Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) galaxys80 válasza Kampó (#46) üzenetére


galaxys80
veterán

Egy átlag Iphone felhasználó szerintem egyáltalán nem érzi magát különcnek. (Fanatikusok meg mindenhol vannak)
Egyszerűen csak használja gond nélkül a készülékét és magasról tesz rá, hogy egyébként hány mag van benne és, hogy fullHD-e. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52) Lomha 8V válasza galaxys80 (#51) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ez valószínűleg így lehet, mert a haveromnak iPhone 5S van és szoktam figyelgetni, de teljesen normálisnak tűnik. Legalábbis még... :D

(#53) Cyberpunk válasza galaxys80 (#51) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van ugyan úgy megvan a fanatikus réteg minden készüléknél, és egyéb népszerű termék márkánál. Ezt álltalában elfelejtik megemlíteni azok, akik ezzel érvelnek az iPhone ellen. Érvelési hiba, kár, hogy nem tűnik fel, pedig szerintem már ezerszer le lett írva, de mindig idetéved valaki. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#54) Luck Dragon

Ez a hátlap még mindig iszonyú, I5 sokkal szebb.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#55) Def26


Def26
félisten

Remélem nem veszik el a 4" -os méretet. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#56) Cyberpunk válasza Def26 (#55) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Úgy tűnik pedig. 5S szerintem kifut, talán valami 5C utód, de azt is kétlem, szerintem futtatják még egy évig azt. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#57) banhammer


banhammer
veterán

Eleg furcsa a kijelzo felbontasa.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#58) Blyan válasza banhammer (#57) üzenetére


Blyan
félisten

Ha emlékszel, már az i5/S/C-nek is fura volt, ez a mostani pedig annak a 1,5x-se mindkét irányban.
És hogy miért nem fHD, hát azért, mert nem lett volna meg az arányszám.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#59) MarciKING24


MarciKING24
tag

Azért meg kell hagyni, elég ízléstelen.

Straight outta Compton

(#60) Quasi_modo válasza Blyan (#58) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nem lett volna meg az arányszám.
Meglett volna mert az is 16:9, csak valami furcsa szorzó lenne sok tizedesjeggyel. (Nem számoltam ki)

valami

(#61) FókuszPók


FókuszPók
tag

Kíváncsi leszek a végső kinézetére, mert az 5s-nek legalább komoly és elegáns megjelenése van, remélem nem tesz keresztbe a fizimiska a prémium érzésnek.

[ Szerkesztve ]

Lakatos Gedeon Gusztáv Három - 16LibaMáj - Westel - Sárgaréz

(#62) batai15


batai15
félisten

Igazából ami gagyivá teszi az a hangerő gombok. ill a kamera rész másik színe. Fekete meg mondjuk chrome jó lenne, de valameiknél a vaj szín hát--

(#63) Blyan válasza Quasi_modo (#60) üzenetére


Blyan
félisten

Látszik, hogy nem számoltad ki.

960 x 1704 lesz a felbontás, az i5/S felbontása meg 640 x 1136, a fHD 1080 x 1920.

Nézzük csak, ahhoz, hogy a i5-ből fHD-s szifon legyen, mi is kellhet.

1080 / 640 = 1,6875 szorzó
1920 / 1135 = 1.690140845070423......... szorzó

Szóval, nem lenne éppen tökéletes. Persze, lehet rugózni, hogy mit számít az a pár tized és század. Hát sokat.

Ehelyett lett a
640 x 1,5 = 960
1136 x 1,5 = 1704

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#64) Ali G. válasza Kampó (#46) üzenetére


Ali G.
senior tag

igen , más gyártónál bosszantó, ha a kamera csak 8 megapixel , csak 1 giga ram, csak 2 magos, nagy a káva, kicsi a felbontás, nincs memóriakártyabővíthetőség, gyenge az akksi, drága stb, de az apple fanoknál ezek a dolgok tabu témának számítanak, ott mindent el kell fogadni a rendszer kötöttségeivel együtt és ha épp bug-okkal jön ki a frissítés, az is okés mert az apple bmeg ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#65) joey04 válasza Blyan (#63) üzenetére


joey04
titán

főleg egy olyan rendszernél, ahol azon pattogtak a felhasználók hónapokon keresztül, hogy a naptár ikon nem tökéletes, mert pár pixellel el van csúszva benne a dátum :D

