Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Thunderzolee

Végülis a szakáll is jól áll.. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#202) talpalavalo válasza nagygabor519 (#200) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Azzal csak azt tudnál gyártani, babapopóhoz már penge kéne...(félre nem érteni!!!)
De a szakállas megoldás is jó :D:D Most legalább elmehetnél mikulás imitátornak jó pénzért ;)

(#203) Crystalheart válasza pet.andro (#184) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Most nem azért, de az igényes szakáll kialakítása szerintem már több vesződséggel és fájdalommal jár, mint a folyamatos baba-popsi fenntartása..."

Már akinek. Lásd #161, néhány hetente húzom le az arcomról a pofaszakállat, amikor már kicsit látszik. :DDD (De még akkor is sima.) A bajuszt és az államon néha éles papírvágó ollóval simán helyreigazítom, a rossz helyen nőtt szálakat szemöldökcsipesszel kiszedem, hogy a széle felé egyenletesen vékonyodjon. Az egész nem több kéthetente húsz percnél, és szuper kis lovagszakállam van. :)

(#204) barnam_ válasza nagygabor519 (#200) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezeknek 1-2mm a legkisebb vágóhosszuk, szóval tudsz vele borostás képet kialakítani.

(#205) nagygabor519 válasza barnam_ (#204) üzenetére


nagygabor519
tag

1-2 mili? Hú... Azt hittem inkább 0,5-1 lehet. Azért az már egy kész szakáll, nem? Legalábbis ahogy most elképzeltem. Bár lassan arra a következtetésre fogok jutni, hogy be kell szereznem egy ilyet és ki kell próbálni, mert másképp úgy sem fogok tudni megállapodni egy példány mellett sem. Mondjuk sajnálom érte azt a pénzt, pláne ha el sem tudom adni utána.. Mondjuk ezt még talán meg lehetne oldani valami aukciós oldalon :) Mind1, egyelőre informálódom még, nagyon sokat segítetek ti is.

Amúgy tényleg sima ollóval lehet formálni szépen a szakállat? Nem trimmerrel kéne, vagy mi is a neve? Elég gáz, hogy a borotválkozás kultúrája kezd teljesen kihalni a férfiak köréből, pedig régen azért mennyire elegáns volt bemenni egy borbélyhoz és borotvakéssel megigazítani a szakállt :D

Nagy Gábor

(#206) barnam_ válasza nagygabor519 (#205) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor neked elektromos borotva kellene, nem trimmer. A 2mm az már jól látható borosta, messze van még a szakálltól :) Haver használ trimmert borotva helyett, egész jól leviszi, csak közelről látni hogy nem tökéletes, kb. 0.5mm-t hagy.

Sima ollóval is lehet szerintem, de azzal macerásabb. Egy borotvakést én is szeretnék majd egyszer.

(#207) talpalavalo válasza Crystalheart (#203) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Igényes szakáll kialakítása volt a cél ;] :DD :DD :DDD :DDD

Nem amugy viccet félretéve, persze vannak az áldottak mint Te akiknek lényegesen kevesebb/kissebb szakáll/bajusz/arcszőrzet adatott és van akiknek kerítés vastagságú :S Te igen szerencsés vagy ezügyben, nekem /alkalom több mint 20 perc, és 2 hét alatt uhh, hát az már komplett bozótos lenne...

(#208) nagygabor519 válasza barnam_ (#206) üzenetére


nagygabor519
tag

Hm, akkor kersek valami trimmers borotvát, és egy próbát biztosan megér :) Valahogy a 2mm már összefüggőnek tűnik a fejemben, de elhiszem neked. 0,5mm az meg már látható lehet. Na mindegy, meglátom majd.

Ha kinőttem ezt a borostás korszakot, akkor szerintem én is átállok borotvakésre, vagy valami DE borotvára, de az még arébb van ;)

Nagy Gábor

(#209) talpalavalo válasza nagygabor519 (#208) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Mi az a DE? Direktben E-borotva ? Azaz DE ez borotva?

A 2mm az durva de 0,5-1 még bőven jó munkába járós style ;) De ezt ugyis saját magadnak fogod tudni megítélni mint ahogy már leírtam...

