Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hol lehet letölteni időt, adna valaki egy linket...... :(
Manapság annyira olcsón, annyi eredeti játékot vehetünk, hogy leginkább az hiányzik....
A warez részben lenyomja az árakat, ebből a szempontból akár dicsérhetné is valaki, ellenben ha senki nem veszi meg az eredetit, senki nem csinál majd játékot.....
A megoldás a kettő között kell legyen, a Market a legjobb példa erre, van ingyen is van pénzért is, ráadásul nem is drágán....
Sajnos nálunk nem tudsz fizetni érte, na ez az igazi öngól.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#302) D1Rect válasza philoxenia (#301) üzenetére


D1Rect
félisten

"A warez részben lenyomja az árakat, ebből a szempontból akár dicsérhetné is valaki, ellenben ha senki nem veszi meg az eredetit, senki nem csinál majd játékot....."

Tudom, hogy nagyon népszerű a warezt "okolni" az árak alakulásáért, de:
- ugyanannyiba kerülnek az AAA megjelenések mint eddig
- a régebbi címeket lehet olcsón venni

A warez által "fenyegetett" címek (AAA cím megjelenéskor) nem lett olcsóbb.
A fél éves játékot már a kutya nem warezolja kb.

Az én olvasatomban inkább az igény növekedett meg, 10-15 éve mutogatni kellett az olyan PC-t ami "gamer" volt. Lassan minden háztartásban van internet/legalább 1 PC de inkább több.

Mi az amit viszont biztosan a wareznak köszönhetünk?
-securom/starforce/barátai
-serial keyek
-DLC-k
-stb. kiszabás a játékosokkal

"A megoldás a kettő között kell legyen, a Market a legjobb példa erre, van ingyen is van pénzért is, ráadásul nem is drágán....
Sajnos nálunk nem tudsz fizetni érte, na ez az igazi öngól....."

Ez tényleg gáz. A kedvencem az volt amikor az origi GFWL-os dolgokat kellett hekkelni, mert ha angliai címet adtál meg akkor működöt, ha magyart akkor nem. Ehh....

(#303) Narxis


Narxis
nagyúr

A warez=lopás, mindegy, hogy mit próbálnak egyesek belemagyarázni. Egyedül akkor tartom elfogadhatónak ha nincs demo és az ember letöltés után csak belekóstol, nem játsza ki, hanem megveszi vagy törli. Attól függően, hogy tetszett-e neki a játék.

Thanos was right.

(#304) philoxenia válasza Narxis (#303) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A warez és a lopás között kb. olyan az összefüggés, mint a "jármű önkényes elvétele" és a gépkocsilopás között kb.....

Tehát, ha saját célra használod csak, más a cselekmény, mintha anyagi ellenszolgáltatás fejében továbbadod....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#305) Narxis válasza philoxenia (#304) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez szerintem csak a szavak kiforgatása. Nem mondom, hogy mindenki fizetne ha nem lenne warez, de az is biztos, hogy akkor többen kényszerülnének rá a vásárlásra. Gyakorlatilag a multiplayer és a multiplayer központú játékok elterjedése elég nagy lökést adott a játékiparnak, a multis játékot egyáltalán nem vagy csak nehezen lehet warezolni.

Thanos was right.

(#306) philoxenia válasza Narxis (#305) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából inkább az a gond, hogy a warezre rossz választ adott a játékipar....
A technikai fejlettség gyors, az üzletemberek reagálása lassú....
A legjobb hackereket azonnal szerződtetniük kellett volna, hiszen rablóból lesz a legjobb pandúr....
Egyébként lopás és lopás között is van különbség, nem mindegy, hogy bakácsolsz, vagy ellopsz többszázmilliót....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#307) janos80


janos80
senior tag

hagyjuk már srácok!
szivesen megnézném ,hogy kinek milyen netje van otthon. gondolom nem a max 1megas.
mert ugye ph olvasashoz,irkalashoz,mailezéshez nem szukseges 30-40-50-80 neadj Isten 100-150megas net...
kérdem én?! minek akkor a gyors net? akárki akarmit is mond keves az az ember aki nem toltott le valamit a netrol ami nem éppen legalis.
amugy én jogyerek vagyok. fizettem a jogvédőknek eleget :D