64: a legtöbb kamerás tesztben a lumiák mögött van. kit érdekel hány mp?
az 5/5s-ben az 1gb ram nagyjából olyan működést garantál, mint amit a note 3 3gb rammal. Az A7 valóban 2 magos, ezt el lehetne intézni annyival, hogy de így is van olyan gyors a készülék mint bármelyik csúcs droid, de még az általam hülyeségnek vélt bencs márkokban is simán hozza a csúcs 4-8 magos gépek teljesítményét, mert az a 2 mag b*szott erős. A káva valóban nagy, ez majd az i6-nál lehet gond, az eddigi iPhone-ok nem voltak nagy készülékek így nem is volt annyira zavaró. De ez jogos lehet, majd meglátjuk milyen lesz a végleges. A felbontás valóban alacsonyabb, de a kijelző is kisebb, a 326 ppi bőven elég, nincs értelme főlé menni. A nagyobb iPhone már fölé lő, de ott meg a fent is taglalt arányok miatt lesz rá szükség, ha igaz lesz. 6.1"-on a FWVGA már valóban gáz lesz amit ugye a Sony tervez pl. Bővíthetőség a Nexusokban sincs, erre halad a világ, ha tetszik ha nem. Az akksi meg miért lenne gyenge? Pár jobb phablet meg 1-2 készülék kivételével simán hozza a konkurencia által hozott számokat. Nem is erős, nem kell fényezni. Szimplán átlagos. Az ára meg annyi amennyi. Ennyiért is viszik mint a cukrot, akkor ér ennyit. Mellesleg nem drágább mint egy csúcs Samsung, csak azoknak az ára pár hónap után bezuhan, mert anélkül nem tudnák tartani az elvárásokat az eladások.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) Blyan válasza joey04 (#65) üzenetére


Blyan
félisten

Hát mert ahhoz szoktatták őket, hogy minden ikont, arányt, stb vonalzóval és szögmérővel lehet ellenőrizni. :D
A hülyék ott az Apple-nél... asse tudják mi fán terem a professzionizmus. ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#67) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Igen érdekes az Iphone-ok műszaki tartalmán sosem akad fenn senki. Na persze így is jól működnek a szoftveroptimalizációnak köszönhetően.Hogy ez megéri e a felárat mindenki eldöntheti.
Szintén senki nem akad ki az alig változó formaterven sem mint más márkáknál.....
(bár szép mégha ez szubjektív is).

Hogy kell e Full HD a megnövekedett kijelzőre........ majd élőben kiderül egy jobb felbontású kijelző mellett de nem hinném hogy pixeles lesz :))

Most hogy az én ízlésemnek is lesz megfelelő kijelzőmérettel (4,7) már kissé érdekel is.
De mivel jóval kedvezőbben kapok hasonló tudást mégha kevésbé jól sikerült szoftverrel is bár szabadabb felhasználással és több ingyenes appal azt hiszem most is kihagyom.

Számomra egy negatívum van benne......az egy év garancia. Akár az árhoz akár a konkurenciához nézem illetve a képviselt presztízshez szvsz kevés.......

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#68) ZoliGamesHD


ZoliGamesHD
tag

Remélem azért összességében jó telefon lesz . Az androidból már elegem van , szóval csak IOS jöhet szóba, és az Ipad Air is baromi jó .

youtube.com/user/zoligameshd

(#69) FIREBLADE78 válasza domos (#1) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Bűn ronda,így marad az s5 vagy note4 közül valamelyik. :Y

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#70) mindfreak válasza Ali G. (#64) üzenetére


mindfreak
őstag

Lénylegtelen, mert van benne ujjlenyomat-leolvasó.

Egyébként meg miért tennék bele a legújabb technikát, amikor igyis viszik mint a cukrot.

Bővíthető memória is felesleges, mert lesz benne 128GB gyárilag. Jó áron persze. ;]

(#71) Blyan válasza mindfreak (#70) üzenetére


Blyan
félisten

Jah, mindig is elavult technológiáról volt híres az összes szifon. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#72) batai15


batai15
félisten

Hát a magok száma nem minden legalábbis ios alatt

(#73) Cyberpunk válasza Blyan (#71) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ócska szar, mert csak két mag. ;] :))

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#74) w333 válasza Cyberpunk (#73) üzenetére


w333
félisten

Mindig is a GPU -ra gyúrnak rá nagyon (kell az animációknak) :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#75) Fr0z3n válasza Cyberpunk (#73) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Egyet kell értsek veled ;]

