Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) Gézengúz válasza Dlink321b (#3100) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nemhogy vettél volna apróról..

A speedport nagy vétel lenne... :)

[link]

Gondolkodtam is rajta..

(#3102) Dlink321b válasza Gézengúz (#3101) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek igy mártudom hogy az én modememnek más chipsete van ezért nem lehet rá telepíteni a cuccot. Sziasztok.

(#3103) dchard


dchard
veterán

Nem győzöm hangoztatni mennyire gusztustalan dolognak tartom ezt: vagyis ugyanazzal a névvel kiadni egy minden kétséget kizáróan gyengébb tartalommal rendelkező terméket.

Sebaj, örülhet a DLink mivel innentől kezdve a modemük a nem ajánlott kategóriába fog kerülni. Lassan 80 ezer letöltésnél jár a cikk, biztosan jó reklám lesz ez nekik...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3104) Gézengúz válasza dchard (#3103) üzenetére


Gézengúz
addikt

Látom már ki is egészítetted a cikket, gyors voltál.. ;)

(#3105) dchard válasza Gézengúz (#3104) üzenetére


dchard
veterán

Nagyon komolyan veszem az ilyesmit.

A D-Link mindig is egy gusztustalan szar cég volt, elég ha csak az elmúlt pár évben azokra az elvesztett perekre gondolunk, ahol a a német legfelsőbb bíróság is elmarasztalta a céget a nyílt forrású termékek jogszerűtlen használata miatt. De ez most egészen új mélység.

Egyébként még alá is becsültem: 95ezer látogatónál jár a cikk, év végéig meglehet a 100ezer :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3106) btz válasza dchard (#3056) üzenetére


btz
addikt

Azt is hallottam hogy úgy is könnyen ki lehet deríteni, hogy van e VDSL, hogy a weboldalukon ügyfélszámmal belépve megnézzük hogy elérhetőek e a 30 megabit feletti csomagok. De nálunk egyszer kiírja, hogy igen, most neg hogy nem. Olyan is van hogy akkor visszafelé fejlesztenek?

ⓑⓣⓩ

(#3107) J.K.F. válasza btz (#3106) üzenetére


J.K.F.
tag

Inkább örülj neki, hogy be tudsz jelentkezni. ;]

Engem több hónapja egy sajnálkozó üzenet fogad ha megpróbálok ügyfélszámmal belépni, hogy saaaaaaaaaajnos pillanatnyilag nem működik nálam a kívánt funkciók elérése (volt erről valami cikk is a neten, nem csak én jártam így és nem tudni mikor oldják meg végre), próbálkozzak telefonon vagy személyesen. Mondjuk a VDSL réme engem úgysem fenyeget, mivel "túl messze lakom a központtól". A "messze" egyébként 830m-t jelent légvonalban, persze nem kizárt, hogy kábelnyomvonalban ez 2-3x-os érték (a csillapítás mindenesetre elég jelentős, 26dB).

(#3108) Teasüti válasza J.K.F. (#3107) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A VDSL réme? A nem helyettesíthető és zárt rendszerű HGW-re gondolsz, mint ipari hulladék? Volt VDSL-em a belvárosban, gyűlöltem a HGW-t, most külvárosban szinte boldog vagyok, hogy újra használhatom a saját kis 360R modememet. :K

[ Szerkesztve ]

(#3109) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Dchard! Tőled kérdeznék!

Érdekelne a véleményed!

[link]

Azt mondják valaki próbálta de nem ment neki, szerintem meg csak nem lőtte be a VPI/VCI kapcsolókat! Szerinted?

(#3110) dchard válasza Gézengúz (#3109) üzenetére


dchard
veterán

Már végigpróbáltam egy pár verziót - többek között ezt is - és rá se megy. Szóval nem fogod tudni tönkretenni vele. Ha találsz olyat ami rámegy, akkor kérlek jelezd.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3111) Gézengúz válasza dchard (#3110) üzenetére


Gézengúz
addikt

Esetleg ezt is próbáltad?

