Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) btz válasza Doky586 (#3349) üzenetére


btz
addikt

Természetesen nem kibickedek a pénzedre, csak a véleményemet fejeztem ki miszerint számomra 700 ft árkülönbséggel megéri. Remélem véleményem azért lehet.

Hát szerintem olyan nincs hogyha ténylegesen nem létesíthető akkor nem engednek vissza a 20-as csomagra és nem lesz neted. Ilyet még nem hallottam. Ilyen nincs. Nem kötnek semmit sehova ha ténylegesen nincs vdsl azt a szerelő már 100% tudja, szóval amit leírtál olyan nincs.

Szerintem dchard pont a te vonaladról beszélt, hogy ha vddsl elérhető lenne, akkor lehetne 30-as csomagod is, de majd jön és megmondja, hogy ki értelmezte jól vagy rosszul.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3352) dchard válasza Doky586 (#3349) üzenetére


dchard
veterán

Hogy tisztazzuk, pontosan a te vonaladrol beszeltem, de ezt az arrogans szamonkero stilust nem kultivalom, ugyhogy itt vege is van a tovabbi segitsegnyujtasnak reszemrol. Anyagi feleosegvallalas... Megall az eszem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3353) Gézengúz válasza dchard (#3352) üzenetére


Gézengúz
addikt

Komolyan mondom, most már nem csodálkozom az aláírásodon...

(#3354) Doky586 válasza dchard (#3352) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézést hogy így érzed, de btz-vel ketten annyira erőltettétek ezt a 30megát, miközben nektek jóval olcsóbb van, én pedig nem vagyok milliomos, még linkeltem képet is az árakról, a 30-as arányosan 7200 Ft lenne ha lenne. Eddig 10Mbps volt, úgyhogy örülnék a 20-nak is. (de az új 20-as szerződésre a 14 elég kevés..) 30as pedig nincs.

De kiderítettem hogy tavaly novemberben másnak javasoltad a 20Mbps előfizetéshez is hogy el lehet intézni a VDSL2-t, ami hozza a 20M-át.. Ezt nekem vajon miért nem említetted? Ezt fogom megpróbálni, hiszen szinte pont ugyanolyan sebességeim vannak és pont ugyanaz a problémám mint neki volt. (sőt én még jóval közelebb vagyok a dslam-hoz. csak 100m kábelnyomvonalon kapom)

[ Szerkesztve ]

(#3355) Doky586 válasza Doky586 (#3354) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Annyi új infó van: hogy hibabejelentés után beszéltem a helyi szerelővel, aki elmondta, hogy nem a 100fm-re az utcasarkon levő dobozba vagyok bekötve, hanem >1500fm-re levő másikba, mint mindenki ebben az utcában (még azon épület is amely mellet a utcasarkunkon levő doboz áll), ezért 10Mbps a max. a 20 sem elérhető, de ettől még árulják.. Jogom van visszaváltani 10-re vagy belenyugodok hogy a 20-as áráért csak 14-et kapok. :((

Ebbe a közeli (~100fm) dobozba azért nem tud átkötni mert az tele van, fejleszteni-bővíteni kéne (vagy a kábelek nem oda mennek - nem tudom), de lényeg hogy semmi esélyem ezen pesti lakóparkban többre.

5-6 éve épült az épület, akkor került ide a dslam is, ami már vdsl képes is. Csak gratulálni tudok a kábelnyomvonal tervezőjének...

[ Szerkesztve ]

(#3356) btz válasza Doky586 (#3355) üzenetére


btz
addikt

Ezt eleve látniuk kellett volna hogy nem létesíthető 10-nél több és az erre irányuló megrendelésed lezárni.
Nekem is volt anno 1 megabites vonalam és akkor már azthiszem hogy a legkisebb csomag is 3 megabit volt talán és megrendeltem. Majd jött az SMS hogy műszakilag nem létesíthető. Maradtam egy megabiten és minden ment tovább.
Nem tudom hogy hozták össze hogy téged mégis átengedtek.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3357) Doky586 válasza btz (#3356) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert az ügyfélszolgálat nem tud erről..

Ott úgy tudják hogy 25Mbps az elérhető sebesség nálam, és a csomagok közül így a 10-es és 20-as választható.. A műszaki és piár részleg nem kommunikál, a fejlesztésük pedig nem dolgozik (1-200m kábelt nem képesek lerakni 'jó' irányban sem nagyobb dobozra cserélni), pedig akkor tényleg elérhető lenne a 30 is.

