Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) mlinus válasza #98320896 (#178) üzenetére


mlinus
őstag

mondjuk ez a "rádugom az egér bill kombót" dolog csak 100ból talán 1 játéknál van így, a ps4/X1 is támogatja az egér/bill kezelését, mégis alig van játék ami engedi is.

(#202) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ez akár jó is lehet! Várom a teszteket.

https://utdetailing.hu/

(#203) M.T. válasza Geller72 (#26) üzenetére


M.T.
senior tag

...Gondolom, a 2x8 PIN-es táp nem viccnek van, és az a 250W csak egy default setup általi fogyi lehet. (6800 esetében pl.). Akkor ezek is tudnak/fognak zabálni rendesen...
Baromira örültem volna egy olyan szegmensnek is, egy sokkal alacsonyabb osztályú kártyának -akár mindkét oldalon- ahol megmaradtunk volna a (külső tápcsati nélkül) 75W max fogyinál úgy, hogy egy FHD felbontáson tudnák a mostani új fjúcsöröket, baráti áron. De nagyon nem ebbe az irányba megyünk. Régebben sokkal tagoltabb volt a piac, voltak nagyon gagyi/gagyi/nem annyira gagyi/egész jó/jó/qrva jó kártyák. Most meg? Ehh. Hagyjuk is.. Majd májusban visszanézek, hol tartanak az árak. Addig nem is érdekel az egész. :(((

Először a top line kártyákat adják ki, kb 4-6 hónap múlva szerintem jöhet valami olyasmi amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#204) Kansas válasza VirsLee (#198) üzenetére


Kansas
addikt

Ne adj a számba olyat amit nem mondtam, vagy másképp "Azért felelek, amit mondok, nem azért, amit értesz belőle".
Nem azt mondom, hogy nem örülök, hogy már 500 dodóért kapni olyan teljesítményt, hanem azt hogy az nem árversenynek hanem fejlesztésnek köszönhető.
Az árverseny továbbra is az, amikor ugyanazt kapod olcsóbban, nem az amikor új terméket kapsz új áron, még ha az alacsonyabb is.

Az Nvidiának valamiért mániája szénné fragmentálni a termékpalettát, 10-12 termékkel lefedve azt amit 5-6 termékkel is simán le lehetne, közben meg a kannibalizálja a saját termékeit a "frissítésekkel"...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#205) Kansas válasza SaGaIn (#200) üzenetére


Kansas
addikt

Kis telhetetlen... 5 éves terv nem kéne árakkal, 3rd party tesztekkel? :DDD

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#206) arn válasza gbors (#141) üzenetére


arn
félisten

ha a hatekonysag novelese lett volna a kerdes (ha ezert hasonlitod a 2080at a 3070hez), abban nem rossz az ampere, csak a csucskartyak nem skalazodnak rendesen, es szarra kellett oket hajtani, hogy tudjak az amd (raszteres?) sebesseget. epp a 3070nel latszik a legjobban, hogy eddig a nagyobb kartyak hatekonyabbak voltak (2080ti/2080 vs 2070), itt meg a kisebb kartya lett az (3090/3080 vs 3070). nehez igy osszevetni.

de mindegyik alig par szazalekot lassul, ha jelentosen visszaveszik a fogyasztast (3080nal 270 wattrol, 3070nel 140 wattrol lattam ilyen teszteket). ezt siman bealdoztak a versenykepessegert. az is kerdes, hogy ennek mennyi koze van a samsungnak, mert lathatoan akadozik az ellatas, es egy tmscn gyartva lehet nem szabadulnanak el ennyire a wattok ezen a teljesitmenyszinten.

a masik, hogy a 2000es kartyakra belott rt jatekokat lattunk, a 3000 meg egyertelmuen nem a raszterizacios, hanem a rt teljesitmenyre lett kihegyezve. ha jobban az rt lesz a szuk kereszmetszet, nagyobb lehet a kulonbseg.

