Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#554) b. válasza Alogonomus (#530) üzenetére


b.
félisten

2021 re foglaltak 5 nm gyártást, az elméletileg a Hopper,de az 5 nm gyártás árából kifolyólag kizárt hogy gamer kártya legyen. Ezért átdobák az Amperét valószínűleg 7 nm+ re, ami eredményezhet 2,3 GHz fölötti órajeleket és alacsonyabb fogyasztást.
Hogy ez lesz e? Ezt még nem tudjuk. Van olyan pletyka hogy 2021 ben ami jön nem 3000 széria néven érkezik, hanem új generációként, ami könnyen előfordulhat, mert áttervezni egy architektet Samsung 8 nm ról lehet problémásabb nekik, mint kihasználni az A100 ból érkező tapasztalatokat és egy alternatív Ampere 2 gent rátenni TSMC re. Az biztos, hogy 2 évig nem lesz a piacon az Ampere ebben a formában.
Amúgy a 7nm+ csak magában akár lehet 15-20 %előrelépés ha meghagyják a kitolt TDP keretet. Hogy ennek van e értelme ? Van, ha az árakat nem emelik.
Elméletileg a 3080 Ti és a 3070 ti pedig megfelelő válasz egyelőre, fogyasztásban meg nincs gáz, plusz pár watton senki nem fogja eldobni az agyát azt gondlom. Ami viszont valóban gond az egészben és valóban problémát jelent az nem a konkurencia nekik , hanem hogy nincs termék.

Mint írtam meg tudják oldani szerintem, ismerve az eddigi hozzáállásukat. Túlzásokba esel a helyzettel kapcsolatban igazából ennyi a véleményem röviden összefoglalva. Az meg hogy most lesz? egy kis piacrész változás , ami szerintem nekünk vásárlóknak nem gond, csak jól járunk vele mert fejleszteni kényszerülnek AMD nek meg megtérül a befektetés.

awexco : nem értem mire gondolsz pontosan.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.