Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:56:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 11 5G (Venus)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Zsolty20 válasza Zsolty20 (#1350) üzenetére


Zsolty20
senior tag

"CHANGELOG

System

Optimization - Updated Android Security Patch to June 2022

Gallery
Optimization - Updated app version"

(#1352) Alonso69


Alonso69
senior tag

Sziasztok.
Csatlakozom én is hozzátok,egy kis Huawei és Samsung kitérő után,jó mind a kettő,de a Xiaomi mégis jobb.

Mindjárt egy kérdés,MiuiMix Rom-ot használ valaki [link]

BL nyitás jövő héten, aztán próba.

Xiaomi 12

(#1353) Zsolty20 válasza Alonso69 (#1352) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Üdv nálunk! Mi többségében xiaomi.eu romot használunk több szempontból is. Ha gondolod kukkants rá, aztán ha bejön akkor általában én szoktam feltölteni az új romot a gyorsabb tárhelyre.

(#1354) Alonso69


Alonso69
senior tag

Valaki használ Costum Rom-ot , [link] ezen a telón,hibák, telepítés buktatóira lennék kíváncsi.

Xiaomi 12

(#1355) Zsolty20 válasza Alonso69 (#1354) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Ahogy már fentebb is írtam, a többségünk a xiaomi.eu custom romot használjuk. Ha használod a topik keresőjét kb az összes kérdésedre megkapod a választ! :)

(#1356) Alonso69 válasza Zsolty20 (#1355) üzenetére


Alonso69
senior tag

Köszi szépen a választ. :R
Beírtam a keresőbe,hogy Costum Rom ,ezt adta ki [kép]
Azért kérdeztem,hátha vannak közülünk olyan fanatikusok,akik Aosp alapú Rom-ot használnak, amilyenek a link-ben vannak.

Xiaomi 12

(#1357) kcsa válasza Alonso69 (#1356) üzenetére


kcsa
veterán

A "costum" és a "custom" között ugyan látszólag nem túl nagy különbség van, de jelentésben elég sok.

(#1358) Alonso69 válasza kcsa (#1357) üzenetére


Alonso69
senior tag

Direkt rosszul írtam :DD , :R
A lényegen nem változtat, nem használ senki Cos-Cus-tom Rom-ot. :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#1359) kcsa válasza Alonso69 (#1358) üzenetére


kcsa
veterán

1355-ben pedig elég jó választ kaptál.

(#1360) Alonso69 válasza kcsa (#1359) üzenetére


Alonso69
senior tag

A "többségünk" szó ,nem mindenkit jelent ,de látom neked semmi sem jó ,csak tudjál bele kötni a szavak értelmébe.

Egy jó kis Custom Rom [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
ilyen is van, jövő héten próba.

Xiaomi 12

(#1361) rjg válasza Alonso69 (#1360) üzenetére


rjg
őstag

Amíg van rá "fél hivatalos" támogatás, illetve heti vagy friss stable ROMok, addig a többség szerintem a xiaomi.eu vagy az indiai verziókat használja. Más lehet a szitu egy Mi9 esetén, ahol már nincs, de van hozzá nem egy AOSP vagy egyéb főzött ROM.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1362) Alonso69 válasza rjg (#1361) üzenetére


Alonso69
senior tag

Jogos amit írtál,jobb a biztos,mint a bizonytalan. :R

A Mi9 T Pro vagy a Mi 11 lite 5g-n ,elég sok főzött Rom volt "teszt" alatt nálam is, ezért mertem megkérdezni,hogy itt a M11-en használ valaki ilyet,de úgy tűnik nem. :)

Xiaomi 12

(#1363) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Elhoztam ismét a legújabb xiaomi.eu romot. :)
[link]
Changelog később!

(#1364) Alonso69 válasza Zsolty20 (#1363) üzenetére


Alonso69
senior tag

Köszi szépen,fent van [kép] :) azért ez sokkal jobb,mint a Global Stabil.

Van már új Global Stabil (tegnap jelent meg) [kép] ,de ezt csak TWRP-ből lehet egyenlőre telepíteni.

