Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu



Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Oldman2 válasza #73029888 (#2350) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan honnan?

(#2352) Viktor0610 válasza #73029888 (#2350) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És minek tölteném le -ha lenne 5 Plus telóm? :DDD
Jobb, mint az EU ROM-ok?

Samsung Galaxy A54

(#2353) #73029888 válasza Oldman2 (#2351) üzenetére


#73029888
törölt tag

(#2354) grafnet válasza Viktor0610 (#2352) üzenetére


grafnet
veterán

Ne aggódj rajta, ha csak "így bekiabál" információkat! Ő a fő tesztelő! Mindent kipróbál.
A 4X topikban elnevezték a srácok ROMbolónak! :-)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2355) #73029888 válasza grafnet (#2354) üzenetére


#73029888
törölt tag

4X igen ott fő ROMboló voltam,de az 5P csak sima mezei felhasználó :(

Persze figyelem a ROM-okat.

[ Szerkesztve ]

(#2356) Viktor0610 válasza grafnet (#2354) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt látom, hogy kis túlzással minden nap más ROM-ot tesztel. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#2357) #73029888 válasza Viktor0610 (#2356) üzenetére


#73029888
törölt tag

Élek a Global Stable ROM-on ami a 4X sose sikerült....

(#2358) grafnet válasza #73029888 (#2355) üzenetére


grafnet
veterán

Tán nem bírod nyitni?
(Nekem kell még 28 napot várni.)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2359) #73029888 válasza grafnet (#2358) üzenetére


#73029888
törölt tag

Még "szűz" a telefonom.

(#2360) trebrona válasza grafnet (#2358) üzenetére


trebrona
nagyúr

Miért nem csinálsz új fiókot a nyitáshoz?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2361) TomPack válasza Dave1984 (#2349) üzenetére


TomPack
őstag

A routetben kell valamit átállítani. A Mi6-topikban éppen erről megy a diskurzus, nézz be!

(#2362) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy hol lehet beállítani, hogy böngészőből indítva egy YouTube videót az OGYouTube indítása el, ne a YouTube?
Próbáltam már, de nincs az alapértelmezett alkalmazások között. Sajna. :R

(#2363) topyjo


topyjo
aktív tag

Sziasztok!
Még nincs meg a telefonom, gondoltam előre elindítom a nyitási folyamatot.
Végigcsináltam, és 5 perc múlva itt volt az unlock link.
Tegnap aktiváltam a fiókot.
Ez elévülhet?

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#2364) janakbacsi válasza topyjo (#2363) üzenetére


janakbacsi
őstag

A visszaszámlálás úgyis csak akkor kezdődik, amikor a telefont összekötöd az Mi fiókoddal. Attól kezdve 2 hét a várakozási idő. Legalábbis nekem annyi volt.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#2365) KFORboy


KFORboy
senior tag

Valaki megmondja nekem, hogy a ROOT-hoz mindenféleképpen fel kell raknom másik ROM-ot?
Szeretném a gyári rendszerrel használni a telefont amivel jön, de persze vannak előnyei a root jognak azaz azt is szeretném.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#2366) Dave1984 válasza TomPack (#2361) üzenetére


Dave1984
őstag

Atneztem azt a topicot egy szó sem esik wifi ről,csak Oreo update romolgatas.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2367) Steve1207 válasza Dave1984 (#2366) üzenetére


Steve1207
veterán

[link]
[link]

Amikor ilyen bajom volt anno 5GHz-es csatornára állítottam a wifit és egyből oké lett minden, de lehet a fentebbiek hasznosak lehetnek.

[ Szerkesztve ]

.

