Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) zsola400 válasza Ayg0 (#9750) üzenetére


zsola400
aktív tag

Play áruház > beállítások > alkalmazások automatikus frissítése > itt pipáld be, hogy ne frissítsen automatikusan!

(#9752) Ayg0 válasza zsola400 (#9751) üzenetére


Ayg0
senior tag

Köszi!

Még egy kérdés mindenkihez: a MIUI klónozás funkció a nevéből adódóan gondolom megkettőzi a kiválasztott programot. Ez csak virtuális (párhuzamosan futtatja ugyanazt a folyamatot), vagy tényleges klónozás, azaz települ még egy ugyanolyan alkalmazás, amin mondjuk büntetlenül ki lehet próbálni egy szoftverfrissítést anélkül, hogy hozzányúlna az eredeti applikációhoz?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9753) Disque válasza Ayg0 (#9750) üzenetére


Disque
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#9754) Lacusch69


Lacusch69
tag

P20 4/64GB-ra váltottam. Magenta 1-ben, némi reklamáció után 43eft, 22 havi részletre... (Az ügyintéző srác qrva jó fej volt)
Ég és föld a különbség a Mi4c-hez képest...

[ Szerkesztve ]

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9755) g_g_g válasza Lacusch69 (#9754) üzenetére


g_g_g
őstag

Mondjuk 3 év a különbség a 2 telefon között, ami ebben a szegmensben rengetegnek számít.
Úgyhogy talán el is várható, hogy ég és föld legyen a különbség.

(#9756) Lacusch69 válasza g_g_g (#9755) üzenetére


Lacusch69
tag

Nézd, én 2évente cserélem a telefonjaimat.
Idáig ez tűnik a legnagyobb ugrásnak, bár a G620 -> Mi4c is nagy különbség volt.
De azért a MIUI 10 testreszabhatóságban lekörözi az EMUI 9-et, nem vitás...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9757) kress


kress
aktív tag

Van aki még 4c-t használ errefelé? Tudtok ajánlani még frissülő ROM-ot hozzá?

A LineageOS leállt a támogatással, de a biztonsági frissítéseket azért nem szeretném elengedni, a teló nálam még bírja gond nélkül,csak emiatt nem akarnám cserélni.

(#9758) mcfly82 válasza kress (#9757) üzenetére


mcfly82
tag

Halihó, én még vagyok :)
Én is Lineage-t használok, és pont ezen morfondíroztam tegnap, le is töltöttem az AICP romot. Még nem telepítettem, de pár napon belül rászánom magam (mindemt lementek, és tiszta telepítéssel.megy majd föl). Úgy látom, ez a rom még rendszeresen frissül.

(#9759) kress válasza mcfly82 (#9758) üzenetére


kress
aktív tag

Akkor legalább ketten vagyunk :D, ha van időd megköszönnék egy visszajelzést ha belaktad az újat :)

Ahogy nézem az AICP egy tuningolt LOS, hogy meddig lesznek új kiadások belőle arról nem sok infót találtam az odlalukon. Elvileg heti kiadások vannak, de az utolsó 02.27-es.

(#9760) mcfly82 válasza kress (#9759) üzenetére


mcfly82
tag

Igen, most kettő heti is kimaradt, lehet annak is itt a vége... :F
Persze, ha rászántam magam, feltettem és belaktam, akkor írok :K

(#9761) l.kiss válasza mcfly82 (#9760) üzenetére


l.kiss
tag

Szervusztok tulajok! Ezt kipróbáltátok már? Érdemes foglalkozni vele? https://www.cyanogenmods.org/forums/topic/lineage-os-16-for-mi-4c-android-pie-9-0-download/ (vagy marad a miui9?)

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#9763) nexusking válasza mcfly82 (#9760) üzenetére


nexusking
aktív tag

Felraktad végül az AICP-t? Bug mentes?

Ha nem, mit lenne még érdemes felrakni a telefonra? Én már jó ideje Resurrection Remix 5.8.4 20170919-et használom, de jó lenne valami frissebb (RR-ből ez az utolsó Official, tudtommal) :O

(#9764) mcfly82 válasza nexusking (#9763) üzenetére


mcfly82
tag

Nem, végüis még nem raktam fel.
Nem tudom mit lenne érdemes, egyre kevesebb ROM van, amit frissítenek.
Most legutóbb azt néztem, hogy a Mokee rom az, ami Pie alapú - elvileg (mérget nem vennék erre), és naponta frissül:
[link]
Lehet megérne egy próbát, de nincs időm mostanában mókolni vele, főleg ha mondjuk bootloader nyitás is képbe jön...

