Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wyll


Wyll
őstag

Szerintem nem a feltámadás volt a történelem legfontosabb napja. De legalábbis nem jelenteném ki ezt ilyen kategorikusan...

Amúgy a kezdeményezés tök jó :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2) Raucher


Raucher
tag

..hogy kétezer évvel ezelőtt Jeruzsálemben megtörtént a feltámadás, a történelem legfontosabb napja, a keresztények számára.

Ezzel a kiegészítéssel, biztosan nem sértő a más vallásúak, és ateisták számára, ez a mondat.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#3) adamssss válasza Raucher (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Jézus az ateistákért, és a más vallásúakért is meghalt. Ez történelmi tény. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) looser válasza adamssss (#3) üzenetére


looser
addikt

Jézus, ha nem akart volna, akkor is meghalt volna. Ez történelmi tény :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5) banhammer


banhammer
veterán

Jézus abban a korban egy új szekta vezetője volt, amit a konkurencia nem nézett jó szemmel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) szepko válasza banhammer (#5) üzenetére


szepko
tag

Régi szekta új vezetője.Nem a konkurencia, csak te, meg én.

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Szép és jó, csak kár ide a vallást belekeverni.
Ezer millió értelmesebb cél van amire érdemesebb felhívni a figyelmet, mint a vallásra... legyen az bármelyik is...

@Adamsss:

"Jézus az ateistákért, és a más vallásúakért is meghalt. Ez történelmi tény. :)"

Szerintem meg vicc. Persze nézőpont kérdése...

[ Szerkesztve ]

(#8) Misi1979


Misi1979
őstag

Ha mar a szektaknal tartunk.. Ennek az egesznek van valami koze a hit gyulekezetehez? Vidam vasarnap, pajortamas.. Nem lehet veletlen.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#9) szepko válasza Dany007 (#7) üzenetére


szepko
tag

Gondok vannak a világgal.Valaki tegyen valamit, de ezt ne?

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#10) Dany007 válasza szepko (#9) üzenetére


Dany007
veterán

De, lehet ezt tenni, csak nem kell belekeverni a vallást.
Épp elég feszültséget okoz és okozott a múltban is. Mindenki tartsa meg magának, hogy miben hisz. Különösen ha hitről van szó, ami nevéből adódóan is egy olyan dolog, ami teljesen szubjektív, mindenféle érdemi bizonyítékot nélkülöző csupán hiszékenységre alapuló eszmerendszer, ami sokszor gátat vetett már a tudomány fejlődésének és sokszor nevetséges nézetei miatt gátolja az egyént az amúgy értelmes tevékenységekben (gondolok itt kutatásokra stb..).
A vallás szerepe maradjon meg az erkölcsi tanításoknál.

(#11) DeFranco válasza Dany007 (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ahhoz képest hogy azt írod, hogy "mindenki tartsa meg magának, hogy miben hisz" pont te nyilatkoztatod ki, miben hiszel.

(#12) szepko válasza Dany007 (#10) üzenetére


szepko
tag

Az egyház, szerencsére nem azonos az eszmével amit hirdet.
Ha már két ezer ember összegyűlik, inkább táncoljon, mint pogromot
hirdessen.

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#13) #41635072


#41635072
törölt tag

Az ateisták is hisznek valamiben, az ősrobbanásban, pedig azt sem bizonyította be senki. :))
Egyébként az a vicc, hogy sokszor az ateisták sokkal erélyesebben próbálják meg elhitetni velem az ő igazukat...

[ Szerkesztve ]

(#14) Dany007 válasza DeFranco (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Egy szóval nem irtam miben hiszek :)
Az elképzelésemet irtam max, nem a hitemet.

(#15) #13908736


#13908736
törölt tag

Az senkinek nem tűnt fel, hogy ezt az egészet a Hitgyüli szervezi? Vagy csak én szoktam az apróbetűs részt elolvasni? Egyébként videó is van, de nem vagyok benne biztos, h róla. A Hitgyüliről meg, khmm-khmm... inkább diplomatikus vagyok, és nem mondok semmit.

(#16) szepko válasza Dany007 (#14) üzenetére


szepko
tag

A vallás nem is okozott feszültséget, csak képzelted?