(#2368) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok, igazából csak azért írok, hogy "hangosan" gondolkodjak, illetve kikérjem mások véleményét. Nekem egy Note4-em van, nagy megelégedéssel használom, 1 dolgot kivéve, kevés a 32GB tárhely (2 SIMmel használom) Apámnak szülinapjára összedobtunk egy 5 Plus-ra, ami átadás előtt 3 napig nálam volt. A készülék, a kijelző és úgy általában az egész azonnal megtetszett. 3 dolgot kivéve:
1 - sztem lassabb, mint a note 4. Menüben, játékokban, stb több alkalommal meg-meg akadt, úgy, hogy a Note 4en fél éves a rendszer, ez meg új volt.
2 - nem működött sem a 9.2.xxx ROMnál, sem frissítés után a 9.5.xxx ROMnál az egykezes mód. Egyszerűen nem húzza össze a képet. Tudom, hogy hogyan kellene működnie, mert már vagy 5 éve MIUI-t használok (1S,Note2Prime,Note3,Note4), szóval nem user hiba van, megnézné más is, hogy neki megy-e?
3 - nagyon-nagyon nem tetszik, hogy nincsenek meg alul a dedikált gombok és, hogy játék közben, videó közben eltűnnek. Ez csak engem idegesít, vagy mást is?
Ha ez a 3 dolog nem lenne, akkor kicserélném 64GB-s Redmi 5 Plus-ra, de így erősen gondolkodom. 55-maxmaxmax 60k-nál többet nem tudok telefonra szánni, és attól tartok, hogy a Pro nem fog ebbe beleférni. Az ár limit miatt a MI sorozat kapásból kiesett, szóval nem nagyon van alternatíva :O

[ Szerkesztve ]

(#2369) Dave1984 válasza Steve1207 (#2367) üzenetére


Dave1984
őstag

Köszi.Telefonban van lekorlatozva 72mbit re a wifi.system mappaba kéne atirnom egy sort ahhoz root kéne.Utana olvasok a rootolasnak.

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2370) trebrona válasza KFORboy (#2365) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bootloader nyitása után gyári romot is lehet rootolni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2371) grafnet válasza dioka7 (#2368) üzenetére


grafnet
veterán

Ha annyira elégedett vagy a N4-vel, akkor miért nem használsz ilyen megoldást?

A bejegyzés dátumát megnézve: egy évet használtam így a készüléket: 2 SIM + 64 GB-es mSD.
Ennél is ki fogom próbálni, holnap összerakom.

#SIM #SIM/TF Card

All: Bárki más is kipróbálhatja, nagyon profi cucc! Egy baja volt az enyémnek: kétoldalú ragasztóval volt felragasztva, s amikor eladtam, akkor a levétel közben összetört a külső SIM tartó. A készüléken sem belül, sem kívül semmi nyoma nem maradt.

Viktor0610 : Nem átlátszó tokban észre sem veszed! Ha kompromisszum: a YT-on lévő forrasztós, ragasztós "trükkök", na az a kompromisszum!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2372) Viktor0610 válasza grafnet (#2371) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért ez eléggé kompromisszumos (finoman fogalmazva). :DDD

Samsung Galaxy A54

(#2373) MPeter87 válasza dioka7 (#2368) üzenetére


MPeter87
őstag

Az egykezes mód működik, ritkán, de használom.
Ha engedélyezve van, akkor a home gombról húzd az ujjad arra, amelyik oldalra szeretnéd a 'kicsinyítést'.

A virtuális gomb megszokás kérdése. Samu Note2 után több, mint 2 évi Nexus 6-ot használtam. Első pár órában nekem is fura volt a virtuális gombsor a fizikai után, de könnyű volt megszokni. Ha eltűnik, húzásra előjön, ennyi. Jobb is, hogy eltűnik, elég hülyén nézne ki pl játék vagy videó közben, ha folyamatosan ott figyelne. :))

(#2374) Steve1207 válasza dioka7 (#2368) üzenetére


Steve1207
veterán

1. Idővel majd begyorsul. Kell fél év legalább minden Xiaomi telónál, hogy egy pikpak sebességet érjen el a gyári rendszer. Pár frissítés és nem lesz különbség (viszont azt érdemes figyelembe venni, hogy nagyobb felbontást kell lekezelnie. Emiatt pl az akkuidő is minimálisan karcsúbb és a sebesség is jelenleg.
3. Virtuális gombokat meg kell szokni, amúgy is ez a jövő (sajnos?). Én is jobban bírom, de annyit megér, hogy legyen majd 100 pixelem pluszba a kijelzőn. Ha meg gesztusvezérlés is befut a Stable-ba, akkor megint felszabadul a navibar helye, ami megint jó dolog. Ennyit megér az átszokás :)

.