[ Szerkesztve ]

(#308) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Én úgy gondolom akit itt fórumozik annak sem sok erkölcsi alapja lehet támadni a warezt.
Kizátnak tartom,hogy soha nem követett el más kárára bűnt ha egy 35 forintos csokiról van szó akkor is. A bűn az bűn nem az értéke határozza meg hamár itt megy a hatalmas erkölcsi oldalról megközelítés.Úgyhogy arc vissza....

Mindemelett én sem támogatom a warezt de manapság amikor be szeretnék vezetni a fizetős demókat(illetve már van is) én sem vagyok angyal beismerem.Elég a lehúzásból.
De még így is rengeteg eredeti játékom van a steam miatt.
Néha brutális akciók vannak ilyenkor bevásárolok.Meg .. galaxis most néztem Mass effect 2 2 rugó.Aki ennyiért nem veszi meg szégyent hoz magára is.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#309) bullseye válasza Brutális eb (#308) üzenetére


bullseye
addikt

azért elévült csokitolvajként talán elítélhetem a warezt, sőt a warezesek is elítélhetik pl. a kéjgyilkosokat, hiába bűn-bűn. Mellesleg "Mass effect 2 2 rugó.Aki ennyiért nem veszi meg szégyent hoz magára is." de mintha neked is lenne warezed... :)

Másrészt akadnak itt, akik nem a warezt ítélik el (és nem állítják, hogy ők sosem), csak azt, amikor ezt szabadságharcnak, meg a piac jobbá tételének, meg kényszernek tüntetik fel az erre büszkék. A warez, ha nem is lopás, lopásközeli valami, azért népszerű, mert pár kattintás a gép előtt, és a felderítési aránya nagyon alacsony. Ha komolyabb erőfeszítést kívánna, és minden második warezolót elkapnának 40-50 letöltésen belül, akkor a legtöbben leállnának. Mondjuk én sírnék a legjobban a sorozataim után, de leállnék a letöltéssel, és kivárnám a tévében, vagy a Hulu bővítését, vagy kiköltöznék Kanadába... :)

Fizetős demo a GT4 prológ óta már tuti van sajnos. Enyhe túlzás, de az Xbox Gold vagy mi is az, mégis hány millióan fogadják el, hogy ez van, mert a multit nem nagyon lehet crackelni. Az online felhős játék+játékeladás előbb utóbb beindul, és akkor kiderül, hogy egy kb. kalózbiztos terjesztésnél lemennek az árak a nagyobb eladások miatt, vagy fel, a monopólium miatt. Na utóbbi esetben fogok én is tüntetőleg nem venni több játékot. De addig ha - feltéve, nem megengedve - hogy bármit letöltök, csak és kizárólag azért teszem, mert kell nekem, de nem akarok érte fizetni, és megtehetem.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#310) D1Rect válasza bullseye (#309) üzenetére


D1Rect
félisten

"azért elévült csokitolvajként talán elítélhetem a warezt"
Nem, a pedofíliát sem. Ha elloptál egy csokit 37 évvel ezelőtt, akkor életed végéig nem emelhetsz szót a pedofília ellen.