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#17) Dany007 válasza szepko (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Mivan? Az nem a hitem. Az konkrétan tény...
Tehát nem a hitemről beszéltem akkor sem, elég ha körbenézel most a világban és látod, hogy vallás mennyi feszültséget kelt amúgy teljesen normális emberekben is.

A másik meg ha tényleg itt is a hitgyüliről van szó, akkor már régen rossz az egész...

(#18) szepko válasza Dany007 (#17) üzenetére


szepko
tag

Megtanultad a tényeket,elfogadtad,valósnak ítélted,elhitted.
Bár nem képzelted volna, hitvallást tettél.

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#19) DeFranco válasza szepko (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

True... True... :)

(#20) adamssss válasza Dany007 (#10) üzenetére


adamssss
veterán

Te eléggé kevered a szezont a fazonnal. Minden ember hittel születik, vmiben mindenki hisz. A vallás=vállalás. Én hiszek és Istenben, és nem okozta a vallás háborúkat. Sok vallás érdekek miatt született. Jézus a szeretet vallást alapította meg. Ha nem ferdítették volna el akkor béke lenne.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21) HANDO88


HANDO88
senior tag

Inkább hallgatok

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#22) Dany007 válasza szepko (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Ez egyaltalan nem igy van ahogy irtad. A tények, amikre gondoltam tapasztalatokon es bizonyitason alapulnak. Ezt tudasnak hivjak nem pedig hitnek. Legalabbis nem a vallasos ertelemben vett hitnek. Szoval folosleges kiforgatnod a szavaimat.

(#23) Dany007 válasza adamssss (#20) üzenetére


Dany007
veterán

szerintem te beszelsz hulyesegeket... Mire alapozol ilyen kijelentest, hogy minden ember hittel szuletik?:)
Az meg hogy a vallas nem okozott haborukat....szted a dzsihad, szent haboru vajon mi? Meg a kereszteshadjaratok mik voltak? Barati elbeszelgetes? Inkvizicio?(mondjuk az nem szo szerinti haboru volt) na szerintem itt hagyjuk abba...

(#24) #72042496 válasza Dany007 (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy megjegyzés: e két fajta hit közti különbségre szokták azt mondani, hogy a tudós-tudomány relációban megvan a kritikus szemlélet. (Pl. hol, mikor, miért alkalmazható az adott eredmény.) Léteznek korlátok. Viszont a hívő ember-Isten viszonylatban ilyenek fel sem merülnek. :)

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

(#25) HalfDemon válasza #13908736 (#15) üzenetére


HalfDemon
csendes tag

Ez mind érdekes felvetés, és bizonyos szemszögből átgondolandó, de.
Tudsz bármi mást, ami legalább ennyire megmozgatott embereket a világban, és Magyar, mint ez a kezdeményezés?
(A sajtótörvény tervezetünket leszámítva. Az nem igazán pozitív reklám. )
Szóval, az hogy ezek a dolgok amik kimennek a világból, valószínűleg azoknak a hibája, akik nem csinálnak semmit.
”Aki nem csinál semmit, az nem hibázik.” - Cselekvés nélkül könnyű nem hibázni. :/

(#26) Dany007 válasza #72042496 (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Koszonom a kiegeszitest! :R

[ Szerkesztve ]

(#27) Zolás


Zolás
addikt

Én nem hiszek se Istenben, se az ősrobbanásban, viszont van fészbúkom, akkor most? :DDD :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#28) Raucher válasza adamssss (#3) üzenetére


Raucher
tag

Jézus az ateistákért, és a más vallásúakért is meghalt. Ez történelmi tény.

Nem az a baj, hogy egy vallási eseményről írás születik.
Az már baj, ha ezt más vallásokra sértő módon fogalmazzátok meg.
Egyébként is értelmetlen dolog ilyen konfliktus helyzetet mesterségesen kialakítani.

