Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) #65577472 válasza zolikaDB (#6350) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az végül is nem olyan nagy baj, Akkor csak simán átváltok rá, nem csinálok mentést. Köszi!

(#6352) s4tch válasza #65577472 (#6351) üzenetére


s4tch
veterán

Nem minden alkalmazás lesz problémás. Ha van dalvik alatt egy jól működő rendszered, akkor távolítsd el a wsm/xposed telepített verzióit, és indítsd újra a telefont art módban, aztán használd, és figyeld az anomáliákat. Nem fog felrobbanni az univerzum, nálam egyedül a gyári böngésző szarakodott (pl. freemail.hu-n próbáltam beírni a júzert, erre kifagyott a böngésző; ez következetesen így működött, több ROM-ban is próbáltam), de az adatok törlése után (ezzel persze bukod a könyvjelzőket) az is működött rendesen.

Most péntek óta az AOSP ROM-ot használom. A legtöbb programot nulláról telepítettem újra, de a titaniummal visszaállított, MIUI alatt készült mentéseim (viber, wordpress) gyönyörűen működtek dalvik alatt. Azóta átváltottam artra, és most sem tapasztalok semmi problémát.

(#6353) #65577472 válasza s4tch (#6352) üzenetére


#65577472
törölt tag

Wsm/xposed nincs telepítve, akkor csak simán újraindítom, semmi extra. Túllihegem ezt a dolgot ezek szerint :) Köszi a segítséget!

(#6354) s4tch válasza #65577472 (#6353) üzenetére


s4tch
veterán

Kb. igen, egy újraindítás kell neki. A cache-t esetleg törölheted. Azért legyél résen, előfordulhatnak problémák, de a rendszer nem fog semmiképp összeomlani. A gyári MIUI böngészővel volt egyedül necces problémám.

(#6355) #65577472 válasza s4tch (#6354) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ok, akkor csinálok egy wipe cache-t is. Gyári böngészőt nem használom, csak a Chrome-ot, akkor még az is lehet, hogy teljesen zökkenőmentes lesz a váltás. Olvastam, hogy jobb a memóriakezelés, illetve van minimális gyorsulás. A hosszú boot idő nem érdekel, hetente csak egyszer indítom újra. Így nincs okom dalvik-on maradni, ha ART-nak nincs is igazából hátránya, csak előnye

(#6356) zolikaDB válasza s4tch (#6354) üzenetére


zolikaDB
veterán

Feltolok egy CWM-et én is este, letakarítom a WSM-et, és kipróbálom ART-ban, de legalább arra jó lesz, h netán ha az AOSP-re fájna a fogam, akkor már lesz CWM-em!
Valaki rendel mostanában ibuygou-ról? Vagy valami kínai soppppból? MiPad tok kellene, meg netán tempered glass!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#6357) Criton


Criton
veterán

Szerintem itt még tök felesleges az ART, nagyon előnyét nem érezni, meg majd ha valamikor talán kint lesz az Android5....Ivantól....

(#6358) Criton


Criton
veterán

V5 34-es stabilt honnan tudom leszedni? mindenhol már csak a V6 van fent....

(#6359) #65577472 válasza Criton (#6358) üzenetére


#65577472
törölt tag

(#6360) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ha letöltök en.miui.com-ról egy ingyenes témát, akkor az alant látható kreditet honnan vonja, meg miért? ÉS ha megtudom, mennyi van, hogyan tudom pótolni?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#6361) Criton válasza #65577472 (#6359) üzenetére


Criton
veterán

köszi szépen :R sokan egyébként még V5-t használtok, vagy mindenki a V6-al szenved már?

(#6362) #65577472 válasza Criton (#6361) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én is ezt a romot használom, nekem nagyon tetszik, v6-ra csak akkor váltok, ha már nem lesz ennyi panasz

(#6360) zolikaDB MiCredit központban tudod feltölteni az egyenlegedet bankszámláról

(#6363) s4tch válasza zolikaDB (#6360) üzenetére


s4tch
veterán

Ha jól emlékszem, regisztrációkor kapsz 20 kreditet. Ezek után hozzászólásokkal, értelmetlen szavazásokban való részvételért, feedbackért lehet kapni kreditet. Elég bugyuta rendszer. Egy letöltés -1 kredit, a témába beleböfögni, hogy "thanks!" vagy "great!" meg +1 kredit.