sajnos az amdnel ez utobbibol sok nem derul ki, egyedul a vulkanos jo pontok mutathatnak vmit, ami eddig egyertelmuen az rtxek erossege volt. raszterben biztos, hogy eros, a fuggetlen tesztek fogjak megmutatni, hogy atlagosabb korulmenyek kozott (pl inteles rendszeren, meg gyari tuning nelkul) mi lesz a felallas. az amd reszerol a hatekonyasag + teljesitmeny egyuttes ertelmezese (mert vagy hatekony vagy gyors, es nem egyszerre - hogy mekkora az elteres az is erdekes lesz) vmelyik grafikonnal epp olyan csusztatas, mint amit az nv csinalt a prezentacional a hatekonysag abrazolasanal.

a dxr 1.1 teljesitmeny teljesen lutri, nem csak az amd, hanem az rtx 2000 eseten is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#207) bunfi válasza Chaser (#199) üzenetére


bunfi
őstag

Tényleg azért megy a hiszti és nagy szavakkal dobálózás, mert tovább csúszik a játék? Tényleg? Azért lépjél már egyet hátra és a tükör előtt mondd el azt előző két CP2077 témába vágó kommentedet, mint monológot annak a tudatában, hogy az utolsó olyan AAA kiadóról beszélgetünk, aki nem remaket, reskint és/vagy mikrotranzakciókkal teletömött hulladékot próbál eladni...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#208) Sanya válasza -FreaK- (#186) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az nvidia vezérlőpult 13 másodperc alatt jön be.
Intel xeon w-2133 6 mag 12 szál,
64Gb ram (ecc)
256 ssd
2db 2080 rtx

számomra ez sem egy leányálom. Ha meg intel+nvidia driver van, akkor drivertelepítésenként kézzel kell megadjam, melyik sw melyik gpu-t használja... Mindig. Ez számomra nem kényelmes: rossz megoldás.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#209) arn válasza SaGaIn (#200) üzenetére


arn
félisten

a dxr 1.1 cimek hijjan az sem tudjuk, hogy az rtx 2000 es a 3000 eseten hogy allunk :) ez volt az osszes, amit talaltam. az amd is prezentalhatott volna dxr 1.0 bencheket, de vmiert nem tettek meg, ennek ezer oka lehetett.

igazabol lehet az sem segit az nvidian, ha nagyon penge raytraceben es az amd gyenge, mert ugy skalazzak a portolt jatekokat, hogy elfusson a gyengebb hwen, igy sokat nem profitalnak belole, csak egetik a wattokat a feleslegesen megnovelt egysegeken. ez a meccs akkor kezdodik, ha megjelennek az elso uj generacios konzolportok, nem a mostani jatekokkal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#210) Chaser válasza bunfi (#207) üzenetére


Chaser
titán

hiszti?
te miről beszélsz? :) én lesz@rom az ilyen cyberpunk féle játékokat, felőlem ha soha nem jelenik meg sincs semmi gond, sőt
de:
beadnak egy dátumot
aztán egy másikat
még egyet
megint egyet
ez bohóckodás
akik várják a játékot egy részüknél sikeren elérik hogy lesz@rják
aaa kiadó? a bohócoknál biztosan
senki nem kényszerítette őket az első dátumra, nem én találtam ki, nem azok akik a játékot várják, hanem ők, saját maguknak szabták meg a határidőt
egyszer elcsúszik, oké, bárki beleszaladhat, de aztán még kétszer?
ne röhögtess már
hiteltelennek nevezik az ilyen bandát, nem "aaa kiadónak"

szerk:
nézd meg oric írását róla, egyértelműen árad belőle a keserűség és csalódottság, ő biztosan várta a játékot, ahogy sokan mások is, nem ők csapkodták az asztalt hogy márpedig x év y hónap z napjára kész legyen az a qrva játék, a kiadó döntése volt
befektetők pedig ugyanúgy nem kaptak ebből 1ft-ot sem vissza, mintha 2021-ra ígérték volna azt a játékot, nyilván most ők is "hisztiznek"

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#211) SaGaIn válasza arn (#209) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Chaser: Azt remélem észleled hogy van egy világjárvány ami azért felülír egy két dolgot és tervet... (De ha nem, akkor most szólok nehogy meglepődj)

Mivel mindkét konzolban ryzen+radeon van így nehezen elképzelhető hogy a konzol portok ne fussanak röccenés nélkül az új vasakon talán még kicsit jobban mint nvidián.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#212) VirsLee válasza Kansas (#204) üzenetére


VirsLee
őstag

Nincs igazad. Nagyon ritkán csökken az msrp. Ez leginkább olyan termékek esetén fordul elő, amik hosszú ideig piacon vannak. Pl. Konzol, amit 8-10 évig forgalmaznak. Közben csökkenni szokott az ára, de jellemzően azért, mert olcsóbb lesz a termelés.

