Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) XtremLor válasza mcfly82 (#9349) üzenetére


XtremLor
őstag

14.1-es 20180330 van most fent, az aicp-t lecsereltem, ugy voltam vele kiprobalom a tobbit is, mivel folyamatos ota frissites van, nagyon nem mindegy.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9352) mcfly82 válasza XtremLor (#9351) üzenetére


mcfly82
tag

No, én is feltettem ma reggel a LOS 14.1-et, direkt a 0323-ast, amiről Bl.Gyo.írta, hogy mennyire bírja az akksija.
Hát, sajnos nem olyan jó a tapasztalatom, mint nektek. Amit írt Bl.Gyo. kijelzőidőt, azt szerintem meg sem fogom közelíteni. Délben vettem le töltőről 99%-nál, kb 3/4 óra kijelzőidőnél járok, és az akksi már csak 79%-on van.
Amúgy GPS oké, gyors, pontos. A rendszerrel sincs baj.
Szerintem nálam lesz valami, mert mindig Titanium Backuppal teszem vissza az alkalmazásaimat, évek óta görgetem ugyanazokat. Lehet valamelyik zabálja jobban az akksit. Vagy úgy többen együtt :))
Nem tudom, mitévő legyek.

Még egy érdekes tapasztalat az Oreo AICP-hez (13.1): amikor rootoltam (bármelyik root módszerrel), sokkal gyorsabban merült. Ahogy levettem a rootolást, lassult a merülés. Most ki fogom próbálni a LOS alatt is, hogy számít-e, hogy rootolva van.

(#9353) Melack


Melack
veterán

Ismét akku kell. Kintről melyik eladó/platform az, ahol normális akkut lehet kapni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9354) Bl.Gyo. válasza mcfly82 (#9352) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Hát igen nekem nincs root-olva, és semmi féle titanium backup nincs fent. Alap dolgok csak, messengerek, egyéb appok, 1-2 widget és annyi, hétköznap használatra. Persze másnak más az igényei. Így lehet neked is akármilyen rendszert teszel fel ugyan úgy fog merülni...

[ Szerkesztve ]

(#9355) mcfly82 válasza Bl.Gyo. (#9354) üzenetére


mcfly82
tag

Igen, egyre gyanúsabb, hogy nálam lesz valami.
Viszont!
Visszaraktam tegnap délután az AICP-t (az Oreo változatot, mentésből), utána este meg észrevettem, hogy kijött a 0404 build, ráfrissítettem, telefont feltöltöttem 99%-ra. Este még kicsit nyomkodtam, ma reggelre csak pár százalékot merült az éjszaka folyamán, pedig rootolva is van. Ez biztató.
Aztán most utazás közben csináltam kb. 1 óra kijelzőidőt, így már egy óra felett járok, és az akksi jelenleg 81%-on van. Ez sokkal jobbnak néz ki, mint a korábbiak! :)

Akit érdekel, innen lehet letölteni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9356) Bl.Gyo. válasza mcfly82 (#9355) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nálam 1 óra nyomkodás után 85-90% körül van.

Nehogy az legyen nálad hogy most lassan merül aztán majd 30%-ról fél óra alatt lemegy nullára. :W

(#9357) mcfly82 válasza Bl.Gyo. (#9356) üzenetére


mcfly82
tag

Meglátjuk. Eddig 2:11, 50%. Nap végén megírom, meddig bírta.
Pedig új akksi van benne...

(#9358) bibliator válasza mcfly82 (#9355) üzenetére


bibliator
aktív tag

Melyik oreos gapps kell hozzá? 8 vagy a 8.1?

[ Szerkesztve ]

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#9359) mcfly82 válasza bibliator (#9358) üzenetére


mcfly82
tag

A 8.1-es.

(#9360) mcfly82 válasza Bl.Gyo. (#9356) üzenetére


mcfly82
tag

No, hát részben igazad lett, a végén jobban merült. De így is megvan a 4 óra SOT, ami nekem.már jónak számít :)
Végig online, túlnyomórészt mobilnet, 2 sim kártya, és úgy 4 óra, hogy egy nap üzemidővel, nem töltés után közvetlenül.

