Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) b. válasza Malibutomi (#598) üzenetére


b.
félisten

+ Laja333

Ez a Microsoft Azure szerverein lesz trénigelve a Microsoft Xbox/PC játékokhoz. Ez is ugyan úgy gépi tanulásos neuronháló mint a DLSS.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#602) Malibutomi válasza b. (#601) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az okes, de nem kell az MS penzelje a jatekokat.
Dirext - DirectML...megirjak a jatekot a neuronhalot meg hasznaljak az MS-nel (nem ingyen gondolom, ahogy NV sem ingyen csinalja mindenkinek)

(#603) Pug válasza b. (#601) üzenetére


Pug
veterán

Nem MS jatekokhoz, annyi a kitetel, hogy ha az adott jatek megjelenik xbox-ra, akkor az MS "gratisz" adja a szerverparkot a trenirozashoz....

Malibutomi:

Ha a game xbox-ra is jon, akkor elvileg ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#604) Kansas válasza Laja333 (#600) üzenetére


Kansas
addikt

Ugyanaz, mint az NV-féle TWIMTBP vagy az AMD-féle GamingEvolved, netán a Sony korlátozott ideig PS-exkluzív látékai(RDR2, Horizon Zero Dawn)...
Max az MS-nek nincs ilyen jól hangzó marketing-címe hozzá(bár régebben volt a Games for Windows, de az nem csak ezt foglalta magában), de pl a Forza Horizon tuti ilyen.
Adnak pénzt meg mérnöki segítséget hogy az ő termékükre/ platformjukra optimalizálva legyen a játék.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#605) b. válasza Malibutomi (#602) üzenetére


b.
félisten

ingyen adja a gépi tanuást hozzá Nv is.mert Nv szponzorált címek mind.

Pug : Én úgy tudom bizonyos szakaszokat ad csak ingyen hozzá bizonyos kikötésekkel, de ez egy reddit bejegyzés csak. Az exkluzív címek és Microsoft támogatott játékok esetében teljesen ingyenes, de lehet tévedek. Ezt a részét nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#606) Malibutomi válasza b. (#605) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt mondom hogy nem kell egy cim MS szponzoralt legyen hogy belekeruljon a DirectML felskalazas csak akkor fizetni kell a szerverert..vagy ahogy fentebb irtak ha ugy van akkor kiadni XBOX-ra is. Ez utobbi eleg csabito lehet a fejlesztoknek leven szinte minden jatekot kiadnak ra.

(#607) b. válasza Malibutomi (#606) üzenetére


b.
félisten

igazából teljesen mindegy, amíg minden GPU-n támogatott jól jön főleg Rt mellé, de mint írtam mindegyikkel vannak kétségeim a minőségben. Ahol megfelelő pénzt/ teljesítményt) és időt adnak rá ott biztos jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#608) Kansas válasza b. (#607) üzenetére


Kansas
addikt

A DLSS 1.0 is szar volt, kellett a 2.0 hogy a helyére kerüljön.
Pontosan mire alapulnak egyébként a kétségeid? Nem mintha én nem húzódoznék ezektől a kamu-felbontásos módszerektől, sőt, kifejezetten érdekelne, a gyakorlatban mennyivel tud többet annál, mintha kézzel venném visszább a felbontást aztán post-processben ráküldenék egy élsimítást+élesítést...
Anno, ha jól rémlik, volt is ilyen teszt(natív 4K vs. WQHD+DLSS vs. WQHD+RIS+még valami), és a DLSS 1.0 nem is jött ki túl jól az összehasonlításból...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#609) b. válasza Kansas (#608) üzenetére