Nem ez a bevett szokás. Intel kiadta a 10. szériát olcsóbban, nem fejlesztettek, a 10700k ugyanaz, mint a 9900k csak olcsóbb... Az Nvidia letiltott pár shadert a TU104-en (2080) és lett belőle olcsóbb 2070S. Ezt se nevezném fejlesztésnek.

Megértem, hogy valamiért nem akarod elfogadni, hogy a 700 dolláros árcsökkentés az nem verseny, de ettől az még nem lesz igaz. 25-30% plusz teljesítmény 500 dollárral olcsóbban az árverseny. Akkor is, ha Te nem így gondolod.

(#213) bunfi válasza Chaser (#210) üzenetére


bunfi
őstag

Nem érdekel a tárgyalt téma, de véleményem... miazhogy véleményem, IGAZAM van. Erre a hozzáállásra ismerek szavakat ;)

szerk. Bejelentéskor előrendeltem (mint egy az általam is kritizált nullához konvergáló fogyasztói tudatosságú, ostoba baromhoz illik) és képzeld el nem múlik 21 napon vagy akár hónapon az életem. oric csalódott? Nagyon sajnálom ezt, de próbálok a realitás talaján maradni: ez egy luxus, mert a Maslow féle piramis teteje, nem pedig az alja. Hibáztak, meg fogják fizetni az árát. De az, hogy túl van tolva az érzelmek hullámzása, meg halálos fenyegetéseket kapnak, mert nem adták ki? Azért gondolkodjunk már el egy picit...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#214) Kansas válasza arn (#206) üzenetére


Kansas
addikt

"3000 meg egyertelmuen nem a raszterizacios, hanem a rt teljesitmenyre lett kihegyezve"
Nem igazán, maga az RT hatékonysága(az abból fakadó teljesítmény-esés) vajmi keveset javult, többet javult a nyers erő illetve a DLSS - még ha valóban javult is az RT, azt semmiképpen nem lehet mondni, hogy arra lenne kihegyezve... ha mindenképp választanék egy területet, amire a többinél jobban fókuszál az ampere, akkor sokkal inkább a 4K-ra, láthatóan elég rosszul skálázódik a teljesítmény a kisebb felbontásokra.
Valaki fentebb panaszkodott, hogy miért nem lehet elengedni a FHD gaming-et, és meghagyni az előző generációs kártyákat arra... nos, az NV elengedni látszik...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#215) VirsLee válasza Chaser (#210) üzenetére


VirsLee
őstag

Úgy látom tombol benned a harag és a gyűlölet egy olyan játék/kiadó irányába, ami téged nem is érdekel. Egy játékról beszélünk, van néhány ideges tini, aki nem bír várni, plusz Te aki külsősként haragos, de a többiek majd játszanak vele amikor megjelenik...

(#216) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Erről a "Smart Access Memory" működéséről egy jó kis tesztet szívesen olvasnék itt.
Mondjuk egy 3000-es CPU-val és egy 5000-es CPU-val, ugyan az a 6000-es VGA, összehasonlítva olyan játékokkal, amik ki is használják!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#217) arn válasza Kansas (#214) üzenetére


arn
félisten

2x noveltek a szamitasi kapacitasat, a kartya tobbi resze sokkal kevesebbet fejlodott (tobbnyire ezt mutattak a jatekoknal). ha nem ez a szuk keresztmetszet, akkor nem is fogod latni a kulonbseget.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#218) arn válasza tibaimp (#216) üzenetére


arn
félisten

azt nezheted, mivel csak 5000es cpuval es 500as chipsettel fog menni :) epp ezert lesz erdekes, hogy mit latunk majd mas konfigokon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#219) arn válasza SaGaIn (#211) üzenetére


arn
félisten

ez a helyzet eddig is fennt allt, megsem lattunk belole szinte semmit. rajtuk mulik, hogy kihasznaljak ezt az elonyt vhogy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#220) bunfi válasza arn (#218) üzenetére


bunfi
őstag

Szerintem egyelőre nem sok különbséget, mert ehhez valamennyire a szoftvert is optimalizálni kellene, mert kétlem, hogy driverprofilozással egy számjegyű előnynél nagyobbat ki lehetne a jelenlegi játékoknál hozni.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#221) Kansas válasza VirsLee (#212) üzenetére


