Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Disque válasza attika11 (#9650) üzenetére


Disque
aktív tag

A legújjabb dev kínaival próbálkozz, a stabil romoknál régen voltak gondok a nyitásnál.

(#9652) attika11 válasza Disque (#9651) üzenetére


attika11
tag

Még mindig nem igazán sikerült.
A telefonon MIUI 10 8.9.13/beta van - ez gondolom az eredeti kinai developer rom mert az alap Mi4C 6.1.7 CN ROM-ból frissült erre.
A miui accountom 100%-os.
Az i.mi.com oldalon szerepel az eszközök között a Mi4c készülék
A telefonon be vagyok jelentkezve a miui fiókba, viszont a Dev options/Mi unlock status menuben nem tudom hozzáadni a készüléket mert állandóan error 20091-et kapok.
Elvileg jogosultságom van mert a miflashunlock ellenőrzi és engedélyezné is a nyitást, viszont itt meg állandóan "Current account cannot unlock this device" error-t kapok (a verifying device még zöld pipát jelez)

Ötlet?

(#9653) trialboj válasza attika11 (#9652) üzenetére


trialboj
őstag

Én nem vagyok nagy mágus, de 5 napig szptam vele mire feladtam 99%nál állandóan bekrepált az unlock. Nekem a kínai angol 10.1 is működik minden gond nélkül.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9654) attika11 válasza trialboj (#9653) üzenetére


attika11
tag

Esetleg nekem is jó lenne ez az angol verzió, de nem az enyém a teló és kell a magyar.
Jó lenne véglegesen és hivatalosan megoldani az unlock-ot.
Már én is harmadik este küzdök vele. Egyszer csak-csak sikerül majd:-)

(#9655) Disque válasza attika11 (#9652) üzenetére


Disque
aktív tag

Elvileg az oroszok ezt megoldották [link], ezt olvasd végig figyelmesen, de EDL mód kell hozzá, ami kis ügyességgel szintén kivitelezhető.
Ha mégsem akkor a nemhivatalos bootloader nyitás és ha miui kell, akkor keress vissza a régebbi romok között a xiaomi.eu -n ami még nem zárja a bootloadert, vagy ha zárja is azon az android verzión van amivel nyitod a bootloadert, vagy tegyél fel valami custom romot, elvileg azok is jók, én mondjuk soha nem próbáltam.

(#9656) [w]


[w]
őstag

eddig nem értettem mi ez a probléma a hirtelen merüléssel, de az elmúlt 1-2 hétben ma sikerült másodjára megtapasztalnom, hogy 40% környékén egyszercsak kikapcsol a telefon és vissza sem lehet kapcsolni :Y

ez mi a szent szar??? akinél előfordult merre indult el? szoftveres hiba? akksicsere? mivaaan? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9657) Lacusch69 válasza [w] (#9656) üzenetére


Lacusch69
tag

Üdv a klubban! ;)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9658) XtremLor válasza [w] (#9656) üzenetére


XtremLor
őstag

Akku csere volt a megoldas nalam....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9659) Lacusch69


Lacusch69
tag

Szóval...
1.Megnézitek ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=tiQAFYUm2Oo
DE: az itt található 6.17-es ROM-ot tegyétek fel: https://in.c.mi.com/thread-609-1-0.html
Így lesz egy 5.1-es kínai ROM a telón.
2.Erre lehet kérni bootloader nyitást, nekem pár percen belül megjött.
3.Aztán feltesztek egy 3.1.0-ás (kb 50mb!) TWRP-t (ami a topikleírásban van, az nem jó, 7.1-hez való!)
4.TWRP-vel tetszés szerinti ROM-ot telepítetek.
.
Nekem így sikerült, 2 nap alatt, 220-as vérnyomással (komolyan, orvoshoz kellett mennem...), volt olyan mellékvágány, hogy tesztpont rövidrezárásssal hoztam vissza a másvilágról a telót.
Most MIUIHU 10.8.8.9 van rajta.
.
Úgy néz ki, hogy pár apróságtól eltekintve stabil rendszer, ÉS még az akku gond sem jelentkezett azóta!

