Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Воланд válasza Csapoati (#50) üzenetére


Воланд
titán

a foldbe az ubuntu, ff, sailfish, meg ilyen sz*rok alltak bele. az ms meg elmondta, hogy mit tervez mobil fronton. a wp eladasokban meg nem ez az elso negyedev, hogy visszeses tapasztalhato es je, meg mindig itt van a platform. mondom, ez jelenleg vihar a biliben.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52) Trevize1987 válasza Воланд (#49) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nem, csak minden feltételt teljesíteni tudott volna az MS hozzá. Ők viszont nem tették, másfele indultak.

[ Szerkesztve ]

(#53) stutga


stutga
tag

Én azt nem értem, hogy absztrakció, meg VM, meg virtualizáció mindenutt...
MS-éknek meg még nem sikerult megoldani, hogy ha kiadok egy oprendszert azt ne kelljen 29 féle módon megmókolni, ha 29 eszkozre akarom kiadni...

(#54) hito válasza Воланд (#51) üzenetére


hito
nagyúr

Sailfish mint szar, ez nekem azért új.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55) lettyke


lettyke
tag

Ez a cikk már lejárt lemez kit érdekel mennyit adtak el ha nekem megfelel!!!!!!!!!! Megmondták nem is akarnak versenyezni, minek,? ott a PC piac leradíroznak mindenkit. A telefonos részleget pedig jegelik ez van akinek tetszik marad akinek nem az megy ennyi!!! 8.1-el még nagyon sokáig el lehet lenni kiváló rendszer és megbízható. Jah hogy nincs App? Ki mondja töretlenül, hogy nincs? akinek érdeke fűződik hozzá. Az viszont szánalmas, hogy olyanok szidják most a WP-t akik régóta megelégedettséggel használják. Tegyünk már valamit tisztába : Ha veszel egy telefont nem applikációt veszel, hanem egy megbízható készüléket az áruház csak egy plusz amit vagy használsz vagy nem ráadásul ingyen /nem kell érte fizetni/. A másik dolog a 950-es megjelenésével kapcsolatosan csak ezt hallani műanyag a hátlap nem fém ! Ki a f@mat érdekli csak ezt tudja mindenki fújni de hogy mi van belül az le van ejtve ugye? Ha a 950-es fémből lenne mennyivel lenne jobb a rendszer okostojások?

(#56) chipesz válasza haxiboy (#46) üzenetére


chipesz
őstag

Igen, ez az iPad eset elég gáz volt. :DDD

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#57) Воланд válasza stutga (#53) üzenetére


Воланд
titán

a "29 fele mod" az jelenleg ugy nez ki, hogy kozos a kernel, kozos a driver modul, kozosek az uwp-t illetoen az apik es van hat kulonbozo felhasznaloi felulet (iot, mobil, desktop, surface hub, xbox es hololens). mondjuk iot, hololens es surface hub eseteben nagy felhasznaloi felulet nincs. elobbi sima terminal, utobbi ketto meg egy start menu kis tulzassal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#58) L4mie válasza lettyke (#55) üzenetére


L4mie
veterán

huh ez aztán az érdemi vita.
kb. annyi értelme volt mint ennek hsz-emnek.

* ha ennyire jó lenne mint ahogy itt páran mondjátok, nem zuhanna a részesedés, talán még nekem is WP-m lenne. De nem így van, anyám örömmel használja a WP-s telefonom /720/, Párom használja a 925-t nekik megfelel, kisebbek az igényei, párom pont most mondta, hogy neki egy gombos is elég, ő telefonálni akar, nem kellenek működő appok. Persze amikor anyám barátnője szólt anyámnak, hogy használjanak Whatsapp-ot és feltelepítettük neki, meglepődött, hogy nem igazán úgy működik mint droidon...mármint ha működik, de igen a WP egy tökéletes rendszer tökéletesen megírt appokkal.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#59) shteer válasza lettyke (#55) üzenetére


shteer
titán

ez elteszem egy poénosba :))

..szerintem jónak tűnik

(#60) gondoni


gondoni
csendes tag

Bocs' MS, de én is benne vagyok a statisztikádban, decemberben komolyan mérlegeltem, és végül Androidos lóra tettem.
Azóta is elégedett vagyok vele, WP választással meg nyomnák lefelé a hangulatomat az ilyesmi cikkek.

