Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ubyegon2:] Siratóasszonyok topikja (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) Klaus Duran válasza KROK640 (#99) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ez melyik város? Véletlenül se járjak arra.

Mondjuk Miskolcon és Gyöngyösön sem kellet a kapaácsot kivennem a táskámból.
Na meg a Kawa gyorsabb mint a rejtett erőforrások nagy része.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#102) KROK640 válasza Klaus Duran (#101) üzenetére


KROK640
veterán

Debrecen

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103) Frawly válasza KROK640 (#102) üzenetére


Frawly
veterán

Debrecenben még nem voltam a Tesco-ban, de már majd 10 éve is rémtörténetek keringtek a neten a debreceni Tesco-ról, hogy brazil csürhék fosztogatják, meg milyen rossz állapotok vannak ott. Ezek szerint tartják a színvonalat :DDD

(#104) KROK640 válasza Frawly (#103) üzenetére


KROK640
veterán

Hát vannak. 13 éve diákként ott dolgoztam, és hát nem volt semmi :D )de nem csak a brazilok, hanem úgy unblock)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#105) Klaus Duran válasza Frawly (#103) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Délen inkább a Sarkadi Tesco volt "híres,,. ;]
--------------------------------------------------------------
Jövőre Debrecenbe kéne elgurulni szétnézni, de akkor oda is viszek egy kalapácsot a biztonság kedvéért.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#106) Nikaré válasza Klaus Duran (#105) üzenetére


Nikaré
őstag

Kalapácsot minek?

(#107) KROK640 válasza Nikaré (#106) üzenetére


KROK640
veterán

hogy be tudja verni a kiálló szögeket, és nehogy felszakítsa a kabátját :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#108) Klaus Duran válasza Nikaré (#106) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Er5n nem mai csirke, és ha megint olyan balfax leszek mint egy héttel korábban akkor lehet megint ottmaradhatok valahol.
Szerencsémre akkor volt egy rendes tag aki meg tudott dobni egy alkatrésszel, de kalapács is kellet a cseréhez. Ezért inkább minden túrára viszek egyet magammal.

Type-C állampolgárt sem árt motiválni a távolságtartásra.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#109) Nikaré válasza Klaus Duran (#108) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez így teljesen érthető.
mindkét verzióra :D

KROK640
Látod, erre pont nem gondoltam! :DD

[ Szerkesztve ]

(#110) KROK640


KROK640
veterán

Busz, jegyvétel :
Rendszeres, hogy felszállnak, vén nyanyák, koszos munkások, kissebbségiek. Elmondják, hogy hová is szeretnének utazni, majd mikor a sofőr mondja h mondjuk 310ft, akkor nélmi rácsodálkozás után (azt hitted ingyen lesz?) kotorászik a táskában. Nagy nehezen előkotorja a tárcát (40-50mp is eltelhet ilyenkor) lekezdi számolni az aprót. Persze nem annyi, hiányzik 20-30-40ft... na akkor elő a 10 ezrest, büszke arccal, hogy ő neki is van ám, de ez az amiből a sofőr általában nem tud visszaadni. Újabb kemény kutató munka veszi a kezdetét, előkerül az 500-as, amit úgy ad oda mintha a fogát húznák... sőt van amelyik az ilyenkor kinyomtatott jegynél még variál is, h akkor csak egy megállóval előrébbig kéri.
Érdekes, én mindig előkészítve a pénzt lehetőleg a legkissebb vagy semmilyen váltással, a sofőrnek egyből oda tudom adni. Ezek meg nem ....

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#111) Klaus Duran válasza KROK640 (#110) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Neveltetés hiánya. Sőtér középkor van itt keleten.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#112) Frawly válasza KROK640 (#110) üzenetére


Frawly
veterán

Nem csak keleten, ez pl. Angliában is így van, csomó idő elmegy, mire fizetnek a felszálló utasok, apró mindenkinek gondot okoz. Pedig itt van lehetőség telón/neten előre online jegyet venni, de azzal kevesen élnek. Tényleg célszerű bekészíteni a pontos jegyárat, vagy valami legkisebb címletet, aprót, amiből a buszsofőr vissza tud adni. Ezek az utolsó pillanatban kotorászók, meg nagy címlettel fizetni akarók végső soron saját magukkal is kicsesznek, mert nem csak a többi utast tartják fel, de ők is később érnek oda, ahová akartak. A buszra eleve sokat kell várni, nem jó elnyújtani még hülyeségekkel.

