Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Fasza!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#102) Bird


Bird
addikt

Haldoklik a pc, haldoklik a pc... Szarnyal a mobil, a tablet. Nagyobb a kereslet, mint a kínánlat. Ja nem.DE minden alkalom jó alkalom!!!!!!négy

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#103) M@cika válasza mormota79 (#8) üzenetére


M@cika
őstag

Amíg nem jön a DDR5....
23-ért vettem a nyáron a 2*4 Corsair piros 3000-est, ma ugyanott 32. Nem hittem volna
Bezzeg a DDR3 (kicsit régebben vettem 1866-os 8 gigás modult 11-ért. durva)

Nasit a kis fehér medvének!

(#104) kenwood


kenwood
veterán

egy 2x4es kitnel ez kb. 5-10 dollart jelent a kiskerben. egy normalis orszagban egy orat sem kell dolgozni erte.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#105) defi


defi
tag

"DRAM és a NAND flash iparágon belül nőni fog a termelés" majd ott is kitalálják ideje az SSD-t is drágítani, ha a ramnál már bejött.

LOAD "*",8,1

(#106) 4264adam


4264adam
veterán

Magyarország nem felvevő piac, a cégeknél pedig ugyan össze hasonlítják a tavalyi beruházások díjait a mostanival, de attól még történik vásárlás. Esetleg 1-2 email váltással több keletkezik az 1-10% kedvezmény igénylés miatt nagy tételnél. Ott nem probláma az 50-80$ drágulás. Csak a mi kis szegénykés Huf valutánknak :N

(#107) Duree válasza koko52 (#84) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos nagyon igazad van.

duree54

(#108) Sub-ZeRo válasza mormota79 (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

54-ért vettem 2x8-cat... ;] :O

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#109) mormota79 válasza Sub-ZeRo (#108) üzenetére


mormota79
tag

Gazdag vagy :Y

Fogunk még egy 100ast is fizetni érte ha nem jön el a ddr5 és ott se fog változni a helyzet.

(#110) Televan74


Televan74
nagyúr

Már meg sem lepődőm, és nem is érdekel. Ha tudok veszek.De vissza is lehet menni egy 4c/8t i7 -s procival is el lehet még lenni 16GB DDR3 -as memóriával. Igaz én még 42.000Ft -ért vettem a 16GB DDR4 3200c16 kitet,nekem nincs okom panaszra,de mai megvenném 70.000-80.000 Ft -ért,mert nekem fontos a PC -m.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#111) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Mekkora mázlim volt, hogy akkor vettem 16GB DDR4-et, amikor mélyponton voltak az árak. 18-19ezer Ft volt a 16gigás KIT :D Most ugyan ez 50-60 :C

(#112) Sub-ZeRo válasza mormota79 (#109) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jah, az vagyok. :N

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#113) DNReNTi válasza Cingáriusz (#111) üzenetére


DNReNTi
őstag

En is 20k korul vettem a 16GB-os kit-et, laptopba. :)
Igaz 6 eve. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#114) ates85


ates85
tag

A jelenlegi ram és vga árak mellett abszolúte nem éri meg gamer PC-t építeni új alkatrészekkel.

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#115) Televan74 válasza ates85 (#114) üzenetére


Televan74
nagyúr

Dehogy nem éri meg,csak nem 2 évre veszel PC -t hanem 4 évre. ;] Maximum a játék nem nagyon magas/ultra beállításokon fog futni,hanem közepes/magas.Egyszer majd csak észre veszik hogy csökkenek az eladások.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#116) cheatergs válasza Televan74 (#115) üzenetére


cheatergs
senior tag

Már csökkennek az eladások, ezért emelik az árakat. ;]

Mindig minden mindegy

(#117) djculture válasza Televan74 (#115) üzenetére


djculture
félisten

Most inkább nőnek az eladások mert egyre többen bányásznak 8-10 géppel azokhoz kapcsolva gépenként 8-10 vga rig meg hozzá memória. 1 évente vagy még hamarabb kirakják piacra a gépet meg a videókártyákat is jön komplett új. Ezért nincs rohadt videokártya se a boltokban, múltkor már 1050ti se volt mert arra álltak át. Most épp van csak embertelenül drágán.