Mi van ha az ateisták és más vallásúak nem kérnek a Jézus halálából származó előnyökből?
Sőt az egészet csak egy tündérmesének tartják!?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#29) szepko válasza Dany007 (#22) üzenetére


szepko
tag

Nem vagy kénytelen, lehetőséged van más tapasztalatainak hinni.
Nézz a gépedbe, lesz pár alkatrész amit felismersz.Bizonyítsd be, csak
úgy magadnak, hogy Pl:a proci az proci :R

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#30) Raucher válasza szepko (#29) üzenetére


Raucher
tag

Bizonyítsd be, csak úgy magadnak, hogy Pl:a proci az proci

Sima ügy.
Keresek egy azonos tokozású, de eltérő sebességgel működő gépet. Ha megcserélem a két processzort, akkor tapasztalaton alapuló ismeretszerzés után, egyértelműen meg tudom határozni, hogy a processzort cseréltem ki. Még akkor is, ha processzorokról előtte minden információt eltüntettek.

1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.
2. Ez kezdetben az Istennél vala.
3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

János Evangyélioma 1., (Károli Gáspár fordítása)

Nos ebben hinni kell. Erre nem lehet kézzelfogható módszert kidolgozni, amivel mindenki személyesen bizonyíthatja az idézet valóságtartalmát.
Aki hisz benne, az megdönthetetlenül hisz. Aki nem, az megdönthetetlenül nem hisz benne.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#31) szepko válasza Raucher (#30) üzenetére


szepko
tag

Mindegy milyen proci.pl tranzisztorok vannak benne x számban .
Tényleg annyi az annyi.Megszámolom :)) annyi az megbizonyosodtam,
tudom.Ha nem tudom megszámolni, hát elhiszem.
Ha valahol nincs semmi,ott semmi sincs vagy van semmi :DD ?

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#32) szepko válasza szepko (#31) üzenetére


szepko
tag

1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.
2. Ez kezdetben az Istennél vala.
3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.
:)

[ Szerkesztve ]

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#33) adamssss válasza Raucher (#28) üzenetére


adamssss
veterán

Semmi gond, ha nem kérnek nem kérnek. Sokaknak viszont lelki támaszt ad, és aki hisz erőt tud belőle meríteni.
Azért vmi csak van a hitben... Elvégre zuhanó gépen nincs ateista... ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#34) Zolás válasza adamssss (#33) üzenetére


Zolás
addikt

Az ateisták nem ülnek repülőre? :F :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#35) Raucher válasza szepko (#31) üzenetére


Raucher
tag

Ha nem tudom megszámolni, hát elhiszem.

A processzor legalább kézzelfogható.

Az emberekkel a legnagyobb marhaságokat is el lehet hitetni.

Sok évvel ezelőtt, valamelyik kereskedelmi adó (TV2), reggeli műsorában volt egy riport,
egy fényevő emberrel. A saját bevallása szerint, több mint egy éve nem vett akkor magához élelmiszert. Egyszer botlott csak el, pár szem szedret szedett egy séta alkalmával.
Nagyjából egy évvel később, volt hasonló téma a műsorban. Meghívták volna ezt az embert is, csak időközben elhalálozott. (Gondolom túl ette magát fénnyel.)

Mekkora hit kell, hogy valaki úgy haljon éhen, hogy bármikor ehetne?
Hogyan tud valaki annyira irracionális gondolkodóvá válni, hogy a családját vezesse éhhalálba?
Sorolhatnám a kérdéseket, de félek egyikre sem kapok értelmes választ.

[ Szerkesztve ]

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#36) adamssss válasza Zolás (#34) üzenetére


adamssss
veterán

Sok volt a meló a héten? :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) buherton válasza adamssss (#33) üzenetére


buherton
őstag

És nem csak lelki támasz. Erdélyben nem lenne katolikus, unitárius egyház, akkor ma magyarok sem lennének ott. A vallás nagyon fontos egy nemzet életében. A vallás az ami összeköti az embereket, és érezhetik hogy igen egy nemzet vagyunk. Nézetek meg egy csíksomlyói búcsút. A világ teljes magyar lakosságának majd 10%-a megy el arra! A vallás nagyon fontos. Ahol épül mecset oda özönleni fognak a muzulmánok. És szomorúan tapasztalom hogy sorra zárják be a templomokat, meg teljesen szétrabolják a ...

Am meg hagyjuk már ezt a szerencsétlen Vidám Vasárnapi hülyesgéet :U .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#38) szepko válasza Raucher (#35) üzenetére


szepko
tag

Hidd el processzort tartasz a kezedben!
Elég a csupasz válasz, nem kell értelmes legyen.
A tiéd, ne erőltesd másra, látni fogod, hogy jó.