(#311) Taifa Díaz válasza D1Rect (#310) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Te nem a kerekasztal lovagjai közül az egyik vagy? Esetleg valamilyen becsületrend birtokosa? Egyszer kinevettem egy közepesen retardált, enyhe mentális viselkedészavarral küzdő egyént, most akkor oda a szavazati jogom :F

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#312) PHM válasza Taifa Díaz (#311) üzenetére


PHM
addikt

Igen. :K
Ugyan nem volt smiley, de szerintem viccelt.
Mint ahogy én is...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#313) kali válasza Brutális eb (#308) üzenetére


kali
legenda

a bűn az bűn, de nagyon is számít(hat) az, hogy mennyire veszélyes a társadalomra, ezért is fontos a törvényi súlyozás! az sem viccből lett kitalálva, hogy létezik olyan (bűn)cselekmény, ami annyira csekély fokban veszélyes a társadalomra, hogy akár a büntetéstől is el lehet tekinteni! ja, és az elkövetési érték is számít ám, nem poénból vannak az értékhatárok!
szerintem már a 35 ft-os csoki és a 3500 ft-os játék "eltulajdonítása" sem azonos kategória, főként ha figyelembe vesszük az elkövetési körülményeket; elkövetés ideje, életkor az elkövetéskor, tudatosság, ok és okozat...stb!
szóval szerintem inkább szólja le az a warez és lopás elkövetését, aki gyermekkorában eltulajdonított egy csokit, mint az, aki agyba-főbe húzza le a netről az illegális programokat...stb!

(#314) D1Rect válasza Taifa Díaz (#311) üzenetére


D1Rect
félisten

Semmi ilyen.
Mondjuk úgy, hogy felfogtam az én érdekem tisztességesnek lenni és nem simlizni soha semmit. :)

Ha korábban mondtad volna, hogy kinevetted szóba se állok veled. ;]

(#312) PHM: Halálosan komolyan gondoltam.
Ha egymástól független dolgokat kapcsolunk össze, hogy "háhá, te is rosszat csináltál akkor nekem is szabad bi-bi-bííí" logikát használhassuk, akkor helyénvaló.

[ Szerkesztve ]

(#315) Kassadin válasza janos80 (#307) üzenetére


Kassadin
addikt

Nekem pont egy megás netem van, bizony létezik ilyesmi is.

(#316) D1Rect válasza Kassadin (#315) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem is a legkisebb van 15/1.

(#317) 7 válasza D1Rect (#316) üzenetére


7
addikt

Nekünk pedig az itt elérhető legnagyobb, egy elméletben 10Mbites net. Vagyunk rá négyen.

A kérdés felvetőjének pedig:
Jobb lenne nagyobb sávszél, mert így is szűkén vagyunk néha, pláne amikor Steamről vagy hasonlóról töltöm az éppen használni kívánt játékot, vagy mondjuk a dropboxra pakolok fel egy komolyabb képgyűjteményt. :K

(#318) D1Rect válasza 7 (#317) üzenetére


D1Rect
félisten

Jóvanna, réparöcsögén milyen net legyen?
Betonyút van már? :))

(#319) 7 válasza D1Rect (#318) üzenetére


7
addikt

Nincs. :P

(#320) PHM válasza D1Rect (#314) üzenetére


PHM
addikt

Ha helyesen értelmezem az általad írtakat, akkor az ominózus
hozzászólásodra a vicc helyett inkább a szarkazmus a jó szó.
Ha tévedtem volna, elnézést érte.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#321) Kassadin válasza D1Rect (#316) üzenetére


Kassadin
addikt

És most megtapsoljalak? :F :DDD

(#322) D1Rect válasza PHM (#320) üzenetére


D1Rect
félisten

Ne menjünk ennyire bele, hogy hogy is vicceltem. De vicc volt. :)
Nem volt "arcocska", hogy ütősebb legyen.

(#321) Kassadin: Most miért? Mert csak a neten megspórolok 60eFt-ot egy év alatt azzal, hogy a legkisebb csomagot választottam?

[ Szerkesztve ]

(#323) GReddy


GReddy
tag

Engedtessen meg nekem, hogy önző legyek.

Én negyven vagyok. Három hitel, lakásrezsi, gyerekek, iskola, óvoda, etc. Fizetésemelés utoljára 2004-ben volt. Én már annak örülök, ha hó végén tudok reggelit venni, nemhogy több-tízezerért játékot vegyek... Engem szó szerint kifoszt az állam. Nekem nem a havi bulizásról kell(ene) lemondanom a játékokért!