[ Szerkesztve ]

(#118) Dr. Akula válasza djculture (#117) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én Nobel díjat adnék annak a hekkernek aki szanaszét hekkelné az összes bitcoinos biszbaszt, és becsődölne az egész piac. :D

(#119) Gdi


Gdi
senior tag

Itt egyébként azt írják, hogy nem növekedik a mobilos piac, és az elmúlt években is elég sovány volt.
Akkor most mi van?
:)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#120) djculture válasza Dr. Akula (#118) üzenetére


djculture
félisten

Most az egyik tárcás szolgáltatót kirabolták. De nem eléggé...

[ Szerkesztve ]

(#121) Dr. Akula válasza Gdi (#119) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

3 kiló az őj S9, ami a hangzatos jelszavakon kívül kb. semmiben nem jobb mint a tavalyi S8 (most a csak műszerel kimutatható kötelező minimálgyorsulást leszámítva), ami feleannyiból megvan. Már 2 kiló is sok volt egy csúcstelóért. Az alkalmazások meg nem igénylik, tökugyanúgy fut S9-en is mint S6-on. Egyszerűen nem éri meg, nincs ok váltani.

(#122) Tomassy00 válasza Dr. Akula (#121) üzenetére


Tomassy00
senior tag

De van ok. Mégpedig az egó ;)

(#123) rii válasza Gdi (#119) üzenetére


rii
nagyúr

nem növekedik a mobilos piac
márminthogy kevesebben vettek új telefont?
de akik vettek, azokna már volt okostelefonjuk, csak lecserélték, ... és hogy ezek száma csökken?

..... előbb-utóbb csak beleunnak az emberek az újabb-és-újabb telefonok vásárlásába ....

2000 óta, 18 éve megy ez a "kijött egy új mobil" ....

eddig mindig tudtak valamit belepakolni (4 színtől indulva, polofónikus hangokon, fényképezőn át az ujjlenyomatfelismerésig), ... ügyesek voltak h ilyen szépen elhúzták, és 2008-tól köszönjék meg Steve Jobs-nak, hogy behozta az iphone-t, onnantól kezdve a második reneszánszát élheti a telefon ....

persze jönnek majd a MI-al, meg még több lósz.r a telefonba ..... 4K videó ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#124) ddekany


ddekany
veterán

Sokan emlegették it ta DDR5-öt... Mit tesznek az államok (vagy akárkik) az ellen, hogy ugyan ez folytatódjon a DDR5-el? Elvégre elég világos, hogy ez ami történt nem baleset, hanem szándékos, tervezett. Gáz, hogy ez a három cég (ebből kettő dél-koreai) így lehúzhatja pénzzel a világot.

([link]: "DRAMeXchange points out that all three suppliers tend to be conservative with regard to next year’s capital outlays. They have opted to slow down their capacity expansions and technology migrations so that they can keep next year’s prices at the same high level as during this year’s second half. Doing so will also help them to sustain a strong profit margin.")

(#125) Fecogame válasza zdanee (#25) üzenetére


Fecogame
veterán

:DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#126) djculture válasza ddekany (#124) üzenetére


djculture
félisten

Semmit majd 5 év múlva megállapítják hogy karatelezés volt és büntetést szabnak ki.

(#127) bteebi válasza djculture (#126) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen. Két probléma van ezzel. Miért öt év múlva, és miért van az, hogy az end user egy büdös fillért nem lát a kiszabott n milliárd dolláros büntiből, pedig őt nyúlták le? :W Ráadásul valószínűleg a kiszabott büntetések kisebbek, mint a valós okozott kár, vagy maximum annyi. Én bevezetnék egyy szorzófaktort, ami lehetne mondjuk 1,5-2, vagyis a bizonyított kár 1,5-2-szeresét kellene ehhez hasonló esetekben kifizetni. Az ilyen esetleges büntetéseknek semmilyen elrettentő ereje nincs, és ez érthető is. Lenyúlom az embereket, de legrosszabb esetben - már ha lesz bármi az egészből, és nem csak néhány döntéshozónak kell a pénz töredékét visszaosztani - majdnem ugyanannyi pénzt kell visszafizetnem, mint amennyivel megloptam őket, na bumm :o.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#128) snecy20 válasza djculture (#126) üzenetére


snecy20
veterán

Legtöbb esetben még csak ennyi sem történik, az a baj. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#129) kromatika


kromatika
veterán

Csodálatos.Hová emelkednék még a memória árak?Lassan már nem éri meg PC -t építeni.

(#130) Dr. Akula válasza kromatika (#129) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg az S9 se kell a népnek 3 kilóért, abból is marad némi feles ram. :D

(#131) ddekany válasza kromatika (#129) üzenetére


ddekany
veterán

Sokan a PC-t féltik ettől, de hát mindenbe kell RAM. Konzolba is, mobilba is, tabletbe is. Valamiért a PC jobban érintett? Vagy csak a pszichés hatás miatt (nem csak a végösszeget látod, hanem hogy mi mennyi benne).