Xiaomi 12

(#1365) rjg válasza Alonso69 (#1364) üzenetére


rjg
őstag

Ami viszont (működő TWRP) tudtommal nem nincs a Mi11-re. ;)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#1366) Jonny99


Jonny99
tag

Sziasztok,

Olyan hibába futottam a telefonnál amilyet eddig még nem láttam. Kb 1-1.5 hónapja produkált egy olyat a telefon, hogy szó szerint úgy felforrósodott, hogy elmelegtette az alaplapját. A tünet a következő volt, elkezdett a zsebemben melegedni, végül olyan forró lett, hogy jégakkuval kellett hűteni, mert nem reagált semmire, se bekapcs gomb, se gépre dugva, semmi. Pár óra hűtés mellett kikapcsolt és soha többé nem kapcsolt be. Elvittem a szervízbe, alaplapcsere megtörtént, majd otthon feltűnt, hogy nem működik az ujjlenyomat olvasó (ezt olvastam, hogy más is járt így). Visszaküldtem a szervízbe ahol orvosolták a problémát, újra működött minden rendesen. Erre hét elején csinált egy olyat a készülék, hogy se kép se hang megint nem reagál semmire, se gépre dugva, se bekapcs gomb, viszont nem melegszik. Leraktam, pár óra állás után vissza lehetett kapcsolni, akku persze megcsappanva. Érdekes volt, de mivel működött nem foglalkoztam a kérdéssel, erre péntek reggel mail olvasás közben megint lekapcsolt a kijelző és eljátszotta ugyan ezt a hibát. Pár óra elteltével ismét vissza lehetett kapcsolni, kapott egy gyári visszaállítást, és lepasszoltam feleségemnek, hogy próbálgassa. Sokat nem ment ma délután megint elhalt. Most várom, hogy vissza lehet-e kapcsolni.
Igazából érdekelne, hogy más találkozott-e hasonló hibával? Mindenképp megy vissza szervízbe, csak még nem tudom ezt hogyan fogom a szervíznek prezentálni. Amikor a hiba fenn áll akkor kellene bevinni, mert különben semmit nem fognak vele kezdeni. Ha bárki járt már ilyen cipőben megírhatná, hogy ilyen esetben a 3-ik szervíz után kérhetem-e a készülék cseréjét? Nincs kedvem 2-3 hetente kimenni Budaörsre szervíz miatt, kicsit sokba kerül.

Előre is köszi a segítséget,
Üdv,
J

(#1367) seger


seger
addikt

Hívás után, mikor elveszem a fejemtől a telefont nem kapcsol vissza a kijelző. Bekapcsgomb, hallom lekapcsolta a kijelzőt, ismét bekacs gomb és van kép. Egyre több alkalommal csinálja. Kezdem megutálni ezt a szart... 300 felett volt az ára mikor vettem (több mint fél éve), elég nagy csalódás...

(#1368) Dave Crank válasza Jonny99 (#1366) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Szia!
https://fogyasztobarat.hu/valtoznak-a-garancia-szabalyai-2021-tol-az-on-webshopja-keszen-all/

Ezzel kapcsolatban most hirtelen én ezt találtam.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1369) Zsolty20 válasza Zsolty20 (#1363) üzenetére


Zsolty20
senior tag

"CHANGELOG

Settings

Fix - Couldn't enter the private DNS provider hostname in Connection & sharing > Select private DNS mode
Fix - Couldn't disable or enable dark mode for specific app in Dark mode settings

Updater
Optimization - In some cases tapping on "New version found!" notification was showing older changelog

ROMs for Redmi 9T/Redmi Note 9 4G are suspended due to Android 12 internal Xiaomi's tests.

Starting from 18 July 2022, there will be no Weekly ROMs for the following devices: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro."

(#1370) seger


seger
addikt

Frissítettem 13.0.6-ra (EEA) azóta a wifi hívás hol van, hol nincs... Cumi, mert ahol lakok, szar a térerő...

(#1371) Zsolty20 válasza seger (#1370) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Ezért sem használunk global-t. Ami az EEA-nál esetlegesen most jön ki hiba, az hetiben akár több hónapja is lehetett és javították is. Vagy nem is volt. :)

(#1372) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Elhoztam az új xiaomi.eu romot. :) [link]
"CHANGELOG


System

New - Android 12 update (Redmi 9T/Redmi Note 9 4G)
Fix - Couldn't use keyboard in some cases

Control center
Fix - Wi-Fi, Bluetooth and mobile data quick toggles weren't displayed properly in Dark mode

Cleaner
Fix - WhatsApp cleaner wasn't working

Permissions
Fix - Requested permissions were not listed in permission dialogs

Starting from 18 July 2022, there will be no Weekly ROMs for the following devices: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro."