09071601.00.032A.img

(#3112) dchard válasza Gézengúz (#3111) üzenetére


dchard
veterán

Most próbáltam, nem eszi.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3113) Teko001 válasza dchard (#3112) üzenetére


Teko001
őstag

És őt?

(#3114) dchard válasza Teko001 (#3113) üzenetére


dchard
veterán

Ő sem nyert.

Jöhetnek még a versenyzők, hátha valamelyik jó lesz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3115) Teko001 válasza dchard (#3114) üzenetére


Teko001
őstag

Tudom hülye kérdés, de a Speedport W 724V Type Ci-re próbálod feltenni? Csak mert én is megpróbáltam, és felment.

(#3116) dchard válasza Teko001 (#3115) üzenetére


dchard
veterán

Igen pontosan arra próbálom feltenni.

Nyomok neki egy resetet és próbálom utána.

Webes felületről csináltad?

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3117) Gézengúz válasza dchard (#3114) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem lehet, hogy pont régebbit kellene nem pedig újat próbálni? Aztán talán a régire már felmenne az új?

(#3118) Gézengúz válasza Teko001 (#3115) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hú nem mondod? És működik a T hálózaton? Minden rendben vele?

Nekem meg van egy felesleges aztán gondoltam próbálok vele...

[ Szerkesztve ]

(#3119) Teko001 válasza dchard (#3116) üzenetére


Teko001
őstag

Igen. Elvileg a legfrissebb T-s FW volt rajta, gondoltam megpróbálom. A görög fórumon (nem olvastam végig) linkeltek valami német régi telekomosat, hogy először azt kell feltenni, aztán lehet az újat annak, akinek nem megy.

(#3118) Gézengúz: A twist az a történetben, hogy azt nem tudom most kipróbálni, mert ahol vagyok, ott kábelnet van, csak nálam volt az eszköz. De a beállításokat elnézve, erősen bekéne konfigolni, hogy menjen. De egyébként aki korábban próbálta (akiről beszéltem a másik témában), eddig eljutott ő is, ezért csodálkoztam, hogy nem megy fel nektek.

[ Szerkesztve ]

(#3120) Gézengúz válasza Teko001 (#3119) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ácsi, én még nem próbáltam mert nem döntöttem el, hogy túladok rajta vagy megtartom, bár már egy évet se leszek VDSL-re szorulva, ablak alatt kalapál a Digi...Nekem is a .634 van rajta..

(#3121) dchard válasza Teko001 (#3119) üzenetére


dchard
veterán

Ezt a linket elkérném a régi német FW-hez.

Most próbáltam 629-re és 634-es gyári telekomosra is rátolni, de az összes korábbi verziót elutasította, míg a hozzá való telekomosat rögtön megeszi.

Amúgy a hardver mondanom sem kell: tök ugyanaz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3122) Teko001 válasza dchard (#3121) üzenetére


Teko001
őstag

Ezt linkelték. Te meg oda tudod adni a hivatalosat (akár privátban, ha nem akarod publikusan)? Ahogy nézem, van ebből is frissebb. Mondjuk a verzió számozás nem a legegyértelműbb

[ Szerkesztve ]

(#3123) Gézengúz válasza Teko001 (#3122) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én is kérném a hivatalosat, ha szabad, akkor bátrabban kisérleteznék vele...
Köszönöm!

(#3124) senki66 válasza dchard (#3121) üzenetére


senki66
senior tag

Szia,
Az aláirásod miatt privátban nem mertelek megkeresni. Nyilvánosan tudnál segiteni?
DSL 360R modemet kaptunk, a sebességgel nem vagyok megelégedve, de nem tudok semmilyen adatot kinyerni a modemből, mert el sem érem a webes(kezelő) felületét. Az IP elvileg 192.168.1.1 de nem tudom pingetni sem. ) próbáltam 192.168.1.2-őt is. Megtaláltam a leirásod az általad módositott firmware rátöltésről, de mivel nem tudom elérni a modemet igy el sem tudom kezdeni a procedúrát. Hogyan tudnék rácsatlakozni a modemre?
Gézengúz forumtárs javaslatára beállitottam a hálókártza ip cimét fix 192.168.1.2-re, de akkor nem is tudtam csatlakozni az internethez.