(#9765) nexusking válasza mcfly82 (#9764) üzenetére


nexusking
aktív tag

Én nem is akarom naponta frissíteni, csak kéne rá egy most éppen friss szoftver, ami stabil is.

(#9766) stalker1019


stalker1019
csendes tag

Sziasztok!

AICP-ben valahol be tudom kapcsolni a hívás rögzítést?

(#9767) trialboj


trialboj
őstag

Kevesen vagyunk már, de ez a hülye telefon nem akar tönkre menni, és túl jó hogy lecseréljem :)) gondolom a többiek is így vannak vele :C

Egy kis gondom van azért, hátha tud valaki segíteni. A GPS jelent nem találja mindig. Pontosabban egyből látja hol vagyok, viszont valamiért nem tartja hitelesnek. Pl Stravan van hogy 30 mpig várom hogy kiírja h meg van a jel, pedig ha állok v mozgok, követi a helyzetemet.
Ugyan ez van ingressel is, ami egy gps + mobilnet alapú játék, egyből megtalál, de ott akár 1 percbe is kerülhet amíg valóban hiteles lesz a pozícióm.

Nos nem tudom érthető-e a gond, és van-e rá megoldás, eddig nem volt ilyen probléma, pár hónapja kezdte, amúgy a gps onnantól szépen működik, sosem veszít jelent.
Nem frissítettem mostanában romot (nem is értek hozzá, örülök h visszajött a halálból), talán csak az appok lettek egyre kényesebbek, és ezzel a trükkel kényszerítenek rá hogy lecseréljem a telót?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9768) mcfly82 válasza trialboj (#9767) üzenetére


mcfly82
tag

Pontosan, én is így vagyok vele!!! A kemény mag még itt van :D
(pont ma néztem gearbesten az order historyt, hogy 3 éve április végén vettem a telót. Bakker, lassan ovis lesz :))

Sajnos a GPS problémádra érdemben nem tudok válaszolni, nekem sose volt ilyen.
Talán TWRP-ben egy cache / dalvik cache wipe jót tenne neki (én is pont tegnap csináltam, kezdett érdekes dolgokat produkálni a teló.) Néha nem árt. Vesztenivalód nincs vele, de vigyázz, csak ezek legyenek bepipállva wipe esetén, más (pl. system, vagy data) NE!

[ Szerkesztve ]

(#9769) trialboj válasza mcfly82 (#9768) üzenetére


trialboj
őstag

És ha nekem nincs twrp-m, akkor ezt nem tudom meglépni? zárt a bootloader, és nem sikerült kinyissam...

Amúgy ma elővettem egy régi zte redbull telót, és az említett appok, 5mp alatt pontos pozíciót kaptak, és működőképesek voltak a lakáson belül is, míg az mi4c sajnos a kertben is dadog, és csak hosszas várakozás után hajlandó hitelesíteni az amúgy pontos helyzetet :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9770) morzsa


morzsa
aktív tag

Sziasztok!
Kit ajánlotok, ha akku cseréről van szó? Nem szeretnék Alin kísérletezgetni.
Köszönöm

https://linktr.ee/wbteam21

(#9771) Ayg0 válasza morzsa (#9770) üzenetére


Ayg0
senior tag

Árgép

trialboj

Most raktam vissza egy ismerősömnek a telóhoz kiadott lefrissebb MIUIHU ROM-ot (Linage-ról váltott) hivatalos nyitás nélkül, összvissz kb 20 perc alatt... Szerintem feleslegesen ódzkodsz az alternatív megoldtástól. Csak elsőre tűnik bonyolultnak, és ha elrontottál valamit, mentsvárnak mindig ott a fastboot.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9772) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!
Már feleségem használja a telefont és szeretnék új ROM-ot felrakni neki.
Képbe jött a Lineage OS 16

Ezt simán TWRP-ből lehet telepíteni vagy van valami amire kell figyelni?
Illetve ha jól olvasom a Gapps-ot külön kell installálni.
(nincs olyan ROM verzió ami már tartalmazza a Google alkalmazásokat?)
Ha tudnátok linkeket adni nagyon megköszönném.