Max. csak turistáknak lehet elnézni, ha nem tudják mennyi lesz a jegy, meg hogy miből tud a sofőr visszaadni. Tőlük el tudom fogadni, hogy kotorásznak, na de helyi járaton, ami általában azon a vonalon rendszeresen utazókkal van megtömve, elég gáz. És nem is az, hogy egyszer kotorászik, hanem mindig ugyanazok az emberek, rendszeresen.

(#113) Cs1csó válasza KROK640 (#98) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez semmi extra, simán fogyasztói társadalom.

(#114) KROK640 válasza Klaus Duran (#111) üzenetére


KROK640
veterán

Ez mondjuk kétségtelen

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#115) KROK640 válasza Frawly (#112) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, minden normális ember így csinálja.
Még anno 2007ben mikor bulizni mentem kétszer adtam elő, hogy 10-20 ezressel fizettem. Először visszakaptam, nagy veszekedés közepette a sofkától, azzal h én tartom fel a járatot.
második alkalommal elvette a 20-ast és közölte, hogy nem tud visszaadni, de ha megérkeztünk akkor a forgalmi irodában felváltatja.
Na így is lett, megérkeztünk bement a forgalmi irodában, majd (gondolom meg is kávézott) laza 20 perc után visszatért a visszajáróval. Na akkor jutottam oda h annyi apróm tuti lesz amennyi a buszra kell.
Érdekes h azóta 13 éve fillérre pontosan kiszámolva megyek, és mást így amennyire láttam soha nem szivattak meg, pedig mint felül is írtam nem ritka az eset.

Amúgy az angoloknak úgy hallottam a buszra sorban állásnál is van kultúrájuk, nem úgy mint a magyaroknak, ahol csirkék módjára tolakodnak...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#116) KROK640 válasza Cs1csó (#113) üzenetére


KROK640
veterán

Na igen, csak ilyen sebességgel és mentalitással bosszantó.
Azt tényleg nem veszem hozzá, hogy 2-3 hét és a fele a kukában lesz mint romlott árú...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#117) KROK640


KROK640
veterán

Nekem konkrétan a postával van tele a hócipőm.
Úgy 8-9 hónapja kezdődött, hogy értesítéseket kezdtem találni a postaládámban sikertelen kézbesítésről. Egyre sűrűbben. Olyan időpontokban is, amikor tudtam, hogy tutira otthon voltam.
Na most ezzel csak az a baj, hogy az ilyen ajánlott levél és egyéb átvételen rajta van, hogy 15:30-tól átvehetem a postán, ami gyakorlatilag tudom jól, hogy 15:45 leginkább, (nem egyszer volt olyan h 15:40kor még nem volt bent a kézbesítő) a posta meg szeret 15:50 körül bezárni, szóval egy 5 perces időablakom van átvenni a leveleimet/küldeményeimet.
Egyik alkalommal volt olyan h random kinéztem az ablakon, és láttam, hogy vidáman írja a csaj az értesítőt, külön becsengetés vagy bármi nélkül, úgy szóltam le neki h rohanok el ne menjen.

Még tavaly beleszálltak a kapunkba és összetört (ez az ügy sincs lerendezve azóta sem) meg a posta láda is. így a kapu mellé kiraktam a kerítésre egy csövet, (ahogy a faluban itt az emberek 50%-a) mondván jó lesz az.