(#3125) dchard válasza Teko001 (#3122) üzenetére


dchard
veterán

Ez sem nyert.

Csináljunk ebből versenyt, aki tud olyan nem magyar verziós firmware-t mutatni ami rámegy a magyar Speedpor-ra, az megnyeri a magyar verzióhoz a szoftvert :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3126) dchard válasza senki66 (#3124) üzenetére


dchard
veterán

Logout-os cikkeimben világosan le van írva melyik típust (mert hogy több is van 360R-ből), hogyan kell kinyerni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3127) Teko001 válasza dchard (#3125) üzenetére


Teko001
őstag

És ő? Ő a legfrissebb a német oldalon (amihez még forráskód is van)

[ Szerkesztve ]

(#3128) dchard válasza Teko001 (#3127) üzenetére


dchard
veterán

Nem nyert ez sem.

A kérdés igazából az, hogy neked vajon miért működött. Talán egy korábbi verzióban még csak a hardver egyezést figyelték az altípusra vonatkozó aláírást nem.

Egyszer ha sok időm lesz csinálok a forrásból saját verziót, de az nem most lesz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3129) Teko001 válasza dchard (#3128) üzenetére


Teko001
őstag

Mármint hw verzió, vagy milyen verzió? Elvileg a legfrissebb FW volt rajta, amin lefrissítettem. A forrás meg most látom, hogy pár verzióval előttihez van.

(#3130) senki66 válasza dchard (#3126) üzenetére


senki66
senior tag

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/firmware_frissites.html
Ennek alapján csinálom, eljutok a Telnetes login képernyőig, de nem tudom a user/pass-t, a leirásodban pedig
a 3.oldal nem töltődik be, pontosabban ugyan az mint a második és a Telnet login képernyővel van vége.

(#3131) Teko001 válasza dchard (#3128) üzenetére


Teko001
őstag

Felment a német is. A főbb különbség talán a görög/német között, hogy a németben technikai szempontból kevesebb beállítás van (lehet csak szem előtt, és valahol belehet állítani), és jóvolta több helyi sajátosság. De a német még így is sokkal többet tud a magyarhoz képest, olyan apróságoktól kezdve, mint DNS szerver beállítás, van ilyen UPC-hez hasonló wifi hotspot, biztonsági beállítások, stb...

A magyart azért elkérhetném, hogy vissza tudjam állítani?

(#3130) senki66: Ez a harmadik oldal

[ Szerkesztve ]

(#3132) senki66 válasza Teko001 (#3131) üzenetére


senki66
senior tag

Ebből a leirásból van linkelve ez:
http://logout.hu/cikk/telnet_ssh_putty_segitsegevel/3_ssh_kapcsolat_letrehozasa.html
Ennek a 3. oldala nem jön be, ahol vélhetőleg a felhasználónév és a jelszó is lenne-

(#3133) dchard válasza senki66 (#3132) üzenetére


dchard
veterán

Érdekes, nekem bejön. De nincs benne felhasználói név és jelszó, nyilván nem gondolod hogy a világ összes eszközének a felhasználói neve és jelszava le lesz írva, az pedig egy általános leírás.

Egyébként ha fekete 360R akkor hagyd a telnetes részt és használd ezt:

Board ID 96338L-2M-8M: Letöltés v. 1.9

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3134) senki66 válasza dchard (#3133) üzenetére


senki66
senior tag

Nem, nem gondolom, hogy a világ összes eszküzének a jelszava benne van, de gondoltam van valami default jelszava ennek a modemnek. Mivel a Manuálban amit adtak hozzá nincs benne, ezért kerestem volna a Te leirásodban a jelszót. Ha nem tudom a jelszót, akkor is meg tudom csinálni az update-et?