Aztán, amikor én kezdtem a számítógépezést, akkor barátom újságokban (papíron!) kaptuk a játékokat, forráskód formájában! Tudod, "run"... Nem volt se vinyó, se lemez, sesemmi. 1kbyte (!) ram, és viszonthallás. Játszani akarsz? Előtte gépelsz egy-két órácskát! Én ahhoz vagyok "szocializálva", hogy INGYEN kapom a játékokat. Ezt a Gamestar (és társai) is erősítik a mai napig a "Grátisz PC játék" mellékleteikkel. Hát hadd ne kezdjek el fizetni olyan dologért, amiért soha, de soha nem fizettem az elmúlt harminc (!!!) évben.

Aztán, a tartalom. Bulletstorm. Egész jópofa. Sőt, szinte kellemes hent. Nem egészen egy nap volt kipörgetni... És ez hosszúnak számít, mert van olyan "játék", aminek az SP kampánya nagyjából két óra alatt végigtolható. Hát bocsássa meg a világ, ez egy mozifilmnyi szórakozás annak TÍZSZERES áráért! És csodálkoztok, hogy nem akarok (és nem is fogok) fizetni érte???!!!

Oprendszerek - Ha csak, és tényleg CSAK fizetős cuccok lennének, akkor nyilván a linux, és hasonló kezdeményezések nagyságrendileg több gépen lennének. És akkor lenne linuxra játék - esetleg ingyen, ahogy ma a flashes játékok vannak, vagy lenne más. A warez meg igenis generál valós üzleti forgalmat, hiszen ezerszer hallottam már, hogy "nem vettem volna meg a Warcraft 3-at (mondjuk) ha nem tudom végigtolni warezba'..."

Aztán, engem mondjuk a multiplayer nem izgat. Én olyan régóta játszom, hogy amit tolok, abban nemigen van ellenfelem. (És most világszínvonalról beszélünk.) A gép is csak úgy, hogy engedem csalni, plusz további korlátokat használok magammal szemben. (Pl, oké, akkor most nincs nitró...) CMR5-ben már ott tartottam, hogy a legnehezebb fokozaton kellett 30 mp-eket adni a gépnek indulásnál, de nem jó a kód, mert megvár! (20 fölött várakozó álláspontra helyezi a mezőnyt, és akkor is megverem) Szóval a multi nem izgat. Mondj valami mást, amiért nekem fizetnem kellene a játékért...

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#324) D1Rect válasza GReddy (#323) üzenetére


D1Rect
félisten

"Mondj valami mást, amiért nekem fizetnem kellene a játékért..."

"Én negyven vagyok. Három hitel, lakásrezsi, gyerekek, iskola, óvoda, etc. Fizetésemelés utoljára 2004-ben volt. Én már annak örülök, ha hó végén tudok reggelit venni"

A játékokat emberek készítik akik ugyanúgy szeretnének reggelit adni a gyerekeiknek mint te.

(#325) philoxenia válasza GReddy (#323) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem mondta senki, hogy fizetni kell a játékért..... :N

Csak arról volt szó, hogy a törvényes keretek között játsszon mindenki ingyen.....

Aki olyan játékkal szeretne játszani amiből csak fizetős van, az fizessen....

Ha rövid a játék, akkor csak az az élvezet, hogy lopod? :F
Amivel valaha játszottál egy két órácska gépeléssel, azzal ma is megteheted, de ne gyárts filozófiát a lopás mellé, vagy ha gyártasz, itt ne hangoztasd......
A játék luxuscikk, hiszen PC játék nélkül sokmilliárdan élnek a világon, nem létszükséglet....
Kicsit fura, mikor valaki azt mondja, azért nem fizetek érte, mert rövid volt/rossz volt warezban végigjátszani....Olyan ez, mint mikor valaki téliszalámit lop, mondván éhezik....
Lopjon, vagy inkább kérjen mondjuk kiflit, vagy lecsókolbászt, parizert......
Azért lopsz, mert megteheted, büntetés nélkül.... Ne legyen már a warez Robin Hood és csapata.... Van ingyen minden fontos és szükséges dologra program, vannak játékok is....

