Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) csodavas válasza Savageboy (#9446) üzenetére


csodavas
tag

A hátlapot leszedtem, és persze szembesültem vele hogy nincs itthon ekkorka csavarhúzóm. És ez a tesztpont dolog, ez mit jelent? Mit kell vele csinálni?

(#9452) Savageboy válasza csodavas (#9451) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hasonlóan kell, mint ebben a videóban, csak a tesztpontok máshol vannak (az előző kommentemben láthatod a képen).

(#9453) trialboj válasza trialboj (#9192) üzenetére


trialboj
őstag

Üdv,

Már rég megjött a csere kijelző de nem találtam senkit aki baráti áron beszerelné szóval muszáj nekem megpróbálni.

EZT AJánlottátok,. szóval megvettem, nagyon hálás lennék, ha valaki mellékelne egy videót amiben pont ezt a folyamatot mutatják be, illetve adna pár tippet mire kell nagyon figyelni.
Szeretek barkácsolni és javítgatni, de egy telefon, túl komplex nekem, ezért ilyen téren kezdő vagyok.

Óriási köszönet bárki segít!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9454) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Lehet,hogy le van írva valahol,de nem találom. :B

Majd egy éves LineageOS rendszer volt a telón,gondoltam nyomok rá egy OTA frissítést,ha már van.. Újraindt,jön a TWRP,aztán sehova.. Gondoltam biztos akkor manuálisan kéne feltolni a frissítést amit leszedett,de nem találom,nincs semmi "update" mappa. Kikapcs,vissza,megint TWRP.. Szóval nem boot-ol.
Mi a megoldás? Ha lehet,legalább a képeim maradjanak meg rajta,ha maga a rendszer nem is visszaállítható már.

Köszi előre is :R

(#9455) jety91 válasza BRIKLY (#9454) üzenetére


jety91
őstag

/data/lineageos_update mappaba kerupnek a frissitesek ha jol remlik

(#9456) BRIKLY válasza jety91 (#9455) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nincs ilyen mappa nálam. :N

(#9457) jety91 válasza BRIKLY (#9456) üzenetére


jety91
őstag

fura, en ma raktam fel a szombati updatet reggel ebbol a mappabol :(

(#9458) XtremLor válasza BRIKLY (#9454) üzenetére


XtremLor
őstag

[link]

Az update pedig ott van ahol a kollega irta.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9459) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Lehet valahogy véletlenül törlésre került az update fájl, velem is elöfordult, de már nem emlékszem hogyan. Lekellett töltenem mégegyszer hogy ott legyen megint...

(#9460) csodavas


csodavas
tag

Telefon szétszedve, teszpont érintés megtörtént, csatlakozás a laptophoz megtörtént. Eszközkezelőben megjelenik. Kérdésem a következő lenne, ilyenkor mi a további teendő? Miflash progival nem jutottam tovább. Valami ötlet? Úgy érzem már nem kellene sok ahhoz, hogy újra az élők között legyen ez a kis színes regényhős...

(#9461) Savageboy válasza csodavas (#9460) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Kell egy fastboot (.tar.gz formátumú letöltéskor) rom, amit ki kell tömöríteni (először egy tar-t kapsz a fájlt megnyitva, de azt a tar-t is meg kell nyitni, és úgy kitömöríteni, mondjuk 7zip-pel), lehetőleg valami egyszerű elérésű úton legyen elérhető (pl.: C:\rom), majd ezt a mappát kell betallózni a MiFlash-ben és ráflashelni a telefonra. Ha sikerült a tesztponttal EDL-be tenni a telefont, akkor a MiFlash-nek is látnia kellene valamelyik COM porton (meg kell jelenjen ott az egyik sorban), referenciaként itt van pár kép, hogy Redmi Note 3-nál hogy is néz ki ez. Ha sikeres a flashelés, azt kiírja a MiFlash, ezután újra lehet indítani a telefont a power gomb hosszan nyomásával, és elvileg gyári állapotban indul újra a készülék.

Szerk.: mondjuk lehet fastboot romot most nehezebb lesz a szokásosnál beszerezni, mivel épp valami szerverkarbantartás miatt nem elérhetőek a romok a Miui oldalán...