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9660) Lacusch69 válasza XtremLor (#9658) üzenetére


Lacusch69
tag

Nekem nem.
Emiatt estem neki a ROM cserének, eddig úgy néz ki, hogy az megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9661) rockarola


rockarola
csendes tag

Sziasztok! Vajon miért nem engedi letölteni a frissítés? Egyszerűen nem értem erról erre

(#9662) Melack válasza rockarola (#9661) üzenetére


Melack
veterán

Most ránéztem, nekem is ezt írta ki :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9663) Melack


Melack
veterán

Ha 9-röl 10-re váltok, akkor elég a clear cache/dalvik, és mehet is fel az új rom?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9664) mcfly82 válasza Melack (#9663) üzenetére


mcfly82
tag

Azt mondják, hogy főverzió váltását javasolt tiszta telepítéssel végezni.
De ha csinálsz egy twrp backupot, akkor utána lehet próbálkozni, legfeljebb visszarakod a régit, ha valami nem kerek.

(#9665) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,

Ma megállt a közel 3 éves Mi4c-m.
3 hónapja volt akksi csere.

reggel 100%-on volt, 11-kor 80%-on még minden jó volt, majd 11:50kor akartam használni és semmi már, hiába nyomtam a gombot.
A ki be kapcsoló fizikai reset-re nem reagált, töltőre téve sem mutat életjelet. Szerviz megnézte a garis aksit, ami 4V-on volt, az jó.

Ötlet mit lehet tenni? Hirtelen halál, és mivel belső memóriás 32GB, nincsenek meg az adataim (képek, doksik) egy nagy része.. :W :W :W :W :W

Bárkinek bármi javaslat, hogy mi lehet a gond?! :R

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#9666) Delerium válasza feel2006 (#9665) üzenetére


Delerium
senior tag

Pont ugyanígy jártam, 80% környéken egyszer csak kikapcsolt és azóta semmi életjel. Annyi különbséggel, hogy nekem 16 gigás van(volt?)

"I fight for the Users"

(#9667) Ayg0


Ayg0
senior tag

Üdv!

Végérvényesen dobbantani szeretnék MIUIHU-ról Linage-ra. Hogy tudnám lementeni az adataimat (névjegyek, sms-ek, fényképek stb) a készülékről?
A Xiaomi alkalmazása nem látja a kütyüt, a W7 feladatkezelője pedig csak üres mappát mutat miután csatlakozott a telefon a PC-hez. A bootloader zárva, és adatvesztés nélkül se hivatalosan, se máshogy nem tudom nyitni.
A Google drive mentést valamiért nem lehet bekapcsolni.

Egyéb ötlet?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9668) Lacusch69 válasza feel2006 (#9665) üzenetére


Lacusch69
tag

Mindkettőtöknek:
Amit én tennék (miután ott tartottam, hogy tökéletes féltégla lett a telómból... De sikerült megmenteni...):
1. Töltőre teszem, és 2 óra múlva bekapcsolom.
Ha így működik, rom csere 7-es alapúra.
2. Töltőre teszem, és 2 óra múlva fastbootban / twrp-ben megpróbálom elindítani.
Ha jó, akkor rom csere.
3. Szétszedem, és a teszt pont rövidre zárása után edl-ben egy fastboot romot teszek fel.
A rom az utolsó két esetben 5-ös kínai fejlesztői legyen, aztán bootloader nyitást kérni, majd twrp telepítés, és mehet fel a kívánt rom.
Ha egy kicsit visszaolvastok, leírtam hogyan jártam.
Azóta semmi gond a telefonommal.

[ Szerkesztve ]

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9669) feel2006 válasza Lacusch69 (#9668) üzenetére


feel2006
tag

Szia,

Első kettőre nem reagál a telefon,24h töltön létezés után sem.(életjelet sem mutat).

a 3. pontot nem ismerem.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#9670) Lacusch69 válasza feel2006 (#9669) üzenetére


Lacusch69
tag

Hirtelen annyit tudok mondani, hogy keress rá a fórumon a tesztpont kifejezésre, aztán az edl -re.
Vagy a YT-on keress mi4c how to unbrick videókat.

[ Szerkesztve ]

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9671) Ayg0 válasza Ayg0 (#9667) üzenetére


Ayg0
senior tag

Erre senki? :F

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9672) Ayg0 válasza Ayg0 (#9671) üzenetére


Ayg0
senior tag

Illetve Linage-ra valaki tud egy jó UI-t? A gyári nekem fapados, sőt néhol idegesítően böte a MIUI után...