[ Szerkesztve ]

(#3358) Teko001 válasza btz (#3356) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem érthető, hogy áttették. A 10-hez képest azért egy 40%-os javulást elért, a feltöltésnél pedig egy 100%-os javulást, sokaknak megér pluszban pár száz forintot ez, még ha nem is kapja meg mind a 20-at, viszont nincs más lehetősége. Szerintem érthető politika, hogy ha azért lényeges javulás érhető el, de nincs is meg 100%-ban a teljes, akkor is átteszik.

[ Szerkesztve ]

(#3359) btz válasza Teko001 (#3358) üzenetére


btz
addikt

Oké hogy javulás ezesetben van csakhogy utána pedig megy a panaszáradat hogy dehát engem átvágtak, mert ugyan nem 10 de mégsem 20.

Doky586:
Amúgy nekem a tényleg 20-am sem 20 hanem max 17-18 de inkább csak 16. Pedig én közel vagyok kötve a központhoz, szóval ilysn messziről ez a 14 megabit még elég istenes, csak 2-3 megabittel kapsz kevesebbet mint én, nem 6-al.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3360) beldeczki válasza Teko001 (#3358) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Pl. nekem is a feltöltés miatt már megérné az a pár száz forint... De sajnos itt még a 10-ből is csak 5 jön...

(#3361) Gézengúz válasza Doky586 (#3357) üzenetére


Gézengúz
addikt

Erőszakold ki a váltást szerintem VDSL-re, Speedporttal, szerintem rosszabb nem lehet csak jobb, de ezt igazán dchard tudná Neked megmondani a képekből amiket készítettél... :(((

(#3362) dchard válasza Gézengúz (#3361) üzenetére


dchard
veterán

Örömmel nézem a vergődést. Vicces azt látni, hogy idejön valaki segítségért, majd hirtelen megfordulnak a szerepek, és az illető azt gondolja, hogy azért mert elolvasta két cikkemet (érted...) már jobban is tudja a dolgokat. Nekem egyébként teljesen mindegy, amíg a téves következtetéseket nem teszi közkinccsé, úgy baszik ki magával, ahogy szeretne :) Csak egyetlen dologért harapok: ha valaki eljátssza hogy ért hozzá, és közben félrevezeti az embereket.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3363) ssarosi


ssarosi
tag

Rég jártam errefelé, de most új hírek vannak a Futrinka utcában.

Ott tart a T, hogy beadta a közműveknek a terveit az optikai hálózat kiépítésére. :C
Az időpont messze nem biztos, de elképzelhető, hogy 08-09 hónapban megcsinálják (nem hivatalos info).
A kérdésem az lenne, hogy az ilyenkor adott nem tudom milyen típusú modemet ki tudom e váltani a mikrotik routerembe vásárolható optikai modullal? Ahogy láttam a neten több fajta modul is kapható, de fogalmam sincs, hogy valamelyikkel működőképes lesz e a mikrotik + T optika páros?

A vezetékes telefonról használatáról (ip) már lemondtam, senki sem keres rajta, így nem gond ha az nem lesz.
Köszönettel várom az infót, mielőtt valami hülyeséget feleslegesen bevásárolnék.

Szép napot.

(#3364) ssarosi


ssarosi
tag

Az egyik amit találtam:
MIKROTIK S-85DLC05D [link]

másik:
MIKROTIK S-31DLC20D [link]

Annyit látok, hogy különböző hullámhosszon működnek, de részemről ennyi.
Köszönettel venném az ehhez értő szakemberek véleményét.

[ Szerkesztve ]

(#3365) btz válasza ssarosi (#3363) üzenetére


btz
addikt

Ezt a kérdést inkább a Telekom vezetékes topicjában tedd fel. Jobban témába vág és többen is követik.

ⓑⓣⓩ

(#3366) dchard válasza ssarosi (#3364) üzenetére


dchard
veterán

Egyik transceiver sem lesz j hozzá, de láttam már olyat, ami igen. Amit te keresel, azon csak egy fél csatlakozó van (egyetlen üvegszálat végződtet, nem pedig egy párt, mint a linkelt verziók).

neked valami ilyesmi kell:

http://www.wtd.com.cn/en/UploadFile/RTXM167-526.pdf

Meg nem esküdnék rá, de nem látom akadályát, hogy ne működhetne. Nyilván IPTV és IP telefon nem fog menni így.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3367) ssarosi válasza dchard (#3366) üzenetére


ssarosi
tag

Köszönöm a választ.
A mások fórumba azért tettem fel ugyan így a kérdésem, mert a ctrl+c és a crtl+v gyorsan megy.
Néztem a modult amit belinkeltél, de beszerezni nem lesz egyszerű.