Illetve az tudja valaki, hogy ez a ROM támogatja az "okos tok" funkciót?

Előre is köszi.

(#9773) Ayg0 válasza g_g_g (#9772) üzenetére


Ayg0
senior tag

Miről frissítenél/váltalnál?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9774) g_g_g válasza Ayg0 (#9773) üzenetére


g_g_g
őstag

Az utolsó eu stabil.
De délután volt egy kis időm, felraktam egyelőre az utolsó eu dev-et.
Meglátjuk milyen lesz.

(#9775) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Sok idő után én is bejelentkezek. Sajnos a héten cserbenhagyott a samsung A8 telefonom, szóval a szervízlátogatás után felébresztettem a kis mi4c-t. Tavaly elég sokat kellett mókolnom vele, mert sikerült téglásítanom. Ha jól emlékszem akkor a teszpontok összeérintésével és flashelés segítségével sikerült újraéleszteni illetve egy china romot rárakni. Valahogy a china rom annyira nem használható a mindennapokban, szóval az összefoglalóban ajánlott miuihu oldalról töltöttem le és twrp segítségével telepítettem a telefonra egy android 7.0 alapokon fekvő 9.2.1.0 Stabil verziót. Eddig úgy néz ki, hogy kitűnően és gördülékenyen működik a rendszer. A telefont egyébként 2016 őszén vásároltam és ahhoz képest a mai napig megállja a helyét én úgy gondolom. Az akkuja érezhetően nem bír olyan sokat mint régebben, de ettől eltekintve azt kell, hogy mondjam akár elsődleges telefonként is együtt tudnék vele élni. A kamerája szerintem megállja a helyét még a mai napig. Simán vállalható fotókat lehet vele készíteni. Egy akku cserén egyébként gondolkozom, illetve most rendeltem hozzá kínából egy kemény tokot. Aki cserélt már akkut benne, van valami ajánlott típus esetleg aliról? Összegezve úgy gondolom, hogy ez a telefon akármilyen idős is, és nincsenek benne divatos funkciók meg tripla kamerák attól még ez egy jó kis telcsi. Főleg ha belegondolok, hogy az A8 6hónapos és már szervízben van...

(#9776) Ayg0 válasza csodavas (#9775) üzenetére


Ayg0
senior tag

van valami ajánlott típus?

A gyári, honi kiskerből, ahova visszaküldheted ha netán átvertek... :) Árgép

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9777) trialboj válasza csodavas (#9775) üzenetére


trialboj
őstag

Én mondjuk Romániában élek, az itteni aksik kb duplájába kerülnek az ebayes áraknak, de a lényeg hogy én akkor is szívesebben vásárolok egy olyan helyről, ahol előttem majd 300 vásároltak és hagytak pozitív értékelést, mint egy hazaiból, amiről alig tudni valamit. A minap rendeltem, nekem is 3 éves megvan, volt már leejtve, kijelző cserélve, téglásítva, stb, azt leszámítva hogy az akksi miután beesik 20% alá, kb 10 perc böngészéstől meghal, semmi bajom vele.

A kamerája tényleg oké, főleg ha csak instára (ha átgörgeted először telefonon, tök szépek, aztán nagy monitoron, nem hiszed el hogy mennyire más) töltöd fel, vagy telefonon nézegeted, mindig elégedett vagyok a végeredménnyel, egészen addig amíg monitorra nem kerül, ott széthull az egész, szoftveresen nem tudja olyan szépen feldolgozni sajnos, talán a pixelek képesek nagy monitoron is ugyan azt a részletes és éles képet produkálni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9778) csodavas válasza trialboj (#9777) üzenetére


csodavas
tag

Én is inkább a kínából való akku rendelést részesítem előnyben, de nem vagyunk egyformák.
A fotók minőségéről annyit, hogy mint minden telefon ez is szinte csak jó fényviszonyok között alkalmas jó képeket csinálni. És ezt értem egyébként a hiperszuper kamerás mobilokra is, azért egy DSLR mögött még mindig elbújhat bármelyik. Legalábbis szerintem, emiatt biztosan leharapnák a fejemet a huawei fanok, de ez akkor is így van. A monitoron széthullást viszont nem nagyon értem, én pont a hétvégén raktam fel egy képet és szerkesztettem utána lightroom-ban annyira azért nem volt szörnyű a végeredmény. Vagy elképzelhető, hogy ez is ROM függő lenne? Érdekes.

