Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:56:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 11 5G (Venus)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) paolinho válasza Zsolty20 (#1050) üzenetére


paolinho
őstag

Először is nagyon szépen köszi a választ :R , közelebb vittél ahhoz, hogy beruházzak egy ilyenbe. Az akku szerényebb mérete kicsit zavaró, de a kocsiban is van töltő, az irodában is, szóval, túl fogom élni talán a 4600 mAh-val is. Amit pedi a fotóiról írtál, az nekem több, mint elég. :)
A rom csere kapcsán van már tapasztalatom, és azt hiszem, hogy ezen is megoldható lesz az, amit korábban a Note 9 Pro alatt megoldottam. (Erről írtam részletesen anno.) Ehhez valóban igazad van, kell Bootloader nyitás, és ha van TWRP, akkor nem lesz semmi gond. Meg is találtam ITT a megfelelő indonéz romot is hozzá. Majd tesztelem, ha egyáltalán odág jutok, és írni is fogok róla. Na mindegy, előbb legyen meg a vas.

(#1052) Black&White válasza paolinho (#1051) üzenetére


Black&White
Topikgazda

Van Indonéz, illetve Taiwan ROM is, amiben Mi cuccok vannak Google helyett.
De ezek a ROM-ok még lassabban frissülnek, mint a Global, vagy EEA régiósak.
Cseréhez nem TWRP kell, hanem MiFlash. Gyorstalpalót pedig a Mi 10 topicban találsz, az összefoglalóban.

Amúgy a Mi 11 Pro-t is gond nélkül tudod itthon használni és azért akksiban, kamerában erősebb, mint az alapmodel.
Persze ott ajánlott egy xiaomi.eu ROM, mert ugye kínai belpiacos teló.

[ Szerkesztve ]

(#1053) paolinho válasza Black&White (#1052) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi ezt is! :R Megolvasom a MiFlash kapcsán a dolgokat, bár én korábban mindíg valahol elakadtam a vele való telepítéskor. Míg a TWRP recovery (többé-kevésbé) gond nélkül rendezte a tennivalókat.

(#1054) addamka válasza paolinho (#1053) üzenetére


addamka
őstag

Menni fog a Pro is itthon, kínai sima Mi 11 is gond nélkül megy, enyém még onnan jött jóval EU bevezetés előtt.
2 SIM-mel + munka profillal kb 1 reggeltől estiget bír nálam (6:00-23:00 általában), de mondjuk rádobom a 33W-os Qi töltőre és fél óra múlva 50% felett van, így túlélem.

Kamera ember függő, páromnak azért lett Mi 11i, mert a sima Mi11-nek azt mondta olyanok a színei, mintha kilopták volna belőle őket. 11i-ben másik szenzor van, az túlszaturál, neki az a természetes :)
Amúgy sötétben sztem elég gyenge képeket csinál, baromi lassan tud fókuszálni, de nekem nem prio nagyon.

Mint írtam külföldről vettem (tradingshenzen), gari nem érdekelt, még egy Xiaomim se hullott szét gari idő alatt a Redmi Note 3G (2014) óta, így mertem kockáztatni.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1055) Roland861010 válasza Dave Crank (#1019) üzenetére


Roland861010
addikt

Helló,

Még mindig a múltkor rendelt üveget használod?
Nem vált fel a széleken?

(#1056) Dave Crank válasza Roland861010 (#1055) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Szia!

A héten lecseréltem, mert 1 porszem benragadt, nem vettem észre felrakás előtt, és idegesített, eddig bírtam vele azóta... :D az egyik oldal kicsit elkezdett, mintha kevés lett volna a cucc, de szerntem csak keveset lámpáztam, mert amit most feldobtam azt még kevesebbet lámpáztam, és az is kicsit felvált, vagyis látszik, hogy ott levegős.
rendeltem is aliról most 1 uv lámpát aminak lábai vannak (GSM shopban is ilyet használnak, körmös lámpa), azzal faszán egységesen lehet uv-zni, és nem kell tartogatni fölötte....