Kansas
addikt

Nyugodtan definiáld újra a többi közgáz fogalmat is, ne állj meg az árversenynél... :C

Abban egyetértünk azért, hogy kifejezetten üdvözlendő, hogy nem aranyáron mérik már a használható teljesítményű VGA-kat, de az "ezüst ár"(TM) még mindig egy normális árversennyel kialakuló árak fölött van...
Valódi árversenyt egyébként nem az AMD/NV duótól lehet várni, hanem az AIB partnerektől... bár nyilván míg a GPU-k ára nem megy lejjebb, addig a mértéke korlátozott lehet.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#222) Tyrel


Tyrel
őstag

Aki magyarhonban szeretne egy ilyen 6800-ast 0. napon megvenni, úgy hogy legyen rajta rendes magyar (vagy legalább is nem önköltségen UK-ba visszaküldős) garija is, annak van bármi lehetősége az Alzán kívül?... (nincs velük bajom, csak nagyon egyesélyes)

Marakodás helyett szólhatna pl. erről is a téma, hogy milyen boltokat érdemes figyelni, hol lehet majd rögtön készlet?... Esélyes hogy ebből sem lesz elég, elkapkodják mint az RTX 3000-et. Akinek van tippje hogyan és/vagy hol lehet biztosan hozzájutni egyhez, az megírhatná... :U

Cyberpunkozni már mindenképp ezen szeretnék - innen nézve jó is hogy csúszik... :P

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#223) tibaimp válasza arn (#218) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az 500-as alaplapok nem támogatják a 3000-es CPU-kat? Szerintem igen, de nem néztem utána.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#224) arn válasza bunfi (#220) üzenetére


arn
félisten

ezert lesznek erdekesek a fuggetlen tesztek, mert egy tobb olyan dolgot (infinite cache, smart memory, rage mode) hasznaltak a prezentacion, amirol nem tudjuk, hogy folyamatosan elnek e, illetve milyen hatekonysaggal mukodnek mas jatekmixen, konfigon. de ez az egesz nekem swes limitacionak tunik a kihasznaltsagot illetoen - a platformot akarjak eladni - vegyel amd proci es lap melle amd gput.

a rt meg egy masik kor lesz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#225) Tyrel válasza tibaimp (#223) üzenetére


Tyrel
őstag

De, persze hogy támogatják... 3000-es előttieket viszont nem (legalább is az én B550-A Pro-m nem).

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#226) Chaser válasza SaGaIn (#211) üzenetére


Chaser
titán

épp ezért _egy_ csúszás belefér, és épp ezért mivel tudták, hogy mi a helyzet, második időpontra olyan időpontot adnak meg amivel nem lesz gond, és ha hamarabb elkészülnek annak mindenki örül, szerintem
a befektetők attól hamarabb nem kapnak pénzt, hogy azt mondják nekik óóóóóó persze, x időpont, aztán még 3 alkalommal közlik hogy bocs mégse, de a következő alkalommal biztosan, ez hiteltelen a részükre is
kb mintha kölcsön adsz, azt mondom hozom 1 év múlva, de megkapod fél él múlva
vagy ha azt mondom hozom két hónap múlva, utána azt mondom ááá mégse megy, még két hónap kell, aztán azt mondom még kell 1-2 hónap, és végül megint még 1-2 hónap
na melyik verziónak örülnél? és melyiknél küldenél el - jogosan - a kedves édsanyámba' ?

