Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aginor


aginor
addikt

Egyik oldalról sem akarnak véletlenül kiadni egy olyan kártyát, amiért nem kell mind a két vesémet eladnom?! :F
Értem én, hogy kell a csúcs, de az emberek többségét jobban érdekelné szerintem az 5600/2060 utódja (pláne, hogy már ezek is egy vagyonba kerülnek)..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Tehát az Infinity cache csak egy L3 cache, amit megfelelő AMD alaplapok és procik birtokában nem részletezett mértékben másra is lehet használni.

Ez így elég kevés...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Fred23 válasza aginor (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Majd jövőre...

(#4) b. válasza Cifu (#2) üzenetére


b.
félisten

Mint ahogy ezt írtad is hetekkel ezelőtt és igazad lett az L3 szempontjából.

De azért lesznek előnyei.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Le a kalappal az AMD elott. Ez a CEO tud valamit. Eleg jol osszekapta a vallalat minden reszegyseget. Csak igy tovabb!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) Abu85 válasza Cifu (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olvasd el még egyszer. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) lezso6 válasza Cifu (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Annyira kevés, hogy a 6900XT feleakkora memóriasávszélből hozza a 3090 teljesítményét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) ShiTmano válasza Cifu (#2) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Miért is kellene az Infinity cache-hez megfelelő alaplap és processzor? Szerintem kevered a Smart Access Memoryval.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#9) b. válasza lezso6 (#7) üzenetére


b.
félisten

RT vel nem is villogtak sehol, de Dx11 játékkal annál inkább. meg azért várjuk meg a független teszteket. Plusz tegyük hozzá, hogy a 6800 XT 300 wattal hozza be a 320 wattos kazánozott 3080 kártyát, miközben 3. körös gyártás adott 7 nm-n ? meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Duck663 válasza Cifu (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Nagyon ledegradálod te ezt az Infinity Cache dolgot.

De tételezzük fel, hogy "csak" egy L3 szerű dolog, ha valóban azt tudja, hogy alacsonyabb fogyasztás mellett nagymértékben gyorsítja a feldolgozást, ráadásul alkalmazásra szabható a működése, akkor ez egyáltalán nem egy lekicsinylendő dolog.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) Linem válasza Abu85 (#6) üzenetére


Linem
senior tag

Közben a leírásban már látom, hogy egységesen 16GB.

[ Szerkesztve ]

(#12) ShiTmano válasza b. (#9) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

RT-ben NV állítólag jobb. [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#13) bunfi válasza b. (#9) üzenetére


bunfi
őstag

Ha versenyt generál, és lesz jobb steppinges és/vagy olcsóbb 3080/3070, akkor már mindenki nyert a dolgon, függetlenül attól, hogy mi a kedvenc színe.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#14) Duck663 válasza b. (#9) üzenetére


Duck663
őstag

Igen ám, csakhogy annak a 320W-os VGA-nak, a csúcsfogyasztása nem 320W, hanem bizony jócskán felette van. 5700XT esetében van 6W különbség, 3080 esetén meg 50W. Ami azért nem kevés!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#15) exedoc


exedoc
senior tag

Hát ez nagyon izgis. Kíváncsi leszek a tesztekre, több forrásból is. Mindenesetre most úgy néz ki végre tényleg megszorongatják az nvidia-t.

(#16) Duck663 válasza ShiTmano (#12) üzenetére


Duck663
őstag

DXR 1.0 használata esetén!!!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#17) Feketelaszlo válasza aginor (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Valószínűleg egyik oldalon sem hisznek abban, hogy idén lesz karácsonyi szezon a belépő árú (vagy akár középkategóriás) termékek számára.

(#18) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Remélem hamarosan jönnek az eredmények, hogy bányászatban mire képesek! (Titokban reménykedek az rx580 kártyák 33%-os áresésében is! :)))

(#19) szmörlock007 válasza b. (#9) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Rt-ben bejön szerintem az amire tippeltem, hogy az Amd elengedi a dxr 1.0-át, és csak az 1.1-re fog komolyabban fókuszálni driver meg support oldalról, ami valahol szerintem teljesen érthető. Azok a játékok meg csak most kezdenek majd érkezni.

