Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:56:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 11 5G (Venus)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) GuruZone válasza saomifan (#400) üzenetére


GuruZone
őstag

a bekapcsológombba épített kapacitív olvasó szerintem is sokkal jobb dolog, Poco F3 Pro-ban próbáltam.

Ezzel a 21.5.12 rommal nem vagyok kibékülve , olyan a teló mint a titanic... (WQHD+ 120Hz)
chrome-ot letöröltem direkt, de ugy látszik nrm az okozza. 40 perc kijelző, szinte vsak telefonálás, mert vendég volt nálam, valami nem kerek...

most mondhatjátok , hogy ki kellett volna próbálnom a gyári rommal :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#402) Zsoleszhun válasza GuruZone (#401) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Érdekes ez a fogyasztás mert Poco F3-nál jó a 21.5.12 és a két héttel ezelőtti is jó volt. Lehet jobb választás most a Snapdragon 870 , sebességben semmi különbséget nem láttam a 888-hoz képest.

¯\_(ツ)_/¯

(#403) saomifan


saomifan
kezdő

Már az elején féltem a sd888-hoz adott akkutól
Nem tévedtem. Nem egy működésiidő-bajnok a mi11...sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#404) novinyul válasza Zsoleszhun (#402) üzenetére


novinyul
veterán

Nagyon valószínű hogy az X1-s mag lesz a ludas :( Én totál ki voltam a MI11 fogyasztásán(pláne hogy előtte volt nálam a MI10-10T és Pro) Most az F3 bucira veri SOT-ban, ráadásul semmi melegedés nincs.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#405) poli27 válasza saomifan (#400) üzenetére


poli27
veterán

Persze hogy kivoltam, amikor naponta többször leállt a tárcsázó vagy a névjegy valamiért.... és amikor kellett volna nem tudtam telefonálni, csak újraindítással.... és utánna léphettem be a céges vpnbe meg társaiba mindig újra.... ez nekem így béta kategória volt a samsungok után :) ha nem lenne bugos a szoftver megtartottam volna, mert elég sok mindent tud amit a samu nem.... viszont a miui 12,5 öt nem tudtam megvárni, mert ha az se javitotta volna akkor van egy használhatatlan telóm kb....

[ Szerkesztve ]

(#406) saomifan válasza poli27 (#405) üzenetére


saomifan
kezdő

Nem mondtam, hogy a saját érdekkörödben nem volt igazad...
...egy almáról érkezőt készítettem fel lelkileg, hogy lehet már a MIUI-jal is nehéz lesz megbarátkozni...

(#407) GuruZone válasza novinyul (#404) üzenetére


GuruZone
őstag

meglátjuk, ez nem normális szerintem, talán javítható :DD

volt benne 2x 8 perc 4k videó felvétel amúgy... de akkor ks tragikus :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#408) GuruZone


GuruZone
őstag

franc se érti mi történt, most simán 80%-os vagyok úgy, hogy Győrből feljöttünk Pestre, Budakeszitől végig ment a waze.

1h10min kijelzőidő :R max fényerő, de automata. WQHD+ és 120 Hz

tegnap előtt leszedtem egy csomó felesleges alkalmazást, amit az első indításnál véletlenül visszatelepítettem automatikusan. Chrome is fent van, pedig arra gyanakodtam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#409) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Na megjött a Mi 11, hát mint ne mondjak, nem kis darab :D Első benyomásra viszont az összeszerelés és anyagminőség csillagos 5-ös, teljesen apple szint. Kijelző brutális. :Y

A csomag tartalma teljesen meggyőző, külön piros pont az előre felrakott fóliának és az ajándék tokért, bár ez utóbbit nem használom majd, egyből ment rá egy Spigen Rugged Armor.

A töltőegység is brutál, van súlya, gyárilag 33%on volt az akksi, 25p alatt 100ra rakta :DDD

Innentől van 14 napja, hogy meggyőzzön, nem lesz könnyű dolga :DDD

[ Szerkesztve ]

(#410) saomifan válasza GeneraL_XTX (#409) üzenetére


saomifan
kezdő

Hajrá!