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#39) Zolás válasza adamssss (#36) üzenetére


Zolás
addikt

Most is ott vagyok :O

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#40) Polllen


Polllen
nagyúr

A hit gyülekezetről keveset tudok és igazából nem is érdekel, de ez a kezdeményezés és kivitelezés tetszik. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) adamssss válasza buherton (#37) üzenetére


adamssss
veterán

Igazad van. 100%-ig egyet értek veled.
Csak én már óvatos vagyok mert kaptam pár ban-t, amiért itt a ph-n védtem a kereszténységet és úgy amblock a vallásokat. Sajnos ez van. A világ "elmaterializálódott".

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42) rep3at


rep3at
őstag

Micsoda vallási viták :) A kezdeményezést üdvözlöm.

Forward thinking. كرر

(#43) rt06


rt06
veterán

amugy nem ma ter vissza jezus? vagy pont ezert lett igy idozitve az iras?

errol jut eszembe
But to us there is but one God, plus or minus one. --1 Corinthians 8:6±2.

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Nem értem, hogy Jézusnak, Istennek, a feltámadásnak mi köze van egy halom bután mozgó emberhez :W

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#45) ViZion válasza sz4blya (#44) üzenetére


ViZion
félisten

ránézel, és ezt mondod:
"Mi az isten...?"
Amúgy Pastafari rulez

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) mbrave válasza banhammer (#5) üzenetére


mbrave
csendes tag

Egy kis helyesbítés...
A jó öreg kommunista tankönyvek kivételével minden ókorkutató egyetért abban, hogy a korai kereszténység több volt mint egy vallási szekta. A szekta elzárt, a társadalom perifériájára rekesztett, destruktív vallási csoport.
Ellenben Jézus három év alatt Júdeában és Galileában tömegeket mozgatott meg, ami ha elolvassuk a négy evangéliumot nem is meglepő. Társadalmi elfogadottságuk nagyon magas volt. Amit hirdetett és ahogy hirdette forradalmian új volt, de közben szervesen illeszkedett a Tóra és a próféták írásaiba. A zsidó vallási elit problémája pont az volt, hogy nem tudta a szekta jelzőt rájuk erőltetni se Jézusra, se a követőire, ezért kellett koncepciós perekhez folyamodniuk.
Jézus feltámadásával kapcsolatban pedig szerintem elgondolkoztató, hogy az evangéliumok négyszáz tanút említenek, kik nagyrésze életével is tanúbizonyságot tett mellette, élükön az apostolokkal.
Ha csak a mai jog alapján nézük ezeknek a tanúknak a bizonysága így minden szempontból hiteles.

(#47) Armahun válasza ViZion (#45) üzenetére


Armahun
addikt

Az eredeti képen Isten egy emberi agy formájú "keretben" van, amivel azt akarja mondani a festmény, hogy csupán az emberi elme szüleménye.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#48) wednesday válasza Dany007 (#23) üzenetére


wednesday
őstag

Abban igaza van, hogy minden embernek van hite, de nem feltétlen úgymond vallásba jelentkezik, istenhitbe, természetfelettibe, hogy egy jó napra ébredt, Apple :D stb. Ez emberenként más és más.

A másik, hogy mindent emberek okoznak. Így önmagában az eszmék nem ölnek vagy különböztetnek meg. Az ember mindig próbál rendszereket kitalálni, egyeduralom, demokrácia, kapitalizmus, vallások. És ha valami csődöt mond a rendszer a hibás, vétetlenül se az azt működtető emberek.

Hogy mi volt a Keresztes-háború? Gazdasági vállalkozás, az akkori politikai magyarázatot meg az egyház szolgálta. Ezzel legtöbbet tisztába is voltak, csak az ember mindig megindokolja tettét. Nem elvakult vallásháború volt, úgy ahogy a református katolikus ellentét se. Annak is gazdasági és hatalmi okai voltak. Csak kell egy magyarázatot találni. Az akkori világ nem sokban különbözött ezen a téren a maitól. Igazából ez mindig állandó.