Vagy fél évig senkinek semmi baja nem volt ezzel a megoldással. Majd jött egy levél a postától, hogy tegyek fel megfelelő levélszekrényt, mert az nincs. (az, hogy a kézbesítő nem csenget csak értesítést hagy, az nem baj). Első körben nem foglalkoztam vele.
Majd kaptam egy második papírt, (tulajdonképpen szórólapot) hogy vegyek rendes levélszekrényt, vagy a jövőben meg sem kísérlik a kézbesítést. Ez azért nem lenne szerencsés, pláne, hogyha értesítőt sem hagynak.
Na öcsém olvasta, aki gondolta akkor míg nyaralok vesz gyorsan egy postaládát. El is ment ide a kis "mindenes" boltba, és vett egy szép postaládát potom 11499ft-ért. Aránylag hátast dobtam, mivel ilyen 3-4 ezer ftra tippeltem egy postaláda áránál és a neten utánanézve is ez lett igaolva, sőt konkrétan azt a ládát is megtaláltam ami lett, ez 8090ft.
A láda mellett megmaradt a műanyag cső is, kiírtam h reklám újságot ide, és gondoltam értelemszerűen a levél meg lehet a ládába.
Hát ma mikor ellenőriztem a cuccot, a következő kép tárult elém : a postaláda reklám újságokkal tele, de csak félig begyömöszölve, mellette pedig a műanyagcsőben, az értesítő :facepalm:

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#118) Nikaré válasza KROK640 (#117) üzenetére


Nikaré
őstag

"Így szeretlek Magyarország"

Ehhez a szlogenhez írok egy gondolatot.
Hungaroring, úgy alakult, hogy körbejártuk a környező utakat.
Nem kellett volna!
Azt nem tudom elképzelni, hogy ott, úgynevezett világ versenyek zajlottak!
Milyen ocsmány minőségű utak vannak ott!!!!
Hogy néz ki a környezete? Mint valami lepusztult putri!
Szégyen.
Amúgy jellemző, ezen keresztül is látszik az igénytelenség a mentalitás.
Tervben volt, hogy egyszer, majd kimegyünk, de ezek után egy forintot sem vagyok hajlandó fizetni!

(#119) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#120) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Nem semmi elftikéim, idén még senki nem itatta az egereket! 2lem, hogy ennyire minden jól menne itthon, mondjuk az is igaz, hogy a Laza(diagnosztya) covid topik nagyrészt lenyúlja a sírásókat, ...akarom mondani a sírósokat.

Szóval gyertek, ríjatok ide is bátran! ;]

[ Szerkesztve ]

(#121) KROK640 válasza ubyegon2 (#120) üzenetére


KROK640
veterán

November eleje óta nem voltam bulizni :( :(

kedvenc helyemet se szülinapomon, se karácsonykor se Szilveszterkor nem tudtam meglátogatni, hová tovább, azóta sem :(
Meg félek, hogy lesz ami vissza sem nyit már ...

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#122) vicces válasza KROK640 (#121) üzenetére


vicces
addikt

én meg már évek óta :DDD

:)

(#123) Nikaré válasza vicces (#122) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez nem vicces!

;)

(#124) ubyegon2 válasza KROK640 (#121) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez valóban nagyon gáz, mert minden fiatal korosztály életében alapvető az, hogy kiszórakozza magát! És ahogy mondod, igen sok hely már soha nem fog kinyitni, ezeknek a helyeknek érzelmi értéke is jelentős, szóval a fiatal nemzedék gyakorlatilag emocionálisan ki lesz nyírva, mire ennek az egésznek vége lesz! :( :(((

(#125) KROK640 válasza ubyegon2 (#124) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, nekem is vannak olyan helyek amikhez érzelmek, emlékek kötnek, és az egyiknek már kb semmi esélye nincs a visszanyitásra :( (kellemes meglepi lenne ha megtudná lépni)

A másik, hogy ezek a helyek amik hónapok óta zárva voltak, és veszteséget termeltek, tehát aki vissza is nyit, valószínűleg egy HATALMAS(!) áremeléssel kénytelen ezt tenni. Pl a kedvenc helyem vállal ital kiszállítást, de hogy a kiszállítás dobja meg, vagy a jelentősen visszaesett forgalom nem tudni, de már sikerült egy 100%-os áremelést bevezetniük :(
Ez praktikusan azt jelenti, hogy egy-egy estém kétszer annyiba fog kerülni mint korábban. Ez meg kicsit sem hangzik jól. (bár személy szerint úgy vagyok vele, hogy ha mondjuk most pénteken nyitnának már tripla árakon is lemennék, csak mehessek, de barátnőm is így van vele). Mert alig várom, hogy találkozzak a tágabb haveri/havernői körrel, akikkel egyébként még ha célirányosan rájuk írunk hogy kéne egy tali, sem tudunk hová beülni a városban ...
Az megint szomorú, hogy egy ilyen áremelés nekem a tágabb értelembe vett ismerősi kört biztosan megfogja nyírbálni, mert lesz aki azt mondja, hogy ennyit már nem fizet, és inkább megissza otthon, vagy keres olcsóbb helyet, más társaságot.