Ja és minimális politikával, állítólag azért foszt ki az állam, mert magas a nem adózók aránya, a warezzel pont a fekete és szürke gazdaságot támogatod, ne legyenek illúzióid....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#326) Taifa Díaz válasza philoxenia (#325) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

További minimális politika: milyen dolog elvenni törvényesen az ember hosszú éveken át nyugdíjra félretett pénzét, és utána büszkélkedni vele, hogy csökkentettük az államadósságot - meg sem említve, hogy milyen áron, miből?
Ha a warezzal a szürke és fekete gazdaságot támogatom, akkor ezek után csak illegális módon fogok PC játékokat beszerezni, ezt megígérhetem.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#327) bullseye válasza Taifa Díaz (#326) üzenetére


bullseye
addikt

na abból majd tanul a kormány... köszönöm, hogy kiállsz értem hősiesen!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#328) ollie válasza Taifa Díaz (#326) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha, és gondolom az új nyugdíjtörvény előtt nem warezoltál? Vagy ha mégis, akkor ez csak képmutatás, azt ugye tudod?

Egyébként ennek semmi köze a feketegazdasághoz, nem is értem hogy gondoltad a hasonlatot.

[ Szerkesztve ]

***

(#329) Taifa Díaz válasza ollie (#328) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

De igen, warezoltam előtte is, de a politikát nem én kevertem bele, hanem moderátor társad, philoxenia, nem kell sokat visszaolvasnod :U És ha már belekeverte a fekete és szürke gazdaságot, naivan úgy gondoltam, hogy off topic hozzászólásként legalább elmondhatom a véleményemet.
De ha már kérded, hogy gondoltam: hát úgy, hogy én nem feketén dolgozom, és befizetem az adót, és mégis azt kell látnom, hogy tisztesség, becsület nem járnak kart karba öltve a megélhetéssel. És amíg az állam és a kormány szinte minden egyes fontosabb döntésével ezt erősíti ebben az országban, addig nem kéne fönnakadni ilyen dolgok létezésén, mint megélhetési bűnözés, fekete gazdaság, vagy éppen warez - és ne mondd nekem, hogy ezeknek semmi köze egymáshoz, mert vaknak kell lenni ahhoz, hogy ezt ne lásd.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#330) bullseye


bullseye
addikt

közben meg nekem eszembe jutott, hogy ha valakinek muszáj játszania a napi stresszoldáshoz mondjuk, az megteheti a régebbi ingyenes játékok mellett flash és hasonló progikkal is. egyre jobbak és fejlettebbek. (interstellarmarines már szinte meglepően jól néz ki)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#331) Taifa Díaz válasza bullseye (#330) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Épp ezt tettem :R

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#332) D1Rect válasza Taifa Díaz (#329) üzenetére


D1Rect
félisten

"De ha már kérded, hogy gondoltam: hát úgy, hogy én nem feketén dolgozom, és befizetem az adót, és mégis azt kell látnom, hogy tisztesség, becsület nem járnak kart karba öltve a megélhetéssel."

El lehet költözni az országból.
Komolyan.

MOD:
Mielőtt valaki félreérti és én leszek a köcsög aki elzavarná szegényt a szülőföldjéről:
Én pont ugyanerre a megállapításra jutottam, ezért elköltözöm.

