Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Gratula, szép írás lett :R

Bár van benne 1-2 olyan rész, melyen jót nevettem. (pl. Intéző vs. TC) :) De hát nem vagyunk egyformák. Mindenkinek más igényei vannak programokkal kapcsolatban, így elolvastam a szubjektív programajánlásaidat (hátha ráakadok 1-2 gyöngyszemre), de némely részt gyorsban el is hesegettem. Azthiszem maradok a már kitapasztalt saját programjaimnál.

Remélem lesz még pár hasonló volumenű írásod ;)

read-only mode on the forum

(#202) moonman válasza vzoltan007 (#199) üzenetére


moonman
titán

write-cache buffer flushing-ről beszélünk szerintem. oké, tévesen delayed cache-ként hivatkoztam rá, lehet ez zavart meg, mert az valóban nem egészen ugyanaz, de a konfigurációs pipa révén tudjuk, miről van szó.

(#203) vzoltan007 válasza moonman (#202) üzenetére


vzoltan007
csendes tag

Na akkor újra, sokadszorra. Bár nem tudom minek linkelek...

http://technet.microsoft.com/hu-hu/magazine/2007.04.windowsconfidential(en-us).aspx

Látható itt egy Enable advanced performance opció. Eddig OK? A technetes oldalon részletesen le van írva mi történik, míg az általam korábban linkelt blogban csak egy rövid tanulság található:

There’s no performance increase available through this checkbox. It simply reintroduces an old bug that some old software relies on, so that said old software can regain the performance it lost when the bug was fixed. If you’re just an everyday average Joe like me trying to tweak your computer for the best performance, this checkbox isn’t going to help you. In fact, it’s going to hurt you, because if the disk loses power you could lose or corrupt your files.

És azért hoztam elő ezt a témát, mert

1. a cikkiíró nem írta le, melyik opciókról beszél
2. nem ő lenne az első, aki logoutos írásban benézi ezt.

(#204) Tibord


Tibord
senior tag

Hali

A helyzet a következő.

Szeretném megkérdezni hogy hogyan tudom eltávolítani a W7-et.
Nálam a D meghajtón van a C-n a vista trónol. (a G-n meg az XP de ez most mindegy)

Tehát arra lennék kíváncsi hogyan tudom eltüntetni a 7-et (van módszer ami nyilvánvaló). Konkrétan nincs olyan a 7-be hogy leszedi önmagát?
Mert ha ugye letörlöm a D-t akkor még az indítórészben bennmarad hogy van.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#205) schweppes válasza Tibord (#204) üzenetére


schweppes
csendes tag

Belépsz Vistával. Futtasd az msconfig-ot, ahol válaszd a boot fület. Mivel nem a W7 lesz az aktuális op, ezért engedni fogja a bejegyzés törlését.

PGA

(#206) janos666 válasza schweppes (#205) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Utána bootolj a DVD-ről, és recovery consoleban töröld a rendszermappákat, mert a Vista nem fogja engedni a törlésüket. (csak ha egyesével végigjátszod a ki az úr a házbant, vagyis ownerré teszed magad, de macerás, a console gyorsabb)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#207) Wolverine válasza janos666 (#206) üzenetére


Wolverine
félisten

Az is megoldás, ha újraformázza a Win7-es partíciót :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#208) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy kihalt ez a topic miután megjelent a hír a Windows és IE függetlenítéséről, most menőbb ott szájattépni. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#209) JanR


JanR
addikt

Nagyon jo iras, tetszik, bar kicsit sokat olvastam, de jo volt:D

Am a guid shotok tetszenek ;]

(#210) t19joc10


t19joc10
csendes tag

Nekem is tetszik a cikk, 1 valamire azonban nem jövök rá.

