Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) dchard válasza vlaci79 (#2750) üzenetére


dchard
veterán

Ezzel a módszerrel valószínűleg addig fogunk eljutni, hogy megállapítjuk: a gyári konfiggal le van tiltva benne a telnet/ssh. Ahhoz hogy érdemi munkát lehessen rajta végezni, itt kéne lennie az asztalomon.

De azért csak kipróbálom, hátha távolról is tudunk valamit mókolni, bár kicsi rá az esély.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2752) J.K.F. válasza dchard (#2751) üzenetére


J.K.F.
tag

Én azért még bízom az SNMP-ben... :)

Nem hinném, hogy az csak vonali irányban menne (ha egyáltalán TUD arrafelé menni), a helyi ethernet felől meg tiltva lenne. Sokkal jobban tartok attól, hogy esetleg nem ismeri VDSL2 MIB-et, hanem csak valami nagyon alap SNMP-t tud: pl. kiolvashatod az InOctets, OutOctets és hasonlóan épületes változókat.

(#2753) krobika


krobika
csendes tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek ez a vonal elbírna többet is a 10Megabit helyett?

(#2754) dchard válasza krobika (#2753) üzenetére


dchard
veterán

Lefelé 15-16 felfelé 1 megabitet bír el. Ha ennel tobb kell akkor VDSL2 vagy kabelnet.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2755) krobika válasza dchard (#2754) üzenetére


krobika
csendes tag

Köszönöm a segítséget, csak gondoltam megkérdem, mert már egy éve úgymondd elzavartak mikor sebességet akartam emelni, mondták, hogy nem tud 10-nél többet a vonalam, még akkoriban nem is néztem ezt a tesztet. Most ismét lejár a hűségidőm, de most már nem engedek nekik.

(#2756) dchard válasza krobika (#2755) üzenetére


dchard
veterán

Sajnos simán el fogják utasítani, mivel 15-ös csomag nincs, a 20-ast pedig egyértelműen nem bírja, hacsak nincs más technológia is (kábelnet, vagy VDSL2). Sokszor még olyankor is elutasítják ha pontosan tisztában vagy vele, hogy csak 15mega fog jönni 20 helyett, és elfogadod ezt a helyzetet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2757) krobika válasza dchard (#2756) üzenetére


krobika
csendes tag

A B-tel az internetszolgáltatóm, ott kérdezték tőlem, hogy kérem e a 15-t vagy maradjon a 10. Leginkább a feltöltést szeretném gyorsítani, de ha csak 13 jönne a 15-ből az se lenne gond nekem. Nem tudom, hogy megpróbáljam e a 15-t.

[ Szerkesztve ]

(#2758) krobika


krobika
csendes tag

Sajnos más technológia nem érhető el felénk.

(#2759) dchard válasza krobika (#2757) üzenetére


dchard
veterán

A 15/1 az menni fog, nyugodtan megrendelheted.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2760) krobika válasza dchard (#2759) üzenetére


krobika
csendes tag

Rendben, szólok nekik, hogy tegyék fel 15-re. Köszi a segítséget.

(#2761) ETOM


ETOM
addikt

Üdv
20 megás csomagról visszaváltottam 10-re (NetMánia S) ezek így jó értékek?

Azt hittem több lesz az SNR a letöltésnél réginél is ennyi volt kb.

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#2762) dchard válasza ETOM (#2761) üzenetére


dchard
veterán

Az SNR ne tévesszen meg. Az értékek jók, ennek ellenére a DSM korlátozza a vonaladat: ezt a 9mega körüli vonali sebesség egyértelműen mutatja. Ennek a 10-es csomagnál 12.480-nak kéne lennie, amire a vonalad képes is. Ha most váltottál vissza akkor várni kell pár napig, és semmiképpen se áramtalanítsd a modemet, vagy húzd ki a telefonkábelt, mivel ezek a korlátozások általában szakadások környékén szoktak rákerülni a vonalra (persze számos esetet láttunk, amikor ez minden ok nélkül történt...).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2763) ETOM válasza dchard (#2762) üzenetére


ETOM
addikt

Köszi! Rendben várok vele és nem áramtalanítom a modemet :R
Előtte a 20s csominál megvolt 12-13 szóval tényleg menne a 10 simán.
Azt nem tudod, hogy a downlink alatti "Path" rész után most miért "no data" szerepel?

[ Szerkesztve ]

(#2764) dchard válasza ETOM (#2763) üzenetére


dchard
veterán

Mert régi firmware-t használsz, amiben 256-nál nagyobb ID-t nem tud megjeleníteni a szoftver. Nincs jelentősége amúgy.