"a 6800 XT 300 wattal hozza be a 320 wattos kazánozott 3080 kártyát, miközben 3. körös gyártás adott 7 nm-n "
Igen, de azt se felejtsd el, hogy az Rx 6900xt meg szintén 300 wattból hoz 3090 körüli teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#20) ShiTmano válasza Duck663 (#16) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Valószínűleg igen. De ez azt jelenti, hogy az első RT tesztekben NV gyorsabb lesz. Később valszeg kiegyenlít AMD.
Minden másban meg elég jó lett.
Jen Hsun izzad a bőrdzsekiben... :) Vagy dzseki nélkül is...

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#21) Tigerclaw válasza aginor (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vegyel konzolt, vagy maradj a jelenlegi kartyadnal. Jobb otletem nincs.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) paprobert


paprobert
senior tag

A Vulkan-nak és a DX12-nek pont az a lényege, hogy a memóriamenedzsment a fejlesztő kezében van.

Ez alapján nekem az tűnik logikusnak, hogy főleg DX11 címekben lesz hasznosítva a nagy méretű cache, mert ott a játékot az AMD által szállított driver kontrollálja. Az új API-kkal viszont fejlesztői bevonásra lesz szükség.

A konzolokban pedig nincs ilyen cache elméletileg, tehát az új multiplatform címekben nem ezzel terveznek a fejlesztők, vagyis csak AMD-szponzorált játékban lesz ez az "optimalizáció" várható.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#23) gbors


gbors
nagyúr

Lépések a helyes irányba + egy jó adag mázli = kompetitív termék. Várjuk meg a független teszteket, de aligha fognak jelentősen más képet mutatni, mint az AMD-s slide-ok - a 6800XT sebességben kb. ott van, mint a 3080, kicsit olcsóbb, és több rajta a memória.

Bízom benne, hogy az alsóbb kategóriákban is ilyen vérmes lesz a verseny, és a 200 dolláros műfajban is lesz értelmes termék mindkét oldalon.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#24) nyakdam válasza b. (#9) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Az RT ami van, az valszeg NV-re optimalizált, mivel nem volt más hardver. A később érkező címeknél már közelebb lehetnek egymáshoz. Az RT-nél sokat számít majd PC-n a játék elején felvillanó logó. Ez lesz az új It's meant to be played.

Első ránézésre fej-fej mellett a teljesítmény több VRAM-al, olcsóbban. Reméljük a piaci árak nem szállnak el.

(#25) b. válasza szmörlock007 (#19) üzenetére


b.
félisten

azt a 300 wattot azért megvárom majd meg a teszteket is :)

Mindenképpen látom hogy kompetitív termék, de kicsit alacsonyabb ár , több ,de lassabb ram és RT teljesítmény szerintem nem lesz annyira rózsás a DXr 1.1 alatt sem látva a Minecraft eredményeket ami már DXr 1.1 patch. meg fog maradni az Nvidia előnye, főleg az új RT magokkal és a nagyobb számítási előnnyel.
De akit ez nem érdekel annak nincs min gondolkodni. Mindenképpen kellett ez a piacnak. :K

nyakdam : Hát szerintem nem most jöttek rá hogy lehetne éppen a kártya bemutatóra optimalizálni pár játékot RT re, mondjuk úgy hogy illő lett volna.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) Geller72


Geller72
veterán

...Gondolom, a 2x8 PIN-es táp nem viccnek van, és az a 250W csak egy default setup általi fogyi lehet. (6800 esetében pl.). Akkor ezek is tudnak/fognak zabálni rendesen...
Baromira örültem volna egy olyan szegmensnek is, egy sokkal alacsonyabb osztályú kártyának -akár mindkét oldalon- ahol megmaradtunk volna a (külső tápcsati nélkül) 75W max fogyinál úgy, hogy egy FHD felbontáson tudnák a mostani új fjúcsöröket, baráti áron. De nagyon nem ebbe az irányba megyünk. Régebben sokkal tagoltabb volt a piac, voltak nagyon gagyi/gagyi/nem annyira gagyi/egész jó/jó/qrva jó kártyák. Most meg? Ehh. Hagyjuk is.. Majd májusban visszanézek, hol tartanak az árak. Addig nem is érdekel az egész. :(((

(#27) Duree


Duree
veterán

Remélem lesznek középkategóriás kártyák is mert nincs mindenkinek szüksége a 4k játékokra. Egy korrekt tesztet majd meg néznék az Nvidiával összehasonlítva.

duree54

(#28) Duck663 válasza ShiTmano (#20) üzenetére


Duck663
őstag

A DiRT 5 elvileg már DXR 1.1-es lesz, szóval már az első tesztekben mutathatnak valamit.