Végül ez az egész hosszabb távon is hatással lehet az emberekre : mert aki nagyon bulis, ivós fajta, az megoldja különféle zártkörű házibulikkal (amik egyébként jóval kedvezőbb áron jönnek ki mint a szórakozóhelyek), aki meg nem, az nem fogja hiányolni, de összességében szerintem a kezdeti felívelő forgalom emelkedés után, hosszútávon igencsak csökkenésre lehet majd számítani. (tapasztalataim szerint az előző hullám után is így volt, kedvenc helyem a nyitás utáni első hónapban szépen felívelt, majd a nyár során egyre laposabb lett, amin az őszi felívelés sem igazán tudott segíteni, pláne, hogy nov 10-től bezártak megint)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#126) ubyegon2 válasza KROK640 (#125) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sajna nagyon nem érdekel senkit, hogy egy teljes generáció életét gyakorlatilag megnyomorítják, ellehetetlenítik. Tudom magamról, hogy fiatal korban minden egyes év fontos volt és, ha egy elveszett volna belőlük anno, azt soha semmikor nem lehetett volna pótolni. :(

(#127) KROK640 válasza ubyegon2 (#126) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos ebben is igazad van. Barátnőm és én eléggé bulizós/utazós tipusok vagyunk, és örülök h megtehettem, meg mennénk megint ha lehetne végre.

A másik, hogy minap találkoztam egy haverral, aki kocsmát bérel és ebből próbál(t) megélni. Azt mondta, hogy ok, hogy egy csomó adót nem kell fizetni, de ez csak akkor lenne kedvezmény, ha lenne bevétele. AZ államtól egy fillért sem kapott, de a víz, gáz, internet villanyt, fizetni kell a kocsmába, sőt hiába van zárva, fűteni is kell h el ne fagyjanak a dolgok, és az árukészlete is kezd lejárni.
1,2M ft-ja volt nov 10-én, most alig van 200 ezer, és még nem látja a végét.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#128) ubyegon2 válasza KROK640 (#127) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fenébe, teljesen eltűnt ez a topik a látókörömből, de legalább már rájöttem mi okból!

Mi a helyzet felétek, javult a helyzet valamennyit február óta? Anyagi helyzetre gondolok, a szabadságunkat egy időre most persze visszakaptuk, ez is valami. :K

[ Szerkesztve ]

(#129) KROK640 válasza ubyegon2 (#128) üzenetére


KROK640
veterán

Február óta? Nem :(
Mondjuk ennek oka az is, hogy márciusban vettem egy új asztali gépet, de sajnos VGA-t nem tudtam az árak miatt. Elszálltak a VGA árak ... :O
Amit novemberben kinéztem március elején ugyanazt a kártyát 2× annyiért nem tudtam megvenni :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#130) KROK640


KROK640
veterán

De ha már nyafogunk : Ma is voltam a T**coban, és hatalmas sor állt. Konkrétan akkora, hogy a mögöttem lévő random öregasszonynak a fél életemről be tudtam számolni míg sorban álltunk, mert a nyolcból egy pénztár üzemelt, oda viszont vártak vagy 20-an ... Félórát biztos sorban álltam.
(a robot pénztár nem lett volna rossz alternatíva, de volt pár utalványom amit el akartam lőni és a robotpénztár meg nem eszi :( )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#131) ubyegon2 válasza KROK640 (#129) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mondjuk ennek oka az is, hogy márciusban vettem egy új asztali gépet, de sajnos VGA-t nem tudtam az árak miatt.

