Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) dchard válasza Gézengúz (#3048) üzenetére


dchard
veterán

Az első átkondizással javuló fekete 360R, ezt is megértük :)

4-5 éveel az első példányok után. Még így is nagyon jónak mondható a cucc, de tény hogy ez figyelmeztetés azoknak akik használtan vennének, hogy kondizzák át, illetve reális a veszélye a kondi száradásnak (mondjuk miben nem...).

Tény, hogy kb. 200 Ft-ból javítható, aztán életfogyt.

Visszatérő kérdés ez a "meleg a proci, bordázzuk fel". Semmi értelme, ezeknek a komponenseknek 85-105 Fok a maximális hőmérséklete, ha gyárilag nincs rajta borda, nem is kell rá.

A fedél levétele, esetlegesen jobb szellőzés kialakítása (fúrás-faragás stb.) viszont nem hülyeség, de ez sem a proci miatt, hanem a kondik miatt.

Hozzád VDSL-n a 20mega stabilan menne, fölötte lutri, kicsit lehetne kisebb a csillapítás, de egyébként szép zaj menetes vonal.

Nagyon nehéz jósolni, mert a VDSL2 a szélesebb freki tartományával tud nagyobb sebességet, de az a magasabb vivőkön jobban csillapodik, ráadásul a VDSL2 max adásteljesítménye is jóval alacsonyabb (14dBm az ADSL2+ 19dBm-je helyett).

Én bejátszanám a 20megát és megnézném, hogy mit megy, az 99%-hogy ki fog jönni VDSL2-n.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3052) Gézengúz válasza dchard (#3051) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszönöm!

Hogy is kezdjek neki ennek a VDSL témának..Hiszen még csak most pénteken kötötték be a vonalat, hozták a modemet...A "szerelők" váltig állítgatták, hogy messze lakok...Alvállalkozók! Valami biztonságtechnikai cég kocsijával voltak..Félek, hogy le leszek rázva, akár emailben, akár telefonon próbálkozok, hogyan tudnám ezt elkerülni?

Üdv..

(#3053) Gézengúz válasza Gézengúz (#3052) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kifejezetten jó lenne ha el bírnám valahogy intézni a VDSL2 vonalat ...

[link]

Esetleg valaki tudna segíteni a lebonyolításában?

(#3054) dchard válasza Gézengúz (#3052) üzenetére


dchard
veterán

Sehogy. Ha tisztában vagy vele, hogy VDSL2 képes a központ, akkor erősködhetsz, hogy legalább próbáljátok ki a 20as csomagot VDSL-en, de simán lerázhatnak.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3055) Gézengúz válasza dchard (#3054) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az normális, hogy hibára vették fel a vonal Vdsl-re történő cseréjét? Kedves ugyintezo csajszit fogtam ki, beszelgetes kozben felretett, amig valami kollegajaval konzultalt..72 orat mondtak.
2 sms jott,

1 Internet szolgaltatasanak vizsgalatat elkezdtuk illetve

2 Elsodleges vizsgalatunk hibat alapitott meg, hiba elharitasat megkezdtuk, elharitasig turelmet kerjuk.

Remelem nem gond, hogy a vonalon az immar kitunoen mukodo 360R van?

(#3056) dchard válasza Gézengúz (#3055) üzenetére


dchard
veterán

A 360R nyilván nem tud VDSL-t, tehát VDSL-esíteni az eszköz cseréje után lehet.

Azt nem írtad le, hogy mekkora csomagod van, de ha 10megás, akkor le fogják zárni a hibajegyet mert megvan a 10mega.

Ha 20-as csomagod van, és biztos vagy abban hogy a központ VDSL2 képes, akkor erőltetheted a dolgot és amikor azt mondják, hogy messze vagy a központtól, meg egyébként is megvan a garantált akkor érvelhetsz azzal, hogy ha rendelkezésre áll a fejlettebb technológia, nem hivatkozhatnak ezekre, tegyetek egy próbát, hogy VDSL2-n is valóban ilyen lassú-e (nyilván nem), addig pedig ne jelentsenek ki ilyesmit.

