Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Lacy6 válasza Touch-ko (#247) üzenetére


Lacy6
senior tag

Tobbek kozott zafir uveget hasznalnak a home button ujjlenyomat-olvasojahoz is.

Igen és azt nem tudta megkarcolni a csiszolópapírral.

A kérdés inkább az, hogy mennyire hivatalos az az előlap ami a tesztelőnél volt mert ugye azt, ugyanaz a csiszolópapír erősen összekarcolta. Nem mondom 100%-ra, hogy zafír lesz, de azt se lehet mondani h az. Viszont azért a tesztelő srác már nem számít kis embernek ebbe a világba szerintem. Én 80-90%-ba biztos vagyok abba hogy nem lesz zafír üveg csak a home gomb-nál. De visszatérünk rá amikor bemutatják az i6-ot ;)

(#252) daniel909: Szomorú, de igaz.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#252) daniel909 válasza Ali G. (#233) üzenetére


daniel909
addikt

ha lenne valós marketing ereje annak h valami nem a foxconnál készül, már rég éltek volna vele a gyártók. csak valójában senkit nem érdekel ki rakja össze a 600 dolláros telefonját, és mennyiért. oké 3 percig sajnálkoznak rajta az emberek de ha lenne egy 1000 dolláros szifon amit nem a foxconn rak össze hanem amerikai diákok nomrál bérért, az emebrek többsége ugyanúgy a 600 dollárosat venné meg.

mi a tanulság? a foxconnal gyártatni olcsón jó, mert minél olcsóbban gyártják le, annál nagyobb a nyereség. ha annyira kevés lenne a bér, nem vállalnák el a munkát, de rengetegen állnak sorba munkáért. szóval vagy éhen hal az emberünk, vagy elmegy robotolni és keres egy kis pénzt. nyilván addig kereshet más munkát is stb.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#253) #86973952 válasza Lacy6 (#251) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem az iPhone nem engedheti meg magának, hogy teljesen mellőzi a zafír kijelzőt. Ez presztízskérdés. Persze erről is lehet vitázni, még talán igazam sem lesz, de jelenlegi viszonyok között én azt mondom, hogy lesz ilyen változat. Majd kiderül.

Azért persze az értékén kívül nem feledhetők el az érdemei sem, a már említett ellenállóképesség. Egy prémium márkánál ez szerintem lényeges kérdés, ha adott a lehetőség.

Az más dolog, hogy ezek az érdemek milyen árkülönbséget fognak eredményezni, de ez leginkább olyan régióban lesz éles kérdés, mint Magyarország, ami nem mérvadó a számára.

[ Szerkesztve ]

(#254) Cyberpunk válasza Tibee86 (#250) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nehéz, de el kell rontani a játékát, akkor odébb áll. Majd másik Apple hirnél próbálkozik újra. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#255) Lacy6 válasza #86973952 (#253) üzenetére


Lacy6
senior tag

De ez is inkább a karcolástól védi mint a töréstől nem? Annyira nem is néztem utána, de szomszéd srác sincs elájulva ettől pedig i5s-t használ és azt mondta, hogy órába is volt neki zafír üveges és az is összetört nem lesz nagy szám újítás. Ha valaki tud róla infót, hogy mennyire véd törés ellen megcáfolhat, mert engem is érdekel a dolog.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#256) Tibee86 válasza Lacy6 (#251) üzenetére


Tibee86
veterán

A kamerát védő/takaró (vagy hogyan hívják) lencse is zafír az 5S-en.

(#257) Cyberpunk válasza Lacy6 (#255) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze törés az a zafir üveg esetében is megeshet. Karcolásoknak jobban ellenáll, de nem törhetetlen!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#258) Ali G. válasza Touch-ko (#248) üzenetére


Ali G.
senior tag

ismerem a foxconn történetét, nem kell felsorolnod :D Már írtam csak a hangulat kedvéért löktem be :D Senki sem mondta, hogy az ujjlenyomatolvasó hülyeség, csak itt pl: Tibee86 úgy fogja fel mintha apple találta volna fel a telefonba épített ujjlenyomatolvasót és akkor már az epöl überkirály és különleges, mert még slow motiont is tud , a többi gyártó meg hülye mint pl: a Motorola Atrix 4G, mert ő már 2011-ben betette az androidba fingerprint scanner-t :DDD Az apple csak átvette az ötletet és megcsinálta iOS-be az ujjlenyomatolvasót, nem volt kérdéses hogy hatalmas marketinget tesznek köré így el fog terjedni :D