(#76) Blyan válasza w333 (#74) üzenetére


Blyan
félisten

Aha, csak arra. :DDD

A6 SoC Linpack Score-ban 3x értéket hozott a 2012-es vetélytársaihoz képest.
average 360Mlops/s sinlgle, 550Mflops/s multi thread
Az A7 tavaly megjelenésekor 900 körül. Ezek ma is elég derék számok, a mostani quad és octa core SoC-k korában. De nyilván csak a GPU-ra gyúrtak, ezért lehetett.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#77) dsr


dsr
senior tag

Várom már , hogy hivatalosan is bemutatkozzon , nem az én világom az iOS , de kíváncsi vagyok már :)

(#78) Tomyyy93


Tomyyy93
tag

és ennek az ára is ott lesz majd hogy 250k, csak is kizárólag azért, mert van a hátulján egy alma :)

(#79) Cyberpunk válasza w333 (#74) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hidd el elég erős az a két magos CPU is! :K Nem a magok száma dönt!

Tomyyy93: igen, de ami gáz, hogy lassan utolérik, vagy már utol is érték árazásban is. ;) Tehát vigyázni ezzel az érvvel!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#80) w333 válasza Tomyyy93 (#78) üzenetére


w333
félisten

Lesz az 300k + is :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#81) Csapoati válasza Tomyyy93 (#78) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kizárólag azért. Körtével csak 271 ezer lenne, csillaggyümölccsel meg 316 ezer. Istenem... Ti olvastok is, vagy csak write-only üzemmódban száguldoztok a net szupersztrádáján?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#82) Tomyyy93


Tomyyy93
tag

Csapoati: ugyan.. Igazából én arról beszélek hogy más gyártó ennyi pénzért dupla annyit tud nyújtan belső téren :) és akkor azon még tudom is hogy mi került annyiba :)

[ Szerkesztve ]

(#83) Stauffenberg válasza Csapoati (#81) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Meg hát tudod, az egy füllel és farokkal rendelkező érv, hogy ha valami drága, akkor az szar, meg különben is a krva anyját.

Egyébként meg az Androidos csúcsmobilok is pont annyira drágák, hogy ez már kicsit olyan, mint azon vitatkozni, hogy hülyeség-e 25 milliós BMW-t venni egy 20 milliós Audival szemben, hiszen aki 25 millát költ egy autóra az egy büdös gyökér, de aki csak 20 milliót az jó vásárt csinál. :)

(#82) Tomyyy93: Már ne haragudj, de a OnePlus One csúcshardvert ad 299 dollárért, kiváló képernyővel, speciális anyagból készült házzal, jó kamerával. Akkor nekem ne mondja senki, hogy egy két és félszer ennyibe kerülő Samsung, HTC vagy Sony annyival okosabb választás, mint egy iPhone. Rohadt nagy mítosz, hogy az iPhone az egyedüli túlárazott cucc a piacon, miközben az Androidos csúcsvasak is közel akkora haszonkulccsal jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#84) Csapoati válasza Tomyyy93 (#82) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát nem a SoC, ugyanis az jelentéktelen összeget tesz ki a gyártási költségből, ezt jobb ha még az elején leszögezzük.
Amúgy meg teljesen mindegy mit tesznek bele, ha ugyanolyan gyors a saját felületük vele.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#85) Cyberpunk válasza Tomyyy93 (#82) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha tehát te is magozol? :D Bizonyára nő az e-pénisz, ha 234,4567 magod van, meg QXCVHD felbontásod. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#86) Quasi_modo válasza Blyan (#63) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem ezt mondtam?

valami

(#87) mondomén válasza Csapoati (#84) üzenetére


mondomén
őstag

itt áll meg a tudomány. azt már nem tudja megmondani miért legyen mindenből 2x annyi. legjobb érv ilyenkor, hogy hát mert legyen már ha egyszer ilyen drága már hát ha már hát...

