Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Laybee válasza Tomi_Ohl (#5500) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi, itt már jártam, elsiklottam felette. :R

(#5502) Fejvadi válasza s4tch (#5491) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ok, akkor a CWM bármikor mehet.
A 4.8.22 csak akkor lesz jó, ha a sys1 re felteszem, a sys2-n fent van már most is, aztán Wipe cache és Wipe data, utána boot bármelyik.

Mentésnek elég ez is?
A beállításokban szereplő (rendszer / mentés és visszaállítás)

(#5503) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#5502) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ott válaszd a mentés az eszközre opciót, az ha minden igaz jó lesz. Bár van, aki azt mondja, hogy abból nem mindig sikerül viszzaállítani, ezért ajánlott mással is menteni (pl MyBackup pro, Titanium Backup).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5504) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#5503) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Amit leírtam így elvileg működnie kell? Nem kell mind a 2 sysre újra feltennem?
A sys2 beállított működő 4.8.22 van.
A mentés ha nem tudja visszaállítani, akkor a programok beállításai vesznek csak el?
Névjegy, fotó, zene ha eltűnne nem gond, majd visszateszem.

(#5505) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#5504) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, amit leírtál, működni fog.
Ha nem tudja viszzaállítani, akkor az alkalmazás is és az adatai is elvesznek.
Névjegyek is mentésre kerülnek.
Fotók, videók, zenék a wipe datától nem vesznek el.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5506) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#5505) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi!

Észrevettem egy érdekességet és nem találok rá a beállítások között.

Amikor hívnak rendesen kicsörög, de ha felemmel az asztalról elnémul a hang. Nem szakad meg, hogy hívnak csak elnémul. Az elnémítás a telefon lefordításával ki van kapcsolva, tehát nem az, de mást meg nem találok. Van valami megoldás amit nem vettem észre?

(#5507) petrson válasza Fejvadi (#5506) üzenetére


petrson
senior tag

Az elnémítást lefordítással hol lehet beállítani?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#5508) bozarjoska válasza petrson (#5507) üzenetére


bozarjoska
őstag

Beállítások - hívás beállítások - bejövő hívás beállítások

(#5509) Fejvadi válasza petrson (#5507) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Beállítások / Hívás / bejövő hívás állapotának beállítása (lefordításkor némítás)

(#5510) petrson válasza bozarjoska (#5508) üzenetére


petrson
senior tag

Hmmm.. Ezért kérdeztem rá, mert nálam a beállításokon belül nincs hívások almenü :/

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#5511) bozarjoska válasza petrson (#5510) üzenetére


bozarjoska
őstag

V5 vagy v6 és mikori verzió?

(#5512) petrson válasza bozarjoska (#5511) üzenetére


petrson
senior tag

V5 utolsó 4.3. Akkor gondolom ezért nincs.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#5513) mizoli válasza petrson (#5510) üzenetére


mizoli
addikt

Szia,
Itt nézd meg:
Telefon ikont nyomd meg-menü gomb (a bal oldali)-Beállítások-Telefon további beálítások-Bejövő hívás állapotának beállítása-Lefordításkor némítás

Egyébként volt olyan, hogy nekem is hiányos volt a menüm, V5-V6 kapcsolgatáskor. Pedig (elvileg) külön data-t használtam.

[ Szerkesztve ]

(#5514) bozarjoska válasza mizoli (#5513) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ja ott lesz, csak v6ban jól összekavarták...

(#5515) petrson válasza mizoli (#5513) üzenetére


petrson
senior tag

Köszi, megvan :)

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#5516) petrson


petrson
senior tag

Azért a V6 stabilt még mindig nagyon várom... Attól félek, hogy nem örökli a V5 jól kitalált dolgait, ezért nem raktam még fel.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#5517) Fejvadi válasza petrson (#5516) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Én is a v6-t írtam. Talán nemsokára meglesz a Stabil v6 Magyarul is, mert ha jól olvastam Kínai/Angolt már kiadták.

(#5518) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#5517) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, stabil v6 újra elérhető (javítva), és a magyar verzió is már készül, ha minden igaz (miuiandroid.hu-n kérdezték, erre hriska (egyik fejlesztő) csak annyit írt, "Türelem...", szóval szerintem valami már készül :) )

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5519) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Sziasztok!