[ Szerkesztve ]

(#333) zH.


zH.
senior tag

normális játékokat, olcsóbban. ami tetszik azt megveszem, de feltétlenül kipróbálom előtte. nem véletlenül van minden vásárolt játékban +100 órám, pedig fél éve offline vagyok játékok terén.

just be

(#334) philoxenia válasza Taifa Díaz (#329) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pontosan annyi politika fér csak bele, ami a warezzel összefügg.... :U
Azaz, míg mindenki csak annyira lesz tisztességes, amennyire muszáj, addig ne várjon mást másoktól ő sem, vagy vannak etikai normák, vagy nincsenek, de olyan nem létezik, hogy rám nem vonatkozik csak a többiekre.....
A megélhetés és a warez, csak olyan mértékben függ össze, hogy van aki ebből él. Ez azonban törvénytelen jövedelem, gyakorlatilag és elméletileg is más munkájának ellopása, mert valaki más létrehoz egy terméket és az illető eladja ezt egy harmadik félnek.
Aki saját részre warezol, az ne keverje bele a megélhetést stb. , mert nem lehet letölteni sem élelmiszert, sem ruhákat, sem lakást, stb......
A gondolkodás szintjén kerül összefüggésbe a szürke és a fekete gazdasággal a warez, ugyanaz a gondolkodásmód élteti, hiszen adót sem csalhatna sok vállalkozó, ha a megrendelők nem lennének partnerek benne....
Demokráciákban fontos szerep jutna az önkorlátozásnak, nem lehet mindenki mellé rendőrt állítani. Ez az, ami igazán hiányzik nálunk. Letöltenek, mert ingyen van, nem játszanak vele mert rossz, de akkor mi a fenének töltik le?

Ja és a csakazértis érdekes módon mindig úgy jön elő, hogy az illető "kuruc" hasznot húzzon belőle, élvezze a dolgot stb. ....
Ha csakazértsem játszanál új játékokkal, hogy ne támogasd az ipart, az kuruc szemlélet lenne, ha ellenben ellopod őket, akkor csak utólag gyártasz a lopáshoz filozófiát, a lelkiismereted megnyugtatására, vagy a másoknak történő magyarázkodásra...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#335) Taifa Díaz válasza philoxenia (#334) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ja. Én itt befejeztem, a magasröptű politikus filozófia nekem már sok. Apropó, te nem vagy politikus véletlenül?

D1Rect: még véletlenül se szóljunk semmiért, ha nem tetszik valami, nehogy kiálljunk magunkért, inkább hagyjuk el az országot, és dobjuk oda a hiénáknak. Szuper hozzáállás. Ha jó sokan követik, az országnak legalább tényleg annyi, és nem kell a warez létjogosultságáról vagy létnemjogosultságáról - elnézést az általam kreált szóért - vitázni.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#336) D1Rect válasza Taifa Díaz (#335) üzenetére


D1Rect
félisten

"még véletlenül se szóljunk semmiért, ha nem tetszik valami, nehogy kiálljunk magunkért, inkább hagyjuk el az országot, és dobjuk oda a hiénáknak. Szuper hozzáállás. Ha jó sokan követik, az országnak legalább tényleg annyi, és nem kell a warez létjogosultságáról vagy létnemjogosultságáról - elnézést az általam kreált szóért - vitázni."

A világ legegyszerűbb dolga összecsomagolni a családodat, elköltöztetni 2000km-rel arrébb, ott munkát találni, beilleszkedni egy idegen társadalomba és ott érvényesülni. :K

(#337) SityiSXT válasza D1Rect (#302) üzenetére


SityiSXT
őstag

Mi az amit viszont biztosan a wareznak köszönhetünk?
-securom/starforce/barátai
-serial keyek
-DLC-k
-stb. kiszabás a játékosokkal

Erről egy apró történet jutott az eszembe. Az F1GH fórumán egy apuka kért tőlünk segítséget, hogy oldhatná meg, hogy két gyermeke online tolhassa az F1 2010-et egy megvett példány esetén. Szegény nagyon kétsgébeesett, amikor megtudta, hogy egy serial csak egy fiókhoz köthető a GfWL-ben, így a két csemete egyszerre biztos nem fog tudni játszani. Persze ez az ifjú warezosok fejében fel sem merül (csak a szabadságharc ;) ), aztán ha pár év múlva erre a pontra jutnak, majd lesz sírás és fogaknak csikorgarása...