b.
félisten

DLSS 1.0 valóban még kezdetleges volt, a 2.1 már lényegesen jobb, de messze van a tökéletestől.
Ha igaz a 3.0 az már nem igényel nagy tréninget, TAA kell hozzá, cserébe általános minőséggel fog rendelkezni, nem lesz se kivételesen jó se nagyon rossz .Ha igaz.
A fentebb említett 2 játékban nagyon jó. ( DS és Control) és lesz ilyen cím Direct ML ben is amikor kijön, mert promózni kell,de lehet hogy ez a játék lesz 2021 ben az egyetlen amit éppen hetekig tudnak trénigelni az Azure-n...
A kétségeim arra alapulnak amit most láthatsz a Watch Dogs ban vagy éppen nagyon sok játékban és nem csak a DLSS sel kapcsolatban.
Egyszerűen a fejlesztők nem kapnak elég időt erre hogy tréningeljenek neuronhálót mert még ennél lényegesen fontosabb dolgokra se figyelnek oda pl hogy egy játék ne crashelje ki az Xboxot vagy a Ps-t mikor éppen 70 Euroba kerül rá.First day patchelik, hogy működjön egyáltalán. Mert ki kell adni a játékot szarul is.
Pár olyan kivételes stúdió van, akik azt csinálnak amit akarnak és addig ameddig akarják. Ilyen a Naughty Dog a Sony nál és és talán a CD projekt. Ellenpéldaként itt van az Ubisoft és az Xbox One x bemutatón a Halo 5- atyavilág, mintha egy évtizeddel vissza leptünk volna, és a Microsoft ájuldozott, hogy de benne van az automatikus HDR meg még béta...Több millió néző elött élő Streamben.. Nvidia legalább erre ad a marketigre.

kb ilyenre számítok én a jövőben is hogy lesz pár játék amiben kivételesen jó lesz az ML és a DLSS is és lesznek nagyon rossz implantációk is.Hozzá teszem hogy 69-100 Euro lesz pl digitális formában egy friss játék az Új konzolokra...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#610) SirRasor válasza Sanya (#589) üzenetére


SirRasor
őstag

Ezen behaltam :D
Amúgy nem; én már olyan *öreg* vagyok, hogy ilyen f*szságok nem érdekelnek. 10-enévesen még volt 1-2 világító ventim, de már akkor se fogott meg jobban a dekoráció.
FHD fölé nem megyek, mert fél méterre ülök a 27"-tól, tehát...értelmetlen. Még pont nem látom a pixeleket.
Ennél már csak a 15.6"-os 4K-s lapitopifelbontásnak van kevesebb értelme :D

stratova tényleg, teljesen kiment a fejemből, hogy lesz még második kör gyengébb kiadással és valószínűleg annak a teteje fog nekem kelleni.
De az is lehet, hogy a 4K terjedése miatt a 1060-as is elég lesz FHD-re még egy jó darabig. Az is beszédes, hogy a Cyberpunk 2077 recommended VGA-ja is 1060 (6GB).

Make Love not war!

(#611) Sanya válasza SirRasor (#610) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mindenki be van galydulva az új 4K UDH, utlra részletességű, 60fps, sugárkövetéses játékokra, de egy rendes monitora nincs hozzá, de kell 2080ti, meg 3090 super ti GTX OC ultra, de az drága.
Ha kell 4K gaming, meg sugárkövetés, meg minden, veszek egy xbox-ot (ps5!!! nincs flamewar!!!) két karral és kijöttem 200.000-ból + játékok.

Ja, hogy xboxon nincs warez, míg tudod milyen jó érzés, amikor megveszed 300.000-ért a csúcs asztali procit, 300.000-ért a csúcs 64 vagy 128 giga memóriát, meg a 1.000.000 forintoos gpu-t, felrakod a legújabb drivereket, majd irány a torrent és keresed a krekkelt játékokat...

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#612) BiP válasza Sanya (#611) üzenetére


BiP
nagyúr

no offense, de a flamet itt most te kelted.
4K-hoz PC-n ugyanolyan kijelző kell, mint konzolhoz. Nincs különbség.
Ahogy PC-re is meg lehet venni a játékokat.
A hardver PC-re drágább, viszont "várhatóan"-legalábbis a korábbi konzolgenerációknál ez volt - jobb maximális minőség érhető el.
Aztán mindenki eldöntheti, hogy mit választ, mire van igénye. Kényelem 200e-ből, vagy maximum minőség drágábban.

(#613) bunfi válasza BiP (#612) üzenetére


bunfi
őstag

Az lehet, de én ritkán látok 27" 4K TV-n játszani konzolosokat :))

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#614) nexplo válasza BiP (#612) üzenetére


nexplo
őstag

A mostani vga árak mellett a konzol fele tereli az embereket a piac lassan. Teljesen egyet értek azzal amit írtál :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#615) flydomi válasza Sanya (#611) üzenetére


flydomi
junior tag

Ezt a pszhiologiai "defektust" hasznalja ki az ipar.Meg a "csorda"szellemet.Errol szol a biznisz.