(#246) Tibee86: mostanra teljesen nyilvánvaló lesz, hogy próbálod kimagyarázni a "különlegességeket" amit néhány órával ezelőtt összehordtál és utána személyeskedni fogsz :D Emlékszel még a 185. hozzászólásodra? "Különleges funkciók felárért? Mondjuk touch ID, slo-mo videó, de sorolhatnám még. Jah, hogy ezeket utána a konkurencia is belerakja a saját készülékeibe..." A konkurencia rég belerakta és el is felejtette, lehet nem vált sikeressé, mert nem volt milliárdja reklámokra, de tényleg sorolhatnád még a különlegességeket...kíváncsi lennék rá :D

[ Szerkesztve ]

(#259) Lacy6 válasza Cyberpunk (#257) üzenetére


Lacy6
senior tag

Pedig a törést kellene jobban bírni, akkor lenne újítás. A karcolásokat a gorilla glass is bőven állja. Szerintem mindenki aki felső kategóriás okos telefonnal rendelkezik, a kijelzőtöréstől óvja a telefont leginkább. Hajszálkarcok voltak a több éves készülékeimnél is, csak fény felé fordítva keresve lehetett észrevenni és soha nem használtam fóliát.

(#258) Ali G. : Az ujjlenyomatolvasó-t az Apple csinálta meg legelsőnek kényelmesen használhatónak, és még most sem sikerült jobbat csinálni. Igaz a nyomorék Apple levédte. A lassított videó nem volt semmilyen újítás, akár a G2 is tudja.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#260) #86973952 válasza Lacy6 (#255) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ő egy nagyon jó kis telefon, persze ellenállóképességben más tekintetben nem haszonlítható össze a 2 dolog, de itt a videón pont az üveggel variálnak: Kyocera Brigadier

Ilyen szempontból össze sem lehet hasonlítani a GG -vel.

[ Szerkesztve ]

(#261) Ali G. válasza Lacy6 (#259) üzenetére


Ali G.
senior tag

ahhoz hogy a törést bírja rugalmasnak kellene legyen, de az alumínium ház szerintem ezt nem engedi ezért ha leesik úgyis el fog törni nem? :D

(#262) Tibee86 válasza Ali G. (#258) üzenetére


Tibee86
veterán

Kezd egy kicsit unalmas lenni, hogy olyan dolgokat állítasz, amiket én egy szóval se mondtam. Másold be, hol írtam, hogy az Apple találta fel. Kettőnk közül melyikünk is állította, hogy a konkurencia a felárért legalább különleges funkciókat tesz a készülékeibe?? Szerinted vannak a konkurenciának különleges funkciói, amikért nyugodtan tud felárat kérni, csak példát azóta se tudtál egye se írni, a touch id és a 120fps erre volt példa Apple oldalról, innen indult az egész "beszélgetésünk", de azóta is csak terelsz, és még nagyobb hülyeségeket írogatsz.
Parancsolj, itt a hsz.-ed amiben ezt állítottad.

[ Szerkesztve ]

(#263) Cyberpunk válasza Lacy6 (#259) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is feleslegesnek érzem a fóliát. :) Mondjuk én nem hordom mással egy zsebben. A törés amúgy probléma lehet, egyre vékonyabbak a keretek a kijelzők körül, így esés kor nem nyelődik el az energia java. Ergo könnyebben törik a kijelző üveg.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#264) Ali G. válasza Cyberpunk (#263) üzenetére


Ali G.
senior tag

mégis keskeny káváért sírnak az android topikban :D

(#259) Lacy6: igen pontosan ahogy írod, csak itt nem értik ezt meg epöl topikban, mindjárt jól meg is köveznek érte téged is :D

[ Szerkesztve ]

(#265) #86973952 válasza Cyberpunk (#263) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt mondjuk tegyük hozzá, hogy a GG esetében sem a törés a legnagyobb kérdés, hanem hogy a mikro karcoknak mennyire áll ellen. Kisméretű porszemcsék nagyon zúzzák a GG lapját, sajnos. Persze ezt meg lehet oldani különböző kitöltő folyadékokkal vagy ehhez hasonló tulajdonságot hordozó fóliával.

Amúgy GG3 -as kijelzővel szerelt telefon egyszer lecsúszott az ölemből a kocsiban (persze, miért vagyok ilyen hülye, hogy oda tettem, de elfelejtettem...), beesett a kézifék és az ülés közé, 3 ütődés lett rajta. Kis pötty, biztos sokan észre sem veszik, de engem zavar.

Zafírnak szerintem van létjogosultsága, ez persze már gyakorlatban is kiderült, akár óráknál is. Tudom, nem mondtad hogy nincs. GG3 inkább egy jó marketing fogás. Lehet valakinél tök jól megmarad a kijelző épsége, lehet valaki nem is látja rendesen, meg lehet valakinek agyon karcolva is úgy, hogy azért próbál rá vigyázni, illetve nem rakja kulcs vagy apró mellé.

