Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) stigma válasza solti (#7243) üzenetére


stigma
addikt

Hi, sokáig én is vagy Global vagy EEA romon voltam jó üzemidővel és stabil működéssel.
Ha minden jól megy nem ajánlott a custom rom, csak akkor ha valami bajod van vele, mint párunknak :DDD
Én pl.: életem első Xiaomi telója (Oneplus vonalról jöttem), viszont kb 2 hétig tiszta idegbeteg voltam a MIUI felületétől, mert katasztrófa szerintem. Ez persze egy jobb launcherrel megodlható.
MIUI esetén másabb az akkukezelés és ezzel az értesítések is mint más custom rom esetén amik mind pure Android rendszerre épülnek illetve a fejlesztőkváltoztatásaival kerülnek ki a netre majd hozzánk.
Én nagyon szeretem a stock Android felületet ezért is tetszenek az AOSP alapú romok mint a PE,Derpfest,Havoc Os, stb.....átlátható és könnyen beállítható.
Custom rom hátránya szokott lenni, hogy nem mindig sikerül jól a fejlesztés, és ezért random reboot vagy fagyás, vagy épp force close van ilyenkor kilép az appból.
Custom Rom esetén annyival jobb hogy a security patchek gyorsabban frissülnek, illetve van olyan is hogy egy adott eszköznél megáll a fejlesztés, viszont custom romban van frissebb
pl.: xiaomi Mi Pad 4-em 8.1-nél megállt, most vígan gyorsan fut rajta ugyanaz a PE Plus ami neked van.

Nálam egy furcsaság jött elő, hogy a bluetooth-os füleim amik vannak Custom romok alatt jobban szólnak mint MIUI alatt.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7252) Jimbull válasza stigma (#7250) üzenetére


Jimbull
lelkes újonc

Nincs kikapcsolva, és más értesítések megjönnek, de ezzel még együtt tudok élni, a hangsegéd az jobban boszant.

(#7253) stigma válasza Jimbull (#7252) üzenetére


stigma
addikt

Csak guglizni kell:
Mindkettő ugyanazt mutatja, kapcsolja ki, de az lehet,h ogy mikor a füledhez emeled akkor a kijelző alján aktiválod a segédet.
https://www.youtube.com/watch?v=HyQUxsRBvZc
https://www.youtube.com/watch?v=5P2UB56u9ww

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7254) Jimbull válasza stigma (#7253) üzenetére


Jimbull
lelkes újonc

Köszi, de ez az elsők között volt, amit kikapcsoltam, de nem segített. :((

(#7255) solti válasza stigma (#7251) üzenetére


solti
senior tag

Stock android után nekem sem tetszett a miui először, de az talán a redmi note idején volt. Azóta megtetszett, sőt, a stockból hiányolok rendre dolgokat (pl hívásrögzítés).

Nekem csak az a furi, hogy eddig bármilyen telefonom is volt, a PH topicjában mindig az alternatív ROMok pörögtek. Et nem baj, csak nekem furcsa :R

(#7256) Black&White válasza solti (#7255) üzenetére


Black&White
addikt

Úgy néz ki A11 alatt újra engedélyezik, hogy egyes appok hozzáférjenek a mikrofonhoz, úgyhogy a hívásrögzítés valószínű pipa.

(#7257) Sordoran válasza solti (#7255) üzenetére


Sordoran
addikt

Én is gyári EEA használom, és amíg nem lesz komoly bajom vele nem is váltok. Azért pörög a custom rom, mert gyáriról nincs mit beszélni. Ott van, működik, persze nem hibátlan, de ahogy ez szóba kerül (bug, hiányosság) rögtön a custom rom ajánlás kerül előtérbe és helyben vagyunk. Kinőttem már abból, hogy ilyenekkel foglalkozzak, régen én is szívesen mókoltam, de már se időm, se kedvem nincs hozzá. Használni akarom a telefonom és kész. :DDD És amennyiben a gyári is teszi amit kell, értelme nincs számomra a váltásnak.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#7258) Jimbull válasza Jimbull (#7254) üzenetére


Jimbull
lelkes újonc

Nem bírtam ki, mert már használhatatlan volt, csináltam egy rendszer visszaállítást.
Nem állítottam vissza az alkalmazásokat és a beállításokat sem.
Lekopogom, eddig jó.
Jön a gmail és Google segéd sem kellemetlenkedik😀.