(#49) raus


raus
aktív tag

A feltamadas mindannyiunk szamara a legfontosabb nap, csak sokan nem tudnak rola. De nem is lehet csodalkozni ezen hiszen iszonyatos vilagmeretü szemfenyvesztes vesz körbe minket.
Ez a kezdemenyezes nem rossz meg örültem is neki nagyon amikor most meglattam a hirt. De ahogy az iras vegen meglattam a hogy köze van a vidam vasarnaphoz, lebiggyedt a szam szele. A vidam vasarnap es az azt müködtetök es követöi mögött sajnos nem a Joisten all.

(#50) Narxis válasza Dany007 (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez akkora hülyeség már ne haragudj... ma már a vallás semmiben sem gátolja a tudományt, abszolút visszaszorult a templomokba az egyház, nem lehet azt mondani, hogy agresszívan terjeszkedne. Az meg, hogy ki mit hova kever ne te mondd már meg. Itt most a szervezők a vallást választották témának, ő dolguk. Ennyi.

Egyébként meg bárki lehet hívő, akár a tudta nélkül is.
:)

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#51) Raucher válasza raus (#49) üzenetére


Raucher
tag

hiszen iszonyatos vilagmeretü szemfenyvesztes vesz körbe minket.

Legalább ebben egyetértünk. :)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#52) Füleske


Füleske
addikt

Rájár a rúd a vallásokra most , hogy a világvége sem jött el tegnap. :))

(#53) villamos válasza Polllen (#40) üzenetére


villamos
őstag

Így kezdődik. A tetszetős kezdeményezésekkel, és kivitelezésekkel.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#54) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem ez egy tök jó kezdeményezés.

(#53) villamos: Már rettegek is, hogy kimossák az agyam, mert tetszik a kezdeményezésük. :U :W

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#55) tobal


tobal
tag

Te jó ég... valaki ír egy tök jó kezdeményezésről, ami végre nem a széthúzásról, hanem az összefogásról szól, és pillanatok alatt fröcsög a fórum... elszomorító :S.
De ha már itt tartunk, azért én is megjegyezném, hogy a húsvét nálunk, magyaroknál, már akkor a feltámadás (pontosabban a megújulás) ünnepe volt, amikor Jézus még meg sem született.

(#56) Füleske válasza tobal (#55) üzenetére


Füleske
addikt

"De ha már itt tartunk, azért én is megjegyezném, hogy a húsvét nálunk, magyaroknál, már akkor a feltámadás (pontosabban a megújulás) ünnepe volt, amikor Jézus még meg sem született."

És ezt gondolom az időutazásod során láttad személyesen.

(#57) tobal válasza Füleske (#56) üzenetére


tobal
tag

Igen, amikor a keresztények visszamentek megbizonyosodni Jézusról, meg a történészek a finnugor származásról, én is bekéredzkedtem az időgépbe ;).

(#58) Füleske válasza tobal (#57) üzenetére


Füleske
addikt

Sejtettem. ;)

(#59) west


west
őstag

A szabad akarat arról szól, hogy eldöntheted, hiszel Istenben, vagy nem hiszel!
A többit lényegében már a karmád határozza meg :DDD

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#60) akom


akom
senior tag

(#61) Raucher válasza Füleske (#58) üzenetére


Raucher
tag

Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy sok vallási ünnep időpontja, azonos időpontra esik valamely természeti/meteorológiai eseménnyel, és ősibb vallások ünnepeivel. Tehát már a kereszténység előtt is ünnepelték, csak más nevet és tartalmat társítottak hozzá.
A karácsony és húsvét kiváló példa erre.
De voltak ünnepek amikkel egyszerűen nem tudtak mit kezdeni. Túlélték az átváltoztatási kísérleteket.
Legjobb példa erre a halloween. Európából mentették ki, és tért vissza mostanában Európába.

A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amelyet elsősorban az angolszász országokban tartanak meg, bár mára már az egész világon elterjedt. A boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek ünnepe, melyben összemosódott a római Pomona-nap, a kelta samhain ünnep és a keresztény halottak napja, és amelyet október 31-én tartanak.
A kereszténység terjesztésekor a hittérítők azt a feladatot kapták, hogy lehetőség szerint a keresztény szokásokat a pogány ünnepekhez igazítsák azok betiltása helyett. Így ez a pogány ünnep a keresztény mindenszentek ünnepe lett..

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.