Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Gonz0 válasza TomBall (#9050) üzenetére


Gonz0
tag

Ez általában azt jelenti, hogy a bootloadered nougatos, a kernel amit bootolni akarsz az nem.. vagy fordítva.

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#9052) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Nincs arra valami megoldás hogy automatikusan frissítse az appokat a háttérben az playstore? Nekem nem frissíti, és ahogy neten olvastam nem müködik ez miui alatt.

(#9053) TomBall válasza Gonz0 (#9051) üzenetére


TomBall
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Többszöri próbálgatás után van recovery és 9-es rom a telón (a recoveryt csak Minimal ADB-vel sikerült feltenni).

(#9054) jety91 válasza Bl.Gyo. (#9052) üzenetére


jety91
őstag

Nálam minden probléma nélkül működik :F (MIUI 9.1.3)

(#9055) SirRasor válasza jety91 (#9054) üzenetére


SirRasor
őstag

Hú gyerekek kérhetnék egy kis segítséget?
Édesapámnak odaadtam a telefont és most ismeretlen számként mutatja mindenkinek, amit arról indít. Élőben nem találkozunk egy jódarabig.

Magyar MIUI9 van rajta. Valaki leírná PONTOSAN, hogy melyik menü\almenü-be kell lépni, hogy a hívószám küldést be tudja állítani?

Előre is köszönöm!

Make Love not war!

(#9056) mate1396 válasza SirRasor (#9055) üzenetére


mate1396
tag

MIUI 9 Stabilon:
Beállítás - Rendszeralkalmazások - Telefon - További beállítások - Hívásazonosító - Hívásazonosító és itt lehet választani a 3 közül: Hálózati alapértelmezett, Szám elrejtése, Szám kijelzése

Gyorsabban oda lehet jutni, ha beállítások keresősávjába beírja az ember amit szeretne, ebben az esetben Hívásazonosító címszót :))

Remélem tudtam segíteni!

(#9057) SirRasor válasza mate1396 (#9056) üzenetére


SirRasor
őstag

Hálás köszönet!
:R

Make Love not war!

(#9058) rockarola


rockarola
csendes tag

Sziasztok!

Nekem most ez a ROM van fent: xiaomi.eu_multi_MI4c_V9.1.2.0.NXKCNEI_v9-7.0. A kérdésem a következő: érdemes-e frissíteni a 9.1.3-ra, van-e vmi + amit ad. Ezt a frissítést a telefon felkínálja és letölti, de nem merem automatikusan megfrissíteni, nehogy zárja a bootloadert, vagy fejre álljon a telefon. Aki frissített már, mi a tapasztalat, megy simán, nincs vele gond? Csak azért kérdezem mert elég sokat kínlódtam (igaz az én hibámból) az előző felrakásával és nincs kedvem - időm - elölről kezdeni egy tiszta telepítést.

Köszönöm szépen a válaszokat.

(#9059) Savageboy válasza rockarola (#9058) üzenetére


Savageboy
aktív tag

9.1.2-ről simán ment a frissítés 9.1.3-ra, illetve először a TWRP nem akart bejönni, de ez nem a rom hibája, rendes recovery flashelése után tudtam frissíteni.

(#9060) rockarola válasza Savageboy (#9059) üzenetére


rockarola
csendes tag

Köszönöm :R

(#9061) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a páromnak hogyan tudnám a lebegő messenger ikon értesítést előhozni? Már minden anyám kínját beállítottam rajta, de még így sem akarja ezt a chat fej dolgot csinálni. Nincs valami bevált módszer ami még ilyenkor is tud segíteni ha már minden kötél szakad? Előre is köszi! :R

(#9062) jety91 válasza csodavas (#9061) üzenetére


jety91
őstag

1. Beállítások -> Telepített alkalmazások -> Messenger -> Megjelenítés más alkalmazások felett -> Igen
2. Értesítések és állapotsor -> Alkalmazás értesítések -> Messenger ->Lebegő értesítések Bekapcs

A második résznél tudod a led + lezárt képernyőn megjelenő értesítéseket is beállítani

(#9063) csodavas válasza jety91 (#9062) üzenetére


csodavas
tag

köszi, közben tudod hol volt eldugva a megoldás? A felugró ablakos értesítés ki volt "ikszelve" az egyéb engedélyeknél. Na de azért köszönöm! :K