(#132) DNReNTi válasza kromatika (#129) üzenetére


DNReNTi
őstag

Lassan? :D
Egy Xbox One X olcsobb, mint egy rendes VGA. Csodalkozom, hogy van meg olyan, akinek eszebe jut PC-t epiteni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#133) ddekany válasza DNReNTi (#132) üzenetére


ddekany
veterán

Egyszerű, PC marad munkagépnek, vagy egyéb kreatív otthoni tevékenységre...

(#134) snecy20 válasza DNReNTi (#132) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, a High-End-ben már egyre kevesebb PC-s gondolkodik.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#135) Dr. Akula válasza DNReNTi (#132) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Annak jut eszébe, akinek nem elég a konzolos gülüszemű-kócóshajú játékkínálat. Sokaknak.

(#136) Dr. Akula válasza snecy20 (#134) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az eddig se volt sok. Leginkább a középkategória dívott.

(#137) snecy20 válasza Dr. Akula (#136) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, csak most mindegyik kategória egyel lejjebb csúszik. Azok száma meg erősen feleződik, harmadolódik aki továbbra is kitart a csúcsalkatrészeknél a 130-170%-os drágulások ellenére.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#138) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Nem is tudtam mi hiányzott.

(#139) DNReNTi válasza Dr. Akula (#135) üzenetére


DNReNTi
őstag

Persze mindenki maga tudja mi éri meg számára, de szerintem irracionális, hogy 400k-ból nem lehet csak egy erős közepes PC-t építeni. Na de nézzük a jó oldalát, tombol a gazdaság, mert sokaknak opció ez az út.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#140) Dr. Akula válasza DNReNTi (#139) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tudom hogy irreálisan drága, 400k egy videokártyáért ami 240-ért is drága volt, az az. De nem tudom olyannal helyettesíteni, amin csak a desktopot bámulnám, mert számomra értelmezhető játékokat nem (nagyon) tartalmaz. Ebből kivárás lesz. A Samsung már nyafizik hogy feleannyi S9 frogy mint elképzelték. Naj ja, ezt
ingyen is megmondtam volna nekik előre, hogy 0 fejlesztéssel, sokkal drágább áron (240 helyett 300k) nem lesz sikertörténet. Sajnos amíg a minerek mindent felvásárolnak, akármilyen áron, addig jobb nem lesz. Remélem minél előbb széthekkelik a bitcoint, és mindenki csődbe megy aki eddig azt túrta. Akkor kénytelenek lesznek a gyártók újra normális áron adni a szajréjukat.

[ Szerkesztve ]

(#141) UnknownNoob válasza #54625216 (#78) üzenetére


UnknownNoob
tag

PC-re már rég nem fejlesztenek. Alap Xbox / PS4-en fusson el azt kész. Render beállításokat (felbontás, render distance stb.) meg tudod változtatni PC-n, de asseteket egyik cég sem fog külön PC-re csinálni. Legjobb esetben kapsz egy HD texture packot, azt is azért mert már megvolt nekik, csak lekicsinyítették, hogy fusson az alap konzolokon.

(#142) Dr. Akula válasza UnknownNoob (#141) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mondjuk úgy hogy a kommersz vackokat már rég nem optimalizálják. Fejleszteni fejlesztenek, AOE: Definitive, pl.

(#143) kenwood válasza UnknownNoob (#141) üzenetére


kenwood
veterán

par huzocim kijon konzolra is,de azert nomalis,osszetett jatek,ami keyboardra/egerre van optimalizalva,az tovabbra is pc.
Most kepzelj egy wowot,CS-t, lolt, vagy barmilyen rts-t controllerrel jatszva :D

az autos, meg a platform jatekokkal elbohockodsz "karral" is, de ha komolyan erdekel a dolog ,akkor a konzol nem alternativa.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#144) ddekany válasza kenwood (#143) üzenetére


ddekany
veterán

Persze valójában PS4-re is lehet egeret és billentyűzetet csatolni, csak annyira úgy él a köztudatban, hogy konzolon fotelből kell játszani, hogy fel se merül, hogy valaki asztali gépként használja... Holott gondolom böngésző van benne, innentől meg van egy elég nagy tömeg, akinek nem hiányoznak a Windows-on megszokott alkalmazások.