A modemet SOHA ne áramtalanítsd amúgy.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2765) ETOM válasza dchard (#2764) üzenetére


ETOM
addikt

Értem rendben! Azóta már regisztrál egy szakadást most így szinkronizált:

[ Szerkesztve ]

(#2766) dchard válasza ETOM (#2765) üzenetére


dchard
veterán

Ez valszeg nem szakadás volt, hanem a DSM érzékeli, hogy jó a vonal és gyorsított rajta hajnalban. Ennek nyilván eredménye egy port reset, illetve hogy a kapcsolat újraindul. Látszik is hogy most magasabb a vonalsebesség.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2767) krobika válasza dchard (#2759) üzenetére


krobika
csendes tag

Sajna nem tudtam felrakni 15Mbitre, elutasítottak, mondván hogy biztos szakadna a vonal s nem bírná. Az internetszolgáltatóm hiába rakta fel, a t-com nem volt rá hajlandó még próbaként sem, s ha szakad akkor természetesen visszavehetjük mondtam nekik. Hiába mondtam, hogy nekem elég lenne ha kicsit kevesebbet is tudna mint a 15, csak hogy kicsit jobb lett volna a feltöltésem. Nem tudom járt e valaki így, s hogy ebben az esetben lehet e valamit tenni, miért is állhat így a dolgokhoz a tcom minden bemérés hiányában.

(#2768) krobika


krobika
csendes tag

Egyébként a távolságra hivatkozott, (2,3km-re lakom a központtól) hogy messze vagyok tőle.

[ Szerkesztve ]

(#2769) laars


laars
újonc

Üdv mindenkinek.

5 vagy 6 hónapja fel frissítettem dsl-360R t1E modemem az új firmware-re idáig nem is volt gond vele örültem is neki. Ma viszont fejre állt sajnos nem tud csatlakozni rá a gépem net van régebbi modememmel, pirosan villog az internet jelü led. resetelés után sem tudom elérni a webes felületet. a 192.168.1.1 pingelni sem tudom putty-val detto ugyanaz elérhetetlen. Router miatt mindenképp ezt kellene használnom. Lehet még tenni valamit? Létezik még valamilyen hardweres reset? Előre is köszönöm az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#2770) dchard válasza laars (#2769) üzenetére


dchard
veterán

Azt a módszert próbáld meg amivel eredetileg is feltetted rá az általam írt firmware-t (a cikkben benne van). Ha úgy sem megy, akkor HW hibás a cuccod, mehet gariba.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2771) laars


laars
újonc

apróban vettem nincsen garancia rá, viszont azért látni lehetett hogy nem volt használva sem és a 6 hónapig nem is volt vele gond 1x vagy 2x kapott be áram szünetet. Csatlakoztatni továbbra sem tudom látszik hogy nincs komunikáció a géppel. Nem lehet hogy eleve túl öreg ezeknek a dlink modemeknek a herdvere?

(#2772) dchard válasza laars (#2771) üzenetére


dchard
veterán

Nem.

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány embernek volt itt hw hibás darabja: veled együtt 4-nek és mindezt 3 év alatt. Minden más cuccnak nagyobb itt a meghibásodási rátája.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2773) laars válasza dchard (#2772) üzenetére


laars
újonc

Igen mivel éppen az előző nap kapott egy áram kimaradást lehet ez tette tönkre, most telekomtól vettem egy darabot így ha lesz vele valami ki tudom cseréltetni viszont a szoftvert azt hagyom ahogy van ne kössenek bele emiatt. Szeretném szétszedni a régit de nem találom a csavarokat :D. Lábak helyén lenne?

(#2774) dchard válasza laars (#2773) üzenetére


dchard
veterán

Első dolgod legyen, hogy megméred a tápot, stimmel-e a fesz. Utána a modem szűrő áramköre érdekes. Ha ez is fasza, akkor valószínűleg a nand pukkant el rajta, erről ennyit kategória.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2775) Nadov


Nadov
csendes tag

Üdv,

Van egy frissen beüzemelt dchard firmware-rel futó D-Link DSL-321B modemem, 20Mb-es nettel, amiből sajnos max 14Mb-t jön ki. Sejtésem szerint azért egy kis plusszt ki lehetne belőle hozni, légyszíves segítsetek mit, és mire állítsak rajta:

(#2776) dchard válasza Nadov (#2775) üzenetére


dchard
veterán

A modem webes felületén a DSL settings-en belül a target SNR margin-t állítsd át 70-re, majd mentés és újraindítás, majd készítsd el ezt a képet az új beállításokkal is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2777) Nadov válasza dchard (#2776) üzenetére


Nadov
csendes tag

Az eredmény 70-es target SNR margin-al:

(#2778) dchard válasza Nadov (#2777) üzenetére


dchard
veterán

Rendben van, nyertél egy megabitet. hagyd így.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2779) Nadov válasza dchard (#2778) üzenetére


Nadov
csendes tag

Köszönöm a segítséget :)

(#2780) EV6


EV6
csendes tag

Sziasztok,

segítséget kérnék. Az alap problémám, hogy van egy 10/0.5mbites netcsomagom, ami 5mbitet produkál lefelé. Korábban 7.5-7.8mbit volt stabilan, egy ideje esett vissza ennyire. Ügyfélszolgálaton túl vagyok, 3.8 km-re vagyok a központtól, szerintük ez ennyi.