(#9064) this is life


this is life
Ármester

Sziasztok a miui eu v9.1.3-at erdemes felrakni , mennyire stabil ,mit javitottak illetve rontottak el benne ?
Elore is koszonom a valaszokat .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#9065) cs1rk3 válasza this is life (#9064) üzenetére


cs1rk3
tag

Szia nekem eddig semmi gondom nincs vele telepítés után ajánlok egy újraindítást mert nekem a FB Lite meg a böngésző megfagyott de azóta semmi baj stabil nekem 😛

(#9066) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Mi 4c tulaj vagyok, kínai ROM-mal. Legutóbbi frissítés után elszállt a Google Play Service, így nem futnak számomra fontos appok sem.
A hivatalos howto alapján nyitni akartam a bootloadert EU ROM telepítéshez, de miután Fastbootba léptettem a készüléket és csatlakoztatni próbálom a PC-hez, hallani a sikertelen USB csatlakozás hangot (vizuális értesítés nincs), a szoftverben pedig az 'unlock' gomb inaktív marad.

Valakinek ötlet, hogy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9067) jety91 válasza Ayg0 (#9066) üzenetére


jety91
őstag

Driver problema. Milyen OS-en probalod? Esetleg probald meg hatulra az alaplapba bedugva.

(#9068) this is life válasza cs1rk3 (#9065) üzenetére


this is life
Ármester

Koszi az infot ... Meg hezitalok ,annyira stabilan teszi a dolgat a v9.1.2 hogy a security patch onmagaban nem motival az updatere.. De azert piszkalja a csorom .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#9069) Ayg0 válasza jety91 (#9067) üzenetére


Ayg0
senior tag

OS: W7 HP 64bit, és alapból hátulra volt csatlakoztatva.

Milyen driver kellene neki?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9070) jety91 válasza Ayg0 (#9069) üzenetére


jety91
őstag

rakd fel az mi pc suiteot, azzal felkerul minden ami kell

(#9071) Ayg0 válasza jety91 (#9070) üzenetére


Ayg0
senior tag

Úgy néz ki, hogy mégsem kerül fel minden. :(

A Mi PC Suite első indítása után volt egy vizuális üzenet is, ahol sikertelen USB driver telepítést jelzett, lenyitva annyi plusz infóval, hogy 'Android'. Rágugliztam, és ezt találtam. Nem szerepelt közte a készülékem pontos típusa, így a "Mi 4 Normal USB Driver"-t töltöttem le, és telepítettem, de így sincs változás. :(((

Esetleg még valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9072) jety91 válasza Ayg0 (#9071) üzenetére


jety91
őstag

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

esetleg ezt rakd meg fel, bar sztem ez nem eleg sajnos :(

miflash-t probald meg ki esetleg ha gondolod

[ Szerkesztve ]

(#9073) cs1rk3


cs1rk3
tag

Szerintetek megkapja a telefon. 7.1-es frissítést? Mert gondolom az Oreo biztos nem fog kijönni rá 😃

(#9074) jety91 válasza cs1rk3 (#9073) üzenetére


jety91
őstag

Nem hoz annyi újdonságot, hogy megérje.

De ha nagyon akarsz 8.0-val szórakozni: xda
Lesz elvileg jövő héten 8.1-es build is.

(#9075) Kleroo


Kleroo
veterán

Ahoy!

Gáz van

Mitoolal akartam romot felrakni "sajat rom" betettem melle update zipkent, meg is talalta, minden fasza, twrpben a gyors masolas utan reboot es azota vagy 30perce csak mi logo a fekete kepernyon (bootloop?)
Mit tegyek? :(

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9076) jety91 válasza Kleroo (#9075) üzenetére


jety91
őstag

Ha nem merült még le a teló és van twrp, akkor dobd fel az előző ROM-ot, egy wipe data kíséretében. Gondolom nem jó kernel van alatta (van lollipop-os és nougat-os is).

Ha sikerült, töltsd fel a telefont és keresd meg hogy neked melyikre van szükséged hozzá.

