Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) gretzky77 válasza Zsoleszhun (#1450) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi közben fel is dobta OTA!
Vajon Mi 10 Pro mikor kap 12-es droidot!?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1452) Karavik válasza gretzky77 (#1451) üzenetére


Karavik
veterán

Tegnap jelentették be, hogy jövő héttől frissítés szünetel A12-re történő váltás miatt

"Due to the major version upgrade of Android, Mi 10 Pro, Mi 10, Redmi K30 Pro, Mi 10 Extreme Commemorative Edition, Redmi K30S Extreme Commemorative Edition will be temporarily suspended from November 8, 2021. The internal beta is included in the weekly participation criteria. Vote for the version you are using and release the experience post, thank you for your understanding"

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1453) gretzky77 válasza Karavik (#1452) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi, közben eladtam a telefont! De nem azért,mert bármi baja lenne. :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1454) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Hónapok óta nem frissítettem, mert EU rom van fenn és ha jól tudom így OTA nincs és manual kell frissíteni a rendszert. Ez még mindig így van? Ilyenkor bukom a belakott rendszert és full resetet nyom frissítésnél. Ha jól rémlik zip fájlt kell letölteni és rendszer alól telepíthető.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1455) hito válasza hito (#1454) üzenetére


hito
nagyúr

Hát ez a topic alaposan kipusztult :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1456) Karavik


Karavik
veterán

Ilyet láttatok már? 🤘🤘🤘

Android főverzióra fókuszáljatok 😜

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1457) hito válasza Karavik (#1456) üzenetére


hito
nagyúr

Én nem, de ha már itt vagy a #1454-re esetleg tudnál írni? ;) Lehet már EU romon OTA-n frissíteni OS alól, úgy hogy ne legyen adatvesztés?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1458) Karavik válasza hito (#1454) üzenetére


Karavik
veterán

Android 11 alapú xiaomi.eu esetén OTA is lehet frissíteni és manuálisan is (TWRP-ből vagy updater app-ból egyaránt). Bármelyik módszerről is legyen szó nem szükséges resetelni, sem wipeolni semmit, tehát a jól belakott rendszer megmarad.

Android 12-re frissítés csak fastboot ROM-al és fastboot módban lehetséges, de ez esetben is minden adat megmarad

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1459) Karavik válasza hito (#1455) üzenetére


Karavik
veterán

Android 12-re váltás miatt szünetelt a ROM frissítés, lehet ezért is pang a topik

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1460) hito válasza Karavik (#1458) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm szépen! :R Megnézem, hogy melyik szoftver verziót kínálja fel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1461) Disque


Disque
aktív tag

Android 12-n nálatok működik a telekom applikáció? Imi-n nem megy.

(#1462) Karavik válasza Disque (#1461) üzenetére


Karavik
veterán

Nem, kezdetek óta nem működik. App issue

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1463) hito válasza Karavik (#1462) üzenetére


hito
nagyúr

Nálam működik a Telekom app, hónapok óta használom. EU rom, 12.5.4 Stabil.

Bocs, ez még 11-es droid :B

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1464) NemMo


NemMo
őstag

Érdemes beruházni vagy egyáltalán kapható ez a telefon még?

(#1465) hito


hito
nagyúr

Hihetetlen, de még mindig ez a telefonom (szerintem már vagy 1 éve) és még mindig elégedett vagyok :D

Viszont most a legegyszerűbb módját keresem a rootolásnak. Xiaomi.eu 12.5.4 stabil van fenn + TWRP. Hogy a legegyszerűbb ezt rootolni? Illetve ha rootoltam unroot is lehetséges? Ha mondjuk bekavarna nagyon a root, pl. banki app nem menne.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1466) Viktor0610 válasza hito (#1465) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Magisk.