[ Szerkesztve ]

(#9462) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Bár érdekes, ahogy nézem csak az oldalról tűntek el a linkek, de maguk a romok letölthetőek jelenleg is, a MIUI fórumban levő linkeken keresztül... Hogy ennek így mi értelme... :F Pl. itt a V9.5.2.0.NXKCNFA China Stable rom.

(#9463) csodavas válasza Savageboy (#9462) üzenetére


csodavas
tag

Reggel megpróbáltam egy régebbi rommal azzal nem sikerült, erorrt írt, de majd délutân megpróbálom ezzel amit linkeltél. Utána jelentkezem. :R

(#9464) csodavas válasza csodavas (#9463) üzenetére


csodavas
tag


Nagyon nagy köszi a segítségért!!!!! Sikerült működésre bírni. Majd jövök még kérdezősködni, hogy akkor ezután mi a teendő. Gondolom bootloader nyitás, twrp...stb stb

(#9465) BRIKLY válasza jety91 (#9457) üzenetére


BRIKLY
veterán

(#9466) csodavas válasza csodavas (#9464) üzenetére


csodavas
tag

Bootloadert nyitás jelen pillanatban bonyolultabb dolognak tűnik mint életre kelteni a telefont. A sim kártyámhoz rendelt mi fiók az ugyebár a saját telefonomban van (redmi4x) arról már egyszer elindítottam ezt a nyitási kérelmet. Tehát, most ha újra el akarom kezdeni akkor nem is tudom kitölteni a xiaomi oldalán a nyitási kérelmet, mivel egyből az unlock letöltéshez visz. Vakarom egy kicsit a fejem, mert most nem értem, hogy mi lenne a megoldás. Új fiók, új telefonszám? Vagy hogy is van ez? :U

(#9467) Savageboy válasza csodavas (#9466) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Egy accounttal lehet több telefont is nyitni, pontosan nem emlékszem már a korlátozásokra, de nem feltétlenül kell másik SIM/Mi account. Persze később lehet egyszerűbb, ha külön Mi accounttal csinálod, főleg ha más fogja használni MIUI-val.

(#9468) janakbacsi válasza Savageboy (#9467) üzenetére


janakbacsi
őstag

Havonta egy telefon nyitható az adott mi account-al.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#9469) csodavas válasza janakbacsi (#9468) üzenetére


csodavas
tag

Én már régebben kértem meg a nyitási engedélyt, azóta nem használtam fel. Most ha nyitni akarnék akkor ez a kép fogad.
Most ugye átraktam a mi4c-be a sim kártyát, kivárom ezt a 3 napot, hátha csak ezzel van a baj.

(#9470) Bl.Gyo. válasza csodavas (#9469) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Kérd újra.

(#9471) csodavas válasza Bl.Gyo. (#9470) üzenetére


csodavas
tag

Na de azt nem birom. Mert nem adja fel azt az oldalt ahol ki kellene tölteni a kérelmet.

(#9472) csodavas válasza csodavas (#9471) üzenetére


csodavas
tag

Csak simán feldobja a download mi unlock oldalt, letöltöm a becsomagolt fájlt de nem megz tovàbb a kérelmező oldalra...

(#9473) Disque válasza csodavas (#9472) üzenetére


Disque
aktív tag

Miután a telefont hozzárendelted a MI fiókodhoz, várni kell 3 napot, addig nem nyitható elvileg.

(#9474) csodavas válasza Disque (#9473) üzenetére


csodavas
tag

Tegnap este hozzárendeltem az acc-hoz. Akkor estétől indult a 3 nap. Hétfő, kedd körül megpróbálom kinyitni. Mondjuk tétje már nincs a dolognak, mert csak tartalék telefon, de azért szeretném ha normális rom lenne rajta, magyar nyelvvel.

(#9475) trialboj válasza trialboj (#9453) üzenetére


trialboj
őstag

Valaki erre?