(#616) Sanya válasza BiP (#612) üzenetére


Sanya
nagyúr

kijelző ugyanaz, az áram ugyanaz, az internet ugyanaz, a játékos ugyanaz, csak a mellébeszélés más.
Jelenleg egy 3080 árából kijön egy xbox sx és 10 játék.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#617) Darmol válasza Sanya (#616) üzenetére


Darmol
senior tag

10 játék árából pedig nem jön az a korlátlan játék hozzáféréses előfizetéses izé 5 évre?

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#618) BiP válasza Sanya (#616) üzenetére


BiP
nagyúr

Jelenleg egy 3080 árából kijön egy xbox sx és 10 játék.
Lehet már kapni új Xboxot?
Amúgy jelenleg semmilyen szempontból nem éri meg 3080-at venni túltolt áron, konzoltól függetlenül.

De amúgy azt mondom, mindenki eldöntheti, mit szeretne. A konzol olcsóbb, és vannak előnyei, a PC-nek meg más előnyei vannak.

[ Szerkesztve ]

(#619) Sanya válasza Darmol (#617) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mert 3080-at, 3070-et, 3090-et, 6800-at, 6800xt-t, 6900xt-t lehet? Emagos 450.000-ért 3080, de azt vedd meg inkább te.

A gamepass 35 euró/év: [link] ha veszel 5-öt, akkor 35*5*365=63.875
a játékot meg nem illik megvenni teljes áron: [link] , hanem egy olyan országban, ahol akciós

De a PS rendszerére pontosan, tökéletesen ugyanez a rendszer működik.
Mondjuk PC-re is, ha a MS store-t használod, de lehet működik a többi store-ra is.

szóval, a konzol 186.000+63.875= 250.000 HUF.
A legolcsóbb 3080 jelenleg 450.000 (emag, szóval szívni fogsz, a többi 500.000 vagy 540.000) marad 200.000 forintod játékra.
Bárki eldöntheti, hogy mit akar. Ha mindenképp kell a 4K ultra és fps egérrel, akkor marad a pc, és zsebbenyúlós. Ha ilyen mászkálós, konzolos játékkal, akkor konzol. Ezt a vásárlók eldönthetik.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#620) stratova válasza Sanya (#619) üzenetére


stratova
veterán

Ha tippelnem kellene 3060Ti és RX6700XT lesz kb. olyan grafikus teljesítményű mint a mostani konzolok, nem ilyen horror áron ugyanakkor nem várható el kapásból olyan szintű optimalizálás (bár pl Xbox 360-on azért a Halo4 pl néhol akadozott). Noha ez még mindig csak egy komponens nem pedig egy komplett PC ára, ugyanakkor a játékosképességet legjobban befolyásoló tényező.

[ Szerkesztve ]

(#621) Feri7619 válasza Sanya (#619) üzenetére


Feri7619
tag

Nv 30-as szériát itthon nem szabad venni, rátesznek a boltok cirka 150ezret. Zsíros falat nekik.. Kevés is van + túlárazzák. Így akinek mindenképp kell kártya, mert pl tönkrement, az megveszi a 20-ast, mert 450ezret nem fog adni egy amúgy 300ezres kártyáért.. Túl sok a beragadt 20-a széria, és nem akarnak bukni rajta a boltok! Németben az probléma, hogy kevés 30-as érkezik, de az ár normális.. pl Asus Strix 3080 /nem alap kártya/ postával 944 Euro.. Szóval itthon a beragadt 20-as széria is gátló tényező, de AMD téren sem várható más. Itthon túlárazott lesz! Már ha lehet idén majd kapni persze, a TSMC nagyon leterhelt! Na meg ha olcsón adnák, akkor szintén maradna beragadt 20-a széria + pár fanon kívül nem vennék meg a túlárazott 30-ast 450-ért. Szóval AMD téren sem várnék itthon túl sok jót...

[ Szerkesztve ]

(#622) Danex válasza Sanya (#619) üzenetére


Danex
addikt

Azért úgy nem fair érvelni, hogy egyiket úgy nézzük, hogy most azonnal egy eltúlzott ár, holott a másik sem kapható, csak kb jövő márciusban ha most döntenék, hogy szeretnék.

Illetve a konzol jó fetrengős játszadozásra és kész, aki ennél többet szeretne már csak a perifériák(oké van support, de az nem garantált)/több fps/széleskörűbb felhasználás.

Akinek ez utóbbiak fontosak azoknak egy konzol nem alternatíva.

