Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) bozarjoska válasza szente (#8950) üzenetére


bozarjoska
őstag

A changelogban ugyebár mindig benne van hogy ezt meg azt optimalizálják (megnyitási sebességet, animációt stb) de én nem vettem észre látványos javulás soha, szerintem nem igazán fog változni, aosp mindig gyorsabb lesz

(#8952) s4tch válasza bozarjoska (#8951) üzenetére


s4tch
veterán

Az animációk sokat lassítanak a MIUI-n. Én általában egyből kikapcsolom a fejlesztői lehetőségek között a különféle átmeneteket, és úgy sokkal gyorsabb a rendszer. Egyébként a MIUI launcher elég béna, sokkal lassabb, mint mondjuk a Nova; ezzel is lehet finomítani a felhasználói élményen.

Persze az AOSP így is gyorsabb lesz valamivel. De nálam most annyira kevés a különbség, hogy a MIUI-féle fícsörök miatt az utóbbi kellemesebb a napi használatban.

(#8953) s4tch válasza Barthezz2 (#8917) üzenetére


s4tch
veterán

A LED kiváló találmány. Jelzés értékű, tudod, hogy kézbe kell venni a telefont, és nem fogyaszt semmit. Számomra a kijelzőt teljesen fölösleges felébreszteni minden egyes eseménynél, főleg akkor, ha esetleg nem szeretnéd, hogy a telefon villogjon az orrod előtt (pl. tárgyalsz, sötét van, vagy egyszerűen idegesít a felvillanó kijelző). A dupla pöttyintés a legkevesebb, azt simán meg lehet szokni. A kikapcsolhatatlanul felvillanó kijelző viszont monnyonle.

(#8954) Fejvadi válasza s4tch (#8953) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ez a képernyő felvillanás szerintem is egy felesleges áramzabáló, még akkor is ha nem lenne LED.

(#8955) morfondőr válasza s4tch (#8953) üzenetére


morfondőr
őstag

Épp most kerestem a beállításokban, hogyan lehetne kikapcsolni, hogy ne ébressze fel a telefont minden értesítés, de nem találtam rá módot. Akkor ezek szerint ezt nem lehet kikapcsolni? :(

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8956) Fejvadi válasza morfondőr (#8955) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem lehet kikapcsolni, csak ha bekapcsolod a zsebet és az asztalon letakarod :)

(#8957) s4tch válasza morfondőr (#8955) üzenetére


s4tch
veterán

Nem. Esetleg vissza lehet tenni az előző heti ROM-ot (én alighanem ezt fogom tenni).

(#8958) Fejvadi válasza s4tch (#8957) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Lehet, hogy sokaknak nem tetszik és a péntekiből kiveszik, remélem.

(#8959) s4tch válasza Fejvadi (#8958) üzenetére


s4tch
veterán

A hasonló, negatív visszhangot kiváltó fejlesztéseket (pl. menü gombból alkalmazásváltó, átvariált beállítások app) nem szokták visszafordítani, inkább finomítják. Nekem tökéletesen elegendő lenne, ha kapnánk egy kapcsolót, amivel a kijelző értesítések általi felébresztését le lehetne tiltani.

(#8960) Fejvadi válasza s4tch (#8959) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Igazad van, az lenne a legjobb megoldás, mert akinek kell az mégis tudná használni. Gyanítom a többség azonnal ki is kapcsolná. A menüt, meg a kapacitív gombokat már megszoktam.

(#8961) Keil Walker válasza Tomi_Ohl (#8920) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Bizony, este azzal várt a telefon, hogy kéri a pin-kódot.. Feltettem az 5.1.16-ot. Tudtam, hogy nem bonyolult ezen a telefonon a rom felrakás, de az azért nem semmi, hogy mialatt megettem a reggelit, addigra végeztem is mindennel beckup-pal együtt :) Ez egy kómás majomnak is pár perc.
Vár ma rám egy y300, hogy hegesszek rá vmi használható romot. Ehhez képest az egy agyműtét lesz. Bootloader-nyitás, parancssorba írkíálás.. :(((

Na mind1. A fejlesztői rom jó lesz, ez a lényeg.