(#3368) dchard válasza ssarosi (#3367) üzenetére


dchard
veterán

Azt azért fontos megjegyezni, hogy bár elvi akadálya nincs annak hogy működjön, garancia azért nincs rá. Például láttam már olyan OLT-t, amibe kézzel kellett felvenni a végpontokat, egy ilyen szituban a saját cucc csak akkor fog működni, ha valaki azt az OLT-be felveszi és engedélyezi rajta az előfizetésednek megfelelő profilt. Ezt csak a teljesség kedvéért írtam le, nem hiszem, hogy a Telekom kézzel provision-öl több tízezer modemet optikán, de azért lehetnek buktatók.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3369) ssarosi válasza dchard (#3368) üzenetére


ssarosi
tag

Köszönöm a felvilágosítást. Ezennel le is mondtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#3370) dzsordzsó válasza MajaG (#3309) üzenetére


dzsordzsó
csendes tag

Szia MajaG!
Írtam privátot,nem tudom,hogy olvastad -e.

(#3371) MajaG válasza dzsordzsó (#3370) üzenetére


MajaG
senior tag

Szia!

Most el olvastam, de időközben rám is igaz lett bizonyos okok miatt dchard aláírása.

Megértésedet köszönöm!

Üdv

(#3372) dzsordzsó válasza MajaG (#3371) üzenetére


dzsordzsó
csendes tag

Értem és köszönöm. :R

(#3373) 4D4M


4D4M
aktív tag

Sziasztok,

1 megás ADSL-lel vagyok megszánva a T által. Kb 5-6 km-re a dslam, szóval nem panaszkodnék nagyon, viszont a közelmúltban lassulást tapasztalva ránéztem a vonalra és olyan mintha 512/256-os profil lenne beállítva az 1 megás helyett. Tudtok erről valamit? Náluk ez a módi?
(A vonalat használtam 2-3 megával is gond nélkül...aztán levették 1-re...számtalan kérésem ellenére)


Előre is köszönöm!

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#3374) btz válasza 4D4M (#3373) üzenetére


btz
addikt

Olybátűnik hogy itt már nem snr lock van, hanem ahogy írod a profil is fél megabitre van téve. Szegény sorsod lehet, abban a térségben. Hol van ez a hely?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3375) 4D4M válasza btz (#3374) üzenetére


4D4M
aktív tag

Győrtől 25 km...de nem üvegkábelnek való vidék (:

Már előre izgat a gondolat, hogy melyik telekom menüútvonalon jutok el egy negyven perces részidőn belül olyan emberig, aki hallott már SNR-ről...

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#3376) Doky586 válasza 4D4M (#3373) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az snr margin túl magas nálad (22,7dB), biztos hogy nem te állítottad el a beállításaidat (100%-on vagy?); jó beállításokkal 2,5 Mbps -ednek kéne lennie, és hogyhogy nem ADSL2+ od van?

[ Szerkesztve ]

(#3377) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Elköltöztem falun belül, a régi helyen 10mb-es netem volt, az új helyre is ilyet kötöttek, viszont nincs meg a sebességem, max 7.5-ig meg a letöltés.
Csináltam minden féle diagnosztikát ahogy az a cikikben van, van esetleg valami ötletetek mit lehetne tenni, hogy elérjem a 10-et?

(#3378) btz válasza PistiSan (#3377) üzenetére


btz
addikt

Hívd fel az ügyfélszolgot hogy van-e snr lock és ha van akkor műszakis kolega vegye le.

ⓑⓣⓩ

(#3379) dchard válasza PistiSan (#3377) üzenetére


dchard
veterán

Egyértelmű SNR lock, nem is kérdés. Ez a vonal röhögve elbírja a 10megát, valahol 17-18megánál lehet a vége, erre érdemes lehet a 20-as csomagot megrendelni.

Újabb ékes példája a DSM szar működésének. Kíváncsi vagyok vajon a telekomnak hány évig tart kijavítania ezeket a triviális hibákat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3380) 4D4M válasza Doky586 (#3376) üzenetére


4D4M
aktív tag

Most flasheltem rá az FW-t és az ADSL aktiválásán kívül semmit nem csináltam vele. 100%-on van.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#3381) Doky586 válasza 4D4M (#3380) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

szerintem dobj 1-1 friss képet a beállításokról és a home/wan oldalról..