"Én RAID0 köteten úgy szoktam formázni, hogy a Swappartíciót mindíg 4K-s allocation unit-al (foglalási egység), mint a stripesize, az OS-ekét és a többit viszont a stripesize duplájával.
(Ha nem tudod mi az a RAID nézz utána, új gép építésekor érdemes elgondolkozni rajta.)"

na most akkor mi? nekem 2db WD320 as van raid 0 ba , a stripesize 128Kb akkor mennyivel formázzam sorba a winyókat? mert a következő választási lehetőségek vanak 512byte 1024byte 2048byte 4096byte (lemezfoglalási egység windowsban) 4K gondolom a 4096os ,mint a stripesize??? az 128Kb , többit meg a duplájával?? az 256 Kb , nem vágom, vagy a windows nem ajánlja fel ezeket?

Ha tud valaki segíteni várom a választ, addig nem rakok wint :D , amm. nekem is tetszik a win 7 , csak ez a az egy dolog nem tetszik, mint vistában is volt hogy keresek valamit tudom mit akarok beállítani, de összevisza kattingatok vezérlőpultba mire meglelem, mindig el kell gondokozni mi hol is van?? . ..

(#211) J.varga7


J.varga7
tag

Sziasztok, nekem lenne egy olyan problémám, hogy feltelepíttettem a W7 Beta1-et, és beállítottam magamnak a tapasztalataim alapján, de nagyon zavar, hogy hiába állítgatom az UAC-t meg bármilyen beállításokat a W7 file kezelése elég érdekes.
Először is nem engedi semelyik meghajtón felülírni a file-okat még mentéssel sem. Aztán törölni sem enged semmit, ha valami uninstallálok az is ottmarad, újraindítás után le tudom törölni, de 2 perc múlva megint ott van.
Gáz, mert egy nyomorult .reg-filet nem tudok hozzáadni a regystry-hez, nem tudok uninstallálni csak telepíteni és úgy ahogy van semmit sem tudok letörölni, még admin.-módban sem.
Meg tudjátok nekem mondani, hogy mit kell átállítsak, hogy ez megoldódjon?
Vagy ennyire sügér még a béta file kezelése?
Előre is köszönöm a választ.

Don't waste your time, or Time will waste you

(#212) janos666 válasza t19joc10 (#210) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 128k a stripesize akkor is 4k-val formázd a rendszerpartíciókat, a többit meg belátás szerint mondjuk 8-16k-val, de én kissebb stripesizet javasolnék, mondjuk 16k-t, de inkább még kissebbet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#213) janos666 válasza J.varga7 (#211) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is csinálta ezt a 32-bites verzió, ezért a lapotopomra is inkább 64-bitesre cseréltem. (az nálam nem csinálja)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#214) t19joc10 válasza janos666 (#212) üzenetére


t19joc10
csendes tag

ezért választottam a 128 as stripesize -t,(képen látható az ok) mi az előnye ha kisebbet választok??? (gyorsabban mozgatja a kisebb fájlokat?)csak sajna az egész winyót menthetem le de nincs mire:(.

Formázni csak ezek a lehetőségek vannak (winben!) 512byte, 1024,2048,4096, (másik képen)
,dos-ban látnám azt a 4K -t amit mondasz?( vagy ez lenne a 4096Byte?) (vagy stripesize duplája , ha pl 16K ra lövöm a stripesizét, duplája 32K ,pl olyan lehetőség nincs itt )

remélem érthetően írtam le mit nem értek:D.

(#215) moonman válasza vzoltan007 (#203) üzenetére


moonman
titán

olvasd már el mégegyszer a #197-et légyszíves... :U

(#216) janos666 válasza t19joc10 (#214) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Először is 4k=4096 (4x1024), és igen, a parancssor enged többfélét is (nekem most a win7 is enged 64k-ig mindent egy nemrég berakott SSD-n, de a meglévő RAID köteten is.

Ehhez hasonló tesztecskét én is csináltam magamnak mikor RAID-ozni kezdtem.

A write-back cachet tiltsd le otthoni használatra, nem csak az eredmények miatt, ha érdekel olvasd el mit csinál (szerverekhez való cucc, a memóriában tartja amit a köteten ír/olvas, hátha kell még rögtön újra, mint pl egy webserveren 100x kérik le a főoldalt egymás után...)