Telefon szétszedés összerakásos videó?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9476) bibliator válasza trialboj (#9475) üzenetére


bibliator
aktív tag

Ha a youtube-n nem találtál, akkor nem is nagyon létezik ilyen video

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#9477) BRIKLY válasza trialboj (#9475) üzenetére


BRIKLY
veterán

(#9478) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
EU rom telepítéséhez kell Bootloadert nyitni?
melyik az a rom amit a készülékről looader nyitás nélkül fel lehet tenni.
Még az 5.1 rendszer van fent.

(#9479) g_g_g válasza csongi (#9478) üzenetére


g_g_g
őstag

Igen, EU ROM-ot csak nyitott bootloaderrel lehet feltenni. Most pontosan milyen ROM-on vagy?

(#9480) csongi válasza g_g_g (#9479) üzenetére


csongi
veterán

(#9481) g_g_g válasza csongi (#9480) üzenetére


g_g_g
őstag

Ennek nyitva van a bootloader-re.

De összefoglalóban van leírás az ellenőrzéaről.

Frissíthetsz stabil EU ROM-ra, de utána záródni fog a bl.

Érdemes mihamarabb igényelni a hivatalos nyitási engedélyt.

Minden le van írva az összefoglalóban linkekkel.

(#9482) csongi válasza g_g_g (#9481) üzenetére


csongi
veterán

Koszi...!

(#9483) trialboj


trialboj
őstag

Nekiálltam kicserélni a telefen testet, és tök jól ment egészen addig a pointing amíg nem találkoztam a vibrációs motorral, és mivel a videóban erről nincs szó nem tudom hogy kellene kijöjjön. 2 lábacska fogja, de óvatosan feszegetve nem akart kipattanni, illetve azt sem létom hogy csatlakozik ez bármihez is.

Ragasztva is van? hajszárítózni kell, v mi a teendő?

Nagyon jól jönne a segítség, mert jelenleg nem tudok tovább lépni.

Képekkel

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9484) Savageboy válasza trialboj (#9483) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Itt azt írja valaki, hogy melegíteni kellett, és utána le tudta szedni egy vékony pengével.

(#9485) trialboj válasza Savageboy (#9484) üzenetére


trialboj
őstag

KÖSZÖNÖM.

Sikerült összeraknom és már be is röffentettem. rezgő motor ledek, működnek. még hangot próbálok, utána összecsavarozom teljesen.

Van más amit fontos lenne ellenőrizni előtte?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9486) trialboj válasza trialboj (#9485) üzenetére


trialboj
őstag

Fél éves projektet zártam most le :)) aminek a nagy része nem túl aktív keresésből állt, senkit nem találtam és már nem is bánom.

Úgy tűnik minden működik, a kérdésem viszont annyi hogy erre nem kapok hivatalos /automatikus frissítést? 5ös droid van rajta 8.2 es miui val. Nem találok régió állítást, hogy trükközni tudjak vele. Tudom hogy régi telefon, de 3gb os, és ha frissíthető akkor használnám is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9487) Savageboy válasza trialboj (#9486) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Kell rá legyen naprakész (többé-kevésbé, mert most azt hiszem a 10-es MIUI reszelgetése miatt egy ideje leálltak a heti frissítésekkel) 7-es alapú rom. Ha viszont Lollipopról Nougatra frissítenél, akkor először intézd el, hogy legyen bootloader nyitási jogod a MIUI accountodon, máskülönben csak a kínai (angolul azért tudó) romot tudod rá feltenni, magyarul is tudó Xiaomi.EU romot nem.

(#9488) trialboj válasza Savageboy (#9487) üzenetére


trialboj
őstag

Elnézést a butának tűnő kérdésért, de első sorban az érdekelne hogy van értelme a frissítgetésnek?

Lehet 9.5 miui, lollipop android alapon?

A kínai angolul tudó rom azt jelenti hogy korrekt angol, vagy gagyin fordított szemét? Ezt manuális kell rá feltolni, vagy el lehet érni hogy valahogy felajánlja?

Lent írtam hogy mekkora szenvedés volt ez az amúgy egyszerű művelet, nem szeretném szoftveresen kinyírni a telót, főleg ha nagyon nincs is különbség, csak annyi hogy frissebb.

