Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya984


Zotya984
senior tag

:C :Y :R
Bacsis tuning forever.
5ghz nagyon szép eredmény. Fantasztikus olvasmány volt.
Gyanítom hogy maga az architektúra nem nagyon tud többet ezért wall-osak 5-5,2ghz körül.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#2) norbert29


norbert29
tag

A fagyálló a hűtőben mindent visz :D

(#3) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Az ilyen tesztnek amúgy mi értelme? :D Egy majd 10 éves kétmagos hulladékot tuningolni... Bár van, aki a Trabantot is menőnek tartja.. Elképedek mindig, hogy mennyi ideje van az embereknek...

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#4) Zicokuka válasza electrodoki (#3) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Inkább menj lapátold a havat.

Nem csak a friss ropogós dolgok lehetnek érdekesek.Ma már a tuning is egyszerű nem mint régen,már ahol lehet persze.

(#5) Zotya984 válasza electrodoki (#3) üzenetére


Zotya984
senior tag

Utolsó mondatod: Elképedek mindig, hogy mennyi ideje van az embereknek...

-Tehát neked nincs időd ezek szerint mégis végig olvastad a számodra már-már idegesítő témájú tesztet és leszóltad.
-Vagy nincs időd és végig sem olvastad és úgy szóltad le...
-Vagy van időd csak értékelni nem tudod más munkáját?

Várj!!! itt egy általad összerakott "Tesztkonfig", megszerkesztett, akár "mélyre hatolónak" mondható tesztje: AMD R9 290X Gyorsteszt!

Köszönjük a hozzászólásod.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#6) Hannibhál válasza electrodoki (#3) üzenetére


Hannibhál
őstag

hát jóval több mint ennek a nagyon építő jellegű, kifinomult kritikai szemléletmóddal kivitelezett hozzászólásnak :C
Bacsis, örülök hogy megint írtál, jó volt olvasni, nem is gondoltam volna, hogy egy 775-ös proci léggel is ennyit el tud érni, hát még vízzel, meglepő, hogy alig lett a végére lemaradása, pedig 7 év van köztük :Y

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#7) ribizly


ribizly
veterán

Előre is elnézést, hogy negatív kommentet tolok, mert a teszt maga csodálatos, de mobilon esélytelen látni az eredményeket. Fel nem foghatom miért olyan nagy ügy bevágni őket egy excel-be és csinálni x db chart-ot. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#8) MineFox54


MineFox54
őstag

Fagyálló a fagyasztóban nagyon-nagyon nem jó ötlet.

(#9) PC-rev-RM válasza ribizly (#7) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Nem értem, mire gondolsz. Az excel tábla nagyobb lenne, mint a képek? A képekre kettőt kattintva nagyíthatóak, illetve "asztali oldal kérése", vagy lap jobb alsó sarkában "teljes verzió" használata esetén már egy kattintással nagyítható minden.

#3: meglepődnél, hogy mennyien használják ezeket a xeonokat, ahogy Bacsis az első oldalon is írja. 5000Ft-ért lehetett itt aprón 4 magos procit kapni, ami budget-pc alapjaként kispénzűeknek verhetetlen ár/érték.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#10) Sanchez638 válasza electrodoki (#3) üzenetére


Sanchez638
addikt

Coorva eccerű, ezeket a filléres alkatrészeket minden gond nélkül meg lehet tuningolni minden féle "félek, hogy tönkre megy/félek, hogy leég" nélkül. Sok pénzt se kell bele ölni, és még ha valaki nem "HC Gémmer" akkor el lehet lenni vele.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) ncc1701 válasza MineFox54 (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Pedig finom édes. :)

(#3) electrodoki: Ez a cikk ezek szerint nem neked szólt, felesleges beleböfögnöd. Másnak ettől független tetszik.