Hangsúlyozom: valódi próba nélkül (központi és előfizetői oldalon is VDSL2) nélkül megjósolhatatlan, hogy mit fog menni a vonalad VDSL2-n. Arra is vigyázz, hogy nem elég a VDSL2 képes végberendezés: ha a portodat nem kapcsolják át VDSL2-re, ugyanolyan szutyok lesz mint most. A legkönnyebb ezt eljátszani, hogy kimegy a szerelő, kirakja neked a VDSL2 HGW-t majd azt mondja, hogy tessék, ugyanolyan lassú, azt közben ugyanúgy ADSL2+-on megy a vonal VDSL2 helyett. Figyelj arra, hogy ha nem változik érdemben a sebesség, akkor ezt csinálja a szerelő, csal. Azt is bekamuzhatják, hogy nincs elég VDSL2 port, így maradsz amin vagy. Hát ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Ja igen, és egyáltalán nem baj, hogy hibára vették fel, ha 20-as csomagod van. Ne engedd lezárni a hibajegyet, amíg a VDSL2 próba meg nem volt!

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3057) Gézengúz válasza dchard (#3056) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tudod mondtam, hogy Pirellit kaptam a vonalra, így viszont, hogy jó lett a 360R inkább azt használom...

20Mbites M-es csomiban vagyok...

37 (Gyöngyös) 60_A 3000 HATVAN Grassalkovich út 1.
37 (Gyöngyös) 60_B 3000 HATVAN Horváth Mihály út 5.
37 (Gyöngyös) 60_C 3000 HATVAN Csokonai utca 1972.

eszerint

[link]

A csokonai utcában lévőtől durván 1km távolságra vagyok, vonal szerint olyan 1300méter lehet kb. Ha jól gondolom..

Szerencsére ezt elraktam, fejembe véstem...

[link]

Tisztában vagyok vele, hogy a modemre is szükség van és a központban is el kell végezni a portolást..

Erőltessem a próbát mindenképp, értettem!

Elvileg a hölgy úgy búcsúzott a telefonban, hogy várjam a telefont a szerelőtől mikor tud jönni...

Köszönöm!

(#3058) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Negyed órája jön az sms, hogy hívjam a 1412-t, mert a szerelő nem tudta velem felvenni a kapcsolatot, értitek sms-ben megtalálnak, a szerelő meg nem..Miközben a saját számom van leadva kapcsolattartóira..Vannak bajok.. :W

(#3059) Gézengúz válasza Gézengúz (#3058) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jött a szerelő, Speedport fel, 19/1...Soha rosszabb szerelőt nem kívánok senkinek, nagyon jó fej volt...

Kösz dchard, tényleg erőszakoskodnom kellett, mert nagyon elég nehezen állt rá a próbára de kulturált hangnemmel sok mindent meg lehet oldani... ;)

(#3060) Gézengúz válasza Gézengúz (#3059) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha valaki rákeresne esetleg, VDSL2 utcaszintű távolság 1km, vonalszintű távolság 1.2km, M csomag,

Speedport W724 19.5/1Mbit sebességgel megy..

Köszönöm a fekete 360R modemek professzorának :)

(#3061) btz


btz
addikt

Már régóta feltettem ezt a DCHARD féle firmwaret a 360R T1E fekete modememre.
Mostanában az a baj, hogy néhány perc áramtalanítás után villog (gyors villogásokkal) és elérhetetlen a modem, tehát sem telneten belépni nem lehet, sem a webes felületet elérni. Aztán 1-2 óra múlva automatikusan visszatér az életbe. A webes felülete is elérhető lesz.
Gondoltam visszarakom a gyári firmwaret, de dlink oldalán már elérhetetlen.

