Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) csubííí


csubííí
senior tag

Van esetleg aki Samsung note 10 vagy 10+ ról jött?
Véleménye?
Gondolkodom a lecserélésén erre vagy a sima mi 10-re

(#952) alex.3


alex.3
tag

Már megy a Zepp (amazfit) app. Három frissítés volt rajta a mai napon. :))

(#953) Karavik


Karavik
veterán

Legújabb Zepp app 5.0.2-play már kompatibilis Android 11 beta3-al. A hibabejelentés óta szinte mindenben nap frissült az app, ma meg többször is....csak eltalálták végre 🤘

Szerk:
Most látom hogy Alex.3 beelőzött 😜

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#954) alex.3 válasza Karavik (#953) üzenetére


alex.3
tag

Nem akarok telhetetlennek tűnni de már csak a Magyar Posta app nem megy, de szerintem az nem fogják ilyen gyorsan javítani. :DD

(#955) novinyul válasza alex.3 (#952) üzenetére


novinyul
veterán

Na én még várok vele egy kicsit :) Mindig eljátszák ha nagyobb frissítést csinálnak az appon, de legalább most elég gyorsan javítják.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#956) hito válasza hito (#950) üzenetére


hito
nagyúr

Megnézné nekem valaki, hogy a tele kamerákkal mi az elérhető legnagyobb felbontás és frama rate (fps)? Tud valamelyik 8k-ban, vagy 4k 60fps-ben felvenni? Illetve ha a max a 4k 30fps, akkor azt csak a 2x-essel tudja, vagy a 3.7x-essel is?

Eddig a max a 2x-essel volt 4k 30fps-ben, de hátha egy frissítéssel reszeltek még rajta.

Köszönöm! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#957) pergabb válasza hito (#950) üzenetére


pergabb
senior tag

Inkabb tudna 4k 60fps mellett stabilizalt videot kesziteni szaggatas nelkul, mint 8k-ban rogziteni, ami perpill ertelmetlen. A 4k 30fps is beszaggat neha..
Inkabb kapott volna 5ezres akkut
Inkabb.. stb

(#958) MCs88


MCs88
aktív tag

Eltelt két hét az Ultra megjelenése óta, szóval ideje volt egy újabb Mi 10 variánsnak :DD : https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-10t-pro-flagship-smartphone-leak/

(#959) hito válasza pergabb (#957) üzenetére


hito
nagyúr

Rendben, de a kérdésre valaki tudna válaszolni? :B Nem olyan nagy dolog megnyitni a kamera alkalmazást. ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#960) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

(#961) Zsoleszhun válasza Zsoleszhun (#960) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

És a changelog is hozzá :

¯\_(ツ)_/¯

(#962) alex.3


alex.3
tag

Addig nem telepítem amíg Karavik vissza nem igazolja, hogy a Zepp alkalmazás működik. :))

(#963) Karavik válasza alex.3 (#962) üzenetére


Karavik
veterán

Működik hát... App issue volt A11 beta3-al, amit az app fejlesztője javított és ezzel az ügy lezárva ;)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#964) Karavik válasza hito (#956) üzenetére


Karavik
veterán

4K 60fps és 8K 30fps

Mi az a 2x-es és 3.7x-es?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#965) Karavik válasza Zsoleszhun (#960) üzenetére


Karavik
veterán

Régiót állítsd magyarra és nem lesz többé lengyel nyelv pl app vault news-ban (Korábban Te jelezted...)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#966) hito válasza Karavik (#964) üzenetére


hito
nagyúr

Azok a nagyítást jelentik, tehát 2x-es zoom és 3.7x-es zoom a normál 1x-es főkamerához képest. 5x-ös zoom egység nincs benne, csak a nagyobb zoom egység 8MP-es szenzorának közepéből croppol egy 5MP-es képet, ezt felskálázza 8MP-re, így állítja elő az 5x-ös zoomolt képet. Az "5x"-ös (valójában ugye nem annyi, csak hybrid zommal) lencsének a gyújtótávja 94mm, ami közel sem 5x-ös :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#967) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Srácok
Beszereztem ezt a Xiaomi 20W os asztali wireless töltőt
Normális hogy baromira melegszik rajta? Majdnemhogy forró a telefon.

(#968) Zsoleszhun válasza Karavik (#965) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Köszi, így végre Magyar lett.

¯\_(ツ)_/¯

(#969) Karavik válasza Zsoleszhun (#960) üzenetére


Karavik
veterán

Már kint van a 20.8.28 is umi, cmi-hez

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#970) pergabb válasza Gomez1984 (#967) üzenetére


pergabb
senior tag

Normális, én ezért sem használom. a 10wattos is melegszik, a sajat gyari toltojevel is, nekem eleg a szamitogep adta usb-s toltes, reggel gaz van, akkor rateszem a legszurore ami fujja a levegot alulrol neki. Nem egeszseges az akkunak a 40 fok.