(#1373) Alonso69 válasza Zsolty20 (#1372) üzenetére


Alonso69
senior tag

Köszi szépen, :R fent van , eddig jó :) [kép]

Megjelent egy új TWRP [link]

Majd kiderül,hogy használható az Android 12-on.
Ez alapján lehet használni [kép] saját felelősségre és a megfelelő tudással.

Xiaomi 12

(#1374) Alonso69 válasza Alonso69 (#1373) üzenetére


Alonso69
senior tag

Nagyon kihalt ez a fórum. :)

MiuiMix Rom [link] leírás [link] róla.
Felraktam [kép] a Magisk -ot le töröltem,így hasonló az EU béta-ra.
Az üzemidő,bootanimácio,,RAM kezelés ,ami talán jobb mint az EU-n,majd kiderül.
Egy pár napig marad, aztán ez lesz probán [link]
Stabil EU az alap és "nagyon"sok beállítási lehetőség van .

Xiaomi 12

(#1375) Zsolty20 válasza Alonso69 (#1374) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Általában azért kihalt, mert nincs nagy gond magával a telóval és/vagy tovább adtak rajta. :DAz tuti, hogy amíg nekem megvan a teló és jönnek rá frissítések igyekszem a lehető leghamarabb hozni a hetit. :)

(#1376) csacsi67 válasza Zsolty20 (#1375) üzenetére


csacsi67
addikt

Nagyon jó telefon nekem egy gondom van hogy nem tudok full mentést csinálni amikor felrakok egy másik romot és nem jön be vissza szeretném rakni az eredetit pl de nincs mentésem.Van flod 3 ,flip 3 meg egy apple 12 mini. de általában ezt használom

(#1377) Zsolty20 válasza csacsi67 (#1376) üzenetére


Zsolty20
senior tag

A telón valamilyen oknál fogva ez a funkció nem működik, azonban kell lennie valamiféle alternatív megoldásnak. Én nem foglalkozok ilyennel, szóval nem ismerem, hogy mi lehet az alternatíva.

(#1378) csacsi67 válasza Zsolty20 (#1377) üzenetére


csacsi67
addikt

kérdeztem Töled ezt privibe

(#1379) Zsolty20 válasza csacsi67 (#1378) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Jogos, csak nem emlékeztem :D
Szerintem egyébként ADB kapcsolattal, ahogy csináljuk a frissítéseket, úgy lehetne mentést is csinálni.

(#1380) Alonso69


Alonso69
senior tag

A saját gyári mentést használom [kép] de csak a biztonság kedvéért PC-re,hátha szükség lesz rá
A Google mentés egyébként megfelelő Rom cserénél ,ami fontos azt lementi.
Más: az MMX Rom-ról röviden, nem sokáig volt fent ,ami más ,az hogy van 90 hz.képfrissités lehetőség választás.

A MiuiPulse Rom [kép] viszont, már jó lenne,"ha" nem lenne lekorlátozva a Google szolgáltatás (nincs Google mentés, Facebook,)
Ami plusz benne , lehet az értesítés hangját külön állítani [kép]
Ezenkívül lehet az ikonok nagyságát ,színét ,árnyékát,felirat mozgását változtatni.
A control center , lehet a régi ,vagy miui 13-as,itt is szinte mindent lehet változtatni,egy a baj, hogy orosz nyelvű (segíthetek,ha valaki szeretné,hogy mi ,mit jelent)
Egy pár [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Szóval egy pár napig marad , aztán vissza az EU béta.

Xiaomi 12

(#1381) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Az android rendszer mit takar? Miért fogyaszt ennyit?
Másnál is jelentős a fogyasztása?
Köszi előre is az infókat.

(#1382) Alonso69 válasza droti25 (#1381) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia . :)
Nálam így alakult (EU béta Rom) [kép]
Lehet csökkenteni az Android rendszer fogyasztást,ha a Beállítások/Kapcsolat/Megosztás/Adathasználat/Rendszer alkalmazások menüpontba be lépsz és ott egyesével kiválasztod azt az alkalmazást ,amit nem szeretnél,hogy a háttérben működjön ,kb.igy [kép]
Egy próbát megér. :)

Xiaomi 12

(#1383) csacsi67 válasza Alonso69 (#1382) üzenetére


csacsi67
addikt

szia tudsz adni egy linket ez eu bétához.köszi.