Most kaptam kézhez a telót, nagyon tettszik! :C Egy dolog zavar egy kicsit, még pedig az, hogy az ékezetes betűk furán jelennek meg. Kisebb méretűek, mint a többi betű. Ki lehet ez valahogy küszöbölni?

They don't know... PepeLaugh

(#5520) tDr1v3r válasza YellowFlash (#5519) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Multilang ROM-ot kell felrakni. xiaomi.eu

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5521) Tomi_Ohl válasza YellowFlash (#5519) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Elég lecserélni a betűtípust.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5522) Criton


Criton
veterán

Sziasztok!

Galaxy S5-ről váltanék, megéri még ilyenbe beruházni? Valamint most mi a legfrissebb szoftver rá? Android L-t megfogja kapni? Szürke vagy a fekete jobb? Magyar nyelv van benne? Tényleg normal SIM megy bele? Nagyon sok saját szoftvert nyom rá a gyártó?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5523) s4tch válasza Criton (#5522) üzenetére


s4tch
veterán

- attól függ, mit vársz el a cserétől
- 4.4.4, miui6
- vélhetően igen
- egyformák
- van
- igen
- nem

(#5524) virkir válasza Tomi_Ohl (#5493) üzenetére


virkir
veterán

Nyilván a második system és a data ami fogyaszt a belső tárhelyből.
Most az o+o-n mutiboot-ot használok fent van plusz 2 rom és szépen levett a tárhelyből +2GB-ot.

s4tch
Azért az utolsó nem öléggé szubjektív.
Mi cloud
Mi transfer
Mi theme
Mi ttudomén még mi, egy rakat ami többé kevésbé azért hasznos is. Bár pár kattintás aztán már látni se lehet ami nem kell a juzernek éppen.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5525) Criton válasza s4tch (#5523) üzenetére


Criton
veterán

ennyi nekem bőven elég, köszönöm, akkor ha jól értem akkor ha kihozom a boltból a telefont, akkor gyárilag fel fog jönni a miui 6 frissítés? gördülékenyebb a telefon? mert a cikkben/tesztben arról írtak, hogy a 4.4-el vélhetően még jobb lesz a telefon.

Nekem most microSIM-em van, ebbe normál SIM kell, több helyen is kérik, hogy ne SIM átalakítóval tegyük be a kártyát, ez mennyire igaz?

[ Szerkesztve ]

(#5526) s4tch válasza virkir (#5524) üzenetére


s4tch
veterán

Tegyél mellé egy Samsungot vagy egy Sonyt... Itt a MiKey app, ami használhatatlan és teljesen fölösleges (egyből törölhető is), amúgy egyáltalán nincs túlextrázva a szoftver.

(#5525) Criton: "akkor ha jól értem akkor ha kihozom a boltból a telefont, akkor gyárilag fel fog jönni a miui 6 frissítés?"

Ilyet nem írtam. A legfrissebb szoftver fejlesztői verzió. Arra csak akkor frissül automatikusan a rendszer, ha előtte is olyan volt a telefonon. A boltban valószínűleg stabil ROM lesz rajta; amúgy már egy ideje 4.4 alapú a v5 felület is. Egyébként elég erős a hardver, gördülékeny gyakorlatilag az összes ROM-mal.

Használhatsz átalakítót, nálam nem okoz semmi gondot.

[ Szerkesztve ]

(#5527) Criton válasza s4tch (#5526) üzenetére


Criton
veterán

rendben, nagyon szépen köszönöm a választ :R és stabil v6 várható lesz? értem itt ami nem fejlesztői... s5-n sokat buheráltam a ROM-ot, CM11 stb... de itt csak használni akarom a telefont :R

(#5528) djula válasza Criton (#5527) üzenetére


djula
aktív tag

Van már stabil v6, csak még multilang vagy magyar verziója nincs.
A magyar hamarosan meglesz, multilang szerintem nem lesz a stabilból, mert v5-ből sem volt.