(#623) Kansas válasza Danex (#622) üzenetére


Kansas
addikt

Mintha a konzol kizárná a PC-t vagy vice verza...
Plusz vannak olyan játékok(FIFA sorozat, Assassin's Creed, stb.) amiket PC-n is kényelmesebb kontrollerrel játszani(én pl egy Xbox One kontrollert használok ezekre).
Nyilván, egy WoWs-ot vagy bármelyik FPS-t vagy TotalWar szerű stratégiát(vagy bármit, amihez az egér precíziója szükséges) én se próbálnék kontrollerrel játszani, egyik platformon se, azok maradnak PC-re...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#624) Danex válasza Kansas (#623) üzenetére


Danex
addikt

Ezért felesleges önmagában ez a melyik éri meg jobban dolog. Mert egyik nem fedi le a másikat vagy amelyik még talán jobban le is fedi az drágább (de hát többet is kap az ember a több pénzért)

(#625) flydomi válasza Feri7619 (#621) üzenetére


flydomi
junior tag

--Így akinek mindenképp kell kártya, mert pl tönkrement, az megveszi a 20-ast, mert 450ezret nem fog adni egy amúgy 300ezres kártyáért.. Túl sok a beragadt 20-a széria, és nem akarnak bukni rajta a boltok!

Azert 300-400k-t nem adnek egy 20-as kartyaert.....
Erdembeli csokkenes nem tortent,es nem is fog torteni itthon a 20 szeriaval kapcsolatosan.Szoval a "beragadas" szandekos. :)
Inkabb a szemetbe kidobjak,mint h eladjak "kis" haszon alapjan. :)

[ Szerkesztve ]

(#626) Feri7619 válasza flydomi (#625) üzenetére


Feri7619
tag

Félre ne érts, én sem vannék, nem is vettem! 1070Ti van, a 20-as szériát szándékosan hagytam ki, és inkább vártam a következő generációra + 2évet.. de hidd el, van aki rákényszerül pl. egy 2080S-re, és nincs ideje megvárni amíg rendeződik itthon az ár, mert 1-2 napon belül kell neki a kártya. Nem feltétlen a játék miatt, hanem mert dolgozik vele. 3D szerksztésben, renderelésre jobb az Nv! Pl a 2080S közel dupla gyors egy 5700xt-nél az RT magok miatt. A 3d tervező-szerkesztő progik teljes mértékben kihasználják ezeket a magokat. Normális áron, már berendeltem a 3080-ast, az több mint 2x gyorsabb a 2080S-nél 3D renderben és nem utolsó sorban, normálisan tudok majd 4k-ban játszani végre 2év után. Annyiba került, mint itthon egy jobb fajta 2080S a Bluechip-nél. Nem itthonról vettem, hanem külföldről, de nem érdekel, itthon irreálisak a 30-as árak és nem fél, vagy egy év múlva akarok egy kártyát. A 10gig verzió ráadásul nekem pont elég, 3d-re a 8 is elég volt az 1070Ti vel... nem kell az esetleges majdani 3080Ti 20 gigával + 20-25% felárért!

[ Szerkesztve ]

(#627) SirRasor válasza Sanya (#611) üzenetére


SirRasor
őstag

Hát igen, de józan ész mindenhez kell. Aki mindenből mindig a legújabbat és legjobbat akarja megvenni, azt jól megfejik. IMHO vagy agyhalott, vagy multimilliomos az ilyen.
Persze vannak kivételek, mert Ryzen 3600-at megjelenés után vettem meg, mert egyszerűen baromi jó áron volt a teljesítményéhez képest (és használtan vett i7 3770-et váltotta, tehát nagyravágyással se lehet vádolni :DDD ), de az ilyen nagyon ritka. 1-2 generációs különbséget érdemes kivárni, mert brutális az áresés.

Make Love not war!

(#628) bunfi válasza SirRasor (#627) üzenetére


bunfi
őstag

1-2 generációs különbséget érdemes kivárni, mert brutális az áresés.
Ez az amit sokan elfelejtenek, hogy nem csak a 4K Ultra létezik, sőt elég gyakran akkor is elfeletkeznek erről, amikor a konzolokkal vetik össze árban.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#629) flydomi válasza Feri7619 (#626) üzenetére


flydomi
junior tag

Pici OFF,,ezert elnezest a topictol.

--Abban igazad van,hogy "rakenyszerul",h megvegyen egy 20-ast dragabban a munkaja miatt.A gond inkabb az,hogy ezek arai szandekos "beragadt" arak,amik meg akkor sem fognak valtozni,ha nagytetelben kint lesz a 30-as szeria.Ez csak a kereskedoket minositi.
Arra kivancsi vagyok,h az AMD kartyak hogyan muzsikalnak "munka" szempontjabol.Mert velemenyem szerint ezt a szektort is celba vette az AMD.