ⓑⓣⓩ

(#3062) Gézengúz válasza btz (#3061) üzenetére


Gézengúz
addikt

átküldöm neked ha kéred, de ha sokat ment már a modem akkor én a helyedben megejtenék egy teljes újrakondizást..Nekem teljesen helyrerakta és íme már meg nincs rá szükségem :)

Kiteszem valahová jó?

Tessék...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3063) btz válasza Gézengúz (#3062) üzenetére


btz
addikt

Köszi. Leszedtem és visszarakom a régi firmwaret. Ha így is ez a villogás lesz vele, akkor kicseréltetem mert a Telekom tulajdona.

ⓑⓣⓩ

(#3064) dchard válasza Gézengúz (#3060) üzenetére


dchard
veterán

A HGW webes felületéről berakhatnád a mért paramétereket képként (kevés, de még mindig több mint a speedtest).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3065) btz válasza dchard (#21) üzenetére


btz
addikt

Ma megpróbáltam visszarakni a 360R T1E fekete modememre a gyári firmwaret, de már az elején elakadtam. Mivel az áramtalanítás, áram aláhelyezés közbeni 10 másodperc resetlyuk nyomás hatására nem történik semmi, csupán a mókolt firmware értékei állnak vissza, mintha azt most raktam volna fel, de ez az update felület nem jön be sehogy.

ⓑⓣⓩ

(#3066) Gézengúz válasza btz (#3065) üzenetére


Gézengúz
addikt

Biztos, hogy jó a sorrend?

Áramtalanítsuk az ADSL modemet.
2. A modem hátulján egy rajzszöggel, vagy más hegyes tárggyal nyomjuk meg a Reset gombot, és tartsuk nyomva folyamatosan.
3. Miközben nyomjuk a Reset gombot, helyezzük újra áram alá a modemet.
4. A bekapcsolástól számított tíz másodpercig tartsuk nyomva a Reset gombot, majd engedjük fel.

Nekem is volt rá példa, hogy a modem megbízhatatlansága miatt ide-oda pakoltam a szoftvereket, de csak a modem kondijai voltak meghalva, a rá írt szoftver szuper..

[ Szerkesztve ]

(#3067) btz válasza Gézengúz (#3066) üzenetére


btz
addikt

Igen. Mindent így csináltam ebben a sorrendben. Annyi történt csak, hogy a DCHARD féle firmware ált vissza alapértékre, alap jelszóra, alap DSL offra és az ADSL2+ érték ált vissza és amit az SNR-nél 60-ra raktam, most visszaált 99-re.
Nagyon nem értek a kondiforrasztásokhoz meg az ilyen technikai részhez, még azt sem tudom, hogy pattintsam le a tetejét.

ⓑⓣⓩ

(#3068) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nem lenne rossz egy adblock a modem-re, a cpu úgyis csak malmozik. :)

(#3069) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Kérhetek egy kis segítséget?
Itt egy kép a vonalamról.
Ehhez volna szükségem pár tippre tuningoláshoz. A legzajosabb vivőket kizártam 190-260 között.
Ami nekem nem tetszik, hogy feltöltési irányban túl sok tartalékot hagy a modem és szerintem elpocsékolja a sávszélességet. 50%-os relatív kapacitással megy csak, ami szerintem kevés. Tudok ezen változtatni?
Köszönöm! :R

(#3070) dchard válasza Teasüti (#3069) üzenetére


dchard
veterán

Ha szerinted kevés, akkor előfizetsz gyorsabb csomagra. Amit erre a vonalra sosem fognak megkötni. Most 10megás profillal megy, ezt sosem bővítik meg 20-asra, ergó marad a fél megás feltöltésed amit meg is kapsz.