Köszönet a segítségért.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9489) Savageboy válasza trialboj (#9488) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Ha elégedett vagy a jelenlegi rendszerrel, akkor nyilván nem kötelező frissíteni. Újabb biztonsági patch-ek, feature-ök miatt megérheti esetleg.

Fejből most nem tudom melyik volt a legutolsó 5.1 alapú rom, de nyilván az is feltehető, mondjuk ott a MIUI verzió nyilván régebbi lesz.

A hivatalos kínai romban normális angol nyelv van, mondjuk 1-2 kínai alkalmazás is lehet benne értelemszerűen.

Nem tudom milyen romod van most fent, ha a frissítés alkalmazás nem talál update-et, akkor valószínűleg nem gyári. Ezesetben a legbiztosabb szerintem EDL-ből feltolni a gyári romot (utána lehet esetleg BL-t nyitni, TWRP-t flashelni, majd abból EU romot feltenni).

Szoftveresen elég nehéz hazavágni a telefont, szerencsére az EDL módból általában feléleszthető.

(#9490) trialboj válasza Savageboy (#9489) üzenetére


trialboj
őstag

Itt egy kép jelenleg mi van rajta.

Na most olyan nagyon semmi sem hiányzik, habár a 9 es miuiban van pár cucc ami jól jönne pl split screen.

Erről az androidról nem lehet 9es miuit frissíteni?

Gyári romból melyik verziót kellene ráraknom, hogy onnantól automatikus frissítést kapjak? BootLoader nyitás nélkül nem megy? Nekem angol nyelv kell, nem érdekel semmilyen más ország v ficsőr, ha nem korlátoz a kínai hivatalos rom, akkor azzal is elvagyok.

Ismét hálás köszönet.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9491) g_g_g válasza trialboj (#9490) üzenetére


g_g_g
őstag

Most stabil EU ROM van rajta, ezt frissítheted a leújabb EU stabilra TWRP segítségével. Összefoglalóban a menete. Frissítés után fogja a bootloadert zárni. Használni tudod így, de bl nyitás nélkül se TWRP, se ROOT, se további frissítés. Hivatalosan igényeld a bl nyitást, utána TWRP telepítése és fogsz OTA-n frissülni.

Érdemes ezt megcsinálni, hidd el nem annyira bonyolult.

(#9492) trialboj válasza g_g_g (#9491) üzenetére


trialboj
őstag

Ok, ok ez jól hangzik, kivéve a bootloader igénylést :)) azt még nem csináltam.

Nem tudom te hol csekkolod melyik verzió mikori és mit mire lehet frissíteni, az összefoglalóban erre "Multi stabil verzió (Android 7.0):" a ROM ra frissíthetem a jelenlegi állapotról? sansos hogy nem, az túl egyszerű lenne.
Csak mert nekem 5.1 es android és 8.xx miui van.

Nagyon hálás lennék egy biztonságos linkért az EU stabil romhoz, amiről beszéltél.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9493) g_g_g válasza trialboj (#9492) üzenetére


g_g_g
őstag

Pedig frissítheted egyből a legfrissebb ROM-ra.

Mindenképpen az ún. "Tiszta telepítés" az ajánlott a verzióváltás miatt.

Ez azt jelenti, hogy minden adat törlődni fog, tiszta rendszert kapsz majd.

ROM letöltése:

xiaomi.eu_multi_MI4c_V9.5.2.0

Telepítés után kell majd nyitnod a Bootloadert és a nyitás után telepíteni a TWRP-t.

Bootloader nyitás: Leírás

Ez manapság már gyorsan működik, tapasztalat szerint néhány óra alatt megjön az engedély.

De az összefoglaló végén a "MIUI8 (Android 5.1) - MIUI9 (Android 7.0) átállás" alatt találsz még infót.

[ Szerkesztve ]

(#9494) trialboj válasza g_g_g (#9493) üzenetére


trialboj
őstag

Nagyon király vagy, köszönöm szépen. Holnap meg is próbálom.

Töröltem a régi Mi accot a telefonból, de nem töröltem magát az accot, remélem nem lesz kapcsolat a telepítés után.