(#1384) Alonso69 válasza csacsi67 (#1383) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia. :)
A múlt heti van ,amit Zsolty20 osztott meg [link]
Vagy a hivatalos EU oldalról [link]
Holnap lesz új ,ha minden igaz. :)

Xiaomi 12

(#1385) Zsolty20 válasza Alonso69 (#1384) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Ma vagy holnap lesz új rom. Ha ma feltöltik és eltudom kapni megfelelő sebességgel, akkor ma este várható. De holnap reggel 8 körül már tuti érkezem vele. :)

(#1386) Alonso69 válasza Zsolty20 (#1385) üzenetére


Alonso69
senior tag

Oké rendben,várjuk. :R

Xiaomi 12

(#1387) droti25 válasza Alonso69 (#1382) üzenetére


droti25
őstag

Köszi.
Kipróbálom.

(#1388) csacsi67 válasza Alonso69 (#1382) üzenetére


csacsi67
addikt

Én most azt használom amit Te linkeltél be régebben nem az oroszt ha nem ami zöld logoval indul.

(#1389) RedCactus válasza RedCactus (#1283) üzenetére


RedCactus
senior tag

Hátha valakit érdekel, hogy a felpúposodott akkumulátor hibával garanciális javításra leadott készülékemet hat hét alatt nem tudták megjavítani, ezért a teljes vételárat visszautalják.
Nagyon sajnálom, mert szerettem ezt a telefont.
Közben egy Realme GT Neo 2-vel vigasztalódom, ami fele annyiba került mégsem érzem akkora visszalépésnek. Kár, hogy nem jó hozzá a Xiaomi vezetéknélküli töltőm, meg a vadi új Spigen tok, amit a MI 11-hez vettem. :)

(#1390) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Elhoztam az új xiaomi.eu romot. :) [link]
"CHANGELOG

System

Fix - Couldn't choose Ukrainian language in language picker

Security
Fix - Couldn't overwrite data usage reset date in Data usage settings

Themes
Fix - App crashed when opening a video wallpaper preview"

(#1391) Alonso69 válasza Zsolty20 (#1390) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia. :)
Én az új MMX Rom-ot. [link]
Changelog ugyanaz, mint az új EU béta.

Xiaomi 12

(#1392) Alonso69


Alonso69
senior tag

Twrp Android 12-re [link]
Egy pár nap és talán lesz leírás is ,hogy mit és hogyan kell csinálni,hogy ne legyen tégla a telóból.

Xiaomi 12

(#1393) Alonso69


Alonso69
senior tag

EU béta OTA frissítés [kép]
Vége a Fastboot telepítésnek?
Nem merem felrakni,mert melóba vagyok.

Xiaomi 12

(#1394) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok!
Hatalmas(legalábbis számomra) változás történt a telepítési metódust érintően!
Természetesen elhoztam nektek a legújabb ROM-ot. :) [link]
EZ MÁR NEM FASTBOOT-OS
Igyekszem minél érthetőbben leírni a telepítési instrukciót, bár aki ismeri a TWRP-t annak továbbra sem lesz akadály a telepítés.
0. Mindenképp legyen jelszavas képernyőzáratok, anélkül nincs telepítés!
1. Másoljátok a zip fájlt a telefonra!
2. Szerezni kell egy Minimal ADB & Fastboot csomagot. Ezt innen tudjátok letölteni: [link]
3. Szerezni kell egy friss twrp image-t, amit pedig innen tudtok leszedni: [link]
a 12-es számú TWRP-t szedjétek le, ugyanis az tartozik az Android 12-höz.
4. Ha ezek megvannak, akkor a letöltött .img fájlt, ami maga a twrp(a TRWP egyébként egy custom recovery amiből lehet telepíteni a rendszereket). Mivel alapvetően egy hosszú fájlnevű fájl jön le, ezért érdemesebb átnevezni csak sima twrp.img-re.
5. A fastboot csomag egy portable verzió, teljesen mindegy hova teszitek. A lényeg, hogy a twrp.img fájl abban a mappában legyen.
6. A telefonotokat rakjátok fastboot üzemmódba, majd belemenve a portable fastboot mappába hozzátok elő a rendszergazdai powershell ablakot(win11 esetén jobb klikk+shift, további lehetőséget megjelenítése, Powershell ablak megnyitása itt) és írjátok be a következők: .\fastboot devices
Ha láttok egy darab eszközt, valamiféle azonosítóval mondjuk e2a462 akkor jók vagytok, látja!
7. Itt két részre bontódik a dolog: 1. lehet telepíteni a recoveryt 2. lehet csak simán futtatni, megőrizvén ezzel az eredeti recoveryt. Én most a 2. metódust viszem tovább!
8. Beírjátok a következők .\fastboot boot twrp.img ekkor kicst mókolászik a parancssor, és kisvártatva megjelenik a twrp betöltője ami kínaiul fog veletek kommunikálni, de semmi pánik a 2. gomb, a több betűs a nyelv választó, ott pedig kiválasztja mindenki a magáét, majd ezután beírjátok a képernyő zár jelszavát és mehettek tovább!
9. Az első gomb a telepítés/install és ez kell nekünk, néhány információs ablak előjöhet, s ez után látni fogjátok a telefonotok könyvtárait, ahol kitudjátok választani magát a zip fájlt!
10. Ha ez megvan, akkor lesz pipálós rész, az utolsó pedig újraindítás telepítés végeztével, ezt pipáljátok be és mehet a menet. Ez után kicsit várunk és a frissült rendszer fogad minket.