(#12) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Koszi az erdekes tuningtesztet. Annyit talan erdemes lenne hozzafuzni figyelmezteteskent, hogy az mar nagyon extrem tuningnak szamit a CPU szempontjabol, mert a maximalis magfeszultseget ajanlott +-10%-on tartani a gyarihoz kepest.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) ribizly válasza PC-rev-RM (#9) üzenetére


ribizly
veterán

Ettől még mobilon ugyanúgy esélyem sincs összehasonlítani az eredményeket érdemben. Csak ide oda scroll-ozva és tabok között váltogatva. :((

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#14) PC-rev-RM válasza ribizly (#13) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Vagy úgy! Értem.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#15) eldiablo válasza Zotya984 (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Minden csak hűtés kérdése:

Wolfdale procik egész szépen mennek. Játékvízzel én is játszottam vele régebben:

(#16) bindike01 válasza eldiablo (#15) üzenetére


bindike01
aktív tag

:C :C :C :C :C :C :C :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#17) #38075904


#38075904
törölt tag

Poénnak jó, köszi a tesztet, bár bayről jobban megéri 2 db X5355 postával a kettő 2400ft. Szóval 1200 ért 4 magosként, persze 120W ot fogyasztva még jobban elmegy mint a 2*4.5 155W környékén.

Vagy ezzel kísérleteznék:
https://ark.intel.com/products/35430/Intel-Xeon-Processor-X5470-12M-Cache-3_33-GHz-1333-MHz-FSB ez 12ezer bayről házhoz.

Az x5270 meg 4-5e. abszolut neméri meg.

Számomra a szénné húzott X5687 4 magos ht-s rendszer volt megdöbbentő mennyire gyenge. (bár játékra még elmegy) ( viszont a 6 magosok még elfogadhatóak)

Mondják h semmit nem fejlődik az intel, ezeket az embereket 5-10 éves gépek elé ültetném dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kronos3000 válasza electrodoki (#3) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Szabadidős elfoglaltságaim egyike,rossz időjárás esetén hogy én is régi vasakat nyüsztetek.
Leszólni a másik embert,ráadásul ebben a formában szegényes lélekre vall.

bacsis:
Nagyon jó kis teszt,megnyugvás látni hogy az ilyen "régi" vasak is egész használhatók még most is.

Wasabi...

(#19) Dr. Romano válasza electrodoki (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kívánom hogy RGB-s legyen az összes géped és kiegészítőd!!! :(( :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jók ezek a Xeonok nekem is van egy igaz G41 alatt és 4 magos.Ott a tuning felejtő,de még a Bf 1et azzal próbáltam ki,akinek kevés a pénze jó biznisz.Bár igazából akkor tuti ha van már lapod,de egy komoly lap drága és akkor már nem biztos hogy jó üzlet.Àr/teljesítményben nincs pàrja mert lehet az I szériàk màr jól elverik,de 3000Ft vagy 5000-ért nem làttam sehol I5-t.

(#21) DonaldJames


DonaldJames
tag

fagyálló a hűtőben :C

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#22) bacsis válasza electrodoki (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát most jól megkaptad a többiektől :D
Nem veszem "beszólásnak" a kommented, viszont látom, nem ismered a munkásságom:) akár az oldalamon, akár itt a logouton keresel régebbi cikkeimet, szívesen tuningolgatok, ennél sokkal régebbi procikat is, akár pentium 3-as platformot, vagy socket462-es procikat, stbstb... És miért? Hát csak mert... Végülis te írtad le a frankót... Valaki ladát tuningol:)

(#23) bacsis válasza ribizly (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A felvetésed jogos, nem is gondoltam rá... Megfogadom a tanácsodat!

(#24) Carasc0 válasza electrodoki (#3) üzenetére


Carasc0
őstag

Önboldogító hobbi mint sok más. Gyakorlati haszna tényleg nincs. Engem jobban zavar az, hogy miért kell téged mindjárt elitélni azért mert nem dicsőítetted a cikkíró munkáját. Mintha kötelező lenne ilyenkor elismerést átnyújtani. Joke.... :(((

Én speciel elfogadom a véleményed. Van benne igazság. Nekem is értelmetlenek ezek, de már évek óta nem merek (na itt a gáz hogy az ember már ott tart hogy nem mer !VICC!) hasonlókat írni, mert tuti betámadnak hogy én vagyok a tré ember.