(#9779) trialboj


trialboj
őstag

Megejtettem az akksi cserét, minden működik, a lenti linken található az angol ebayes eladó, villám gyorsan megjött.

A lényeg, valami zizeg/mozog a telefonban, gondoltam most hogy szétszedem majd rájövök, de nem sikerült megtalálja, aztán néztem a kamerát, és eléggé mozog a lencse, ebben van képstabi? Nincs valami ötlet mi okozhatja? Leszedett alaplap hátlappal, nagyon zizgett ha kocátoltam, ha visszacsavaroztam már kevésbé, de még mindig hallható.
Nem akkora gond, de erősen rájátszik, az olcsó gagyi telefon érzetre, ami azért gond, mert amúgy minőségi tokban használom, és jó érzés megfogni, csak néha mikor asztalra leteszem hallom azt a pici rezgést v zizgést hogy mozog benne valami, de nincs meg hogy micsoda (nem egy letört műanyag darab.)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9780) csodavas válasza trialboj (#9779) üzenetére


csodavas
tag

Igen a kamera lencse hangja is. A redmi4x is csinálta, sőt mot az A8 is csinálja, de ismerősi körben a samsungok is, meg ájfonok kamerája is ilyen. Aggodalomra semmi ok!

(#9781) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

A hétvégén felcsatlakoztam WiFi-re a telóval, és azóta a Linage 14, egész pontosan a Play nem hajlandó frissíteni az alkalmazásokat mobilnetről, hanem "letöltés függőben..." állapottal várakozik.
A program beállításaiban az Alkalmazásletöltési preferencia / Bármilyen hálózaton keresztül -re van /volt állítva, újra is lett indítva utána (biztos, ami biztos), de nincs változás. Anno MIUI-val is csinált ilyet, ergo valami általános, Androidos sz*rság lehet.

Más is találkozott már ezzel? Van rá megoldás, vagy kuka a rendszer, és újra kell telepíteni?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9782) trialboj


trialboj
őstag

Segítsetek pls.

Kicseréltem az akksit, már vagy egy hete, de csak ugyan úgy merül ez a telefon :((((( Szinte pont úgy, 20% ig tűrhető sebességgel, aztán 19 ről 10-20 perc alatt 10 alá és onnantól 3-5 percenként 1%.

Nem tudom elhinni, ha rossz lenne az aksi, akkor végig gyorsan merülne, nem csak 20% alatt, de pont azt csinálja mint a másik akksi ami 3 v 4 éves.

Nem tudok új romot rakni rá, főleg mert nincs backup telefonom, és ha téglásítom nincs is terv mire váltsak (pixel 3A az álom teló,[m\anyag, könnyű, nincs notch, legjobb és legfrissebb rom, best camera ever, minőségi érzés, mégis éppen megfizethető] de azt nem lehet kapni Romániában).

Van valami módszer hogy megoldjam a factory resetet úgy hogy magától visszarakja az appokat amelyek jelenleg rajta vannak ?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9783) elmo válasza trialboj (#9782) üzenetére


elmo
aktív tag

Itt valami fogalomzavar van, vagy csak én nem értem, hogy mit szeretnél. Ha factory reset-et nyomsz, akkor nem téglásítod, visszaáll a "gyári" üres rendszer (vagyis ami épp rajta van). Magától egyik rendszer sem fogja visszarakni az alkalmazásokat, ezt Neked kell megtenned. Előtte mentsd le (MIUI-nek is van backup funkciója, vagy felraksz egy alkalmazást).

Én is rendeltem új akksit, de még nem jött meg; sima ügy cserélni? Láttam videót, az alapján fogom, de kicsit izgulok. ;-)

(#9784) trialboj válasza elmo (#9783) üzenetére


trialboj
őstag

Cserélni nem nehéz, egyedül a hátlap lepattintása lehet macerásabb ha elsőre csinálod, és nincsenek cuccaid hozzá, valami műanyag kell, ami erős, pl gitár pengető, fémmel nem érdemes neki menni mert az nyomot hagy. A körmöd is elég lehet, de na, az mégsem erre van :P

--

A téglásítást arra értem, hogy nyilván az lenne az első tanács hogy rakjak fel egy jobb / frisseb/ nem kínai romot...