(#9361) XtremLor


XtremLor
őstag

LineageOS 14.1 twrp boot loop megoldas mi4c.
Ota update automatan boot loopot okozott twrp-ben landoltam mindig.

adb parancssor megint csak.

"adb shell dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/f9824900.sdhci/by-name/misc count=1 bs=32"

Esetleg ha nem mukodne twrp alapol nezzetek meg a /dev/block/platform mappaban mi van a "f9824900.sdhci" helyett, es ezt kell be helyetesiteni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9362) XtremLor válasza XtremLor (#9361) üzenetére


XtremLor
őstag

Plusz ficsor apr 1 miatt az ujban van egy kis "trefa" is rendszer uzenet ""You might be a victim of counterfeiting""
terminalba irjuk be "setprop persist.lineage.nofool true" ha elakarjuk tuntetni.
Par nap es jon az uj ota egyebkent...ami leszedi magatol is.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9363) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

sziasztok. official lineage OS update-jainak a changelog-ját meglehet valahol találni hogy miben történt változás? 03-23.-ai van fent még mindíg de jött 2 frissítés is már ota-n, de nem teszem fel feleslegesen ha nincs benne nagy változás.

a másik hogy ha több frissítés várakozik, fellehet tenni egyböl a legújabbat, vagy egymás után sorba kellene mindent?

[ Szerkesztve ]

(#9364) Gonz0 válasza Bl.Gyo. (#9363) üzenetére


Gonz0
tag

Changelog itt van

Általában ki lehet hagyni a frissítéseket, elég a legújabbat felrakni.

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#9365) ZCoyote válasza Bl.Gyo. (#9363) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem Nexus 7 2013 tableten lehet verziot ugrani, nem kell sorban feltenni.

Mas:

Lineage 14.1-en milyen a fotok minosege? Van olyan jo mint Miuin?

Romani ite domum.

(#9366) Bl.Gyo. válasza ZCoyote (#9365) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ugyan olyan jó, aminek örülök. Régebben CM 13.1-et is használtam de vissza váltottam miui-ra mert nem voltam megelégedve a fotók minöségével. LOS-on ugyan olyan egy kivétellel, sajnos mint ha fakóbbak lennének a színek. lehet beállítással lehet ezen javítani, ahoz nem értek hogy hol... szatruáció talán. De minöségben ugyan az mint miui-n szerintem. ezt laptopon, 100%os nagyításba hasonlítottam össze a kettöt.

Köszi Gonzo, pont ebbe a 04.06-ba van sok változás, habár végigolvastam nagyon rám nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#9367) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok

Lineage os van fent most, de gondoltam megnézem mi a helyzet a miui eu rommal.
(mert bár jó az akksi idő lineage os-el, nagyon nem jön be a stock android felület)

Felraktam, boot után kiírja, hogy locked device, jelentkezzek be miui fiókba. De ehhez net kellene és a wifi beállításokba nem lehet jelszót írni a wifi-hez, mert nem jön fel a billentyűzet.

Találkozott ezzel valaki?

(#9368) ZCoyote válasza Bl.Gyo. (#9366) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ok, koszi az infot!

Most Epic dev. romot hasznalok. LOS 14.1- re atallashoz eleg egy full wipe, aztan mehet is fel az uj rom, mondjuk twrp-bol?

Romani ite domum.

(#9369) yusukee


yusukee
aktív tag

Na megint én :)

Visszaraktam a lineageOS-t, felfrissítettem a legújabbra és azt mondja, hogy hamisítás áldozata lettem és bányászni fognak valami coint. Szóval melyik az az OS, ami még használható?

(#9370) ZCoyote válasza yusukee (#9369) üzenetére


ZCoyote
őstag

Lasd: #9362 :)

Romani ite domum.

(#9371) yusukee válasza ZCoyote (#9370) üzenetére


yusukee
aktív tag

Hát ku*va vicces, mit ne mondjak. Köszi.

(#9372) ZCoyote válasza yusukee (#9371) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekem sem tetszett.

Romani ite domum.

(#9373) Klaymen


Klaymen
tag

Miuihu megint azt kezdi, hogy nem jönnek meg pl. a K-9 értesítései a levelekről. Egy darabig működött, most megint csak akkor látom, hogy levelet kaptam, mikor elindítom a k-9-et.

