Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya984


Zotya984
senior tag

:C :Y :R
Bacsis tuning forever.
5ghz nagyon szép eredmény. Fantasztikus olvasmány volt.
Gyanítom hogy maga az architektúra nem nagyon tud többet ezért wall-osak 5-5,2ghz körül.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#2) norbert29


norbert29
tag

A fagyálló a hűtőben mindent visz :D

(#3) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Az ilyen tesztnek amúgy mi értelme? :D Egy majd 10 éves kétmagos hulladékot tuningolni... Bár van, aki a Trabantot is menőnek tartja.. Elképedek mindig, hogy mennyi ideje van az embereknek...

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#4) Zicokuka válasza electrodoki (#3) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Inkább menj lapátold a havat.

Nem csak a friss ropogós dolgok lehetnek érdekesek.Ma már a tuning is egyszerű nem mint régen,már ahol lehet persze.

(#5) Zotya984 válasza electrodoki (#3) üzenetére


Zotya984
senior tag

Utolsó mondatod: Elképedek mindig, hogy mennyi ideje van az embereknek...

-Tehát neked nincs időd ezek szerint mégis végig olvastad a számodra már-már idegesítő témájú tesztet és leszóltad.
-Vagy nincs időd és végig sem olvastad és úgy szóltad le...
-Vagy van időd csak értékelni nem tudod más munkáját?

Várj!!! itt egy általad összerakott "Tesztkonfig", megszerkesztett, akár "mélyre hatolónak" mondható tesztje: AMD R9 290X Gyorsteszt!

Köszönjük a hozzászólásod.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#6) Hannibhál válasza electrodoki (#3) üzenetére


Hannibhál
őstag

hát jóval több mint ennek a nagyon építő jellegű, kifinomult kritikai szemléletmóddal kivitelezett hozzászólásnak :C
Bacsis, örülök hogy megint írtál, jó volt olvasni, nem is gondoltam volna, hogy egy 775-ös proci léggel is ennyit el tud érni, hát még vízzel, meglepő, hogy alig lett a végére lemaradása, pedig 7 év van köztük :Y

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#7) ribizly


ribizly
veterán

Előre is elnézést, hogy negatív kommentet tolok, mert a teszt maga csodálatos, de mobilon esélytelen látni az eredményeket. Fel nem foghatom miért olyan nagy ügy bevágni őket egy excel-be és csinálni x db chart-ot. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#8) MineFox54


MineFox54
őstag

Fagyálló a fagyasztóban nagyon-nagyon nem jó ötlet.

(#9) PC-rev-RM válasza ribizly (#7) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Nem értem, mire gondolsz. Az excel tábla nagyobb lenne, mint a képek? A képekre kettőt kattintva nagyíthatóak, illetve "asztali oldal kérése", vagy lap jobb alsó sarkában "teljes verzió" használata esetén már egy kattintással nagyítható minden.

#3: meglepődnél, hogy mennyien használják ezeket a xeonokat, ahogy Bacsis az első oldalon is írja. 5000Ft-ért lehetett itt aprón 4 magos procit kapni, ami budget-pc alapjaként kispénzűeknek verhetetlen ár/érték.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#10) Sanchez638 válasza electrodoki (#3) üzenetére


Sanchez638
addikt

Coorva eccerű, ezeket a filléres alkatrészeket minden gond nélkül meg lehet tuningolni minden féle "félek, hogy tönkre megy/félek, hogy leég" nélkül. Sok pénzt se kell bele ölni, és még ha valaki nem "HC Gémmer" akkor el lehet lenni vele.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) ncc1701 válasza MineFox54 (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Pedig finom édes. :)

(#3) electrodoki: Ez a cikk ezek szerint nem neked szólt, felesleges beleböfögnöd. Másnak ettől független tetszik.

(#12) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Koszi az erdekes tuningtesztet. Annyit talan erdemes lenne hozzafuzni figyelmezteteskent, hogy az mar nagyon extrem tuningnak szamit a CPU szempontjabol, mert a maximalis magfeszultseget ajanlott +-10%-on tartani a gyarihoz kepest.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) ribizly válasza PC-rev-RM (#9) üzenetére


ribizly
veterán

Ettől még mobilon ugyanúgy esélyem sincs összehasonlítani az eredményeket érdemben. Csak ide oda scroll-ozva és tabok között váltogatva. :((

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#14) PC-rev-RM válasza ribizly (#13) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Vagy úgy! Értem.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#15) eldiablo válasza Zotya984 (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Minden csak hűtés kérdése:

Wolfdale procik egész szépen mennek. Játékvízzel én is játszottam vele régebben:

(#16) bindike01 válasza eldiablo (#15) üzenetére


bindike01
aktív tag

:C :C :C :C :C :C :C :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#17) #38075904


#38075904
törölt tag

Poénnak jó, köszi a tesztet, bár bayről jobban megéri 2 db X5355 postával a kettő 2400ft. Szóval 1200 ért 4 magosként, persze 120W ot fogyasztva még jobban elmegy mint a 2*4.5 155W környékén.