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9673) Petyb00 válasza Ayg0 (#9667) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Ha be voltál lépve a google fiokoddal az mentette az sms-eket és a hivásnaplot. (Már ha be volt kapcsolva a mentés.)

(#9674) trialboj


trialboj
őstag

Miui 10 alatt, ha kódot kell beírjak egy appban v weboldalon, nem a swift billentyűzet jön be, hanem az ÁLLÍTÓLAGOS MI SECURE bill, ami nekem kvára nem tetszik.

Hogy lehet ezt kiszedni? Szinte 100% hogy ez lopja az összes leütésemet és elküldi valakinek akit v érdekel v nem.

Az egyetlen igazán fontos a home banking app, de az ugye társítva van a telóhoz, szóval más eszközről nem használható a kód, de ettől függetlenül nem megnyugtató egy cseppet sem, hogy nem tudom lecserélni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9675) Ayg0 válasza Petyb00 (#9673) üzenetére


Ayg0
senior tag

Ezt írtam a hsz végén, hogy sajnos nem lehet bekapcsolni a Guglis mentést sem. Emiatt is akarok szabadulni az MIUI-tól, mert minden ötletes, és hasznos funkciója mellett tele van kisebb, ám annál idegesítőbb hibákkal.

trialboj

A MI Security Keyboard a MIUI 10-el jött még szeptember környékén. ELVILEG, mint minden biztonsági billentyűzetnek az adataid védelme a lényege, pl hogy ne nyúlhassák le a banki hozzáférésed. (az más kérdés, hogy akibe szorult minimális józan paraszti ész, az legalább Snowden óta minimum röhög az ilyeneken. :) )

Ha váltani akarsz: Additional settings > Language & input > Current Keyboard

Egyébként meg dobd a kínai ROM-ot, mert egy rakás... Nem egy agyműtét újratelepíteni, csak elsőre tűnik annak. Win7 alatt ha minden elő van készítve, kb 20 perc. Ha meg már fenn van a TWRP, akkor csak pár perc egy ROM csere.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9676) Petyb00 válasza Ayg0 (#9675) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Ez fura, nekem Miuihu ROM alatt simán ment a Google féle mentés is, meg a xiaomi mentés is.

(#9677) trialboj válasza trialboj (#9625) üzenetére


trialboj
őstag

Az aksi az előző hsz óta rendben van, semmi gondom vele, 4-6 órás túrát is kibírt, többnyire ilyen fajta igénybevételnek van kitéve.

Pár napja viszont közel 0 fokban tekertem egyet a városban, és hazafele fotózni akartam, de a második alkalomra már nem oldott fel, lemerült teljesen. Pedig még 19%on volt. Hazaérve felmelegedve 19%eól ment tovább.

Az érdekelne, hogy ez a hideg miatt van, és ha aksit cserélnék megszűnne, vagy a telefon a kora miatt nem különösebben kedveli már ezt a hideget? Más nincs mi "fázzon" benne, vagy tévednék?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9678) aprokaroka87 válasza trialboj (#9674) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nincs lehetőség berakni valami tűzfal mögé azt a billenytű appot?

(#9679) Lacusch69 válasza trialboj (#9677) üzenetére


Lacusch69
tag

Nekem is így kezdődött, akkut cseréltem, de nem lett jó.
ROM csere óta nincs gondom. (Az eustockos 5.1-es droidot cseréltem le 7.0 alapú MIUIHU 10-re.)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9680) trialboj válasza Lacusch69 (#9679) üzenetére


trialboj
őstag

Kösz.
:)) Ez érdeken ilyesmire nem is gondoltam volna,(a szoftvernek fázzon a sejhaja) ezen már 7es droid van csak kínai, illetve miui 10.

Ha lemegy a karácsonyi őrület lehet megérdemelne egy új aksit, remek telefon, ahhoz képest hogy milyen rég óta szolgál.