Egyébként szerintem szándékosan kerülgetik a RT bemutatókat, mert ott lehet igazán erős, és nem akarják felfedni a lapjaikat. Mostanság nagyon nagy a titkolózás, és volt az a DXR demo, még amikor a DX12 Ultimate-et bemutatták, annyi RT sehol, egyetlen játékban sem volt még. Ha azt vitte, akkor mindenhol máshol szárnyalnia kell.

Azt a dzsekit szerintem már hetekkel ezelőtt levette!!! :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#29) djhalasz válasza aginor (#1) üzenetére


djhalasz
tag

Csak a keleti blokknak drága... Gyere ki te is élni nyugatra és akkor menni fog egy 6900 a fizu feléből SE.

(#30) Chaser válasza Geller72 (#26) üzenetére


Chaser
titán

a 75w-nak én is örültem volna ( : de tisztában vagyok vele, hogy csodák nincsenek - kisebb csoda azért megvolt -
apróért combos vga már sztem nem lesz, pláne nem 75w-ból rtx , annak is lehet örülni ha lesz értelmes váltás a 1650-ről másik 75w kártyára, amd-nek most nincs is ott kártyája

szerk:
2x8 pin egyébként semmit nem jelent magában
590 nitroról lehúztam az egyik csatit és rápróbáltam, ugyan mi történik
hát az történt, hogy ugyanúgy ment a kártya mint a két csatival, nem droppolt be, azért maxon benyalt 220-250w-ot defaulton
képzeld el egy tápcsatival az új radeont, a mai gammmerek' komolytalannak tartanák :) - nem tudom mennyi a papírforma szerinti limit 8 pines tápnál, de 2x8 pin nem feltétlen jelenti azt hogy paks2 kell neki -
elég szépet javult a teljesítmény/fogyasztás mutató, nyilván ha sz@rrá akarják rángatni akkor jóval megadott tdp érték fölé fog menni, 5xxx szériánál majdhogynem w-ra pontosan hozták a megadott tdp-ket, amik gyakorlati fogyasztást is jelentették, nem kamu halandzsa mint a cpu tdp értékeknél -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) b. válasza Chaser (#30) üzenetére


b.
félisten

ez mondjuk szomorú. ha így lesz. remélem az IGP-k felnőnek a feladathoz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

Erre nem számítottam, ha netán egyszerre lesz meg nekik a W.F.G.CPU W.F.G.GPU és mögé lesz rakva egy olyan ökoszisztéma, amivel a hatékonyságot a fókuszban tudják tatani, akkor intel is és nvidia is kellemetlen évek elé nézhet.

Végre megtörténik az a PC-s játék iparral, meg az azt támogató (irányító) hardvergyártókkal, az, hogy újra kell gondolniuk magukat, ha meg akarnak maradni, ebben a pozitúrában :))

[ Szerkesztve ]

(#33) Geller72 válasza djhalasz (#29) üzenetére


Geller72
veterán

10 éve kint dolgozom és simán megvehetném, de drága. A drága alatt azt értem (és szerintem nem csak én) hogy arányaiban kibaszott sok, baromira nem ér meg ennyit. Remélem érthető. A mellényt meg nyugodtan leveheted..

[ Szerkesztve ]

(#34) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

"Az AMD több észt vitt az RDNA 2 tervezésébe"

Szegény észtek és litvánok kimaradtak a buliból :( :((

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#35) CsigaGyilkos válasza aginor (#1) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

"az emberek többségét jobban érdekelné szerintem az 5600/2060 utódja"
Alap esetben azt mondanám, hogy igazad van, de látva, hogy konkrétan hiány cikk volt megjelenéskor a 3080/3090, így ezzel kénytelen vagyok vitatkozni. Szvsz még most is alig kapni. Persze ez lehet azért van mert keveset is gyártottak belőle! Mostanában ez ütemszerű, hogy először a csúcs jön és utána jönnek a középkategóriások. NV is így csinálta. Na meg a 6800, 6800 XT, 6900 XT alatt ott vannak az 5700 XT-k. Gondolom úgy van vele AMD, hogy addig vegyék azt.

Abu: A "Smart Access Memory" újítás automatikusan aktiválódik 5xxx cpu + 6xxx gpu meglétével + Bios update után, vagy ezt driverbe kell majd bekapcsolni?