A stripe size és az allocation unit jobb kérdés. A legtöbb helyen általános és profisszionális használatra is 16K-16K a javasolt, hacsak nem tudod biztosra, hogy az adott köteten csakis több100Mb-os fileok mozognak majd, ekkor mehet 128-ig, vagy még tovább, amit enged a vezérlő (és a formatálás).
Otthoni használatra (OS, MP3-ak, Játékok) viszont a tapasztalatok a 4k-s stripeot igazolják, ezzel bootol a leg gyorsabban a win (ebben sok 1k közeli vagy attól kissebb file is van), ezzel ér véget leghamarabb a játék betöltése (de főleg a menet közbeni apró töltögetések), MP3-akhoz megint kár túlmagyarázni.

A stripe sizehez képest az allocation unit jobb kérdés. A hivatalos ajánlás hogy
allocation unit < stripesize (vagyis kissebb, egész számú többszöröse, de az oszthatóság mindig teljesül, bármit csinálsz...). Namost ha tudod hogy működik a RAID szeletelgetése, és azt is, hogy a windows esetén még mindíg lesznek a sripe-sizenél kissebb fileok, akkor a szived lehet mégis az =höz húz, de mikor ide-oda másolgatós teszteken figyeltem, tényleg csak minimális a lassulás ha =, viszont nem tudnak az apró fileok "töredezni" (az egyik az egyik lemezre, a másik a másikra kerül, mintha nem is RAID0 lenne, és aztán elcsúszik az egész egy darabon, ezt a dupla allocation unit kisimítja) Ezért mondtam hogy winnel 4k/8k, nagyobb fileos részre mehet 16k/16k, de ha játszol is, akkor inkább oda is 4k/4k, mert alig gyorsul a nagy fileok átvitele is (pl. ~5 perc mindkettő, csak pár másodperc a különbség), de az apró (pl. játék közbeni) írás-olvasások gyorsulnak. (sőt, én szoktam 9Gb-os mkv-kat darabolni, az se lassul a kissebb stripe-al érezhetően)

Adatmentés ja: DVD, DVD, és még egy henger DVD
Szeretnék mán áttérni Blueray-re én is, az írók már olcsóbbak mint mikor DVD-re váltottam, de a lemezek ára még a csillagos égen prószál.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#217) sysrq


sysrq
őstag

A telepítés sorrendje számít?
Addig ok hogy előbb a Vistát utána a 7-est.
De kezdésnél milyen felosztást válasszak?
4 (swap) + 50 (7) + 50 (Vista) + maradék.
A Vista az első újra indításnál behal, mit kellene másképpen kezdenem?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#218) janos666 válasza sysrq (#217) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát az nem a partíciók sorrendje miatt lesz ha első induláskor behal a Vista.
Milyen DVD-ről rakod fel milyen winyóra? (ha RAID vagy ACHI, akkor adsz neki pendriveról drivert telepítéskor?) A win7 is fagy?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#219) sysrq válasza janos666 (#218) üzenetére


sysrq
őstag

RAID
A Vista gond nélkül felmászott driver nélkül (nem egyszer).
Most viszont elég komolyan össze...ta magát a gép.
A 7-es sem megy fel, szólóban sem "látja" a winyot, most felraktam egy XP-t, BIOS-t frissítek, hátha....

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#220) janos666 válasza sysrq (#219) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

station driversről húzd le a legújabb drivert, abban lesz floppy mappa, azt tedd rá pendrivera és adagold be neki telepítés előtt.
A RAID BIOS szerint okés a kötet?
Amúgy 2006 óta nem frissíti az intel a RAID BIOS-át (attól még nem árthat az alaplapi BIOS frissítés, csak ne lepődj meg ha a RAID BIOS ugyan az marad...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#221) sysrq válasza janos666 (#220) üzenetére


sysrq
őstag

Köszi, megpróbálom.
Azt hiszem egyszerre kaptam hardveres és szoftveres perecet.
Még szerencse hogy két gép van itthon.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#222) t19joc10 válasza janos666 (#216) üzenetére


t19joc10
csendes tag

köszönöm a választ, na akkor beleásom magam.

write cache: akkor azért volt másolok 70Mb al megy egy 700Mb os image pl. ,aztán mégegyszer másolok 150Mb/sec húúú dejó :D, havert szivatni jo lesz ,nézd csak winyón belül hogy tolom:D de most kikapcsoltam.