Vagy ezzel kísérleteznék:
https://ark.intel.com/products/35430/Intel-Xeon-Processor-X5470-12M-Cache-3_33-GHz-1333-MHz-FSB ez 12ezer bayről házhoz.

Az x5270 meg 4-5e. abszolut neméri meg.

Számomra a szénné húzott X5687 4 magos ht-s rendszer volt megdöbbentő mennyire gyenge. (bár játékra még elmegy) ( viszont a 6 magosok még elfogadhatóak)

Mondják h semmit nem fejlődik az intel, ezeket az embereket 5-10 éves gépek elé ültetném dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kronos3000 válasza electrodoki (#3) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Szabadidős elfoglaltságaim egyike,rossz időjárás esetén hogy én is régi vasakat nyüsztetek.
Leszólni a másik embert,ráadásul ebben a formában szegényes lélekre vall.

bacsis:
Nagyon jó kis teszt,megnyugvás látni hogy az ilyen "régi" vasak is egész használhatók még most is.

Wasabi...

(#19) Dr. Romano válasza electrodoki (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kívánom hogy RGB-s legyen az összes géped és kiegészítőd!!! :(( :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jók ezek a Xeonok nekem is van egy igaz G41 alatt és 4 magos.Ott a tuning felejtő,de még a Bf 1et azzal próbáltam ki,akinek kevés a pénze jó biznisz.Bár igazából akkor tuti ha van már lapod,de egy komoly lap drága és akkor már nem biztos hogy jó üzlet.Àr/teljesítményben nincs pàrja mert lehet az I szériàk màr jól elverik,de 3000Ft vagy 5000-ért nem làttam sehol I5-t.

(#21) DonaldJames


DonaldJames
tag

fagyálló a hűtőben :C

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#22) bacsis válasza electrodoki (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát most jól megkaptad a többiektől :D
Nem veszem "beszólásnak" a kommented, viszont látom, nem ismered a munkásságom:) akár az oldalamon, akár itt a logouton keresel régebbi cikkeimet, szívesen tuningolgatok, ennél sokkal régebbi procikat is, akár pentium 3-as platformot, vagy socket462-es procikat, stbstb... És miért? Hát csak mert... Végülis te írtad le a frankót... Valaki ladát tuningol:)

(#23) bacsis válasza ribizly (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A felvetésed jogos, nem is gondoltam rá... Megfogadom a tanácsodat!

(#24) Carasc0 válasza electrodoki (#3) üzenetére


Carasc0
őstag

Önboldogító hobbi mint sok más. Gyakorlati haszna tényleg nincs. Engem jobban zavar az, hogy miért kell téged mindjárt elitélni azért mert nem dicsőítetted a cikkíró munkáját. Mintha kötelező lenne ilyenkor elismerést átnyújtani. Joke.... :(((

Én speciel elfogadom a véleményed. Van benne igazság. Nekem is értelmetlenek ezek, de már évek óta nem merek (na itt a gáz hogy az ember már ott tart hogy nem mer !VICC!) hasonlókat írni, mert tuti betámadnak hogy én vagyok a tré ember.

A jelenlegi X_FAKTOR első néhány műsora ezért volt totálisan korrekt! Ott azonnal rámondták hogy, kisfiam te ne énekelj soha többé, mert ez mikka-makka volt. A legtöbbjüknél hisztit és bőgést váltott ki vajon miért? Mert az emberek nem bírják elviselni a negatív kritikát. Gáz! További részletekbe nem bocsátkozom.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#25) ribizly válasza bacsis (#23) üzenetére


ribizly
veterán

:R :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#26) Dr. Romano válasza Carasc0 (#24) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Xfactor????! Rendben... kérem kapcsolja ki

;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#27) Fred23


Fred23
nagyúr

Érdekes volt, megnéztem volna mondjuk játékos teszteket is! Elsőre az jutott eszembe, vajon az első Deus Ex Liberty Island pályáján, a legmagasabb pontól nézelődve vajon hány fps-t kaptál volna 1080p-ben egy mai közepes VGA mellett? Tippre CPU limit lett volna olyan 120-150 fps mellett. :)

(#28) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az írást!