(#630) Darmol válasza Sanya (#619) üzenetére


Darmol
senior tag

Miért vennék eszetlen árért? Megvárom amíg normalizálódnak a dolgok. Az RX580-am se 280k-ért vettem. Amúgy pont azt fejtegettem, hogy:
1. Az előfizetés az alapján amit látok-hallok anyagilag simán megéri, nem kell megvenni még azt a 10 játékot sem. Még egy óriási előny anyagiak szempontjából a konzolok javára.
2. Nem vágom a konzol témát mert nincs, és erősen valószínű, hogy nem is lesz. Csak érdekel a téma, ezért kérdezek. :B

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#631) Hopkins95 válasza Kansas (#623) üzenetére


Hopkins95
addikt

De, a jelenlegi árak meg elérhetőség mellett a PC meg a konzol kizárja egymást, vagy-vagy. Ha mindkettőt meg akarnád venni, akkor alsó hangon 1100 Euro de akár több is. Őszintén mondva a mostani VGA árak mellett én is kicsit tanakodom, hogy mi legyen. A konzollal megintcsak az a bajom, hogy mint kiderült, a Playstation 5 nem támogatja a QHD-s felbontást, se a VRR-t. Én hosszú ideje PC-s vagyok, de ezek az árak azért beteszik a kaput. :F

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#632) Kansas válasza Hopkins95 (#631) üzenetére


Kansas
addikt

Senki nem mondta, hogy egyszerre vedd meg őket, én is tavaly PC-t újítottam, idén a konzolt fogom cserélni. A konzol utána 4-5 évig nem kér enni, max játékot veszek rá. A PC is kibír 2-3 évet proci/VGA csere nélkül, bár ha gyakrabban cseréled, egy-egy cserénél többért tudod eladni a régi vasat. Nulláról(vagy valami ősrégi nullát érő PC cseréjekor) valóban nem sokaknak fér bele mindkettő egyszerre, én is kétszer meggondolnám(és utána alighanem a konzolt ereszteném/napolnám el).
A WQHD felbontás és a VRR hiánya mondjuk gáz, bár én még nem láttam WQHD TV-t, és a konzolokat alapvetően TV-khez szánják.
A VRR egy fokkal gázabb, mert mindenki tudja, hogy az AMD hardver alapból támogatja a FreeSync-et(HDMI2 és alatta is), és pluszban a HDMI 2.1 VRR-t is.
Abban biztos vagyok, hogy a VRR-t támogatni fogja egy FW frissítés után(remélhetőleg 0-day) , arra már nem vennék mérget, hogy a WQHD-t is, tekintve hogy tudtommal már a PS4Pro se támogatta, pedig annak is volt hozzá ereje.
Ha minden áron WQHD-ban akar valaki játszani, inkább vegyen Xbox Series S-t 300 dodóért, az arra van tervezve és legalább olcsóbb is. A Sony meg bizakodhat, hogy nem túl sokan lesznek ezzel így... de magának főzi, egye is meg.

update: azért az Unreal Engine 5 techdemót csak sikerült PS5-ön 1440p-ben futtatni... szóval nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#633) BiP válasza Kansas (#632) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy a render volt 1440p, de attól még a kijelzőre 4K-ra skálázva ment ki.
Vagy Devkiten futott, ott meg más a helyzet.

(#634) stratova válasza Kansas (#632) üzenetére


stratova
veterán

Most őszintén abból a demo-ból hiányzott pl a raytracing? Tény hogy 30 fps-sel nem egy villám, de szerintem nagyon szép volt.

(#635) Kansas válasza stratova (#634) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem is nehezemre esett elhinni, hogy nincs benne RT, főleg ahogy az a GI kinéz, de maguk a fejlesztők ismerték el... szóval azért ilyenkor felvetődik bennem, hogy feltétlen kell-e nekünk minden játékba RT, tudva a teljesítmény-igényét...?
A másik, hogy ha nem tudom, hogy 30fps-sel megy, én bizony a büdös életben meg nem mondtam volna, ahogy azt sem, hogy nem natív 4K...
Egy szó mint száz, én nem különösebben aggódok az új generációs konzolok/játékok miatt...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#636) BiP válasza Kansas (#635) üzenetére