[ Szerkesztve ]

(#61) #74266624


#74266624
törölt tag

Szeretem a 925-m, remélem bírja sokáig, de csakis 8.1-el. Ha bekrepál, irány a droid.

(#63) janeszgol


janeszgol
félisten

Én annyira nem temetném a Windowst. Akinek nem sürgős/van másik telefonja, tegye el a fiókba és ősz környékén vegye elő. Fognak rajta sokat kalapálni, az fix!

Amúgy az 550, a 640 androiddal best buy készülékek lettek volna. Aki most akar venni Lumiat, olcsón tud használtan vásárolni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#65) Csapoati válasza lettyke (#55) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Csak keményen, szállj bele mindenkibe! ;] Egyébként aki okostelefont vesz, az egy vázat, egy platformot vesz, amit az appok "öltöztetnek fel". Ha ezt nem érted meg, akkor fogalmad sincs, hogy mi az az okostelefon.

janeszgol: Akinek nem sürgős/van másik telefonja, tegye el a fiókba és ősz környékén vegye elő - azért ez nem kicsit hangzik viccesen, ugye tudod? :DDD

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#66) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

van egy olyan érzésem,hogy jó lesz az extra hosszú hétvégém :D

lesz mit olvasnom

(#67) janeszgol válasza Csapoati (#65) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért is? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#68) AMD Power


AMD Power
titán

Jézus.... :( Durva számok nagyon. Mondjuk én is nem rég váltam meg tőlük több mint 3 év után.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69) batai15


batai15
félisten

Meg vannak számlálva a honapjaik, max az éveik.

(#70) redgreg válasza Csapoati (#65) üzenetére


redgreg
tag

Az emberek nagyon nagy többsége telefont vesz. Csak buta telefonok már nincsenek. A kedves néni és bácsi meg a szolgáltatónál azt mondja, hogy samsungot vegyél mer az jóóó. Nem véletlenül döglődik szinte minden egyéb régi gyártó.

(#71) AMD Power válasza batai15 (#69) üzenetére


AMD Power
titán

Nem hiszem. A Microsoftnak elég pénze van hozzá ,hogy életben tartsa a dolgokat. Persze amíg ez jó nekik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#72) Воланд válasza batai15 (#69) üzenetére


Воланд
titán

irj evtizedet es akkor elobb - utobb csak le lehet azt irni, hogy "na ugye, megmondtam!"

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#73) redgreg válasza AMD Power (#71) üzenetére


redgreg
tag

Tekintve, h a Picipuha ugyanazt a rendszert használja PC-re, tabletre és mobilra így amíg PC-n egyeduralkodó windows is lesz.

(#74) pomorski


pomorski
őstag

Hát nemtom, hogy ki hogy van vele, de én még számítógépen sem szívesen használok Windowst, nemhogy mobilon...

(#75) shteer válasza pomorski (#74) üzenetére


shteer
titán

Jogod van hozzá 🙂

..szerintem jónak tűnik

(#76) Dovloran


Dovloran
senior tag

Egyáltalán nem egy meglepetés ez a dolog, de azért még mindig megy az Apple kritizálása az undorító bogaras kis reklámjaikban. Legalább a Windows ezt meg azt tudja a Mac-hez képest. Tényleg mennyi funkció amivel többet tud, de kár, hogy senkit nem érdekel...Ámen. :R

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#77) Pirosász válasza janeszgol (#63) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ez lehetne a szlogen is.Windows Phone(10M)-Please wait...