(#223) t19joc10 válasza t19joc10 (#222) üzenetére


t19joc10
csendes tag

csak lenne még egy kérdés, a stripesizet akkor 4k ra lövöm
partíciók a következőek lesznek 4Gb swap 4k allocation unit, 8Gb Xp 8k val, 32Gb vista7 8k val,maradék körülbelül 550Gb 8k val ( ez lenne a kérdéses dolog), itt tárolom a játék image-eket 300Gb 4-8Gb os file-ok, avik (kb 100Gb), pár hd film, programok, és a játékokat is ide telepítem,amivel épp játszok., tanács?? jó lesz ez így?

(#224) janos666 válasza t19joc10 (#223) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, az uccsó is legyen inkább 4k-val formázva, vagy esetleg fellőheted 8k/8k-ra.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#225) t19joc10 válasza janos666 (#224) üzenetére


t19joc10
csendes tag

csákó, tudsz mondani valami előnyt hátrányt ,hogy végül melyiket válaszam?
4k vagy 8k legyen a stripesize??

az adatok már lementve, már a formázás jön.
particiók maradnak eddigiek , 4Gb swap 8Gb xp 32Gb win7 560Gb adat

gépemről ha fontos: Msi platinum combo P35 , 2*320Gb wd raid (AAKS)
q6600@3000Mhz+4Gb Kingston Hyperx@1000,msi 8800gts512OC jó lenne ha még gyorsulna az adatelérés,mással nincs gondom :D

(#226) t19joc10


t19joc10
csendes tag

Megcsináltam, 4K s stripeméret, utánnaolvastam mi hogy merre,
már csak 1 dolog kellene ,frankó particionáló dosban, ami látja a raidemet is, windowsosnál nem tudom állítani az (allocation unitot, meg nem látom mikor primary, vagy logical a winyó, csak létrehoz vmit ) win7 DVD t írtál a leirásba hogy ott azt is lehetne??

Pq8 al csináltam meg winbe , majd felraktam xpt, sokszor konzisztenciaellenőrzéssel indult, csináltam ilyen check for errorst, 1611 es hiba vagy mi , fix re nem engedett nyomni, mostmár be se jön a pq, partition table is bad ra hivatkozva, ugyérzem szét van most esve picit, ezért kellene valami frankó particionáló, Pq val mindig gondjaim voltak.

(#227) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Hi! Egy kis segítséget szeretnék kérni!:(

Naszóval feltettem ezt a Windows7et ami tetszik is meg minden...Jelenleg is ezt használom mindenre..Végülis mindent feltelepítettem ami nekem kell,többnyire csak pókerezem,filmezek és 24órán át töltök :)

Node pár napja fel akartam tenni valami programot ami után kérte hogy indítsam újra a rendszert..Újraindítottam..és megint kéri hogy indítsam újra..(valami jelentéktelen 1-2megás kis progi lehetett semmi különös már én sem emléxem)
A lényeg hogy végülis bármit szeretnék telepíteni,állandóan windows restartot kér,amit hiába teszek meg mert utána ha megint elkezdeném telepíteni az adott dolgot akkor kezdődik elölről ..Nemértem hogy miért..Meglehet hogy valamit ki/be kapcsoltam vagy én nemtudom..
Van ugyan egy meglévő XP-m is,de már csak a megjelenése miatt is maradnék a Win7 mellett..Így viszont gyakorlatilag még egy drivert se tudok frissíteni :(
Ha erre van valahol egy változó,vagy csak szimplán valami riasztási szintet bütyköltem el vagy ilyesmi és erre tudja valaki az orvosságot akkor legyen kedves válaszolni!!
Előre is köszönöm!