Samsung Galaxy A54

(#1467) hito válasza Viktor0610 (#1466) üzenetére


hito
nagyúr

Ettől féltem, hogy csak egy szót bedob valaki és órákat olvasgathatok, hogy hogy is működik :D Nem könyörülnél meg? :B 2-3 mondatban, hátha megértem, meg hogy melyik verzió fog kelleni nekem :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1468) Viktor0610 válasza hito (#1467) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért dobtam be csak egy szót, mert egy ideje már nem rootolok, csak nyomon követem, milyen appal lehet. :DDD
Bocsi. :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1469) hito válasza Viktor0610 (#1468) üzenetére


hito
nagyúr

Na akkor kiképezem magam, köszi! :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1470) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Aktuális csúcstelefonokkal volt valakinek lehetősége összehasonlítani a mi 10 pro kameráját? Mennyire tartja jól magát?
Neten nem igazán találtam ilyen összehasonlítót, azért nem ez a legtöbbet eladott teló a világon.

Lassan két éve használom a készüléket, de még nem vagyok benne biztos hogy érdemes-e váltani róla vagy nem.

(#1471) joey04 válasza bigmasterg (#1470) üzenetére


joey04
titán

Az újabb telefonok valamivel jobb képeket csinálnak, de nincs meg a dupla zoom kamera, valamint ebben van az utolsó igazán jó snapdragon, meg igazán jó üzemidő. Szóval szerintem nem éri meg cserélni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1472) bigmasterg válasza joey04 (#1471) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszi az inputot.
S22 ultrát is nézegettem, meg Vivo x80 pro-t, ezeknél megvan a dupla zoom. De nem feltétlenül érik meg árban a különbséget.

Az olvasottak alapján, az ez után következő procikkal már valóban több gond volt.

Kamera kérdésre: DxoMark ugye mindig kérdés, hogy mennyire hiteles, de még mindig a 28. helyen szerepel a teló. A oneplus 10 pro előtt eggyel, sőt az S22 és S22+ is mögé került.

Szóval viszketek kicsit az upgradeitisz miatt, de akkkor inkább várok még egy generációt.

[ Szerkesztve ]

(#1473) joey04 válasza bigmasterg (#1472) üzenetére


joey04
titán

szerintem megéri várni. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1474) hito válasza bigmasterg (#1472) üzenetére


hito
nagyúr

Én most az Xperia 1 Mark III-ra vagyok teljesen rámelegedve :O Az egyetlen mobil amire cserélném, de nagyon ritka és kettőt is elvittek az orrom elől. Talán még az 5 Mark III, de az kevésbé.

Egyébként szerintem is párját ritkítja az Mi 10 Pro még 2022 közepén is. Főleg ha azt nézzük, hogy 160-at épp hogy kapnánk érte az aprón. Ebből mégis mit vesz az ember manapság? :U

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1475) joey04 válasza hito (#1474) üzenetére


joey04
titán

nekem másodtelefonnak van használva, mert visszaváltottam iphone-ra, de annyira szeretem használni még így ritkán is, hogy ennyiért én sem nagyon akarom eladni...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1476) hito válasza joey04 (#1475) üzenetére


hito
nagyúr

Megértem. Kb. életem első telefonja, amit "teljes" elértéktelenedésig használok ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1477) bigmasterg válasza hito (#1474) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én 187 ezer Ft-ért vettem, 2020 Augusztusában, újonnan, egy random gsm boltból, ami azóta megszűnt.
Vicces volt, mert akkor kb 170 volt a sima mi10, a prot meg nem is nagyon lehetett kapni. Ahol igen, ott ilyen 280ezerért.
Berendeltem utánvéttel, nem is hittem el teljesen hogy kiküldik de megjött, azóta is használom.
Mondjuk a hátulján az üveget pár hónap után sikerült megreccsentenem [link] , szóval eladni úgysem nagyon tudnám. Max párom kapná meg a p30lite helyett.

#1475joey04:
Nekem meg céges iphone se2 van. Saját telefonom mindig is andorid volt, de elgondolkoztam már iphone-on is. 14 pron vagy ilyesmi... Tabletem úgyis almás, meg az szimpatikus hogy nem kell vele annyit szórakoni. Nincsenek háttérben beragadó, aku merítő appok és hasonlók. Illetve a frissítés is menetrendszerűen jön. Az extra zoom lencse viszont lehet hogy hiányozna.