Ha sikerül lecserélnem majd lehet megpróbálom a rom cserét is, ez a merülés már nem túl elfogadható, illetve a beszélgetés hangereje sem valami csodás, főleg városban, igaz nem tudom milyen egy modern telefonnak a hangja, de pl a fényerőben is buktam mert nem eredeti kijelzőt vettem rá, és nem tudtam hogy ez egy fontos hátrány lehet.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9785) trialboj válasza trialboj (#9777) üzenetére


trialboj
őstag

Ne vásároljatok innen akksit, ez tuti nem jó.

Lehet hogy a telefon nem 100as már, de ez az akksi kuka, 36%ot esett 8 óra alatt éjszaka a telefon, 1 órát sem használom, és megdöglik 1 nap alatt, ma éppen hogy ébresztett, majd kikapcsolt. Még képet sem tudtam lőni a durva merülési görbéről.

Ma még tolok egy tesztet, hogy legyen 2 képem, és mehet a "pereskedés" ebayen. Belátom jobb lett volna picit drágábban megvenni itthon, habár lehet akkor sem kapnám vissza könnyebben a pénzem, illetve a retúrt ott is én állom.

Azért sajnálom, mert a telefon még mindig elég lenne ha rendesen merülne, még legalább 1 évet használnám.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9786) Proliant válasza trialboj (#9785) üzenetére


Proliant
csendes tag

Én egy Nohon BM35 boldog tulajdonosa vagyok idén január vége óta. Egyelőre perfekt. Az én használati szokásaimmal a 4óra SOT megvan vele.

Amúgy hosszú szülés volt, mert én is egy "eredetire hasonlító" aksit rendeltem kezdésnek 2018. szeptemberében, ami sikeresen meg is jött november elejére. Viszont annyira gyalázatosan szemét és hulladék egy cucc volt, hogy még csak be sem kapcsolt vele a telefon. Visszakértem a pénzt a kínaitól és rendeltem marhagyorsan egy Nohon-t (a feedback-ek alapján). Pechre ez viszont már beleesett a karácsonyi szezonba, így igencsak nagy késéssel idén január végén érkezett meg az új aksi. De azóta hasít mint a pusztulat és új életet kapott tőle a telefon. A marhahosszú szállítási időt kis mértékben kompenzálta a karácsonyi akciós ár (9.3 dollár), de odaadtam volna a dupláját is, csak ne kellett volna nem tervezetten 4 hónapot szívnom az eredeti döglődő aksival, ami a 40%-os lemerültséget elérve random kikapcsolgatta a telót... igen sokat káromkodtam akkoriban miatta.

(#9787) trialboj válasza Proliant (#9786) üzenetére


trialboj
őstag

PFÁJ hallod, ma reggel elolvastam amit írtál, elmentem tekerni stravaval, előveszem hogy lőjek egy képet, erre kikapcsol a teló 60+% on. Bekapcsolom, a MI logo megjelenik, majd kikapcsol.

Hazahoztam beraktam tölteni felment 100ra, bekapcsolom működik, letornáztam 87 körülire, állt pár órát, majd mikor elővettem hogy hallgassak egy kis zenét spotifyon kikapcsol, itt sem kapcsolt vissza, csak ha rádugtam a töltőre, lehúzom, megint spotify indít, megint meghal. :O :O

Ez hihetetlen, a pixel 3a-t néztem ki következőnek, de azt kész agyrém megrendelni, pláne hogy most 60 euróval drágább mint 2 hete volt :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9788) Proliant válasza trialboj (#9787) üzenetére


Proliant
csendes tag

Nálam a telónak az égvilágon semmi baja, minden problémámat a döglődő aksi okozta. Valahol egy felemelő érzés látni azt hogy 1%-os töltöttségnél még pont van időm elrohanni a töltőig és addig nem kapcsol ki a teló :)