(#78) tothl válasza lettyke (#55) üzenetére


tothl
addikt

Nekem megvan a 950 -es jelenleg cégesként, de egy kicsit karcsúnak érzem.
Nem rossz teló egyáltalán, de egyrészt a Win10 nekem egy kissé még mindig kidolgozatlannak tűnik, másrészt pedig egyszerűen tegyél mellé mondjuk egy Galaxy S7 -et. Ég és föld.

[ Szerkesztve ]

(#79) tixem


tixem
addikt

Sokáig erősítettem (még most is, de nem sokáig) a WP tábort és meg nem értett hülyegyerekként osztottam az igét az ismerőseimnek, családtagjaimnak, hogy vegyenek Lumia-t.

Azt nem mondanám, hogy megbántam a 820-at, 4 éve teljesen jól kiszolgál, de kezd már megkopni és nincs alternatíva amire válthatnék. Lassan eljön az ideje, hogy cseréljem, de látva a jelenlegi W10 telefonkínálatot és a rendszerrel való folyamatos szenvedést mostanra már bennem is kialudt a lelkesedés lángja a rendszer iránt és egyszerűen nem tud lázba hozni az egész, úgy, mint anno a 8, vagy a 8.1.

(#55) lettyke

"nem applikációt veszel, hanem egy megbízható készüléket az áruház csak egy plusz amit vagy használsz vagy nem ráadásul ingyen /nem kell érte fizetni/."

Kérdem én, mi a búbánatnak vesz akkor az ember okostelefont, ha egy árva appot nem telepít rá? Ilyen célra ott vannak a hagyományos telefonok :U

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#80) Csapoati válasza redgreg (#70) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez azért már nem egészen van így. Apám és anyám is célzottan okostelefont vett tavaly, pedig az 55-60 éves korosztályt erősítik. A környezetükben is csupa ilyen van. 5-6 éve még nem törődtek ilyenekkel, de manapság már más a helyzet.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#81) redgreg válasza Csapoati (#80) üzenetére


redgreg
tag

5-6 éve még lehetett olyan "butafont" kapni, ami hosszú üzemidővel volt megáldva, és még a mobiltelefonoktól akkoriban elvárható extrákat is hozta. Ma ilyen nem igazán van. Mert vagy kapsz egy olyan telót ami tudja amit az átlagemberek 90%-a használ, de cserébe addig se bírja az aksija mint a megboldogult Ace 3-asomnak bírta, vagy valami kőbuta dolgot, ami csak telefonálásra jó, és arra is korlátozottan, mert számokból már nem tudod az összeset elmenteni. Mindezt olyan áron, amiért normális okos telefont lehet kapni, használható üzemidővel. Innentől persze, hogy okosat vesz. Azt amit reklámoznak, és mondanak nekik. Ami samsung.
vagy a menőt, ami Iphone. A többi gyártó meg döglődik, a veszteségesség határán egyensúlyozik.
De arra, amire az emberek 90%-a használja a telefonját igazából a symbian is elég lenne, nemhogy a w10.
Más kérdés, h a PiciPuha kommunikációs bénázásra csak annyit tudnék mondani: ezt el.... nem kicsit, nagyon.

