Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) blokad


blokad
senior tag

Lehet villannyal lezs, azzal szvsz egyszerűbb.

(#152) Crystalheart válasza Xpod (#150) üzenetére


Crystalheart
senior tag

próbáltam már, de hát az aftershave-ben éppen az a jó, hogy egy nagy adag alkohol lefertőtlenít mindent. :D Én utána még be szoktam kenni kevés körömvirágkrémmel, és akkor nem is hólyoagosodik föl.

blokad: Hát ha nem zavar a borosta, akkor nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

(#153) blokad válasza Crystalheart (#152) üzenetére


blokad
senior tag

15 évesen borosta ugyanmár:)

(#154) blokad


blokad
senior tag

Megvolt az első:D Szálirányban majd vizszintesen. Olyan komoly fejet vágtam közbe, hogy ne vágjam meg védett pici arcom de sikerült. Kicsit sötéttebb alatta a bőr, az normális vagy az a szőrvége?

(#155) Zolaash válasza blokad (#154) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Normális. Minél erősebb és sűrűbb a szőröd, annál sötétebb lesz az ábrázatod. A villanyborotva felerősíti ezt, mert hát ugye azzal minden nap, ill. minden másnap azért illik (kell) borotválkozni. Ettől meg ugye jobban nől a szőr. Volt egy munkatársam, aki nemes egyszerűséggel "A kék szakállú herceg" fedőnevet viselte, mert olyan Chewbacca szőrzet volt az arcán (is), és villanyborotvával nyomatta. :K

Rip and tear

(#156) Crystalheart válasza Zolaash (#155) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én egyébként úgy olvastam, tévhit, hogy a gyakori borotválkozástól jobban nőne a szakáll/bajusz, egészen egyszerűen a frissen vágott szőrvégek nem vékonyodnak még el és erősebbnek tűnnek. Ebben lehet valami, mert én kétnaponta megborotválkozom minimum, de 20 évesen még mindig csak gyér bajszom nő, valamint gyér szakállkám az állcsúcsomon. :DDD

(#157) Zolaash válasza Crystalheart (#156) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Erősödnek a szőrszálak, de több nem lesz tőle. Szóval ha olyan a szőrzeted mint a cirkuszkerítés, akkor hiába borotválod, nem lesz több szőrszálad. De ami van, az biza erősödik. :K

Rip and tear

(#158) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Új fejlemény: három hónapja nem borotválkoztam. :D

(#159) Borify Péter válasza Crystalheart (#158) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

akkor már egész nagy szakállad lehet:9

egyébként nem kell olyangyakran borotválkozni

szerintem a nők többsége imádja a borostát:) :B

(#160) samfishR válasza twollah (#6) üzenetére


samfishR
senior tag

aftershave előtt kihagytad h: átnéz, itt-ott korrigál
nekem nem machnyóc turbóGT lézerberetvám van, oszt' néha itt-ott marad 1-2 kósza borosta:DDD egyébként nekem sincs semmi bajom a borotválkozással, elvagyok vele :K

(#161) Crystalheart válasza Borify Péter (#159) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Várj, megmutatom, ez a napokban készült:

Haaatalmas :D Nekem borosta, mint olyan, nem is nagyon lehet, csak a fent látható helyeken, ritkás kis pontok. Az arcomon pedig csak pihe van. 21 vagyok, ez már kb. így marad. :D

(#162) Zolaash válasza Crystalheart (#161) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Csak azt hiszed, hogy így marad... ;]

Rip and tear

(#163) Lenry válasza Crystalheart (#161) üzenetére


Lenry
félisten

ehh... kisebb kép nem volt?

ha nekem ilyen hosszú és egyenes hajam volna... de én aputól olyan göndör hajat örököltem, hogy azt utánozni se lehet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#164) tibi666


tibi666
senior tag

megyek borotválkozni.
még éjszakáznom kell, néhány céges papírt ellenőrzök, stb, az legalább felfrissít ebben a dögmelegben.