Nagyon izgatott vagyok már! Régóta várom az új kártyákat! Szinte fix, hogy cserélem a mostanim valamelyikre. Már csak az a kérdés nálam, hogy 6800 XT, vagy 6900 XT lesz!

Visca el Barcelona!

(#36) Pipó


Pipó
őstag

7800/7900 sorozat óta ez az első AMD, amire érdemes lehet költeni.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#37) Sanya válasza b. (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

Így igaz! Nvidia demóban rt-t bekapcsolva nvidia driverrel, ha a szaturnusz, jipoter együtt áll a plútóval, akkor tényleg gyorsabb az nvidia. Nvidia forever, én szoktam utalni pénzt az nvidiának, hiszen leszarom az árértékarányt, fullhd monitorral is csak nvidia rtx3090s ti pro oc-t veszek ⁴-et még akkor is ha nem játszom. Nem lehet jobb az amd. Nem!!! Ez a vallásom ellen szól. A lelkészünk Bloody Steve a lépcsőházból elmondta, hogy egy mx130 nvidiában rejtett trezor magok vannak és tud 4K-t

KKKK

Itt van, nekem is ő küldte át. Ilyet az AMD soha nem tudhat!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) [CsuCsu] válasza ShiTmano (#12) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egyelore, mivel szinte minden RT PC-n van es Nvidia-ra van optimalizalva, okkal. Viszont a konzolokra fejlesztett RT RDNA2-re lesz optimalizalva, igy sanszos, hogy ott az AMD lesz gyorsabb.

(#39) bunfi válasza CsigaGyilkos (#35) üzenetére


bunfi
őstag

Szerintem nem ér $250+ÁFÁ-t amennyivel többet tud.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#40) Abu85 válasza paprobert (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A fejlesztő memory heapet és type-ot menedzsel, de heap-et és type-ot oda köt az AMD, ahova akar.

#35 CsigaGyilkos : Ez biztos BIOS beállítás. Valószínűleg lesz egy Auto módja, ami felismeri, hogy Ryzen 5000-ed és Radeon 6000-ed van, így automatikusan bekapcsolja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) b. válasza [CsuCsu] (#38) üzenetére


b.
félisten

Más az RT működési elve a két architektúrán elméletileg, ebben nem vagyok biztos.
Mondjuk abban sem hogy ez sok embernél okoz majd gondot a döntésben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Hát ezzel nagyon odab@szott most az AMD! :Y Na meg a pénztárcámnak is :O De a Radeon RX 6800-ra nagyon fáj a fogam...bár eléggé szívom a fogam, de az FPS eredményeket összehasonlítva szerinte megéri az a pár extra Euró az RTX 3070 ellenében. :K Ha minden jól megy, akkor megajándékozom vele magam karácsonyra.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#43) Chaser válasza b. (#31) üzenetére


Chaser
titán

ez már így van sajnos
belépőnek ott van amd-nél apu, intelnél igp, nv-nek amit éppen kidob, jelenleg 1030 és gt 1650, oszt' ennyi 75w-ig bezárólag - tegyük hozzá legtöbb 1650 tápcsatis és nem 75w már gyári oc-val -
felemelték az árakat, a legtöbb emberke ugyanúgy megvette a vga-t, sőt büszke is volt magára, vették 450e-ért a 2080ti-t is, pedig 300-at se ért, oszt' ez lett a vége
sztem pont lesz@rják, amd és nv is, arányaiban úgyis az olcsóbbakból megy a legtöbb, mindegy mit dobnak oda, legyen valami csont ha már "apróért" adják, akinek nem tetszik max együtt él vele, max nem vesz semmit, ennyit tud tenni