Egyébként egy fillért nem adnék témáért.

(#6364) llaszlo


llaszlo
veterán

Az OTG-hez be kell valamit állítani? Feltettem egy OTG checker appot és azt írja, hogy a telefon támogatja, viszont nem találta az SD kártyát a kábellel. Lehet, hogy a kábel rossz.

(#6365) #65577472 válasza s4tch (#6363) üzenetére


#65577472
törölt tag

Hát ez tényleg elég bugyuta rendszer. De akkor fel se töltöm egyelőre az egyenlegemet, 20 kreditért beregisztrálok inkább :)

(#6366) Ájvé válasza llaszlo (#6364) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem kell semmit állítani, ha csatlakoztatod megjelenik értesítésben a biztonságos leválasztás lehetősége.
Micro SD kártyánál számít szerintem a kártya olvasó, nálam csak SD kártya átalakítóba olvasta be a telefon.

(#6367) llaszlo válasza Ájvé (#6366) üzenetére


llaszlo
veterán

Bele van építve az SD olvasó. Akkor rossz a kábel.
Kösz.

(#6368) s4tch válasza llaszlo (#6367) üzenetére


s4tch
veterán

...vagy "rossz" fájlrendszerre van formázva a pendrive. FAT32-t felismeri a telefon, NTFS csak Stickmounttal megy.

(#6369) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Na látom sokan elijedtek a v6-tól a stabil verzió "hibátlansága" miatt. Akkor még egyszer:
A stabil MIUI V6.1.2.0.KXDCNBJ egy bughalmaz, nem érdemes kipróbálni! Ellenben a fejlesztői verzió szinte hibátlan, azt tessék használni, ha v6 kell.
Azért írom, hogy szinte, mert ugyan én nem futottam bele egybe se, attól még előfordulhatnak hibák.
Köszi

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#6370) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#6348) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Pénteken megpróbálhatnád a MIUIHU-s ROMot, az talán közelebb van a kínaihoz, hátha azon működik.

Csak nekem nem tölt be a Mobilaréna mobilos nézetben vagy nektek is így van?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#6371) djula válasza Tomi_Ohl (#6369) üzenetére


djula
aktív tag

A 4.11.14 teljesen jól megy nálam is. Viszont ez ugye hetente változik és nem mindig csak jó irányba. ;)

(#6372) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#6369) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szerintem is jó ez a Multi v6, pedig nagyon óckodtam tőle, de nem szívesen mennék vissza a v5-re. Nekem már csak egy rendesen működő Black theme hiányzik.

(#6373) s4tch válasza Fejvadi (#6372) üzenetére


s4tch
veterán

Miért nem próbálsz meg te magad készíteni egy témát? Ezzel szerintem bármelyik létező témát át is lehet szerkeszteni, nem muszáj nulláról kezdeni. Nem lehet egy túl nehéz feladat, ha több milliárd témát készítenek lelkes amatőrök...

(#6374) Tomi_Ohl válasza s4tch (#6373) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Lehet én is megpróbálok egyet :) Csak az a baj, hogy úgy nehéz, hogy valami a kínai MIUIn működik, a multin meg nem...

Amúgy sincs még Xperia Z3 téma :D
Legalábbis nem találtam

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#6375) Criton válasza Tomi_Ohl (#6369) üzenetére


Criton
veterán

vagyula szerint semmi problémája nincs a stabil ROM-nak, ő nem tapasztalja azon hibákat amiket mi, nála pld a naptár funkció is megy...de ahogy olvasom, 10 felhasználóból 7-nek problémája van....