BiP
nagyúr

Gyönyörű az a demo.
És mindez állításuk szerint PC-n is egy 2070Superen is elmegy. :Y

[ Szerkesztve ]

(#637) Darmol válasza Kansas (#635) üzenetére


Darmol
senior tag

6:35-nél elég látványos az RT hiánya, és az ajtós részeknél is a dinamikus felbontás észrevehető (nem mintha egy játék közben ilyesmiket keresnék, mert hangulat nálam jobban számít) pedig nálam csak FHD van. De amúgy igen. Kíváncsi vagyok melyik mutáns mondta volna meg, hogy csak 30FPS...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#638) Kansas válasza Darmol (#637) üzenetére


Kansas
addikt

Mivel tudható, hogy az UE5 támogat RT-t, érdekes lenne látni ugyanezt a demót RT használatával is... van benne pár dolog(pl. dinamikus GI) ami RT nélkül messze nem triviális...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#639) Darmol válasza Kansas (#638) üzenetére


Darmol
senior tag

+1

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#640) tkiceg


tkiceg
csendes tag

Épp mostanában gondolkoztam azon hogy benevezek egy rtx 3070-esre, de szerintem megvárom inkább a 6800-as radeont. Sőt. Valószínűleg borul a 3070-es tervezet úgy érzem jelenleg... Bár a teszteket még megvárom :) Még pár nap :(

(#641) hardline válasza tkiceg (#640) üzenetére


hardline
senior tag

En is ezt mondtam a zen3 megjelenesre, hogy megvarom a teszteket. Aha. Azota se tudok procit rendelni. A jelenlegi/volt gepem meg mar eladtam... Arakra kivancsi leszek, de az tuti, hogy aki venni akar, az kapkodhat majd, hogy jusson neki.

(#642) Danex válasza tkiceg (#640) üzenetére


Danex
addikt

Próbáld megvenni azonnal aztan van 2heted eldönteni kell-e vagy sem. Különben lehet hónapokat kell várni a következő alkalomra

(#643) BiP válasza hardline (#641) üzenetére


BiP
nagyúr

A jelenlegi/volt gepem meg mar eladtam
Rookie mistake. ;]
Ha lehetőség engedi, mindig előre kell megvenni az újat, és utána eladni a feleslegest. Akkor nem sürget a tatár, nincs kitéve az ember annyira a piac történéseinek.
(mondjuk nekem pont így lett olcsón 1080Ti-om, amikor a 20-as széria bejelentése előtt mindenki szabadult kapkodva, olcsón a 1080Ti-októl, aztán jött nekik a pofára esés, hogy nem az lett, amit vártak.)

(#644) szasanyi


szasanyi
félisten

Ezeknek a 6800/XT kártyáknak nincs topikja van csak én nem lelelem? :F

(#645) varmi2 válasza szasanyi (#644) üzenetére


varmi2
nagyúr

Még meg sem jelent, minek lenne topikja?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#646) Laja333 válasza szasanyi (#644) üzenetére


Laja333
őstag

Erre gondolsz?
Ott van már egy ideje.

(#647) szasanyi válasza varmi2 (#645) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért ne? Nagyon sok olyan, végleges információ ismertté vált már melyek alapján akár lehetne is. És ha lenne ezt oda linkeltem volna. Nagyon szomorú ha ez valóban így lesz... ti. nagyon sokan leszünk akiket azon az áron nem fog érdekelni mennyire lett jó.
.
Laja333: Hahh... köszi, akkor be is teszem. :R

[ Szerkesztve ]

(#648) hardline válasza BiP (#643) üzenetére


hardline
senior tag

En is mindig ugy csinalom. Ez viszont egy nagyon hirtelen ajanlat volt, amire hulyeseg lett volna nemet mondani. Egyebkent is terveztem a gepcseret, de elhuztam volna akar tavaszig is. De beesett egy "surgosen kell egy fasza gep", amire az volt a valaszom, hogy vidd az enyem. Megkimeltem magam a hirdetestol, a hulye erdeklodoktol es a liba/gyongytyuk/kecskecsere ajanlatoktol. Arban talan buktam par matyast, de na...

(#649) BiP válasza hardline (#648) üzenetére


BiP
nagyúr

Jogos, a visszautasíthatatlan ajánlatokat nem szokás visszautasítani :)

(#650) hardline


hardline
senior tag

Tudunk már kb árakat? A zen3 esetén egész pontosan bejöttek az alzás spekulációk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.