bunfi
nekem ez a véleményem, nem vagyok vele egyedül, neked más, te sem vagy vele egyedül
szerintem nyugodtan el lehet vonatkoztatni a tárgytól, ígértek valamit, covid miatt legyen egyszeri csúszás, utána még lett kettő
és nyilván nem lesz bug mentes így sem a játék
azzal pedig nem tudok mit kezdeni, ha valaki halálosan fenyegeti őket, beszéld meg velük :)

szerk:
tibaimp
dehogynem, az x570 a 3xxx szériához jött, ahogy a b550 is, de ott gyártási gondok voltak, sokkal később jelent meg
ezek csak a 3xxx és most már az 5xxx cpu-kat eszik - és nyilván majd a következő gent is -
b450 eszik mindent, de ha lesz frissítés 5xxx-re, akkor már annál is ugyanez lesz a felállás

arn
nyilván a valós tesztek lesznek a döntőek, az egyértelmű
de most nem vagyok szkeptikus mint pár éve, amikor sokszor tényleg csak a levegőbe beszéltek, elég esélyes amit demóztak az valós

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#227) arn válasza tibaimp (#223) üzenetére


arn
félisten

??? a smart access memory nem fog mukodni ez alatti konfigokon, a prezentacios ertekekhez kepest mast fogunk latni vhol. de egy ilyen prezentacio mindig a pozitivumok bemutatasarol szol, olyan sarokszamokkal, amik a legjobban hangzanak - fuggetlen teszteken arnyaltabb lesz az egesz, epp mint az rtx3000nel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#228) tibaimp válasza Tyrel (#225) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azért mondom, én is így gondoltam! Meg lehetne azt a tesztet csinálni, amit itt írtam a #216 hsz-ban a Smart Access Memory-ról. :K

Amúgy marhára jól hangzik, ahogy így olvastam elsőre. (lehet még a végén átcsábítanak Intel+nv-ből :B bár AMD VGA-im sok generáció volt már)

szerk: arn: ez jogos, de pont az lenne a lényeg, hogy ez itt független teszt lenne, és ahogy írod, a 3000-en nem működne, de az 5000 igen, ez lenne a teszt. Ha nem mutat semmi (vagy csak mérési hiba határon belül, ingadozik), akkor csak duma volt az egész

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#229) Kansas válasza Tyrel (#222) üzenetére


Kansas
addikt

Ha van az egész sztoriból valami tanulság, az az, hogy nem veszünk 1. napon VGA-t, erre te már a 0.-on akarsz... :C

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#230) Kansas válasza tibaimp (#228) üzenetére


Kansas
addikt

Előbb kerüljön piacra az 5000-es CPU és a 6000-es GPU széria - egyelőre mindkettő csak bejelentve van...
Ja, és kéne még olyan alkalmazás is, ami profitál a SAM-ból, különben nincs mivel tesztelni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#231) Malibutomi válasza arn (#227) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Infinity cache allando, rage mode csak egy auto OC erhet 1-2%-ot.
Smart Access Memory az ami csak 5000-es CPU-val mukodik de az is csak par szazalekot er (legalabbis most mert be kell epiteni a jatekokba). Szoval nelkuluk sem fog igazan valtozni a helyzet.

Ami erdekesebb azok az AIB modellek lesznek. Ampere-nel szinte semmivel nem tudnak tobbet mint az FE, itt viszont lenyegesen magasabb orajelekrol hallani (valoszinu magasabb fogyasztassal is).
En arra szamitok a NAvi-nak jo lesz a tuning potencialja.

(#232) Tyrel válasza arn (#224) üzenetére


Tyrel
őstag

Azért annyira nem nagy mágia, szerintem:

Az Infinity Cache szerintem mindig aktív és segít azokban a helyzetekben ahol elsősorban memory bandwidth limit van. Az hogy milyen mértékben tud segíteni, az azon múlik hogy mennyire okosan dönti el mit kell cache-elni - ezt befolyásolhatják szerintem maguk a fejlesztők és a Radeon Software is, így szerintem pl. rendszeres lesz hogy egy-egy driver kiadással bizonyos játékok nem 2%-ot gyorsulnak hanem mondjuk 15%-ot, ha az AMD épp rászánta az időt hogy cache-optimalizáljon rá... de alapvetően mindig aktív, csak a hatékonysága változó.
Szerintem egyébként főleg microlag-ban ill. 0,1% min fps-ben lesz érezhető a pozitív hatása.

