Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Borotválkozás... Már egy jó ideje át vagyok szokva haver nyomdokaiban a nullás gépre. Gyorsan átrohanok a pofámon vele, azt menjünk:D Akinek nem teccik igy az adjon másik fejet:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#102) Thunderzolee válasza Wilika (#100) üzenetére

Itt a folytetás is: :D

ÍGY ZUHANNYOZNAK A NŐK

1. Levetkőzik és berakja a ruhadarabokat két különbözö szennyestárolóba, egy tároló a fehér szinűeknek és egy másik a színeseknek.

2. Magára ölti a fürdőkabátot és elmegy a fürdőszobába. Útközben találkozika barátjával/férjével és akkor szorossabra húzza a fürdőkabát övét és aprólépésekkel szalad a fürdőszoba felé.

3. Oda áll a tükör elé és alaposan szemre veszi magát. Elereszti a hasizmokat úgy, hogy a hasa picit lesüllyed, majd elgondolkodik azon, hogy milyen kövér lett az utobbi időben.

4. Beáll a zuhanyzó alá. Elöveszi a tároló szatyorbol a mosdókesztyűket az arcra valót, a karra valót, a lábra valót és a hátra valót a hozzátartozó hátmosókefével valamint a bőrreszelőt a kemény bőr eltávolítására a talpa és a sarka alatt.

5. Megmossa a haját egy szepciális samponnal amely avocadót, mézet és 83 különböző vitamint tartalmaz.

6. Mégegyszer megmossa a haját ugyanazzal a samponnal.

7. Bebalzsamozza a haját egy balzsammal amelyben citrom és méz van, majd hagyja ezt hatni 15 percig.

8. Megmossa az arcát 10 percig egy borzalmasan drága szappannal amely körtét tartalmaz. Ezután az arca színe a homár színére hasonlít.

9. Megmossa a testét szintén egy borzalmasan drága szappannal amely diót és áfonyát tartalmaz.

10. Hajábol kiöblíti a balzsamot - ez 10 percig tart. Ő ugye biztos akar abban lenni, hogy mindel balzsam eltünt a hajábol, mivel máskülönben a frizura nehéz és lapos lenne.

11. Megborotválja magát a hónaljban és a lábszáron, de elhatározza hogy odalent most epilátort használ.

12. Sikít amikor barátja/férje elzárja viccből a melegvizet.

13. Elzárja a zuhanyt.

14. Lerázza magárol a vizet a zuhanyzóban.

15. Kilép a kabinból egy akkora törölközővel mint Afrika és alaposan szárazra törli az egész testét.

16. Becsavarja a haját egy különleges vízfelszívó törölközőbe.

17.Átvizsgálja a testét. Szőrszál, pattanás, bőrleválás után kutat, és ezeket vagy körömmel vagy csipesszel letámadja.

18. Elmegy a hálószobába abban a köntösben amit már említettünk.

19. Útközben találkozik barátjával/férjével és jobban magára húzza a fürdőkabátot és apró lépésekben szalad a hálószobába. Most már csupán a felöltözködés van hátra ami 1,5 óra.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#103) Mrs. Lovett válasza Thunderzolee (#102) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

:D

Azért nem minden nő ilyen! Biztosan akad egy két férfi módón zuhanyzó is. :K

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#104) Eastman válasza Mrs. Lovett (#93) üzenetére


Eastman
őstag

De, "buzis"!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#105) Mrs. Lovett válasza Eastman (#104) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Szerinted?!

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#106) Traxx


Traxx
őstag

Én elviselem a borotválkozást :) Meg aztán nem biztos, hogy jól jönne, ha jön a céghez valami VIP kategóriás vendég, aztán virít a 2 napos borosta :D Többet nem viselek el, pedig az exem imádta, ha borostás voltam, de max. 5 napig bírtam borotválkozás nélkül :B Tehát hétköznap mindenképpen muszáj. Amúgy villanyossal nyomom már cirka 10 éve. Arcszesz azért befigyel, és ráérős tempóban, 10 perc alatt lenyomom.

