Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) natë válasza trebrona (#10100) üzenetére


natë
nagyúr

Lesz@rom 😁

(#10102) Nerd válasza TaylorPro (#10098) üzenetére


Nerd
aktív tag

Oh tenyleg! Sorry...

(#10099) Moz: Ertem en, hogy tudsz jo kepeket is loni a gyarival, de csinalj ugyanarrol, ugyanakkor gcammal kepet, es Te is tudod hogy osszehasonlithatatlan a ketto. igen tudom, pottyok stb... de nem sok ertelme van bizonygatni hogy jo a gyari, vagy jo a gcam, szar a gcam... Egyezzunk ki abban hogy sokkal tobbet ki lehet hozni a hardverbol egy jo szoftverrel, es remeljuk megoldodik a camera 2 problema is...

(#10103) natë válasza Nerd (#10102) üzenetére


natë
nagyúr

Ámen

(#10104) Nerazim válasza TaylorPro (#10092) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez a bodaszőlői csonkatorony :DDD szép lett...egyáltalán nem látom akárhogy nézem az eget, hogy pöttyös lenne.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#10105) buca84 válasza Nerd (#10096) üzenetére


buca84
őstag

köszi! meg is van a hiba. twrp alatt nem látja a telót, mert twrp alatt kiadott adb devices -re üres lista jön csak.
mi lehet a megoldás?

(#10106) Nerd válasza buca84 (#10105) üzenetére


Nerd
aktív tag

twrp-re nyomtal readonlyt. Marmint latod a reboot stb gombokat?

(#10107) buca84 válasza Nerd (#10106) üzenetére


buca84
őstag

Igen, a szokásos twrp képernyőt látom. Install, wipe, backup, restore stb...

Mikor nem sikerül a dolog, ugye újraindítom. A B slot az aktív.

[ Szerkesztve ]

(#10108) buca84 válasza buca84 (#10107) üzenetére


buca84
őstag

Az eszközkezelő TP-LINK Android phone -nak látja.

(#10109) buca84 válasza buca84 (#10108) üzenetére


buca84
őstag

A driver -el lesz probléma, de fogalmam sincs mi. Már leszedtem és újra raktam, de ugyan az a hiba.

(#10110) TaylorPro válasza Nerazim (#10104) üzenetére


TaylorPro
addikt

Azaz. :) Nincs pöttyösödés. Bár én kétszer is feloldottam a kamera apit. Egyszer manuálisan, egyszer az exe program, lehet ez a trükk.

Itt az album amit fotóztam most: [link]

Az utolsó egy a google által stilizált fotó, szerintem az is szép lett.

Én elégedett vagyok. Szép képek, sehol semmi pötty. És gyönyörű volt a naplemete.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#10111) buca84 válasza buca84 (#10109) üzenetére


buca84
őstag

Mikor bebootol twrpbe akkor az eszközkezelőbe berakja felkiáltójeles szközként a MI A1 -et majd átvált ADB Interface -re (ez is felkiáltójeles).
Mindkét drivert feltettem már.

(#10112) abrudan90 válasza TaylorPro (#10110) üzenetére


abrudan90
csendes tag

A napra ☀️ nagyítva pöttyös.

(#10113) TaylorPro válasza abrudan90 (#10112) üzenetére


TaylorPro
addikt

Csak ott, elhanyagolható szerintem. Ki is raktam háttérnek pc-n.

Pixel 8 Hazel

(#10114) natë válasza TaylorPro (#10110) üzenetére


natë
nagyúr

Pötty nem mindenhol van, de nincs olyan, hogy neked nincs, másnak van, mert az api hibás. Fotózz le fényben egy narancsot, ha akarsz pöttyöt.

(#10115) szakonyi válasza oszto10 (#10082) üzenetére


szakonyi
tag

Egyébkként mostanában nekem sem megy el 3-4 óránál többet, pedíg ugyan azokat az appokat használom. Volt már 7,5 ó SOT is.

LG 65C1 iPhone 11

(#10116) Nerazim válasza TaylorPro (#10110) üzenetére


Nerazim
őstag

Jók a képek, szerintem bőven elég egy nyaraláshoz is akár, ha ilyen képek lehet vele lőni (bár én nem vagyok szakértő). Felraktam én is az exe vel, de akkor utána még ezek szerint még fel kell oldani valahol valamit ? :F

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#10117) Nerd válasza buca84 (#10111) üzenetére


Nerd
aktív tag

Fogj egy linuxot es csinald arrol...