Inkább SNR monitorozás nélkül tettél volna fel képet, mert ahogy nézem a frekimenetben is nagy bicska van, de hát ez így nem derül ki. Összefoglalva: zajos a vonal, de biztos, hogy a lakás hálózatban is van defekt rendesen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3071) Teasüti válasza dchard (#3070) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A tegnapi bejelentésig a letöltés is 30%-on ment, azóta változtattak az SNR margin-on.
A névleges feltöltés szerződés szerint annyi, amennyit ki lehetne préselni a vonalból 100%-on.
Csak nem értem miért közel 20 dB tartalékkal szinkronizál fel, amikor fele ennyivel látványosan javulna az átvitel és szvsz 10 dB is bőven elég lenne. :F

(#3072) dchard válasza Teasüti (#3071) üzenetére


dchard
veterán

Figyelj, imádom amikor eljátsszátok a szakértőt, és így nekem kétszer kell koptatnom a számat.

Akkor mégegyszer:

Ez a letöltés sosem volt 30%-os ezzel a csomaggal. Egyrészt zajos ami látszik az SNR monitorozásból és a bithiba számlálókból is. Másrészt meglehetősen nagy a csillapítás is. AZ SNR margint senki nem állította sehova (hacsak nem te a modemben), egyszerűen a sok zaj miatt eltűnt a tartalék nagy része és még éppen nem bontott el a vonal. Ha újraindítod, látni fogod hogy visszaáll a margin a gyári szintre (ha nem piszkáltad el a webes felületen).

A feltöltéssel pont nincs semmi gond, mivel a 10megás csomagodhoz fél mega feltöltés jár, ezért annyival is működik.

Az SNR monitorozást is rosszul csináltad, mert azt vivőkizárás nélkül és SNR margin=100 mellett kellett volna megtenni, hogy lássuk hol a vége a zajnak. Azt is leírtam, hogy csak az extrém módon zajosodó csatornákat kell kizárni, a többit tudja kezelni a DSL, mert így kapacitást vesztesz.

A felesleges szájkoptatás helyett inkább rakjál fel képet a freki menetről, mert jól láthatóan van valami gebasz, és ez lakás hálózati probléma lesz. A zaj egy részét is kint lehetne tartani normális lakáshálózattal.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3073) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok, vettem egy 360R T1 változatot, viszont bedugom a zyxel helyére és nincs net vele. (B-telesek vagyunk)

Most rátettem dchardos firmwaret a modemre, viszont thomeos beállítások vannak megadva, mi pedig B-telesek vagyunk, Invitel területen, ehhez kellene segítség.

(#3074) J.K.F. válasza PainKiller13 (#3073) üzenetére


J.K.F.
tag

A google szerint Invitel területen a VPI/VCI = 8/32 vagy 8/35.

Esetleg még az is előfordulhat, hogy Annex A-t használnak azon a területen, ekkor Annex B helyett azt kell beállítani a modemben. De szerintem először próbálkozz Annex B-vel és a fenti VPI/VCI párosok valamelyikével.

[ Szerkesztve ]

(#3075) PainKiller13 válasza J.K.F. (#3074) üzenetére


PainKiller13
őstag

8/35 lett, illetve Annex b, viszont a sebesség még nemigazán nőtt, 8,35/0,37 speedtest szerint, SRN margint 80%ra állítottam, pedig elvileg bírnia kéne simán a 10et.

kep

[ Szerkesztve ]

(#3076) dchard válasza PainKiller13 (#3075) üzenetére


dchard
veterán

Pontosan 10megával megy a vonalad. Btel-nél nincs túlhúzva a profil, így IP-n kimérni 9mega körül tudsz. Ettől még a vonalad 10megával megy, ne állítgasd az SNR margint.

Láthatod a képen is: Current line speed 10008 kbit/s.

Ha gyorsabb netet szeretnél, fizess elő gyorsabb csomagra, a vonalad bírni fogja.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3077) PainKiller13 válasza dchard (#3076) üzenetére


PainKiller13
őstag

Az lesz, viszont invitelre átlépek amint lehet, B-telnél mostanában napokig nincs net, szóval ennek is örülhetek :DD

Akkor igazából a sebesség nem változott a zyxel modemhez képest, viszont a pingem 31 helyett 21, ami battlefieldnél előnyös lehet :))

[ Szerkesztve ]

(#3078) Teasüti válasza dchard (#3072) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(#3079) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Olcsón, még időben akinek netán szüksége volna rá..

