Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) voci


voci
tag

Akinél megérkezett...
Mi a véleménye? Mennyiben más?

(#552) Imike20


Imike20
senior tag

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#553) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Sziasztok. Olyan problémam van ,hogy a kijelző ,ha napfény éri kivilágosodik, nagyon idegesít. Kijelző nincs autómatán, napfény mód kikapcsolva, újraindítás megvolt mégis csinálja. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm!

(#554) szimi57 válasza Ricsi 1984 (#553) üzenetére


szimi57
őstag

A MacroDroid automatizálóval lehet szabályozni a kijelző fényerejét.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#555) kishoris válasza voci (#551) üzenetére


kishoris
tag

Személy szerint egy kicsit visszasírom a MIUI-t.
Telepítés után csináltam egy teljes rendszer-visszaállítást, újra belaktam a telefont.
Úgy vettem észre, hogy a korábbi használati szokásaim mellett jobban merül az akkumulátor és ami a legjobban bosszant, hogy néhány helyen nem lehet kikapcsolni a hirdetéseket (pl. fájlkezelő), holott a MIUI-nál ez megoldott volt. Változott a fájlkezelő felülete, számomra közel használhatatlan a korábbihoz képest.
Sokat nem tudok róla írni, mert ezek olyan szinten bosszantanak, hogy inkább félreteszem a telefont mielőtt földhöz verem.

Abban viszont segíthetne vki, hogy lehetséges-e mondjuk Fastboot módban visszatenni rá az utolsó MIUI 14-et? Ha igen, akkor gondolkodás nélkül nekiugrok.

(#556) szimi57 válasza kishoris (#555) üzenetére


szimi57
őstag

Jó kis teló, ne bántsd! Mikor hozzám került első dolgom volt bootloader nyitás, MIUI kuka. Most egy kiváló custom rommal használom A14, áprilisi frissítés.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#557) kishoris válasza szimi57 (#556) üzenetére


kishoris
tag

Ma próbáltam nyitni a bootloadert, természetesen nem engedi.
Vmelyik oldalon találtam olyat, hogy állítólag 30 napig folyamatosan be kell legyen lépve hozzá az ember a xiaomi fiókba, na ez nálam bukott, mert a rendszer-visszaállítás előtt kiléptem.
Aztán, hogy ez igaz-e avagy sem azt nem tudom, de így még nem jártam, negyedik Xiaomi telefonom.

(#558) szimi57 válasza kishoris (#557) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem a 30 nap a fiók regisztrációtól számít, függetlenül attól, hogy be vagy lépve vagy nem. A neten van több leírás, pl.: [link]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#559) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Beragadt a telefonom, még mindig, csak a tavaly júliusi biztonsági frissítés van fent. Mit tudok tenni, amivel nincs az a veszély, hogy hazavágom a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#560) bluemirage válasza SOAD19 (#559) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez ilyen... és nem lesz sokkal jobb.

A megoldás

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#561) Aryon87 válasza bluemirage (#560) üzenetére


Aryon87
félisten

Én már mindenre állítottam, nem akar lefrissülni az istennek sem. Ez már így döglik meg sztem. Igaz az enyém decemberi szinten rohadt le.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#562) kishoris válasza szimi57 (#558) üzenetére


kishoris
tag

Sikerült a BL nyitás, 72h-t kellett várnom. Ment vissza a MIUI14 a Hyper(f)OS helyett.

(#563) SOAD19 válasza bluemirage (#560) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi szépen! Hogy én mindig is járok a frissítésekkel. Anno a Huawei P9-cest is megvettem, mikor bő egy éves modell volt, és arra se sok frissítés jött már utána. Ezt a 12X-est tavaly januárban vettem, és úgy tűnik, hogy ez se nagyon kap már frissítést, pedig nem volt olcsó (200k).

[ Szerkesztve ]

(#564) szimi57 válasza kishoris (#562) üzenetére


szimi57
őstag

Nálam most ez van. A14, 04. havi. Jobban bejön, mint a MIUI.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#565) janeszgol válasza SOAD19 (#563) üzenetére


janeszgol
félisten

2023 januárjában vetted meg 200 ezerért? Az valóban nem volt olcsó. Annyiért S21 FE-t is kaptál volna, S21-et, esetleg már S22-t.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#566) bluemirage válasza SOAD19 (#563) üzenetére


bluemirage
őstag

Tudod, hogy nekem is P9 volt... De ami a lényeg, hogy van mondjuk 6-8 paraméter egy telefonnál ami mindenkinél más. Nálam:

- kis, kompakt méret
- megbízhatóság (azaz legyen bugmentes)
- térerő
- viszonylag erős és ezért időtálló hardver, amit 3-4 évet bőven kiszolgál
- üzemidő
- nem lehet Samu

Nekem pl. ezek a fontosak mind a mai napig, és ezért elégedett vagyok a 12X-el és még 1-2 évig nem is szándékozom lecserélni.