(#228) V8David


V8David
tag

Sziasztok!
Kicsit off lenne a kérdésem. Letöltöttem én is a bétát és egy default.aspx filet találok a helyén, jegyzettömb ikonnal. Nos...ezt hogy tudnám megnyitni és bootolható dvd-t csinálni belőle?
Lehet amatőr kérdés, de erre nem tudtam még rájönni :B
Segítsetek kérlek!

[ Szerkesztve ]

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#229) V8David válasza V8David (#228) üzenetére


V8David
tag

Megoldva!! Egyszerű volt, csak nem gondolkodtam.... :B

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#230) escape


escape
aktív tag

Hali!

Gratula, nagy jó kis írás...
Jó volt olvasni.
Napokban telepítettem én is Windows 7-et. Idáig csak VirtualBox-ban próbálgattam, egész jól muzsikált, és gondoltam az XP-m úgyis már nagyon öreg, hát tegyük fel.

Az írásoddal kapcsolatban egy dolog:
Én azt az Adminos dolgot nem csinálnám meg. Már arra gondolok, hogy automatikusan Adminként lépjen be indulásnál, és töröljük a telepítéskor létrehozott felhasználónkat.
Ugyanis itt volt elrontva az XP is, hogy ha nem voltunk ügyesek és nem hoztunk létre magunknak egy Vendég fiókot, hát volt bosszankodás a vírusok miatt.
Nem tudom, hogy használtál-e már valamilyen Linuxot, ha igen akkor tudod mire gondolok.
Minden esetre nem szerencsés tejhatalmat adni egy felhasználó kezébe, mert bolondbiztosnak még nem mondható a Windows 7, és szerintem nem is lesz az.

Remélem érted mire céloztam, és nem állt szándékomban kötekedni, csak ez feltűnt nekem.
Hsz-eket nem olvastam végig, szóval lehet, hogy valamilyen Linux guru ezt már leírta.... :D

További szép napot mindenkinek! :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#231) zsoltke


zsoltke
tag

sziasztok! feltettem a win7-et de eszköz kezelőben maradt egy "Unknown device", már minden drivert felraktam amit a gyártó oldalán találtam, hogyan tudnám kideríteni miez? az aláírásomban lévő laptopról van szó, köszi :

ASUS ZenBook Flip UX362FA-EL256C, Apple iPhone 11 Pro 64Gb

(#232) Pompi válasza zsoltke (#231) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az eszközkezelőben a felkiáltójeles eszközön duplaklikk (properties), és ott a details fülön megnézed, hogy mi a hardware id-je, majd erre rákeresel a neten és ki fog derülni, hogy mi ez az eszköz.

Feel Good Inc.

(#233) harylmu


harylmu
őstag

"Folyamatábrákat" beszúrhatnád képként!

(#234) zsoltke válasza Pompi (#232) üzenetére


zsoltke
tag

köszi, biztos így is ment volna, de nem így derült ki, hogy a bluetooth driver volt a hibás.
egyébként nagyon bejön a dolog, tetszik a slideshow jellegű asztalháttér is.

ASUS ZenBook Flip UX362FA-EL256C, Apple iPhone 11 Pro 64Gb

(#235) agressiv


agressiv
addikt

Windows 7 eleve memóriatakarékos, úgyhogy ezen se ágálljunk, akár 1Gb RAM-al is telepíthetünk 64-bites Windowst, hátha jól jön még az valamire.

Eddig olvastam és elég is volt...

Hát még a borz.....

(#236) silboy válasza agressiv (#235) üzenetére


silboy
aktív tag

Sziasztok!Gyári win7 van a laptopomon,ami gyengélkedik.Hogyan tudnám helyrehozni?Anno írtam hozzá egy recovery disc-et.Ezzel helyre hozható?Ha igen,hogyan?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.