[ Szerkesztve ]

(#3382) 4D4M válasza Doky586 (#3381) üzenetére


4D4M
aktív tag

(: parancsolj.
Ilyen csúcson kívüli időkben még a 3,5 Mb/s is ment...amint látom nem romlott sokat a vonal.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#3383) Doky586 válasza 4D4M (#3382) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem is a profiloddal van gond a központ oldalról. Telefonos ügyfélszolgálattal nem lehetne helyrerakatni? Hogy a szerződésednek megfelelő legyen beállítva és ne legyen így lekorlátozva. (utána Te vissza tudod majd fogni magadnak ha sokat hibázna nagyobb sebességgel - a cikk szerint)

Egyébként miért indítod újra mindig a modemet ahányszor képet mutatsz róla? Mennie kéne órákig hogy a DMT hibagrafikonja mutasson is valamit (jobb oldalt).

[ Szerkesztve ]

(#3384) PistiSan válasza dchard (#3379) üzenetére


PistiSan
addikt

Fel hívtam a szolgáltatót, azt mondják látják hogy lassú, meg hogy ők sosem használnak SNR lockot, kérték hogy hagyjam bekapcsolva a modemet, 72 órán belül javítják. Vissza raktam az eredeti modemet, ha esetleg piszkalni akarják. Kíváncsian várom mi lesz, majd megírom.

(#3385) 4D4M válasza Doky586 (#3383) üzenetére


4D4M
aktív tag

T-sek csináltak valamit. Az látszik, hogy hibajavító protokoll volt beállítva a vonatlra (interleave, most fast path). Ez önmagában okozhat ilyet vagy legyek rosszindulatúbb?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#3386) btz válasza PistiSan (#3384) üzenetére


btz
addikt

Ők sosem használnak SNR lockot, mert azt általában az "automatika" adja. Nyilván erre gondolhatott, mert nem akarom elhinni hogy szimplán nem ért a munkájához. :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3387) Doky586 válasza 4D4M (#3385) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól értelek akkor most a papírnak megfelelő sávszélességeket kapsz.
A többire majd a szakértők válaszolnak.
__________________________________________________

Más. Általános kérdés:
A DSL-321B modem a tárgyi firmel ezen modulációkat tudja:

Wiki szerint az Annex L (RE-ADSL2) lenne az akár 7km messze levő ügyfeleknek az optimális lehetőség, illetve
Wiki szerint az Annex M (ADSL2+M) lenne a nagyobb sebességű feltöltés módszere amivel akár nettó 20/3 Mbps (bruttó 24/3,5) is adható lenne.

Ezen szabványokat támogatják a magyarországi szolgáltatók ? (pl a MT ?)

[ Szerkesztve ]

(#3388) taki01 válasza Doky586 (#3387) üzenetére


taki01
őstag

Levágtad a lényeget mert jön majd az adsl2++.

(#3389) Doky586 válasza taki01 (#3388) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

csak azt hagytam benne amivel ezen topik (ezen moddolt firmware) foglalkozik és amit a modem tud..

(#3390) dchard válasza Doky586 (#3387) üzenetére


dchard
veterán

Telekomnál láttunk már olyan embert, akinél ment az Annex M, az Annex L-t viszont szinte sehol nem használják a világon. Előbbi terjedéséhez az ISDN teljes kivezetése kell (spektrálisan nem kompatibilis a két technológia), utóbbi túl nagy áthallási zajt generál a közelvégi oldalon és így is csak pár száz kilobitet fog tudni, teljesen életképtelen, több kárt csinál, mint hasznot.

Ezeknél sokkal több értelme van a VDSL2-vel érkező vectoring és bonding bevezetésének és tesztelésének. Amennyire tudom, ezek folyamatban vannak a Telekomnál, persze hogy lesz-e belőle termék, és ha igen mikor, az egy jó kérdés.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3391) Doky586 válasza dchard (#3390) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam az Annex M -et. Nálam sajnos nem csatlakozik...

Spektrum alja ugyanaz az L-nél mint a A és az M esetén. ISDN létezik még Mo-n?
Nálam már analóg drótostelefon sincs (szomszéd bosszankodott is emiatt mert a FAX emiatt nem megy) sőt adsl-splittert se oszt a T errefelé..

(#3392) dchard válasza Doky586 (#3391) üzenetére


dchard
veterán

Egyrészt Annex A a telekomnál sosem volt.

