Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) fradi81 válasza csodavas (#14495) üzenetére


fradi81
veterán

Hali

Jól néznek ki ezek a matt fóliák, de csak amíg nem kapcsolod be a kijelzőt mert utána már a tartalmat látod, már amennyire. Vagy mattból is létezik olyan amin rendesen átlátni?

Létezik hogy mikrofonból is kétféle van a telóba? Nálam ilyen a hangfelvétel kezdetek óta: [link]

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#14502) sharp007 válasza orso0355 (#14472) üzenetére


sharp007
tag

Az Ebay-hez kötelező a PayPal (egy cég a kettő). Attól még fizethetsz kártyával is.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#14503) sharp007 válasza C0d3r (#14477) üzenetére


sharp007
tag

Ha a MIUI optimalizációt kikapcsolod, akkor felszabadul még 2-300KB plusz RAM.

[ Szerkesztve ]

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#14504) #73029888 válasza sharp007 (#14503) üzenetére


#73029888
törölt tag

Egyáltalán mit takar hogy MIUI optimalizáció és memória optimalizáció?

A MIUI fórumán olvastam ha van sok RAM 3/4GB+) a telefonban,nyugodtan kikapcsolható a memória optimalizáció

[ Szerkesztve ]

(#14505) Nkboy válasza #73029888 (#14504) üzenetére


Nkboy
senior tag

Rejtély :D

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#14506) sharp007 válasza #73029888 (#14504) üzenetére


sharp007
tag

Igazából nem tudom. Kikapcsoltam, kaptam 2-300MB RAM-ot (az előbb elírtam), aztán úgy hagytam.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#14507) Norby86


Norby86
őstag

Szeretnék a Redmi 4X készülékhez tokot rendelni az Aliexpresszről és ezt néztem ki: [link]
Viszont itt van sima Redmi 4X és Redmi 4X Pro. Létezik hogy a B20-as verziót amit mi használunk, azt jelölik "Pro"-nak? Vagy melyik opciót válasszam szerintetek, a sima Redmi 4X vagy a Redmi 4X Pro-t?
Szerencsére már csak pár nap és én is boldog készülék tulajdonos leszek. :)
Ezért megragadom az alkalmat hogy igy rögtön kérdezzek is egy rommal kapcsolatos kérdést. Ha megjön a készülék, érdemes rajta hagyni a gyári rendszert, vagy inkább itt is érdemesebb EU romra váltani? Előnyök/hátrányok érdekelnének. Azt tudom hogy a gyári romba elvileg sok kínai app van amire nincs szükség. De stabilitásban és akku időben melyik a jobb jelenleg az EU rom vagy a gyári?
Meg van harmadik opciónak egy ilyen is, erről tud valaki valamit? [link]
Ahogy nézem EU romra épül de vannak benne extrák. Viszont nem akarom hogy valami "kiskapu" is legyen a romban ami esetleg "figyel". Ezért is kérdem hátha tud erről valaki valami infót. :)

-Norbi-

(#14508) Bogyó bá' válasza Norby86 (#14507) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, nekem is visszaigazolták a rendelésemet, holnap elvileg kihozza a GLS. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14509) Nimda válasza Norby86 (#14507) üzenetére


Nimda
addikt

Én tuti eu romot dobnék rá, ahogy tettem is régen, és fogok is :) a pozitív hsz-ok meggyőztek.

(#14510) #73029888 válasza Nimda (#14509) üzenetére


#73029888
törölt tag

Miben jobb az .eu ROM mint a MIUIHU?

Tényleg érdekel,mert akkor váltok én is!

(#14511) Nimda válasza #73029888 (#14510) üzenetére


Nimda
addikt

A miuihu-t nem próbáltam, így azt nem tudom, de a global-nál jobb.Többek között nincs kiherélve.Amúgy meg relatív a dolog, kinek mi jön be.Egy próbát megér, próbáld majd ki.

[ Szerkesztve ]

(#14512) Norby86 válasza Nimda (#14511) üzenetére


Norby86
őstag

Eu-ból a fejlesztőit ajánlod vagy a stable-t? :) Illetve ki mit ajánl jelenleg "legjobb" eu romnak? Mert a mostani Redmi 4 Prime telefonomon amit ugye most cserélek le majd 4X-re, sosem tudtam eldönteni hogy fejlesztői vagy EU stable legyen. Hol ez, hol az volt jobb kicsivel. :) De itt 4X-en azért már a 7-es droid az alap, itt meg még a 6.0-ás szóval nincs tapasztalatom a hetessel kapcsolatban.