Egyébként füvet nyírni is szeretek, és diófánk is van :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#107) Wilika válasza Eastman (#104) üzenetére


Wilika
aktív tag

Sebaj, pár napja nem borotválkoztam, úgyhogy a kecskeszakállon kívül már ilyen randibajszom is van, meg egy-két eltévedt szőrszál itt-ott az arcomon (többre sajna nem futja).
:))

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#108) Eastman válasza Mrs. Lovett (#105) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor jóvanakkor!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#109) Wilika válasza Mrs. Lovett (#103) üzenetére


Wilika
aktív tag

...aki otthagyja a seggszőrét a szappanon? :D

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#110) Thunderzolee válasza Wilika (#109) üzenetére

Fúj... :O

Eastman, pppppppppffffffffffffffff... :O

Am az már régen rossz, ha van olyan hosszúságú szőr egy lányon, ami ha rajtmarad a szappanon, akkor meglátszik. :P

És kikérem magamnak a "b×zis" megjegyzéseket a szőrtelen pasik nevében. :o
Alap, h borotválom a hónaljamat.. mellkast, hast, sőt... lejjebb is.
Ettől még nem érzem magam melegnek egyáltalán. :o

Valamelyik Cosmóban olvastam, h az a fiú aki kinyitja egy lánynak a kocsiajtót, az nem feltétlenül b×zi. Ugyanitt írták, h a sima testű fiúk sem feltétlenül azok, nevezhetjük igényességnek is. Persze nézőpont kérdése.
Miért, ha felporszivózok, az b×zis? Nahát, még a mosógépbe is be tudok pakolni, el is tudom indítani a programokat, ki is szoktam teregetni... huhhh, a hideg is kiráz, h emiatt melegnek nézzenek. :D Lehet soha többet nem csinálok ilyet.
A fr×ncba, még a kenyeret is fel szoktam szelni barátnőmnek..
Pláne ha ágyba viszem Neki a reggelit. :B
Talán ideje átmenni machoba :F még a végén túlságosan elkényeztetem.

Mennem kell, segítek megmosni a haját, utána meg be kell szárítanom, az előbb megígértem. :U

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#111) Eastman válasza Thunderzolee (#110) üzenetére


Eastman
őstag

:DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#112) brownus válasza Thunderzolee (#110) üzenetére


brownus
veterán

mi is megosszuk a házimunkákat zsuval, mosok, főzök (kurva jól főzök) stb... pl. a wc és fürdő takarítás mindig az én reszortom. a konyha az övé. én felporszívózok, ő felmos... stb.
szerintem egy párnak, akik egy fedél alatt élnek majd mindent 50-50%ban kellene csinálni.
legalábbis nálunk ez így tökéletesen működik

és ülve pisálok:D mert az kiba gusztustalan amikor csípő magasságban körbe a falon csupa sárga húgy minden.... és azért is mert ha lehajtva van a wc fedél is akkor a pénz nem száll el a házból:)

aki jön a hülye sablon szövegeivel, hogy én ezt meg azt nem csinálom az nem érzi magát igazi férfinak, és elnyomja magában a nőt... ;] :D (nem viccelek)

ja, és mi a francnak olvastok ilyen buzi magazinokat?? látod, még akaratlanul is befolyásol és elbizonytalanít. vagy rosszul látom?

(#113) Wilika válasza Thunderzolee (#110) üzenetére


Wilika
aktív tag

Olvastad a Cosmo-ban mi?
Gyanús vagy nekem...
:D

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#114) Thunderzolee válasza Wilika (#113) üzenetére

Ezt a megjegyzést meg sem hallottam.. :D

Brownus, látom Te sem vagy babonás. :D
Elszáll a pénz, mi? ehhehh.. :))
Lássuk csak a többit:
lehajtott WC ülőke/tető: stimmel
ülve pisil: stimmel
főzés: stimmel
nem nyomom el magamban a nőt: stimmel
Cosmo egyenlő b×zi magazin: nem stimmel
befolyásol amit benne olvasok: stimmel (értékelik is a nők) ;)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#115) Mrs. Lovett válasza Eastman (#111) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Azért van amin szeretem a szőrt!