Másrészt nem az a kérdés, hogy neked személy szerint van-e ISDN előfizetésed, még csak nem is az, hogy az utcában van-e ilyen előfizetés, hanem hogy lehetséges-e ISDN előfizetést kötni. És a válasz igen. Kis túlzással amíg egy DSLAM által kiszolgált területen nem csak hogy el nem tűnik az összes ISDN előfizetés, hanem amíg hivatalosan már el sem adnak ilyet, addig nem lehet Annex M-et bevezetni. Ez az oka annak is, hogy miért használ a telekom Annex B-t (mert ISDN kompatibilis), és veszít el minden vonalon megabites nagyságrendben sávszélességet az egész országban, holott Magyarországon sosem terjedt el úgy az ISDN, mint a németeknél.

Ami a képen nem szerepel az a teljesen digitális vonal, (Annex I), ahol az Annex M sávját lefelé kiterjesztik a beszédsávra is, onnantól kezdve csak VOIP működhet. Ez a védősávok eltűnésével 3-3,5megabiter gyorsíthatná a feltöltést azokon a helyeken, ahol most jobb esetben kapnak egyet a leggyorsabb csomaghoz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3393) Doky586 válasza dchard (#3392) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

:R :R

(#3394) PistiSan


PistiSan
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Most már megvan a 10-es net ahogy kell.

Fura amúgy, mert a régi szolgáltatóm állította, hogy az új helyen csak 2mb lesz max, azért is bontottam fel velük a szerződést és köttettem be a telekommal a netet.

A hivatalos lezárást sms-ben kaptam:
Tisztelt ügyfelünk! ...számú bejelentése hátterében Otthoni internet szolgáltatását érintő berendezés hibát találtunk, ...melyet elhárítottunk.

A hivatalos indoklás nem érdekel különösebben, a lényeg hogy jó lett, köszi még egyszer mindenkinek! :C

(#3395) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok .

A részletes leírást elolvasva frissítettem a D-Link 360r T1 Modemem . Csináltam tesztképeket amit it a hozzáértők értenek (én sajna nem). Kérdésem az lenne ez jó így ? Illetve tudna nekem valaki segíteni a finomhangolásban ? Ugyan elolvastam a remek írást :R de nem nagyon értem és csak úgy random nem szeretnék semmi állítgatni .

Inviteles 15 megás a net.

[link]
[link]
[link]
[link]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#3396) btz válasza Andrej1 (#3395) üzenetére


btz
addikt

SNR marginon kívül semmit nem nagyon kell állítgatnod, az meg teljesen egyszerűen megérthető a cikkben, hogy csökkented a margint növekszik a sávszél, csökken a stabilitás, ha növeled, akkor nő a stabilitás, viszont csökken a sávszél.

ⓑⓣⓩ

(#3397) Zimi91


Zimi91
tag

Sziasztok! Elég minimális a tudásom a témában, ezért szeretnék segítséget kérni. Két ADSL internetem van (két külön helyen persze). Egyik Telekomos, ott 10es net helyett 2-3 mb/s-et kapok (régen 5 mb/s-el nagyon szépen ment, semmi szakadás/sávszélesség csökkenés). A másik net Inviteles, ott 5 amit kapok, de néha ez volt, hogy lement 1-re. Manapság általában jó, így sajnos csak arról tudok képet küldeni, amikor normálisan futott, de lehet, hogy ti láttok ebből is valamit.

Telekomos net:

Inviteles:

Telekomosnál, ha jól látom "simán" kellene jönni minimum 8 mb/s-nek (eredetileg annyi volt, aztán szépen csökkent). Megköszönném, ha valaki el tudna látni szakmai tanácsokkal. Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3398) Doky586 válasza Zimi91 (#3397) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem:
- a Telekomos neted le van korlátozva (mivel "Path: no data" szerepel ott), ami ügyfélszolgálaton keresztül oldható csak fel
-Invitel pedig nem tudja az ADSL2+ t ??? csak a sima 2 t..? (esetleg Annex A vs B) de ha most jó, ne zargasd.

[ Szerkesztve ]

(#3399) btz válasza Zimi91 (#3397) üzenetére


btz
addikt

Telekomosnál kérdezd meg nincs e a vonalon snr lock. Ha van, akkor vegyék le.
Az Invitelest pedig nagyon furcsállom. Olyan mintha elvágták volna a magasabb frekvenciákat.
Én csak ennyit tudok hozzátenni a látottakhoz, részletesebb és szakmai infót majd dchard nevű fórum társ ad.

ⓑⓣⓩ

(#3400) btz válasza btz (#3399) üzenetére


btz
addikt

De az lehet csak azért van mert most nézem hogy az inviteles csak adsl2 és nem 2+ módban van.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.