A lényeg, 360R T1E modemem van, feltettem rá dchard firm-ét, hátha tudok valamit hangolgatni rajta, legfeljebb kiderül, hogy ez tényleg csak ennyit tud. Elvileg minden sikeres, alapbeállításon szépen működik a net az új firmmel, viszont hiába állítom a Target SNR értéket, semmi nem változik. Alapból nem 100-on, hanem 99-en állt, ez nem tudom jelent-e valamit. Viszont bárhova állítom, semmi nem változik, megjegyzi az értéket, de a sebesség ugyanúgy 5m/600k. Most nincs screenshotom, vonalsebességre 12xxx/12xx-et mutat, kihasználtságra 43%/56% és ennyi. Próbáltam a Target SNR-t 1-300%-ig, ha jól értelmezem a leírást ezzel nagyon el kellett volna rontanom vagy a stabilitást vagy a sebességet, de semmi, 5m/600k.

Még egy, talán hasznos info: ADSL2+ -ról ADSL2-re vagy ADSL1-re állítva egyáltalán nem szinkronizál.

Mit csinálok rosszul?

(#2781) dchard válasza EV6 (#2780) üzenetére


dchard
veterán

Alap DSL beálltásokkal (100-as margin, vivőzkirásá nélkül) csinálj vonaldiagnosztikát és küldd el. Ezzel kellett volna kezdened. A modem webes felületén a Status --> DSL status oldalon látható négy grafikon és ugyanitt a lap alján az Info gomb kimenete kell.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2782) EV6


EV6
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#2783) EV6


EV6
csendes tag

Status / DSL information
Status: Showtime
Retrain Reason: 0
Max: Upstream rate = 1204 Kbps, Downstream rate = 12112 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 635 Kbps, Downstream rate = 5241 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U:ON /D:ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 7.6 21.3
Attn(dB): 45.5 23.0
Pwr(dBm): 0.0 11.9
ADSL2 framing
MSGc: 101 12
B: 10 79
M: 1 1
T: 9 1
R: 12 6
S: 0.0664 3.9768
L: 2768 173
D: 480 8
Counters
SF: 14665 13706
SFErr: 0 0
RS: 14122442 234175
RSCorr: 803 0
RSUnCorr: 0 0

HEC: 0 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 2891956 389389
Data Cells: 0 0
Drop Cells: 0
Bit Errors: 0 0

ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 20 72
AS: 235

INP: 8.32 1.10
PER: 16.00 17.89
delay: 7.97 7.95
OR: 53.48 8.04

Bitswap: 4 0

Total time = 4 min 50 sec
SF = 14665
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 1 day time = 4 min 50 sec
SF = 14665
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 15 minutes time = 4 min 50 sec
SF = 14665
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 15 minutes time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 0
Last Retrain Reason: 0

(#2784) EV6 válasza dchard (#2781) üzenetére


EV6
csendes tag

így sikerült beillesztenem, remélem használható.

Köszönöm a segítséget! Üdv

(#2785) dchard válasza EV6 (#2784) üzenetére


dchard
veterán

Biztos hogy a képek készítése előtt a target margin vissza lett állítva 100-ra, mentés, és újraindítás megvolt?

Amúgy elég magas a csillapítás, de tény, hogy ennél gyorsabban kéne mennie. Szerintem itt a DSM korlátoz, láthatóan minden valódi ok nélkül. Ezért sem javult a helyzet az SNR margin állításával. Ez ellen nemigen lehet tenni semmit. Nézd át a lakás/ház telefonhálózatát, hátha lehet javítani rajta valamit (rövidíteni a modem és az átadási pont közötti távolságot).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2786) EV6


EV6
csendes tag

Igen, teljesen biztos. Kábelezést már korábban átnéztem, olyan szinten, hogy a ház falán lévő Matáv dobozban kiszedtem a kábeleket a késes csatlakozókból levágtam a végéből és újra visszatoltam, hátha oxidos, laza, de semmit nem javult. A házon belül jó állapotúak a kábelek, nem hosszabbak, mint ami kell, splitter jól van bekötve, tovább osztva nincs se előtte se utána. És hát a szerelők csak annyit mondanak, hogy 3.8 km és a környéken van, akinek csak 3mbittel megy, szóval örüljek. :(

(#2787) dchard válasza EV6 (#2786) üzenetére


dchard
veterán

Tény, hogy nem éppen a szomszédban van a DSLAM, de ettől még legalább 3megával gyorsabbnak kéne lennie. A probléma forrása a DSM nevű rendszer, amely automatikusan igazít a vonalakon, ha azon nagy mértékű bithiba, netán szakadozás van. A gond az, hogy a DSM sokszor minden alap nélkül is beavatkozik. Nem kapcsolgattad ki a modemedet éjszakára például?