Zoomban milyen a 13 pro (ha jól látom az van neked) vs a mi10 pro?

Ha tippelnem kellene akkor, ugye mi10ben 2x-es lencse van, így ott az a jobb, de 3x-nál az iphone,
utána 3,7x ami igazából érdekes számomra.
Ott melyik telefon teljesít jobban? A mi10 a natív 3,7 zoomal, vagy az iphone digitálisan belenagyítva? Illetve ugyanez 5x-nél?

[ Szerkesztve ]

(#1478) joey04 válasza bigmasterg (#1477) üzenetére


joey04
titán

3,7-nél meg 5-nél már xiaomi jobb. Vagyis élesebb, mert színekre mondjuk jobban bejön az iphone, meg pl. anno próbálgattam, és élesebb volt a kép xiaomi zoomnál, de az emberen a fehér ing teljesen ki volt égve, iphone-on viszont látszódott minden gyűrődés. Szóval összességében szerintem jobb az iphone képminősége, de csak zoomban elmarad. Hozzáteszem én nem állítgatok semmit, előveszem és lövök. Szóval mindkettőből kihozható biztos sokkal jobb is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1479) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Utóbbi 2 napban szórakoztam a gcam-al.

A 7.3-assal (konkrétan ezzel: [link] ).
A 8.2-eshez nem találtam megfelelő konfig filet.

Itt lesz hozzá a config file (xml), ebbe már belenyúltam [link]

Találtam egyet amivel ment mind a 4 lencse és utána állítgattam be. Alapból a legtöbb lencse képe túl zajos volt.
Ezzel most egész jó képeket lehet elérni, megy az éjszakai és portré mode is mindegyik lencsén, 0,6x és 3,7x-esen is.

szerk.: Ja igen, a config filet a: /GCam/Configs7 mappába kell rakni (ha nem létezik még, akkor ments el egy üreset és létrejön) és a shutter button melletti fekete sávon dupla kattolva lehet váltani a konfigok között.

[ Szerkesztve ]

(#1480) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

Xiaomi Mi Note 10 tönkremenete utén átnyargalok Mi 10 Pro készülékre.

Melyik xiaomi.eu ROM és melyik TWRP javasolt?
Mi a mai tapasztalat?

Esetleg más, egyéb gondolat?

Köszönettel,
zsoltip

(#1481) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
13.0.3 EU ROM lett telepítve.

1.) AnyDesk alkalmazás Pluginjére nem tudom kikapcsoni az Akku optimalizálást. Egyszerűen nem jelenik meg a listában. Mi lehet a porbléma?

2.) A sötét mód alatt az egyedi alkalmazás kapcsolók nem jelennek meg. (Igen, azt, hogy adbalkmegosztásban egy másik appal együtt nézem, most úgysem működik.)

(#1482) zsoltip


zsoltip
őstag

Megfelelő topicot nem találtam. Ha lenne, bátran irányítsatok oda. :K

Vezeték nélküli töltésre képes autós tartót vásároltam: Baseus Milky Way
15W-ot ad le.
5V, 2,1V, 1V szivargyújtós egységről is kipróbáltam a készülék csatlakoztatását.
Emellett a mobilom (Xioami Mi 10 Pro) gyári fali 65W töltőjéről is teszteltem már az autós tartót.

A problémám az, hogy alig tölti a telefonom.
Bármelyikről is adtam neki a naftát, több, mint 5 órát írt a mobilom a töltésre.
Egyszerű Waze navi használata közben pedig szimplán merült a készülék, mint sem több lenne benne, ahogy utaztam 1,5 órát.

Mi lehet a probléma? A fali töltőről is azonos eredmény miatt, úgy vélem a töltő gyenge lehet a mobilhoz. Jól vélem? De ha így van, milyen töltő kellene??? Ez sem a leggyengébbek egyike...