(#210) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én direkt heti 2x borotválkozom, de szeretek,bár sűrűbbés erősebb lenne, olyan költeményeket varázsolnék az arcomra, és lenne rá türelmem :DDD :D

gilette fusion rezgős a legjobb :))

I humbly and respectfully decline™

(#211) nagygabor519 válasza talpalavalo (#209) üzenetére


nagygabor519
tag

A DE az a double-edge borotva, vagyis a régi klasszikus, amit még jóapáink használtak. Nekem is ők modnták még ezt, de egyelőre nem tudtam rávenni magam, biztos nagyon nehéz lehet. Én is megvoltam eddig a sima gilett mach3 turboval, de úgy gondoltam, hogy egy kicsit sármosabb lenne az a borosta. Azért örülök, hogy ilyen sok infoval el tudtatok látni :D

Nagy Gábor

(#212) nyunyu válasza nagygabor519 (#211) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, az megy az oldschool zsilett pengevel.

De ha mar igazan korhu akarsz lenni, akkor kell kulon talka is, amiben a borzszor pamaccsal felhabositod a borotvalkozo szappant, mielott a pofadra kened :DDD

(Hajaj, mennyivel egyszerubb egy modern Mach3+Nivea zsele)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#213) talpalavalo válasza nyunyu (#212) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Igen sokan istenítik az ilyen sima Gilette pengés megoldást is, pedig szerintem egy penge elég kevés... Bár az tény hogy ezt a fajtát meg sokkal könnyebb lehet takarítani. A Faternak volt ilyen, majd lehet kipróbálom már ;)

(#215) nagygabor519 válasza talpalavalo (#213) üzenetére


nagygabor519
tag

Nah én próbáltam ezt az egy pengés DE fajtát is. Hogy is mondjam... jó is, meg nem is. Egyfelől nagyon pontosan, precízen lehet vele szakállat, pajeszt, fazont formálni az arcodon és nagyon könnyű vele simára borotválni mindenhol. Másfelől viszont nekem az állam és a nyakam egy nagy sebbé változott, miután ezt használtam, szóval egy próbát megér. Már sok borotván, borotva típuson túl vagyok, talán a gép is megérne még egy próbát nekem. A kecskeszakállam miatt jó lenne a trimmelős, formázós borotva.

Nagy Gábor

(#216) talpalavalo válasza nagygabor519 (#215) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Hát mivel egy penge állítom visszafele is lehúztad?
Mert ezzel azért azt nem merném megpróbálni ahogy néztem a penge elég jelentősen kiáll belőle, így könnyebben is beleszalad az emberbe...

(#218) talpalavalo válasza pet.andro (#217) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Hehe a borotvagyárak törődnek a legkevesebbet a vásárlóval, csak azért érdekeljük őket hogy vegyük meg az újabbat is azt is olyan szempontok miatt mert jobban néz ki gyorsabb több mindent tud, naggyon naggyon ritka esetben(kifutó széria stb.) mert olcsóbb(vagy csak mert uj de nincs benne anyag...).

(#219) nagygabor519 válasza pet.andro (#217) üzenetére


nagygabor519
tag

A legdrágább wilkinson pengét választottam és természetesen visszafelé is húztam.

Nagy Gábor

(#221) barnam_ válasza nagygabor519 (#211) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hehe ilyennel én is borotválkoztam egy-kétszer, jól össze kaszaboltam magam, pedig próbáltam óvatos lenni :(

(#222) Thunderzolee

Amint látom, napok óta a borostáról folyik az eszmecsere. :)

Ezeknek a sokpengés borotváknak ez az egyik hátrányuk, h csak akkor működnek jól, ha naponta borotválkozunk vele, mert az ilyen 2mm-es borostától pillanatok alatt eltömődik. De ezt nyilván más is észrevette már.

Aki olcsón akar Wilkinson, Gilette sokpengés borotvát venni, ajánlom keresse fel a Józsefvárosi piacot, azt is árulnak a kínaiak. Mármint pengéket. Még 8-as csomagban is láttam (vettem), pont a Tescos ár feléért.
Tökéletesen működik, nem utángyártott/hamis. (Inkább lopott lehet.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#223) #53246592 válasza Thunderzolee (#222) üzenetére


#53246592
törölt tag

ha naponta borotvalkozol vele, akkor x nap utan ugyis le kell cserelni. ha meg x naponta akkor minden egyes alkalommal uj kell. tehat kb ugyanannyi borotva kell mindket esetben :D

(#224) Thunderzolee válasza #53246592 (#223) üzenetére

Ezt most nem értem.