(#6376) Tomi_Ohl válasza Criton (#6375) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, a stabilra majdnem mindenki panaszkodik.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#6377) Fejvadi válasza s4tch (#6373) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszönöm, megpróbálom letölteni és ha nem csinál senki, kénytelen leszek, de ennek proginak is fehér a háttere :)

(#6378) mizoli válasza s4tch (#6373) üzenetére


mizoli
addikt

Igazad van, tényleg nem bonyolult, de azért elég macerás egy téma készítés
Ezt az új editort nem láttam ugyan amit linkeltél, de ha csak a sok ikonra gondolok, amit előbb meg kell rajzolni, ha tényleg sajátot akar az ember, hát bizony elég sok idő.
Pedig a rajzolás-festés egyáltalán nem áll messze tőlem, még számítógépen sem :)

[ Szerkesztve ]

(#6379) mizoli válasza s4tch (#6373) üzenetére


mizoli
addikt

Közben kipróbáltam (volna), de egy .mtz megnyitása közben úgy befagyott, hogy még az ablakot sem tudom becsukni :DDD
Még szerencse, hogy a (rendszer) ikonok felirata kínai, ez megkönnyíti a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#6380) Criton válasza djula (#6371) üzenetére


Criton
veterán

a multi vagy a magyar rom, pénteken egyébként várható frissítés?

(#6381) s4tch válasza mizoli (#6379) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam működik. Angol a felület, 2 mtz-t is sikerült vele megnyitni, elég egyértelmű a felület. (Nem néztem a rendszerkövetelményeket; win8.1 x64 és rendszeresen frissített java van az asztali gépemen.) Kicsomagoltam egy play store-ból letölthető fekete-fehér témát, abban volt elég sok fehér ikon. Nyilván nem a legális ikonszerzés csimborasszója, de próbának megteszi. :DDD Meglátjuk, mire megyek vele.

(#6382) zolikaDB válasza mizoli (#6379) üzenetére


zolikaDB
veterán

Valami en.miui.com-os toplistából leszedtem egy mtz témát, betallózom, mondom kipróbálom a lockscreenjét, mert tetszett. Olyat produkált, hogy majdnem befostam, mert az érintést utána nem vette :DDD Úh wipe cache lett a vége :DDD

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#6383) Tomi_Ohl válasza s4tch (#6381) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Kínában legális így szerezni :) Gondolj csak az Online zenére a zene appban, amit a sima userek töltenek fel... Sok sikert!

Criton pénteken multira és magyarra is jön frissítés, én meg a kínait használom, de azzal sincs probléma.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#6384) Criton válasza Tomi_Ohl (#6383) üzenetére


Criton
veterán

rendben köszönöm, nekem most végül a magyar 4.11.14 van fent, erre akkor jönni fog OTA? meg akkor ez is fejlesztői változat?

(#6385) s4tch válasza Tomi_Ohl (#6383) üzenetére


s4tch
veterán

Úgy látom, ahhoz, hogy ki is próbáljam, ill. mentsem a témát, kéne egy MIUI-telefon. AOSP van fent, úgyhogy egyelőre feladom. Ha valaki szőrözne vele, itt az ikonpakk, amit ebből a témából nyúltam.

[ Szerkesztve ]

(#6386) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#6383) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Te rizsfüggő lettél :DD
Csak viccelek.

(#6387) mizoli válasza s4tch (#6385) üzenetére


mizoli
addikt

Hihi :)
Ugyanebbe futottam bele én is, mármint hogy én is AOSP alatt vagyok, és most nincs is fent MIUI.
Gép újraindítása után most nálam sem fagyott be (eddig).

(#6388) mizoli válasza mizoli (#6387) üzenetére


mizoli
addikt

Ja, mielőtt még valakit megtévesztek :)

"Gép újraindítása után most nálam sem fagyott be (eddig)."

Ez a téma editorra vonatkozik, nem az AOSP-re :)

(#6389) Tomi_Ohl válasza Criton (#6384) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, az is fejlesztői. Ha az a multi, akkor jön rá OTA, ha a MIUIHU-s, akkor nem. Amúgy teljesen felesleges az az OTA, fél napig tart letölteni, állandóan megszakad. Általában Xiaomi.eu-ról szoktuk tölteni, ha a multi kell.

