adott Lumiát számlanyitáshoz

..szerintem jónak tűnik

(#362) Sjkolrd válasza shteer (#361) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Koszi tudom melyik bank app-jai elérhetőek. Az az érdekes, hogy az unicredit bank sk,romani van, erste,k&h,bp bank nincs. K&H es Erste nagy valószínűséggel van megint külföldi. Telenor,Vodafone megint van külföldi. Nos talan a hazai szolgaltatoknak is bele kellene húzni....

(#363) shteer válasza Sjkolrd (#362) üzenetére


shteer
titán

nem fognak belehúzni, értelmesebb fejlesztésekre költenek

..szerintem jónak tűnik

(#364) Dalai Láma válasza Dalai Láma (#360) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Pár nap használat után kifejezetten tetszik. A rendszerrel még nem volt nagyobb problémám, volt pár kisebb gond wifi kapcsolódással, de kilépés,fagyás, újraindulás még nem volt.

Lehet, hogy nincs meg minden app, de nekem ezzel sem volt gondom, ami kell, megvan, nincs hiányérzetem, sőt, inkább a bőség zavara. Korábban is ez volt a jellemző, le volt töltve sok app, de csak párat használtam, a többit alig.

A kinézete nekem nagyon bejön,

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#365) Látnok válasza Sjkolrd (#359) üzenetére


Látnok
aktív tag

Nem érted. :W

Azért írtam az OTP-t mert pont ott intéztem az ügyeim. A lényeg, sok (ismétlem sok, sőt rengeteg) olyan szolgáltató van, legyen az pl.: BANK, vagy utazásszervező, vagy menetrend, vagy akármivel is foglalkozó cég, akik nem készítik el minden platformra az alkalmazásukat. És igen sajnos a kevésbé elterjedteket hagyják ki, pl a win-t. Ennyi.

Tudom, hogy nem az idén jelent meg win-re az OTP smartbank, de ugye azt is tudod, hogy csak jóval azután jelent meg erre a OS-re, minthogy az iOS, és droid platformon már megvolt.

De, csak a Te kedvedért felmentem pár oldalra.
-CIB bank, csak iOS és droid
-ERSTE, csak iOS és droid
-Raiffeisen, iOS, droid és WIN
-UniCredit csak iOS és droid
-K&H, csak iOS és droid

De természetesen ez a jelenség nem csak a bankokra igaz, hanem minden olyan cégre ahol készítenek mobilos programot (sajnos). És igen ez bennünket felhasználókat érint hátrányosan.

És persze, lehet, hogy ez csak a magyarországi szolgáltatókat érinti (egyébként nem), de én pont ebben az országban élek, és ezért ez érdekel.

[ Szerkesztve ]

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#366) #02683648 válasza Látnok (#365) üzenetére


#02683648
törölt tag

Annyit tennék hozzá, h nem nem csak a magyarországi szolgáltatókat érinti, ha bárki felmegy a windowscentralra például, tele van olyan topicokkal amik pl arra vonatkoznak, h csomó jelentős usa-beli bank megszüntette a windows mobile appját (értsd levette a store-ból) vagy h nem is volt neki. Hasonló képpen más szolgáltatók és boltok esetében.

(#367) Látnok válasza #02683648 (#366) üzenetére


Látnok
aktív tag

Ez pedig, valljuk meg azt jelenti, hogy a rendszer haldoklik. :(

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#368) #02683648 válasza Látnok (#367) üzenetére


#02683648
törölt tag

Szerintem ez eddig sem volt kérdés.
Asztali gépen most már átálltam W10-re és használok egy Surface 3-at is, de mobilból nem kéne WM10, főleg nem annyiért amibe pl a 950 kerül.

(#369) Látnok válasza #02683648 (#368) üzenetére


Látnok
aktív tag

Látod, a surface volt az első olyan "tablet" ami felkeltette az érdeklődésemet! Az szerintem egy igen jó gondolat, hogy ugyan az az OS minden gépre.

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#370) #02683648 válasza Látnok (#369) üzenetére


#02683648
törölt tag

2013 és 2016 között egy ipad minim volt, idén ruháztam be a SF 3-ra, egyelőre tetszik, bár főleg a lecsatolható billel használom.

(#371) Nebogipfel válasza Látnok (#365) üzenetére


Nebogipfel
csendes tag

K&H app idén érkezik.

(#372) redgreg válasza Látnok (#365) üzenetére


redgreg
tag

CIB app fenn van a telefonomon legalább 1 éve...

(#373) kcsa válasza redgreg (#372) üzenetére


kcsa
veterán

Nézd meg mit kapsz wp-n, és mit androidon Cib banknál. Amióta kijött az új app pár hónapja, a netbankot nem is használtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.