Pl.: Rajta

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#116) Zolaash válasza Mrs. Lovett (#115) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nade ezmiez? :Y

Eastman: Chewbacca? ;]

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#117) Thunderzolee válasza Mrs. Lovett (#115) üzenetére

Akárcsak én a kiscicákon. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#118) eastsider


eastsider
nagyúr

én is utálok, de, hogy babaarcom legyen naponta kell :O (17 éves vagyok)
de utálom :DD de megéri

(#119) Peat;)


Peat;)
veterán

Valaki írta a józsefvárosi pengéseket (borotvapenge árusításról van szó :) ), azok egy ezresért vadi újak és 4 darab? Vannak aggodalmaim ha valami kevesebb mint a felébe kerül az auchan árnak :) Nem használt kitisztítva kukából visszacsomagolva? :DDD Érdekelne mert nekem a diófa nem a borotválkozás miatt, hanem a pengék ára miatt jut eszembe...:)

[ Szerkesztve ]

(#120) anjani182 válasza Thunderzolee (#110) üzenetére


anjani182
őstag

Jövök és megvédelek, egyetértek veled sokmindenben! Nincs annál igénytelenebb, amikor egy fiatal férfinek megvillan a hónaljkutyája :Y

Meg aztán a higiénia...de akkor én is buzi lennék?! :F Mert szőrtelen vagyok itt-ott.... :K

Továbbá én is szoktam mosni (azaz a mosógép) :D , takarítani is, rendmániás vagyok! Kocsit állandóan mosom meg takarítom, nem is sorolom...egyáltalán nem érzem ettől rosszul magam, szerintem nevelés kérdése is! Útálom a koszt, rendetlenséget, mosatlant stb. Sőt festettem már be barátnőm haját is... :B

Peat: Lehet gyári hibásak és a kis kínaiak kilopkodják a gyárból :DDD vagy elrejtik a testüregükben majd újracsomagolják :DD

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#121) Thunderzolee válasza Peat;) (#119) üzenetére

Nos, a porotvapengékről:

Én Wilkinson Sword-ot használok, ez 4 pengés.
Kábé azóta használom, amióta lehet kapni. Tán 10-15 éve már.
Nemrég megjelent a "Titanium" változat, talán 2 éve? Ezen már van egy plusz penge is a tetején. Amit ugyan próbálok használni, de valahogy az az érzésem, h feleslegesen van rajt, de biztosan van aki használja, csak én vagyok ilyen "maradi".
A két penge közt számomra nem az ötödik penge a külömbség, hanem az, h az eredeti régi penge széle az le van kerekítve, a Titanium pedig szögletes. Ez utóbbi csak az arcon kényelmes, máshol karcolja a bőrt, ha hozzáér a széle, mivel nincs lekerekítve. Bővebben nem fogalmazom meg. :B

A másik vonalon Gilette néven futnak a cuccok, ezeket nem ismerem, de tény, h előbb adták ki a rezgős típust. (Aminek elemet lehet tenni a nyelébe.)

Tiszáta mint ATI vs. nVidia. ..ehhehhh... :))

Azt külön szeretem, mikor olyan emberek fanyalognak a Józsefvárosi piac termékeiről, akik ott nem vásárolnak, de vélt igazságukat azért megosztják másokkal.
Én többször vettem ott Titaniumot is, illetve a sima régebbi pengékből is. Sőt, a konkurens Gilette termékekből is szállítottam már mások részére.
Négyes csomagban nem kettő volt, hanem valóban négy, tehát nem vágtak át; és a bolti 2500-3000 helyett csak egy ezres volt a négy penge, de ha többet vettem volna, akkor tutira engedtek volna ebből is..
Semmi bajuk. Valószínűleg észrevenném, ha használt lenne újracsomagolva, illetve egy műanyagüzemben fröccsöntenék.. De ez eléggé valószínűtlen, lévén eléggé olyannak tűnik a csomagolása, mint amit a boltokban lehet venni. Ez nem "eredeti csomagolásnak látszó csomagolás", ez maga az eredeti csomagolás.
Szerintem lopott cuccok. Mint az ott árult márkás cuccok nagy része.
Viszont inkább csak Gilette Fusion termékeket árulnak, 10 árusból jó, ha egynél találtam Wilkinsont.
Majd ha q×va jól keresek, akkor megveszem a Tescoban, addig marad a kínai piac. :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#122) eastsider válasza Thunderzolee (#121) üzenetére


eastsider
nagyúr

tesóm vett ilyen vásáron Gilette mach3 turbohoz (nekem is az van :D ) pengéket, és jó volt, csak az aloe verás csík 1-2 használat után lejött róla. amúgy ugyan az.
mondjuk nekem az eredetiről is lekopik egy idő után, ha melegvízzel hazsnálom épp

[ Szerkesztve ]

(#123) ádyz


ádyz
addikt

Én se szeretek, de muszály. :D

Milyen az, ha a "munkás" ott ficeg az orrod alatt? :DDD

Nyáron én is borotválom a vállam alatt, de csak nyáron, ritkán télen is.
Pakolni, takarítani, mosogatni, porszívózni is szoktam. :K

És nem vagyok meleg vagy b*zi.