Geller72
sztem is drága attól függetlenül ki mennyit keres, max aki jobban keres annak nem fáj annyira
én is megvehetném, de leszámoltam sztem végleg a 75w+ kategóriával, ezek már nem vga-k, hanem kazánok amik képet is adnak, nekem nem jó érzés használni - és én is meg tudnám venni, sőt, még a villanyszámlát is sikerülne mellé fizetni :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) szmörlock007 válasza b. (#25) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Ez magánvélemény, de szerintem dxr 1.1-ben nem lesz baj, aztán max tévedek. Persze, a rage mód valószínűleg túl megy rajta, de hát az rtx 3090 se a gyári tdp-vel megy ilyen alapon ugye :DDD
Szerintem a 6800xt és a 6900xt nagyon kompetitív lett, én pl személy szerint ha ilyen árkategóriában mozognék az rx 6800xt-t venném az rtx 3080 ellenében(de ez csak magánvélemény, kinek mi a fontos ugye), az rx 6900xt meg szintén nagyon jó a célközönségnek, és végre a csúcson harcolnak megint a vörösök, persze arra könnyebben kihoz egy 1000 dolláros rtx 3080ti-t az nvidia mondjuk felezett rammal (12 GB), de hát végre van verseny hát nem erre vártunk már mióta? Aki ezután csalódott (nem rád értem :D ) az tényleg nem tudom mit várt, valszeg rtx 3080 teljesítményt 200 dollárért vagy nem tudom. A 6800 talán kicsit túl van árazva, de arra tippelek ez lesz az a kártya amire abu azt mondta, hogy eredetileg 12 gigával adták volna de aztán maradtak 16 gigán, az megmagyarázza a kis árkülönbséget (bár tartom, hogy 550-nek kellett volna lennie, nagyobb lenne a különbség egyrészt a 6800xt-től, plusz árban olcsóbb lett volna az nyilván sose hátrány), másrészt ha gyorsabb mint az rtx 3070 (ezt nem tudom hirtelen) és dupla annyi a Vram akkor az is megéri bizony az árát.

Plusz számomra külön öröm ez, mert emlékszem hogy többek között Malibutomi meg én mennyire el voltunk hordva pár ember által mert logikusan magyaráztuk miért lesz 2x olyan gyors a csúcs rdna2, mint az rx 5700xt, de hát az nem lehet, meg örüljünk ha egyáltalán a 2080ti meglesz . :DDD :DDD
Hát meglett ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#45) genlog válasza aginor (#1) üzenetére


genlog
junior tag

Én még ennél is kisebb kártyát várok, ami irodai munkára és filmnézésre lenne ideális, de modern legyen, vagyis elbírjon az AV1-gyel és a 8K-val, 10 bittel félpasszív hűtés mellett - olcsón.
Régen erre is gondoltak, ma már csak a "gaming" létezik. :O

[ Szerkesztve ]

(#46) nyakdam válasza b. (#25) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ha a bemutaóra nem is sikerült a már megjelent játékokat optimalizálni, de a később megjelenő AMD-s címeknél nem lesz gond a teljesítménnyel. Az NV támogatot címeknél meg továbbra is a fekete doboz lesz a jellemző és valszeg sok driver múlva közelítheti meg teljesítményben az AMD az NV-t mint eddig is.

AZ RT szerintem még jópár év mire PC-n élvezhető lesz a kishazánkban is megfizethető kártyákon.

(#47) Chaser válasza genlog (#45) üzenetére


Chaser
titán

dehogy, ott a gt1030 "olcsón" ;] bár valszeg' egyiket sem tudja amit szertnél, ha tudná akkor még "olcsóbb" lenne ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Sinesol válasza lezso6 (#7) üzenetére


Sinesol
veterán

Erről valami hiteles forrás, teszt?

[ Szerkesztve ]

(#49) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Az RT még mindig gyermekcipőben jár, és mire kiforr hogy már tényleg minden játék alkalmazza addigra jön egy új GEN. Az AMD ezt tudja gondolom ezért nem is nagyon prezentálták. Az 5xxx CPU és a 6xxx VGA összedolgozása jól hangzik, de csak papíron. Sajnos még mindig a játékfejlesztők diktálnak, és ahhoz hogy ez megváltozzon, vagy NV vagy AMD oldalról pénz kell, nem is kevés. Lesz 1-2 játék amibe lehet érezni az újítást de lesz ahol nem. A kártya jól hangzik 650dolláros ára szép lenne, de magyarba simán lesz 250+K a Custom kártyák, szóval idén nem lesz számomra kártyacsere.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#50) Abu85 válasza nyakdam (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt az Infinity Cache a lényeg. Annyira újszerű ez a megoldás PC-s szinten, hogy nincs igazán róla tapasztalat, hogy miképp kellene használni. Ez egy nagyon komoly kérdés még az AMD oldalán is, és az RT-nél főleg, mert ez megbonyolítja azt, hogy mit rakjanak az IC-be. Megéri-e mondjuk berakni egy játékban az egész gyorsítóstruktúrát vagy nem. Ez nem egyértelmű, de fontos kérdés per játék szintjén is, mert 20-30%-nyi teljesítmény is múlik rajta.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.