Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67) imibogyo válasza dragonfx (#51) üzenetére


imibogyo
veterán

Én pont nem becsültem le a munkádat, pont nem profi modokhoz mértem a gépedet (és összességében elég pozitív hozzászólást írtam). Pusztán esztétikai alapon nem tetszik a munkád. Azt írtam, hogy MÁSOK esetleg jobb munkák alapján ítélik meg a te munkádat és nem csak a belefektetett munka alapján (amit te nyilván nagyon beleveszel az önértékelésedbe). Egy csúnya modban is lehet baromi sok munka, ami értékelendő, de ettől még nem feltétlenül lesz szép. A beleölt munkádat én is értékelem ebben a házban is, de a végeredmény számomra elég kaotikus lett.

A linkelésekhez meg annyit, hogy én linkeltem a saját munkáimat is. Szinte egyikbe sem tettem 10k-nál többet, mégis jött rájuk nagyon sok pozitív szó (meg persze negatívak is, de ez hozzá tartozik a dologhoz).

A rendelésre készült gépek persze mások, de hát ott ugye nem az én pénztárcám bánja a dolgot, és elég konkrét elképzelésekkel jönnek az emberek. Ott belefér az alumínium tábla vásárlása, plexik vétele, egyedi vízhűtés összerakása, drágább ház megvétele stb. Így az teljesen más világ.

Ami a saját unaloműző moddingjaimat illeti. Ez a mod 3 doboz spray festéken kívül nem került semmibe sem (nem is igazán tartom moddingnak). A faházak kb 4k-nyi anyagból vannak plusz egy kuka 500 Ft-os gyári ház maradványaiból (az oldallapok is fából voltak). A fehér házamat apróról vettem 2k-ért plusz vettem hozzá pár doboz fehér spray festéket (eladás előtt még a tápkábelek be lettek dobozolva, de arról már nem készült fotó). A plexi házam alapja ingyen volt (lomtalanítás), csak a festéket és a mintegy 10k-nyi plexit kellett megvennem. A "gáztűzhely" házam otthoni hulladékokból készült és a már említett 500 Ft-os ház megmaradt oldallapjaiból. És még sorolhatnám a többi átalakításomat is azok is mind-mind kis pénzből készültek.

Természetesen ebből kifolyólag nem lettek "profi" modok, de nem is ez volt velük a cél. Hobbizásból készültek, azért mert volt fölös szabadidőm, meg egy csomó kacatom melyekre ki volt éhezve flexem. ;] Ettől függetlenül nem lettek annyira rosszak a visszajelzések alapján, sokaknak nem tetszettek persze, de azért rengeteg embernek igen.

De amiért ez így volt, a sok gagyiság ellenére is amit összebénáztam velük az az, hogy sokkal egységesebbek, mint például a tiéd. NEM szebbek, jobbak, drágábbak, vagy minőségibbek. Hanem egységesebbek. Ez hiányzik sokaknak a te munkádból (nekem is). Nem a 3 VGA, nem a szinterezett festés, vagy a 100k-s induló ház és a 400k-s hardver, hanem az, hogy szép, ízléses, egységes legyen. Ettől még lehetne sokszínű és neonos (vagy akár Jones gépe is jó példa erre), ha te azt szereted, de legyen egységes.

Az a zavaró hogy házad itt zöld, ott fekete, a harmadik helyen szürke, a negyediken meg karbon. Itt is lóg kábel, ott is lóg kábel, hátulra kivezetve a neon dobozkája is elég ronda. És még lehetne sorolni. Az egységes, megtervezett, normális kinézet hiányzik, az pedig NEM PÉNZ KÉRDÉS.

- Az, hogy a tápot és az IO panelt is lefújod mondjuk feketére, vagy zöldre
- Az, hogy a ház belsejét sem hagyod szürkén, hanem fested
- Az, hogy az 5,25-ös paneleket egységessé teszed akár karbonnal, akár festéssel
- Az, hogy a kábelek nem úgy állnak, mint veszett asszony pics...... a szőr stb.

Ezek mind-mind filléres dolgok, de az összképen baromi sokat javítottak volna. Az pedig, hogy kábel menedzsment nélkül nem lehet elrejteni a kábeleket hülyeség. Ez egy 8.000 ft-os ház, nuku kábelmenedzsment, mégis sikerült szinte minden felesleget eltüntetnem pedig van benne 3 merevlemez, egy komoly VGA és egy rejtett venti-vezérlő is.

Azt pedig a végsőkig nem értem, hogy ha ennyire elégedett vagy a saját ízléseddel és mindenki más hülye. Ha ennyire nem tudod elfogadni a kritikát, és ennyire agresszívan támadod mások véleményét (mint az enyémet is, pedig én tényleg segítően álltam hozzád), akkor mi a retkes fenének raksz ki egy cikket a portálra. Várható, hogy ha valamit kiraksz a "népnek", akkor arra vélemények is fognak jönni, amik nem feltétlenül egyeznek a tiéddel. Abból pedig elég sok mindent le lehet szűrni, hogy ha a többségnek nem tetszik a munkád, a maradék ember is inkább csak közömbös, mint pozitív, akkor valószínűleg tényleg lehet benne valami nem gondolod? Egyébként pedig a többség elég sok tanácsot adott, mivel lehetne jobbá tenni a munkádat, példákat is hoztak, amire te inkább azonnal támadtál.

Az pedig a legviccesebb, amikor egy Centurion szintű modot elintézel annyival, hogy "hagy ne mondjak semmit.beszürkült letisztult fekete fehér design, sablonos.semmi extra". Miközben a te házad hű, meg ha.

Én azért drukkolok, hogy valami átmenjen ebből az egészből (és a többiekéből is), ha már ilyen sok időt eldobtam erre a hozzászólásra, és várom sok szeretettel a következő mododat. Biztosan sokkal jobb lesz, mint ez. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.