Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Javíts ki ha tévedek:

Minden hoston két virtual switchet hoztam létre. Az első a külső forgalomért felelt, ahol minden host és a tárolásért felelős storage VM-ek is külön IP-t kaptak.

Tehát ennek a switchnek voltak az uplinkjei és azokra állítottál be LACP-t

Ezen zajlott a GlusterFS cluster, vCenter és a többi VM kommunikációja is, amiket VLAN-ok segítségével szeparáltam el.

Tehát itt ment a management traffic, illetve storage traffic is, ha az adott hoston nem futott GlusterFS példány.

A második vswitch-en a storage VM és a hostja kommunikált. Mivel a második switchre kötött hálózati csatolóknál mindenhol ugyanazokat az IP-ket (192.168.1.1 és .2) vettem fel, ezért a cluster konfigurációnál egyetlen közös tárolónak látta a gluster clustert a vSphere.

Ennek a vSwitch-nek nyilván nem volt uplink-je (vagy legalábbis a fizikai hálózat nem switchelte a forgalmát), ezért futtathattál 4 darab VM-et ugyanazokkal az IP-kel.

Ha a hoston futott GlusterFS, akkor az a storage eléréshez mindenképpen az ezen a vswitchen levő interfészét használta és a GlusterFS belső interfészéhez (192.168.1.1-2) ment.

Ha a host olyan blokkokat akart olvasni, amelyek nem voltak rajta ezen a GlusterFS instance-on, akkor a hoston futó GlusterFS instance a másik hálózati interfészén keresztül lekérdezte a GlusterFS cluster megfelelő tagját

Jól értem?

Poor man's VSAN... :)

J.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.