(#411) Al Capone


Al Capone
tag

Sziasztok!
Két kérdés:
- nem vagyok otthon ebben a ROM felrakós témában, ahogy visszaolvastam valamennyit, láttam, hogy mindenki rakosgatja fel az új romokat. De kérdem én, hogy miért, vagy milyen ROM van fenn az embereknek gyárilag, hogy teszik fel rá az EU romot? Van erre bármi szükség, ha hivatalos forgalmazótól vesszük?
- kövi fontos kérdés pedig, hogy honnan lehet beszerezni a telót hivatalos forrásból?

(#412) saomifan válasza Al Capone (#411) üzenetére


saomifan
kezdő

Ha hivatalos helyről veszed 99.9% hogy EEA ROM-mal kapod.
Az EEA ROM a MIUI európai únió kompatibilis rendszere. Tele Google sz@rságokkal és eltüntetve jópár alap MIUi funkciót (mert nem gdpr kompatibilis) Bizony nehéz elviselni sokaknak a google-tárcsázót. Bizony sokan hiányolják a hívásrögzítést az EEA rendszerből.
Stb.

Hahaha...hivatalos a miui.hu, a telekom (csak győzd kifizetni) tán a remax... Hivatalos a xiaomishop.hu. Több nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#413) Al Capone válasza saomifan (#412) üzenetére


Al Capone
tag

Köszi a választ!
A Google hülyeségei annyira nem zavarnak, letiltom a frissítését, gondolom azzal meg van oldva. Viszont milyen jó dolgok vannak a MIUI-ban, amit szerettek használni, vagy amitől több lesz a teló?

Akkor hogy csináljátok, vesztek egy telót külföldi forrásból, vagy valami hazai webshopból, aki kintről rendeli, és akkor itt jön képbe a ROM-olás?

(#414) saomifan válasza Al Capone (#413) üzenetére


saomifan
kezdő

No. A Google hülyeségeit nem tudod letiltani, mert rendszeralkalmazások (tárcsázó, üzenetek, névjegy stb, szerencsére nem ismerem, nem használom)

Mint írtam pont azok szokták a Magyarországon a romot cserélni akik már rég a miui szerelmesei, hozzzászoktak pl az automatikus hívásrögzítéshez, de az EEA-ból kikerült...s most romolhatnak hogy a jól megszokottat kapják...

[ Szerkesztve ]

(#415) saomifan válasza saomifan (#414) üzenetére


saomifan
kezdő

TWRP variáns XDA-ról
link
vagy
link

INSTRUCTIONS

1) Töltsd le a TWRP -t a Mi 11 -hez , lehetőleg a fastboot könyvtárba
2) Tedd a telefont fastboot módba.
3) Használd a ' fastboot boot twrp-recovery-venus.img ' parancsot. El kell induljon a TWRP.
4) Váltsd Angolra (a hatodik az angol).
5) Menj az "Advanced"-be és válaszd az "Onekey inject TWRP" lehetőséget.
6) Húzd el a csúszkát! A TWRP művelet akár több percig is tarthat, szóval ne sz@rj be...

__________________________________________

Figyelem: Ne válts boot slotot (Slot A) !!!
__________________________________________
Hiba: ADB Sideload nem megy.
__________________________________________
Kínai TWRP a Telegramról leszedve.
Köszönet @Cozzmy13 -nak a TWRP image dekódolásáért

[ Szerkesztve ]

(#416) saomifan válasza saomifan (#415) üzenetére


saomifan
kezdő

#venustwrp

A szerző nem írta bele, de a nyitott bootloader alapfeltétel.

(#417) poli27 válasza saomifan (#416) üzenetére


poli27
veterán

És ugrik gari is :DD

(#418) saomifan válasza poli27 (#417) üzenetére


saomifan
kezdő

...van akit ez nem fog befolyásolni.
Szakmai rovat lévén, ez ide tartozik.
... csak az álljon neki aki tudja mit csinál, miért csinál s mi mivel jár.