(#165) Crystalheart válasza Zolaash (#162) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A felmenőim között volt már rá példa, nem is egy, szóval... De ha nem, hát ott a lézerfény. ;] Ez így tök kényelmes, három hónapig hozzá sem kell nyúlni, aztán is csak egy-két nyissz ollóval.

Lenry: Ennél nagyobbat nem teszek ki egy fórumra, ez is csak a Karcolat.hu-s avatarom. Nagyobbért ott van a MyVip, ha valakit nagyon érdekelne, de hát azt meg erősen kétlem. Ősembereket múzeumban szeretnek nézegetni. :D

(#166) Zolaash válasza Crystalheart (#165) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Mááázlista... :P ;)

Rip and tear

(#167) nagygabor519 válasza samfishR (#160) üzenetére


nagygabor519
tag

Én utálok borotválkozni, mert cirkuszkerítés kemény arcszőröm van, sok pengés borotvám van. Mindig csak 2-3 naponta szoktam. Általában minden második napon, mert amikor még csak egy napos a borostám, akkor még nagy irritálja a borotvapenge, gondolom a (2 naposnál) frissebb hámréteg apróbb sérülései miatt. Második nap már nem vészes, de amikor szőrrel szemben húzom felfelé, az nagyon kellemetlen, az említett szőr makacssága miatt. Lehet gépre váltok, csak azzal nem lehet sima arcbőrt elérni tudtommal. :(((

Nagy Gábor

(#168) talpalavalo válasza nagygabor519 (#167) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Énmeg alapból utálok mindennel borotválkozni... A gép tépi, meg nem lesz sima, akkormeg minek? a Penge kikezdi a bőröm meg a kissebb pattanásokat is lekaszabolja :S az arcszesz meg mar... Egyszóval utálok borotválkozni... De mivel muszáj, így maradok az elektromosnál utánna kevesebb a gond vele meg alapbol is hamarabb megvan...

(#169) szumoo


szumoo
senior tag

Én szeretek borotválkozni, csak a pofám nem bírja. :( Így marad az a megoldás, amit Nyugdíjas fórumtársunk is használ, a hajnyíró nullás állásban való használata. :D
Borotválkozás meg csak kivételes alkalomkor. :)

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#170) talpalavalo válasza szumoo (#169) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

ennyi erővel egy elektromosat is simán bevállalhatnál... ugyanaz elvégre mint a hajnyíró csak kicsit precízebb, nomeg drágább :D:D:P

(#171) szumoo válasza talpalavalo (#170) üzenetére


szumoo
senior tag

Drága az a baj, így marad a hajnyíró. A precizitás meg már rutinból megy. :DD

A nyúlon túl?

(#172) #65675776


#65675776
törölt tag

Gyújtsd fel, hagyd égni, akkor egy ideig nem fog nőni.

(#173) thief888 válasza szumoo (#171) üzenetére


thief888
tag

Én is így voltam vele! De aztán úgy gondoltam, hogy egyszer kell kiadnom azt a pénzt és utána semmit! Egy gilette borotva meg 3000 forint + a fej is annyi hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#174) talpalavalo válasza #65675776 (#172) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Igen ez is egy megoldást, de akkor nem csak szőr, de bőrne ső egy darabig :D :P

(#175) nagygabor519 válasza thief888 (#173) üzenetére


nagygabor519
tag

na igen, de ettől babapopsi sima lesz a pofid :D

Nagy Gábor

(#176) barnam_


barnam_
nagyúr

Ne borotválkozzatok, legyen újra divat a szakáll :DD

(#177) nagygabor519 válasza barnam_ (#176) üzenetére


nagygabor519
tag

A szakállat is kell ám nyírni, meg formálni :P Akkor meg arról beszélgetnénk, hogy milyen szakállnyíró megoldásokat használjunk :D