Viszont többen említették hogy már váltottak róla. Szóval itt nincs olyan hogy addig használod amíg le nem bomlik? mint pl néhány (értelmes) iphone felhasználó?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9681) mcfly82 válasza trialboj (#9680) üzenetére


mcfly82
tag

Én is nagyon szeretem, a mai napig használom. Nem is szívesen cserélném le.
Egy akksicserével megajándékoztam kb fél éve, jelenleg kb 4 óra SOT jönne így össze teljes töltöttségtől lemerítésig. De nem így használom, naponta kétszer töltöm, de sosem fullra, csak kb 80-90%-ig, és 40 körül dugom töltőre. Sokat utazok, így sokat is nyomkodom.
Nekem a B20 hiánya fáj eléggé, vidéken így nincs 4G, a többi G meg alig megy :))
de minden másban még mindig szuper.
Nézem a tesztfotókat az új csodamasináktól, és gyakran konstatálom, hogy na ezt is alázza az Mi4c. Jól eltalált telefon ez, na :)

Szerk: kimaradt, hogy rendszernek LOS 14.1-et használok, ez jött be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#9682) Lacusch69 válasza trialboj (#9680) üzenetére


Lacusch69
tag

Tudom, hogy hülyén hangzik... 😆
De másoknak is jött így helyre a telója, keress vissza a fórumban.
Volt olyan is, akinek az akkucsere oldotta meg.
Készülékcsere: nem tudom mire lecserélni, tkp nekem ez a telefon mindenre elég.
Nem akarom gombokért eladni, és augusztusig nem tudok másikat venni (akkor fut ki az ex-CHF hitelem)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9683) mpierre


mpierre
veterán

Én most próbálom az 10.1 miui-ra váltással orvosolni a mi4s-t. Kezd aksiban gyengülni... hátha.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#9684) kircsi21 válasza Lacusch69 (#9679) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Szia! Küldtem neked pü-t, de végülis itt is megkérdezhetem.

Szóval olvastam a kálváriádat és próbálnék tanulni belőle, hátha sikerül :) . Ez a telefon is eustock-os, mint a tiéd. Még minden eredeti rajta, ahogy vettük 2 évvel ezelőtt. Ebben alapban nyitva van a BL és van rajta TWRP is (eusotck így küldte, de sztem mindet), így az nem világos, hogy neked hol bukott meg egy szimpla "tiszta telepítés" menete!? Most 5.1-es android van rajta, ezt kellene 7.0-ra frissíteni + a legfrissebb MIUIHU ROM. A téma összefoglalót elolvasva az én értelmezésem szerint ennek sima ügynek kellene lennie a már fent lévő TWRP-vel, max. utána bezár a BL, de gyanús, hogy neked ez vhogy nem sikerült. Hol van a buktató?

Még 1 kérdés, látom, hogy a tiéden most a MIUIHU 10.8.8.9 van, ezt jól gondolom, hogy a miui.hu-ról lehet letöletni? (A téma összefoglalós MIUIHU ROM link rossz.)

Előre is köszönöm a választ!

(#9685) mpierre válasza kircsi21 (#9684) üzenetére


mpierre
veterán

A 7-es androidhoz nem jó az 5.1-hez adott twrp. Nem hinném, hogy a mi4s és a mi4c ebben különbözne, mert hardverileg ugyanaz a két telefon. Elsőre azt kell (twrp) fastbootban vagy, recovery-ből kell frissíteni (install zip) utána mehet fel a 7-es androidos rom (install előtt dalvik és cache wipe). Különben szivacs van és csak a kínai romos ügyeskedés fog segíteni, az is csak Mi flash tool-lal... (Én is így jártam. Fel kellett tolni a kínai romot, kérni a BL nyitási kódot hivatalosan, majd nyitás után fastboot-ban felrakni a jó twrp-t, majd utána a romot (xiaomi.eu-s rom van fent nálam))

Innét ki kell keresni a twrp-t - készülék kódneve alapján - azt kell elsőre feltolni.

Azt nem tudom, hogy az 5.1-es twrp megküzd-e a 7.0-hoz való twrp telepítéssel. Erre majd tapasztaltabb válaszol. De az új twrp-nek van egy idegesítő "húzása", hogy 5 sec után zárja a képernyőt, ha nem böksz rá valamire, mondjuk a nyelvválasztásra. Mert értelmezni is kéne, amit kiír apró betűvel.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#9686) kircsi21 válasza mpierre (#9685) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Aha, köszi szépen! Na igen, ez a csavar vhogy kimaradt a témaösszefoglalóból :). Azért megvárom Lacusch69 válaszát is mielőtt nekilátnék, főleg ebben a 7.0 TWRP telepítés ügyben, semmi kedvem féltégla állapotból visszavarázsolni a telefont...