Tokos kérdéssel kapcsolatban meg ha valaki tud okosat hogy melyiket válasszam (Redmi 4X vagy Redmi 4X Pro) írja meg nekem,mert addig nem rendelem meg a tokot míg nem tudom. Zsákbamacskát nem veszünk :D

-Norbi-

(#14513) siddis válasza Norby86 (#14512) üzenetére


siddis
őstag

..és ha mondjuk az eladót kérdeznéd a tokkal kapcsolatban.?!

-- Aux armes, citoyens --

(#14514) Nimda válasza Norby86 (#14512) üzenetére


Nimda
addikt

Én a stable-re szavazok.

(#14515) #73029888 válasza Nimda (#14514) üzenetére


#73029888
törölt tag

Xiaomi.eu stable mikor szokott frissülni?

Tudom a másik hetente. (Weekly)

(#14516) vince


vince
őstag

Global vs. hu, global vs. eu különbségeket korábban összeszedtem, lásd az #5011-et és #5015-öt.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#14517) grafnet


grafnet
veterán

ROM:
Gyári vagy Custom? Ez itt a kérdés! ;]

Custom vonal:
Multi vagy MIUIHU? Ez sem egy elhanyagolható csapásirány!
MIUI alapú vagy Stock droid? Ez is fontos szempont!

Gyári ROM: nyilván ő van legközelebb a tűzhöz.
Multi vagy MIUIHU ROM-ok: a gyáriból készítik (ha jól emlékszem mind a kettőnek a Kínai developer az alapja). Kiszedik, belőle az EU-ba nem szükséges és nem használható dolgokat, beleteszik a gapps-ot, megcsinálják a fordítást, csinosítják (egyedi téma, stb.)
Klasszikus Custom ROM-ok: LOS, Nitrogen, stb.: melyiknek mi az alapja, általában nem is a MI UI-t használja... itt inkább a minimál élményre mennek rá.

Mindenkinek ki kell próbálni, amit akar.
Senki sem tudja megmondani, hogy éppen neked mi a fontos egy ROM-ban, s mi az ami a h@lálba kerget!
A supportot se felejtsük el! Gyári ROM: csak angolul tudsz reklamálni, Kínában (hányadik vagy a sorban?)! Multi ROM-nál is elég nagy előny, ha tudsz angolul (viszont az arány jelentősen javul a Kínaihoz képest!). A HU ROM-nál pedig határozottan nem igény az angol tudás, s mivel még mindig szűk réteg használja a készülékeket, így sokkal barátibb a kapcsolat!

Személy szerint gyűlölöm, hogy a MIUI nem tudja színekkel kezelni a SIM-eket, nem tudja nagy számokkal kiírni, nem tudok alapértelmezett hívó kártyát beállítani. Ugyanakkor meg a stock élmény sem ragadott magával. Nova-t használok, mert a szifonos 3×3 vagy 4×4-es ikon kiosztás kiborít egy ekkora kijelzőn!
Van, akinek a dupla kopp a mindene!
A Note 2 P-on volt Multi és HU DEV ROM is, de a HU-nál volt egy kis kavarás, ezért a Multi maradt. A MI 4C-n is és a Note 3 SE-n is Multi ROM volt/van, a Dev-ről átálltam a Stable vonalra. A 4X-en egyelőre marad a Global Stable, mert a BL nyitást nem erőltetem.

Szerintem már itt esett szó a DEV / Stab ROM-okról: #14439

Vince kolléga is szép gyűjteményt szedett már össze ezzel kapcsolatban.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#14518) #73029888


#73029888
törölt tag

Akinek a LOS14.1 a mindene,annak itt van a hetente megjelenő UNOFFICIAL kiadás:

[link]

Gapps:

[link]

(#14519) #73029888 válasza grafnet (#14517) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszönöm a részletes választ :)

:R

Lehet nem mondok ezzel ujjat,de ha 1x a MI fiókoddal kinyitod a telefon Bootloaderjét,akkor ha MIflashel visszazárod és újra kinyitod működni fog a nyitás.