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1057) bpasztoi


bpasztoi
csendes tag

Sziasztok!

Android Autoval van valakinek tapasztalata? Egy új Ford Focusszal próbálom összekötni a Mi 11-et, de eddig sehogy sem sikerül. Hiába dugom rá USB-n (Bluetoothon keresztül kapcsolódik), nem tudom összevarázsolni őket.

(#1058) Angelus(hun) válasza paolinho (#1049) üzenetére


Angelus(hun)
tag

Szia, én például Mate 20 Pro-ról váltottam Mi11-re, és elég sokáig küzdöttem a kamerával. Nehezebben talál fókuszt,es nem is kisebb részt tud "tisztán" tartani.

Xbox: tobozhun Ps: TobozHUN Nintendo: Toboz

(#1059) paolinho válasza Angelus(hun) (#1058) üzenetére


paolinho
őstag

De mi volt ennek a nagy kűzdelemnek az oka? Nincs, vagy pontatlan az autofókusz? Vagy a lencsékkel van baj? Mi lett rá a megoldás?
Azt olvastam még, hogy létezik egy Pro változat is, igaz az kínai belpiacos, de fel van vértezve a teljes EU-s sávismerettel. Ennek a kameráját is nagyon dicsőítik. Valaki nem találkozott itt ilyen telóval véletlenül?

(#1060) Black&White válasza paolinho (#1059) üzenetére


Black&White
Topikgazda

Pro és az Ultra szoftver tekintetében megegyezik, így a Pro tulajok inkább az Ultra topicban mozognak, mint itt.

(#1061) Angelus(hun) válasza paolinho (#1059) üzenetére


Angelus(hun)
tag

Például: Ha fotóztam egy szobrot, figurát közelebbről nagyon kicsi volt az a kör ahol a kép tiszta volt, és minden máshol homályos lett. Inkább kellett messzebbről készíteni a képet, és azt kisebbre vágni, de az legalább tiszta volt. Ezt úgy sikerült valamennyire korrigálni, hogy a fotózás gomb hosszú nyomásra fókuszál egyet, majd aztán süti el a képet.

Xbox: tobozhun Ps: TobozHUN Nintendo: Toboz

(#1062) paolinho válasza Black&White (#1060) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, igen olvasgatok ott is. ;)

(#1063) paolinho válasza Angelus(hun) (#1061) üzenetére


paolinho
őstag

Áá értem, akkor ezt szem előtt fogom tartani. Köszi! ;)

(#1064) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Megérkezett az új heti ROM melyet felraktam MEGA-ra: [link]
"CHANGELOG

System

Fix - "Wallpaper & personalization" settiings were crashing when using a third-party launcher

Control center
Fix - "Collapse after touch" was not working [Android 12 devices]

Health
Fix - App was crashing when accessing "Sleep" for Croatian, Czech, French, Korean, Romanian and Slovenian

Updater
New - You can download fastboot updates now (app will not let user install them directly, but will show what to do with it)
Fix - Minor UI changes
Fix - UI freezes on some devices
Fix - Attempt to improve background download stability (let us know if it is improved while downloading next week's OTA)

Warning: Camera doesn't work properly on Mi 10T Pro. We don't recommend upgrading to this version if you own Mi 10T Pro. Redmi K30S Ultra/Mi 10T camera works fine.

Tip for Android 12 devices: Because TWRP doesn't work with Android 12, the update needs to be flashed in Fastboot mode. Download the ZIP package, unpack it and run update script (without formatting data if you're moving from Android 11 xiaomi.eu ROM or with format data if you're flashing it first time)."

(#1065) GuruZone válasza Zsolty20 (#1064) üzenetére


GuruZone
őstag

Aztarohadt , de gyors voltál.

System
Fix - "Wallpaper & personalization" settiings were crashing when using a third-party launcher

Nekem ez fennáll, szóval lássuk!!!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1066) Zsolty20 válasza GuruZone (#1065) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Jókor voltam jó helyen. :D
Igyekszem mindig korán hozni a frisset.