(#8962) mizoli válasza s4tch (#8959) üzenetére


mizoli
addikt

V5? Bocs :D

[ Szerkesztve ]

(#8963) s4tch válasza mizoli (#8962) üzenetére


s4tch
veterán

:C

--------------

[link] - Fejvadi és a többiek, akik fekete témára vágynak, itt szavazhatnak a feketére. A srác nagyon ügyes, a maga nemében jól néz ki ez a pink téma, biztos fasza lesz a fekete-fehér is - csak 7 voks a lemaradás, hajrá.

(#8964) cimp válasza s4tch (#8963) üzenetére


cimp
senior tag

Egy "témába" vágó kérdés. A multkor letöltöttem egy (nem téma app-ban található) témát, és mikor be akartam állítani a téma app azt mondta, hogy felejtős mert nem vele töltöttem le. Ilyenkor mit lehet tenni?

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#8965) Fejvadi válasza s4tch (#8963) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi !!
Le is kaptam a Pinket, felteszem a telefonra és akkor látom a munkáit. Bár ez a Pink is pont ott fehér ahol nem kellene, de remélem a fekete-fehér jó lesz.

(#8966) s4tch válasza cimp (#8964) üzenetére


s4tch
veterán

WSM Tools alá kell telepíteni két modult, azzal menni fog. Leírás itt: [link]

(#8967) Fejvadi válasza s4tch (#8966) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

WSMTools alá nem elég csak a MiTheme. Csak azt szoktam és elég volt a témák feltöltéséhez és a kreditesekhez.

(#8968) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#8951) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Pl volt olyan, hogy a music app megnyitási idejét gyorsították. Azóta olyan gyorsan megnyílik, hogy azelőtt ilyet el se tudtam képzelni. Meg több app laggmentesítése is volt már. Meg az email appon is sokat fejlesztettek. Régen azt hittem, hogy teljesen alapjaitól újra kéne írni, olyan reménytelen eset. Mára abszolút jó.

(#8952) s4tch a MIUI launcher elég béna, sokkal lassabb, mint mondjuk a Nova
Egyetértek. Tegnap feltettem a MIUI lite-ot, egyből lecseréltem a launchert Xperia launcherre. Minden sokkal gyorsabban nyílik meg.
Ehhez szeretném megjegyezni, hogy belefutottam még egy CWM bugba. Dual boot engedélyezve, leformáztam mindent az SD-n kívül. Aztán restorolni akartam csak a system1-et. Ez a művelet kikapcsolta a dual bootot. Elég sokat szívtam vele, mire rájöttem, mi a baj.

(#8959) s4tch +1, szerintem már csak hetek kérdése a kapcsoló.

(#8963) s4tch szavazat leadva. Már csak egy hiányzik a holtversenyhez.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8969) Ájvé válasza s4tch (#8959) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha menü gomd rövid és hosszú nyomva tartására gondolsz akkor azt már be lehet állítani.

(#8970) mizoli válasza s4tch (#8963) üzenetére


mizoli
addikt

Számomra ugyan érdektelen, de szolidaritásból már 2x szavaztam :)

(#8971) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#8968) üzenetére


bozarjoska
őstag

Na jó abban igazad van annál tényleg észre lehet venni a sebesség javulás de másnál szerintem ugyanolyan mint volt, aosp ebből a szempontból jobb de most én is miuin vagyok, várom már a hivatalos cm12-t (ha lesz és végre kint lesz a forráskód ;] )

(#8972) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#8971) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nekem a tegnapi flashelgetésben elveszett az AOSP system1-ről, ma felteszem helyette a CM12-t, állítólag már egész használható a legújabb build.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8973) s4tch válasza Tomi_Ohl (#8972) üzenetére


s4tch
veterán

Pár hete is ugyanezt írták róla, aztán kiderültek a turpisságok... Szerintem napi használatra alkalmas, minimális kompromisszumokat követelő ROM-ból 3 van: v5, v6, AOSP 4.4. A többiben mind van olyan hiba, ami válóok.