Nekem Linuxrol sima ugy volt, egy ismerosnek megcsinaltam windowson, hajam teptem... eloszor adb nem latta, majd a fastboot... ott is driver szenvedes volt. 5 perc helyett 30 perc...

(#10118) juuzer válasza TaylorPro (#10110) üzenetére


juuzer
addikt

Szép képek nagyon :)

Bár mondjuk nekem az utolsó nem tetszik, az már nekem too much.

Azt hiszem a végén még benevezek egy ilyen telefonra :D

Vamos a la playa.

(#10119) buca84 válasza Nerd (#10117) üzenetére


buca84
őstag

Rendben megpróbálom.

Linux alatt csak a manuális lépéseket kell végigvinni, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#10120) F.B.I. válasza TaylorPro (#10110) üzenetére


F.B.I.
veterán

Melyik verzió van fent neked?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#10121) buca84 válasza Nerd (#10117) üzenetére


buca84
őstag

Pü-ben vagy ott le tudnád írni a lépéseket?
Milyen csomagot tegyek linuxon fel?
Linuxmint -en fogom csinálni.

(#10122) petipetya válasza buca84 (#10121) üzenetére


petipetya
nagyúr

ARAB telepítése a Mint alá:

sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot

A többiben nem tudok segíteni, mivel azt a gépet nyugdíjba küldtem.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#10123) Nerd válasza buca84 (#10121) üzenetére


Nerd
aktív tag

pu ment.

En a legfrissebb zipet ajanlom innen [link]

(#10124) buca84 válasza Nerd (#10123) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!

petipetya Neked is!

(#10125) Geresics


Geresics
addikt

Ma mentem a moziba, és a kocsiban gondoltam kiveszem a zsebemből a telefont, hátha hív haverom, mert késésben voltam. Kivettem, és azt látom, hogy a kijelzőn valami orosz droid van, meg egy felirat, hogy FASTBOOT! Ez micsoda? :F
Vártam vagy 2 percet, de annyira nem volt fast, hogy bármi történjen. :( Újraindítani is csak úgy lehetett, hogy a power gombot nyomtam vagy 10-15 másodpercig! :(((

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#10126) darvinya válasza Geresics (#10125) üzenetére


darvinya
titán

Sikeresen nyomtad egyszerre bekapcsoló gombot+hangerő fel(vagy le most nem ugrik be) ≈10mp-ig, ekkor Fastboot módba lép. :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10127) Geresics válasza darvinya (#10126) üzenetére


Geresics
addikt

Az oké, hogy fastboot módba lép, de mi a csöcs ez? :DDD
De legalább már tudom, hogy hogy kell elindítani! :D

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#10128) darvinya válasza Geresics (#10127) üzenetére


darvinya
titán

Hát ez kell jó pár dologhoz, így kell hogy legyen.
2 gomb egyszerre nyomása csak szándékosan lehet, tehát szűk farmer nem jöhet szóba (mozizást partnerrel nem emlegetem) :) .

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10129) Geresics válasza darvinya (#10128) üzenetére


Geresics
addikt

akkor valakinek a partnere lehetett a zsebemben úgy, hogy észre sem vettem, mert tök egyedül ültem autóba...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#10130) TaylorPro válasza juuzer (#10118) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi!

Bőven jó a kamerája. És ezek nem szikrázó napsütéses jó időben készültek.

Itt van még egy tesztelgetős mappa, ugyan úgy API feloldva és google kamera-gyári kamerával felváltva lőttem. Egy helyben álltam. Ami zoomolt az a gyári kamera appal a kétszeres optikai zoom volt. Egyértelműen jobb a google kamera.

[link]

Ezzel a Google kamera appal: [link]

Segédlet: [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#10131) darvinya válasza Geresics (#10129) üzenetére


darvinya
titán

Ebből nem az autóban tartott telefont szűrtem le:
Ma mentem a moziba, és a kocsiban gondoltam kiveszem a zsebemből a telefont, hátha hív haverom, mert késésben voltam. Kivettem, és azt látom, hogy a kijelzőn valami orosz droid van, meg egy felirat, hogy FASTBOOT!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10132) Dhampir válasza petipetya (#10069) üzenetére


Dhampir
félisten

Most ott tartok, hogy külön cipelem magammal a kis bumfordi rádiómat, pedig az S5610-ben is megtalálható.