[ Szerkesztve ]

(#14520) aelod válasza tomic (#14494) üzenetére


aelod
veterán

Ha nem teszed mellé egy fHD kijelzős amoled telefon mellé akkor nem lesz rossz az élmény. Én egy LG G2 után "jöttem", féltem a 720p-től de kellemesen csalódtam. Elég az nekem :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14521) Bogyó bá' válasza aelod (#14520) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én például nem az 5" 720p-től félek egy kicsit, hanem az Amoled hiányától (Lumia 650DS-ről jövök - talán már holnap).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14522) C0d3r válasza csodavas (#14495) üzenetére


C0d3r
addikt

:R
Épp ma érkezett meg az enyém is. Bármit is tesz rá az ember, máris nem olyan mint gyárilag, szokni kell a szemnek, de hiába mattosít kicsit (szerintem bőven jobb mint amit gyárilag rátesznek), a tapintás és az, hogy nem kell állandóan törölgetni, kárpótol érte.
Sokfajta TG után amikkel "olajfolt" és kisebb-nagyobb ( jellemzően utóbbi) érzéketlenség jelentkezett, kvázi megváltás.
Nem mondom, hogy 100%-ig bejönne mindenkinek, de 1 dollárért érdemes lehet adni egy esélyt neki. Már aki nem teljesen háklis a mattra, gyári fóliát ahogy írtam én leszaggattam kb. egyből, ez vállalható némi kompromisszumokkal.

(#14523) aelod válasza Bogyó bá' (#14521) üzenetére


aelod
veterán

Na igen az amoled élményt egy IPS sem adja vissza. Lehet szidni, hogy túlszaturáltak a színei az amoled kijelzőnek de nekem az jobban tetszik. Volt 3 amoled kijelzős telefonom kettő IPS és most ez a 3. ami nem a.
Megszoktam de hát ebbe az összegbe ne akarjunk már mindent belezsúfolni. Te is meg fogod szokni, nem vészes a kijelző.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14524) G@ben


G@ben
addikt

Ismerkedek a telefonnal, a kérdésem annyi lenne, hogy régi telefon töltőjével, ami 850mA-t tud, szabad-e tölteni? Azt gondoltam, hogy azt beviszem melóba és ha ott kell tölteni, azt használnám, nem kéne mindig cipelni. Gondolom a lassabb töltés nem tesz kárt az akkuban!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#14525) TomPack válasza Bogyó bá' (#14521) üzenetére


TomPack
őstag

Én mellette amoled-es telót használok. (Samu A3 2017) Először fura volt, és nem tetszett a 4X kijelzője. Pár nap használat után viszont valahogy bemelegedett-bejáródott, és azóta kifejezetten tetszik. Sőt, valahogy kellemesebb ránézni, olvasgatni rajta, nem fárasztja úgy a szemet. Csak navinak vettem a telót, de inkább ezen netezgetek. :D Lehet én vagyok rosszul összerakva?

(#14526) Teaway válasza G@ben (#14524) üzenetére


Teaway
veterán

Persze hogy szabad, én pl. a gépen töltöm egy mezei USB portról, az meg 500mA-t ad neki.

Nincs itthon csokid??

(#14527) G@ben válasza Teaway (#14526) üzenetére


G@ben
addikt

Csak nem voltam benne biztos, hogy hosszú távon nem árt-e. Meg a régi akksi li-ion, ez meg talán li-po, ha jól emlékszem.
Köszi!

shiftyhungar: neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#14528) shifty! válasza G@ben (#14524) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha 5V-os a töltő kimenete, minden további nélkül, csak lassabb lesz a töltés.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#14529) Bogyó bá' válasza TomPack (#14525) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hadd OFFoljak egy kicsit: ha már említetted az A3 2017-et. Milyen a 2 készülék egymáshoz képest a napi használatban? (Felmerült bennem is az a Samsung mint lehetőség, de az ára miatt - és a 2GB RAM miatt - helyből kiesett. A 2 év gari és az Amoled viszont erős érv mellette.)

Más: MI-fiókot érdemes létrehozni az új teló belakásakor? Ad valami pluszt egy "átlag" júzernek? (A teló használati utasítását letöltöttem, és abból próbálok ismerkedni - a számomra eddig ismeretlen - androiddal / MIUI-val. Van rá még egy teljes napom - szabin vagyok a héten.)