(#419) ShadowLac válasza GeneraL_XTX (#409) üzenetére


ShadowLac
addikt

Kíváncsi leszek.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#420) szlaci888


szlaci888
aktív tag

Sőt ma este megjelent az Android 12 Béta 1 Mi11-re is.
Lehet próbálkozni! :C

(#421) saomifan válasza szlaci888 (#420) üzenetére


saomifan
kezdő

Ja és "télleg"...:D link
...átgondolom

[ Szerkesztve ]

(#422) Zsoleszhun válasza szlaci888 (#420) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Még jó, hogy nincs mert most biztos elvenne az életemből pár órát :D

¯\_(ツ)_/¯

(#423) saomifan válasza Zsoleszhun (#422) üzenetére


saomifan
kezdő

Erőt veszek magamon.
Most még nincs nagyon belakva.
;]

(#424) saomifan


saomifan
kezdő

Zajlik...

(#425) szlaci888 válasza saomifan (#421) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Én is....holnap este jár le a 168 órám..... :C

(#426) szlaci888 válasza saomifan (#424) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Android 12 Béta zajlik?
Várjuk a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#427) saomifan


saomifan
kezdő

Igen Droid12... A tizenegy tizenkettesítése
Gondolom ez csupasz droid lesz, nem miui...
...csupaszt meg csak nőkben szeretem

[ Szerkesztve ]

(#428) saomifan válasza saomifan (#427) üzenetére


saomifan
kezdő

Sikertelen. MiFlash-sel se, kínai MiPCSuite-tel se
alt="" title=""
Ma nincs több időm erre

[ Szerkesztve ]

(#429) saomifan


saomifan
kezdő

...csak szivatom magam. nem megy vissza a miui (sem). sikeresen lefut, majd csak fastboot van. juhhú. ma se alszom

(#430) saomifan


saomifan
kezdő

MiFlash "set active a error" szopacs

(#431) saomifan


saomifan
kezdő

Reggel 4....újra él a tetszhalott....jó móka volt ez az android12 preview...

(#432) szlaci888 válasza saomifan (#431) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Akkor én még várok vele!
Hogy sikerült végül visszatenni a gyárit?
XDA-n már van akinek sikerült, 2 képet tett fel és stock androidnak tűnik a béta 1 azok alapján.
Gondolom majd a későbbiek kapnak MIUI-t.

(#433) saomifan válasza szlaci888 (#432) üzenetére


saomifan
kezdő

A hibaüzenetből nem volt nehéz rájönnöm (hahaha) hogy a miflash és a mipcsuite sincs még rendesen felkészítve a "kétslotos" flesselésre. Nem próbáltam, de 99% valószínű, hogy már az Android 12 is simán elindult volna az első telepítés után, ha a miflash alkalmas már ehhez a többslotos rendszerhez (vagy hamarabb rájövök, hogy honnan lopjak). Így viszont minden ROM hiába telepedett, elindulni nem tudott, a telepítés után úgy tűnt csak fastboot mód van, semmi más. Mivel a 'fastboot set active' parancs számomra még feltérképezetlen, csak sejtettem hogy ott a probléma, hogy a végén nem aktiválja a miflash (meg a másik) a megfelelő slotot, de megoldást nem találtam a leírásokban. (A vidd vissza ahol vetted számomra nem volt opció) A legtöbb időt az vette el, míg a lassú netemen letöltöttem a teljes romokat, bár feleslegesen, csak reméltem, hogy majd egy másik rom megoldja vagy egy másik miflash megoldja. Nem az oldotta meg. A xiaomi.eu fastboot verziót ad ki, míg nem lesz twrp. Végül a xiaomi.eu telepítő bat fájljában találtam meg a megoldást, onnan tudtam "meglesni" hogy hogyan tudnám futtatni a 'fastboot active' parancsot. Miután az a parancs lefutott, a telefon azonnal bebootolt. Azaz a miflash (és társa) teljesen jól felégette a romokat, csak a bootolást felejtette el beállítani...amint az ki lett javítva, már minden rendben volt. Na kb ennyi az én "nemkocka" tudásommal.