(#8974) szente válasza Tomi_Ohl (#8968) üzenetére


szente
addikt

Szavaznék én is, csak hogy kell? :D Nyomogattam a Black and White-re, de nem adott semmi visszajelzést, hogy sikerült a szavazás.

(#8975) Tomi_Ohl válasza s4tch (#8973) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Mindegy, úgyis a MIUI-t használom, arra csak néha mennék át. Meg akkor mindig tudnám frissíteni és nyomon követni a fejlődését.

szente alatta van egy vote now gomb.

Más: Talán nem is Gorilla Glass 3 van a Mi3-mon?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8976) mizoli válasza Tomi_Ohl (#8975) üzenetére


mizoli
addikt

Az lehet, de hogy az enyémen 9H keménységű, lekerekített élű (2,5D) edzett üveg van, az biztos :)
Ha nem hazudik a gyártó :D

[ Szerkesztve ]

(#8977) szente válasza Tomi_Ohl (#8975) üzenetére


szente
addikt

Még mindig nem böki ki a szemem. :B

(#8978) s4tch válasza szente (#8977) üzenetére


s4tch
veterán

Bejelentkeztél? Csak úgy lehet szavazni.

(#8979) Fejvadi válasza mizoli (#8970) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi, nekem fontos lenne :)

(#8980) Laca1212


Laca1212
őstag

Egyik ismerős mi3-a nem kapcsol be sehogy...
Azt volt, hogy csinálni akart egy all data resetet recovery-ből. Az fél órán át állt 98%-on. Nem várt tovább és nyomott hosszan egy power-t.
Teló azóta nem indul. Mi van ilyenkor? Mit tud tenni?

(#8981) Tomi_Ohl válasza Laca1212 (#8980) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

MiFlash a megoldás. Hacsak nem tud bemenni recoverybe és még egyszer megpróbálni a wipe-ot.

MÉG EGY KICSI A QUICKCHARGE-RŐL
Itt azt mondják, sima 2A-es töltővel csak 1.3-at vesz fel: [link]
Ez fura, valahol azt írták, hogy AOSP-n 1.9-et is felvesz.
Ott írják, hogy mi a neve annak az Appnak, amivel lemérheted, mennyi áramot vesz fel a teló. Elixir2 a neve, egyik honfitársunk kreálmánya.
Én meg is néztem vele, több töltővel, több helyen is megpróbáltam tölteni, mindig kb 0.6-ot vett fel. Egyetlen egy pillanatra ugrott fel asszem 850mA-re, az volt a rekord.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8982) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Na most meg békésen hallgatom a rádiót a buszon miközben böngészem a PH-t erre egyszercsak kikapcsol a rádio. Jó nem baj, memória tisztítás után újraindítom. Megint böngészkegetek, erre megint kikapcsol. Na eljött a v6 ideje. Magyar v6 Lite jó lehet ha nem használok mi fiókot?

(#8983) Laca1212 válasza Tomi_Ohl (#8981) üzenetére


Laca1212
őstag

Megcsinálom neki, de segíts légyszi kicsit miFlash-ben.

(#8984) Tomi_Ohl válasza [KgP].Robot (#8982) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, én tegnap tettem fel, eddig bejön. Egy kis probléma van vele: beállításokban a fülhallgatók beállítása kényszeredett bezárást eredményez.
Ezen kívül minden jó. Bár a gyári ikonok egy részét nem árt lecserélni, a multiban szebb ikonok vannak.

Laca1212 Itt mindent megtalálsz róla.
Személyesen még nem próbáltam, úgyhogy sajnos ennél többet nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8985) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Pre-Order Mi Note $1 :Y
Persze lejjebb ott van, hogy majd szólnak, ha lesz, hogy mennyi az ára.. :)

És végre van fa hátlap Mi4-re :C

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8986) Laca1212 válasza Tomi_Ohl (#8984) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi!

(#8987) [KgP].Robot válasza Tomi_Ohl (#8984) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

A multiban is van magyar nyelv?