Ez valóban elég nagy copás, igazán utóbbiegy évben tudtak elszállni a rohadék bányászok miatt a VGA árak. Legutóbb épp paramétereztem egyet egy webshopnak és csak pislogtam, hogy 800+ezres ára volt, ez kiskerben már millió feletti árat jelentett. De ki tud otthoni játszós gépbe milás VGA-t venni? Ilyenkor nem bánom, hogy évekkel ezelőtt leálltam a játékkal, így nem kell a gépeimbe VGA sem, elvagyok IGP-vel meg APU-val.

Én elég ritkán fordultam meg a Kishegyesi úti Tescoban, szerencsére csak lézengtek benne a népek, persze vagy reggel vagy délelőtt volt ez, ilyenkor már egy ideje a Fogarasi Tescoban sincs tömeg. Itt átszoktak a népek a Lidl, Aldi, Penny trióba.

Annak se sok értelme van, ha van önkiszolga pénztár, de nem eszik meg mindent. :((

(#132) KROK640 válasza ubyegon2 (#131) üzenetére


KROK640
veterán

jah, szerettem volna kompletten letudni a gépet. Aminek ürülök h 47000ft-ért csíptem meg a 10400F-rt (azóta volt 74 ezer is), B560-as lapot, 16GB RAMot, 2×4TB HDD-t. Csak ugye ehhez lett a GTX950, ami eléggé karcsú (kinyiffant a GTX960-asom :( a legnagyobb VGA válság közepén)
Sajnos VGA-t nem tudtam már megoldani :(
De látom te is ki vagy akadva a rohadélk bányászok miatt :(

"Én elég ritkán fordultam meg a Kishegyesi úti Tescoban" - csak nem Debreceni vagy?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#133) ubyegon2 válasza KROK640 (#132) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

kinyiffant a GTX960-asom :( a legnagyobb VGA válság közepén

Ez ilyen, nekem még soha nem megfelelő időben lett kampeca egy alkatrészem sem a régi desktopban! :N

Az egész bitcoin őrületet utáltam alapból, bár a VGA árak nem érintettek, de a mostani HDD/SSD felvásárlási láz már igen, épp időben tudtam venni elfogadható áron a NAS-ba egy WD Red 4TB-os vinyót.

"Én elég ritkán fordultam meg a Kishegyesi úti Tescoban" - csak nem Debreceni vagy?

Csak gyárilag, amúgy Pesten élek 20 éves korom óta, de családi, baráti kapcsolatok miatt le szoktam gurulni, ha van időm. :K

(#134) hobizoli válasza KROK640 (#127) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor meg jo aron lehetett volna belole csinalni 2 banyagepet :DDD

több drón kell ;P

(#135) hobizoli válasza Frawly (#112) üzenetére


hobizoli
nagyúr

....es mindig eloadjak a nagyhalalt, hogy deméééénemtudvisszaaaadniiii?


regebben 0.24h-ban volt nyitva itt a kozelben a Tesco, volt hogy ugy mentem meloba reggel, hogy bementem oda, vettem egy kakaostejet meg 2-3 sajtos stanglit...

minden ilyen reggel ott volt a parkoloban egy melosjarat kisbusz is, es a penztarnal ugyanazok az arcok akartak mindnennap 10k-sal fizetni kb ugyanazert a csomag felvagott ert es a 3-4 zsemleert

az, hogy a tegnapi valtaskent kapott apro hova a gyaszba lett, meg mibol gondolja, hogy a penztaros majd 3-400k valtopenzzel jar le a kasszaba...




masik halalom az a kartyas fizeto, aki kb minden reggel lejatszotta a fuu hat pedig mashol olvassa a kartyat cimu produkciot, aztan nyolc-tiz-tizenensokadjara lehuzva a kartyat "mar" olvasta is

volt mar, hogy a penztaros is mondta neki, hogy asszonyom, mar min egy hete probalkozik ezzel, de inkabb ketto, es mar reg kicsereltethette volna ezt a bankkartyat, mert mindenki masnak mukodik a leolvaso elsore is
....es tenyleg

amikor legkozelebb "osszefutottunk" a penztarnal, vatta uj kartyaja volt es azt erdekes modon elsore vitte
de ha nem mondta volna neki a penztaros a cseret, kb a bankkartya lejarataig csinalta volna ezt tovabb igy

több drón kell ;P

(#136) KROK640 válasza ubyegon2 (#133) üzenetére


KROK640
veterán

jaja, sajna a GTX960 nem a legjobbkor ment el. a GTX 950 mellett max egy HD6850 van még (az is dobozzal és mindenével) tartalékban.

