Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ubyegon2:] Siratóasszonyok topikja (téma lezárva)

Hozzászólások

(#125) KROK640 válasza ubyegon2 (#124) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, nekem is vannak olyan helyek amikhez érzelmek, emlékek kötnek, és az egyiknek már kb semmi esélye nincs a visszanyitásra :( (kellemes meglepi lenne ha megtudná lépni)

A másik, hogy ezek a helyek amik hónapok óta zárva voltak, és veszteséget termeltek, tehát aki vissza is nyit, valószínűleg egy HATALMAS(!) áremeléssel kénytelen ezt tenni. Pl a kedvenc helyem vállal ital kiszállítást, de hogy a kiszállítás dobja meg, vagy a jelentősen visszaesett forgalom nem tudni, de már sikerült egy 100%-os áremelést bevezetniük :(
Ez praktikusan azt jelenti, hogy egy-egy estém kétszer annyiba fog kerülni mint korábban. Ez meg kicsit sem hangzik jól. (bár személy szerint úgy vagyok vele, hogy ha mondjuk most pénteken nyitnának már tripla árakon is lemennék, csak mehessek, de barátnőm is így van vele). Mert alig várom, hogy találkozzak a tágabb haveri/havernői körrel, akikkel egyébként még ha célirányosan rájuk írunk hogy kéne egy tali, sem tudunk hová beülni a városban ...
Az megint szomorú, hogy egy ilyen áremelés nekem a tágabb értelembe vett ismerősi kört biztosan megfogja nyírbálni, mert lesz aki azt mondja, hogy ennyit már nem fizet, és inkább megissza otthon, vagy keres olcsóbb helyet, más társaságot.

Végül ez az egész hosszabb távon is hatással lehet az emberekre : mert aki nagyon bulis, ivós fajta, az megoldja különféle zártkörű házibulikkal (amik egyébként jóval kedvezőbb áron jönnek ki mint a szórakozóhelyek), aki meg nem, az nem fogja hiányolni, de összességében szerintem a kezdeti felívelő forgalom emelkedés után, hosszútávon igencsak csökkenésre lehet majd számítani. (tapasztalataim szerint az előző hullám után is így volt, kedvenc helyem a nyitás utáni első hónapban szépen felívelt, majd a nyár során egyre laposabb lett, amin az őszi felívelés sem igazán tudott segíteni, pláne, hogy nov 10-től bezártak megint)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ubyegon2:] Siratóasszonyok topikja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.