(#266) Cyberpunk válasza Ali G. (#264) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na igen mindig ez a keret mánia megy ott. Egy jó érv a vékony keret ellen. Ráadásul hiába műanyag a ház, ha kicsi a keret, aminek el kellene nyernie a mozgási energiát. Persze ne legyen fel centi, de a túlzásoknak ára van.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#267) Ali G. válasza Cyberpunk (#266) üzenetére


Ali G.
senior tag

ez pontosan így van, teljes mértékben, csak hát magyarázd az okostojásoknak, mindig erről megy a vita mostanság, ez a keret mánia még sokáig életben fogja tartani az unalmas topikokat :D

(#268) Touch-ko válasza Lacy6 (#251) üzenetére


Touch-ko
őstag

Maradjunk a tenyeknel. A tenyek azok amit tudunk. Az Apple bejelentest tesz ekkor: 9.9.2014
-Azt, hogy mi, hogyan, milyen lesz, es egyeb kerdesek, felvetesek, majd akkor valnak tennye, ha megtortenik az event.
Addig szerintem minden kep, video, alkatresz nem hivatalos, ergo nem tenykent beszelunk roluk.

(#269) mondomén válasza Tibee86 (#262) üzenetére


mondomén
őstag

miért reagálsz rá? abszolút nem érdekli mit írsz, csak kötözködik. mondjuk azt nem vágom hogyan van energiája minden hírnél erre...

(#270) Ali G. válasza mondomén (#269) üzenetére


Ali G.
senior tag

el vagy tévedve vagy keversz valakivel, minden hírnél nem vagyok ott egyáltalán... :D

(#271) mondomén válasza Ali G. (#270) üzenetére


mondomén
őstag

minden hírnél ahol ott vagy. :) azt viszont értékelem, hogy csak az utolsó mondaton akadtál fenn... :)

(#272) Touch-ko válasza Ali G. (#258) üzenetére


Touch-ko
őstag

`ismerem a foxconn történetét, nem kell felsorolnod :D Már írtam csak a hangulat kedvéért löktem be :D`

-Ezutan a mondat utan nehez lesz tagadnod, hogy nem trollkodsz..

`Tibee86 úgy fogja fel mintha apple találta volna fel a telefonba épített ujjlenyomatolvasót és akkor már az epöl überkirály és különleges, mert még slow motiont is tud , a többi gyártó meg hülye`

Ezt amugy melyik kommentjebe irta? `Az Apple talalta fel ezeket`

` a Motorola Atrix 4G, mert ő már 2011-ben betette az androidba fingerprint scanner-t `
Lehet, hogy volt benne. Gondolom a Motorola is ugy oldotta meg, hogy az Androidos find my iPhone segitsegevel kulonbozo megoldasokat hasznal, valamint vasarlaskor is hasznalta, illetve megnyitotta a fejlesztoknek is. Jah gondolom megsem, mert meg a Samsungnak sem kellett az otlet. (ugye ok azok akiknek nem nagyon vannak onnallo otleteik)

Nem erzed szanalmasnak az erolkodesed, hogy probalod elrontani mas tech oromet? Mert szerintem (es a masik 7-8-9 felhasznalo szerint is kicsit gyerekes amit csinalsz.

Tudsz mondani par ervet, miert jo, hogy trollkodsz?

(#273) Tibee86 válasza mondomén (#269) üzenetére


Tibee86
veterán

Tisztában vagyok vele, csak amikor megállás nélkül olyan dolgokat ad a számba amiket én nem mondtam, és ezzel próbál hülyének beàllítani, akkor sajnos nehéz megállni még így is, hogy tudom hogy direkt csinálja. :(
Holnap már iskola, remélhetőleg a sok lecke lefoglalja majd. ;]

[ Szerkesztve ]

(#274) Ali G. válasza Tibee86 (#273) üzenetére


Ali G.
senior tag

"Különleges funkciók felárért? Mondjuk touch ID, slo-mo videó, de sorolhatnám még. Jah, hogy ezeket utána a konkurencia is belerakja a saját készülékeibe..."[link] - azt írtad ezeket a konkurencia is belerakja a saját készülékébe, ezzel arra utalsz , hogy apple találta ki és a többi csak másolja, most akkor ki hazudtol kit? te saját magad letagadod :D Lehet belerakta a konkurencia epöl után IS , de már epöl előtt berakta a Mororola, akkor ki másolt kit? és még különleges funkciónak nevezed? :D A slow motion szintén volt, ha visszaolvasod valaki már jelezte. Azokat a "különleges" funkciókat sorold amit nem nyúlt le az apple :D

(#272) Touch-ko: nem trollkodás, nem szeretitek, ha valaki felnyitja a csipátokat :D

(#271) mondomén: egyébként tényleg nem érdekel az apple féle marketing szöveg amit toltok, ezzel csak magatokat biztatjátok :D

[ Szerkesztve ]

(#275) Tibee86 válasza Ali G. (#274) üzenetére


Tibee86
veterán

Jah, hogy te tudod, hogy én mire utalok/gondolok, nincs több kérdés. :R
Vagyis még az alapkérdés adott, de századszorra nem írom le.