(#9687) Lacusch69 válasza kircsi21 (#9684) üzenetére


Lacusch69
tag

Szia!
Nekem ott siklott félre az egész, hogy nem Mi4c-re való romot próbáltam rátenni az eustockosra.
Mentségemre szóljon, az összefoglaló linkjén keresgéltem, de ott nem volt a mienkre való.
Eszembe sem jutott, hogy régi lehet a link, így (gondoltam nagyon okosan) Mi4 is jó lesz hozzá.
Nem jó...
A 10.8.8.9. beta van most fent, de ennek vannak kisebb hibái, inkább valami újabbat keress.
Ezt nem ismerem, de akár jó is lehet:
https://miui.hu/forum/viewtopic.php?t=3869

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9688) kircsi21 válasza Lacusch69 (#9687) üzenetére


kircsi21
csendes tag

OK, köszi! mpierre írta feljebb, hogy az 5.1-es TWRP-vel nem megy fel a 7-es ROM. Neked ezzel nem volt bajod? A 9659-es hsz-ben azt írod, hogy 3.1.0-ás TWRP-t kell a féltéglás mókolás után felrakni és utána mehet a tetszőleges ROM... Gondolom ez 5.1-es akart lenni, nem? De ha nem is, akkor sem 7.0-hoz való TWRP-vel nyomtad fel a MIUIHU 10-et, ugye? Bocs' a sok kérdésért, de tényleg nincs kedvem teljesen végigjátszani azt, amit neked kellett :) .

(#9689) R.Giskard válasza kircsi21 (#9688) üzenetére


R.Giskard
csendes újonc

Üdv!
Ez a recovery kompatibilis a lollipop és a nougat romokkal is.
https://drive.google.com/open?id=1-o-DRF5lt4cWmZClhPM4sYIQuvROWhY5
fastboot módszerrel vagy twrp-ből is telepíthető.

(#9690) Lacusch69 válasza kircsi21 (#9688) üzenetére


Lacusch69
tag

Nem.
Én az 5.1-es kínai fejlesztői rommal kínlódtam, mert akkor még nem tudtam, hogy külön TWRP kell az 5-öshöz is és a 7-eshez is.
Miután egy lengyel(!!!) fórumról kibogarásztam (isten áldja meg a google translate-et...), hogy az 5.1-hez milyen kell, ment minden, mint a karikacsapás.
Vagyis: ha 5-ös droidod van és a TWRP működik rajta, a 7-es rom felmegy rá. (De ekkor zárja a bootloadert, TWRP kuka, úgyhogy a TWRP-t a 7-es droidon újra kell telepíteni, appból érdemes)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9691) kircsi21 válasza R.Giskard (#9689) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Köszönöm! Asszem' akkor az lesz a legjobb, ha kezdésként ezzel fejbevágom a mostani TWRP-t, biztos ami biztos.

(#9692) kircsi21 válasza Lacusch69 (#9690) üzenetére


kircsi21
csendes tag

OK, értem már, köszönöm szépen! Kicsit ellentmondóak az információk a TWRP-Android verzió összeférhetőséggel kapcsolatosan, de majd akkor a fentebb tanácsolt mindentvivős TWRP-t próbálom használni.

(#9693) kircsi21 válasza kircsi21 (#9692) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Végre akadt egy kis időm és nekiálltam a buherálásnak. Először feltettem az R.Giskard által fentebb linkelt TWRP-t, majd csináltam egy tiszta telepítést és a Lacusch69 által javasolt 10 8.8.30 béta ROM ment rá. Minden flottul ment, nem lett a telóból féltégla egy pillanatra sem :) . Kíváncsi vagyok ez a ROM megoldja-e az akku töltöttség kijelzés problémát. Ha nem, akkor lehet lesz egy akku-csere... Mindenkinek köszönöm a hasznos jótanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#9694) Lacusch69 válasza kircsi21 (#9693) üzenetére


Lacusch69
tag

No, mi a tapasztalatod? (Közben én is felraktam a 8.8.30-at.)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9695) R.Giskard


R.Giskard
csendes újonc

Ínyenceknek: Android 9.0 Pie romok mi4c-re
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=285685
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=286252

(#9696) trialboj


trialboj
őstag

Megkapta a húgom is a 10 es miui-t a 4x-re, mikor én frissítettem, kb 1 hónapja, akkor felajánlotta hogy egy emelt díjjas sms után aktivál valami ingyenes sms szolgáltatást miui felhasználók között...