(#7259) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

xiaomi.eu-n nektek van google ambient mode? nálam hiányzik a kapcsolója, pedig emlékszem hogy egyszer rákérdezett hogy akarom e, és rányomtam hogy nem. most bekapcsolnám, de ahol lennie kéne a menüpontnak ott nincs

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7260) hroberto válasza Sordoran (#7257) üzenetére


hroberto
veterán

Nagyjából én is így vagyok ezzel. :K

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#7261) juve600 válasza JoeCockBill (#7259) üzenetére


juve600
nagyúr

én sem találom
majd a miui 12-ben, jövő héten pénteken szerintem már lesz belőle eu-s build

(#7262) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!

Csibnál valakinek olyat a telefonja, hogy hívás közben egyszer csak bekapcsol magától a kamera melletti LED? Biztos, hogy nem a bal oldali gombot nyomom meg, mert headsettel is előfordul. Nekem úgy hetente 1x-2x eljátssza ezt.
11.0.8.0 QFAEUXM
Köszönöm!

(#7263) Gyarmati_ válasza Oldmobil (#7262) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ezt a romot használom, de ilyet eddig nem tapasztaltam. Pedig a céges kártya is ebben van, igy viszonylag sokat telefonálok.
Mondjuk nálam a hívásjelzésnél nincs bekapcsolva a led villogtatása. Lehet ez gond nálad?

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#7264) Oldmobil válasza Gyarmati_ (#7263) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Szia, nálam sincs bekapcsolva a hívásjelzés, csak a bal oldali (Ai) gomb hosszú lenyomására a zseblámpa funkció.

(#7265) Criminal017 válasza JoeCockBill (#7259) üzenetére


Criminal017
őstag

A Google appban kell bekapcsolni az Ambient módot:
app - több (három kis pötty) - beállítások - google segéd - assistant - telefon és ott lesz.

(#7266) baitsee23 válasza Criminal017 (#7265) üzenetére


baitsee23
őstag

Így én sem találom, de mire is jó ez? :U

Samsung Galaxy S24

(#7267) LilProphet90 válasza baitsee23 (#7266) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Valami speckó képernyőzár, de pár hónapja még erősen ütközött MIUI-val, ergo csak nyűg volt.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#7268) JoeCockBill válasza Criminal017 (#7265) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

igen, itt kéne lennie, de nincs. nosebaj

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7269) Sordoran válasza Criminal017 (#7265) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem ott van, és be is kapcsoltam, működik. Annyi, hogy nekem angol nyelven megy a telefon, ha számít bármit is.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#7270) JoeCockBill válasza Sordoran (#7269) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

legutóbbi xiaomi.eu dev?

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7271) Criminal017


Criminal017
őstag

Akinek nincs ott az ambient, ti melyik romot használjátok? A legutolsó xiaomi.eu dev-nél nekem a fentiek szerint bekapcsolható.

(#7272) baitsee23 válasza Criminal017 (#7271) üzenetére


baitsee23
őstag

Én az utsó (10.0.9.0.) xiaomi.eu stable-t használom. Valszeg ez egy future feature, és majd a 12-es stable-ökben benne lesz.

Samsung Galaxy S24

(#7273) Sordoran válasza JoeCockBill (#7270) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem, gyári EEA.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#7274) JoeCockBill válasza Criminal017 (#7271) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

na, angol nyelvre állítva megjelent a menüpont

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7275) juve600 válasza JoeCockBill (#7274) üzenetére


juve600
nagyúr

mert magyar nyelv még nem támogatott

(#7276) Gyarmati_ válasza Oldmobil (#7264) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Az nekem is, mégsem fordul elő.
Kollégám iphone 11 telefonja is produkál ilyet, még nem jött rá miért van ez.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#7277) Oldmobil válasza Gyarmati_ (#7276) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Mindenesetre köszi, most kikapcsolatam a gombhoz rendelést, hátha...