(#3135) senki66 válasza dchard (#3133) üzenetére


senki66
senior tag

A firmware-t sikeresen feltettem. A modem csatlakozik a netre, de kicsit furcsán viselkedik. A power led folyamatosan, pirosan villog, a lan is zölden villog, az internet led viszont nem ég. A leirásodban szereplő linkről az eredeti firmware-t nem tudom letölteni, ha neked meg van meg tudnád osztani velem, hogy ha vissza kell adni a Tének, akkor vissza tudjam állitani.

(#3136) beldeczki válasza senki66 (#3135) üzenetére


beldeczki
aktív tag

A LED-ek nem működnek megfelelően, bár ez le is van írva.

Eredeti firmware: link

(#3137) senki66 válasza beldeczki (#3136) üzenetére


senki66
senior tag

Igen később jutottam oda az olvasással.
Köszi a linket és az eddigi segitséget, most itt kell hagyjam ezt a gépet, de máskor még jelentkezem a teszteredményekkel.

Köszi,
senki66

(#3138) Gézengúz válasza senki66 (#3137) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pedig én is megmondtam, hogy olvasd végig... :((( Nem voltam itt, én sem tudtam segíteni, de ezek a részeket amiket kérdezgetsz világosan le van írva..

(#3139) dchard válasza Gézengúz (#3138) üzenetére


dchard
veterán

Most már oda kéne írnom az elejére, hogy írni olvasni nem tudók, illetve szerény értelmi képességgel rendelkezők inkább hívják a telekom szuperszervizt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3140) MajaG válasza dchard (#3139) üzenetére


MajaG
senior tag

XD Mega LOL!!! XD

(#3141) Gézengúz válasza dchard (#3128) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem sem megy fel egyik verzió sem....

(#3142) Gyula84


Gyula84
veterán

Hali

mikor szolgáltatót váltok akkor mi történik? mindegyiknek van egy központja ahova én át vagyok irányítva? a vonal az a telekomé ez biztos már voltam btelnél, de most vidanethez át lettem rakva, de most folyton megszakad a net idáig nem érdekes a vonal meg ugye ugyan az. Valaki el tudja mondani mit csinálnak ilyenkor? remélem érthető

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#3143) dany27


dany27
őstag

Sziasztok!

Van egy DSL360R-em és nem tudok rá telnetelni.
Pingeni pingik viszont a telnet timeoutol.

Ezt még régen T-Com-tól kaptam létezik hogy valami modosított firmware van rajta amin vagy tiltva van a telnet vagy más porton hallgat?

Előre is köszi!

Üdv,
Dani

(#3144) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Huhúúú

:)

Ezek a Broadcom, vagy Trendchipes modellek?

Az oldal :)

[link]

Ja úgy néz ki a feketék :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3145) btz válasza Gézengúz (#3144) üzenetére


btz
addikt

Azta k... ez az oldal odabasz, beleolvastam kicsit :D

ⓑⓣⓩ

(#3146) dchard válasza Gézengúz (#3144) üzenetére


dchard
veterán

Jah, Géza bá érti dolgát :) Nem ma kezdte az öreg...