[link]

(#3080) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítség kellene.Fekete D-Link 360R T1E modemhez,amin dchard-fw van.Mostanában internet gondjaim voltak(kb1 hónap max 2)Egyszer csak se -szó se beszéd elment a net,modem kihúz vissza dud-semmi.Fw újra húzás egy darabig megint ment és aztán kezdődik előről.Jelentem a hibát a t-hom-nál ok.Sms-ek jönnek ,mondom jól van nem sokára rendben lesz minden.Egyszer jön egy SMS,hogy kapcsoljam be a modemet mert nincs bekapcsolva.Néztem bután,aztán gondoltam egyet és a tartalék 360T tuningolt(azt hiszem azon sem a gyári fw van,de nem is tudom pontosan már régóta megvan)beüzemeltem a fekete helyett.Rövid időn belül jön az SMS,hogy a hiba javítva.Ok nézem tényleg van net minden működik.Próba képpen vissza cseréltem a fekete modemre ,hát megint semmi.Most azóta a régi tartalék 360T használom.
Azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek ez befejzte a pálya futását,vagy esetleg van még remény.
Szétszedtem a kondik nem puposak,de ha sikerül teszek képet.A ledekel is volt baj de már nem emlékszem a pontos helyzetre.

[ Szerkesztve ]

(#3081) Gézengúz válasza szimla65 (#3080) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem sem látszottak, hogy púposak lennenek a kondik...aztán ha visszaolvasol....:-)

(#3082) szimla65 válasza Gézengúz (#3081) üzenetére


szimla65
aktív tag

Igen már olvastam,csak az jutott eszembe,hogy nincs két egyforma eset.És hátha valaki mást mond.
Hányat cseréltél ki?És ugyan olyan értékűre csak más márkára?
Köszi

(#3083) Gézengúz válasza szimla65 (#3082) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindet kicseréltem, (illetve jóbarátom) de ezt is leírtam, sőt még kép is van, nem?

470-esből lett szilárdelektrolitos Elna, 1000-ből csak Vishay...De megtáltosodott.. :D

Lehet látni, hogy az ezres kondik mennyivel nagyobbak a gyári helytől, teljesen kilógnak onnan...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3084) dchard válasza szimla65 (#3082) üzenetére


dchard
veterán

Megerősítem: ha random stabilitási gond van, az újrakondizás filléres és egyszerű megoldás. 200 Forintból fél óra alatt meg lehet oldani. Nem feltétlenül ez a gond, de ha fenn áll a gyanú, az újrakondizás után legalább biztosak lehetünk benne hogy nem az eszközünk vacakol.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3085) Gézengúz válasza dchard (#3084) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csak most olvastam az aláírásod, el nem tudom képzelni mit csinálhatott a hülyegyerek, hogy TE ezzel másokat büntess :( AZ meg lehet csak röhög a markába... :(((

[ Szerkesztve ]

(#3086) dchard válasza Gézengúz (#3085) üzenetére


dchard
veterán

Kérdezzétek meg tőle. Amúgy miután letiltottam újraregelt Narkissos néven amit a fórum szabályzata tilt. A moderátorok majd megteszik a szükséges lépést.

Amúgy is túl sok időelbaszás volt, innentől kezdve mindent kizárólag a megfelelő topikban intézünk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3087) Gézengúz válasza dchard (#3086) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem nem ez a dolog megoldása, de köszönöm, minden segítséget amit kaptam eddig Tőled...Nagyon jó, hogy van kitől kérdezni és ha nem privátban hanem itt a fórumban hát abba sem halunk bele... :R

(#3088) dchard válasza Gézengúz (#3087) üzenetére


dchard
veterán

Arról nem beszélve, hogy sokszor ugyanazt kérdezgettétek privátban is amit itt is lehetett volna, amit elég egyszer leírni és mindenki elolvashatja, okulhat belőle. Többek között ez volt az egyik legnagyobb probléma. A másik, hogy így szentelhetem olyan problémáknak a megoldására az időmet, amit valóban nem tudnak a fórumlakók megoldani. Ha nem reagálok egy problémára az jórészt azért van, mert úgy gondolom más is tudja a megoldást. Így a munka felosztásával hatékonyabban tudunk működni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3089) szimla65 válasza dchard (#3084) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszönöm a választ.
Megpróbálok megfelelő cuccokat keresni hozzá.