(#971) hito


hito
nagyúr

Basszus, tényleg nem valami segítőkész közösség jött is össze, FuRiONight-nak maximálisan igaza volt, amikor kiakadt. Ami őket érdekli, arról megy a diskurzus mélységeiben, de egy nyavalyás kamera app megnyitása már nem megy, hiába könyörög az ember. Milyen már ez?

Az infó már nem érdekel, ilyen áron nem kell. Le kell menni kutyába egy 10mp-es mozdulatért kb. :(((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#972) tibcsi0407 válasza hito (#971) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Minden Xiaomi topik erről szól. :DDD
Én inkább a ZenFone irányába mozdult el szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#973) novinyul válasza hito (#971) üzenetére


novinyul
veterán

Az a nagy helyzet hogy, itt csak 1 embernek van MI10 Pro telefonja. Sima MI10 nincs zoom kamera.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#974) hito válasza novinyul (#973) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor csak 1 ember vegye magára a leírtakat ;)

tibcsi0407: nem rossz az sem, de másik topicban írtam, hogy azzal mi a bajom. Még Xperia 5 II, Mi 10 Ultra, illetve talán a Note 20U van a kalapban, meglátjuk :) Aztán az is lehet, hogy kínomban marad a Note 9 még egy darabig. V50 van még otthon, de nem tudott valódi alternatívája lenne a Note 9-nek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#975) tibcsi0407 válasza hito (#974) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Note 20U a fenének sem kellene.
Nálam marad a Pixel 5, ZenFone és az Alma opciónak idén. Meglátjuk.

https://utdetailing.hu/

(#976) Zsoleszhun válasza novinyul (#973) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nekem már az sincs, ma eladtam. De biztosan lesz még :)

¯\_(ツ)_/¯

(#977) Karavik válasza novinyul (#973) üzenetére


Karavik
veterán

Eddigi bejelentések alapján itt 3 embernek van itt Mi10 Pro abból én válaszoltam neki itt egyből ahogy olvastam a kérdést.
A 2x és 3.7x zoomos kérdést pedig nem tudtam értelmezni, mert videófelvétel módban nincs is zoom lens használatban csak, digitális zoom van fő lencsővel 6x-ig. Ugyanúgy, mint Mi10 esetén, szóval ebben a kérdésben Mi10 ás Mi10 Pro között nincs különbség...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#978) hito válasza Karavik (#977) üzenetére


hito
nagyúr

Így igaz, köszi a választ, sokra mondjuk nem mentem vele. :D Jó hosszú magyarázatot írtam, de arra már nem írtál, hogy nem tudod értelmezni és ha így van, akkor miért nem.

Egyébként már rég van Xiaomi-nál zoom egység használat videónál. Note 10-ben és Mi 10 Pro-ban is. A 2x-es használható 4k 30fps-re. Erre erősített rá elvileg a Mi 10 Ultra, ahol azt írják, hogy a nagyobb zoom lencse is használható, ráadásul 8k-nál is. Ezért kérdeztem, hogy esetleg itt történt-e valami változás egy frissítés következtében. Ezt kellett volna megnézni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#979) Karavik válasza hito (#978) üzenetére


Karavik
veterán

Videofelvétel módban el lehet menni 6x zoomig is de ez digitális zoom. A 2x zoom is csak digitális zoom, mivel nem vált át a zoom lencsére...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#980) hito válasza Karavik (#979) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor szerintem nálad valami nem stimmel, mert minden tesztben (amit én olvastam: mobilaréna, gsmarena) megerősítik, hogy a 2x-es zoom lencse használható videófelvételre. Mi 10 Pro-d van?

Sőt, mondok még meglepőbbet, amin én is elcsodálkoztam. Feleségem Mi 9T készülékénél ugye a mai napig csak digi zoom van. Ott tényleg nem lehet használni a zoom lencsét videózásra. Viszont megvásároltam még hónapokkal ezelőtt az mcpro24fps nevezetű orosz fejlesztésű hardcore videófelvevő appját és láss csodát, át tudok váltani a zoom lencsére és hibátlanul megy vele a videófelvétel. Igaz valami tök hülye felbontásban; 1550 a max sorfelbontás, tehát fHD és 4k között.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#981) tibcsi0407 válasza hito (#980) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valahol pedig én is azt olvastam, hogy csak digitális zoom van. Talán a Mi10 Ultra tesztjében valamelyik site-on.
Update, meg is van: [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#982) Karavik válasza hito (#980) üzenetére