[ Szerkesztve ]

(#124) 990 válasza ádyz (#123) üzenetére


990
tag

Mostanság ez a divat, de én puszta elvekből nem közelítek a borotvával a hónaljamhoz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#125) ádyz válasza 990 (#124) üzenetére


ádyz
addikt

Pedig nyáron sokkal higénikusabb, ha csupasz. :K

(#126) 990 válasza ádyz (#125) üzenetére


990
tag

Tapasztaltam is :O ;] Majd megfontolom jövő nyárra a dolgot :))

(#127) Wilika válasza Thunderzolee (#121) üzenetére


Wilika
aktív tag

Én maradok a klasszik pengénél. (plusz pamacs) :D
Ha esetleg EMO leszek, akkor még jól jöhetnek az elhasznált pengék.

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#128) Thunderzolee válasza 990 (#124) üzenetére

..pppppppppffffffffffffff... ..részemről szó sincs divatról. :(

Kábé nyolcadikos-középiskolás korom óta szőrtelenítek, legalábbis mióta elkezdett kinőni. Sose értékeltem; sőt, kifejezetten utáltam.
A kiscicák aranyosak bundásan. :K

Am hogyan kell használni hónaljstiftet ha nem sima a vállam alatt?
Márpedig ezek a termékek tömegcikkek.
Bár néha elmegyek egy-egy borzalmas szagú ember mellett, érzem, h a válla felől jön a bűz.. ez nem érzi magán? Hát nem bírna egy izzadásgátlót használni? Neki is kellemesebb lenne, vagy nem? Azért mert valaki túlsúlyos, még nem kell feltétlenül izzadságszagúnak is lennie.

Vagy buszon szoktam látni olyan bajuszos, vagy simán szőrös arcú nőket... Azért mert valaki nem tizenéves, már nem is számít, hogy néz ki? Hajfestékre van lóvé, de egy tégely gyantára már nem tellik? Az én nyugdíjas édesanyám miért tud eljárni kozmetikushoz, h sima legyen az arca? Ez nem divat kérdése, inkább kulturáltságé.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#129) Wilika válasza Thunderzolee (#128) üzenetére


Wilika
aktív tag

jaja, a kiscicákat bírjuk bundásan... de sajna a lányok ma mind borotválják....
Várj...
asszem mi nem egyről beszélünk, ugye?
Jaaa... nem a házimacskát nem szeressük.

:))

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#130) vosimo


vosimo
aktív tag

Na, tegnap megvolt az első borotválkozásom. Nem jött be. :( :C

(#131) Thunderzolee válasza Wilika (#129) üzenetére

:DD
Te m×rha! :)) :DDD :C

Vosimo:
Tekintsd ezt az első göröngynek a felnőtté válás útján. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#132) 990 válasza vosimo (#130) üzenetére


990
tag

Kellett ragtapasz? :DDD (én úgy kezdtem :K )

[ Szerkesztve ]

(#133) Thunderzolee válasza 990 (#132) üzenetére

Naja, és timsó, mi? ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#134) blokad


blokad
senior tag

Lassan nekem is meg kéne kezdenem a borotválkozás művészetét, de azthiszem én még növesztem kicsit a " bajcit" :))

(#135) Padisah


Padisah
tag

Erről a borotválkozás művészetéről eszembe jutott egy Dűne sci-fi regénybeli beszólás, amikor éppen az ifjú Paul Atreides-t oktatják a kardvívásra: "Heggyel ölni nem művészet." Szemben a penge élével.
3-4-5-6 pengés borotvával borotválkozni már nem művészet, szemben a hagyományos beretvával, meg az 1 és szarabb minőségű 2 pengéssel. Énekelni avagy jajgatni lehet a különbséget közöttük. Szerintem 3-nál több pengére nincs is igazából szükség, csak parasztvakítás, meg hogy többet kérhessenek érte illetve az új pengékért.

Az ókori rómában a férfiasság jelképe volt a borotválkozás, mert akkor még igazi fájdalom és szenvedés volt egy alapos borotválkozás, de pár év meglehetősen megedzette az ember fájdalomtűrő képességét és kitartását. :)

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#136) Mrs. Lovett válasza Wilika (#129) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Minden lány borotválja? :Y ...Sajna?!