Megint más (attól, aki esetleg WP-ről jött): az MS-fiókomat hogyan tudom majd migrálni erre a rendszerre / készülékre? Megszoktam, belaktam, az Onedrive nagyon szükséges számomra - a munkámhoz is.)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14530) aelod válasza Bogyó bá' (#14529) üzenetére


aelod
veterán

Hadd OFFoljak egy kicsit: ha már említetted az A3 2017-et. Milyen a 2 készülék egymáshoz képest a napi használatban? (Felmerült bennem is az a Samsung mint lehetőség, de az ára miatt - és a 2GB RAM miatt - helyből kiesett. A 2 év gari és az Amoled viszont erős érv mellette.)

Két kollégámnak is 3 hónap után töltő csatlakozó hibás lett az a telefon. Aztán kijelző mizéria. (Villogó félig lehalt megjelenítő.)
2 Gb RAM-al nem kínlódnék 2017-18-ban, hiába az amoled.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14531) zojjektum válasza Bogyó bá' (#14529) üzenetére


zojjektum
senior tag

Letöltöd a onedrive alkalmazást bejelentkezel és megvan minden. Szerintem minden microsoftos alkalmazás megvan a play áruházban. Legalábbis a nejem sokat használ belőlük, mondhatnám, hogy ms irodai alkalmazásból szinte mindet.

[ Szerkesztve ]

(#14532) cidalain válasza C0d3r (#14522) üzenetére


cidalain
veterán

beszerzési linket tudnál dobni hozzá?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#14533) orso0355 válasza Norby86 (#14507) üzenetére


orso0355
őstag

A 4x pro elvileg a 4/64-es verzió kínai neve. Sok jelentősége amúgy nincs, ugyanúgy 4x a mérete :D

(#14534) orso0355 válasza G@ben (#14524) üzenetére


orso0355
őstag

Nálam minden szobában, plusz munkahelyen, plusz a próbateremben is van egy töltő+kábel :D ja, meg az autóban is. Na ebből csak egy a gyárija :D szóval nyugodtan töltsd.

(#14535) #73029888


#73029888
törölt tag

Bocsánat mindenkitől a múltkori 5Ghz Wifi-s dolog miatt,haverom megviccelt én meg kevés időt töltöttem nála. Ma csináltam egy FR-t és Hong Kong-ot állítottam be régiónak és nem látja az 5Ghz hálózatokat. (Netis WF2880 Router tudja az 5Ghz Wifi módot) Maga a SOC tudja,csak az antenna ami a telefonban van az nem sajnos,még 1x sorry mindenkitől! :(

(#14536) C0d3r válasza cidalain (#14532) üzenetére


C0d3r
addikt

(#14537) Bogyó bá' válasza orso0355 (#14534) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A tiédben nem a nagy akku van? Vagy mi szükség erre? :F
(A két éves csoffadt kis Lumia 650-nel is el vagyok 2 napig egy töltéssel - új korában 3-at is bírt, pedig annak csak 2000mAh-s az akkuja...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14538) orso0355 válasza Bogyó bá' (#14537) üzenetére


orso0355
őstag

Azért, hogy ne kelljen sehova vinnem magammal töltőt :) se egyik szobából a másikba, se sehova. Ahol épp kell, ott töltöm. Ez nem azt jelenti, hogy mindenhol töltöm állandóan :D csak hogy a lehetőségem adott rá.

Ha benyomorítom a táskába, stb., a kábel hamar tönkremegy, miegymás. Ha mondjuk elindulok reggel 30%-kal, és tudom, hogy meló után még megyek mondjuk próbára (tehát eljövök reggel 7 után, és éjfélkor érek haza), akkor bizony ott már valószínűleg kell majd tölteni - de nem kell ezzel külön foglalkoznom, mert ott a töltő, rádugom, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#14539) sharp007 válasza G@ben (#14527) üzenetére


sharp007
tag

Li-ion.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#14540) starr válasza Bogyó bá' (#14529) üzenetére


starr
őstag

Microsoft fiók:
Eleinte sokat szívtam vele, végül a megoldás az lett, hogy:
- Gmail appot frissítsd a legújabb vezióra!
- Gmail appal vedd fel a Microsoft fiókot, fontos, hogy Exchange-ként!
Ekkor a levelek, a naptár, és a névjegyek is szikronizálnak.
(A MS Outlook appal ezek nem működtek rendesen)
- A Névjegyek appban állítsd be, hogy a MS fiók névjegyeit mutassa.

Onedrive:
Van androidra, és megbízhatóan megy az automatikus feltöltés is, sőt még be is lehet állítani mely mappákból töltsön fel.