(#7278) JoeCockBill válasza juve600 (#7275) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

vagy de :D

bekapcsoltam angol nyelven az ambient mode-ot, és visszaállítottam magyarra.
mondjuk teljesen hülye. nem 6ra van beállítva ébresztőm hanem 7re, és nem 4 értesítésem van hanem 0. meg amúgy is mik azok az ikonok?
ki is kapcsolom a francba

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7279) Sordoran válasza JoeCockBill (#7278) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem semmi nem jelenik meg szinte, csak egy nagy óra, és az értesítési ikonok. Se szöveg ébresztőről, se időjárás. Hol kell ezeket beállítani?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#7280) JoeCockBill válasza Sordoran (#7279) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nem találtam semmi beállítási lehetőséget. felébresztett állapotban néz így ki.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7281) juve600 válasza stigma (#7253) üzenetére


juve600
nagyúr

[link] Paranoid Android rom, Akash kollégától
csak hogy ne unatkozzál :D :D :D

(#7282) stigma válasza juve600 (#7281) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi, habár ma és holnap nem unatkozom, viszont szombatn meglesem.
Ez a múltkor nem Aplha verziós volt még csak ?

Syberia felejtős mert XDA-n páran irnak apróbb és idegesitőbb hibákról.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7283) thebeegee


thebeegee
tag

Sziasztok. Huaweiről váltottam. Minden tetszik, kivéve egyvalamit. Dual SIM esetén az 1esben van a hívó sim, a kettesben az adat. Huaweien volt olyan opció, hogy akktív hívás esetén átválthatok az 1es sim adatkapcsolatára, ha szeretnék (Volte esetén ugye ez működött is szépen). Itt nincs ilyen opció, vagy a vodafone még nem támogagja a Mi9-en a voltét és azért nincs? Mert jelenleg hívás közben nincs adatkapcsolatom. 1es sim voda, 2es digi.

(#7284) juve600 válasza stigma (#7282) üzenetére


juve600
nagyúr

Ez már official verzió

(#7285) stigma válasza juve600 (#7284) üzenetére


stigma
addikt

köszi :R
Amúgy ehhez is mint minden AOSP romhoz a szokásos telepítés kell ugye, mert XDA-n más írnak:
Hja nem nem szólvam, mert a telepítés fölött ez van:
Make sure you've latest 11.0.8 firmware flashed before flashing the ROM.

Szombaton szerintem felteszem, egy próbát megér nekem :DDD

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7286) juve600 válasza stigma (#7285) üzenetére


juve600
nagyúr

úgy kell mint a PE-t

(#7287) psjani válasza solti (#7243) üzenetére


psjani
csendes tag

Nálam is a gyári megy , gond még nem volt vele

(#7288) stigma válasza juve600 (#7286) üzenetére


stigma
addikt

Hi, csak nem bírtam várni szombatig :DDD
Paraandroid elég desig-os, olyan mint minden más AOSP és inkább 90%-ban tudnám hasonlítani PE-re funckionalitás terén.
Minden OTP-s alkalmazásom megy, nem kellett rootlni + elrejteni az OTP lkalmazást minden más Custom rom-ok esetén.

Eddig beállítottam mindent , telefon mellettem Edifier TWS200-al 1 órája Spoty ment , kb 6-7%-ot esett az akki ami szerintem folyamatos bluetotoh kapcsolat esetén jónak mondható.

Egy idegesítő van, az az hogy messengerben ha a háttérben megkapom az üzeneteket és rábökök, akkor nem igazán tölt be , hanem manuálisan kell elindítanom.
Hja és fájó de csak nekem, nincs Arcfelismerés :O

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7289) stigma válasza stigma (#7288) üzenetére


stigma
addikt

Hi, eddig így néz ki délben telepítettem, 44 perc kijelzőidő van, 3 óra Spoty volt a háttérben zenehallgatás.
Eddig nem rossz szerintem, de majd inkább 2-3 nap múlva nyilatkozom a ROM-ról.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7290) adamfriday válasza stigma (#7289) üzenetére


adamfriday
senior tag

Ez a néhány napos tapasztalat engem is érdekelne majd, mindig is szerettem a PA romokat korábbi telókon.