Ha nincs TWRP, akkor addig nyomd a bekapcs gombot míg nem kapcsol ki a telefon (10s asszem), majd dugd töltőre ha kell. Aztán kezd elölről a procedúrát fastboot módban

[ Szerkesztve ]

(#9077) cs1rk3 válasza jety91 (#9074) üzenetére


cs1rk3
tag

Végül is csak pár app miatt gondoltam 😃 plusz Google camera

(#9078) csimpánz válasza Kleroo (#9075) üzenetére


csimpánz
csendes tag

Szia,
Nekem bevált a következő leírás hasonló problémára:
https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/unbrick-restore-hard-bricked-xiaomi-mi4c/

(#9079) Kleroo válasza jety91 (#9076) üzenetére


Kleroo
veterán

Twrp fent van, 3.1.1 , de a telon nincs fent semmilyen rom, igy meg gonsolom nem lehet ra masolni.
A romban nem kene benne lennie kernelnek? De valszeg itt lesz a hiba. Stable 8.1.3rol altam volna at stable 9.1.3ra

:)
Koszi sracok

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9080) g_g_g válasza Kleroo (#9079) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, ezzel az átálással záródik a bootloader és törlődik a TWRP.
Ha a TWRP-be be tudsz még lépni, akkor a számítógépre dugva láthatod a belső tárolót és tudsz rá ROM-ot másolni és telepíteni.

(#9081) Kleroo válasza g_g_g (#9080) üzenetére


Kleroo
veterán

TWRP megmaradt, felmásoltam rá a korábbi romot, felment wipeal mindennel, de a reboot után megint MI logo 20perce :S

Ez így wtf? :D

(BTW továbbra is főbelőném a xiaomi stábot. Vagy legyen pofonegyszerű csereberélni a romokat, vagy csináljanak IOS szinten stabil romokat; de ez hogy órák mennek el rá mindig, mert mindig van vmi...pff.
Régebben egy SGS1 korban csak 1 custom kernel kellett és pöröghettek a romok orrba szákba, nem kellett mindig utánaolvasni hogy is kell, mi változott, stb. Nomeg a 28milliárd féle rom, amiből egyik sem betonstabil. Vagy a global issuek miatt bugos, vagy adott rom miatt bugos, vagy vmi korábbi szemét miatt bugos, vagy még adott dolog nem elég jó benne, vagy szíbja az akksit, vagy,vagy,vagy. Elmorzsolnék egy imát ha átállna mondjuk 2 romra, egy betonstabilra ami félévente frissül,és 99%osan jó, minden működik ahogy egy ilyen hardvertől elvárja az ember, és egy merészebbre ami 2havonta frissül, és kész. De ez, hogy csilliárd rom, csilliárd telefon, házilag pofozgatott miui, hát csoda h ennyire működik ez a felállás. )

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9082) Savageboy válasza Kleroo (#9081) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Gondolom a bootloader lecserélődött az előző telepítésnél a 7.0-s verzióra, azt meg nem fogja szeretni az 5.1-es rom. Vagy tedd fel az új romot (és nyisd a BL-t ha kell), vagy MiFlash-el tegyél fel egy 5.1 alapú fastboot romot, az visszaflasheli az összes szükséges partíciót a régire.

(#9083) Kleroo válasza Savageboy (#9082) üzenetére


Kleroo
veterán

Ahh, de elegem van. Úgy néz ki most már a TWRP is elrepült.

Köszi, megpróbálom, elolvasom hogy smint kell ezt csinálni a sokadik program alól. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9084) Kleroo válasza Kleroo (#9083) üzenetére


Kleroo
veterán

Bootloaderemet nyitni kéne előtte? driverek fent, miflash fent, fastboot rom betallózva, de hiba: remote device is locked

legalább a BL nyitási kérelem gyors volt, kb 20perc, és sms is jött

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9085) g_g_g válasza Kleroo (#9081) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, valószínűleg most záródott a bootloader és nincs TWRP-d.
Szerintem egyáltalán nem bonyolult itt a ROM-olás, csak ez a 5.1-ről 7-es androidra váltás tényleg kicsit macerásabb, kár lenne tagadni.
Kis iránymutatás:

1.
Hivatalos bootloader nyitási kérelem igénylése, majd a bootloader nyitása.
Bootloader nyitása

2.
Megfelelő TWRP telepítése.
(Legegyszerűbb az összefoglalóban lévő Multitool segítségével)

3.
A kiválasztott ROM tiszta telepítése.

Multi (EU) fejlesztői ROM
xiaomi.eu_multi_MI4c_7.12.21_v9-7.0

Multi (EU) stabil ROM
xiaomi.eu_multi_MI4c_V9.1.3.0.NXKCNEI_v9-7.0

MIUIHU ROM
7.12.21 (MIUI 9)

(#9086) Savageboy válasza Kleroo (#9084) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Igen, elvileg az a gond. Illetve a MiFlash-t EDL-ből lehet használni, ha zárt a bootloader. Ha nyitott, akkor mehet fastboot-tal is.