Lassan érik a LOS. Akkor a BL nyitás is megoldódik, mert ha jól tudom, az nem zárja vissza, és lesz twrp is. de nagyon nincs kedvem mindent menteni, visszapakolni, beállítani stb. Eh.

(#9374) Bl.Gyo. válasza yusukee (#9367) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én nem de így hirtelen 2 ötletem lenne:

- Legegyszerübben egy másik eszközröl kikapcsolod a jelszót a WiFi routeren addig.
- vagy ha van kéznél OTG átalakító + USB billentyüzet, jelszót betudod írni úgy.

[ Szerkesztve ]

(#9375) Bl.Gyo. válasza yusukee (#9371) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

+1

(#9376) Bl.Gyo. válasza ZCoyote (#9368) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Pontosan. Advanced wipe > mind kipipál, csúszka elhúz, végez. visszalépsz menübe, rádugot PC-re, és felmásolod a .zip-et, telepíted, nyomsz egy dalvik cache resetet (telepítés után fel ajánlja), és reboot. ennyi.

Google szolgáltatások nem lesznek benne (play store, etc), azt külön kell feltenni szintén twrp-böl egy zip telepítésével, közvetlenül az OS telepítése után. Ha kell letöltö link hozzá, kikeresem nekem.

[ Szerkesztve ]

(#9377) ZCoyote válasza Bl.Gyo. (#9376) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszi az infot, a gappsot megtalálom.

Romani ite domum.

(#9378) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

hmmm. miui-val örültem ha már 4 órát kitudtam préselni belöle...

[ Szerkesztve ]

(#9379) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

lehetséges LOS alatt megy a gyorstöltés is? 1 óra alatt, 9%-ról 70%-ra feltöltötte. Xiaomi powerbank-ot használok ami tudja a gyorstöltést is.

(#9380) XtremLor válasza Bl.Gyo. (#9379) üzenetére


XtremLor
őstag

Irj is lezart kepernyonel hogy lassu/sima/gyors toltes megy

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9381) Bl.Gyo. válasza XtremLor (#9380) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

igen írja hogy "charging rapidly" . de miui is ugyan ilyet írt ki, mégis 2 és fél óra kellett mire feltöltötte, mint normál töltéssel.

(#9382) XtremLor válasza Bl.Gyo. (#9381) üzenetére


XtremLor
őstag

Jo kerdes nekem miui 2eve nem volt fent. :DDD
Charger doctor is ugyan azt mutatta mint a telefon 5v..9v etc valtozott a feszultseg.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9383) Klaymen


Klaymen
tag

Felraktam a 14.1-es LOS-t.

Eddig nem sok tapasztalat van, holnap okosabb leszek.

Az értesítési sáv lehúzásánál a kapcsolókat nem lehet testre szabni?

A smart lock nem mindig akar működni, meg hiányzik a dupla koppintásos lezárás.

Hívásrögzítőt nem találok benne. Csak én nem találom, vagy nincs is? :)
Ha nincs, akkor van valami bevált app-ra tippetek?

(#9384) XtremLor válasza XtremLor (#9362) üzenetére


XtremLor
őstag

Megjott az igert OTA, rakjatok fel.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9385) Klaymen


Klaymen
tag

Este drukkoljatok.
A LOS nem jött be, így menne majd vissza a miuihu. Gondoltam kibírom 72 órát másik telefonnal, így felraktam egy kínai dev romot, este kiderül, amikor letelik a 72 óra, hogy nyílik vagy sem. Ha nem, akkor kinyitom én a bootloadert, csak baltával. :)

(#9386) zsola400 válasza Klaymen (#9385) üzenetére


zsola400
aktív tag

Kezdheted fenni azt a "baltát"......de ne legyen igazam! :)

[ Szerkesztve ]

(#9387) Klaymen válasza zsola400 (#9386) üzenetére


Klaymen
tag

Pedig úgy fest, hogy igazad lesz. :(

Fogytán vannak az ötleteim, hogy hogyan lehetne úgy kinyitni, hogy pl. a miuihu ne zárja vissza.