[ Szerkesztve ]

(#434) saomifan


saomifan
kezdő

Közben, ha már ennyi szabadidőm volt ;] kipróbáltam a tegnap általam linkelt TWRP-t is. Működött. Fel tudtam állandóra telepíteni (inject), tudtam vele DATA formázni. Ami funkció hiányzik belőle, nincs ráhatásod hogy slot A-n vagy slot B-n dolgozol-e... Ő maga "kitalálta" hogy ő a slot B-n garázdálkodik, de nem láttam lehetőséget, hogy én döntsem el. Így pl megkíséreltem telepíteni a kínai feljesztői ROM recovery (zip) változatát, de állandóan hibára futott olyasféle hibaüzenettel, hogy nem telepíthet slot B-re, váltson át slot A-ra....(ha találtam volna olyan kapcsolót....)

[ Szerkesztve ]

(#435) Zsoleszhun válasza saomifan (#434) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Poco F3-ra is nemrég jött Alpha twrp, a heti eu dev-et már azzal raktam fel, ott a reboot menübe rakták az A-B partíció választást.

¯\_(ツ)_/¯

(#436) szlaci888 válasza saomifan (#433) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Akkor ha este fel szeretném tenni az eu rom-ot, elég ha simán a leírás szerint cmd-ből elindtom a bat parancsot és az felrakja?
Vagy nekem is kell utána particiót aktiválnom?

(#437) saomifan válasza szlaci888 (#436) üzenetére


saomifan
kezdő

EU telepítőszkriptjében benne van! Nem kell külön.
De total commanderben nézz bele a BAT-ba és az utolsó sorok között ha látod, akkor minden OK.

[ Szerkesztve ]

(#438) saomifan válasza Zsoleszhun (#435) üzenetére


saomifan
kezdő

Hát ebből a Venus twrp-ből még kimaradt a slot választás lehetősége...

[ Szerkesztve ]

(#439) szlaci888 válasza saomifan (#437) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Kösz!
Benne van.
"platform-tools-windows\fastboot %* set_active a"
Laci

(#440) saomifan válasza szlaci888 (#439) üzenetére


saomifan
kezdő

Úgy-úgy
...csak azt nem értem, hogy a MIFLASH Fastboot romokban hogyhogy nincs benne?
Vagy én b@$zarintott@m el valamit, vagy sáomi-anyám...mert bizony a MIFLASH nem volt képes aktívra állítani A-t...nyugodtabb éjszakám lett volna...

[ Szerkesztve ]

(#441) TpS


TpS
őstag

Egy TS videó a nyitásról és a fastboot rom telepítésről: [link]

Xiaomi 13 8/256 HyperOS 1.0.24.3.4.DEV

(#442) Al Capone válasza saomifan (#418) üzenetére


Al Capone
tag

Olvasva az utóbbi napok történéseit, a negyedét sem értem, hogy mit csináltok, úgyhogy ahogy írtad is, én tuti nem állnék neki. Max, ha valami tényleg nagyon hiányzik majd nekem a rendszerből (még mindig nem tudom mi, a hívásrögzítésen kívül), akkor felkérek rá valakit.

Most elérhető az Alzánál. 36 hónap garanciát írnak rá. Szerintetek ez az EEA ROM-os verzió?

(#443) saomifan válasza Al Capone (#442) üzenetére


saomifan
kezdő

Erre leginkább az tud válaszolni, aki az Alzánál vette... Elméletben EU-ban csak EEA lehet.

Hiányozni meg olyan funkció tudna neked, amit megszoktál és szerettél a MIUI-ban... (már írtam legtöbben a tárcsázó és az üzenetek változását és a hívásrögzítés megszünését mnem tudják elviselni)...szóval ezt akkor fogod megtudni, ha korábban használtál MIUi-t, s most meglátod ez mennyivel tud mást vagy kevesebbet...