Akkor még nem érdekelt, de most már lenne értelme, de nem találom, illetve húgom nem is kapott ilyen értesítést.

Érdekelne hogy ez valami kamu dolog volt, vagy annyian használták, hogy bukó lett a xiaominak, esetleg csak ázsiában működik?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9697) kircsi21 válasza Lacusch69 (#9694) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Messzemenő következtetéseket még nem mernék levonni, mert túl sok idő nem telt el, de azt úgy tűnik megoldotta, amiért nekiálltam a mókolásnak. Ami ugye az akku-merülés problémája volt, mivel megesett, hogy egy full töltés után újraindítva hirtelen csak 30%-ot mutatott, majd úgy is maradt egy darabig, aztán egyszer csak hipp-hopp kikapcsolt. Most úgy tűnik szépen olvadnak a százalékok és többszöri újraindítgatásnál sem esik le drasztikusan a töltöttség (kijelzés). Az más kérdés, hogy mennyit bír egy töltéssel, de szerintem azzal sem lesz nagy baj, csak még nem használom rendszeresen, így nem tudom mennyi az annyi. De szerintem 1 napot simán bír és ezt én jónak tartom 2 év után, főleg úgy, hogy tudom a lányom hogy kezelte 2 évig... :)

(#9698) [w]


[w]
őstag

az elmúlt időszakban két kitérőt is tettem, hátha le tudnám váltani érintő (és úgy tűnik akksi) hibás szeretett Mi4C-met, az eredmény eddig teljes kudarc. :(((

A Huawei P20 pro: gyors, de notch-os, a Mi4-nél szarabb képeket készít és böszme nagy...

A Xiaomi Redni Note 5: gyors, szuper akksi, szar képek, de ennek sem tudom megszokni a méretét

Szóval maradnék a mi4-nél, annak ellenére, hogy az akksija szarakodik, erre most elkezdte csinálni ezt:

Van ötletetek arra, hogy miért ragad be órákra az android rendszer, mi okozhatja ezt? :F Nem tud tőle mélyalvásba menni, pedig eddig nem volt ilyen jellegű problémám. :W

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9699) trialboj válasza [w] (#9698) üzenetére


trialboj
őstag

helo helo helo, ez most komoly? a Huawei P20 pro rosszabb képeket készít a 8* kamerájával mint ez a teló? Biztos nem valami replika volt a kezedben? Annak a telefonnak a kamerájára épült a reklám kampánya, nem?

Nekem még nem volt ennél drágább telefonom, ezért nincs mihez viszonyítsam, de nem tűnik hihetőnek hogy a huawei csúcsmobilja nem verné el minden fotós szempontból ezt a lassan 4+ éves modellt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9700) [w] válasza trialboj (#9699) üzenetére


[w]
őstag

nem gondolnám, hogy a Magyar Telekom közbeszerzés útján replikákat értékesít (cégesnek vettük), de tény, hogy manapság bármi előfordulhat és annak az ellenkezője is! :DDD

nekem tökmindegy mi van kampányban, attól még szerintem szar képeket készít. lehet, hogy szélesebb a látószöge, istenkirálycsászár dolog a bokeh (ha valaki erre élvez el) meg a filterek is, ettől még a képek életlenek, a húszcsillió megapixel sem segít, ha a képbe nagyítva eltűnnek a részletek (igazából sosem voltak) és csak elmosódott, agyon zajszűrt olajfestmény marad.
ahogy mondani szokták szosöl médijára ezek tökéletesek, de a mi4c a maga 3+ évével (matekból nem vagyok túl jó, de ha 2015. szeptemberében jelentették meg, akkor az nem 4 éves, ez nem hit kérdése :D) még mindig tetszetősebb képeket készít számomra.

cmdr PETER W. VOLKOV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.