(#88) Tomyyy93 válasza Cyberpunk (#85) üzenetére


Tomyyy93
tag

nem csak a magokról van itt szó :D de az apple termékek akkor is csúnyán túl vannak árazva és azt ez szóval se mondtam hogy nincs a többi gyártónál túlárazott termék ;) 250ezerért már olyan telefont kéne gyártaniuk ami sz*op, lop és gombot varr :D

[ Szerkesztve ]

(#89) Kampó válasza Ali G. (#64) üzenetére


Kampó
senior tag

:DD erre gondoltam igen :DD

pöppet elfogultak ezért is WTF :C

AMD volt AMD van AMD lesz

(#90) Luck Dragon válasza Cyberpunk (#85) üzenetére

A magoknál a tízezred érték az hogy jött ki nálad? :P ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#91) Kampó válasza Tomyyy93 (#88) üzenetére


Kampó
senior tag

Szop lop gombotvarr :DDD :DD :D :DD :DDD

:C :C :C :C :C

az lenne a minimum:)

meg kel hagyni kűlsőleg elég letisztult és szép készülékek.
van jópár fan ismerősőm és amikor mutogatják hogy nézd mivan rajta hu de király előveszem az én telómat ami nem almás és megcsinálom ugyan azt XDXD......
majd a reakciójuk :((( :((( :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#92) Cyberpunk válasza Luck Dragon (#90) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez az új technológia, most szabadalmaztatom. ;) ;]

Tomyyy93: ja érthető, nálam a felső határ 150 ezer, többért már nem éri meg venni, inkább vár az ember egy kicsit. Jó ez Apple terméknél lehet 3/4-1 év is. ;] A többinél az a jó, hogy meredekebben zuhan az ár.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#93) #09819904 válasza Lomha 8V (#50) üzenetére


#09819904
törölt tag

És háttérben pedig szól a Downeaster Alexa. :D

(#94) Stauffenberg válasza Cyberpunk (#92) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyébként szolgáltatónál melyik iPhonet nem kapod meg 150 ezerért egy közepes előfizetéssel? :D

(#95) emvy válasza Stauffenberg (#83) üzenetére


emvy
nagyúr

Menj be legyszives egy boltba ma, es vegyel egy 1+1-et. Ha netan meghibasodna, akkor vidd vissza a boltba.

Ja, hogy ez nem igy megy, es a 300 dollar az 300 euro, nincs helyi szerviz, csak meghivoval vasarolhatsz, satobbi? Nekem is 1+1-om van (tobbek kozott), de egyaltalan nem osszevetheto a dolog egy Samsunggal, Apple-el vagy Nokiaval.

Nincs olyan, hogy 'tularazott'. Ez olyan fogalom, mint az 'extraprofit'. Vagy megveszik, vagy nem.

Megint mas: a HTC szerinted tularazott. Kozben a ceg a profitabilitas hataran lebeg. Tehat a teljes hasznuk a keszulekeiken kozel zero.

Komolyan, 21. szazadban elunk, piacgazdasagban -- egeszen minimalis ismereteket azert el kellene errol sajatitani.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#96) Csapoati válasza Tomyyy93 (#88) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az "akkor is"-nal lesz jobb erv, vagy hagyjuk az ertelmes vitat?

#87: Es tenyleg. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#97) Cyberpunk válasza Stauffenberg (#94) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én most csak független árakkal gondolkodtam, de igazad van a szolgáltatók már más megközelítésbe helyezik a dolgokat. Főleg nyugatabbra. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#98) Kampó válasza Cyberpunk (#97) üzenetére


Kampó
senior tag

Én ahogy néztem nálunk szolgáltatónál gyakorlatilag minden drágább:D:D(kártyás csomagban) pedig ha a kuncsaft úgy dönt hogy az adott szolgáltatót választja (igaz hogy ezért szolgáltató, mert elsősorban szolgáltatást árul nem készüléket.) akkor azért lehetnének barátibb árak viszonzásul amiért az ő táborukat és anyagi készletüket erősítem .... Előfüzetéses konstrukciók is olyanok hogy csak pillogok.... de ez máshova tartozó téma:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#99) Tomyyy93 válasza Csapoati (#96) üzenetére


Tomyyy93
tag

ne érts félre, én nem vitázom, csupán felvilágosítást céljából írtam ide :) és még 1 valamit nem értek.. ha az 5is olyan bivaly jó volt.. akkor minek a 6? vagy az 5ről 6ra váltás ilyen 'miért ne?' alapon működik? "vegyük meg.. miért? mert miért ne.."
és arra leszek még kíváncsi, hogy a 6 milyen újdonságot hoz, ami az elődjében nincs :) és ez a samu fanoknak is szól.. galaxy s4, s5..

[ Szerkesztve ]

(#100) NemesTom


NemesTom
tag

Ömmm... 2 GB RAM? wat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.