Lassan visszatérünk (?) ismét a jól bevált "különutas" megoldásokra:
Külön fényképezőgép, GPS navigátor, zenehallgatásra Walkman (illetve modernebb csodakütyük), játékra kézi játékkonzol stb. :)

(#10133) darvinya válasza Dhampir (#10132) üzenetére


darvinya
titán

De minek cipeled, mikor ott van, csak szerviz menübe kell bekapcsolni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10134) Aurig@ válasza Dhampir (#10132) üzenetére


Aurig@
őstag

Munkába menet-jövet nem fényképezgetek, de ha a családdal megyünk valahová, nyaralni, kirándulni mindenképpen külön fényképezőt viszek!
Még egy olcsóbb digitális gép is jobb képeket készít, mint bármelyik telefon, amiken kicsi az objektív, kicsi a rekesznyílás, kicsi érzékelő és nincs zoom.
Ettől függetlenül használható valamilyen szinten, de csodákat ne várjunk.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#10135) Fall-N válasza Geresics (#10127) üzenetére


Fall-N
veterán

Fastboot módban lehet felflashelni a ROM-ot. Ilyenkor kérdés nélkül felteszi, amit rá akar tenni az ember MiFlashel vagy cmd.exe alól.

(#10136) mester1242


mester1242
tag

Üdv!

TWRP telepítésnél elakadtam. Fastboot modban indítva a telefont és gépre dugva nem látja a gép a telefont. Esetleg valami 5let?

(#10137) oszto10 válasza oszto10 (#10082) üzenetére


oszto10
csendes tag

Töröltem tegnap a Clean Mastert, ahogy javasoltátok. Viszont úgy tűnik, nem ez volt a gond. Az aksi az éjjel, nagyjából hat óra alatt 24 százalékot merült. Ez mitől lehet? Vissza kéne tennem Nugatot? Egyébként a a beállításoknál nekem az a fura, hogy azt mutatja, hogy rendszer nagyon eszi az aksit. :(

(#10138) Viktor0610 válasza oszto10 (#10137) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam ma éjszaka kb. 10%-ot merült 6-7 óra alatt, szóval a 24% az tényleg sok.
Ötletem nincs, hogy mi okozhatja, de biztosan nem az Oreo miatt van, mert nálam is az van fenn. ;)

Xiaomi 13T

(#10139) mistake767 válasza oszto10 (#10137) üzenetére


mistake767
csendes tag

Nálam is volt ilyen, de idővel magától megjavult...
Még azt nézd meg, hogy később is ilyen ütemben merül. Amikor ezt csinálta a telefonom, akkor kb 70%-nál belassult a merülés, majd 30% alatt szinte nem is csökkent 🙂

(#10140) Viktor0610 válasza darvinya (#10133) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sokadjára.
A szervizmenüs rádió NEM FM rádió app. Nem tudsz csatornákat menteni, de még csak a hangerőt sem tudod állítani, és alapból tök hangos.

Xiaomi 13T

(#10141) haris válasza Dhampir (#10132) üzenetére


haris
őstag

Szerintem nincs igazad.
Az hogy nincs benne rádió, tudhadtad mielőtt / amikor megvetted.
Ha ez ennyire fontos, olyan modellt kell választani amiben működik a rádió.
A többi árkategórián belül teljesít. Ezen az áron a többi kütyü is kb így tud.
Gps pipa
Fényképezőgép pipa
Játékok pipa.
Zenelejátszó pipa.
(Bár én mióta Spotify-ozok, már az sem kell. Le van töltve ami kell, így külföldön is van nálam vagy 20 órányi zene.

Ha ezekből az A1 által képviselt szintnél jobbat akarsz, akkor is van alternatíva, csak jobban zsebbe kell nyúlni.

A feleségem Note8asa valóban sokkal szebb képeket lő! Na de mennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#10142) TomMusic


TomMusic
őstag

Kár hogy nincs benne NFC.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbáltam a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#10143) kmarci25 válasza mistake767 (#10139) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezt valószínűleg az okozza, hogy a batterystats fájl, valamiért hibás és addig, amíg ezt a rendszer nem frissíti, téves értékeket közöl. Manuálisan (asszem root hozzáféréssel) javítható: Battery calibration

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10144) Fall-N válasza haris (#10141) üzenetére


Fall-N
veterán

Így van, igazad van. Utána kellett volna olvasni, hogy mit tud és hogy mit nem.