(#82) misaj


misaj
csendes tag

Másfél éve nyúzok egy lumia 1320at...4-5 alkalommal volt szervizben mióta kijött rá a 8.1... Túlmelegszik fagy, meg éppen ami baja van... Szoftvert is húztak újra, cseréltek aksit, kijelzőt, talán még alaplapot is... Semmi változás... Reméltem hogy na majd a w10m, mert hátha csak szoftveres ... Csak mint kiderült nem jön... Szoval most még amig garis, vagy megpróbálom cseréltetni kompletten , vagy valahogy visszavetetni velük. Alapvetően a rendszert szeret(t)em, csak azért tenyleg bosszantó, hogy 1, ftp-t rendesen nem kezel le semmi (a nem feltétlen korrekt megfogalmazásért bocs), 2 az meg hagyján, hogy a konkurens rendszerekre jobb programokat csinál Herr Microsoft, de konkrétan eljutottak oda, hogy a remote desktop alkalmazásuk indítás után azonnal crashel. Terraria detto (bar amugy se tudnék játszani vele mert megsüti a telefont :D ). 3 amiért anno vettem, a nagy kijelző, vállalható ár, hosszú üzemidő, stabilitás közül az utolsó kettő már kapásból nem igaz. Fenntartásokkal bár de azert elhiszem, hogy egy android rendszer is lehet stabil (volt pár rossz élményem régebben) úgyhogy akármennyire is lelkes voltam kezdetben a winphone-val kapcsolatban, annyira tudnám falhoz vágni néha (csak garis es ki akarom csereltetni úgyhogy tűrtőztetem magam...:D) de persze azért, hogy ne csak szidjam: A böngésző olyan szinten buta, hogy rengeteg oldalon nem jelenít meg reklámokat, legyen az felugró, vagy videó elé/-ba építve :D amire végülis ki akarok lyukadni (az hogy a telefon hardveresen olyan amilyen egy dolog), de hogy a szovtveres része ennyire igénytelenné vált...most ezek után csodálkozik bárki a mutatókon? Még én is, aki tényleg nagyon lelkes winphoneos voltam 99%, hogy elpártolok a rendszertől... (rage off)

(#83) virkir válasza Воланд (#12) üzenetére


virkir
veterán

Miért?
Élt valaha?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#84) domos válasza Bogyó bá' (#15) üzenetére


domos
senior tag

Nálam tökéletesen üzemel a 435 W10M-mel, mondjuk ez számomra is meglepetés.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#85) leviske válasza Воланд (#12) üzenetére


leviske
veterán

A Lumia 920-al egyidős, de majdnem fele akkora indulóárral rendelkező Nexus 4-en röhögve elfut a sokat szidott Android legújabb verziója (mégha nem is hivatalosan) és az Ubuntu Phone. Tehát a f*s relatív.

Teljesen felesleges volt beígérni az összes 8.1 felhasználónak a 10-et, ha aztán ugyanúgy magukra hagyják őket, mint a 7>8 váltásnál.

(#87) Zitta


Zitta
őstag

Meg is érdemlik! :C

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#88) Cathulhu válasza Воланд (#51) üzenetére


Cathulhu
addikt

Huhh, itt már hangosan felröhögtem, kettős mérce befigyel. Az ubuntu földbe áll, de a windowssal minden a terv szerint, ugye? Kérdés melyik terv szerint, mert biztos nem mondjuk a 2012es szerint. Az hogy minden hónapban az új siralmas adatokhoz igazítjuk a mondókánkat, csak hogy elmondhassuk, hogy tulajdonképpen ez a tervünk a platformmal, azzal pár hülyét meg lehet ugyan etetni.
De értem én, a windows platform él és virul, miközben a többi gerelyként állt a földbe. Él és virul, mint egy lélegeztető gépre kötött agyhalott, ahol mindig jövőre jön majd az új csoda gyógyszer. Az egyetlen dolog amitől él ez, hogy a MSnak van még valamennyi kedve eltapsolni dollármilliárdokat, de láthatóan egyre kevesebb.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#89) Воланд válasza Cathulhu (#88) üzenetére