[ Szerkesztve ]

(#276) Ali G. válasza Tibee86 (#275) üzenetére


Ali G.
senior tag

hellószia :D ;]

(#277) Touch-ko válasza Ali G. (#274) üzenetére


Touch-ko
őstag

Felnyitod a szemunket?

Azt sem tudod miert hasznalunk Apple termekeket, hogyan nyitnad fel a szemunket. :)

Raadasul en ha jol emlekszem leirtam private message-ben neked, es ezeket az android nem tudja.

A te szemedet kellene inkabb felnyitni, hogy lasd, amit csinalsz az kotozkodes..

Mellesleg legutobbi PU-re meg mindig nem kaptam
Valaszt. Gondolom lefoglal a trollkodas

[ Szerkesztve ]

(#278) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Ránézhetne már egy moderátor a topikra és törölhetné a picsába Ali G. összes kommentjét, és egy pár hetes pihi is ráférne! Addig is KÖNYÖRGÖM NE ETESSÉTEK!!! :W :W :W

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#279) N.otorious


N.otorious
senior tag

[link]

Idézet a hozzászólásból:

" Én reménykedem abban, hogy az értesülések nem valódiak, mert ez szerintem is iszonyatosan csúnya. A kiemelkedő kamera még hagyján, de ez az ocsmány forma elég borzasztó. Szerintem már az 5 meg az 5s is ronda, merő egy csalódás volt amikor először láttam, az utolsó iPhone ami még jól nézett ki az a 4s volt. Bár az is igaz, hogy ha leteszem majd az asztalra ezt az új modellt és billegni fog a kameráján hát az is eléggé bután fog kinézni. Mert hát billegni fog, hiszen a kamerája nem középen lesz, hanem az alja jobb szélén, legalábbis az itt taglalt, remélhetőleg rossz értesülések szerint. Egyébként, most viccen kívül, szerintem kezd teljesen elgagyisodni az iPhone az 5 modell óta. Mostmár ott tartunk, hogy jóval kevesebbet tud, mint a konkurensek csúcsmodelljei, ráadásul vannak olyan “funkciói”, melyeket szándékosan fognak vissza, egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért. Pl. nem lehet bt.-n küldeni adatokat csak másik iPhone-ra, meg nem lehet mp3 zenét beállítani csengőhangnak, nincs egy normális alkalmazás arra, hogy alapból képes legyen a telefonbeszélgetések hang rögzítésére és még sorolhatnám. Szóval fájó szívvel, de könnyen lehet, hogyha a 6-os modell nem nyeri el a tetszésemet, akkor inkább másik gyártótól fogok választani az idén. Viszont az, hogy a kijelzője végre épkézláb méretű lesz, szerintem inkább jó pont, talán az egyetlen jó ebben a készülékben, legalábbis, ha tényleg ilyen lesz. "

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#280) Blyan válasza N.otorious (#279) üzenetére


Blyan
félisten

Ezzel most mit akartál érzékeltetni? :U

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#281) spawn21 válasza Blyan (#280) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor nem csak én nem értem

iPhone 13p

(#282) #09819904 válasza Blyan (#280) üzenetére


#09819904
törölt tag

Papagájszindrómás!

(#283) Cyberpunk válasza Blyan (#280) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gondolom egy véleményen vannak. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#284) hallerlaller


hallerlaller
addikt

'legyőzött a rutinjával'

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#285) joey04 válasza Gadgetfan_ (#278) üzenetére


joey04
titán

nem kell pihenőre küldeni, szeptember 1. van. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#286) Touch-ko válasza joey04 (#285) üzenetére


Touch-ko
őstag

Lol

(#287) Ali G. válasza Gadgetfan_ (#278) üzenetére


Ali G.
senior tag

persze - persze , mindig azt kell büntetni akivel nem lehet személyeskedéssel elbánni mi? :D

(#288) FókuszPók válasza Def26 (#152) üzenetére


FókuszPók
tag

a lumia részére sértő :D

Lakatos Gedeon Gusztáv Három - 16LibaMáj - Westel - Sárgaréz

(#289) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ocsmány lett :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.