(#7291) stigma válasza adamfriday (#7290) üzenetére


stigma
addikt

Ez kérlek szépen 5 órás tapasztalat :DDD
Most jött ki, juve600 fórumtárs mondta próbáljam ki mert PE-re akartam menni (Pixel experience)
Pár apróbb hiányosság van, de szerintem elég jó lesz ez remélem:
- nincs dupla koppintásos felébresztés vagy még nem találtam meg
- Nincs FaceId /Arcfelismerés pedig elvileg a Google jóváhagyta és már a PE és már romokban benne van
- Hülye Google Assistant életre kelt :DDD , mikor híváskor aktív a kijelző és/vagy kihangosítom valahogy aktiválodik és várja mit mondok neki, de mivel folyamatosan beszélek elég durván rezed a teló ami rohadt idegeítő. Erre van 1-2 megoldás amit végigjátszom.

Ezen kívül eddig nincs szavam rá, de még nem nyüstölni kell mert volt már arra példa hogy az első nap jó volt utána meg szar volt a rom, mert merült mint atom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7292) Black&White válasza stigma (#7291) üzenetére


Black&White
addikt

A következő release-ben (ami unofficial lesz) már lesz Face Unlock. :)
A banki cuccok azért működnek patent módon, mert az új PA, PE, Lineage ROM-ok már SELinux enforced-del jönnek, ami ezeknek az appoknak létfontosságú.
Dupla koppos műveletek vannak benne, gesztusoknál keresd. :DDD

(#7293) stigma válasza Black&White (#7292) üzenetére


stigma
addikt

Áhá, hát ha jó a rom és frankó az üzemideje akkor a Face Unlock ráér. :DDD
Isten vagy mert igaz be volt társítva de nem volt hozzá ,,guesture kezelve"
Rendszer => kézmuzdulaton => Screen of Gesture => douple-tap: Wake of device.

Hát ezt jól eldugták, ez PE-ben a megjelenítésben volt, de no para , köszi a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7294) juve600 válasza Black&White (#7292) üzenetére


juve600
nagyúr

A következő release-ben (ami unofficial lesz)
velük is összeveszett Akash barátunk vagy mi ? nem értem.........
már jó lesz ha jövő héten kijön a miui12 ,addig marad fent az utolsó PE

(#7295) stigma válasza juve600 (#7294) üzenetére


stigma
addikt

Hát, ha török származású akkor megértem , mindenkivel veszekszik.:DDD
PE esetén az Unoffical jobb vol, mint annó sima stabil PE (20200314 Official vs 20200411-es Unofficial) szóval én már nem tudom mi az ajánlott vagy sem, de amit lehet felteszek :DDD
Eddig igy vagyon a rom statja:
Epár hszel feljebb lévő posztom óta 50 perc hivás + 2030 perc képernyőidő ment bele.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7296) Black&White válasza juve600 (#7294) üzenetére


Black&White
addikt

Marad az official verzió is (havonta frissülnek) , csak a köztes verziókba(ezek az unofficial verziók) lesznek plusz feature-ök.
Amúgy egy belga vegyész hallgató.

(#7297) juve600 válasza Black&White (#7296) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#7298) Roland0224 válasza Black&White (#7296) üzenetére


Roland0224
senior tag

Ott ennyire ráérnek egyetem mellett? :Y Ha ezt tudom oda megyek...:DD :W

[ Szerkesztve ]

(#7299) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Hello. Ha a kijelzőn alulról szélről húzom felfelé bejön a Google kereső. Kurvára idegesítő.. Hogy lehet kikapcsolni.???
(Igaz Mi 8 ám van de gondolom kb ugyan az a menüje)

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#7300) Astery válasza ShadowLac (#7299) üzenetére


Astery
senior tag

Beállítások, Kezdőképernyő, Global search

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.