Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:56:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 11 5G (Venus)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Smiro


Smiro
senior tag

Durva árazás a nem rablóbanda fizetéséhez képest figyelemmel arra is, hogy ezt a zászlóshajót is elengedi saomi 2 év után, ahogy eddig mindet. Emiatt szerintem nagyon nem ér annyi pénzt. 2 év után ezek a tulajok is majd leshetik az ettől egy évvel újabb középkategóriásokat ropogós frissítéssel. (MI8 tapasztalat)

(#102) <Lacy85> válasza aprokaroka87 (#98) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az egekbe emeli az órajeleket, meg vele együtt a fogyasztást is. Mielőtt lebukott a Huawei, csak benchmark alatt aktiválódott ez a mód automatikusan. Azóta választható. :D

(#103) p2pp


p2pp
őstag

Szerettem volna a P30 Pro leváltani, de nem ez lesz az sajnos, pedig nagyon tetszik.
De nálam a fényképező nagyon fontos.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#104) Postas99


Postas99
senior tag

Nem azért a 20 fillérért.. de 300K és még mókolj rajta GCam-et... hátha jó képeket fog lőni.. :W miközben 1 napot alig bír ki.. IP védettség nincs.. de ott van rajta a miui... minden másra pedig ott a Mastercard...

(#105) janeszgol válasza <Lacy85> (#102) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt nem csak ő csinálta.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#106) doooo válasza dilajoska1 (#94) üzenetére


doooo
veterán

Igen, régen fordítva volt.

#95: nem tudom hol láttad ezeket, legtöbb helyen csak annyit mondanak, hogy sokkal alacsonyabb, és talán egy helyen láttam számszerűsítve (de egyelőre nem tudom felidézni hol), ahol talán az 500MHz körül voltak azok a magok. Amit te találtál, az esetleg a perf. módban lehetséges, bár kétlem, leégne a mobil ha hosszú távon minden mag ilyen órajelen menne (nem véletlenül mondanak kevesebbet). És persze a benchmarkok alapján sincs így, hisz ha maximum-közeli frekvencián pörögne a 24 mag a 14-gyel szemben, nem ilyen eltérések lennének a két SoC között, és főleg nem olyan eredménnyel, melyben legtöbbször a Kirin marad alul valamennyivel.

[ Szerkesztve ]

(#107) dilajoska1 válasza doooo (#106) üzenetére


dilajoska1
őstag

Elvileg perf. módban normál 800Mhz vagy 820Mhz. Wikipedián írják a 759mhz-t de az biztos hogy 500Mhz-nél magasabb. A Malik amúgy is mindig magasabb órajelen pörögtek, az Adreno alacsonyabb órajelen. 990-nél pörgött 600Mhz-n a GPU és gondolom perf. módban jóval magasabb órajelen. De mintha rémlene hogy valahol olvastam hogy a régebbi socok Bemchmark tesztekben 900-1000Mhz-ra is felpörögtek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#108) janeszgol válasza Postas99 (#104) üzenetére


janeszgol
félisten

De olvashattad. Ez a top kategória legteteje. Mondjuk szarban is lennénk, ha ez lenne. A kijelző és a hardver (SoC, ram, tárhely) kifogástalan. Az anyagminőség ok, és én rondának sem nevezném. Nekem tetszik külsőre a telefon.
A kamera már bajos. Az üzemidő gyenge.
És a szoftver? 1 év után lesz hozzá alkatrész? Lesz rá érdemi támogatás? Szoftveres bugok? Stabilitás?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#109) dilajoska1 válasza doooo (#106) üzenetére


dilajoska1
őstag

De teljesen mindegy mert csak kerenelesen van buherálva. Akkor is erősebb config van benne ha most nem is használja ki igazán.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#110) Cecevok válasza p2pp (#103) üzenetére


Cecevok
tag

Hát ha a fényképező fontos, akkor vegyél fényképezőgépet 😀
Komolyra fordítva, én annó pont ezért vettem P10-est, de időközönként előjött, hogy veszek valamilyen gépet ha már ennyire szeretek fotózni.
Aztán vettem egy Lumix milc-et, és nem bántam meg.
A használtpiacon is tök sok jó kis motyó van.
A P30 Pro meg amúgy jó kis dög még mindig ha fotózásról van szó 😉

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#111) PietPunto


PietPunto
tag

Én inkább a méretén akadtam ki, már a 6,67-es megjelenítővel szerelt Mi 10T Pro is hatalmas (szerintem) a Mi 11 meg rátesz egy lapáttal. Bele se merek gondolni hogy a Pro és az Ultra milyen kijelző mérettel érkezik. Jelenleg Mi 9 Lite-ot nyúzok, de néha az is úgy érzem hogynagy. Pedig nem kis kezem van.