(#29) Fred23 válasza Fred23 (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

"pontól"

*pontról :D

Emlékszem Athlon 1800+ és Radeon 9600Pro mellett elég siralmas volt még az eredmény, talán 30-40 fps. Mondjuk azt nem néztem éppen, CPU-t vagy VGA-t terhelt jobban, de VGA-ból nem kell hozzá sok, hiszen még a szoftveres rendert is támogatja.

Meg egy újabb Tomb Raider vagy Assassin's Creed is elég kemény lenne ennek a procinak, még 5GHz körül is.

[ Szerkesztve ]

(#30) --HARDCORE-- válasza #38075904 (#17) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Azért az X5687 az összes 775ös procit bőven elveri alapból is. Hogy lehet akkor gyenge? :U Úgy érted, nincs benne sok órajel tartalék, vagy az ár/értékre érted?

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#31) hallador válasza electrodoki (#3) üzenetére


hallador
addikt

Meg van akit érdekel az informatika történelme, vagy a hardver, és ezeket szereti mint például engem is. Téged nem annyira, ez van.

Sokkal jobb ez az időtöltés mintha hülyeségekkel töltené az időt. Érdekes volt. Nekem tettszett köszönöm.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) bacsis válasza Carasc0 (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezzel amit írsz, nincs is gond, jöhet a negatív kritika, feljebb a kollega jelezte is, hogy pár grafikon elkélt volna, és én mondtam, hogy ok, jogos... De a negatív kritika nem egyenlő azzal, hogy beszólogatunk hogy hát bammeg, amit csinálsz az hülyeség, és semmi értelme... Mert ez nem kritika ;) én persze nem vettem magamra, elfogadom az ilyen kommentet is, de az ember azért egy ilyen után ne csodálkozzon, ha neki esnek ;)

(#33) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszi, jó volt olvasni ezt is! :K

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#34) Tidus válasza electrodoki (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Az adatlapodat elnézve, ő már akkor tuningolt amikor te még a ph.-ról sem hallottál.
És akkor is a retrót nyomta.

(#35) tyan válasza electrodoki (#3) üzenetére


tyan
senior tag

Akinek LGA775 foglalatú lapja van (a Xeonokat támogató chipsettel), annak igenis megéri egy 4 magos Xeont belerakni. Nálam pl. egy L5408-as Xeon megy 2,66GHz-re húzva, alap feszültségen. Amire nekem kell, tökéletesen elegendő. Ez a proci külföldről rendelve 1730 Ft-ba került.

(#36) Peter13 válasza eldiablo (#15) üzenetére


Peter13
senior tag

:Y
OK, nyertél :) :R
Amúgy mivel hűtütted, jégturbinával?
(az a magfeszültség márönmagában is hajmeresztő, hát még azon az órajelen)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#39) Vanir válasza Carasc0 (#24) üzenetére


Vanir
veterán

Van kulonbseg a nem dicsoites es a konkret kotekedes kozott, bar gondolom ezek a hatarok 2017-ben mar nem nagyon vannak meg a tarsadalomban.

@bacsis: Koszonjuk a cikket, eletemben nem foglalkoztam tuninggal, de szamomra is erdekes volt.

(#40) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Na ez jól esett így hajnali 2-kor, köszi szépen! :C

Én az i5 660-nal játszogattam nemrégiben, de közel sem ilyen komoly szinten. :DDD
Gyári hűtő, 4.5GHz azt csókolom.. :D

(#41) #38075904 válasza --HARDCORE-- (#30) üzenetére


#38075904
törölt tag

Hát nézz meg egy x5687 szénné húzott cinebench tesztet. 5 gigán 800pont sincs :) De gyakorlatilag bármiben nagyon harmat. 775 öt még egy zsebszámológép is veri, szóval az nem tma. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Feruendios válasza #38075904 (#41) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Nagy tevedes az x5687 nagyon is jo CPU. A teszteken azert verzik el mert nincs meg benne az AVX 2.0 tamogatas.
De ez jatekoknal kevesbe fontos. Egy filleres valasztas egy jó gamer setuphoz.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#43) Yézi válasza #38075904 (#41) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