(#5529) virkir válasza s4tch (#5526) üzenetére


virkir
veterán

Azt nem mondtam, hogy túlextrázott. Ellenkezőleg.
Amik vannak azok jó része inkább hasznos, de ha valakinek valami nem kell, könnyedén tud megszabadulni a feleslegtől.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5530) VD válasza Criton (#5525) üzenetére


VD
őstag

"Nekem most microSIM-em van, ebbe normál SIM kell, több helyen is kérik, hogy ne SIM átalakítóval tegyük be a kártyát, ez mennyire igaz?"

Én is átalkítóval használom, semmi problémát nem okoz.
Olyan viszont többéknél előfordult, hogy ha üresen rakod be az átalakítot a SIM tálcával, akkor beragadhat. De egy műanyag lap segítségével ez is orvosolható, van pár videó róla a youtube-on.

(#5531) s4tch válasza djula (#5528) üzenetére


s4tch
veterán

Xiaomi.eu-féle stabil multilang nem volt, de a kínaiak csináltak. (Ha jól sejtem, többek között ezen bukott ki a xiaomi.eu alapítója.) Nem lepne meg, ha látnánk tőlük miui6 stabil többnyelvű ROM-ot is.

(#5532) Criton válasza djula (#5528) üzenetére


Criton
veterán

ez a multilang pontosan mi? akkor nincs benne magyar nyelv gyárilag? külön kell ezt felrakni?

(#5530) VD : ki az aki az átalakítót üresen rakná be? :)

[ Szerkesztve ]

(#5533) Criton


Criton
veterán

Edigital egyébként megbízható, nyugodt szívvel vehetem ott meg?

(#5534) VD válasza Criton (#5533) üzenetére


VD
őstag

Nyugodtan. Multilang ROM lesz rajta (van benne magyar nyelv). Az enyém is onnan van.

(#5535) s4tch válasza Criton (#5532) üzenetére


s4tch
veterán

Multilang: soknyelvű ROM. A gyári, hivatalos szoftverben kínai és angol nyelv van, ill. ahol forgalmazzák hivatalosan a telefont (pl. Thaiföld, India), ott a helyi nyelv is szerepel.

A "gyárilag" nehezen értelmezhető, miután nincs hivatalos európai szoftver. A ROM verzió attól függ, honnan szerzed be a telefont. A kínaiak általában az Európából rendelt telefonokra felhúznak egy többnyelvű ROM-ot, de van olyan tapasztalat is, ami szerint kínai szoftverrel jött a telefon (abban angol és kínai nyelv van, és tele van kínai appokkal, nincs rajta google alkalmazás, pl. play store). Ilyenkor fel kell rá húzni egy tetszőleges szoftvert, és használni azzal.

Ha itthon vennéd, hazai garanciával, akkor vélhetően lesz rajta magyar nyelv és play store is. Meg kell kérdezni az edigitalos ügyfélszolgálatot, vagy megvárni, míg befut valaki, aki náluk vásárolt, és nyilatkozik.

SZERK: lassan írok és sokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5536) Criton válasza VD (#5534) üzenetére


Criton
veterán

rendben köszönöm :R mennyire kell erre a telefonra fólia, tok stb...? eddig egyetlen egy telefonomra nem tettem semmit sem, és nem volt soha baja....

megrendelve :)

[ Szerkesztve ]

(#5537) VD válasza Criton (#5536) üzenetére


VD
őstag

Embere válogatja, hogy mit tesz rá. Nekem nincs rajta semmi és eddig karcmentes. Hozzáteszem, nem kaszkadőr vagyok, többnyire zakó, vagy öltöny zsebben hordom a telefonokat, és ha leveszem, akkor meg asztalra teszem ki a készülékeket. (A Nexus 4-emnek pont ez lett a veszte, kapott egy kancsó vizet) Tapasztalataim szerint nem egy kényes darab a burkolat.
Kollégám viszont rendelt minden szart a Samsungjára, mert szabadidejében aktívabb életet él. Nála már a második Otterbox tok amortizálódott le 6 hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#5538) djula válasza s4tch (#5531) üzenetére


djula
aktív tag

Ez csak a global rom, nincs benne semmilyen eu nyelv az angolon kívül, csak azok a nyelvek, ahol hivatalosan jelen van a xiaomi. India, taiwan, malaysia, stb.
Nincs rendes stabil multilang.