(#112) Donki Hóte válasza PietPunto (#111) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem kell aggódni a Mi11 Pro és Ultra kijelzőmérete miatt, jelenleg nem gyártanak 6,8 collnál nagyobb méretű amoled, vagy jó minőségű IPS kijelzőt, szóval azok sem lesznek nagyobbak 6,8 collnál :K

Egyébként a nagyobb kijelző ellenére a Mi11 külső mérete és a súlya is kisebb (!!!), mint a Mi 10TPro külső mérete és súlya :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#113) <Lacy85> válasza janeszgol (#105) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem az a baj, hogy csinálják, hanem hogy enélkül van vagy ~1-2 gen. lemaradás teljesítményben.

(#114) Postas99 válasza janeszgol (#108) üzenetére


Postas99
senior tag

Ezért a pénzért inkább almás teló. :)
A szoftvert mindannyin ismerjük... ami úgy kezdődik már csak 11 óra és BL nyitás után teszek fel Lost, PE-t vagy a V@knyúl ROM-ot azzal már jó lesz..
Majd úgy folytatódik... akkor tedd fel helyette a PAki ROM-ot.. vagy ürítsd ki a cache-t hogy menjen az NFC adok egy kódot ahol feljebb tudod venni a hangerőt ........

(#115) vakablak93 válasza Postas99 (#114) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez tök rendben lenne egy 50K-s telefonnál ,de ez 300K, ennyibe bele kellene férjen egy normális oprendszer, szerintem...... :U

#102 <Lacy85> : Ez valami beépített bekapcsolható overclock funkció, mint a gamer laposoknál?

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#116) <Lacy85> válasza vakablak93 (#115) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Valami hasonló. Van ugye a normal üzemmód, akksi menüpont alatt pedig bekapcsolható az ultra energiatakarékos, energiatakarékos, valamint a teljesítmény mód.

(#117) vakablak93 válasza <Lacy85> (#116) üzenetére


vakablak93
őstag

És ezt eredetileg csak hogy a benchmarkokban csaljanak, majd mikor lebuktak vele, akkor már választható funkció? :DDD
Valahogy mindig elképeszt hogy a kínai hülyeség/átverésre való hajlam mikre képes :D

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#118) <Lacy85> válasza vakablak93 (#117) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A teljes sztori.
Ezután vezették be a teljesítmény módot.

(#119) hroberto válasza Postas99 (#114) üzenetére


hroberto
veterán

Harmadik Xiaomi-m nyúzom, gyári ROM-al... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#120) janeszgol válasza vakablak93 (#117) üzenetére


janeszgol
félisten

Régi ügy: [link]
Újabb ügy: [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#121) Ricardo válasza Prowler (#83) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért gondolom az megvan, hogy a "díjnyertes" képen lévő kis izé mérete köszönő viszonyban sincs a képeden szereplő méh méretével.

Ettől függetlenül nem rossz a kép amit csináltál.

[ Szerkesztve ]

(#122) tomboy0013 válasza hroberto (#119) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én még csak a másodikat, de az F2 Pro-mat olyan szinten elszúrták az Android 11-gyel, hogy már nincs kedvem a kezembe venni se. Eddig nem volt gondom a MIUI-val, de ezután biztosan nem Xiaomi telefon lesz az utód ameddig össze nem szedik magukat, mert jelenleg az a tendencia mint anno a Samsung-nál: hányják ki a telefonokat a szoftver meg sokadlagos szempont. Amilyen jó volt az F1 szoftver és támogatás szempontjából, annyira gyarta az F2-m.

(#123) Ricardo válasza tomboy0013 (#122) üzenetére


Ricardo
félisten

"de az F2 Pro-mat olyan szinten elszúrták az Android 11-gyel, hogy már nincs kedvem a kezembe venni se."

Mi a baj vele?

(#124) Postas99 válasza hroberto (#119) üzenetére


Postas99
senior tag

A csilliárdnyi termék palettából van itthon 5 különböző modell. Szoftveresen a legszarabb a RN6pro.
A többi készülék is küzd hibákkal.

Még egy gcam sincs feltelepítve a készülékeidre? Mert ha igen akkor te sem voltál megelégedve azzal amit tud.
Mintha a gyári szalonból vett autót egyből chiptuningra vinnéd mert nem tetszik amit tud.

(#125) tomboy0013 válasza Ricardo (#123) üzenetére


tomboy0013
veterán

[link] A lista folyton bővül valami aprósággal amit néha megold az újraindítás is, de gyári visszaállítást is csináltam már korábban, akkor javult 1-2 dolog de aztán visszatértek a problémák. Valamiért az utóbbi 3 ROM ami Android 11 alapú nagyon szar lett. És javítás már kb 2 hónapja nincs és ki tudja meddig nem is lesz. F1 után kiábrándító ez a telefon.
De látom ezeket másoknál más típusú telefonon is Android 11 után.