Amúgy a random kikapcsolásnak is megvolt az indoka. Amikor elindítasz egy app-ot, akkor a processzor kap egy "boost"-ot, bekapcsolja az izmosabb procimagokat hogy azzal minél gyorsabban el tudja végezni a műveletet. Ez viszont egy komolyabb feszültséglecuppantással jár, amit a haldokló aksi már nem bír elviselni (nem képes leadni) és így lehal/kikapcsol. Anno volt ilyenből botrány is az iphone-oknál, ahol szoftveres "lassítással" orvosolták az ilyet, nem engedték hogy maximálisan felpörögjön a proci, így az nem tudott akkorát cuppantani amitől az aksi összezuhan. Természetesen mindenki jogosan anyázott akkoriban, hogy az apple lassítja a telefonokat és de tényleg. Más szemszögből nézve ez viszont valahol egy védelem volt a felhasználónak is, mert így igaz lassabb lett a telója, de legalább nem kapcsolt ki és grátiszként így nem szidta közben az almáéknak a prostitúcióból élő édesanyját. Nálad is amikor bekapcsolod a kamerát, akkor bekapcsolásra kerül egy plusz fogyasztó (a kamera) ami eddig nem volt és a "hirtelen" jött terhelést már nem bírja el az aksi.

(#9789) trialboj válasza Proliant (#9788) üzenetére


trialboj
őstag

Értem, ez szopóka, ha biztos lennék benne, hogy rá tudok erőltetni egy eus romot, még futnék egy kört az aksival, de így félek, hogy semmi értelme nem lenne.

Amúgy már 1 órája bújom a pixel 3a vs s10e kamera összehasonlító cikkeket, ez az MI4C nem tudom miből készült, de bitang jó kamerája van, én szerintem a két fent említett darab nem készít sokkal jobb képet. Egy galaxy A50 meg kritikán aluli amit a fűvel, vagy egyéb apró részletekkel művel.

Lehet érdemes lenne megnéznem egy újabb xiaomi modellt is (csak ne lenne mániájuk a kiskezű kínaiaknak hogy 6"től kezdik a telefon méreteket), de azért valamit tudnak, mert ez egy 2015 telefon, és 19 ben is vállalható képet lő, úgy hogy már megjelenéskor sem volt flagship.

Vigyázz rá, ha a tied jó állapotban van, és sokáig hasznos társad marad.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9790) Schimi070 válasza trialboj (#9789) üzenetére


Schimi070
tag

Én a helyedben futnék még egy kőrt az aksival, persze csak akkor, ha különben a teló jó állapotban van. Az enyém két és fél éves, újkorától flipes tokban van, párszor leesett, de nem lett baja, a kijelzőn kemény fólia van és olyan kívülről mint egy új. Aránylag sokat használom net megosztásra is. Az aksi kálváriámról korábban írtam, most egy másfél éve rendelt van benne, de a hűtőszekrényben figyel egy tavaly év végén rendelt aksi, biztos ami biztos alapon. Kíváncsi vagyok a 4C meddig fogja tenni a dolgát, és tudok vele vállalható képet készíteni. Ugyan néha elcsábulok, keresem az utódot, de rájövök ezt még használnom kell.:-))

(#9791) trialboj válasza Schimi070 (#9790) üzenetére


trialboj
őstag

Nem tudom ezt olvasható-e, de ott leírtam, és bemutattam h valami gugli app szívja az aksit, brutál módon. Nem sikerült rájönnöm hogy mi az, de gondolom azzal van összefüggésben hogy kínai rom, és utólag kellett google playt telepítenem.

Most valamennyire kordában tartja a merülést az állandó battery saver mód, de ez így nem állapot, bármit csinálok szívja az aksit, csak akkor nem merül jelentősen ha nem piszkálom.

Mivel nincs már buta backup telóm se, nem merek nekiugrani még 1 miui/rom mókolásnak, pedig az 88% hogy megoldaná a problémát, de mivel már alig van mi4c tulaj félek hogy egyedül maradok egy hibaüzenettel, és téglásítom véglegesen.

Ha meglesz az utód, kísérlet szempontjából megpróbálkozok majd vele. Addig meg így jártam.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9792) Schimi070 válasza trialboj (#9791) üzenetére


Schimi070
tag

Így már érthető hogy nem akarsz nagyon belebonyolódni az aksi cserébe, bár az is lehet megoldaná a problémát egy jó aksi. Viszont ilyen problémák után, bármikor végleg behalhat.