Elég hamar kikerült a teszt ide is, el kellett volna olvasni, meg amúgy is évek óta nincs sok telefonban FM rádió.

Magam részéről sosem használtam, mert nincs szükségem rá. Ennek egyik oka csak az, hogy amúgy sem rádiózok, másrészt az elérhető csatornák is hagynak maguk után kívánnivalót. Ha nagyon kellene ott a webes rádió. De ha netán nincs mobilinternet, akkor fillérekért kapni rádiót, akár a kínai sárkány piacon is. Az is elfér a zsebben.

TomMusic: NFC-s SIM kártya ki tudja váltani. De létezik SD méretű kártya Toshibától, ami NFC-s. Gondolom idő kérdése és lesz micro méretben is.

[ Szerkesztve ]

(#10145) Geresics válasza Fall-N (#10135) üzenetére


Geresics
addikt

...és ahhoz gépre kell dugni? Mert nekem konkrétan csak az a kép volt a kijelzőn, de csinálni nem lehetett semmit...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#10146) Fall-N válasza Geresics (#10145) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen gépre kell dugni máshogy nem tudod használni. De a fastboot módba való belépéshez nem kell, hogy a géphez kapcsolódjon.

Kicsit szivatós a fastboot, mert elég sokáig kell nyomni mire újraindul.

Például ha valaki vissza akarna térni Nougatra vagy N-ről Oreora frissíteni, akkor fastboot módban rá tudja tenni. Elvégez mindent a MiFlash nem kell kézzel boatloadert nyitni majd flash után zárni (clear all and lock). Xiaomi hivatalosan így támogatja a kézi frissítést/ROM telepítést.

Mondjuk nekem kényelmesebb az Update.zip flash SD-ről gyári boatloader alól. De azt a Xiaomi nem támogatja. Akkor még PC sem kellene. Ez az egy előnye volt a Honornak.

[ Szerkesztve ]

(#10147) Geresics válasza Fall-N (#10146) üzenetére


Geresics
addikt

:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#10148) hislah válasza kmarci25 (#10143) üzenetére


hislah
aktív tag

Ha valóban ez a baj, akkor egy hard reset is megoldja.
Amúgy a battery calibration apphoz nem kel root. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10149) Klown


Klown
aktív tag

A sok Oreo-s frissítés utáni negatív élményem után tegnap este volt egy kis szabadidőm, így rávettem magamat, s újra ROM-oltam a telót MiFlash-sel. :C Szóval este 6-tól 11-ig volt programom. Kb. 4-5 óra volt újra tenni, beállítani minden szutyit... (Tudom egyesek szerint ez egy fél órás-órás művelet... :DDD )

Szóval felment a 8.0-s Oreo, jan 1-i biztonsági szinttel. Nem emlékszem, hogy van-e ennél frissebb? Alapból nem talált hozzá frissítést. (A framework-ös force-olást nem engedtem rá.)

Kíváncsian várom a fejleményeket! Főleg a közelségérzékelős szívásokkal kapcsolatban... Remélem ez rendbeteszi és elmulasztja némulásokat.

Azért a Chrome első indításakor nyomott a telefon egy restart-ot. :U Utána már nem csinált többet ilyet. A Here pedig amíg nem talált GPS jelet folyamatosan bezáródott. Miután lett GPS jel, utána elmúlt. Nem túl bíztató, de remélem, hogy átmeneti botladozások csak.

Egy gyors kérdés: az alapértelmezett értesítőhang mit takar? Amíg ez nem volt kikapcsolva (nincs hangra beállítva), addig random csilingelt, de nem tudom mi miatt? :F A MiBand órám ekkor nem jelzett semmit.

Kíváncsian várom a tapasztalatokat! Jó lenne, ha meg tudnám szeretni a telefont, mert eddig sajnos elég sok bosszúságot okozott, pedig nagyon be voltam zsongva rá előtte. :U (Földhözb@sz*s kategória)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#10150) Viktor0610 válasza Klown (#10149) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A legfrissebb build szám a 8.1.10-es. Ez a legfrissebb, kivéve, ha regisztráltál a béta programra, akkor már van februári build is.

Xiaomi 13T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.