[ Szerkesztve ]

(#126) Sragi


Sragi
őstag

Ha ezt tudja a Xiamoi 2021-ben ennyi pénzért.. :U

(#127) Silenzio válasza INGJOKE (#44) üzenetére


Silenzio
addikt

Én meg azt várom el a telefonomtól, hogy szexuális segédeszközként lehessen használni. Aztán rádöbbenek, hogy az egy faszság, nem létszükséglet. A QI töltés se, csak kényelmi funkció. Eddig kb. 7 telefonom volt, ami tudta a QI töltést, alig használtam. Egyedül filmezésnél használnám, ha órákig kamerázok, rászíjazom a QI-s power bankom a telefonra. De akkor meg rendre rájövök, hogy gyorsabban merül, mint ahogy az a szar tölti. Szóval lehet neked faszság, én meg azt mondom, felébredsz, és bilibe lóg a kezed. A világ összedől, te meg QI töltésen szarozol. Szinte nevetséges. Mondom: SZINTE.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#128) <Lacy85> válasza janeszgol (#120) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor mégegyszer:
Nem a csalás ténye a gond, hanem hogy csalás nélkül abszolút versenyképtelen a Kirin.
A Snapdragon / Exynos / Apple AXX / Kirin négyesből masszívan az utolsók minden évben.
És nem pár százalék a különbség, hanem 1-2 generációnyi.

(#129) Silenzio válasza Prowler (#83) üzenetére


Silenzio
addikt

Még egyszer leírom, 1/1.33-as szenzormérettel, f 1.69-es apertúrával NEM ELVÁRHATÓ, hogy a közeliknél nagy legyen az élességtartomány, mert a fizikát nem lehet becsapni. Fényképezőgépnél vehetsz makrólencsét, szűkítheted a blendét, telefonnál nem (kivéve Samsung S9\S10\Note9\Note 10 generáció). Erre kell a dedikált makró. Attól tudtál ilyen jó makrót csinálni, hogy a Oneplusod kamerája abszolút értékekben SZARABB, kisebb a szenzorméret, valamivel kisebb a lencse apertúrája. Nincs itt semmi trükk, lapozzunk.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#130) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Nem tudom OnePluson hogy van de Xiaominál makro módban a telés lecsét használja és elvileg nem sok köze van a főkamerához!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#131) dilajoska1 válasza dilajoska1 (#130) üzenetére


dilajoska1
őstag

Mármint amiben nincs külön makro lencse.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#132) Ricardo válasza Silenzio (#129) üzenetére


Ricardo
félisten

"Fényképezőgépnél vehetsz makrólencsét"

Telefonra is.

(#133) Donki Hóte válasza Ricardo (#132) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Természetesen igen, de az optikailag megfelelő rögzítés egy telefonon megoldhatatlan :(

A fényképezőgépeken a gép objektívjén lévő menet segítségével teljesen központosan rakható fel egy makrólencse, a telefonokon mindenféle barkács csíptetős megoldásokat találtak ki, amely megoldások sajna elég gyatra eredményt adnak.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#134) INGJOKE válasza Silenzio (#127) üzenetére


INGJOKE
veterán

"A világ összedől"

looool

Enged el a közmédiát... :D :D :D

A céges a kocsiba a waze lassabban meríti a telefont, mint a qi töltés, szóval tök jó.
Én anélkül nem veszek már telefont, nyilván ezért nem vettem T szériát, nem mondom hogy rossz, de nekem nem opció...

(#135) Donki Hóte válasza INGJOKE (#134) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem tudom, engem sosem zavart, hogy egy kábelt be kell dugni a szivargyújtó töltőbe, meg telefonba, mielőtt elindítom a telefonon a waze-t.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#136) INGJOKE válasza Donki Hóte (#135) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezért vettem xiaomi qi autós töltőt, hogy az fixen összerakva ne kelljen semmit sehova dugni.
A sajátba meg AA van az sajnos kábellel megy... de a következő kocsiba olyat keresek ami tud vezetékmentes AA-t és akkor a padra rátéve minden szupi lesz. :D

(#137) Ricardo válasza Donki Hóte (#133) üzenetére


Ricardo
félisten

Egy céleszköz mindig alkalmasabb az adott feladatra, ez nem vitás. De fényképezőgép nincs nálunk mindíg.
A csíptetős makró lencsék nem az igaziak, de a telefonba beépített makró lencséknél azért jobban teljesítenek.

(#138) aprokaroka87 válasza <Lacy85> (#102) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Benchmark program pontosan arra való hogy az adott abszolút maximum teljesítmény-ét hozza ki.

De semmi másra.

Tehát ha pl van 2x4 mag az soc-ben, és mondjuk benchmark program esetén végig maxon megy az összes cpu mag, akkor müködik jól.