Воланд
titán

az altalam felsorolt os-el rendelkezo keszulekekbol egy ev alatt osszesen nem adnak el annyit, mint a wp-kbol egy negyed ev alatt. a mondanivalomat meg feleslegesen probalod meg kiforgatni, egy szoval sem irtam, hogy minden rendben van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#90) doooo


doooo
veterán

Azzal, hogy évek óta egyforma speckókkal dobálják ki az "új" modelleket (S400, S410, S200, S210, 1 GB RAM, 5 MP-es kamera, stb.), ne várjanak javulást. Borzasztó.. még ha lenne néhány ilyen darab.. de szinte az összes, legyen az 400-as vagy akár 800-as számozású, mind egyforma. Az sem kifogás, hogy ennyi elég a rendszernek. A képernyő, a kamera, maga a rendszer, mind rossz minőségű, tökéletlenül működő.. Tisztelet a néhány kivételnek, amelyek vagy régi modellek már, vagy méregdrágák, vagy a felsoroltak közül csak egy tulajdonság jobb, a többi marad a "hagyományos". Ideje valahova fejlődni, vagy hagyni az egészet a fenébe, és összpontosítsanak másra, például a nagyszerű 2 in 1 eszközeikre.

[ Szerkesztve ]

(#91) Cathulhu válasza Воланд (#89) üzenetére


Cathulhu
addikt

Dehogy akarok en kiforgatni semmit, egyszeruen csak remekul szorakoztatsz.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#92) Воланд válasza Cathulhu (#91) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#93) leviske válasza Воланд (#89) üzenetére


leviske
veterán

Mondjuk a Sailfish-ből akad egy telefon, egy kis cégtől, relatíve szűk piaccal, míg a WP elérhető Kínán és Indián át az USA-n keresztül egész Európáig és minden árkategóriát lefed. Az Ubuntu meg pár hónapja kapott egyáltalán hivatalos hardvert a rendszer alá.

Ráadásul olyan rendszereket hozol fel, amik mögött álló cégek össz. piaci értéke se éri el azt az összeget, amit a Microsoft beleölt a platformjának a reklámozásába. Szóval így érdemes azokat leszarozni.

(#94) lettyke válasza Csapoati (#65) üzenetére


lettyke
tag

Neked meg fogalmad sincs hogy mit írtam. Olvass

(#95) Воланд válasza leviske (#93) üzenetére


Воланд
titán

mondjuk ezek ellenere egyes hozzaertok azt hangoztattak, hogy majd ezek jol lenyomjak a wp-t. az a nehany honap meg lassan egy ev mar.

juj, a kedvencemet, a bb-t majdnem elfelejtettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#96) lettyke válasza L4mie (#58) üzenetére


lettyke
tag

Csak neked!! Már réges régen volt de a Nokia C5-03 telefonon szépen fut a Whatsapp. Ha nem tudod beállítani a Lumiát add el miért fárasztod vele a szüleidet.

(#97) lettyke válasza tixem (#79) üzenetére


lettyke
tag

Olvass te is pontosan ha nem érted mit írtam akkor sajnállak.

(#98) domos válasza lettyke (#97) üzenetére


domos
senior tag

pls staph :W

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#99) MartOOn


MartOOn
addikt

Kb ugyanaz az 5 ember védi itt folyamatosan ezt az OS-t. Kb pont ez a baj,hogy sokkal tobben nem is használják. Lehet ezt a marketingre fogni meg a csillagok állásra meg arra hogy ennyien hallgatnak az eladok szavára es samsungot vesznek. De ez f@szsag... Ti is tudjatok. Mi is tudjuk. A számok is ezt mutatják. Nehéz velük vitatkozni. Oka van h nem veszik a wp-s telokat.
Nekem is van 1 azaz egy wp-s barátom. Szajkozza a boduletes hulyesegeket... Sokkal stabilabb, eleg app van az aruhazban... Sose fagy, azt se tudja mi az a lagg... Etc etc. Mese mese mese. Tessek megnézni a számokat. Pont ennyit ér ez a rendszer.

Nem mellesleg sose voltak olyan magassagban ahonnan lehetne zuhanorepulni... Ahhoz először felfelé kell szárnyalni... Kellene/kellett volna...

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#100) tom_87 válasza lettyke (#55) üzenetére


tom_87
tag

Jól megaszontad, ejjha!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.