Fejvadi :D

(#6388) mizoli LOL :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#6390) llaszlo


llaszlo
veterán

Na akkor honnét lehet leszedni a nyers develop V6ot? Csak kínai meg angol.
Ha jól sejtem ez az. [link], de itt melyiket kell választani?

(#6391) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#6390) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ezt: WCDMA/CDMA China.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#6392) djula válasza Tomi_Ohl (#6389) üzenetére


djula
aktív tag

Nekem a múltkor egészen gyorsan letöltötte az eu ota frissítést, meg is lepődtem. Ha türelmetlen vagyok letöltöm kézzel, ha más dolgom van magára hagyom azután letölti magának ráérősen.

(#6393) csoki7


csoki7
csendes tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodtam egy MI-3 beszerzésén, de olvasgatva a fórumot, kicsit ijesztően sok itt a Rom-ozás, v5, v6 meg nem tudom én mik. Kicsit kiöregedtem már abból, hogy hackelgessek össze-vissza. Van értelme úgy is ennek a telefonnak, hogy az alap rendszerét, meg a nagyjából hivatalos rendszert UI-t használja az ember, vagy ez tényleg arra jó, hogy hetente cserélgessék az emberek a verziókat? LG G2 a másik lehetőség, csak ott megijesztettek az elcsesződő GPS-szel meg sárguló kijelzővel.

(#6394) mizoli válasza csoki7 (#6393) üzenetére


mizoli
addikt

Egyáltalán nem szükséges a ROM-okat cserélgetni.
Ha erre nincs késztetésed, tökéletesen megleszel avval is, amivel megvásárolod.
Ha esetleg később mégis elkap a gépszíj, :) és cserélnél ROM-ot, (pl. hogy kipróbálj valami újat), ne aggódj, sokkal egyszerűbb, mint ahogy most gondolod. És ez egy nagyon segítőkész társaság, ha valami gondod lenne.
Egyébként amit itt olvasol a sok ROM, meg recovery csere, buherálás, az -szerintem- sokaknál csak szórakozás, nálam biztosan az :)
Ja, és nagyon jó kis cucc a MI3!

[ Szerkesztve ]

(#6395) calamites válasza csoki7 (#6393) üzenetére


calamites
őstag

Vegyél ilyen telót, én sem romolgatok.

(#6396) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Itt a Lollipop a TD verzióra.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#6397) Fejvadi válasza csoki7 (#6393) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nyugodtan vegyél ilyet, mert a ROM cserélgetés csak lehetőség, amit kevés más telefon kezel ilyen könnyen (más telefonokra is ezt a romot szeretik feltenni). Szerintem nálam nem vagy öregebb és én sem akartam a ROM-al foglalkozni. kb. 3 hónapja van ilyen telefonom nekem is és mindig segítettek ha valamit nem tudtam. Nem kell félni itt nem maradsz magadra. Egyszerre vettem az öcsémmel aki a G2 választotta, próbálgattam, de kizárt, hogy arra cseréljem.

(#6398) zolikaDB válasza Fejvadi (#6397) üzenetére


zolikaDB
veterán

Feltesz az ember egy V5-öt vagy egy 34-es V5-öt 4.4-el és sosem kell hozzányúlnia.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: https://tinyurl.com/4nuerynw

(#6399) Fejvadi válasza zolikaDB (#6398) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Így van. Vagy a v5 vagy a v6 Stabil és kész. Amikor megveszi attól függ honnan, akkor valószínű egy fejlesztői Multi van rajta, de azzal sincs gond, mert minden pénteken jön a frissítés amit csak elfogad és már is a legújabb ROM van rajta. Ezzel sincs semmi bajlódás, de el is lehet utasítani és nem frissít.

(#6400) mizoli válasza zolikaDB (#6396) üzenetére


mizoli
addikt

Azért a tesztelő nem nagyon erőltette meg magát :)
Gyakorlatilag csak az animációkról beszél, és biztos igaza van, hogy szépek, de nem biztos, hogy hasznosak, ha lassítják a folyamatokat. Evvel csak egyet tudok érteni :)
Majdcsak megjön a Lollipop a Mi3W-re is. És nem csak kínaiul :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.