(#9793) [w] válasza trialboj (#9785) üzenetére


[w]
őstag

korábban többször, többen is linkeltünk aliról NOHON akksit, ami eddig kb. mindenkinél bevált, még ha nem is a patent gyári szintet hozza.

de csak sikerült a leghitványabb hamisítványt kifognod, aminek a termékképein még az is jól látszik, hogy a gyártás ideje 2017/05/09.

most, hogy a tanulópénzt kicsengetted, nyiss dispute-ot és kérd vissza, aztán rendelheted a normális minőségű Nohon-t, hogy legalább részben megnyugodjon a lelked.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9794) trialboj


trialboj
őstag

Nem az akksi a hibás, leírtam többször is. 3. alkalommal töröltem mindent, most naponta 1 appot rakok fel, és figyelem hogy jobban merül-e, eddig minden rendben van, teljesen korrektül működik. Youtube, komoot, és google image app nincs fent a jelentősebb appok közül, lehet ezek miatt őrül meg, és tartja ébren a telefont. Vagy valami nagyon banális beállítás, amit én valamiért alapból bekapcsoltam, most kb semmihez nem nyúltam, első nap, még a swiftkeyt sem mertem felrakni :F

A tanulópénz nekem az volt, hogy megértettem, 4 éves telefonra nem érdemes költeni, mert már úgysem kapod vissza azt a sebességet és üzemidőt mint az elején, az appok fejlődtek, több kraft kell nekik, amit a régi proci sokkal nehezebben dolgoz fel. Még ragaszkodom a telefonhoz, mert jó társam volt, de több pénzt nem költenék rá.

Ha lesz majd 1 új telóm, megpróbálom visszabuherálni rá a global romot, csak gyakorlás képpen, majd télen :)

Továbbra is remek képeket lő, nagyon szép naplementéken kattintottam a héten, ez a fő oka hogy szeretem és nehezen válok meg tőle.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9795) Ayg0 válasza trialboj (#9794) üzenetére


Ayg0
senior tag

De miért pont a szutyok global-t? Mazochista vagy? :U

A Linage 16 Android 9 alapú, és még kap update-t. A MIUI-hoz viszonyítva alacsony erőforrásigényű, és olyan Open Gapps pakkot raksz fel hozzá, amilyet szeretnél.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9796) g_g_g válasza Ayg0 (#9795) üzenetére


g_g_g
őstag

Azt hiszem délután megpróbálom felrakni ezt a ROM-ot a telefonra.
Azt esetleg meg tudod mondani (vagy bárki más), hogy az ún. okos tok mód működik ezen a ROM-on?
(mágneses flip tok, automatikusan oldja és zárja a kijelzőt)

Ha jól értem, akkor TWRP-ben full wipe (Dalvik/ART Cache, Cache, Data, Internal Storage, System), majd PC-ről felmásolom a ROM-ot és Gapps zip-et és utána sima install.

Előre is köszi.

(#9797) g_g_g


g_g_g
őstag

Megakadtam a telepítéssel.
Ez a ROM:
lineage-16.0-20190204-UNOFFICIAL-libra.zip

Ez a TWRP:
TWRP

Hibaüzenet:

Valakinek ötlet merre tovább?

Köszönöm.

(#9798) g_g_g válasza g_g_g (#9797) üzenetére


g_g_g
őstag

Közben úgy néz ki sikerült.
Rossz volt a TWRP.

Ezzel ment: TWRP

(#9799) trialboj


trialboj
őstag

Király vagy!

Senki nem kérdezte, de gondoltam megemlítem, hogy 3. nekifutásra sikerült elhárítani a fura google service keep awake funkcióját, nem tudom mi volt a hiba, most egyenként kezdtem felinstallálni az appokat, 2-3 egyszerre majd 1 napig teszteltem, szépen működik azóta nem merül túl gyorsan, habár egy rendes rom talán még tovább javítana rajta.
Nm hiszem hogy lesz még 1 telefonom amit ilyen sok idén keresztül életben tudok majd tartani.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9800) Ayg0 válasza g_g_g (#9798) üzenetére


Ayg0
senior tag

Szép munka! Motiváció gyanánt lősz ide pár képet a 16-ról, amíg ráveszem magam, hogy frissítsem a 14-es verzióm? :)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.