Nagy Gábor

(#178) barnam_ válasza nagygabor519 (#177) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tudom, január óta van szakállam :) Hú, így visszanézve a képeket, elég ősember képem volt :DDD Most már csak bajusz meg az állam felett (mint Frank Zappa-nak) van, így azért sokkal szofisztikáltabb :D

(#179) thief888 válasza barnam_ (#176) üzenetére


thief888
tag

Nem bírnám ki a szakállat! :D A pajesz megmarad, de szakállról szó sem lehet!

szerk: a bajuszt meg még annyira sem, mint a szakállat!
:))

[ Szerkesztve ]

(#180) puttputt válasza barnam_ (#176) üzenetére


puttputt
őstag

Másfél éve körszakállas... Nem bírnám (bírtam) lenyírni az államról a szőrt, annyira dús és erős. :DDD
Fél nap után "igénytelennek" néznék ki egyesek szemében (ősember effektus), mintha nem is borotválkoztam volna. Akkor már inkább szakáll, nem?

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#181) fekeandras válasza puttputt (#180) üzenetére


fekeandras
őstag

Detto ugyanez a szitu. Engem folyton basztattak a laktanyában is miatta.

és igen ÉN roppant mód utálok borotválkozni! :O (ZZ Top 'powa...) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#182) barnam_ válasza puttputt (#180) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ismerős... az államon mindig tépi a szőrt a borotva :(
Egyetértek veled, utálok borotválkozni, minden nap nem fogok, akkor már inkább (egy igényes) szakáll :K

(#183) puttputt válasza fekeandras (#181) üzenetére


puttputt
őstag

Ja. Volt pár kedves haver, az egyik másfél fejjel magasabb és kétszer olyan széles mint én.
Kellemesen reggel volt még, amolyan félálomban másztam ki az ebédlőből, reggeli után.
Erre ő, a folyosón: "Na, mi van? Még mindig nem találod a borotvát?" ;]
Mondom magamban: "De, bmmeg. 10 perce húztam végig az arcomon, rendkívül hatásos..." :DDD
Persze, jót röhögtünk rajta, meg hátba vágott a szövegelésével párhuzamosan, mert pontosan tudta, mi az ábra. :)
Szerintem a tanárok többsége is sejtette, hogy nem azért nézek ki úgy ahogy, hogy "megsértsem őket", hanem mert már túl vagyok a serdülőkoron. :))
(Néhány csoporttársamnak még csak pelyhedzett a szőr az állán... :U )

Apámnak naponta 3x kéne borotválkoznia, hogy folyamatosan "bababőre" legyen.
Nagyapám is ilyen génekkel volt "megáldva".
Volt mit örökölni. :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#186) barnam_ válasza pet.andro (#184) üzenetére


barnam_
nagyúr

Több vesződség: igen, ugyanannyi idő elmegy vele mint a borotválkozással, de az nem számít. Fájdalom: az nincs :) Csak a különbség az hogy míg pár napos borostával ősembernek néznek, egy igényes szakállal viszont nem. És nem kell minden nap borotválkozni.

(#188) barnam_ válasza pet.andro (#187) üzenetére


barnam_
nagyúr

Két oldalt, és a nyakamon sima pengés borotvával, a bajuszt végét meg hajvágó géppel igazítom egyenesre. Amikor teljes szakállam volt, akkor a nyakamon borotváltam, az arcomon meg végigtoltam a hajvágót 12mm-essel. A tökéletes megoldás a szakáll vágó (trimmer), azzal jobb és könnyebb mint hajvágóval.

(#190) barnam_ válasza pet.andro (#189) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom, nekem nincs trimmerem. De azt mondják hogy a Remington-ok nagyon jók, egyszer kell megvenni, és vagy 10 évig jó.
Hajvágó egyedül a bajusznál nem jó, belelóg az orromba :DDD
Itt pontosabb infókat tudnak adni.