Ha minden jól megy a legnagyobb bajom az legyen hogy hol találok hozzá egy jófajta tokot :)

Kösz még1x.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9495) atv72


atv72
tag

Sziasztok,

korábban belefogtam egy rom frissítésbe, de elakadtam és sajnos nem volt időm rendbe tenni. Most csak nekiugranék itt nyáron. Leírom hol tartok, kérem, segítsetek.

Sokáig 5.1-el használt 2/16-ost szerettem volna ezzel (Multi stabil verzió (Android 7.0)) újratelepíteni. TWRP volt fenn, ezért haladtam az összefoglalóban lévő (Új ROM telepítése, "Tiszta telepítés" : (TWRP megléte szükséges)) a bolondbiztos leírás szerint. A TWRP-ben a telepítésnél viszont mindig ebbe botlok:
installing zip
checking for md5 for file
skipping md5 check: no md5 file found
zip signature verified successfully
E:Error executing updater binary zip [fájlnév]
Error flashing zip [fájlnév]

Rom: az összefoglalóban megadott linkről származók:
1. próba: xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V9.2.1.0.MALCNEK_v9-6.0
twrp: 2.8.7.0
2. próba: xiaomi.eu_multi_HM4X_V9.2.1.0.NAMCNEK_v9-7.1.zip

TWRP 2.8.7.0 verzió

Mit kellene tennem,merre induljak? Előre is hálás köszönet, de tovább tudtok lökni!

(#9496) atv72


atv72
tag

hupsz, kiderült valami:
az 5.1-es szépen visszament rá.

A twrp verziója miatt nem sikerült újabb androidra váltani?

Más: az előző rendszernek mindenféle maradványai látszanak (könyvtárak, amelyek már persze nem működő appokra utalnak) - ezeket hogy lehet eltakarítani?

köszönet!

(#9497) Bl.Gyo. válasza atv72 (#9495) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

1. próba: xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V9.2.1.0.MALCNEK_v9-6.0
twrp: 2.8.7.0
2. próba: xiaomi.eu_multi_HM4X_V9.2.1.0.NAMCNEK_v9-7.1.zip

Ezek nem a Mi4c-hez való romok, azért nem sikerül feltenni. Olyat keress aminek a nevében mi4c van logikus módon. De azok csak 5.1. és 7.0 android alapú miui-k. Nincs 6 vagy 7.1 a xiaomi.eu-s romok között.

A telót full tisztára hogy csak a TWRP marad fent úgy tudod tenni hogy belépve a twrp-be >Wipe > Advanced Wipe > és itt mindent kipipálsz, majd elhúzod a csúszkát alul. De vigyázz ilyenkor a rendszer is törlödik ami épp fent van (ez a "system" a wipe menüben), tehát a rendszer telepítö fájlt a zip-et csak számítógéppel, kábellel tudod ezután rámásolni a telóra, a gép felismeri háttértárolóként amíg a twrp fut. Rámásolod, teló lehúz, majd betallózod a telón és telepítés.

Így egy teljesen tiszta telefonod lesz, új rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#9498) Bl.Gyo. válasza Bl.Gyo. (#9497) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

kicsit segítek, ez a legújabb elérhetö miui android 7.0-ával mi4c-re: [link]

Bár abban nem vagyok biztos hogy ez müködik e a jelenlegi twrp verzióddal, szerintem azt is frissíteni kellene. majd többiek megmondják. A jelenlegi twrp-ddel szerintem csak 5.1 alapu miui megy fel...

[ Szerkesztve ]

(#9499) g_g_g válasza Bl.Gyo. (#9498) üzenetére


g_g_g
őstag

Egy próbát megér. Ha jól emlékszem nekem ment ezzel a TWRP verzióval.

Ha mégsem megy, akkor valóban kell a TWRP-t frissíteni.

(#9500) atv72


atv72
tag

Teljes wipe után a javasolt rom települt. Valami E meghajtó?-ra hivatkozás hibaüzenetet kiírt, de nem jegyeztem meg. Hiba volt, mert a sikeresnek jelzett telepítés ellenére nem állt fel reboot urán a rendszer és most a twrp-be sem jutok vissza. Kb. 30 mp-ig kint van a MI logó, aztán eltűnik az is.
Van ötletetek, hogy innen hogyan tovább?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.