Mondjuk az, hogy egy villám tönkrebassza őket még nem jelenti azt, hogy ezek nem jó cuccok. A Telekomnál a két legértékelhetőbb modem vagy HGW az a fekete 360R meg a ZTE 931VII V2. Mondjuk az érdekelne, hogy vajon a telefon hálózat felől, vagy az elektromos hálózat felől szedte össze a túlfeszt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3147) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Visszaolvastam a témában, mert pár hasznos infót találtam ami segíthet.
Sajnos nem D-Link modemem van (1-2 éve örök vadászmezőkre költözött), így a szolgáltató ZTE csodáját használom.
Ebben a hsz-ban találtam meg a lényeget.
A nettel nincs nagyobb bajom, mondjuk ha valósan hozná az elméleti sávszélt az nem volna rossz, de ugye az nem létezik. A problémám, hogy a lakásba bejövő kábel megsérült egy padlástéri pakolászás közben... nem rögzített tökön-babon keresztül menő kábel és elakadtam benne, de mivel egy szögbe volt "fel akasztva" a szög meg erősebb mint a kábel így elszakadt. Mázlimra a szobám felett volt így oda dobtam egy RJ11 falon kívüli dobozt és lehoztam a kábelt, a modemet meg rákötöttem... persze ahogy kell, de nem csavart érpárral, viszont splitter van itt is és a teló előtt is hogy ne szedjen össze-vissza minden a vonalon.
A hozzászólás szerint az átadási pont a homlokzaton található kis doboz, ez nálunk egy kerek falon kívül szerelhető dobozka lenne... gondolom nem tévedek (invitel). Mivel az én hibámból szakadt el a kábel gondoltam kicserélem SFTP kábelre onnantól kezdve és az eredeti helyéig bekábelezem.
Sodort érpárú vezetékkel, ha nincs, akkor CAT5-e-vel.
Gondlom Narancs-fehér és Narancs vinné az adatot, a többi az árnyékkal összekötve menne az aljzat földjére.
Azt nem tudom hogy az aljzat földjét összekössem-e a villamos hálózat védőföldjével? (szerelők nem kötötték össze a kinti dobozt sem, mert nem látni + kábelt ami a földhöz menne.
Így jó, vagy van valami amire figyeljek, esetleg az átadási pont a modem felőli oldal? Akkor a szakadt vezetéket még ki tudom vinni a homlokfalig, mert elér és ha valami később lenne, akkor nem kötekednek a szerelők, hogy hozzá lett nyúlva.

Itt egy kép a modem/router web oldaláról, ami a hálózatot mutatja:

Szerk: 10Mbps ADSL előfizetésem van, jók az értékek, vagy ráférne egy kis "tuning"?

Köszönöm előre a válaszokat! :R

Boldog Új Évet Kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#3148) dchard válasza szacsee (#3147) üzenetére


dchard
veterán

Földelés témában csak akkor köss rá a villamos hálózat földjére, ha az szakszerűen van kivitelezve és valóban létezik a földelés, nem csak egy nulla közösített hálózatról beszélünk. A telefon hálózat földjeként használható fűtés cső, víz cső, vagy a ház mellett levert minél hosszabb vas rúd. Hangsúlyozom: ez nem szakszerű villám védelem, se nem szakszerű földelés, de a telefon hálózat földjén és nem használt erein keletkező zaj elvezetésére alkalmas.

És igen: a vonaladra rá fér a tuningolás. Talán a tíz megát ki lehet majd belőle sámfázni, ha elkészülsz a kábelezéssel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3149) szacsee válasza dchard (#3148) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm a gyors választ! :R

Ezek szerint nyugodtan áthúzhatom a vezetéket a modem csatlakozójáig és nem szólnak a szolgáltató emberei... :F
Igaz rosszat nem teszek vele. :)
Földeléssel kapcsolatban azt nem tudom, hogy van-e leverve földelőszonda, vagy a lakáselosztó előtt van csak közösítve a nullavezetővel, de úgy is egy Fi relét szeretnék majd beköttetni a villanyóra szekrénybe, így olyan szakembert hívok, akinek van jogosultsága blombát levenni (lehet eonos alvállalkozót fognak küldeni), így legalább megállapítható, hogy van-e földelőszonda vagy sem... 50 éve épült ház, villanyóráig áthúzva rézzel, viszont a szerelő elköltözött a környékről, így nem tudom megmondani, hogy megfelelő-e. Digitális órákat tettek fel a környéken mindenhova kb egy éve csak szóltak volna, ha nem megfelelő.. bár ki tudja.
Megpróbálok szerezni kábelt és ha jobb idő lesz megejtem a javítást.
Köszönöm a segítséget! :R

(#3150) Frenky89 válasza szacsee (#3149) üzenetére


Frenky89
őstag

Nyugodtan átkábelezheted.

Nálunk is Invitel van és már nem is emlékszem, hogy hányszor variáltam át a tyúkbeleket az eredetihez képest, de még egyszer sem szóltak érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.