(#338) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Hát nem tudom ..
A könyvtár vajon warez?Nem kell fizetni a könyvekért újságért filmekért,zenéért.Ok az utóbbiakat csak a helyszínen.Mégsem írnak rövidebb könyveket mondván sokan járnak könyvtárba.Vannak írók kiadók .......Szóval szerencsére a könyvek terén nincs ez a probléma hogy ha nem tudom megvenni (magyar fizetések :O ) nem olvasok.Játékok terén is lehetne hasonló játéktár :)
És ha megtetszik valamelyik mű és elérte a delikvens a megfelelő kort anyagi helyzetet szinte biztos a polcra kerül az a könyv.Talán játékoknál is működik ez valamilyen szinten.Csak ott ez a szó WAREZ.Szerintem ha a fizetések és a játékok árának arányát nézve megütnénk egy angol szintet (fizu 2% egy játék) fele annyi warezfan lenne de amíg 10-15%-a egy átlag magyar fizetésnek ne sokat várjunk.Ok vannak olcsóbb ... stb.
A magyar emberek kicsit megcsömörlöttek a sok vérszívótól árak uniós szinten a többi meg ..... Magyarul ott húzza a rendszert ahogy tudja és nem fogja egy 800ezres öltönybe szónokló ürge aki közli 700millió forint alá esett a nyereség mert a sok bűnöző ......
Személy szerint én sem vásárolok reklám alapján.Amivel ugye nem keveset spóroltam.
Vagyis nem tetszett nem vettem meg.Ha tetszett később megveszem ha már elfogadható az ára bár inkább utalnám a pénzt a programozóknak(akik ugye elég kis részt kapnak a bevételhez a képest) mint öltönyös úrnak.

Bazinga!

(#339) bullseye válasza bluyoo (#338) üzenetére


bullseye
addikt

régebben volt is ilyen. USA-ban tudtommal ma is van, de idehaza is van, hogy 1-2000 Ft-ért cserélgethetsz ki-be játékot.

Az öltönyös urat pedig lehet, sőt, kifejezetten divatos lenézni, meg hibáztatni mindenért. Csakhogy a jelenlegi játékipar nélküle nem működne, mert ő talál befektetőt, vagy fektet be maga sokmillió dollárt - amit ráadásul néha bebukik.

Mondjuk engem nem zavarna, ha újra csakis 1-2 emberes hobbiprojectek mennének, a flash/indie játékok jelentenék az AAA kategóriát, és idehaza csak hónapnyi késéssel német haveroktól érkezett lemezről lehetne terjeszteni a progikat haveri körben. De 1-2 cybergyerek asszem felvágná az ereit...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#340) bullseye


bullseye
addikt

na pl. ma Steam Ubisoft napot tart

Assassin Creed 1
Call of Juarez BoB
Far Cry 2
Rainbow 6 Vegas 2
-----------------------------
3625 Ft

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#341) Flatron710 válasza bullseye (#340) üzenetére


Flatron710
tag

Ez jó volt. Be is ruháztam rá. :)

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#342) bullseye válasza Flatron710 (#341) üzenetére


bullseye
addikt

Mafia II - 10 EUR (asszem nekem ennyiért sem kell, de ez ízlés kérdése, nem pénz vagy warezgőg)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#343) Tonti


Tonti
tag

Tetszik a cikk :C :) !
Köszi!

Telefonon lehet a leggyorsabban elérni! A számom az adatlapomon megtalálod.

(#344) Raysen623


Raysen623
addikt

A következő problémával szembesültem mostanság: a nagy Microsoft hivatalos oldalán nem lehet megvásárolni a Gears of war nevű igen sikeres játék PC-s kiadását!!!! Kérdezem én magamtól miért van ez? Ezekután nem csoda ha warezolnak, hiszen nem tudom megvenni legálisan...bezzeg x-box-ra a mai napig elérhető mind a 3 rész! Gratula az MS ezen marketing műveletének!!!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.