Amit ajánlani tudok: állítsd át a target SNR margin-r 130-ra, alkalmazás, újraindítás, és készítsd el a fenti képeket és az Info gomb kimenetét újra, és hagyd így néhány napig.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2788) EV6


EV6
csendes tag

A modem folyamatosan áram alatt van, bár......... most hogy kérdezed, egy kissé vacak konnektorba van dugva, néha vissza kell tolni a dugasztápot, mert elsötétül. Ezt érzékelhette a központ szakadásnak és ezért vette vissza a sebességet? Ha igen, végleg elrontottam, vagy ha helyrehozom a tápellátást, idővel újra emelhet rajta? Próbáljam először rendbehozni a tápellátást és használjam 100-as Target SNR-el egy ideig, hátha feljebb megy és ha nem, akkor emeljelm 130-ra?

(#2789) dchard válasza EV6 (#2788) üzenetére


dchard
veterán

Hozd rendbe a tápellátást ÉS használd a 130-as margin-t legalább 4-5 napig.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2790) EV6


EV6
csendes tag

Ok, hétvégén jelentkezem, köszönöm a segítséget!

(#2791) ETOM


ETOM
addikt

Hmm ma gondolt egyet és 10.66 mbst mértem végre.
Pedig sokat ugrált ide oda 8.5 volt aztán vissza ugrott 7-re sokáig. Remélem marad így.

(#2792) Krytec


Krytec
tag

Üdv, nem rég tették át a csomagot 20mbit-re de csak 13 körül tölt (a feltöltés maxon jön) még az új firmware-el is. Ennyit bírna a vonal, vagy lehetne valamennyi +-t hozzátenni?

Itt vannak a képek, és az info hozzá : [link]

(#2793) dchard válasza Krytec (#2792) üzenetére


dchard
veterán

A target SNR margin-t a modem webes felületén állítsd 70-re, majd mentés, újraindítás. Amennyit az újraindítás után megy, ott a vége a történetnek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2794) Krytec válasza dchard (#2793) üzenetére


Krytec
tag

Kösz, nyertem +1mbit-et :)) még szerencse, hogy ingyen adták a +5mbit sebességet a 15höz a sat tv miatt.

(#2795) dchard válasza Krytec (#2794) üzenetére


dchard
veterán

Nagyon fontos még, hogy a modemet lehetőleg soha ne áramtalanítsd. A routerrel meg a többi szarral azt csinálsz amit szeretnél.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2796) Krytec válasza dchard (#2795) üzenetére


Krytec
tag

Oké, de amúgy mi az oka hogy nem szabad?

(#2797) dchard válasza Krytec (#2796) üzenetére


dchard
veterán

Mert bizonyos esetekben a DSLAM nem tud különbséget tenni szakadás és áramtalanítás között, ennek eredménye pedig a visszakorlátozott sávszélesség lesz (a DSM azt látja hogy minden nap többször is "megszakad" a kapcsolat, ennek értelmében növeli az SNR margin-t, amitől lassul a sebesség).

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2798) Krytec válasza dchard (#2797) üzenetére


Krytec
tag

Értem, akkor beforrasztom a tápot a konnektorba :D

(#2799) EV6 válasza dchard (#2789) üzenetére


EV6
csendes tag

Végül szombat este volt időm foglalkozni vele, konnektor kicserélve, béna T elosztó kiiktatva, Target SNR azóta 130-on. Változás egyelőre semmi. Várhatok még valami javulást?

Vagy jól okoskodom, az a terv, hogy 4-5 nap 130-as tréning után majd 70-re kell tennem és akkor LEHET sebességnövekedés?

(#2800) dchard válasza EV6 (#2799) üzenetére


dchard
veterán

"Vagy jól okoskodom, az a terv, hogy 4-5 nap 130-as tréning után majd 70-re kell tennem és akkor LEHET sebességnövekedés?"

Jól okoskodsz. Legalább 4-5 napot hagyd hibamentes állapotban futni, és utána állítsd a margin't 70-re.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.