(#8988) Ájvé válasza Tomi_Ohl (#8981) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs szoftveres áramerősség mérés. Multimeterrel kell lemérni, az hiteles.

(#8989) Tomi_Ohl válasza [KgP].Robot (#8987) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, a multiban mindenféle nyelv van. De, ha szabad ajánlom, inkább a lite-ot ajánlanám, mert gyorsabb, jobb a memóriakezelése, és szerintem csak azért zár be az az egy menüpont, mert én telepítettem az Xperia Z3-as Walkman lejátszót. Szóval neked valószínűleg működne.

Ájvé nem tudom, mi alapján mér ez, mennyire pontos, ezt szokták használni referenciának. És ez magyarázatot adna arra, miért tart nekem tovább feltölteni, mint a többieknek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8990) Laca1212 válasza Tomi_Ohl (#8981) üzenetére


Laca1212
őstag

Se fastboot-ba se recovery-be nem lép be a teló...Akkor most?

(#8991) Tomi_Ohl válasza Laca1212 (#8990) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Biztos elég sokáig nyomtad? Ha fél perc nyomás után nem lép be, akkor ott már gáz van, elvileg ilyenkor az jön, hogy garancia (a MIUI fórumon olvastam, hogy ilyen esetekre is van garancia).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8992) Ájvé válasza Tomi_Ohl (#8989) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs szoftveres mérés, ez csak becsült adat, talán akkumulátor feszültség változásából következtet, nem tudom, de nem pontos.

(#8993) Laca1212 válasza Tomi_Ohl (#8991) üzenetére


Laca1212
őstag

Semmit nem csinál.
Ha rádugom notira, akkor a noti kluttyog, érzi hogy rádugtam valamit. de ennyi.

(#8994) Tomi_Ohl válasza Laca1212 (#8993) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Esetleg ha adb-t beállítanád a gépen, majd parancssorból adb reboot bootloader?

Ájvé valószínű becsült adat, kb úgy számolhat, ahogy te is gondolod, a lényeg, hogy valamilyen képet mégis ad. És ha nekem 0.6A, a többieknek meg 1.3A, akkor már csak nem téved annyit, hogy a kettő ugyanannyi legyen, így nyugodtan levonhatom a következtetést, hogy az enyém azért tölt lassabban, mert kevesebb áramot vesz fel (ez mondjuk amúgy is logikus).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#8995) Laca1212 válasza Tomi_Ohl (#8994) üzenetére


Laca1212
őstag

Azt hogy?

(#8996) mizoli válasza Tomi_Ohl (#8994) üzenetére


mizoli
addikt

Tényleg pontosabb lenne mérni egy multiméterrel az áramfelvételt, de ez kicsit macera.
Szerintem egy bontott kábellel kivitelezhető, ahová be lehet illeszteni a mérőeszközt.
Egyébként lemértem egy 550 mA-es töltővel is, 3 óra 59 perc volt a töltési idő (ugyanúgy mértem, mint a 2, ill. 1 A-es töltőkkel).
Megnézem én is ez az Elixir2 programot.

[ Szerkesztve ]

(#8997) Fejvadi válasza Barthezz2 (#8985) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Van választék is hátlapból?

(#8998) mizoli válasza [KgP].Robot (#8982) üzenetére


mizoli
addikt

Ezek a hibák amiket eddig leírtál, nem a V5 MIUI hibái.
Én tiszta telepítéssel újratelepíteném a rendszert.

(#8999) Tomi_Ohl válasza Laca1212 (#8995) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Itt le van írva az ADB beállítása is. Csak neked nem kell rom.zoom, és te a parancsablakba azt írod, hogy adb reboot bootloader.

(#8996) mizoli nekem meg bármilyen töltővel 3.5h, tehát úgy néz ki, tényleg kb 0.6A-t vesz fel.

[KgP].Robot fontos, hogy ha bármit is, akkor wipe data/factory resettel tedd fel, különben megmaradhatnak a problémáid!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#9000) Barthezz2 válasza Fejvadi (#8997) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

5 féle van, ahogy nézem: bangkok bambo, walnut wood, black apricot wood, sour wood, white oak

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.