(#2375) KFORboy válasza trebrona (#2370) üzenetére


KFORboy
senior tag

Köszi ! :R

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#2376) Khelben válasza dioka7 (#2368) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mióta rájöttem a gesztusvezérlésre, azóta a szoftveres gombokat is kikapcsoltam. Teljesen jól használható gombok nélkül. Az Apple ki tud találni jó dolgokat is :)

(#2377) dioka7


dioka7
senior tag

Köszi mindenkinek! :R

grafnet: Ezt a SIM-es megoldást még nem láttam, utánanézek, de nem igazán szeretem az ilyen mókolós megoldásokat, illetve, ha veszek egy memóriakártyát (jelenleg nincs), már alig van különbség mintha a RN4-et eladom és hozzácsapom az SD árát. És a gari is megújul + néhány új "fícsör". Ezek miatt inkább cserélnék (ha lenne mire).
MPeter87: Tudom, hogyan működik, ezért írtam, hogy néhány éve használom heti szinten és ennek ellenére nem megy. Nem user hiba!
Steve1207: én nem tapasztaltam eddig, hogy idő kellene amíg begyorsul, sőt nálam, pont az ellenkezője igaz. Mikor "belakom", akkor mindig picit lassul, néhányszor meg-meg akad. Pont ettől tartok, hogy ha ez is lassul még kicsit, akkor az már nekem gáz lesz nagyon, mivel az 5 Plus újonnan akadozik annyit, mint a RN4 belakottan. Az viszont igaz, hogy lehet hogy a nagyobb kijelző az oka.
Viruális gombokra: Nekem úgy van beállítva a tel, hogy a vissza gomb hosszan nyomva azonnal kilövi az éppen futó programot. 10-ből 9-szer így zárom be a navit, a játékot, a böngészőt, táblázatkezelőt, stb. Egyedül a csevegő programokat nem. Emiatt zavar, mert az 5Plus-on nekem nem érzékel olyan pontosan és megbízhatóan, mint a dedikált gomb, valamint az is, hogy bejött egy plusz mozdulat, mert némely programnál eltünik a gomb. Pedig nem úgy van beállítva hogy eltűnjön. A dedikált gombra rá"tenyerelek" és bezárja. Ez meg 5ből 1x nem. Nem érzékel jól, vagy nem tudom mi lehet a gond. De lehet h összefügg az 1kezes mód "hibával" is.

(#2378) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Virtuális gombok már nekem sem hiányoznak, a gesztusvezérlés egyszerűbb és gyorsabb. Hogy meg meg akad a telefon kit érdekel 55.000 Ft-ért? Ennyi pénzért nem érdekel :) Nekem az iPhone 7/128Gb-om is akadt kicsit. Ennél jobb teló nem kell...
Egyedül a Face ID-t hiányolom egy kicsit (nem baj ha nem biztonságos) de egyszer talán benne lesz :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#2379) vendingo válasza kazsmerlaca (#2378) üzenetére


vendingo
veterán

Valamelyik romban benne van a face id nem?
Szerintem rendelek egy ilyen telefont én is. Legalább nem nagy bukta, ha nem jön be iphone után. Ha megtetszik, meg úgy is jön lassan az mi a2, rn5p, aztán váltok komolyabbra. Mi band 2-n is gondolkodok, azzal nem kéne face id se.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2380) kelzsoca válasza vendingo (#2379) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

Minden attól függ, hogy mennyire használtad az ios-re elérhető szolgáltatásokat (pl: mail, cloud, imessage stb..) mennyire tudsz átállni androidra.

https://vertigostore.eu

(#2381) vendingo válasza kelzsoca (#2380) üzenetére


vendingo
veterán

A szolgáltatásokat szinte semennyire nem használtam.
A (számomra) könnyű kezelhetőség, atomstabil működés, szép kijelző hiányozna. Viszont ami nagyon zavar már az a gyenge üzemidő, elavult dizájn, meg a sok bugyuta megoldás.
Sok tekintetben már rávertek a droidos gyártók az iphonera. Amióta nincs Jobs, azóta süllyed a színvonal.

Teszek egy próbát ezzel a xiaomival, nagyon megtetszett.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2382) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Sziasztok! Most szándékozok venni egy ilyen telefont. Nagyjából átolvastam róla amit tudni kell. Ami érdekelne az az hogy mennyire van biztosítva a szervíz ellátás. Remélhetőleg soha nem lesz gondom vele,de mint tudjuk az ördög nem alszik. Ha beütne valami , mik a lehetőségek a garanciális vagy garancia nélküli javításokra? Köszönöm!