(#145) Malachi válasza ddekany (#144) üzenetére


Malachi
addikt

ha CSAK játszani, netezni és filmezni/zenét hallgatni kellene valami, arra a PS4 tökéletes alap volna megfelelő perifériákkal. ha még egy nyomtatót is rá lehetne kötni és megnyitná a .pdf-et meg a .doc-ot akkor nem is lenne már miről beszélni. mióta megvan, kizárólag munkára használom a PC-t, minden másra ott PS4.

(#146) kenwood válasza ddekany (#144) üzenetére


kenwood
veterán

igen,lehet ra kotni,de nem arra optimalizaljak a jatekokat. RTS szinte nincs is konzolra pont ezert.
Az fpsnel meg ilyen bena autoaimng van,mert segitseg nelkul kontrollerrel meg egy anyahajot sem talalsz el 20 centirol.

Azt most hagyjuk,hogy egy ps4 prohoz 5 szamjegyu osszegbe kerul az atalakito, es meg csak nem is egyessel kezdodik.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#147) ddekany válasza kenwood (#146) üzenetére


ddekany
veterán

Ez egy ördögi kör is, hogy mivel nincs egér+billentyűzetre tervezett játék PS4-re, senkinek nincsenek ott azok a perifériák, és ezért viszont nem érdemes arra építő játékot kiadni... Mondjuk nem tudom, a felhasználók hány százalékánál valós igény a "fotelből játszás", mert akkor ők ebből mindenféleképp kimaradnának. Vagy őrlődnének, hogy most miről mondjanak le, és akkor oda a választási lehetőség hiányából adódó felhőtlen boldogság. ;] Na de mindegy, szemmel láthatóan a Sony nem akar ilyen irányba terjeszkedni, ami számomra furcsa, de biztos kiszámolták.

Amúgy a drágább DDR4-et valahol konzolon is kifizetik a felhasználók. Vagy olyan brutális bevétel van a játék eladásokból, hogy simán lenyelik, de ez is azt jelenti, hogy a felhasználó nem jött ki olcsóbban.

(#148) Dr. Akula válasza ddekany (#144) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

PS4-en max netezéshez használhatod a bill+egferet, játékra nem. Ahhoz kell Xim4.

(#149) ddekany válasza Dr. Akula (#148) üzenetére


ddekany
veterán

Mert a Sony így döntött, hogy az a piac nem kell neki.

(#150) Dr. Akula válasza ddekany (#149) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az ő bajuk, de ilyen helyzetben mint a mostani, amikor 400k egy jobb viderokártya, és sokak fejében megfordul a konzolra váltás, akkor nyilván azt fogják választani amelyik nem ilyen durci "majd megszokod", hanem kinyalja a seggüket bill+egérrel. Ha az Xbox ezt tényleg meglépi, akkor a Sony elindul a Sega-Niontendo úton a lecsúszásba.

(#151) Gdi


Gdi
senior tag

Na akkor még fejeljük meg ezzel ráadásként;
Áramkimaradás Samsung koreai gyárában: ~60k elbaszódott wafer, 11% kapacitás (3.5% globális NAND piaci) bukta
Mindez fél órás áramszünet miatt.
Ami persze meg fog látszódni az árakon, a többi sz*rságon felül.
GG WP

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#152) apatyas válasza Gdi (#151) üzenetére


apatyas
Korrektor

faszom..
És gondolom, az egészet kihajítják a kukába, ahelyett, hogy újraolvasztanák.. mert arra nincs bejáratott technológia. Mindegy, hülyeséget beszélek, mert így már a homokkal egyenértékű a visszanyert összeg.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#153) ddekany válasza Gdi (#151) üzenetére


ddekany
veterán

OK, akkor megvolt az "árvíz" is... ;] Egy ilyen eseménytől felfelé vagy lefelé megy a részvényeik ára?

Ja, és a ne feledd a cikk végét sem idézni: "The NAND flash market has seen a slight oversupply in the first quarter of 2018 dragging down the memory contract prices, according to DRAMeXchange."

[ Szerkesztve ]

(#154) Gdi válasza ddekany (#153) üzenetére


Gdi
senior tag

Azt a végét korrigálják most ezzel az eseménnyel. ;]
Majd április végén megnézem mit változott az első negyedévben a memó ár.

[sarcasm]Hamarosan a kiskerekben a memória árgrafikon lesz olyan, mint december első felében a bitcoin (BTC-USD) price chart :)
A memóriapiac egy lufi.[/sarcasm]

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.