X5687-em ugyan nem volt, de i7 930 és i7 860-nal van tapasztalatom. Pár hete még a 860-at nyúztam, 4GHz-en szerintem bőven elfogadható teljesítményt nyújt, pláne a játékokban, alap i7 2600 szintjét lazán hozta.
Bf1 64 fős multi 60+FPS, R6 Siege multi is simán 100-120FPS, és még sorolhatnám. A Xeon meg azonos órajelen nyilván erősebb valamivel.
Én azért közel sem nevezném harmatosnak ezt a teljesítményt, de hát végül is mindenkinek más az igénye.. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) #38075904 válasza Feruendios (#42) üzenetére


#38075904
törölt tag

3-4 e ft-al drágábban már X5680 at kapsz, szóval semmiképp sem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#45) Feruendios válasza #38075904 (#44) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Igen, de az X5680-nak kisebb az órajele, jatekoknal pedig a clock tobbet szamit mint a magok szama.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#46) ronroli


ronroli
tag

Köszi az írást. :R

(#47) Kolondrum válasza electrodoki (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szükség van a bacsis féle emberekre. Pont!

(#48) philoxenia válasza Carasc0 (#24) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hülyeség amit írsz!

Na milyen volt az építő jellegű negatív kritika? Csak azért beírni, hogy fikázz valamit semmi értelme. Amennyiben a cikk szenzációként jelenítené meg a tuningot, a PH! főoldalán megjelenve, hogy mekkora istencsászár a cikkíró, esetleg jogos lenne.
Valójában sarkítva eljuthatunk oda, most hadd ne vezessem le, hogy minden felesleges, mert van rá jobb megoldás már.
Igazából az X faktoros véleményeddel sem értek egyet, mert ilyen alapon akkor Neked bárhová felesleges lenne például írnod a Fórumon, hiszen minden megnyilvánulásodra találhatunk, relevánsabb véleményt frappánsabb megfogalmazással. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó teszt.
Ezek a Xeon-oknál az volt az előny kijöttek alacsony TDP-s passzív hűtésre felkészített verziók is (blade server)
Ez sem nem sima Wolfdale mag hanem Wolfdale-DP, taralmazza a Demand-based switching-et aminek az előtakarékossághoz és azthiszem valami hálózatos route-caching-nél van jelentősége:
Wikipepedia

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50) gcsaba70


gcsaba70
csendes tag

Örömmel olvastam a cikket én is... Pont most raktam össze egy LGA775 - Xeon X5460 kombót, alap órajelen. Féltem a 120W-os TDP-től, de úgy tűnik, hogy nem gond (Freezer 7 PRO). Jó móka ez!

(#51) Sotho


Sotho
őstag

Kéne már neked egy masszív kompresszoros hűtés...

(#52) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó ötlet a hűtött fagyálló. Mondjuk a Xeon előnyei otthon kevésbé jöhetnek ki - nagyobb esetleg a cache?
Nekem úgy tűnt, a P35 lapokban jobb tuningni, mint 45-ben.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) hcl válasza electrodoki (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért még nem büntetendő, ugye?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#54) hcl válasza electrodoki (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másik : Maga a tuningolás súlyos spórolást is jelenthet, az órajel emeléssel esetleg olcsóbb procival megkapod az elég kraftot.
És van, aki nem tud hirtelen gépet cserélni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) eldiablo válasza hcl (#52) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

P45 a tuti.
Ezt egy P35-el soha nem fogod utolérni:

[link]

X48:

[link]

(#56) Redneck


Redneck
veterán

Ismét jól sikerült teszt! :R A fagyállós szett nem semmi!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#57) hcl válasza eldiablo (#55) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ért. Amikor C2D asztalim volt, az antituning P35-ömben röhögve húztam az E6420-t, barátnő i965-ös lapjában a Q6600 alig-alig volt tuningolható, haver P45-ében E6xxx szintén alig ment feljebb. Nekem úgy tűnt, hogy a 45-ösök bonyolultabb felépítése miatt nehezebb a húzás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) eldiablo válasza hcl (#57) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Erősen lap és proci függő. E8x00 sorozaton kívül az összes cpu FSB wallos valahol és bármilyen lapban próbálhatod, max folyékony nitrogén alatt megy még pár mhz + FSB-t, majd ugyan úgy vége. Ez lehet 350 vagy akár 550 is.

i965 chipsettel nem volt dolgom, de nem nagyon hallottam jókat.

Core 2 Quad tuning külön műfaj, a legtöbb lap nem bírja el és nem a VRM miatt. C2Q tuningra az EP45-UD3 sorozaton kívül szinte semmi nem jó, gondolok itt az 500Mhz feletti FSB-re.