[ Szerkesztve ]

(#444) Al Capone válasza saomifan (#443) üzenetére


Al Capone
tag

Értem. Feltettem egyébként a kérdést az Alzának is.

Ez lesz az első Xiaomi telóm, előtte Huawei volt, csak hát a google támogatás hiánya sok programnál sajnos nekem keresztbe tesz. Úgyhogy minden szempontból új élmény lesz. Amiket írtál számomra annyira nem létszükséglet. Bár néha tárgyalásnál jól jönne a hívásrögzítés, de igazából eddig sem volt egy telómnál sem.

(#445) saomifan válasza Al Capone (#444) üzenetére


saomifan
kezdő

Elméletben EU-n belül csak EEA-val lehetne forgalmazni...

"Hüvely" után nem fog semmi hiányozni a MIUI-ból. Te ilyen öszvérként fogod megismerni a MIUI-t.

[ Szerkesztve ]

(#446) Al Capone válasza saomifan (#445) üzenetére


Al Capone
tag

Hát igen, ezért kérdeztem rá az Alzánál is, mert mint tudjuk, van sok ÁFA okoskodó cég itthon, akik innen-onnan beszerzik..

Pont egy ilyen öszvérre van szükségem! :D Bírja a strapát, ne szarja össze magát, ha ide-oda lépkedek a progarmok között. Nekem nem kell másfél napos üzemidő, este úgyis feltöltöm. Meg jó képek és stabil rendszer kell. Úgyhogy ennek remélem azért meg fog felelni, ha már "csúcshardver".

(#447) saomifan válasza Al Capone (#446) üzenetére


saomifan
kezdő

Ámen

(#448) addamka válasza Al Capone (#446) üzenetére


addamka
őstag

Kamera teszteket nézz, elég-e neked ez. Nem véletlen van belőle Pro (CN only) és Ultra verzió :)
Tisztességes megoldás ami benne van, de nem a legjobb a piacon. Nekem a zoom nem nagy hiány 1-2x jól jött volna, de túlélem. Digitális zoom csak totál napfényben jó, ha picit árnyék van nem lesz szép az eredmény.
108mpixelen is csak teljes fényben érdemes próbálkozni, akkor lehet használható:

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#449) saomifan válasza addamka (#448) üzenetére


saomifan
kezdő

Tele a rovat ismerős arcokkal! :D
üdv: milestone

(#450) addamka


addamka
őstag

Kijött a TWRP alapú xiaomi.eu ROM, gyors step by step:

- töltsd le a friss ROM-ot a telefonodra (vagy a gépedre, de utána másold fel pl. a Downloads alá): link
- TWRP letöltése: link
- Kell egy fastboot bináris, vagy kiszedi valaki az előző ROM-ból, vagy itt van egy: [link]
- telefon kikapcs
- telefon bekapcsolása fastboot módban power és hangerő le gombok együttes nyomvatartásával amíg a fastboot logo meg nem jelenik
- fastboot.exe boot c:\Downloads\new\mi-11-twrp3.5.1-recovery-v21.5.10_decrypted.img
- Win alatt command line (cmd) indít elnavigál a fastboot-ot tartalmazó könyvtárba, ha a Minimal ADB and fastboot-ot tetted fel rak indított a start-ba, rá kell keresni és nyit egy cmd-t abból a könyvtárból ahova települt
- fastboot.exe boot c:\a_letoltott_recovery_komyvtara\mi-11-twrp3.5.1-recovery-v21.5.10_decrypted.img
- ha minden jól megy elindul a TWRP
- ha volt beállítva PIN vagy pattern lock, azt meg kell adni
- angol nyelv: jobb oszlop alulról a 2. menü
- felül a földgömb ikon, English kiválaszt és a szürke gombra rányom
- utána a szokásos: Install, ROM betallóz (általában a Downloads alatt lesz), aztán a végén egy wipe cache még mehet és reboot

Tesztelve, működik.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.