A jelenlegi X_FAKTOR első néhány műsora ezért volt totálisan korrekt! Ott azonnal rámondták hogy, kisfiam te ne énekelj soha többé, mert ez mikka-makka volt. A legtöbbjüknél hisztit és bőgést váltott ki vajon miért? Mert az emberek nem bírják elviselni a negatív kritikát. Gáz! További részletekbe nem bocsátkozom.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#25) ribizly válasza bacsis (#23) üzenetére


ribizly
veterán

:R :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#26) Dr. Romano válasza Carasc0 (#24) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Xfactor????! Rendben... kérem kapcsolja ki

;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#27) Fred23


Fred23
nagyúr

Érdekes volt, megnéztem volna mondjuk játékos teszteket is! Elsőre az jutott eszembe, vajon az első Deus Ex Liberty Island pályáján, a legmagasabb pontól nézelődve vajon hány fps-t kaptál volna 1080p-ben egy mai közepes VGA mellett? Tippre CPU limit lett volna olyan 120-150 fps mellett. :)

(#28) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az írást!

(#29) Fred23 válasza Fred23 (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

"pontól"

*pontról :D

Emlékszem Athlon 1800+ és Radeon 9600Pro mellett elég siralmas volt még az eredmény, talán 30-40 fps. Mondjuk azt nem néztem éppen, CPU-t vagy VGA-t terhelt jobban, de VGA-ból nem kell hozzá sok, hiszen még a szoftveres rendert is támogatja.

Meg egy újabb Tomb Raider vagy Assassin's Creed is elég kemény lenne ennek a procinak, még 5GHz körül is.

[ Szerkesztve ]

(#30) --HARDCORE-- válasza #38075904 (#17) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Azért az X5687 az összes 775ös procit bőven elveri alapból is. Hogy lehet akkor gyenge? :U Úgy érted, nincs benne sok órajel tartalék, vagy az ár/értékre érted?

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#31) hallador válasza electrodoki (#3) üzenetére


hallador
addikt

Meg van akit érdekel az informatika történelme, vagy a hardver, és ezeket szereti mint például engem is. Téged nem annyira, ez van.

Sokkal jobb ez az időtöltés mintha hülyeségekkel töltené az időt. Érdekes volt. Nekem tettszett köszönöm.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) bacsis válasza Carasc0 (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezzel amit írsz, nincs is gond, jöhet a negatív kritika, feljebb a kollega jelezte is, hogy pár grafikon elkélt volna, és én mondtam, hogy ok, jogos... De a negatív kritika nem egyenlő azzal, hogy beszólogatunk hogy hát bammeg, amit csinálsz az hülyeség, és semmi értelme... Mert ez nem kritika ;) én persze nem vettem magamra, elfogadom az ilyen kommentet is, de az ember azért egy ilyen után ne csodálkozzon, ha neki esnek ;)

(#33) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszi, jó volt olvasni ezt is! :K

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#34) Tidus válasza electrodoki (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Az adatlapodat elnézve, ő már akkor tuningolt amikor te még a ph.-ról sem hallottál.
És akkor is a retrót nyomta.

(#35) tyan válasza electrodoki (#3) üzenetére


tyan
senior tag

Akinek LGA775 foglalatú lapja van (a Xeonokat támogató chipsettel), annak igenis megéri egy 4 magos Xeont belerakni. Nálam pl. egy L5408-as Xeon megy 2,66GHz-re húzva, alap feszültségen. Amire nekem kell, tökéletesen elegendő. Ez a proci külföldről rendelve 1730 Ft-ba került.

(#36) Peter13 válasza eldiablo (#15) üzenetére


Peter13
senior tag

:Y
OK, nyertél :) :R
Amúgy mivel hűtütted, jégturbinával?
(az a magfeszültség márönmagában is hajmeresztő, hát még azon az órajelen)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#39) Vanir válasza Carasc0 (#24) üzenetére


Vanir
veterán

Van kulonbseg a nem dicsoites es a konkret kotekedes kozott, bar gondolom ezek a hatarok 2017-ben mar nem nagyon vannak meg a tarsadalomban.