Én is gyűlölöm a bitcoint, a bányászokat, és nem csak a VGA árak miatt, bár elismerem, benne van az is rendesen.

Nekem szerencsére 2×4TB-ot sikerült még a drágulás előtt szereznem :)

Na, akkor üdv, kedves földim :) (merre laktál?)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#137) ubyegon2 válasza KROK640 (#136) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem szerencsére 2×4TB-ot sikerült még a drágulás előtt szereznem

Szerintem még nekem is szerencsém volt, mivel a webshopok sok nagykerből kapják az árut és mikor kiderült, hogy vennem kell, elkezdtem ránézni a PCX honlapjára és egyszer csak 8500-zal olcsóbban volt fenn, de gondolom pár darabot tudtak onnan kapni, mert elég hamar 10ezerrel megint több lett. Egyébként ebből a nagy HDD vásárlási őrületből szokás szerint profitálni fog majd a felhasználói piac, mivel egy régebbi grafén bevonatos fejlesztést most elkezdtek megvalósítani, ami piszokul megdobja a HDD teljesítményét és tartósságát. Viszont a consumer SSD árai most is teljesen normálisak, azt nem veszik a bányászok, mert hamar meghalna azzal a nyúzással.

Na, akkor üdv, kedves földim :) (merre laktál?)

Üdv néked is! Én mindig kertekben laktam! :D Széchenyi, aztán Vénkert, végül meg Vargakert. Én mindet szerettem, de persze az első volt az igazi. Te melyik kertben laksz?

(#138) KROK640 válasza ubyegon2 (#137) üzenetére


KROK640
veterán

Nos nálam az volt, hogy megvettem 25 ezerért, és ugyanaz a HDD ugyanott, pár hét múlva már 50 ezer volt.
A bányészok ennek is felverik az árát :(
Grafén bevonatos HDD-k? Mi ez?

Én meg előbb a nagyerdőn, aztán a Tócóskertben.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#139) ubyegon2 válasza KROK640 (#138) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt olvastam tegnap éppen erről a grafén bevonatos HDD-s témáról. Vannak mélyszakmaibb leírások is, de ez bőven elég nekünk szerintem. ;)

Jó nagy különbség azért a 25/50eft, talán a WD Red alapból is drága volt, amiatt nem ugrott akkorát az ára. Azért remélem ez az újfajta chia bányászat hamar le fog futni.

Én meg előbb a nagyerdőn, aztán a Tócóskertben.

Ezek is klassz helyek, mindkettőt szeretem. :K

(#140) Tüzi válasza KROK640 (#136) üzenetére

Ne mondj ilyet, mert a végén még megsértődik a kis snowflake lelkük, és előadják a Háború és Békét megszégyenítő terjedelmű okosságot, hogy tulajdonképpen tök jó a bányászás, csak te vagy a hülye.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#141) KROK640 válasza ubyegon2 (#139) üzenetére


KROK640
veterán

Na mostmáér így tisztában vagyok a grafénnel is. hajrá!!!

Igen, nagy a különbség. Egyik haverom nemrég adott el 10TB használt HDD-t. ANygaulagag jül járt. (többért ment el, mint amennyiért vette).

Jah, főleg a Tócit imádom :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#142) KROK640 válasza Tüzi (#140) üzenetére


KROK640
veterán

Oh, jajj, távol álljon tőlem...XD

JAH, NEM. Izé, aprítom őket és nem ok nélkül!
A legnagyobb bajom ezzel az önző rendszer : egyik oldalról megdrágítják a VGA-t elfogyik a sok-sok energia, másik oldalról az emberiség előrelépését semmilyen szinten nem szolgálja(!) sőt... Igazából csak az anyagi különbségek elméllyítésére jó hosszútávon.

Már leírtam máshol, ha eközben fontos időjárási/orvosi szimulációkat végezne a rendszer és ezért kapnának "pénzt" a résztvevők, akkor legalább haszna is lenne.

Szivesen kifejtem bővebben ha a téma indokolja.