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#137) Depression


Depression
veterán

én is utálok, de néha muszáj. főleg mert elég ritka a képemen a szőr. :((

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#138) Thunderzolee válasza Mrs. Lovett (#136) üzenetére

Neeem, egyáltalán nem sajna.. ...ehhehh..

De kinek mi tetszik.. A napokban néztem a "Ne szórakozz Zohannal" c. filmet. ennek az áll×tnak aztán volt a nacijában rendesen "prém"..pppppfffffffffffüüüüüüüü... hihih... És hogy szerette.. Te jó ég... oltári poén volt ez a filmben.. ehhehh.. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#139) Wilika válasza Mrs. Lovett (#136) üzenetére


Wilika
aktív tag

Namost melyikre megy a riadalom? ;) :D
(miaf_szt kacsingat ez? kiöltöttem a nyelvem, ne kacsintgasson... na mindegy, ez is elmegy)

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#140) Boci_83 válasza brownus (#112) üzenetére


Boci_83
őstag

Én is utálok borotválkozni! De nagyon! Hihetetlen. Hetente 1x teszem meg, de van hogy 2 hétig sem, ez azonban csak bizonyos időszakokban engedheti meg magának az ember, mikor épp egyedül van. Kurva csúnyán nézek ki ilyenkor, általában akkor veszem rá magam ha már szúrom saját magamat Nullás géppel letolom a nagyját, aztán ha nem untam meg az egész ceremóniát, akkor lenyomom 3 pengéssel.
Nem mindig volt ez így, 12-14 évesen pl.: imádtam, persze akkor még nem is kellett volna, de hogy elmondhassam az iskolában hogy én már borotválkoztam.. :DDD

Szándékosan erre a posztra válaszoltam, én is ülve pisálok. :U Volt egy barátnőm aki mindig nevetett ezen, mert lányos. Én is utálom ha tiszta húgyszag a rötyi környéke, és a csempén ott vannak a "húgycsöppek." Egyáltalán nem lányos, vagy buzis. Ráadásul éjszaka, vagy kora hajnalban nem kell a célzással bajlódni, mikor a csipától a kilincset sem látom meg...! :D

[ Szerkesztve ]

**********

(#141) FireShadow válasza Boci_83 (#140) üzenetére


FireShadow
senior tag

van vajon más borotválkozós topic?
mind1 inkább ide irok
én pár éve csinálom, néha nagyon nincs kedvem hozzá. de azt jobban utálom mikor szúrok, meg sötétebb a fejem (nem IQ.ilag :D) mikor kinő...

lehet elvagyok tévedve de én ugy tudtam hogy növekedéssel ellentétes irányban nem szabad... bár máshol ugy csinalom, de az arcom szerintem érzékenyebb de még sose probaltam felfelé huzni.. csak igy vizszintesen max. szoval ez az egyik kérdés hogy ugy kéne a leg babább bört elérni hogy felfelé huzom?

masik kerdes hogy ha tiszta hab/zselé mindenem akkor hogy kéne húzni a bőrt a borotva körül? anno ugy tanultam hogy picit huzzam el. de igy nemtom mert nincs surlodás.

aztan régebben haboltam, majd váltottam zselére ami legnagyobb meglepetésemre átalakult habbá pár sec után. van olyan zselé ami megmarad zselének? láttam valahol olyat csak nem volt dolgom vele

még észrevettem valamit hogy az állam alatti részen nem nő. csak szőke pihe. 19 leszek hamarosan, ebböl át fog alakulni olyan sötétté mint máshol vagy létezik hogy megmarad ilyen pihe? mert nem szeretném a nyakamat is borotvalni az mar tulzás lenne. meg sztem nem is nez ki jol ha gégéig "pöttyös" az ember bőre.. lehet hogy aza férfias de én nem kérek belőle

én is ülve csinálom a dolgom de csak ha otthon vagyok vagy kulturált helyen. nemmintha nem tudnék célozni csak a dolog gőze ugy száll és az nem tul kellemes. ülve meg nincs ilyen.. meg valoban ilyen kómás állapotokban miért álldigáljak.. public helyen oké de otthon..