@bacsis: Koszonjuk a cikket, eletemben nem foglalkoztam tuninggal, de szamomra is erdekes volt.

(#40) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Na ez jól esett így hajnali 2-kor, köszi szépen! :C

Én az i5 660-nal játszogattam nemrégiben, de közel sem ilyen komoly szinten. :DDD
Gyári hűtő, 4.5GHz azt csókolom.. :D

(#41) #38075904 válasza --HARDCORE-- (#30) üzenetére


#38075904
törölt tag

Hát nézz meg egy x5687 szénné húzott cinebench tesztet. 5 gigán 800pont sincs :) De gyakorlatilag bármiben nagyon harmat. 775 öt még egy zsebszámológép is veri, szóval az nem tma. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Feruendios válasza #38075904 (#41) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Nagy tevedes az x5687 nagyon is jo CPU. A teszteken azert verzik el mert nincs meg benne az AVX 2.0 tamogatas.
De ez jatekoknal kevesbe fontos. Egy filleres valasztas egy jó gamer setuphoz.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#43) Yézi válasza #38075904 (#41) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

X5687-em ugyan nem volt, de i7 930 és i7 860-nal van tapasztalatom. Pár hete még a 860-at nyúztam, 4GHz-en szerintem bőven elfogadható teljesítményt nyújt, pláne a játékokban, alap i7 2600 szintjét lazán hozta.
Bf1 64 fős multi 60+FPS, R6 Siege multi is simán 100-120FPS, és még sorolhatnám. A Xeon meg azonos órajelen nyilván erősebb valamivel.
Én azért közel sem nevezném harmatosnak ezt a teljesítményt, de hát végül is mindenkinek más az igénye.. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) #38075904 válasza Feruendios (#42) üzenetére


#38075904
törölt tag

3-4 e ft-al drágábban már X5680 at kapsz, szóval semmiképp sem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#45) Feruendios válasza #38075904 (#44) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Igen, de az X5680-nak kisebb az órajele, jatekoknal pedig a clock tobbet szamit mint a magok szama.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#46) ronroli


ronroli
tag

Köszi az írást. :R

(#47) Kolondrum válasza electrodoki (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szükség van a bacsis féle emberekre. Pont!

(#48) philoxenia válasza Carasc0 (#24) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hülyeség amit írsz!

Na milyen volt az építő jellegű negatív kritika? Csak azért beírni, hogy fikázz valamit semmi értelme. Amennyiben a cikk szenzációként jelenítené meg a tuningot, a PH! főoldalán megjelenve, hogy mekkora istencsászár a cikkíró, esetleg jogos lenne.
Valójában sarkítva eljuthatunk oda, most hadd ne vezessem le, hogy minden felesleges, mert van rá jobb megoldás már.
Igazából az X faktoros véleményeddel sem értek egyet, mert ilyen alapon akkor Neked bárhová felesleges lenne például írnod a Fórumon, hiszen minden megnyilvánulásodra találhatunk, relevánsabb véleményt frappánsabb megfogalmazással. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó teszt.
Ezek a Xeon-oknál az volt az előny kijöttek alacsony TDP-s passzív hűtésre felkészített verziók is (blade server)
Ez sem nem sima Wolfdale mag hanem Wolfdale-DP, taralmazza a Demand-based switching-et aminek az előtakarékossághoz és azthiszem valami hálózatos route-caching-nél van jelentősége:
Wikipepedia

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50) gcsaba70


gcsaba70
csendes tag

Örömmel olvastam a cikket én is... Pont most raktam össze egy LGA775 - Xeon X5460 kombót, alap órajelen. Féltem a 120W-os TDP-től, de úgy tűnik, hogy nem gond (Freezer 7 PRO). Jó móka ez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.