(#1067) Black&White


Black&White
Topikgazda

Mi 11 EEA V13.0.1.0 SKBEUXM Recovery ROM: LINK

A12+MIUI13

(#1068) seger válasza Black&White (#1067) üzenetére


seger
addikt

Ez mehet erre? V12.5.9.0.RKBEUXM

(#1069) Black&White válasza seger (#1068) üzenetére


Black&White
Topikgazda

Igen, OTA-n is jönni fog idővel.

(#1070) seger válasza Black&White (#1069) üzenetére


seger
addikt

Köszi. Fel is raktam

[ Szerkesztve ]

(#1071) I válasza Black&White (#1069) üzenetére


I
tag

Szia

Ajánlott a tiszta telepítés, vagy elég a frissítés? Csak azért kérdem, mivel A11 -> A12 :F

Have a nice day!

(#1072) Dave Crank válasza Black&White (#1067) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Felraktam 12.5.8 EEA-ra a 12.5.9-et, ota-n nem dobta fel, letöltöttem a recovery-s telepítőt. Gond nélkül felment, újraindult a telefon. Arra felraktam a linkelt A12 miui13 romot, a telepítő kiválasztásával, újraindítást kért, és azóta se kép se hang :Y
Töltésre sem reagál.
Ötlet esetleg...?
Elsőnek a 12.5.8-ra nem engedte a 13-at.

[ Szerkesztve ]

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1073) Black&White válasza Dave Crank (#1072) üzenetére


Black&White
Topikgazda

Sajnos ötletem sincs miért történhetett ez meg.
Januárban voltak hírek, hogy a Mi Pilot résztvevők téglázták a telót frissítés után, de azért ez nagyobb blama.
Semelyik gomb kombinációra nem reagál?

(#1074) kcsa


kcsa
veterán

Ma reggel az értesítések között volt, hogy elérhető a 13.01, ráböktem az értesítésre, bedobott a frissítésbe, de ott már nem talált frissítést...

(#1075) Dave Crank válasza Black&White (#1073) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Semmire sem reagál, billkombóra sem. Töltőre sem...

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1076) kcsa válasza Dave Crank (#1075) üzenetére


kcsa
veterán

XDA fórumon is többen panaszkodtak erre. Jól sikerült...

(#1077) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

EDL mód flash-hez hogy lehet aláírt accoun-t szerezni? vagy mi kell hozzá? Miflash azzal menne, úgy nézem.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1078) mizoli válasza Dave Crank (#1077) üzenetére


mizoli
addikt

Ha jól tudom, csak tanúsított szerviznek van.

(#1079) seger válasza Dave Crank (#1072) üzenetére


seger
addikt

12.5.8-ra még január elején frissítette. Tegnap pedig erre. V13.0.1.0.SKBEUXM

Nálam gond nélkül frissített

(#1080) Black&White válasza Dave Crank (#1077) üzenetére


Black&White
Topikgazda

Ha nem gariban akarod intézni, akkor Telegramon keress rá: unbrickRU.
Teamviewer-en keresztül dolgozik, Paypal utalást követően.

(#1081) Dave Crank válasza Black&White (#1080) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Akkor ha vele intézem, gari ugrik? Vagy már amúgy is ugrott?

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1082) Dave Crank válasza seger (#1079) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Itt a telefonosok helyben azt mondják, hogy azert halt meg a telefon, mert nincs nyitva a bl. Ez a rom gyari miui updater alkalmazásból, bl nyitas nelkul telepitheto kellene legyen, nem?

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1083) Black&White válasza Dave Crank (#1081) üzenetére


Black&White
Topikgazda

Nem ugrik semmi. Csak jó eséllyel gyorsabban végzel, mint a hivatalos gariztatással.