A Smart Memory szerintem ugyanolyan mint az IC, hogy mindig aktív, azzal a különbséggel hogy itt szerintem sokkal erősebben múlik majd magukon a játékfejlesztőkön, hogy kihasználják-e ill. optimalizálnak-e rá. Tippre az AMD önerőből ilyen 1-2%-nál többet nem fog tudni kihozni belőle. (kivéve Forza?... franc tudja milyen verzióval teszteltek, lehet mókolt volt?)

A Rage Mode meg szerintem tök ugyanaz mint a jelenleg is létező Auto OC, és tippre messze túl fog fesz.-elni mindent ahogy eddig is - szinte biztos vagyok benne hogy nagyon minimális teljesítménynövekedést hoz nagyon nagy fogyasztás/zaj növekedés mellett ,és továbbra is sokkal jobban megéri majd manuálisan beállítgatni, undervoltolni. Sztem felejtős.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#233) Kansas válasza Malibutomi (#231) üzenetére


Kansas
addikt

A "rage mode" nem auto-OC, csak a TDP-keretet növeli meg és a ventiket állítja gyorsabbra, a feszültségekhez, órajelekhez nem nyúl, azokat az előbbi kettőből következően a normál boost funkció fogja megemelni, terhelés függvényében.

@#232Tyrel: neked is.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#234) Malibutomi válasza Kansas (#233) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Magyarul egy auto OC. :)
Egy kattintassal kapsz kicsit tobb teljesitmenyt.

[ Szerkesztve ]

(#235) sb válasza arn (#217) üzenetére


sb
veterán

Igen, ebből látszik amit írsz, hogy alapvetőn a nyers erőre mentek nem a hatékonyságra.
1. A dupla fp32 ereje nem jön ki a jelenlegi játékokban.
2. Ha ki is használható majd nagyobb mértékben, azért a leírt működési limitációk alapján soha nem lesz igazán jól (100% közelébe se fog kerülni szvsz) kihasználva.
3. A raszteres részek háttérbe vannak szorítva. Az órajel, túl magas/instabil frekik/nagy fogyasztás mind ebből jön. Ez is nagyon kis hatásfokú, ahogy az fp32 "duplázás" is. Az említett CB tesztben 320 vs 270W-ra -4%-ot mértek.
4. RT oldalon nem látjuk mi lesz de várhatóan a nagy számítási igény miatt én arra tippelnék, hogy ott sem lehet óriási ugrásokban fejlődni. Talán a kiforratlan technológia és azok miatti váltásában (DXR) azért van potenciál de ez egy nagyon ingoványos terület. Eleve az RT megítélése és haszna miatt is.
Szerintem a render realisztikusságán nagyot dob még a jelenlegi 1-2 effekt is, de főleg egy összetákolt, harmadrangú árnyalás. Sokaknak viszont erre már nem áll rá a szeme. És igazuk van, mert abszolút értelemben viszont, ha eltekintünk a relaisztikussági igénytől, a képi összehatás minimálisat változik. Amit ráadásul játék közben észre sem vesz az ember, csak shotokat bámulva. Az RT-nek szerintem ez egy nagy marketing hátulütője. A "tökéletes" és a majdnem tökéletes között egyfelől óriási a különbség, másfelől meg alig van.

Gyk: Totálisan megfordult a világ. A "jelenben" látható és hatékonyan működő dolgokat az NV kidobta a kukába míg az AMD erre koncentrált.
Amit pedig belegyúrt az NV a vga-kba az a klasszikus, eddig AMD-nek tulajdonított hozzáállás alapján a "felesleges nyers erő ami egyszer majd kijön" + "biztosan javul majd a hatékonysága/kihasználtsága is" + az RT ami "tuti egyszer majd nagyot durrant" (de amúgy nem látszik rá alkalmasnak rövid-középtávon).
És ez több sebből vérzik a fentiek alapján. Van ami alapvetően nem várható, hogy alkalmas lesz erre. Van ami azért mert most nincs és majdlesz. A sor végén ott vannak a konzolok amik végképp valószínűtlenné teszik ez utóbbi, megvalósítható fejlesztési irányokat is.