(#1483) bojtix válasza gretzky77 (#1453) üzenetére


bojtix
tag

Látom xiaomi 12-re váltottál. Kamera szempontból a 12 megéri a felárat MI 10 Pro-hoz képest?

xiaomi 12X; MI8; MI2S

(#1484) Bendzsike


Bendzsike
csendes tag

Szép estét.
Lenne egy kis próblémám az óra és telefon párossal. Óra egy Huawei watch gt 2 pro és a teló Xiaomi mi 10 Pro lenne. Telefon képernyőjének kikapcsolódása után X idő elteltével nem kapok értesítéseket az órára. Be van állítva hogy folyamatosan mutassa hogy csatlakozva van-e a kettő készülék egymáshoz. Amikor felébresztem az órát és felnyitom a képernyőzárat akkor jelzi hogy újra csatlakozott a két eszköz. Olyan mint ha az előbb említett x idő után szundiba rakná a kapcsolatot és ezért nem kapok értesítéseket. Persze újracsatlakozás után minden működik. Akkumulátor kímélő alul kivettem, zároltam az appot, minden engedélyt megadtam neki, bluetooth helymeghatározás bekapcsolva... azaz mindent beállítottam.
Találkozott már valaki ilyennel vagy tud rá megoldást?

(#1485) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak.

Ez a topic nem él.
Ennyire kevesen haszaltottuk ezt a készüléket?

Van olyan topic, fórum, ahol jobban uptodate a közeg?

(#1486) joey04 válasza zsoltip (#1485) üzenetére


joey04
titán

Kimondottan mi 10 pro közösség? Magyarországon kétlem. Amúgy meg MIUI topik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1487) pali1228


pali1228
csendes tag

Most Redmi Note 10 Pro-t használok, egy hónapja jutottam hozzá egy Mi 10 Pro 8/256-oshoz. Törötten vettem, a kijelző felső fele nem érzékel, a jobb felső oldalán be van folyva és egy zöld vízszintes csík is van benne, de alig várom, hogy meg tudjam csinálni és használhassam. Most zenét hallgatok csak rajta, mert brutálisan jól szól. Úgy néztem, hogy az új iPhone 14 Pro Max hozza ezt a minőséget kb. Tegnap mellétettem egy 4 hangszórós Huawei MediaPad M5 Lite-ot harman/kardon hangzással, hát a Mi 10 Pro rendesen megalázta... :DD

Nézz a szemedbe!

(#1488) pali1228


pali1228
csendes tag

Még annyi, hogy akinek eltörik a kijelző és véletlen úgy döntene, hogy saját maga rendeli meg az alkatrészt, nagyon figyeljetek, hogy a kijelzőből kétféle fajta van, van C és S verziós, a Pro modellhez csak az S verzió jó! A csatlakozó tetején van a jelölés, ott kell keresni.

Én megszívtam, először C verziósat rendeltem 😅

[ Szerkesztve ]

Nézz a szemedbe!

(#1489) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Tegnap kaptam egy frissítést. Meg is lepődtem, de rendkívül vagányos.
Android 13, MIUI 14.0.2 (xiaomi.eu stabil)

(#1490) mickeymiller válasza zsoltip (#1489) üzenetére


mickeymiller
kezdő

Üdv. Nekem valahogy nem akar jönni a frissítés,jelzi a teló az értesítési sávon,de semmit nem tudok vele csinálni. Ha megint feldobja,csinálok egy képernyő képet róla. :((

(#1491) zsoltip válasza mickeymiller (#1490) üzenetére


zsoltip
őstag

Töltsd le manuálisan a xiaomi.eu oldalon megkeresve az egyik szerverről.

(#1492) pali1228 válasza zsoltip (#1489) üzenetére


pali1228
csendes tag

Nekem gyári ROM-ból jött frissítés, 14.0.1.0

Valaki telepítette már? Mik a látható/érezhető változások?

Nézz a szemedbe!

(#1493) mickeymiller válasza zsoltip (#1491) üzenetére


mickeymiller
kezdő

Ennyire nem vágom a témát,soha nem csináltam ilyet,nekem ez a sötét oldal :) . A másik telómon (redmi note 9 pro)mindig időben jön, és gond nélkül települ. Azon már kb fél éve Android 12 van.