Karavik
veterán

Minden stimmel nálam. Pro módban van lehetőség 4k/30fps felbontás mellett 2x tele lencse használatra, ami 2x optikai zoomot eredményez. Szerintem Te erre gondolsz...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#983) hito válasza Karavik (#982) üzenetére


hito
nagyúr

Persze, hogy erre gondolok, ezt mondtam :) Ezek szerint akkor ebben nincs változás. Nem baj, ez is több mint az eddigi semmi :) Köszi!

tibcsi0407: butaságot állít.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#984) tibcsi0407 válasza hito (#983) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lehet 4K60-ban próbált rá a jóember.

https://utdetailing.hu/

(#985) hito válasza tibcsi0407 (#984) üzenetére


hito
nagyúr

Hát igen. Ott nincs droidos eszköz, ami ne digitális zoomot használna :( Egyedül iPhone-nal lehet 4k 60fps-sel használni a zoom kamerát, de ott is felvétel előtt ki kell választani zoom lencsét, különben csak digitális lesz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#986) tibcsi0407 válasza hito (#985) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem látom a műszaki okát, hogy miért kell így csinálni...

https://utdetailing.hu/

(#987) hito válasza tibcsi0407 (#986) üzenetére


hito
nagyúr

Én sem. Droidon mostoha gyerek ez a 60fps, érthetetlen módon. Állítólag nem része a camera2 api-nak, ezért működik máshogy. Illetve lehet, hogy a tele egységhez használt szenzorok sem alkalmasak erre technikailag. Bár erre a mentségre csak egy része hivatkozhat a készülékeknek. Pl. egy S20U a maga 1/2"-es 48MP friss szenzorával értelemszerűen nem, ott technikailag nem lenne akadálya.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#988) tibcsi0407 válasza hito (#987) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, hiszen a Google a Pixelnél sem nagyon erőlteti, így a többieknek is keresztbetesz. A legtöbb telefonnál szerintem azért nem lenne ennek akadálya.

https://utdetailing.hu/

(#989) Karavik válasza tibcsi0407 (#986) üzenetére


Karavik
veterán

Azért, mert zoomlencsére váltáskor hirtelen, ugrás szerű nagyítás lenne a felvételben az pedig úgy gagyi...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#990) tibcsi0407 válasza Karavik (#989) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát a hirtelen elvesztett rengeteg részlet sem igazán jó dolog. :)

https://utdetailing.hu/

(#991) Karavik válasza tibcsi0407 (#990) üzenetére


Karavik
veterán

Én ezért nem használom a digitális zoomot...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#992) Karavik


Karavik
veterán

Umi, lmi, Cmi Android 11 alapú Global stable-beta tesztelésre jelentkezés: [link]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#993) hito


hito
nagyúr

Sikerült beszerezni Pro-t, eddig nincs okom panaszra. A baj az, hogy nem csillapította az Ultra utáni vágyam :O :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#994) Zsoleszhun válasza hito (#993) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A P40pro-hoz képest visszalépés a kamera?

¯\_(ツ)_/¯

(#995) Black&White válasza hito (#993) üzenetére


Black&White
addikt

Aprón van egy eladó, legyél az első! ;]

[ Szerkesztve ]

(#996) hito válasza Zsoleszhun (#994) üzenetére


hito
nagyúr

Szó sincs róla. Sőt, előrelépés sok tekintetben => pl. videófelvétel. Az hihetetlen gyenge Huawei-nél.

Black&White: tudom, de az ár miatt inkább a Pro mellett döntöttem. :( Megpróbálok majd idővel olcsóbban beszerezni kintről. Pedig az apróban lévő sincs rossz árban, mert ez a változat gyakorlatilag itthoni vámolás nélkül kerül kb. ennyibe.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#997) hito


hito
nagyúr

Kíváncsi vagyok; mit gondoltok a készülék vezetékes fülesen keresztüli hangminőségéről?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#998) novinyul válasza hito (#997) üzenetére


novinyul
veterán

Alaphelyzetben is nagyon jó(LG, Meizu dac telefonokat kivéve) én KZ ATE fülessel használom. Persze azért sokszor rá van dugva a Meizu dac :D Kihangosítva meg az egyik legjobb a piacon kapható telefonok közül.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#999) hito válasza novinyul (#998) üzenetére


hito
nagyúr

Kihangosítva gyilkos, de fülessel valami hihetetlen gyenge. V50-emet nem említem, de még a Note 9-em mellett is rettenet. Próbáltam babrálni Poweramp-ben, de nincs érdemi változás. Pedig sokat vártam tőle, mert dicsérték. De hogy a Note 9-em is köröket verjen rá, ezt nem értem. Reménykedtem, hogy valami beállítás kérdése a dolog, de semmi erre utaló dolgot nem találtam a menüben. El tudom fogadni, csak nagyon meglepett a dolog.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1000) novinyul válasza hito (#999) üzenetére


novinyul
veterán

Note 9-l szerintem jobb, asszony S10 is gyengébb. De ez egyéni vélemény.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.