(#192) nagygabor519


nagygabor519
tag

Huhu öröm a köbön találtam élő fórumot a témában!

Szakítottam újra lubickolok a szingli létben hosszú idő után, és arculat váltást tervezek. :C
Konkrétan elég a mindenapi arc simításból, borostás képet szertnék ;] Csak az eddigi ollós próbálkozások annyira nem feküdtek...nem sikerült teljesen egyenletesre alakítani , ha meg csak úgy hagyon nőni és néha leszedem, nem néznek jószemmel a munkahelyemen, nagyon háklisak. Kerestem már elektromos borotvát ami jó lenne ilyenre sőt volt is egy de azzal csak álsimára lehetett alakítani a szörzetem :( Van valami tapasztalat arról, hogy mivel lehet előállítani az igényes ápolatlanságot?

Nagy Gábor

(#193) barnam_ válasza pet.andro (#191) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a nagyobb márkák mindegyike jó (phillips, panasonic, braun, stb).
Csak 1-2, amit találtam google-val: [1] [2] [3]

ja igen, a Remington puskákat is gyárt :D (nem biztos hogy ugyanaz a cég)

[ Szerkesztve ]

(#194) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Jé ilyen is van?
Én a fejemet borotválom, hogy csillogjak :DD Bár énis utálom, mert elég nagy macera hátul leborotválni úgy, hogy ne maradjon semmi. De alapvetően szeretek borotválkozni, csak iszonyat gyorsan fogy a borotvagél :(

Smoke & Torque

(#195) nagygabor519 válasza barnam_ (#193) üzenetére


nagygabor519
tag

A férfi és a fegyvere :D.....milyen sokféle képpen lehet ezt értelmezni :D

Amúgy nem is tudtam hogy a panasonic is gyárt borotvákat. Egészen meglepett, eddig csak a polcomon porosodó dvd, és a másik szobában lévő tévé közti kapcsolatot tartotta nekem ez a márka :D

Találtam egy nagyon fiatalos kis svájcibicskára emlékeztető szerkezetet a braunnál a cruzer-t

Amúgy van nem kevés olyan ami nem ebből a 3 márkából van. Azok nem megbízhatóak? Jó persze nyilván a márka minőséget takar a philipsemet is azért vettem anno :)

Nagy Gábor

(#196) nagygabor519 válasza Szplöttyy (#194) üzenetére


nagygabor519
tag

Persze ,hogy gyorsan fogy ha akkora felületre használod :D

Nagy Gábor

(#197) barnam_ válasza nagygabor519 (#195) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom, mint mondtam, nekem nincs trimmerem :) Nem is nagyon foglalkoztam velük. De ez jónak tűnik. Akkumulátoros, 16 hosszúság, 4 cserélhető fej, 2 év gari.

(#198) Szplöttyy válasza nagygabor519 (#196) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Hát nyilván :( Viszont azt nemértem hogy van egy anyajegy a fejemen, eldobhatós borotvával ha vágtam, mindig körül kelett vágni, mert szétkapaszbolta. Viszont a Wilkinson Quattro titaniumot meg simán áthúzom rajta, és semmi, megse karcolja. Why?

Smoke & Torque

(#199) Daemon09


Daemon09
őstag

Ez jó. :D
Sok sikert a hekkeléshez.

(#200) nagygabor519 válasza barnam_ (#197) üzenetére


nagygabor519
tag

És ezzel tudnék borostás képet gyártani? :) Igazából fogalmam sincs, hogy az elektromos borotvák hogyan működnek. Ahogy mondtam, nem vagyok ngyon híve a borotválkozásnak, pláne ezekkel a pengés megodlásokkal... Valahogy Nehezen veszem rá magam a "szertartásra". Ha egy elektromossal ezt a műveletet meg tudnám úszni, és sikerülne egy általános jó borostás képet kialíktani, akkor egyértelmű a váltás szerintem. Valakinek van tapasztalata??

Nagy Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.