(#1494) zsoltip válasza mickeymiller (#1493) üzenetére


zsoltip
őstag

Mit értesz gyária alatt? Milyen ROM van a telón?
(Mi a neve... :) )

Ha xiaomi.eu ROM, és stabil, akkor: EZ
Ha nem stabil, akkor egy fejlesztőit kell vadássz.

Ha nem EU, akkor is feteheted a linkeltet tiszta telepítéssel.
Metódus a ROM oldalán: Itt

(#1495) mickeymiller válasza zsoltip (#1494) üzenetére


mickeymiller
kezdő

Köszönöm,neki veselkedek,ha van fejlemény, akkor írok. :R

[ Szerkesztve ]

(#1496) mickeymiller válasza zsoltip (#1494) üzenetére


mickeymiller
kezdő


Letöltöttem,de eddig jutok.
Én inkább a fogaskerekekhez és csapágyakhoz érték ;)

(#1497) zsoltip válasza mickeymiller (#1496) üzenetére


zsoltip
őstag

Írja, hogy Global ROM-od van. Így ennek megfelelő FW kell neked, ha nem tiszta telepítéssel akarod folytatni (gyalulni mindent róla), hanem egyszerű frissítéssel.

(#1498) pali1228 válasza mickeymiller (#1496) üzenetére


pali1228
csendes tag

Neked nem az a telefonod van, amiről ez a fórum szól. Neked Mi Note 10 Pro van, ami egy teljesen más készülék, mint a Mi 10 Pro. Így az előző hozzászóló által belinkelt ROM-ot hiába telepíted a beállításokból, nem fogja engedni.

[ Szerkesztve ]

Nézz a szemedbe!

(#1499) mickeymiller válasza pali1228 (#1498) üzenetére


mickeymiller
kezdő

Igen,sajnos közben észrevettem én is. De nem is találok nekem való fórumot. Azért köszönöm a segítségeteket! :R

(#1500) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok.
Arra lettem figyelmes, hogy nem működik a frissen, tisztán telepített xiaomi.eu 14.0.3. ROM alatt a vibra motor.
Illetve működik a HW tesztekkel, működik a beállításokban is, tehát nem romlott el. De nem rezeg, amikor kellene bizonyos funkcióknál.
Legegyszerűbb teszt: értesítési sáv lehúzása, rezgés ki, rezgés be. És itt sem működik.
Korábban, folyamatos frissítésekkel volt fent ugyanezen ROM verzió, és működött rendben.
Mi lehet az ok, és végképp mi a megoldás?

(#1501) mark1998


mark1998
tag

Üdv néktek!
Hihetetlen hogy egyetlen darabot sem találok megvételre sehol ebből a telóból az országban, akárhol keresem. Az álomszenzor (samsung S5KHMX) már megvan, szereztem egy Mi 10-et, de hiányolom a laser af-t, a jobb minőségű 8P lencsét a főkamerában, és a jobb ultrawide-ot valamint a telefotót. Itt nincs eladósorban valakinek egy esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

(#1502) mark1998


mark1998
tag

Működésre bírtam az EIS stabilizációt 4k60FPS-ben!

Mindössze egy gcams kell hozzá, amit a fotózásra is viszonylag jól beállítottam, a videó részére csak utána jöttem rá :)

Töltsétek le ezt a gcam-et:
[LMC r18]

A belső tárhelyen hozzátok létre egy LMC8.4 mappát és tegyétek bele ezt az XML-t: [link]

Nyissátok meg a gcam-et, dupla koppoljatok a fényképezőgomb mellé a fekete részre és aktiváljátok az XML-t.

[ Szerkesztve ]

(#1503) mark1998 válasza mark1998 (#1502) üzenetére


mark1998
tag

Túlléptem a szerkesztési időt :D

Még annyit akartam, hogy nekem a Google kamerák nem akarnak élesen fókuszálni az esti utcákon, koklnkrétan 10/0 alkalommal éles a kép. A megoldásom az, hogy leragasztom a lézert (két kis pötty) a kamerák között, és tapicskolással fókuszálok :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.