(#2383) Viktor0610 válasza Tökimanó (#2382) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A garancia milyensége attól függ, honnan rendeled. De ha nem is volna rá jótállás, akkor is van egy-két cég, aki foglalkozik a javítással és minőségi munkát végez.

Samsung Galaxy A54

(#2384) #73029888 válasza kazsmerlaca (#2378) üzenetére


#73029888
törölt tag

Nálam nem akad be a telefon,pedig 500 órája fut.

(#2385) FoLey-v válasza #73029888 (#2384) üzenetére


FoLey-v
addikt

Detto csak nem annyi ideig futtatom. ;]

Lenne egy külön zsíros kérdésem,hogy android alá melyik a legjobb videolejátszó program? :P

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2386) Viktor0610 válasza FoLey-v (#2385) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én most a VLC-t használom a Mi A1-en és a Mi Boxon is. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2387) FoLey-v válasza Viktor0610 (#2386) üzenetére


FoLey-v
addikt

Kifogom próbálni bár a beépített gyári videolejátszó sem lehet rossz majd kiderül. A Microsoft Lumia 650-en CCPlayert használtam ott tudtam mindent beállítani feliratkésleltetést is. Remélem a gyári is tudja ezt és akkor nem lesz probléma. Sajnos melohelyem 100km-re van és közben filmet szoktam közben nézni utazás során. :P

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2388) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Halihó!

EuStock-on mi a rendelés végső állapota?
Nekem jelenleg ez: Megerősített. A termék megrendelése feldolgozva., valamint kaptam már értesítést a GLS-től is, hogy csomag készült össze nekem, de konkrétan egyik helyen sem írták, hogy ezt holnap kiszállítják / át is vehetem. :D

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#2389) szilvaspet válasza kazsmerlaca (#2378) üzenetére


szilvaspet
tag

Tedd fel az EU Dev. Romot. Amellett hogy kevesebb memóriát eszik a rendszer, az arcfeloldás is igen jól működik.
Ja és még egy pont a gesztusvezérlésnek.
Teljesen átálltam rá és nem hiányoznak a gombok, max. az azokhoz társítható hosszú nyomásos funkciók.

(#2390) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Még egy kérdés hogy Xperia U töltője mennyire egészséges pl. melohelynél tölteni a telefont? Mert azt szoktam cipelni pótakkutöltőnek. Vagy vegyek olyat ami jó Xiaomihoz? :B

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2391) Viktor0610 válasza FoLey-v (#2390) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Használhatod, persze.
Max. lassabban tölti fel, de baja nem lesz tőle. :)

Samsung Galaxy A54

(#2392) FoLey-v válasza Viktor0610 (#2391) üzenetére


FoLey-v
addikt

Na ez remek hír. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2393) kazsmerlaca válasza szilvaspet (#2389) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Dev Rom-t nem szívesen teszek fel, ki tudja mennyi baja van...

Az iPhone 7 után megváltás ez a készülék mind sebességben mint személyre szabhatóságban.
Az ujjlenyomat olvasó sosem hibázik, azonnal felold, nem úgy mint a hetesemnél :(

Nekem nagyon bejött ennyi pénzért a 4/64-es változat...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#2394) #73029888


#73029888
törölt tag

Haladunk:

[link]

Mi az a Treble?

(#2395) neoforce válasza kazsmerlaca (#2393) üzenetére


neoforce
aktív tag

Ezt nem mered beirni iPhone topicba😂😂

(#2396) vegyszer válasza FoLey-v (#2385) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem az MX Player jön be. Akár AC3 hangú videót is lejátszik, fejlett feliratkezelése van, és persze csomó hw/sw lejátszási módot ismer, mert azért vannak csapatok, akik véletlenül se tudnak szabvány szerint kódolni egy filmet.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2397) Viktor0610 válasza neoforce (#2395) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A gyorsaságon én is meglepődtem.
OK, hogy jó a Snapdragon 625, de ennyire? :Y

;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2398) #73029888 válasza Viktor0610 (#2397) üzenetére


#73029888
törölt tag

Note 5 Pro még gyorsabb lesz :(

(#2399) Viktor0610 válasza #73029888 (#2398) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az már az iPhone X-zel veszi fel a versenyt. :))

Samsung Galaxy A54

(#2400) #73029888 válasza Viktor0610 (#2399) üzenetére


#73029888
törölt tag

Nagyon jól optimalizál a Xiaomi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.