[ Szerkesztve ]

(#236) Kansas válasza Malibutomi (#234) üzenetére


Kansas
addikt

Hát, ha minden áron túl akarod egyszerűsíteni, akkor ja... csak a működése nem OC jellegű, de az eredménye végül is ugyanaz... :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#237) Tyrel válasza Kansas (#229) üzenetére


Tyrel
őstag

Nincs semmi baj a 0. napon vásárlással ha nincsenek irreális elvárásaid egy termék iránt. :U 5700-am is van, szeretem is pedig mókuskerekes ref. kártya... Elég jó képem van róla, hogy mit fogok kapni és szívesen megvásárolnám... Persze az tény, hogy a 0. napi árazás az elég horror lehet, de tartok tőle hogy aki nem csap le rá az első pillanatban, az idén már nem is fog hozzájutni... :(

Sosem vettem még full felsőkategóriás VGA-t (max. akkor amikor már kezdett elavulni és lejjebb csúszott az ára)... egyszer mindent ki kell próbálni, a 6800XT pedig elég jövőbiztosnak tűnik ahhoz, hogy rajta próbáljam ezt ki.

RDNA1-ből nem vettem volna felső kategóriát akkor sem ha létezett volna (nem elég jövőbiztos), nVidia nekem többet nem kell, csak az RDNA2 marad - így nem bánkódhatok, ez a legjobb és egyetlen opcióm is egyben, "akármilyen is lesz". Akkor meg minek várjak vele, jöjjön csak mielőbb, éhezik a 3440x1440-es szörny...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#238) M.T. válasza gbors (#68) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem volna mázli, hogy az NVIDIA két gyenge generációváltást csinált egymás után? Ha a Turing után most húztak volna újra egy Pascalt, akkor a 3070 lenne 3080 néven, a 3080 Ti / 3090 meg valahol az AMD számára elérhetetlen magasságokban.

Nem személyes de fura hogy mindenki tényként kezeli hogy a fejlődés lineáris s állandó max csak elronthatja vki. A Moore's Law ideje lejárt az kb tartott 30 évig a fejlődés lassul ezért próbálnak új feature őket fejleszteni de ha az Nvidia nem rontotta volna el a startot akkor se lenne gyorsabb VGA nk max a GA 104 es die lenne a 3080Ti. Az hogy a magasabb dieokat adják lentebb az 1; nekik nyereségkiesés 2; AMD jobb szereplésének köszönhető mert ugye ezek a cégek sokkal többet tudnak egymásról a várható termékekről mint képzelnénk.

[ Szerkesztve ]

(#239) Kansas válasza Tyrel (#237) üzenetére


Kansas
addikt

Na ja... én majd jövőre cserélem az 5700XT-met egy ~20-30%-kal erősebb, de az új feature-settel jövő kártyára... hogy az RTX3060 lesz, vagy RX6700 esetleg RX6600, azt meglátjuk, de míg FHD-ban játszok, túlnyomó részt offline single-player játékokal, addig ezek a most bejelentett vasak felesleges pénzkidobást jelentenének...
Egy PS5-öt azért berendeltem... az is örülök, ha idén megjön...

#238M.T.: +1

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#240) tibaimp válasza Kansas (#230) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Természetesen majd ha beszerezhető, ez magától értetődik :)
Alkalmazás meg van, ott írta a cikk, pl: Forza Horizon 4 vagy a Horizon Zero Dawn, de biztos van még, vagy majd lesz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#241) arn válasza Malibutomi (#231) üzenetére


arn
félisten

az ok, hogy allando a cache, de nekem az jott le, hogy nem mindegy, hogy optimalizalnak ra. es hogy ezt megteszik e... portolhato e (vs konzol apuk)?

ez a par szazalekos tuning engem mar regen nem erdekel, inkabb fogyasszon kevesebbet.