Ha naponta borotválkozok vele, akkor kb-30 nap után ugyis lecserélem.
Ez eddig rendben is van.

De ha ritkábban borotválkozok, akkor miért kellene minden egyes alkalommal újat használni? :F Erős vízsugárral ki kell öblíteni borotválkozás után, ez alap.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#226) Multitaskok válasza #53246592 (#223) üzenetére


Multitaskok
csendes tag

Miért kéne minden alkalommal új??? :Y Kész anyagi csőd lenne. De tényleg. Ha ezt tényleg így lenne, 3 hét alatt vennék egy állandóan használható elektromosat (vagy berántósat). És sokkal olcsóbban kijönnék. Én nem váltogatok túl sűrűn pengét, csak mikor kezdem érezni, hogy nyúz...

A taskok esztelen tesztere

(#227) hamyka válasza twollah (#47) üzenetére


hamyka
senior tag

sziasztok :)

Na ezen én is eltanakodtam hogy női borotvát használni, ilyet nem halottam még hogy a női borotva élesebb és tartósabb lenne, bogarat tettél a fülembe ;]

Él még itt valaki ki milyen borotvát használ?

én e- kettő közt vacinálok : [link]

vagy pedig ezen :

[link]

Braunnal az a bajom hogy hot drága náluk minden és az sem biztos hogy kapsz hozzá később alkatrészt, illetve ha kapsz is az örült drága, Braun szituáció:

ügyfél bemegy a boltba vesz Braun masinát, mondjuk jár jár hozzá borotvaszita vagy mi ok, megveszi, 2 év gari a gépre, nem tudom borotvaszitára mennyi van ha van, ügyfél használja a braunt lejár a gép garanciája gép még működik, közzbe szét kopik a borotvaszita, oké megveszi 6- 15 ezer ft-ért, használja, gép elromlik mehet új gépet venni?

És eléggé felemáns a Remingtonnal a tapasztalata pár emberkének itt, megveheted a legdrágábbat arra is lesz panaszod :D

én még sima pengével is tudok hajat vágni csak hát na kicsit bevérzett a fejbőröm, és a pengét amúgy sem bírom

ja és ezek a lithiumos akkuk milyenek? úgy értem hogy: feltöltés, aztán meddig húzza? ergó: állásában mennyire merül? és ez a hordozható akkutöltő mennyire jó?

ha mondjuk vennék ilyen Remington PG 6060-as masinát máshol nem kapok hozzá hordozható akkutöltőt csak ahogy le van írva? vett itt valaki ilyen masinát?

remélem tudtok nekem segíteni

üdv :)

Comodó új távlatok...........

(#228) hamyka válasza Mrs. Lovett (#88) üzenetére


hamyka
senior tag

Na és a férfiak micsodáját szőrösen vagy meztelenül? :D

Comodó új távlatok...........

(#229) Phvhun válasza hamyka (#227) üzenetére


Phvhun
őstag

[szerkdel]

[ Szerkesztve ]

(#230) hamyka


hamyka
senior tag

sehol senki?

kihaltatok mint a dínók?

az a baj hogy nem igazán lehet ezeket a masinákat ki próbálni ha valahol még is ki lehet írjátok meg

üdv

Comodó új távlatok...........

(#231) Gergosz2 válasza hamyka (#230) üzenetére


Gergosz2
veterán

egy ~ 4 éve halott topikot sikerült megtalálnod.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#232) hamyka válasza Gergosz2 (#231) üzenetére


hamyka
senior tag

csak gondoltam hátha válaszol valaki itt nekem :)

hol találok még olyan fórumot ami kozmetikáról szól? mert a hajvágás, szőrtelenítés kozmetika vagy tévedek?

Comodó új távlatok...........

(#233) Phvhun válasza hamyka (#232) üzenetére


Phvhun
őstag

úgy tűnik nem topikot, hanem fórumot tévesztettél.

(#234) hamyka válasza Phvhun (#233) üzenetére


hamyka
senior tag

nem tévesztettem se topikot se fórumot, csak segítséget kértem

üdv :)

Comodó új távlatok...........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.