OneNote, Office appok: Vannak, és jól működnek.Csak hát MS apphoz méltóan itt is nevetségesen lassan indulnak a többi apphoz képest.

MI fiók:
Arra használom, hogy megjegyzi mely appok vannak a telefonon, és egy esetleges HR után visszatölti.
A Google féle mentés tapasztalom szerint nem működik MIUI-n, opciót sem találtam hol lehet kérni a visszaállítást. SMS-eket is ezzel lehet menteni, stb
Képek, névjegyeket, stb mentését kikapcsoltam, mert hamar telefossa azt az 5GB-ot.
Aztán bootloader nyitáshoz is kell.

(#14541) Bogyó bá' válasza starr (#14540) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hú, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

szerk: tehát akkor az androidos Outlookkal ne is kísérletezzek?

(#14531) zojjektum: neked is köszi!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14542) starr válasza Bogyó bá' (#14541) üzenetére


starr
őstag

Az Outlook a naptárat csak önmagán belül jeleníti meg, külső naptár appban nem jelenik meg. Korábban a névjegyekkel is ez volt a helyzet.
Emiatt a gyári email-t is szinkronizáltattam csak emiatt. Az meg kéthetente eldobt a fiókot, újra fel kellett venni, emiatt nem tudtam telefonálni, mert nem voltak ott a névjegyek. Ráadásul manuálisan kellett beírni a szerver címét. :W
Gmail app mindent megcsinál önmagában, és egyelőre jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#14543) cidalain válasza C0d3r (#14536) üzenetére


cidalain
veterán

Valahogy sejtettem hogy alis linket fogok kapni :)
Na mindegy, megprobalom megkeresni ebay-en is ugyanezt...
Azert koszonom.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#14544) szimi57


szimi57
őstag

Ma megjött nekem is. Egyet már frissitett. Ellenőrzéskor talált egy újabbat: 9.1.1.0. (NAMMIED). Erről mit lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#14545) orso0355 válasza szimi57 (#14544) üzenetére


orso0355
őstag

Hogy frissítsd :D (Olvass vissza nyugodtan, fenti kereső, stb. :) )

(#14546) sharp007 válasza Norby86 (#14512) üzenetére


sharp007
tag

A 4 Prime-ot miért cseréled 4X-re?

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#14547) trebrona válasza sharp007 (#14546) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez jó kérdés, visszalépés, akárhogy nézzük.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14548) C0d3r válasza cidalain (#14543) üzenetére


C0d3r
addikt

Ha tudtam volna... csak az a volna ne lett volna! ;)
Ebay, mondjuk ez csupán 4 darabos. Meg lövésem sincs, mennyiben különbözhet.

[ Szerkesztve ]

(#14549) sharp007 válasza trebrona (#14547) üzenetére


sharp007
tag

Mint vasban, anyaghasználatban, design-ban egy osztállyal a 4X felett van. A fiamnak ilyen van (4 Prime).
A 4X vétele előtt ez is pariban volt, de a B20 hiánya miatt maradt a 4X.

Redmi 4 Prime - 3/32GB - MIUI GS 10.2.2.0 - Android 6.0.1

(#14550) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Ilyen bug (ha nevezhetem annak) csak nálam létezhet?

Két zenelejátszó alkalmazás van a telefonon. A gyári és a Poweramp. (Illetve az OGYouTube, de az nem minősül only zenelejátszónak.)
A Poweramp van elsődlegesként használva, a gyári számomra nem is létezik istenigazából.

... mégis olyat csinál a gyári app poweramp használat közben, amit nem is lehetne neki. A Sony headseten megnyomom a számváltó gombot, és az ember várná, hogy a poweramp lejátszó aktuális zenelistájának újabb számára menjen. Errefel a gyári app zenéjét indítgatja el, és további számváltásnál újabbat. (és akár újabbat és újabbat)

[link] , [link]

Minden engedély meg van vonva már csak azért is a gyári apptól, mégis valahogy még hozzáfér a tárhely(ek)hez.

Legszívesebben megint legyalulnám a halál f.....ra a gyári appot, mert egy nagy hulladék. Teljesen bezavarja a külső alkalmazás(oka)t
Nehezen kezelhető, nincs rendes EQ, a BT-on történő lejátszás olyan amilyen.
De amikor hülyét kap a poweramp, akkor jól jöhet. Azt is hónapok óta nem tudják egy frissítéssel javítani.

Dev 12.28 van a készüléken.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.