A leírásért felelősséget nem vállalok, ha valakinek van plusz infója ehhez akkor nyugodtan írja be. :)

"CHANGELOG

System

New - You can pin floating windows to the screen side, receive bubble notifications from them and open more than one floating window at a time now (originally designed for tablets and foldables). Attention: bubble notifications might not work well for every app
Optimization - Restored recovery ROMs for devices with working TWRP releases (e.g. Mi 10, Mi 10 Pro)
Optimization - Updated Android Security Patch to July 2022
Fix - Camera was not working [Mi 10T Pro]

Settings
Optimization - Reduced the margins between icons and setting titles

Permissions
Fix - "Precise location" title was in Chinese in Location permission dialog

Gallery
Fix - Stickers list in photo editor was empty

Downloads
Fix - Removed an useless "Permissions details" setting

We have released the recovery packages for some devices, because there are working TWRP releases for them.
For non-A/B devices, like Mi 10, you have to flash recovery from the fastboot mode, then reboot using the "fastboot reboot-recovery" command, then flash the ROM; TWRP will not be replaced automatically unless you flash the new, working recovery.
For A/B devices, like Mi 11, you have to boot recovery from fastboot only, then flash the new release; TWRP will be replaced automatically."

(#1395) Alonso69


Alonso69
senior tag

Van egyszerűbb TWRP telepítés lehetőség.
Le kell tölteni az új EU bétát és ezt a Twrp-t [link]
Ezután kibontani a letöltött TWRP zip..-et a telót rá dugni Fastboot módban a pc-re és elindítani a
Instal_twrp-3.7_12-v3.7_A12-venus-skkk.bat fájlt.
A teló újraindul az új TWRP -be ,kér egy jelszót, aztán föntről a hatodik panel ami a beállítások menüje,itt jobb felső sarokban a földgömb ikon kiválasztva lehet a magyar nyelvet beállítani.
Ezután ,mégegyszer telepíteni kell a twrp-t (a bíztonság kedvéért [kép]
Újraindítani a twrp-t,
majd mehet az új EU Rom telepítése. [kép]

Xiaomi 12

(#1396) csacsi67 válasza Alonso69 (#1395) üzenetére


csacsi67
addikt

Szia én 2 x telepitettem meg utánna ujra kétszer be is jön a twrp recovery majd ujrainditom a telot hangerö fel és a gyáti recovery jön vissza mit csinálok rosszul?

(#1397) csacsi67 válasza Alonso69 (#1395) üzenetére


csacsi67
addikt

a fastaboot átváltozik kékre

(#1398) Alonso69 válasza csacsi67 (#1396) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia. :)
Amikor fent van a TWRP , akkor mégegyszer kell telepíteni ,ide
[kép] ez lehet a hiba. [kép]

Innen [link] kell letölteni ,ezt a verziót [kép]

Lehet IMG fájlként / zip.ként(vagy fordítva)csak találgatok.
A recoveryben tudsz választani [kép] [kép] itt.

Ezután újra kell indítani a twrp-t,így biztosan megmarad.
Nálam újraindítás után is a TWRP jön be, nem a gyári. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#1399) csacsi67 válasza Alonso69 (#1398) üzenetére


csacsi67
addikt

igazad van köszi ezt nem csináltam meg

(#1400) csacsi67 válasza Alonso69 (#1398) üzenetére


csacsi67
addikt

a twrp.img fájlt nem látja a tvwrp recovery 3 dik kép legalul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.