(#3090) Dlink321b


Dlink321b
csendes tag

Sziasztok olyan gondom volna hogy vettem ezt a d-link 321b modemet de nem tudtam hogy van belőle egy kicsi verzió is én ezt kaptam. Nem tudom rárakni a dchardot pedig úgy csináltam a resetet ahogy a dchard oldalon levan irva de nem hozza be azt a fehér hátteres szöveggel az update kezdő oldalt. Lehet hogy ez már másik chipsetes azért nem lehet vagy valamit rosszul csináltam.(Reset után csak a konfigot törli ,a jelszó be írása után a grafikus felülettel.)

(#3091) Gézengúz válasza Dlink321b (#3090) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kicsi verzió? Fényképet... :)

Nem tudom rárakni a dchardot.... :) nem tudom dchard mennyire örülne neki, ha egy nyákon kéne eltöltenie élete maradék részét :)

[ Szerkesztve ]

(#3092) dchard válasza Gézengúz (#3091) üzenetére


dchard
veterán

Fénykép az eszközről és különösen az alján látható matricáról.

A legjobb az lenne, ha be tudnál lépni telneten és el tudnád küldeni nekem a dmesg parancs kimenetét, ahogy a leírásban van.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3093) Dlink321b válasza Gézengúz (#3091) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

modemről : http://www.kephost.com/image/Qv6
http://www.kephost.com/image/QvG
http://www.kephost.com/image/Qvq
http://www.kephost.com/image/Qvu
http://www.kephost.com/image/QvC

[ Szerkesztve ]

(#3094) Dlink321b


Dlink321b
csendes tag

Ebéd után csinálok képeket a hogy telenetre hogy reagál

(#3095) Gézengúz válasza Dlink321b (#3093) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hoppá, ez valami új???

(#3096) Dlink321b válasza dchard (#3092) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

A telnet sh , dmsg parancs nem jött össze lehet én csináltam rosszul valamit kezdő vagyok a modemek terén.Raktam fel az snr-ről is képeket. Nos az ahelyzet hogy hétfőn lett bekötve az adsl 10Mbps hétfőn még 9körül volt utána naponta fogyott 1mbps -ot mára megállt kb 4.5Mbpsn-ál lehet hogy központilag csökkentették amíg nem érkezik meg hozzájuk a befizett csekkem??? A másik amit nem értek hogy a grafikus felületen az snr m :30dB körül van teleneten az original offset pedig 17dB-nél a kettönek nem kellegyeznie vagy teljesen különböző dolog a kettő. Képek:
http://www.kephost.com/image/Qw2
http://www.kephost.com/image/Qw9
http://www.kephost.com/image/Qwb
http://www.kephost.com/image/Qws

(#3097) weiss válasza Dlink321b (#3090) üzenetére


weiss
addikt

Szerintem te is új revíziót kaptál: [link] Ez Trendnet chipsetes.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3098) Dlink321b válasza weiss (#3097) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

Igen nálam is ugyan ez a helyzet. Pedig amikor megrendeltem még a régi 321b modemnek a képe volt fent

(#3099) weiss válasza Dlink321b (#3098) üzenetére


weiss
addikt

Dettó. Vissza is küldtem :U

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3100) Dlink321b válasza weiss (#3099) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

Nem tudom vissza küldjem e mert ez a tipu egyáltalán nem melegszik teleneten meg az original offsetet lehet állítani. Lehet megtartom aztán nézek valami régebbit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.