(#1084) Dave Crank válasza Black&White (#1083) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Az jó, itt helyben azt mondjak, hogy mar ugrottam a garit azzal, hogy ez van, meg ha helyre is allittatom.... Mennyibe kerul kb am7gy?

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1085) Black&White válasza Dave Crank (#1084) üzenetére


Black&White
Topikgazda

Mivel, azzal hogy felraktál egy hivatalos frissítést? :DDD

30$ körül van asszem...

[ Szerkesztve ]

(#1086) Dave Crank válasza Black&White (#1085) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Én se értem. Mondom itt azt mondják, hogy bl kellett volna hogy nyitva legyen, meg hogy amúgy is szar a miui13, minek akartam frissíteni. De nem akarta megérteni, hogy hivatalos frissítést akartam felrakni. Koszi az infot.
Ja es itt azt mondtak, hogy csak test ponttal lehet megcsinalni...

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1087) seger válasza Dave Crank (#1082) üzenetére


seger
addikt

Nekem nincs nyitva.

(#1088) Black&White válasza seger (#1087) üzenetére


Black&White
Topikgazda

Nem is kérdés, hogy hülyeségekkel próbálnak hárítani... :)

(#1089) Dave Crank válasza Black&White (#1088) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Na meg is csinálta, akit ajánlottál.
Köszönöm mégegyszer.
Nyitottam is BL-t, mert úgy elvileg ha gubanc van, megoldható a dolog.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1090) Black&White válasza Dave Crank (#1089) üzenetére


Black&White
Topikgazda

Ez jó hír, örülök!
Bár valahol nagy szégyen a Xiaominak, hogy így ment ki ez a frissítés...
Amúgy jó dolog a nyitott BL, de esetedben, amikor se recovery, se fastboot mód nem volt, sokat nem értél volna vele.
Ide authorized acc kellett, ami csak a szervizeknek, illetve pár embernek van.
Viszont most, nyitás után akár mehetsz xiaomi.eu vonalra is. 🙂

(#1091) Dave Crank válasza Black&White (#1090) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Hát még én! :R
Bár céges teló, de akkor is.... szerencse, hogy kb mindenem le volt mentve, vagy amik vesztek, az nem sok és nem fontos... :D

Én csak azt nem értem, hogy ez miért jó a Xioaminak, hogy ilyen esetekben kell ilyen acc?

Egyébként, nem is tudom, szerintem kb több, mint 15 droidos telóm volt idáig, elejében MTK chippesek, aztán snapi.
Mindegyikre húztam custom romot, és soha nem tégláztam még...
Erre ennél meg egy hivatalos update-tel...?

.eu-n miui13-al mik a tapasztalatok?
Igen így ez lenne a terv, ha már úgyis üres a teló, hogy kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1092) Zsolty20 válasza Dave Crank (#1091) üzenetére


Zsolty20
senior tag

.eu-nál kb hetiben jönnek a friss ROM-ok és nekem személy szerint nincs problémám vele. Kevésbé merül, gyorsabb a teló talán egy kicsivel, stabilabb, könnyű frissíteni az újabb rendszerre.

(#1093) Dave Crank válasza Zsolty20 (#1092) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Köszönöm!
Telepítés menete A11 Global 12.5.9-ről?
Nyitottt BL, letöltött xaomi.eu miui 13 rom gépre, és a zipből az install with format data.bat?