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#142) Zolaash válasza FireShadow (#141) üzenetére


Zolaash
aktív tag

"lehet hogy aza férfias de én nem kérek belőle"

Sajnos nem kívánságműsor ez... :(

Rip and tear

(#143) Senki9876


Senki9876
tag

Most hogy így elolvastam a topicot, megyek is borotválkozni. Utálok borotválkozni de néha muszáj. Valamikor 2 naponta valamikor meg 2 hetente borotválkozok, de csak az arcomat húzom le és ott se mindehol. :D
(van egy kis szakálam amit karbatartok)

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#144) Thunderzolee válasza FireShadow (#141) üzenetére

"..ha tiszta hab/zselé mindenem akkor hogy kéne húzni a bőrt a borotva körül? anno ugy tanultam hogy picit huzzam el. de igy nemtom mert nincs surlodás."

Először lefelé húzom (én pl. pajesz helyénél kezdek, és a bajusz helye felé haladok, majd a másik oldalról is) ilyenkor még nem kell ellentartani, nagyjából minden lehúzás után leöblítem a pengét (a mosdóban levő nem túl sok vízben), mert különben eltömődne (4 pengés legalábbis), aztán ha megvan akkor felfelé is, h teljesen sima legyen. Ehhez sem kell az arcon ellentartani, de a nyak körül már nem árt, mert valóban nem feszül a bőrhöz teljesen a penge. Ez után ellenőrzöm kézzel, ahol még érzem, h szúr, ott felfelé, illetve a növekedési iránnyal ellentétesen addig húzogatom, amíg sima nem marad.

Egyébként én is úgy hallottam anno, h nem szabad növekedésssel ellentétesen, de úgy 10-12éve így teszek, szinte minden nap, és semmi hátrányt nem vettem észre. Viszont a hagyományos módon borostám maradna. Akkor meg minek kínlódtam? Ha már borotválkozni kell, legalább legyek teljesen sima.
De ez állítólag függ az ember bőrétől, van aki nem tudja visszafelé borotválni, mert valóban megsínyli a bőre, vagy nem tudom mi baja lesz tőle, de én hál' Istennek nem tartozok közéjük.

Zselé az olyan, h habbá alakul. Mi ezzel a baj? Nem kell belőle sokat tenni, nagyon kiadós, mint azt valószínűleg észrevetted. :K

Amit Te láthattál zselét az nem az elektromos borotvához tartozó zselé volt? :F Némelyik mostani elektromos már vízálló, és zselével együtt lehet használni. Valami ilyesmi rémlik, de ebben nem vagyok biztos.

A pihékhez nem tudok hozzászólni. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#145) FireShadow válasza Thunderzolee (#144) üzenetére


FireShadow
senior tag

oksi ezentul kiprobalom ugy is ahogy mondtad
eddig az arcomon oldalt nem huztam ellenkezö iranyba de ott nem is fontos ott nem szurok utana sose csak a fülem tájékán olyan erős...
a zselé amit lattam olyan volt mint vmi babaolaj :D de nem elektromoshoz való hanem simához... vegulis az is elpuhitja a szálakat...
pihék meg kezdenek sötétedni :O no mind1 :) még hagyom öket

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#146) blokad


blokad
senior tag

Bajuszt hogyan borotváljam? :B :B (első alkalom lenne, nem akarom amgam összevissza vagdosni)

(#147) Zolaash válasza blokad (#146) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Mindenképpen fentről lefelé. Esetleg lehet vízszintesen is, felfelé lehetőleg ne. ;)

Rip and tear

(#148) blokad válasza Zolaash (#147) üzenetére


blokad
senior tag

habosan vagy mehet csak igy simán is?

(#149) Crystalheart válasza blokad (#148) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze hogy habosan :D Nekem mondjuk a borotvahabom elfogyott másfél éve, azóta ilyen régi Fa szappant használok ;) Komolyan mondom, azóta kevesebbszer sértem föl a bőröm.

Zolaash: én előbb szálirányban, aztán vízszintesen, aztán meg száliránnyal ellentétesen borotválkozom. Másként mindig marad valami...

(#150) Xpod


Xpod
addikt

Az érzékeny bőrűek próbálták már az arcbalzsamot?
Nekem borotválkozás után az az aftershave-ektől bepirosodott és égett az arcom.
Egyszer kipróbáltam a Nivea balzsamját és nekem bejött, és a Gilette is jó volt.
Egy próbát megér, ráadásul a balzsamól van ami érzékeny bőrre jó, ha a normál még lenne jó.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.