a nyers kartyaadatokbol - raszteres cimeknel kisebb felbontason meg gyorsabb is lehet, mint az nv, a prezentaciohoz kepest, felfele inkabb csokken a kulonbseguk (bar a fele annyi ram bekoszonhet az nvnal, mint limit), a raytrace szvsz 30%al lassabb lesz, de itt sok mulik az implementacion.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#242) arn válasza sb (#235) üzenetére


arn
félisten

nekem is hasonlo jott le - az amd a raszterre gyurt ra inkabb, plusz kisebb lepes a rt fele, az nv meg forditva, es emiatt is kinlodnak most a fogyasztassal es a skalazhatosaggal.

a kartyak sorrendjet az init tesztek dontik el altalaban, ebben meg most jol all az amd, hiaba az nvidiaban a potencial, ha nem hasznaljak ki.

az nvidianal lehet ezt ugy reagaljak majd le, hogy 3070 szeru gpukat preferaljak, amik konnyebben gyarthatoak, es hatekonyabbak, kevesbe rt orientaltak. de a hirek hasonlorol is szallingoznak a 3080 eseten, tmscs valtassal, mert ez a samsungos gyartas eddig nem egy sikertortenet.

johetnek a fuggetlen tesztek :) ha a video encodeolas is jo, akkor eddig nalam inkabb amd (6800xt) az arany kozeput.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#243) Sinesol válasza sb (#235) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért van ott különbség, most pl. játszom a Death Stranding-el és akármilyen szép sok helyen, nagyon látszik rajta, hogy köze nincs a valósághoz, az összhatás egyszerűen nagyon gyenge.
Továbbra is ugyanolyan mű kinézete van mindennek, mint mond juk 10 éve, csak szebbek a texturák. Miközben raytracinggel még a régebbi játékokra készített demóvideók is sokkal realisztikusabban, hihetőbben néznek ki. Összehasonlitgatni se nagyon kell, önmagában ronda a legtöbb mai játék, egyszerűen megakad a szemed a ronda, mesterséges kinézeten, amint a scriptelt videók után elkezdődik a játék.

Szóval ez nem egy kérdéses dolog, ez kb. az utóbbi 10-15 év legnagyobb dobása a játékiparban. Plusz annyira nem is a jövő, mivel a nextgen konzoloknál már alap a raytracing és már mindkét vga gyártónál is kész megoldás van rá.

[ Szerkesztve ]

(#244) Tyrel válasza arn (#241) üzenetére


Tyrel
őstag

Egyébként az hogy a 6800XT várhatóan a 2080 Ti-vel lesz egy szinten RT teljesítményben, az azért nem olyan gyenge, tekintettel arra hogy az RDNA2-ben nincs dedikált RT egység... Persze értem hogy a CU-kat ill. stream processzorokat átalakították úgy (leginkább megnövelték a cache-iket?) hogy RT-t is hatékonyabban tudjanak számolgatni, tehát valamennyire optimalizált RT-re a hardver, de alapvetően az általános stream processzorokon fut, nem dedikált GPU modulokon.

Turenkarn

(#245) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Nem olvastam még a topikot, de az volt már, hogy úgyis szar lesz és jó ha legfeljebb a 2080 teljesítményét alulról karcolja?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#246) Kansas válasza Carlos Padre (#245) üzenetére


Kansas
addikt

RT-re nézve volt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#247) arn válasza Tyrel (#244) üzenetére


arn
félisten

de van benne, minden cu resze egy ray accelerator, ha ez ennyire egyszeruen es jol mukodne, szvsz mar az 5700 is tamogatna. gyorsabb lesz, mint a 2080ti.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#248) drotsztyuart válasza aginor (#1) üzenetére


drotsztyuart
tag

+1

(#249) Sinesol válasza Carlos Padre (#245) üzenetére


Sinesol
veterán

Sok hiteles infó eddig még nem volt, szokásosan az amd-s diákra örömködnek a fanboyok. Viszont ha a fele igaz, akkor már egész jó kártyák lesznek, a probléma csak az, hogy az árazás kb. ugyanott van, ami nem segit az árak lenyomásában.

[ Szerkesztve ]

(#250) exedoc válasza DigitXT (#146) üzenetére


exedoc
senior tag

Heh, nekem is pont ugyanez jutott eszembe. Diákként egy egész nyarat melóztam, hogy szeptemberbe befigyelhessen az az ATi 9600XT. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.