(#59) hcl válasza eldiablo (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, az FSB több szempontból is problémás, de mondjuk ésszerű, léghűtéses, tartós használatú tuningra minden C2D lap és proci jó volt, szerettem ezeket.

Az i965 - abban az Asus lapban, ami asszonynak volt - nagyon finomhangolható volt, de aztán meg kellett vele dolgozni :D
Azért egy szolid emelés ott is összejött, de elszórakoztunk vele (3D render alá jól jött).

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) eldiablo válasza hcl (#59) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az LGA775 az egyik favoritom a mai napig. :K

Lehet kicsit túl van tolva nálam a 775. :B

És igen, ezeken is van már LED giccs! ;]

[ Szerkesztve ]

(#61) Redneck válasza eldiablo (#60) üzenetére


Redneck
veterán

Szép gyűjtemény! :K Én is csípem de saját LGA775-ös szettem sosem volt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62) hcl válasza eldiablo (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is, csak a lakás nem komálja a gyűjteményeket, így csak 1 van tesztgépnek. :O

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) bacsis válasza eldiablo (#60) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hű bammeg, jól nyomod :)) nekem mondjuk a S939-ben van ilyesmi készletem :D
Amúgy igazad van, ez az EP45-DS5 lapom a 4 magos Xeon E5450-el 485-ös FSB-t tud kb...
Bár mivel elég magas a proci szorzója, így még aránylag nem a lap limitál, de nagyon határ eset :B

(#64) eldiablo válasza bacsis (#63) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

939 egy szép éra, imádom, csak sajnos megnyekkent a DFi lapom. Nem bírta a 2 magos Opteront 3.2Ghz-en. :(((
Azért, jókat kacagok, amikor látom a 939 DDR1 tempóját ami sok DD2-es 775-öst lenyom. :DDD

EP45-UD3 sorozat kicsit tovább megy:

[ Szerkesztve ]

(#65) bacsis válasza eldiablo (#64) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hűűű szép eredmény :K
sztem hamarosan letesztelem az én konfigomat, hogy ilyen órajel körül mennyire használható játékra manapság

(#66) Pécsi gyerek válasza Fred23 (#29) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

A 2013- as Tomb raider-t simán játszottam közepes beállításon egy e5400-el(alapon) egy hd 6770 társaságában.4 mag alatt az új Rise of Tomb raider halott ilyen procikkal.4 magos e5440- el viszont simán tolom :) A cikk király :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#67) Fred23 válasza Pécsi gyerek (#66) üzenetére


Fred23
nagyúr

A legújabb Tomb Raidert anno Q8400-zal vittem végig először, azzal sem volt semmi baj. Ha minden igaz, május környékén jön ki majd a Shadow of the Tomb Raider, az alatt már lehet, hogy izzadni fog a mostani i3 7100-am. :)

(#68) Pécsi gyerek válasza Fred23 (#67) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Lesz új Tomb raider kiiiirrrááály :B

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#69) Alpi.


Alpi.
addikt

Azért ne sajnáljuk le a P35-ösöket ! Az egyik legszebb P35 közel [l600 Fsb]-n.
:))
Nem érnek fel egy P45 / X48 -as lap szintjére, de ahhoz képest, mennyivel egyszerűbb kis teremtések, nagyon szép dolgokra képesek időnként.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#70) Alpi. válasza hcl (#52) üzenetére


Alpi.
addikt

Egy P35-nél sokkal kevesebb dolgot lehet / kell állítani és egy valamire való típussal pikk-pakk nagyon szép tuningokat lehet csinálni. Egyes esetekben bizony alig van különbség a csúcs chipsetek által elért órajelekhez képest. A dolog árnyoldala az, hogy szerencse kell hozzá, méghozzá abban, hogy összeillő komponensek legyenek a konfigunkban. Az egyszerűbb kezelhetőség, a finomhangolás hiánya sajnos csupán a tudomásul vételt hagyja nekünk, ha egy komolyabb "ütközésbe" botlunk. (pl. a proci 420 fsb környékén a lap által megadott gtl értékkel instabillá válik) A csúcs chipseteknek pont ez a nagy előnyük, hogy az ilyen apró disszonanciákat ki tudjuk küszöbölni, cserébe sokszor egy kissebb órajel emelés is időigényesebb velük.
A Xeon előnye egyre olvad, ahogy esnek az árak, de anno sokkal-sokkal olcsóbb volt egy 4 magos Xeon-t belepattintani a lapba, mint desktop típust. Főleg a magasabb szorzós, csúcsváltozatok tartották sokáig a magas árukat. (Q9550, Q9650)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.