Addig is :
https://www.youtube.com/watch?v=qfGY9n85cDc

(te nem voltál régen a GameStar fórumon is?)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#143) ubyegon2 válasza KROK640 (#141) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na mostmáér így tisztában vagyok a grafénnel is.

Mire azt mi is meg bírjuk fizetni, úgyis elfelejted. :D

Érdemes lett volna párszáz darabot összevásárolni most nagyobb kapacitású HDD-ből, egyébként tuti, hogy sokan ezt csináltál és emiatt ment fel annyira az ár is. Az egyedi vevőknek meg úgy is venni kell, ha venni kell! 100 darabon egy millát lehetett volna keresni. :K

Jah, főleg a Tócit imádom

Jó lett a Tóci anno, hatalmas helyet jelöltek ki neki, meg is látszik, nem zsúfolt. Bár valahogy azok a körbezárt óriási terek nekem olyan kihasználatlannak tűntek mindig, de jó ideje már nem jártam a belső részeken.

(#144) KROK640 válasza ubyegon2 (#143) üzenetére


KROK640
veterán

Attól tartok ebben lesz valami, hiszen még az iparnak rá kell állni. Viaszont a chia bányászat miatt megnövekedett igények miatt hamarabb leeht rá szükség.

Pár százat? Kinek van arra pénze? egy ismerősöm vett 10db 8TBB HDD, 4db 4TB M2 SSD és 4db 8TB SSD-t. Mikor elindulkt a chia, mert befektetésnek jó lesz, bontatlanul várják a további áremelkedést. Pénzből lehet pénzt csinálni.
Mikor a bányászok is ugrálnak, hogy jajj hát össze lehet ezt hozni... bele sem gondol, hogy másdnak talán nincs elba$zható fölös 2-3 millája rigekre meg légkondira meg energiára. Aki ebbe belée tudott vágni annak nem is volt igazán szüksége a pénzre.
Mostmár úgy felbacták a VGA árakat, hogy azt se tudnám megtenni h veszelk egy komolyabb kártáyt és amikor nem játszok bányászik, aztán ha vissza hozza az árát örülök, ha meg nem, akkor nem ...
Legalább HDD fronton szerencsés voltam, a 2×4TB egy ideig elég lesz :)

Pont ez benne a jó, hogy szellős, parkos, nem zsúfolt. Bár elég sok minden épült "bele", pl 1-2 templom, boltok, piac épület, sőt mindössze 2 szintes paneleket is találtam 2015-ben, amik mintha régebben még nem lettek volna ott.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#145) KROK640 válasza hobizoli (#134) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor még igen, bár nem túl jó áron. De mindegy, mert ő nem is az az IT arc. Tudása kb kimerül a telefonon facebook/youtube és nagyon maximum gép előtt a wordben mentés/nyomtatás, minimális formázás.
Szerintem a bányánál azt sem értette volna, hogy miről van szó...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#147) inf3rno válasza ubyegon2 (#146) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszönjük Vader Nagyúr! ;] :P

Buliban hasznos! =]

(#148) ubyegon2 válasza inf3rno (#147) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért látom kevered ezeket a sötét figurákat kicsinyt! No de sebaj, amúgy ha Vadőr nagyúr lennék, adnék a pofájára azoknak, akik itt trükköznek a teló adatforgalom elérésemmel, hol a mobilnet nyekereg, hol a wifi, most már a BT füles is aszogya, hogy outofrange, pedig fülemtől fél méterre van a teló. Ezek a TEKnőcök szórakoznak itt valami technológiával, az tuti.

(#149) inf3rno válasza ubyegon2 (#148) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem minden nagyúr egyre megy. :D Mire adják azt a rangot?

Buliban hasznos! =]

(#150) ubyegon2 válasza inf3rno (#149) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja hogy a nick alatti rang-ra gondolsz? Azt arra adják, hogy amikor még veterán vagy és még mindig jó sokat tudsz belevauzni mindenhol mindenbe, akkor eccercsak nagyúr lettél! :K Aztán még ez a helyzet csak fokozódni tud, kivéve ha valaki repüljpáva lesz. :Y

Ihole

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ubyegon2:] Siratóasszonyok topikja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.