(#9087) Kleroo


Kleroo
veterán

nagyon köszi srácok!

Imádom ezt a közösséget :)

Közben sikerült a bootloader nyitás. megint van twrp.

most akkor mit tegyek? itt tartok:

8.1.3 stable-el üzemelt a teló, elkezdtem felrakni mitoolal a 9.1.3-at (twrp recovery összekötve a PC-vel ahol update néven volt az új rom) minden végigment, de a reboot után MI logo végtelenbe.
TWRP megmaradt. Felmásoltam a 8.1.3 zip-et és twrp-ben rámentem arra hogy installáljam
Végigment, minden fasza, de restart után megint MI logo
TWRP ezúttal elszállt
Bootloader nyitás megoldotta, ismét él a 3.1.1 TWRP.

Szóval akkor most melyik romot szabad feltennem, milyen állapotok uralkodhatnak? :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9088) Savageboy válasza Kleroo (#9087) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hát jó lenne tudni, hogy mit szeretnél feltenni. :)
Szerintem a legfrissebb EU stabil (9.1.3) egy jó választás lehet. Ahhoz, hogy biztosan minden flottul menjen, én először (ha nincs semmi fontos a telefonon) MiFlash-sel feltenném az alapul szolgáló kínai stabil 9.1.3-at, úgy, hogy mindent töröljön a telefonról. Ezután, ha szükséges, nyitnám a bootloadert, majd feltenném fastboot-ból a 3.1.1-es TWRP-t (fastboot flash recovery twrp.img), ehhez persze kell egy minimal ADB. Ezután TWRP-ből már felmehet az EU stabil 9.1.3 a szokásos módon (előtte érdemes lehet wipe-olni a system, data, dalvik/art, cache partíciókat).

[ Szerkesztve ]

(#9089) g_g_g válasza Kleroo (#9087) üzenetére


g_g_g
őstag

A 3.1.1-es TWRP-vel csak a 7-es alapú ROM-ok mennek fel.
Szerintem a 9.1.3 multi stabil jó választás lenne.

(#9090) Kleroo válasza Savageboy (#9088) üzenetére


Kleroo
veterán

Most már kb tok8.
Persze a 9jo lenne, hisz azert lattam neki.
Csak nem tudom most milyen kernel lehet rajta igy, stb, melyik rom tud vegre felmaszni

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9091) jety91 válasza Kleroo (#9090) üzenetére


jety91
őstag

ha jól rémlik miui 8.5.1-nél újabb nougat alapú, annál régebbi lollipop. Tehát nálad lollipop van.

A zip-es megoldásnál az volt nálad a gond, hogy a bootloadert nem "frissítetted". Ahogy fentebb írták rakd fel a kínai 9.1.3-at, majd bootloader nyitás újra, aztán mehet a multi miui.

(#9092) Kleroo válasza jety91 (#9091) üzenetére


Kleroo
veterán

Az akkor gondolom normális h megint csak mi logo a kínai 9.1.3 elrakása után. mindjárt kilövöm, és megint nyitom a BL-t.

A multi eu 9.1.3 hol van? :B

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9093) Savageboy válasza Kleroo (#9092) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#9094) Kleroo válasza Savageboy (#9093) üzenetére


Kleroo
veterán

Danke.
na bootloader megint nyitva, multi felrakve, reboot...
10perce MI logo, de most alul számolgat, mutatja h tölt 8andtoid szöveg+pöttyök) JÓLESZ :D
OMFG végre.
köszönöm mindenkinek :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9095) rasky


rasky
senior tag

(#9096) Kleroo


Kleroo
veterán

Designban szinte pontosan ugyanaz mint a miui8. Fura. Mi5omon nagy valtozas volt.

Es rohadtul szivja az akksit, pedig clean install volt :(

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#9097) jety91 válasza rasky (#9095) üzenetére


jety91
őstag

Pics@ba, tegnap raktam fel újra a 7.1.2-őt :O :DDD

(#9098) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Na, az én akkum is megérett a cserére 1 év után. Észrevettem az utobbi idöben már nem bírja a hajtást mint régebben, plusz 1%-ról 100%-ra töltve csak 2200mAh került bele.

(#9099) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Amúgy aki EZT az akkut tervezi venni, NE tegye mert kamu kapacitás van ráírva kivölröl, többen is szétkapták és megerösítették:

[ Szerkesztve ]

(#9100) bibliator válasza rasky (#9095) üzenetére


bibliator
aktív tag

Köszííí!!!

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.