Az ilyen benchmark programok esetén van arra mód hogy szabályozd a teljesítmény-t?

(#139) hroberto válasza Postas99 (#124) üzenetére


hroberto
veterán

Nincs Gcam sem. Teljesen gyári rendszer, sosem állítottam alaphelyzetbe frissítés után, ennek ellenére nincs vele bajom egyenlőre.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#140) Donki Hóte válasza INGJOKE (#136) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az autóipar ebben a kérdésben kicsit rosszul becsülte előre a várható változásokat, mert olyan autóm van, amelyben a műszerfal alatt van egy rekesz a telefonnak, ahol van egy Qi töltő bluetooth kihangosítóval, csakhogy nem teszem a rekeszbe a telefont, mert a telefont látni szeretném a waze miatt. Így sosem teszem a gyári helyre, hanem egy szélvédőre rögzített tartóban van.

Viszont nálunk sokszor előfordul, hogy ketten is csatlakoztatjuk az autóban a telefonjainkat a töltőre, szóval hiába lenne felszerelve egy szipiszupi Qi töltő a szélvédőre rögzített tartóhoz, akkor is kell még kábeles töltési lehetőség.

Ha hosszabb útra megyünk, akkor meg kell táp a menetrögzítő kamerának is, tehát nekem a kocsiban 3 aljzatos szivargyújtó töltő van.

Szóval egyelőre a kocsiban nem látom kihagyhatatlannak a Qi töltőt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#141) El Diabl0 válasza aprokaroka87 (#138) üzenetére


El Diabl0
junior tag

az adott abszolút maximum teljesítmény-ét

Soha az életben nem lesz azon a teljesítményen, különben a "benchmark-király" telefonon nem szaggatna egy Asphalt 9.

(#142) aprokaroka87 válasza El Diabl0 (#141) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha normálisan van megírva a játék akkor egy optimális teljesítmény is elég.

Sokminden már nem csak a teljesítményen múlik :)

(#143) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#142) üzenetére


dilajoska1
őstag

Az Asphalt 9 eddig amin próbáltam telefonokon mindegyiken szaggatot, pedig nem gyenge telefonokon próbáltam (Eynos, Snapdragon). Az enyémen is szaggat. Sőt sajnos még az Asphalt 8 is. Ott egy bizonyos verziószám után kb 2 éve kezdett el szaggattni amit azóta se javítottak hiába írtam nekik emailt. Pedig grafikai változás észrevehetően nem volt az újabb verziókban.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#144) El Diabl0 válasza dilajoska1 (#143) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Van egy márka, amelyiken nem szaggat, sőt stabil 60 fps az Androidos 20-30 helyett. ;]

(#145) Aryon87 válasza El Diabl0 (#144) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudjuk, az imádott szifonod az...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#146) dilajoska1 válasza El Diabl0 (#144) üzenetére


dilajoska1
őstag

Tudom de ott meg a throttlingolással van baj a melegedés miatt bizonyos erősebb hardvert igénylő játékoknál! Igaz azokkal sem játszom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#147) <Lacy85> válasza aprokaroka87 (#138) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“A Benchmark program pontosan arra való hogy az adott abszolút maximum teljesítmény-ét hozza ki.”

Csak épp benchmark alatt olyan órajelen ment a SoC, amit normál használat mellett soha nem fogsz látni. Vagyis de, mióta lebuktak.
Mintha az Intel proci Geekbench, meg Cinebench alatt menne 6Ghz-en és vernék magukat, mekkora királyok, játékok alatt meg megállna 4Ghz-nél.

(#148) golyós válasza <Lacy85> (#128) üzenetére


golyós
őstag

Hát nem tudom. A 2017es Mate 10 Pro sebességben simán veri az új Samsungokat. A Samsungom azon gondolkodik amikor a beállítások keresőjében keresek valamit, a Mate egyből listáz. Ha nem cseszték volna el a kameráját direkt a frissítésekkel, nem cseréltem volna le, sebességben mai napig hibátlan.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#149) juuzer válasza Prowler (#87) üzenetére


juuzer
addikt

Én mondjuk támogatnám, ha lenne egy "sima" meg egy "plus vagy ultra". Szerintem 3 variáció ugyanazon generációra felesleges és inkább környezetszennyezés.

Nm btw. :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#150) juuzer válasza dilajoska1 (#86) üzenetére


juuzer
addikt

Én se. Ebből a szempontból szerintem az Apple még mindig konzekvensebben rak kamerákat a telefonjaiba. Tény, hogy ott se konzisztens a teljesítmény a 3 lencse között. De legalább nem tolnak bele nettó felesleges és hulladék "makrokamerákat" meg "mélységérzékelőket".

Vamos a la playa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.