(#5539) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#5518) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akkor várunk türelmesen:-) Ha kész a stabil talán megjelennek a témák is hozzá. A felhívást és minden program letöltését már olvastam ami a téma készítéshez kell.

(#5540) s4tch válasza Fejvadi (#5539) üzenetére


s4tch
veterán

Van egy csomó miui6-os téma, az angol miui fórumon időnként ingyenessé tesznek belőle néhányat.

(#5538) djula
"Due to recent actions by Xiaomi Corporation in China I have decided to mark the immediate closure of Xiaomi.eu. This is largely due to the fact that Xiaomi and its MIUI team have decided to take resources from our sites multi language project without any form of respect, credit or care. We have hadno prior contact from Xiaomi to ask us if we wanted to help resource this work, they have simply bypassed us and took all the hard work of translators and absorbed it into the own workflow."

Feltételezem, valahol fel is használták/használják a nyelveket. Hol, ha nem itt?

[ Szerkesztve ]

(#5541) bozarjoska válasza s4tch (#5540) üzenetére


bozarjoska
őstag

De neki fekete háttérrel kell fehér szöveg, ha jól emlékszem mert azt látja jól, olyan meg még nincs

[ Szerkesztve ]

(#5542) Criton


Criton
veterán

Sima SIM kell a telefonba ugye? Mert egy ismerősöm azt mondja, hogy MicroSIM-es..... :F

(#5543) Drenadar válasza Criton (#5542) üzenetére


Drenadar
veterán

sima sim.

(#5544) Criton válasza Drenadar (#5543) üzenetére


Criton
veterán

akkor megnyugodtam köszi, mert a cégnél nem egyszerű simet cseréltetni :DDD

(#5545) Fejvadi válasza s4tch (#5540) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Megkaphatnám a linket? Figyelemmel fogom kísérni, hátha lesz nekem való.
Erre gondolsz? [link]

(#5541) bozarjoska
Tökéletesen emlékszel!
Ha véletlen ilyenre bukkannál, legyél szíves szólj majd.
(nem ragaszkodom a feketéhez, csak sötét legyen a beállítások menü, telefonkönyv.)

(#5546) Criton


Criton
veterán

Ebédszünetben elugrottam az Edigitalba (Mammut) a pénztáros csaj annyira lelkes volt, hogy pultról az asztalra ejtette a telefont, már úgy, hogy a telefon dobozban volt :) Eddig megvagyok a telefonnal elégedve. Wifire és Mobilnetre most nem tudok menni, első beállítás alkalmából kéne Wifi? Vagy az elég otthonról is?
A töltő egy európai átalakítóval van, aki az Edigitalban vette, neki is ilyen volt?

(#5547) GoZoL válasza Criton (#5546) üzenetére


GoZoL
senior tag

Igen az enyém is Edigitalos, de szerintem mindenkinek ilyen van. Na az egy el***-ot egy valami. Nem sikerült úgy még kihúzni a konnektorból hogy az átalakító része nem maradt volna benne a dugaljban.

(#5548) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#5545) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Amit linkeltél, az egy november 4.-i poszt, ami arról szól, hogy most fognak jönni a MIUI6-os témák. Ezek fényében tényleg nem értem, hogy miért mondják a többiek azt, hogy már sok MIUI6-os téma van. (OK, vannak olyanok, amik v5-re íródtak, de működnek 6-on is, de az mégse direkt MIUI6 téma).
Amikor azt írják a miui.com-on, hogy "Paid MIUI5/6 themes for free", akkor olyan témák szoktak ott lenni, amik (a screenshotokból ítélve) MIUI5-re íródtak, de egy részük működik 6-on is.

FrostyBoy84 próbáld úgy, hogy az átalakítót fogod meg, és úgy húzod ki :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5549) vampire17 válasza djula (#5538) üzenetére


vampire17
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#5550) Drenadar válasza GoZoL (#5547) üzenetére


Drenadar
veterán

szerintem mindegy a töltő neki én a régi motorolám töltőjével töltöm, eredetileg én csak kínai izét kaptam hozzá :) de tök8 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.