Olyan helyen dolgozom ahol az Samuk (igen az S széria) a gyenge térerős képességei miatt nem működnek. Miközban a sziamiau és iphone és több más márka ugyanazon szolgáltatóval még megy. Sok-sok éve van így... 26 éve dolgozom ugyanott, így testközelből látom, hogy a Samuk térereje átlag alatti. De mivel sokaknak van, ezért nekik azaz az átlag és az a normális.

Jó lenne a biztonsági frissítés rá... de ez van.

Másoknál más a lista és más a preferencia.

Meliora sunt bono inimica

(#567) SOAD19 válasza janeszgol (#565) üzenetére


SOAD19
addikt

Akkoriban 30-40k-val drágább volt a FE, ha jól rémlik. A kompaktsága miatt is vettem ezt.

(#568) SOAD19 válasza bluemirage (#566) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen, anno még meg is ajándékoztál egy P9-es tokkal.

Igen, mindenkinek más a preferenciái. Én nem akartam túl nagy telefont, hogy bicajozás közben (közlekedési eszközöm) farmer első zsebében se zavarjon, tűrhető hardvere legyen, és korrekt kamerája.

(#569) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Sziasztok. Olyan problémam van ,hogy a kijelző ,ha napfény éri kivilágosodik, nagyon idegesít. Kijelző nincs autómatán, napfény mód kikapcsolva, újraindítás megvolt mégis csinálja. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm!

(#570) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ide is berakom a 12X fura frissítési anomáliáját.

[link]
[link]

(#571) bluemirage válasza ubyegon2 (#570) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha visszaolvasol a telefon saját topikjában akkor a 2023.novemberi patch-re már régen meg lett írva, hogy régióváltással megvan. Pl. Ausztria-i régió.

A többi meg úgy van ahogy írod. Meglennék Hyper OS, Extra OS, Super OS, sőt még Királyságos OS nélkül is. De az, hogy Magyarországra hivatalosan 2023. júliusi biztonsági frissítés van a legtöbb 12X-en és ahhoz is mókolni kell, hogy egy 2023.novemberit kapjál... mindezt 2024. április végén... Arra nyilván nehéz magyarázatot adni.

A telefon most kb. 2 éve van az EU-s piacon. És már 1,5 kora óta (2023. nyara) nincs rá biztonsági frissítés. Ez a tény.
Sajnálom mert egyébként imádom.

Meliora sunt bono inimica

(#572) ubyegon2 válasza bluemirage (#571) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, már látom, hogy szó esett róla, ide ezer éve nem néztem be, egy eszköz, ha nagyon jó, akkor a topikja nem pörög. :K Még a jelenlegi telókkal összehasonlítva is jó a 12X, én is abszolut elégedett vagyok vele. Az meg tényleg durva, hogy ennyire mostohán kezelik a sw-es részét a 12 és 12 Pro-hoz képest.

De legalább az idei két security upgrade-et kiadhatták volna külön, de lehet ezzel is tolják a usert a HyperOS-re. Én is imádom, nem is tudom, mire fogom majd lecserélni, ha majd eljön az ideje. Ráadásul a MIUI-t is megszoktam már három Xiaomi után.

[ Szerkesztve ]

(#573) bluemirage válasza ubyegon2 (#572) üzenetére


bluemirage
őstag

A MIUI-val sincs semmi bajom... Nem tudok belekötni. Ezért is nem örültem a Hyper OS-nek. Nekem jó volt így is.
Ami hiányzik az a töltési szint beállítása: Pl: max 90%-ra, vagy max 80%-ra tölti a telefont.

Ez benne lehet a Hyper OS-ben?

Meliora sunt bono inimica

(#574) ubyegon2 válasza bluemirage (#573) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ami hiányzik az a töltési szint beállítása: Pl: max 90%-ra, vagy max 80%-ra tölti a telefont

Valahol szóba került ez is és ugyanúgy nem lehet beállítani a töltési szintet HyperOS-en sem. AccuBattery-t használnak páran, azon elméletileg lehet állítani a töltési szintet.

Plusz néhány olyan apróság is hiányzik, aminek hiánya elég zavaró lehet, ha az ember megszokta. Például értesítési sávon nem jelenik meg az óra ikon, ha beállítottál időzítést/ébresztést. A Xiaomi 12 topikot akarom átböngészni, ott egy fórumtárs több észrevételt is tett a hiányosságokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.