(#9388) bibliator


bibliator
aktív tag

Honnan lehet letölteni az AICP oreos romot? Nálam az április 4-i van fenn, frissítenék.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#9389) mcfly82 válasza bibliator (#9388) üzenetére


mcfly82
tag

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=134944&sort_by=date&sort_dir=DESC
De az április 4-i a legfrissebb, azóta nem jött ki újabb.

(#9390) bibliator válasza mcfly82 (#9389) üzenetére


bibliator
aktív tag

Te még ezt a romot használod? Nekem néha eszméletlenül beszaggat.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#9391) mcfly82 válasza bibliator (#9390) üzenetére


mcfly82
tag

Igen, ezt használom. Nekem csak - érdekes módon - töltés után, töltőről levéve lassul be. De ez talán összefügg azzal is, hogy töltés közben jól felmelegszik, így lehet a proci leszabályoz kicsit.
Amúgy jó rom, csak a GPS sajnos nem az igazi...

(#9392) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

official lineage os alatt nem megy az OTA frissítés? letöltötte, majd OK-ot nyomtam hogy újrainduljon és települjön, de csak a TWRP fömenü jelenik meg azt annyi. nem csinál semmit.

(#9393) XtremLor válasza Bl.Gyo. (#9392) üzenetére


XtremLor
őstag

"/data/lineageos_updates/" itt talalod meg amit leszedett manual rakd fel.( nekem se ment az auto)
Viszabb ha olvasol nalam meg twrp is ragad, ha nalad is ez a szitu ott le is irtam a megoldast.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9394) Bl.Gyo. válasza XtremLor (#9393) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Köszi, megvan, kész. TWRP nem ragadt, meg semmi.

Frissítés után elég a Dalvik-ot törölni amit fel is ajánl utána, vagy a Cache-t is kellene?

(#9395) XtremLor válasza Bl.Gyo. (#9394) üzenetére


XtremLor
őstag

ota update utan, ha nem tortenik nagy valtozas egyikre se igen van szukseg.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9396) XtremLor


XtremLor
őstag

LineageOS +aptx codec active, ma reggel teszteltem, a catlog jelzi hogy mukodik.
Akinek van aptx-et tamogato eszkoze annak ajanlott felrakni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9397) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Hangouts, Viber, Messenger üziket esetek 95%-ban akkor kapom meg ha belépek az adott progiba, nem akkor amikor küldik...

Messengernél látszik hogy amikor belépek, kiírja hogy várakozás a hálózatra, majd a kapcsolódást, utánna kapom az üziket.

Beállításokat már átbogarásztam, nem találom a megoldást.

Segítsetek :R

(#9398) g_g_g válasza Monya78 (#9397) üzenetére


g_g_g
őstag

Az összefoglaló végén a gyakori kérdések résznél le van írva, hogy milyen beállítások szükségesek, hogy megérkezzenek az értesítések.
Nézd meg az alapján, hátha valamelyik beállítás nincs meg nálad.

(#9399) Monya78 válasza g_g_g (#9398) üzenetére


Monya78
veterán

Köszi! A segítséget... összefoglalóból az első kettő pipa

Viszont ez a kettő nem jön be :F

"- Beállítás -> Engedélyek -> Indítópult -> Messenger automatikus indítása"
Sehol nincs indítópult

"- Alkalmazásválasztó gomb (bal szélső gomb) hosszan megnyomva, Messenger kiválasztva, kissé lehúzni és a lakatot bekattintani"

bal szélső gomb) hosszan megnyomva: widget kirakás, lapozó effekt, háttérkép stb rész jön be.

(#9400) [w]


[w]
őstag

ajánljatok már legyetek szívesek egy normális üvegfóliát (tempered glass-t), ami méretpontos és megbízható minőségű, mert amit aliról sikerült vennem legutóbb, arról most cserénél kiderült, hogy nem annyira frankó... :(((

nem baj, ha ebay-ről vagy aliexpress-ről kell rendelni és az se gond, ha nem 20 Ft-os, csak tényleg a 4C-re való legyen és ne gagyi.

köszönöm a segítséget! :R

cmdr PETER W. VOLKOV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.