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1094) Zsolty20 válasza Dave Crank (#1093) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Ezt én szedtem össze innen-onnan:
Telepítéses része
https://logout.hu/tema/re_xiaomi_mi_11_ultra_circus_maximus/hsz_1563-1563.html
https://prohardver.hu/tema/re_xiaomi_mi_11_ultra_circus_maximus/hsz_1367-1367.html
Rom frissítés: Legfrissebb xiaomi.eu A11 dev kiadásról xiaomi.eu A12 dev kiadásra frissítés megy simán ráfrissítéssel (dirty upgrade-vel), tehát nem szükséges az egész folyamatot elölről kezdeni. A12-re frissítés jelenlegi TWRP-vel nem fog menni, mert nem kompatibilis A12-vel, de pont ezért van A12 xiaomi.eu kiadásból fastboot ROM verzió, ami az alábbi módszerrel rátelepíthető a legfrissebb A11 xiaomi.eu kiadásra:
Letöltöd fastboot ROM.zip-et PC-re > Kicsomagolod > Telót fastboot módban csatlakoztatod PC-hez > Kicsomagolt mappát megnyitod > Kicsomagolt mappán belül üres területen nyomsz SHIFT+Jobb klikk és válaszd "PowerShell ablak megnyitása itt lehetőséget > Futtasd az alábbi parancsot:
.\windows_fastboot_update_rom.bat
Minden beállítás, app, adat megmarad.

De alapesetben helytálló a leírásod, csak a két linken jobban/részletesebben is le van írva. :)

(#1095) Dave Crank válasza Zsolty20 (#1094) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Köszönöm szépen a linkeket és a részletes leírást!

Közben már fent a .eu 13-as rom.

Ami eléggé zavar, az a bal felső sarokban megjelenő zöld ikon, fotózáskor, vagy pl kijelző arc alapú feloldásakor... :D
Valahogy el lehet tüntetni?
Illetve, el lehet-e tünteni a csempéknél a mobiadat fölötti csempét, és a fényerő szabályzó alatt lévő zenelejátszó sávot?

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1096) Zsolty20 válasza Dave Crank (#1095) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Mindegyik kérdésedre a válasz: nem! :)
A zöld amiről beszélsz az A12 adatvédelmi újítása, amely megmutatja, hogy az adott program/eszköz használ-e kamerát vagy mikrofont, hasznos és kellő újítás.
A többit TALÁN ellehet tüntetni ADB segítségével, de nem ajánlott illetve megszokható. :)

(#1097) Dave Crank válasza Zsolty20 (#1096) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Köszönöm a gyors választ!! :)

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1098) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Megjelent az új ROM. :)
[link]
Leírás:
"CHANGELOG

System

Fix - Playback issues when OK Google/Voice Match is enabled [Redmi Note 9 Pro 5G/Mi 10T Lite]
Fix - Mobile data toggles are not working in themed lock screens [Android 12 only]

Camera
Optimization - Small UI changes

App vault
New - Redesigned UI allows to use brand new, fresh-looking widgets provided by various system apps, that can make your App vault more informative

Security
Fix - Chinese map is being displayed while selecting "Arrive in a location" or "Leave a location" conditions in Automated tasks. These options are hidden now

Warning: Camera doesn't work properly on Mi 10T Pro. We don't recommend upgrading to this version if you own Mi 10T Pro. Redmi K30S Ultra/Mi 10T camera works fine.

Tip for Android 12 devices: Because TWRP doesn't work with Android 12, the update needs to be flashed in Fastboot mode. Download the ZIP package, unpack it on your PC and run update script (without formatting data if you're moving from Android 11 xiaomi.eu ROM or with format data if you're flashing it first time).

This changelog doesn't mention all changes made by Xiaomi.eu or Xiaomi.

Xiaomi's statement regarding suspended devices:
The release of Mi 11 Ultra and Mi 11 Pro is suspended today due to the problem of being stuck in some scenes.Due to the problem of restarting specific scenarios, the release of Mi 10S, Redmi K40, Mi 10 Extreme Commemorative Edition, Redmi K30S Extreme Commemorative Edition, Mi 10, Mi 10Pro, and Redmi K30 Pro is suspended today."

(#1099) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Sziasztok!

Global romon (12.5.11) vagyok nyitott BL-lel.
GPay-re és netflixre van-e valami megoldás, hogy menjen?
Egyik sem megy, gondolom a nyitott BL miatt.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#1100) Dave Crank válasza Dave Crank (#1099) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Közben úgy tűnik félig búcsuzom a topiktól, váltás miatt.
Azért csak félig, mert egyelőre tartalékba megmarad.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.